SPORT EN WEDSTRIJDEN ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAG 30 MAART 1937 Be Quick verliest van P.S.V. M.V.V. definitief onderaan. Alkmaar klopt Q.S.C. De Paaschdagen hebben eenige belang rijke resultaten opgeleverd, waarvan misschien de allerbelangrijkste wel is geweest de uitslag van den extra-wed strijd M.V.V.Eindhoven, door laatstge noemde na verlenging gewonnen met 21. Mede doordat Longa gelijk speel de tegen B.V.V. is nu komen vast te staan, dat M.V.V. degradatiewedstrijden moet spelen. De kampioenscompetitie bracht slechts één uitslag P.S.V. bleek sterker dan Be Quick en won verdiend met 40. Het lijkt er op, dat P.S.V. de eenige concurrente van Ajax gaat worden. Intusschen is de situatie na 2 wedstrijden thans zoo, dat op Ajax na alle clubs reeds minstens 2 punten kwijt zijn. De stand is n.1.: Ajax 2 2 0 0 5—3 4 P.S.V. 2 10 1 6—3 2 Go Ahead 2 10 1 3—2 2 Be Quick 2 10 1 3—6 2 Feijenoord 2 0 0 2 25 0 Promotie. Wij schreven het al: de Hilversumsche kampioenen maken elkaar af. En wat zien we gebeuren in den eersten wedstrijd tus- schen beide clubs? Een gelijk spel! Misschien kan R.C.H. er van profiteeren. De stand luidt: Hilversum 2 110 3—2 't Gooi '10 10 1—1 1 R.C.H. 10 0 1 1—2 0 In afdeeling II heeft Z.F.C. zich eenigs- zins hersteld door haar kleine zege op S.V.V. Toch was de overwinning lang niet overtui gend en voorloopig heeft R.F.C. de beste kansen. Men zie den stand: R.F.C. 2 2 0 0 6—2 4 Z.F.C. 2 10 1 2—2 2 S.V.V. 2 0 0 2 3—7 0 In het Oosten wist Quick zoowaar Henge lo een puntje te ontfutselen, wat ons van de Hengeloërs iets tegenvalt. Intusschen is de strijd nog geheel open. De stand is: Hengelo 2^ 1 1 0 7—6 3 Ensch. Boys 2 1 0 1 55 2 Quick 2 0 11 4—5 1 Afdeeling I. In afdeeling I noteeren wij ook nog eeni ge promotie-wedstrijden, zoowel wat betreft de 3de als de 4de klasse. Zaandijk, dat eerst klop kreeg van D.W.V., wist thans thuis O.V.V.O. te kloppen en be houdt dus nog een goede ka^s op promotie naar de tweede klasse. De stand is: D.W.V. 2 110 2—1 3 Zaandijk 2 10 1 33 2 O.V.V.O. 2 0 11 1—2 1 De Volewijckers en H.V.C. hadden doel- puntenhonger en maakten elk.... vijf doel punten. Daardoor werden de punten ver deeld, wat Bloemendaal echter bitter weinig helpt. De stand luidt thans: H.V.C. 2 110 9—6 3 Volewijckers 2 110 97 3 Bloemendaal 2 0 0 2 38 0 Alkmaar deed zeer fraai werk. Na het ge lijke spel thuis tegen Texel, trok het Zon dag naar Wormerveer en klopte Q.S.C. met niet ginder dan 30. Er is dus een prach tige kans op verlenging van het derde klas- serschap. De stand luidt: Alkmaar 2 110 41 3 Texel 10 10 11 1 Q.S.C. 10 0 1 0—3 0 P.S.V.—BE QUICK 4—0. P.S.V. heeft haar tweeden wedstrijd voor de kampioensronde vrij gemakke lijk met 40 kunnen winnen, ondanks het feit, dat haar tegenspelers, de Noor delijke kampioenen, hun voortreffelijk ste kwaliteiten snelheid en enthou siasme tot de laatste minuut bleven uitbuiten. Men kan inderdaad niet beweren, dat de Groningers er in dezen wedstrijd niet uitge haald hébben, wat er in zat: anderhalf uur lang hebben Pienter c.s. gezwoegd om het goede resultaat, dat zij thuis tegen Feyen- óord behaalden, in hun eersten uitwedstrijd te herhalen. Dat zij daarin niet geslaagd zijn is te wijten aan het feit, dat de Zuidelijke kampioenen het systeem, waarvan de Gro ningers het hebben moeten, beter kunnen spelen dan de Be Quickers zelf. De spelopzet van beide ploegen bleek in dezen middag dikwijls dezelfde te zijn, maar terwijl de Noordelijke kampioenen zichzelf vaak „over den kop" speelden, bleef P.S.V. haar systeem meester. Uiteraard was dit geen wedstrijd waarin vele technische snufjes te bewonderen vielen: deze moesten aan het nuttigheids voetbal en het zeer hooge tempo, waarin ge speeld werd, worden opgeofferd. Dit feit kwam reeds in de eerste minuten van de match vast te staan: direct na den aftrap zette de stoere Gfoningsche aanval zyn open aanvallen op met verre centers naar de vleugels, waarbij van de spelers indi vidueel een groote snelheid gevergd werd. De Be Quickers liepen echter tevergeefs storm op de Eindhovensche verdediging, die zóó hecht bleef, dat Blij ham c.s. hét zelfs niet tot één schot konden brengen. De Eind hovensche aanvallxnie, die met dezelfde wapens streed, bleek daartoe wel in staat te zijn, en reeds bij haar eersten aanval noteer den wij verdienstelijke schoten van Hunting en Dorjpee en toen het spel tien minuten oud, was, had Oomens al buiten bereik van Wachters Jr. tegen den paal geknald en was een scherp schot van Van den Broek precies naast gesuisd. P.S.V. wist voorloopig den aanval vast te houden en de Groningsche defensie kreeg een viertal corners te verwer ken. De Eindhovenaren schoten uit alle stan den, maar desondanks moest men bijna een half uur wachten voordat de eerste voltref fer genoteerd kon worden. Na 28 minuten spelen liep Hunting door op een through pass: keeper Wachters sloeg den bal 't veld in, waar echter v. Kooyk klaar stond om met een krachtigen schuiver in hc-t net te schieten (10). De Groningers her stelden zich na dit doelpunt onmiddellijk. De vleugel- en middenspelers der noordelij ken krachten den bal vele malen voor den doelmond, maar er ontstond bijna nimmer een werkelijk gevaarlijke situatie, omdat de passes niet de juiste lengte hadden. Van Run. en Lanegger, bijgestaan door een in groot formaat spelenden middenhalf Hermens, bleef de Groningsche aanvallers vrij'gemak kelijk de baas. De Eindhovenaren wisten de balans weer in evenwicht te brengen en na 35 minuten spelen toonden zij opnieuw aan, dat zij het beter verstonden, dan hun tegen spelers om hun aanvallen af te werken: bij een corner kopte van Kooyk het leder ach terwaarts naar de Visser en deze kopte het leder langs den verrasten Wachters (20). De Groningers kwamen opnieuw terug, maar ondanks hun vrij talrijke aanvallen ging de rust in voordat zij een gevaarlijk schot ge lost hadden. Het begin van de tweede helft was een getrouwe copie van de eerste minuten der eerste drie kwartier, met dit verschil, dat de Noordelijken nu nog meer fighting-spirit aan den dag legden. Bij de in hoog tempo uitge voerde aanvallen der withemden noteerden wij eindelijk het eerste scherpe schot, van den voet van Hazeweger Jr., die tegen den paal schoot. Van Run, Lanegger en Hermens moesten alle zeilen bijzetten, maar de samenwerking tusschen dit drietal was dan ook zoo voortreffelijk, dat de Groningers onmogelijk door het blok heen konden komen. P.S.V. herstelde zich en Pienter en ten Wolde zagen ondanks hun stoer verdedi- gingsspel hun doel weer spoedig in gevaar komen. Het was een eigenaardig doelpunt, waarmede P.S.V. na 14 minuten spelen haar voorsprong vergrootte: de naar bui ten gezworven centervoor der thuisclub, van Kooyk, forceerde een corner, dien hij zelf nam, hij schoot den bal zoo scherp op den bovenhoek, dat Wachter Jr. bij een poging om het leer te keeren, dit in eigen doel sloeg (30). Na dit doelpunt was Be Quick een geslagen team, maar aan het spel der Groningers was dit allerminst te merken. Zij bleven even fel en vooral hun kanthalfs en hun achterhoede weerden zich nog meer dan in den beginne. Het resultaat van al hun zwoegen bleef echter nihil, daar drie van de vijf aanvallers meestal te onbesuisd speelden om het leer onder controle te kun nen houden en de beide anderen de Bly- hams speciaal door Hermens en Lanegger bewaakt werden. Na 25 minuten spelen werd een strafschop door Hunting onhoudbaar ingeschoten (40). P.S.V. ging het daarna wat kalmer aan doen, de Groningers kwamen daardoor in het laatste kwartier meer in het offen sief, maar tot doelpunten konden zij het niet brengen. HILVERSUM—'T GOOI 1—1. Het eerste treffen tusschen de beide Hil versumsche candidaten voor een plaats in de eerste klasse, 't Gooi en Hilversum, heeft naast een voor de Gooische hoofdstad recoi'd belangstelling de schatten het aantal toe schouwers op pl.m. 13.000 een dermate groote zenuwachtigheid der spelers ge bracht, dat de ontmoeting „an sich" weinig te beteeken en had. Beide teams speelden beneden hun kunnen en zochten een goede uitzondering daar gelaten meest hun kracht in specifiek enthousiast spel, dat dank zij de correcte leiding van den heer Israël sportief bleef en niet door ruw spel ontsierd werd. Over het geheel genomen is het Gooi in deze match wel iets sterker geweest. Zoo wel voor als na de rust waren de vlugge geel-zwarte voorwaartsen het meest aanval lend, doch we zagen dit in de competitie reeds zoo dikwijls de productiviteit liet zeer veel te wenschen over. In de voorhoede ontbrak een goeden schutter, die zijn team ongetwijfeld de overwinning had kunnen bezorgen. De aanvallen der Hilversummers hoe wel minder talrijk waren gevaarlijker van opzet, doch gaven, mede door het zuiver defensieve spel der Gooische middenlinies, evenwel een effectvol resultaat. 't Gooi had het eerste succes door Wint- horst, die goed vrijmaken met een o.i wel houdbaar doelpunt bekroonde (01). Eeni- gen tijd behield 't Gooi het overwicht, doch toen Hilversum door van Schaick na 33 mi nuten den stand gelijk maakte, ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd, waarin geen der ploegen het tot doelpunten wist te bren gen. In de tweede helft ging het aanvankelijk weer gelijk op, doch geleidelijk nam het Gooi het initiatief in handen en ondernam tal rijke aanvallen, die met wat meer schot- vaardigheid zeker tot doelpunten hadden moeten leiden. De Hilversumsche achterhoede wist even wel meester te blijven van het terrein, ook, toen eerst Bannink door van Ek werd ver vangen en later van Polen zijn plaats aan van Gelder moest afstaan. Het einde brak tenslotte met 11 gelij ken stand aan. S.V.V.—Z.F.C. 1—2. Een talrijk publiek heeft Zondag S.V.V. op eigen terrein zien verliezen van een goed verdedigend Z.F.C., dat slechts eenige malen gevaarlijk was door uitvallen, doch kans zag in het laatste kwartier twee malen te profiteeren van te ver opdringen van de defensie van S.V.V. De Schiedammers waren verreweg het meest in den aanval, doch ze wisten die aanvallen niet behoorlijk af te werken, zelden of nooit kwam het tot een schot; in en bij het doelgebied van Z.F.C.' werd net zoo lang samengespeeld, totdat de verdediging van Z.F.C. kon ingrijpen. De onproductiviteit van de S.V.V.-voor hoede, die ook al in den eersten promotie wedstrijd tegen R.F.C. was gebleken, heeft wederom S.V.V. doen verliezen. Z.F.C., dat een beroep op een 'paar oudere spelers had gedaan, o.a. met Klopper op de spilplaats en Rep op de rechts middenplaats verscheen, speelde vrij zwak. Stellig was het ploegverband bij S.V.V. beter, doch na een voor Z.F.C. kanslooze eerste helft, waarin S.V.V. door een strafschop de leiding had genomen, toen Rep een bal uit het doel sloeg, die anders zeker de doellijn zou zijn gepasseerd, kwam Z.F.C. er in het laatste deel der tweede helft wat beter in. Het ge regeld falen van de S.V.V.-voorhoede moest wel inspireerend werken op de Z.F.C.'ers. Een klein kwartier voor het einde brak Offringa snel door, vlak bij doel gaf hij den bal over aan Heyblom, die geen moeite had te scoren. Het leek, dat S.V.V. de leiding zou heroveren, maar schoten van rechts en links vlogen langs het doel en zelfs toen Roelman Dijkstra miste, was er geen S.V.V.'er in staat om daarvan te profiteeren. Drie minuten voor het einde, toen de S.V.V.-verdediging zich verkeerd opstelde, speelde van Marle zich mooi vrij voor het S.V.V. doel en on houdbaar werd Krieg voor de tweede maal gepasseerd (12). Q.S.C. door Alkmaar geklopt. Met 3-0 bleef Alkmaar in de meerderheid. Een uitslag die zeker de meest verstokte Alkmaar-aanhanger niet vooraf had dur ven voorspellen. En toch werd deze over winning op de meest regelmatige wijze verkregen door het elftal dat deze over winning toekwam. Het Alkmaar-elftal als geheel speelde heel wat beter dan in den wedstrijd tegen Texel. Enkele wijzigingen in het elftal bleken evenveel verbeteringen teteekenen, waardoor de aanvallen dit maal heel wat gevaarlijker waren. Daar achter stond een halflinie die van haar taak de juiste opvatting had, waardoor Alkmaar steeds weer onieuwp ten- aanval kon trekken. De achterhoede vormde een prachtig geheel en het was voor het Q. S. C.-binnemtrio om er moedeloos onder te worden. Q. S. C. heeft alle pogingen aangewend om te trachten het spel in handen te nemen, maar. het Alkmaar-elftal liet dat niet toe, doch speelde zelf. De wedstrijd. Alkmaar verscheen in de volgende op stelling: Duiveman Dingerdis Ooms Zwart Baars Schoonhoven v. d. Wissel, Kuis, Kranenburg, de Jong, v. d. Stok Wanneer Q. S. C. in verband met het gebruikelijke gelukwenschen in ontvangst door haar behaalde kampioenschap de had genomen, gaf scheidsrechter Mol het aanvangssein. Q. S. C. zet er direct een hoog tempo in en goed combineerend trekken zij ten aan val. De A.-achterhoede is er echter direct in en weet door goed ingrijpen enkele ma len gevaar te voorkomen. Alkmaar neemt dan echter langzamer hand het spel in handen en afwisselend wordt het spel zoowel over de rechter- als over den linkervleugel geleid, waardoor menig gevaarlijke situatie voor het Q. S. C.-doel ontstaat. Het is bij een van deze aanvallen dat v. d. Stok de kracht van de bovenlat onderzocht. Vlak daarna breekt Kranenburg goed door doch zijn schot gaast naast. Alkmaar leidt. Wanneer Kuis zich dan goed vrij speelt komt den bal op den linkervleugel, een voorzet volgt, Kranenburg ziet zijn kans, loopt snel naar binnen en rustig schiet hij buiten bereik van den Q. S. C.-keeper in. A. heeft de leiding genomen. Alkmaar is thans regelmatig in den aanval en de geheele voorhoede is zeer actief. Dat in- deze periode geen tweede doelpunt kwam, is te danken aan het zeer stugge verdedigen van Q. S. C. Q. S. C. weet zich dan even aan den druk te onttrekken en Duiveman moet eenmaal een zeker schijnend doelpunt voorkomen. Langzamerhand verstrijkt de eerste helft en wij denken reeds dat de rust met een 10 voorsprong zal ingaan als bij van. de gevaarlijke Alkmaar-aan vallen Kranenburg goed doorbreekt. Op het moment dat hij zal inschieten wordt hij tegen den grond gewerkt. Wij ver wachten een strafschop doch de scheids rechter laat door spelen waarvan v. d. Stok gebruik maakt om juist onder de lat in te schieten (20). Kort daarop klinkt het signaal voor rust. De tweede helft. Na de rust is er een alles op alles zettend Q. S. C., waardoor deze wel in. den aanval kot,m doch waarmee zij slechts bereikt, dat er voor haar voorhoede geen doorkomen aan is, terwijl de Alkmaar-uitvallen steeds gevaar voor een doelpunt opleveren. Wij denken reeds het derde doelpunt te kun nen noteeren, wanneer bij een Alkmaar- aanval de Q. S. C.-keeper misgrijpt. De bal gaat echter juist naast. Het is echter slechts uitstel want als v d. Stok eén bal goed vrij krijgt geeft hij een goeden voorzet, v. d. Wissel is paar binnen gekomen en heel kalm plaatst hij numer drie in het net. Q. S. C. wil dan toch althans een tegen- punt maken en zelfs de backs trekken ten aanval. De A.-achterhoede is echter in topvorm en weet met deze aanvallen wel 1 raad. Wel moet ook Duiveman er ver schillende malen aan te pas komen, doch hij laat zich niet passeeren. Met een 30 overwinning komt dan het einde. Goed gespeeld! Alvorens wij nog een opmerking schrij ven over de spelers willen wij gaarna een woord van lof brengen aan scheidsrechter Mol voor zijn uitstekende leiding, waarbij hij den steun had van prima secondanten. Wij schreven reeds dat het Alkmaar elftal als geheel veel beter speelde dan tegen Texel. Duiveman was prima, Dingerdis en Ooms kunnen wij gelijk noemen. Zij vormden een uitstekend geheel en maakten geen fout. Het middenveld werd geheel door Baars beheerscht en steeds weer zet te hij met lange passen zijn vleugels aan het werk. De kanthalfs Zwart en Schoon hoven, die tot taak gekregen hadden spe ciaal de vleugelspelers van Q. S. C. voor hun rekening te nemen, hebben zich uit stekend van hun taak gekweten en maar weinig goede voorzetten hebben deze vleugels kunnen geven. Daarnaast verga ten zij het andere gedeelte van hun taak, het voeden van de voorhoede, in geen enkel opzicht. De voorhoede was in goeden vorm. Niet dat zij drie doelpunten scoorden, doch de spelopvatting was heel goed. De vleugels zetten steeds goed voor het doel terwijl daarnaast de vleugelspelers ieder een doel punt voor hun rekening namen. Kuis en de Jong waren twee heel goede verbin- dingsseleprs, die steeds voor contact tus schen halflinie en voorhoede zorg droe gen. Doch daarnaast bij een aanval steeds weer den aanval compleet maakten. En juist dit was de laatste wedstrijden een zwak punt in den Alkmaar-aanval. Kranenburg was zeer actief, verdeelde het spel thans uitmuntend en schoot wan neer hij daartoe de gelegenheid kreeg. Q. S .C. was een goed spelend elftal met den spil als uitblinker. Alkm.Boys-West-Frisia 4-1, Een verdienstelijke oefen-wed strijd van de roodwitten tegen de West-Friezen, die een flinke overwinning bracht. De Alkmaarsche Boys hadden een friendly game tegen de tweede klasser West-Frisia georganiseerd, die zeker al leszins geslaagd kan heeten. Natuurlijk waren er momenten en vooral voor de rust dat de ontmoeting niet bepaald „hoog" stond, maar de twee de helft stond op een zeer goed peil. Toen toch herstelde doelman v. d. Horst zich op prachtige wijze van een weifelend begin, al willen we er tevens aan toevoegen, dat de Alkmaarsche doelman aanvankelijk blijkbaar hinder van de zon had. Ook de Grand die al gauw een lichte blessure had ging minder goed van start, doch ook hij deed voornamelijk na de rust zeer goede dingen. Zeer benieuwd waren we ook nu weer naar het werk van Mulders, dat in den roodwitten-aanval verricht zou worden. Men kan er verschillend over oordeelen: Mulders drong zich ook nu weer niet op den voorgrond en zijn werk was voor het oog dan ook minder opvallend. Een afge meten pass had tot gevolg, dat de Grand op prachtige wijze den stand op 30 kon brengen, terwijl de zuiver geplaatste bal len naar rechts vrijwel onbenut bleven, daar Pater zich nagenoeg steeds niet aan z'n nieuwe plaats kon aanpassen en Goudsblom lang niet altijd op het juiste moment naar binnen zwenkte. Al deze oorzaken hadden tot gevolg, dat Schenke ook lang niet altijd gevaarlijk kon zijn en de roodwitten-aanval ondanks de 4 doelpunten nog een heel stuk beneden z'n kunnen bleef. De Alkmaarsche verdediging was weer, zooals we dat van de heeren gewend zijn: Houtkooper was ook nu goed op dreef en Slikkerweer de man, die een juiste kijk op het spel heeft. Z'n manier van in grijpen en meest altijd op het juiste mo ment, is werkelijk af. Dat hij „kijk" op het spel heeft, bewees hij, door zich een maal in den meest verlaten doelhoek op te stellen en koppend redding te brengen. En de halflinie? Het was 't tweede optreden van spil Hartog en we kunnen meteen wel zeggen, al waren er nog wel enkele foutjes, dat hij naast Slikker de beste van het veld was. Vooral z'n spel openen en kopwerk viel naast zijn volko men beheerscht spel te loven en deze speler zal ongetwijfeld een belangrijke aanwinst voor de geblokten beteekenen. Deed Weel ook nu weer op de rechtshalf- plaats verdienstelijk werk, zijn liniegenoot v. Eerden zagen we wel eens beter. Na de rust herstelde ook hij zich steeds meer. En West-Frisia? Het is een feit, dat de tweede klassers over een paar invallers beschikten, doch dit kan toch niet als een motief voor het minder goede spel worden genoemd. Want,bij de Boys misten we toch immers ook Indri, Brouwer en Kwa- dijk, spelers, die ongetwijfeld ook nog meer kracht aan de roodwitte ploeg hadden kunnen geven. Wat ons bij de bezoekers het meest op viel, was de schotloosheid der voorwaart sen. Aanvallen die door een goed spelende spil werden opgezet, leken aanvankelijk gevaarlijk, doch eenmaal voor het doel der gastheeren gekomen, was men de kluts totaal kwijt, terwijl „de eer" nog uit een zeer merkwaardige doelscrimage werd ge red. Ook de rood-gele doelwachter maak te op ons geen al te sterken indruk. Uitslagen. ;Om het kampioenschap van Nederland. P.S.V.—Be Quick 4—0 Afdeeling I. Promotiecompetitie tweede klasse. Hilversum't Gooi 1—1 Afdeeling IL Promotiecompetitie tweede klasse. S.V.V.Z.F.C. 1—2 Afdeeling Hl. Promotiecompetitie tweede klasse. HengeloQuick 33 Afdeeling IV. B.V.V.Juliana 22 Eindhoven—M.V.V. 2—1 (na verlenging) Afdeeling V. Eerste klasse. SneekFriesland 21 VeendamAchilles 31 Afdeeling L Promotiecompetitie derde klasse. ZaandijkO.V.V.O. 21 De VolewijckersH.V.C. 55 Promotiecompetitie vierde klasse. Q.S.C.—Alkmaar 0—3 Om den Nederlandschen Voetbakbeker. Tweede ronde: HollandiaJan Hanzenkwartier 12 T.O.G.O.S.V. 3—2 Z.V.V.—Zandvoort 1—3 RivalenAssendelft 31 De SpartaanAlcmaria Victrix 10 De ZeemeeuwenKinheim 22 J.O.S.—Amstel 2—0 A.F.C.Purmersteijn 32 HerculesExcelsior 24 Uit den wedstrijd nog de volgende grepen: Onder leiding van scheidsrechter Stam, die voortreffe lijk floot, zien we beide ploegen zich als volgt opstellen: A1 k m. B o y s. v. d. Horst Houtkooper Slikker Weel Hartog v. Eerden Goudsblom Pater Schenke Mulders de Grand scheidsrechter Stam de Jong Draaier Weijnja A. Klopper A. Peerenboom H. Peerenboom K. Klopper Jelles Belier Bankert Bouwman W e s t-F r i s i a. Aanvankelijk zijn de bezoekers in den aanval enis doelman v. d. Horst ei" enkele malen naast, waarbij we allemaal Slikker keurig vanaf de doellijn redding zien brengen. Aan den anderen kant zal Mulders het eens probeeren, doch z'n schot gaat rakelings over. Nadat Hartog, ten koste van een corner, kan redden, wordt deze langs het Alkmaarsche doel geschoten. Dan plotseling zet Goudsblom een aan val op, gevolgd door een goeden voorzet, dien Schenke prachtig en onhoudbaar in kopt, dochde arbiter wegens buiten spel meent te moeten annuleeren. Met een goede corner van de Grand, die Gouds blom echter overkopt. Nadat v. d. Horst eenmaal het leder prachtig kan stoppen, laat de Grand een goede pass van Mulders achter verdwijnen. Reeds is het spel 25 minuten oud, als de Grand weer goed opbrengt, een scherpen voorzet geeft, die door Schenke onhoudbaar wordt benut, zoodat de gastheeren de leiding hebben, 10. Na eenige heftige Boys-aanvallen, die echter alle bedwongen worden, komt West-Frisia weer eens aan het woord, doch v. d. Horst heeft zich goed hersteld en redt eenmaal op prachtige wijze. Zon der wijziging breekt de rust aan. Dadelijk na de thee mag de Grand een corner nemen, die Goudsblom denkt in te koppen, doch Bouwman juist nog over kan tippen. Ook Goudsblom brengt een paar corners goed voor doel, doch succes blijft ook nu uit. v. d. Horst brengt een maal goed redding en Bouwman is Schen ke iets te vlug af en zoo golft het spel aardig op en neer, met de Boys als de sterksten. Deze meerderheid wordt de bezoekers noodlottig, als de Grand weer eens goed voorzet, Bouwman het leder laat glippen en Schenke feilloos deze fout benut, 20. Mulders laat een vrije schop naast gaan en Schenke schiet uit een goede doorbraak voor langs. De Alkmaarsche defensie mag haar kunnen toonen, doch al het gevaar wordt hier bezworen. Weer een goede pass van Mulders naar de Grand, die goed doorbreekt en met een schuiver den stand op 30 brengt. En even later volgt een scherpe voorzet van Goudsblom en Mulders brengt den stand op 40. Het eerste doelpunt van den oefen-meester voor de roodwitten! Vlak voor tijd wordt uit een doelscri mage door West-Frisia de eindstand op 41 gebracht. HET PAASCHTORNOOI TE AMSTERDAM. Blauw-Wit winnaar. Het jaarlijksche Paaschtornooi van Ajax en Blauw-Wit is ditmaal beter geslaagd dan in 1936, toen het in den eindstrijd tusschen twee buitenlandsche clubs Vienna en Ujpest het wat rumoerig toeging en het slot verre van aangenaam kon worden genoemd. Thans was slechts één buitenlandsche club uitge- noodigd, n.1. de Bohemians uit Praag, terwijl de derde Amsterdamsche eerste klasser D. W.S. het viertal vol maakte. De Tsjechen hebben op beide dagen niet slecht gespeeld. Op eersten Paaschdag op het Ajaxterrein verloren de Bohemians met 20 van Blauw-Wit, na verlenging, om dat het einde met blanken stand was geko-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9