KIJKEHisKQOPENbuCLOECK AMSTERDAMSCHE BEURS t f £aatste betichten Vertrouw op de advertenties! de be9te artikelen worden geadverteerd Geadverteerde merkartikelen hebben een naam te verliezen) IJsland is geweest en dus uit ondervin ding sprak, heeft ons nog heel wat over de leefwijze der bewoners en over verschil lende toestanden verteld, b.v. dat sommige boerderijen 120 K.M. van elkander ver wijderd zijn. De heer Strijbos is een vlotte verteller en met volle aandacht werd er geluisterd. Na de pauze konden we aan de hand van lantaarnplaatjes, welke op prettige wijze werden toegelicht, nader met IJs land kennis maken. Tot slot werd een IJslandliedje, getiteld „Vergeet mij niet", door spreker op de piano gespeeld. Het woord van dank door de presidente aan den spreker was ten volle verdiend. KOEDIJK Zondag werd door de Tooneelvereeni- ging „de Roos" een openbare uitvoering gegeven in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer Kooij- man uit Bergen. Van den Prov. Bond waren een drietal heeren aanwezig ter beoordeeling. Opgevoerd werd „Peggie, mijn kind", tooneelspel in 4 tafreelen door I. Hart- leijManners. Onze plaatsgenoot, de heer Hartland, zorgde voor passende muziek. Ook dezen keer heeft de vereeniging weer gezorgd iets goeds voor het voetlicht te brengen. Costuums, tooneelaankleeding en grime waren uitmuntend. Het geheel was een goed geslaagde avond. Een gezellig bal vormde het slot. BERGEN Komt de ooievaar? Een oude Bergenaar, de heer Swakman, die de ooievaar nog op de kerkruïne heeft zien nestelen, vertelde ons gister enthou siast, dat hij de ooievaar boven het nieuwe nest in het van Reenenpark heeft zien cirkelen. Hoewel ook wij vertrouwen hebben in het werk van den heer d'Ancona, vroegen Wij onzen zegsman toch of hij geen reiger voor een ooievaar had aangezien. De heer Swakman was over deze vraag Wel een beetje verontwaardigd, omdat daarin de veronderstelling lag opgesloten, ^at hij in de vlucht een ooievaar niet van een reiger kon onderscheiden, en aan- stonds legde hij ons uit, dat de reiger met een S-nek vliegt en een ooievaar met ge- strekten nek. Zooals bekend kiezen de mannetjes de plaats voor het nest, en komt het vrouwtje eenige dagen later. Op grond van dit bericht is er dus veel kans dat dezer dagen de ooievaars-villa in de Hertenkamp in gebruik zal worden genomen. van Dinsdag 30 Maart 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige laatste k koers 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 10U/J lOlVie 4 Ned.-lndië 1934 1013/. 1013/8 5H Duitschl. '30 m. verkl. 293/i 303/4 BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 161»U Handel Mij. Cert. v. 250 201 200 Koloniale Bank 84 85 Ned. Ind. Handelsbank 168 168 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 725/, 76V8-V4 Calvé Delft Cert. 871/s 281 Philips Gloeil. Gem. Bezit 343Va 351£-2£ Unilever 170 I67S/4-8 INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting 70Vg Anaconda 47'"/,, 473/4-7, Bethleh, Steel 73Va 73V,-7a Cities Service a 3Vie 37a-7i6 Kennecott Copper 477» 4V7io-f Republic Steel t a 347i6 34-3/ib Standard Brands a 11 '7l6 IU/4 Steel comm. 88 889/w U. S. Leather a 9'/« 9uAs CULTUUR MAATSCH. H. V. A a 520 523Vs-4 Java Cultuur 8 250i/j 250-1 Ned. Ind. Suiker Unie. a 182 181 383/4-40 Dito actions a 24.00 24.00 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. t 1778/< 1773/4 Redjang Lebong 200 PETROLEUM. Dordtscbe Petr. a 403 4037a Kon. Petr. t 42478 425'/, 131 131 407s Shell Union a a a 237, 23U/i«-f Tide Water a a a a 153/ia 15|-»/i6 ^UBBERS. Amsterd. Rubber 3383/. 3412-24 Deli Bat. Rubber i 2787, 284 Hessa Rubber 294 292J-3J 130 137è-8è Serbadjadi a a a 2091/j 212 Va latere. Rubber i 715/l6 713/i6-7a JCHEEPV AARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. 1423/4 1442-f Scheepvaart Unie a 1387a 1407,- \BAKKEN. Deli Batavia a a 291 289-90 Oude Deli 334 331-2 Senembah a 3503/4 348 MER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 4 5974 60 Southern Pacific a 453/4 443/, Southern Railw. Cert. a 297i6 297x« Union Pacific a 107 Canadian Pac. lU/a 11*-uA6 §Noteering per 50. x) ex-coupon rtxclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: rew-York 1.82Va 1.82*» jnden 8.927ie 8.927/8 arlijn 73.45 73.47 arijs 8.39)4 8.39% russel (Belga) 30.76 30.75 y* ürich 41.63 41.62)4 kopenhagen 39.85 39.87)4 tockholm 46.02% 46.10 Oslo 44.85 44.87)4 [talie 9.65 Pjaag 6.37X STOMPETOREN In memoriam D. der Boer Dz. Mevr. L. van der WalDe Boer t zocht ons opname van het volgende: Als een donderslag bij helderen hemel trof ons de tijding van het plotseling ver scheiden van den heer D. de Boer Dz. op den Paaschavond. En met weemoed waren onze gedachten vervuld. Zoovele malen hadden wij het genoegen te zitten tegen over hem in zijn huiskamer en te luisteren als hij vertelde uit zijn jeugd. En als wij, terug op den weg naar huis, ons verheug den de achting verworven te hebben van hem, die eens onze groote tegenstander was, doch in den loop der tijden ook in andersdenkenden het goede wist te on derscheiden, was er vrede in ons hart. Weemoed vervulde ons doch hoort! Door de heldere lentelucht dringt klokge lui tot onze woning door. En in de stilte treft ons de gedachte, dat deze doodsklok tevens de Paaschklok is, hooren wij een stem die zegt: „Hij is niet dood, hij leeft". Mijnheer de Boer, als straks Uw stof zal rusten onder de ruischende boomen, bij de kleine dorpskerk, zal telkens het besef tot ons doordringen dat Uw werkzame geest zal blijven voortleven in den Schermer- polder-. Staat daar niet dè zuivelfabriek „Neerlandia", welke mede door Uw toe zicht tot zoo'n omvang is gekomen?' Tal loos waren eertijds de organisaties waar aan gij Uw krachten hebt gegeven. Na zoo'n arbeidzaam leven, waarin teleur stellingen niet konden uitblijven, is de rust zoet. Wij gunnen ze U van harte. Bal in café „Renses". In café Renses speelden de „Rambling Serenaders" onder leiding van den heer J. v. d. Brink op hun instrumenten voor de zeer talrijke danslustigen, welke zich blijk baar goed amuseerden. Er heerschte een gezellige, vroolijke stemming, die tot slui tingstijd duurde. EGMOND AAN ZEE Cursus ziekenverpleging beëindigd. De cursus in huiselijke ziekenverple ging vanwege Het Witte Kruis, gegeven door de wijkverpleegster zuster A. J. de Grood, is thans beëindigd. Ter gelegenheid van de laatste les waren de dames van de beide cursussen bijeengekomen ter aanbie ding van een geschenk aan zuster de Grood. Namens het bestuur van Het Witte Kruis dankte mevrouw van Kleef de zuster voor het geven van dezen leerrijken cursus. Hoe haar lessen op prijs gesteld wérden, blijkt wel uit het feit, dat bijna alle, ruim 30 cursisten, tot het einde toe den cursus trouw zijn gebleven en vrijwel geen les verzuimden. Namens de deelnemende da mes bood zij de zuster als herinnering Bretonsch aardewerk ten geschenke. Zuster de Grood dankte voor het haar aangeboden geschenk. Zij had den cursus met groot ge noegen gegeven, omdat uit de trouwe op komst en de aandacht waarmede de lessen gevolgd werden, bleek, dat de dames groote belangstelling voor deze lessen hadden. Looddiefstallen. Blijkbaar aangelokt door de hooge lood- prijzen, hebben in deze gemeente den laat- sten tijd verschillende kleine looddiefstal len plaats. Op het dak der gereformeerde kerk zijn onbevoegden bezig geweest lood los te snijden, doch zij hebben geen kans gezien iets weg te nemen, daar zij blijkbaar in hun werk gestoord zijn. BROEK OP LANGENDIJKl Distributie van zeevisch. Bij voldoende deelneming zal aan den Langendijk spoedig een begin worden ge maakt met de distributie van versche zee visch aan steuntrekkenden, in werkver schaffing geplaatsten en armlastigen, die drie maanden of langer als zoodanig zijn ingeschreven, waarbij de prijs dan op 18 cent per K.G. is bepaald. Ambulances voor de regeerings troepen. Uit Gijon wordt gemeld, dat aan de jour nalisten is medegedeeld, dat in Wales geld bijeen is gebracht om ambulances en verder geneeskundige materiaal te koopen voor de regeeringstroepen. Al dit materiaal is be stemd voor het front in Asturie. De dochter van Lloyd George zal tegenwoordig zijn bij het overdragen van dit materiaal. De correspondent van Havas bij de opstandelingen aan het Guadalajarafront deelt mede, dat een licht kanonvtiur wordt onderhouden. De luchtmacht van de op standelingen bestookt zonder ophouden de achterhoede van de regeeringstroepen tusschen Guadalajara en Taracena. Twee vliegtuigen van de regeering werden om laag gehaald. De correspondent van Havas te Avila bericht, dat in tegenstelling met de mede- deelingen van de regeering, geen aanval is gedaan in den sector van Guadarama. De activiteit beperkte zich hier tot een hevig geschutvuur. DE ENGELSCHE KRONINGSFEESTEN. Generaal van Blomberg de leider van de Duitsche delegatie bij de kroning. De führer heeft generaal veldmaarschalk von Blomberg opgedragen hem te vertegen woordigen bij de kroning van koning George VI van Engeland. Verder zullen ad miraal Chulze en generaal-majoor Tumpff van de luchtmacht deel uitmaken van de Duitsche delegatie. jHlmuieuws (Ongecorrigeerd.) HET ONGELUK IN DE DURBAN DEEP- GOUDMIJN. 35 slachtoffers. Omtrent het ongeluk in de Durban Deep goudmijn wordt nader gemeld, dat tenge volge van het breken van een kabel een liftkooi omlaag is gestort. Hierdoor zijn een blanke en 34 inlanders om het leven geko men. ROOSEVELT VOERT EEN „LEGERDAG" IN. President Roosevelt heeft een decreet uit gevaardigd, waarbij een nieuwe feestdag wordt ingevoerd, nl. de „Legerdag". Deze feestdag zal worden gevierd op 6 April. In een presidentiëele proclamatie wordt de militaire autoriteiten gelast zooveel mo gelijk samen te werken met de burgerlijke autoriteiten voor de viering van dit nieuwe feest. Men vermeldt niet, dat 6 April de twin tigste verjaardag is van de oorlogsverkla ring van de Ver. Staten aan de Centrale mogendheden. DE SPAANSCHE BURGEROORLOG. De commandant van de regeerings troepen te Pozoblanco zwaar ge wond. Manschappen van de regeeringstroepen, die naar de opstandelingen zijn overgeloo- pen verklaarden dat de majoor der artille rie, Perez Salas, de commandant van het belegerde garnizoen van Pozoblanco twee dagen geleden door een vliegtuigbom ernstig werd gewond. De overloopers voegden hier aan toe, dat geen enkel burger meer in Po zoblanco is. Het garnizoen heeft sterk gele den door het bombardement van de artil lerie en de luchtmacht der opstandelingen. Ontbrandbare films. In Duitschland neemt men thans proeven met veiligheidsmateriaal voor normaalfilms. We lezen in „Lichtbeeld en Cultuur' het officieele orgaan van de Nederlandsche Vereeniging voor Cultureele film het volgende: Vrijwel alle in de bioscoopthéaters ver toonde films zijn afgedrukt op het zeer brandbare en daardoor niet ongevaarlijke nitro-cellulose materiaal. De smalle films (vooral 16 m.m.) zijn bijna alle van ace taatfilm, een moeilijk ontvlambaar mate riaal, dat zonder bezwaar in scholen zalen (zonder cabine) gebezigd kan mag worden. Deze onontvlambare film is in de practijk. tot heden voor de normale 35 m.m. film nog niet bruikbaar gebleken. Zij rekt te veel, het lasschen biedt moei lijkheden, de film breekt gemakkelijker. In Duitschland is men thans bezig met een uitgebreid onderzoek" op dit gebied. Reeds gedurende eenige maanden loopen in veel theaters filmcopieën op veiligheidsmate riaal. De overheid-, de vakorganisaties, de verhuurkantoren, de théater-directeuren werken samen met de fabrikanten van „rohfilm" en de kopieër-inrichtingen, om vast te stellen, of de veiligheidsfilm gedu rende langoren tijd weerstand kan bieden aan de mechanische en thermische beïn vloedingen, waaraan ze in de theatertoe stellen in zoo sterke mate is blootgesteld. Er loopen thans duizenden meters veilig heidsfilm in de Duitsche bioscoopthéaters. De operateurs, op wier medewerking een beroep is gedaan, noteeren hun ervarin gen over den loop der film door de film- vensters, over de houdbaarheid der las schen, de geheele toestand van de films. Van de theaters gaan de films telkens te rug naar de verhuurkantoren, waar aan een streng systematisch onderzoek onderworpen worden. Na maandenlange ervaring zal het ver zamelde materiaal wetenschappelijk praktisch gerubriceerd, geklassificeerd en in tabellen vastgelegd worden. En daar na zal men kunnen zeggen, in hoeverre de veiligheidsfilm aan alle redelijk te stellen eischen voldoet. Het spreekt vanzelf, dat zoowel de overheid en de industrie als de filmge' bruikers het onderzoek met de grootste aandacht volgen, om te weten of en hoeverre de overgang naar dit filmmate riaal voor praktische toepassing in aan merking kan komen. BLOEMEN IN HETHAARI „De mode om bloemen in het haar te dragen zal het a.s. zomerseizoen zeer zeker algemeen worden", zegt Kay Francis. „Bij elke japon kunt u immers een passende bloem vinden. Door het bijzondere cachet, dat hierdoor verkregen wordt, vestigt ge niet alleen de aandacht op Uw haar, doch bovendien op Uw persoon. Het haar naar achter de ooren gekamd, vind ik persoon lijk het meest geschikte kapsel om het met bloemen te tooien. Men brengt de bloemen dan precies boven het oor aan. Ook draag ik ze wel eens op een andere manier, b.v. op iedere slaap een bosje kleine bloem pjes, zooals viooltjes of vergeet-me- nietjes. Bij japonnen van tule of van velours-chiffon geven de grootere bloemen gewoonlijk meer karakter, terwijl de mooie kleide bloem het meeste effect sor teert, indien zij gedragen wordt bij japon nen, die nogal scherp en strak van lijn zijn. Hoewel natuurlijk iedere vrouw zich de bloem moet kiezen, die haar het best staat, dus die, welke bij haar type past, zult U het toch met mij eens zijn, dat het een kleine vrouw niet staat zich te tooien met groote bloemen. Deze groote bloemen zouden daarentegen uitstekend passen bij een groote statige vrouw. Daarom geef ik alle vrouwen de raad: kiest een bloem, die met bovenstaande opvatting rekening houdt en gij zult door Uw frissche ver schijning de bewondering van iederen man weten af te dwingen." Regelmatig de medicijnen gebruiken geneest den zieke. Regelmatig adverteeren brengt uw zaak er bovenop NIEUWS UIT BARNSTIJN'S SMAUFILMSTAD. Eenlgen tijd geleden is gemeld, dat in Loet C. Barnstijn's Filmstad ook een spe ciale afdeeling voor smalfilm zou worden opgericht. Deze nieuwe uitbreiding is thans een feit geworden. Het groote labo ratorium heeft een niet onaanzienlijke verbouwing ondergaan en het werd ver rijkt met een groot aantal nieuwe machi nes. „Smalfilmstad" is thans niet alleen uitstekend geoutilleerd voor het afdruk ken en het ontwikkelen, doch ook op het gebied der z.g. omkeerfilm volledig inge richt, zoowel voor den handel als voor particulieren, terwijl bijzondere aandacht is besteed aan het verkleinen van 35 m.M. film op 16 m.M. film. De geluids-smalfilm heeft de speciale attentie van de ingenieurs van het labora torium. Het is niet alleen mogelijk om van een normale «geluidsfilm, zooals die in de bioscooptheaters vertoond wordt, een geluidssmalfilm te maken, doch kwalita tief is hierin ook geen onderscheid te be merken. Zoowel Nederlandsche als bui- tenlandsche speelfilms zullen in het labo ratorium op smalfilm worden omgezet. Een afdeeling voor het leveren van amu- sements-smalfilms, teekenfilms, speel films en actualiteiten is dan ook in voor bereiding. Het is de bedoeling om door een perfecte organisatie op smalfilmgebied tegemoet te komen aan de steeds groeien de belangstelling van het Nederlandsche publiek voor smalfilms. Miniatuur-filmpjes. De zwarte kant van Het filmster-zijn. Het leven van filmsterren schijnt den meesten menschen zoo mooi toe, maar zoo nu en dan dx'ingen er toch wel eens be richten uit de studio's tot ons door, die de zaken van een anderen kant laten kijken. Niet lang geleden kwamen een aantal Paramount-acteurs en technici van een zeereis terug en hun toestand was min of meer deplorabel Het betrof hier opnamen voor „Souls at sea", een groote zeefilm, die op het oogen- blik door regisseur Henry Hathaway voor Paramount gemaakt wordt. In deze film komen prachtige opnamen voor, gemaakt aan boord van een schoe ner „Star of Finland" en het maken van deze shots ging niet zonder moeilijkheden. GaryCooper en George Raft spelen de hoofdrollen en ze hadden van deze trip door een ongemeen hevige orkaan niet terug. Richard Talmadge en zijn cameraman waren met het schip op 50 mijlen buiten de Californische kust aan het werk, maar de zee was dermate ruw en de storm van zoo'n kracht, dat men zich niet dan met de grootste moeite kon staande houden. Talmadge verteld, dat enorme brekers over het schip sloegen en iedereen tegen dek smakten. Het rollen van het schip liet géén der wouldbe zee lui gezond! Iedereen was overtuigd, dat zeeman zijn een speciaal vak is Geen fabrikant of winkelier zon zoo dom zijn, geregeld te adverteeren voor een artikel dat géén waar voor zijn geld biedt. Een kind kan immers begrijpen, dat men zich dan juist des te beter zou kunnen boeden, Öbt artikel ooit nog een tweeden keer te koopen. Vertrouw daarom op de advertenties in dit blad: zij vertellen U omtrent artikelen, waarvan zeker kunt zijn, dat het goede artikelen zijn. Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit van De Nederlandsche Dagbladpen Glimlachje „Heb Ik die nu niet prachtig voorbij gereden, Karei. Ze zullen me nu m'n rijbewijs toch wel geven (Happy Mag.). ZUURSTOF VOOR UW LEVEN DAGBLADRECLAME VOOR UW ZAAK! ALLEBEI NOODZAKELIJK.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12