Agenda U moet eens bij Spaander zien W&ee&eticfit Alkmaar, Donderdagmiddag1. Teraardebestelling O. de Boer Dz. Groote belangstelling op het kerkhof te Stompetoren. Onder zeer groote belangstelling werd hedenmiddag om ruim 2 uur aan den voet van het kerkje te Stompetoren ten grave gedragen het stoffelijk overschot van den heer D. de Boer Dz. De baar was met een 15-tal kransen bedekt, waarvan wij noe men: die van de Zuivelfabriek Neerlandia, van het personeel van deze fabriek, van de Holl. Mij. v. Landbouw, van de Lib. Staats partij de Vrijheidsbond, van de Vereen, tot ontwikkeling van den landbouw in Hol- landsch Noorderkwartier, van de directie van de Mij. Gouda, van de Koekenfabriek De Leerhoeve te Alfen aan den Rijn, van de Alkmaarsche Courant, van de Eierenveiling en den heer Wolf Peereboom. Van de aanwezigen noemen wij de heemraden en hoofdingelanden van den polder Schermeer, de dijkgraaf de heer Kramer Glijnis, mr. Jansma en den heer Holsmuller van den Vrijheidsbond, de hee- ren J. L. Nijsengh en dr. Molhuizen voorz. en secr. van het Kon. Ned. Land- bouwcomité, de heer P. Stapel en ir. Huys- man, voorz. en secr. van de Holl. Mij. van Landbouw, de heeren Joh. de Veer en G. Nobel, voorz. en secr. van Hollandsch Noorderkwartier, dr. Schey en den heer Eriks van het Landbouwproefstation te Hoorn, den heer Davelaar, directeur van Neerlandia, burgemeester van Kinschot, burgemeester Huyzer van Reenen en den heer Wiebe van Slooten, oud-burge meester van H.H.Waard, mr. J. Belonje, ir. Lienesch, H. K. Koster, voor den bond van zuivelfabrieken in Noordholland, E. Koster van de Prov. Rundveefokvereeni- ging, E. Dz. Govers van de Vereen, tot verb. v. d. Wolhandel, C. Krak, dir. Alk maarsche Courant, J. M. Blauboer van de zuivelfabriek te Lutjewinkel, wethouder Klaver van Alkmaar, D. de Vries, chef buitenland van de K. L. M., den heer Wolff Peereboom, den heer de Jong, oud penningmeester van den polder Schermeer. Aan de groeve werd achtereenvolgens het woord gevoerd door den heer P. Sta pel van de Holl. Mij. van Landbouw, den heer Nijsengh van het Kon. Ned. Land- bouwcomité, mr. Jansma voor het hoofd bestuur van den Vrijheidsbond, den heer H. K. Koster voor het hoogheemraadschap Hollandsch Noorderkwartier en den Bond van op coöperatieven grondslag werkende zuivelfabrieken in Noordholland, Joh. de Veer voor de Vereen, tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwar tier, de heer Davelaar, dir. van Neerlan dia, den heer R. G. A. Z. baron van Haer- soJte namens- de Landbouwonderlinge H, Ziekteverzekering, dr. Schey namens de comm. v. toezicht op rijkszuivelconsu- leniten en namens de Vakschool voor kaas makers te Hoorn den heer B. IJff, namens de koékenfabriek de Leerhoeve, den heer Holsmuller namens de centrale den Hel der van de Vrijheidsbond en den heer Kramer Glijnis als vriend. De heer D. de Boer Pz., een neef van den overledene, dankte namens de familie. De heer Stapel uitte de dankbaarheid van den landbouw tegenover den overledene; zijn geheele leven heeft hij, aldus spr., dienstbaar gemaakt aan het algemeen belang en in het bijzonder aan de belangen van den landbouw. Jaren heeft hij, als voorzitter van de HolL My. van Landbouw, al zijn kracht aan den landbouw besteed en wij weten van nabij, hoe hij altijd de groote strijder voor den landbouw is geweest. Voorts bracht spr. nog namens den heer Lovink een laatste groet. De voorzitter van het Kon. Ned. Land- bouwcomité, de heer Nijsengh, had, op reis zijnde, vernomen, dat heden de begrafenis zou plaats hebben van ons aller vriend, den heer D. de Boer van Stompetoren, die zoo onnoemelijk veel gedaan heeft voor den Nederlandschen landbouw. Spr. had den heer de Boer eenige jaren als óndervoorzitter van het Kon. Ned. Landbouwcomité leeren ken nen en als voorzitter mogen profiteeren van zijn deskundige adviezen, zijn hulp en vriendschap. Namens hgt comité bracht hij den ontslapene een oprecht woord van dank, waaraan hij nog een persoonlijk woord van dank toevoegde voor de ontvangen vriend schap. Mr. Jansma, herdacht hetgeen de heer de Boer voor de liberale zaak, waarvoor hij zijn persoon vele jaren beschikbaar had ge steld, had gedaan. Als voorman in zijn streek en in zijn vak stelde hij zich beschikbaar voor het hoofdbestuur van de staatspartij de Vrijheidsbond en heeft hij zich doen kennen door zijn hooge deskundigheid en als iemand, die zie hniet te goed voelde voor de politiek omdat hij een van de menschen was, die begreep, dat als men bepaalde be langen wil dienen, men zich ook met de politiek moet bezig houden. In de eerste plaats diende de Boer het platteland en den landbouw, hij gaf zich met zijn volle per soonlijkheid, heeft veel voor die belangen gedaan en had veel meer in de politiek kun nen bereiken, doch hij heeft dit nooit gewild. Hij heeft alleen maar gegeven, nooit iets voor zichzelf gevraagd. Plaatsing in vertegenwoordigende colle ges hem meermalen aangeboden, heeft hij steeds afgewezen, maar in het bestuur ge noot hij een hoog gezag. De naam van de Boer zal in liberale kringen altijd met grooten eerbied worden genoemd en daar om brengen wij hier hulde aan zijn nage dachtenis. De heer H. K. Koster, sprak namens het dagelijksch bestuur van het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier en deed uitkomen dat het vooral de per soon van den heer de Boer is geweest, die er toe heeft medegewerkt dat dit aanvanke lijk niet zoo welwillend ontvangen lichaam op de plaats is gekomen waar het hoort. Hij heeft het werk van het dagelijksch bestuur vergemakkelijkt en dit is hem in hooge mate daarvoor dankbaar. Namens den bond van Zuivelfabrieken bracht spr. den heer de Boer dank voorfcwat hij gedaan heeft voor de Noordhollandsche zuivelbereiding. De heer Joh. de Veer herinnerde eraan, dat de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwar tier steeds in ruime mate de belangstelling van den heer de Boer mocht ondervinden. In de bestuursvergadering van 12 Maart j.L noteerde de heer de Boer nog den datum van de a.s. vergadering in het voorjaar en toen hadden wij zeker niet kunnen denken dat wij thans aan zijn groeve zouden staan. Met groote dankbaarheid zullen wij blijven ge denken hetgeen hij voor den landbouw heeft gedaan. De heer Davelaar sprak namens het col lege van commissarissen van de Zuivelfa briek Neerlandia. Het is ons, aldus spr., een behoefte uiting te geven aan de groote waar deering voor den heer de Boer, die 20 jaar lang Neerlandia op zoo eminente wijze heeft bestuurd. Het groote vertrouwen, dat hij in de om geving en ver daarbuiten genoot, is ons steeds tot greoten steun geweest en het was voor spr. een groot voorrecht geweest met hem te mogen samenwerken. In de laatste vergadering deelde de Boer mede, dat naar een plaatsvervanger moest worden omgezien. Men behoefde, zoo zeide hij, geen haast te maken, want het scheiden van Neerlandia zou hem zwaar vallen. Nu staan wij hier aan zijn graf en scheiden van hem met een bloedend hart. Persoonlijk en namens zijn familie dankte spr. nog voor de vriendschap die hij van den heer de Boer had mogen ondervinden. Baron van Haersolte sprak namens de Landbouwonderlinge en herinnerde er aan dat de heer de Boer de eerste voor zitter van deze organisatie is geweest en die tot grooten bloei had gebracht. Dr. Schey herdacht de overledene als secretaris v. d. comm. die belast is met het toezicht op de rijkszuivelconsulenten en als voorzitter van de vakschool van kaas makers te Hoorn, welke functie voortref felijk door den heer de Boer is waarge nomen. De heer Holsmuller bracht in herinne ring dat de heer de Boer eenige jaren voorzitter is geweest van de Centrale Den Helder van den Vrijheidsbond en in die functie steeds zijn volle persoon had ge geven. Ook deze spr. bracht een persoon lijk woord van dank voor de ondervonden vriendschap. Spreker herdacht ook de overledene als een trouw raadsman aan wien hij veel dank was verschuldigd. B. IJff sprak namens de veekoeken- fabriek De Leerhoeve en herdacht hoe ge durende 27 jaar de overledene voorzitter van die fabriek was geweest. De heer Kramer Glijnis bracht dank voor de vriendschap die 47 jaar lang tusschen zijn ouders, de heer de Boer en zijn echtgenoote en hem persoonlijk had bestaan. Hartelijk dank bracht spreker voor den moreelen steun, die hq steeds van den heer de Boer had mogen ondervinden. Steeds zal hij daar voor dankbaar blijven en nimmer zal hij dit vergeten. De heer D. de Boer Pzn. bracht dank aan de sprekers en de belangstellenden. (Gedeeltelijk gecorrigeerd). JUBILEUM BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Heden herdacht de heer T. de Ruiter, Jan v. Scorelkade 17, alhier den dag waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Dit feit is niet onopgemerkt voorbij gegaan. Vele collega's zijn vandaag bij den jubilaris aan huis geweest om hem met deze mijlpaal van harte geluk te wen- schen. Om 11 uur hedenmorgen is de jubilaris op eenvoudige, doch hartelijke wijze ge huldigd. De heer H. Mosheuvel, depótchef alhier, sprak allereerst namens de directie. Spr. schetste den heer de Ruiter als een voor beeldig machinist, die bij zijn superieuren in hoog aanzien staat. De spoorwegen zijn trotsch op zulk een werker en spr. hoopte, dat de jubilaris nog lange jaren zijn plich ten in dienst van de spoorwegen zal kun nen vervullen. Uit erkentelijkheid bood spr. een oorkonde aan, benevens de gebrui kelijke enveloppe met inhoud. Namens het personeel van de hoofdbaan en de tram sprak collega H. G. Vos, die zeide, dat het geheele personeel spontaan aan het cadeau had willen meedoen, een bewijs, hoezeer men den heer de Ruiter hoogacht. Spr. bood mevr. de Ruiter een fraaie bouquet bloemen aan en aan den jubilaris een prachtig schilderij. Nog voerde de heer Vierdag als vriend het woord, waarna men nog langen tijd ge zellig bijeen bleef. Inmiddels waren vele bloemstukken binnengedragen, welke aan het geheel een feestelijken aanblik gaven. Ook onzerzijds onze hartelijke gelukwen- schen. ALKMAAR IN HET TEEKEN VAN DE WERELDJAMBOREE 1937. Men schrijft ons: Met muziek en tromgeroffel zullen mor gen alle Welpen, Verkenners en Voortrek kers van onze stad rondtrekken in een grootschen fakkeloptocht, om bij den inzet der Padvindersdagen in Alkmaar de eerste exemplaren der Jamboreebrochure officieel den burgemeester en den Deken aan te bieden. De Jamboreedagen zijn daar en Alkmaar zal het weten. Tot en met 7 April, tentoonstelling van schilderijen enz. in perceel Langestraat 87. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Ziegfeld, de Revue-koning; hoofdrollen: William Powell, Luise Rainer en Myrna Loy. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Tar- zan's gevaarlijkste avonturen (rom.-sens.); hoofdrol Herman Brix. Toegang boven 14 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Holl. film Amsterdam bij nacht (kom.); hoofd rollen Louis de Bree, Piet Kohier, Annie van Duyn e.a. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 1 April. 8.30 .uur, zaal van Gij zen, Breedstraat lezing met lichtbeelden over land en volk van Nieuw-Guinea. 8 uur, Harmonie, operette Klaartje van Volendam. Zaterdag 3 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, gevarieerde avond van Ulvadero: schetsen, chansons en too- neeL 8 uur, de Unie, mej. dr. Kaayk uit Arn hem over gezondheid en moderne voeding; tentoonstelling natuurgeneeswijze; film- vertooning. Niet alleen uit den optocht en rondgang door de stad. Niet alleen uit de officiëele brochureaanbieding. Maar bovenal uit den verkoop der Jamboreebrochure aan de inwoners en bezoekers van onze stad op Zaterdag en Zondag a.s. Tenten zullen ver rijzen op alle belangrijke punten der stad, tenten die het middelpunt zullen vormen van de brochure-actie, tenten waar Ver kenners en Welpen af en aan zullen rennen om steeds nieuwen voorraad te halen en zoo toch maar ieder in de gelegenheid te stellen deze rijke „U komf'-brochure te koopen. Want dat U deze zult koopen staat rotsvast en nog vaster staat, dat nadat U de bro chure gekocht en gelezen zult hebben, ook U zult behooren tot 't groote leger van men schen, die met een jong hart en enthou siasme meeleven met de voorbereidingen van de groote wereldbijeenkomst der Pad vinders en dat ook U met spanning zult verwachten het groote gebeuren voor heel Nederland: De Wereldjamboree te Vogelen zang, Augustus 1937. Route van den fakkeloptocht is als volgt: 7.45 vertrek Ziekenhuisterrein, Kerkplein, Koorstraat, Ritsevoort, Heilooerbrug, Nieuw- kndersingel (aanbieding burgemeester), Emmabrug, Zilverstraat, Ridderstraat, Laat, Huigbrouwerstraat, Kraanbuurt, Ver- dronkenoord Z.Z., brug St. Annastr., Verd. oord N.Z., (aanb. a/d Deken), PI. Steenen- brug, Kapelsteeg, Laat, Koorstr., Kerkplein, Zevenhuizen, Bergerbrug, Geesterweg, Wes- terweg, Egmonderstraat, Nassauplein, v. d. Meystraat, Lindenlaan, Varnebroek, Kenn.- straatweg, Emmastraat, Zilverstraat, Rid derstraat, Laat, Boterstraat, Houttil, Waag- plein (ontbinding). HET OVERREDEN JONGETJE MAAKT HET GOED. Onze correspondent te 't Zand meldt: Het 9-jarig zoontje van den veehouder S. J. de Wit te 't Zand, dat op den 2den Paaschdag door een auto werd aangereden en levensgevaarlijk werd gewond, maakt het naar omstandigheden redelijk goed. Men vertrouwt, dat het knaapje het leven zal behouden. NOTARIS BENOEMD. Bij K.B. van 30 Maart 1937 is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Alk maar, ter standplaats Benningbroek (gem. Sijbekarspel) de heer J. H. M. Noot, candi- daat-notaris te Benningbroek. JEUGDHERBERG „ALCMARIA". Men schrijft ons: De vrije jeugdherberg „Alcmaria" aan het Verdronkenoord, nu reeds enkele jaren in exploitatie, wordt verplaatst naar Egmond aan Zee in het reeds jaren leeg staande pension Boulevard 11. Dit gebouw is wel bijzonder geschikt voor het beoogde doel. In de ruime frissche slaapkamers, 3 voor heeren en 3 voor dames, zullen een 60 bedden worden geplaatst, terwijl daarnaast nog enkele kleinere kamers in gereedheid worden gebracht voor gezinnen. De benedenverdieping wordt ingericht als dagverblijf, terwijl de groote keuken, bagage ruimte, douches enz. in het sousterrain wor den ondergebracht. Op 1 Mei wordt dit kamphuis, geëxploi teerd door den heer J. Helder, geopend. ULV ADERO'S VR O OLIJKE AVOND. Onze bekende en populaire tooneelver- eeniging Ulvadero besluit haar seizoen met een extra-avond, die Zaterdag a.s. gegeven zal worden in het Gulden Vlies. Deze keer wordt er nu eerst niet een tooneelstuk op gevoerd, maar de vereeniging heeft voor 'n zeer gevarieerde avond gezorgd. Met eigen krachten zullen eenige schetsen en een vroolijke één-acter voor het voetlicht wor den gebracht. Verder wordt medewerking verleend door den chansonnier Wim Sonneveld, die reeds eenige keeren voor de radio optrad en gedurende het vorige seizoen zeer veel succes oogstte in het Kurhaus-cabaret. De avond belooft zeer populair te worden en het spreekt vanzelf, dat een echte Ulva- dero-bal den avond zal besluiten. K. V. K. V.-FEESTAVOND. De Alkmaarsche korfbalclub K. V. K. V. houdt Zondagavond a.s. haar jaarlijksehe feestavond in 't Gulden Vlies. Het program ma is deze keer geheel anders dan ge woonlijk. Er wordt een stuk opgevoerd on der den titel Potpouri, waarin K. V. K. V. zelf ten tooneele komt. Het stuk, dat deels tooneel, deels cabaret is, geeft elk wat wils en waar wij weten, dat Eli Prins met straf fe hand de regie heeft gevoerd, daar twij- felen wij niet aan een gezelligen, succes volle avond. Eenige dansen zijn ingestudeerd en zul len in fonkel-nieuwe costuums worden uit gevoerd, er is zang, er zijn sketches, kortom het wordt een avond voor iedereen. Spe ciale aandacht wordt gevraagd voor het tapdansen, een nummer, dat opgetwijfeld veel succes zal hebben. Het bal onder leiding van de A. B. C.- boys zal natuurlijk de aanwezigen na afloop nog eenige uren gezellig bezig houden. POLITIEKE RECLAME OP DE SCHUTTING! In den afgeloopen nacht is door eenige personen propagandamateriaal van de N.S.B. geplakt op een gemeentelijke schutting aan den openbaren weg, waarbij zij door de poli tie betrapt werden. Het in hun bezit zijnde plakmateriaal is in beslaggenomen, terwijl tegen hen pi oces-verbaal is opgemaakt. In verband ivermede wordt de aandacht nog eens gevestigd op het desbetreffend ar tikel in de Alg. Pol. Verordening, luidend: Art. 191 b. Het is verboden tuschen 10 uur namiddags en 6 uur vooimiddags op den openbaren weg te vervoeren of bij zich te hebben eenig plak- of bevestigingsmiddel, plakgereed- schap, teer, krijt, kalk of eenige andere kleur- of verfstof, eenig schabloon of ander \oorwerp, bestemd tot het aanbrengen van afbeeldingen, letters, cijfers of teekens. Dit verbod is niet van toepassing, wanneer kan worden aangetoond, dat deze voorwer pen of stoffen niet zijn gebezigd bij, noch bestemd zijn voor handelingen, welke inge volge het bepaalde bij de art. 191 en 191a zijn verboden. Met het ocg op de komende verkiezings- propaganda-tijd wordt' er in het algemeen op aangedrongen dit verbod te eerbiedigen en het stadsaspect niet noodeloos te ont sieren. Belangrijke aanbesteding. Aanleg aarden baan Alkmaar-Schagen. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben heden aanbesteed den aanleg van de aarden baan van het gedeelte van den provincialen weg A1 k m a a rS c h a g e n, tuschen een punt op ongeveer 200 meter ten Oosten van de Westelijke ringvaart van Heerhugowaard en de Oostelijke ringvaart van dien polder, benevens het aanbrengen van een gewalste fundeering voor de rijbaan in het gedeelte van den provincialen weg tusschen de dorpsstraat te Noord-schar- woude en de Oostelijke ringvaart van de Heerhugowaard, met bijkomende werken in de gemeenten Noordscharwoude, Heerhugo waard en Harenkarspel. Laagste inschrijfster was de N.V. Neder- landsche Basalt Maatschappij te Zaandam voor 108.400. ONTWAAKT EN VOORWAARTS. In de arbeiderstooneelvéreeniging „Ont waakt" is verschil van meening ontstaan met het gevolg dat sommige leden zijn uitgetreden en een nieuwe vereeniging „Voorwaarts" hebben opgericht. Voorzitter-penningmeester daarvan is de heer J. L. Harder en secretaris de heer H. J. Fakkert. LANGENDIJKER WINKELIERS-, NERING- EN VAKVEREENIGING. Een ledenvergadering van de Langen- dijker Winkeliers-, Nering- en Vak ver eeniging werd gehouden ten lokale van den heer H. Stoffers te Zuidscharwoude. De heer J. Keizer, vice-voorzitter, open de de vergadering met woorden van wel kom, het betreurende, dat zoo weinigen waren opgekomen. De heer D. Zeeman deed eendge mede- deelingen over de werking van het Mid- denstandsborgstellin gsf onds. Het werk geschiedt allemaal zonder vergoeding. Alleen middenstanders komen voor voorschotten in- aanmerking en dan nog enkel personen die hun zaak reeds vijf jaar hebben gedreven. De moeilijkheden moeten zijn ontstaan door de crisis. De hulp wag alleen dienen voor den aanvrager, niet om oude schulden te betalen, doch om de zaak voort te helpen. Spr. ried aan, zoo spoedig mogelijk de bemiddeling van het fonds te vragen, wanneer men moeilijkheden vreest. Verschillende vragen werden gesteld en beantwoord. Besloten werd dat de secretaris de ge- wenschte inlichtingen zal geven. Commissieleden zijn voor Broek op Langendijk de heeren W. Aardema, Jb. Vroegop, H. Schelhaas; Zuidscharwoude: D. Zeeman, N. Kramer, G. G. Post; Noordscharwoude: S. Timmerman, G. Nij- man en J. Ootjers; Oudkarspel: C. Root jes, P. Rijper en A. Kardinaal. In verband met de gemaakte onkosten door de plaatselijke commissies was een brief ontvangen van de „Hanze" waarin werd voorgesteld de kosten pondsponds gewijze te dragen, naar verhouding van het aantal leden, tenzij de gemeenten deze kosten voor haar rekening nemen. Diverse moeilijkheden werden naar vo ren gebracht, o.a. in verband met de niet- leden die aanvragen indienen. Men was van meening dat de commis sieleden niet zelf de kosten moesten dra gen. Gepoogd zal worden de kosten ver goed tc krijgen van de gemeenten. Ingekomen was van „de Hanze" een brief over de contante betaling, waarvoor medewerking werd verzocht. Doorvoering werd niet heelemaal mogelijk geacht. Doorvoering in eigen klantenkring werd de beste oplossing gevonden door ver scheidene heeren. Var het Bureau van Advies van de Kamer van Koophandel was een mede- deellrg ingekomen over de lijst van rechts kundige adviseurs. Hierna volgde ballotage door de toe- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 1 April. Medegedeeld door het Kon. NederL Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 776,6 m.M. te Riga. Laagste barometerstand 734,6 m.M. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 2 April: Meest matige wind uit oostelijke richtin gen; nevelig tot zwaar bewolkt of betrok ken met tijdelijke opklaring; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Betrokken weer met weinig regenkansen. Het hoogedrukgebied over de Oostzee en de Randstaten nam iets in beteekenis af. De oceaan-depressie drong iets naar het oosten door, terwijl een secundaire of de Golf van Biscaye ligt en zuid-Frankrijk binnendringt. Om de kern van het hooge drukgebied is de lucht nog helder tot licht bewolkt, de wind is hier over het algemeen zwak. In Duitschland, midden-Europa en onze omgeving waaien matige oostelijke winden, de lucht is meest betrokken. Op de Britsche eilanden is de wind, onder invloed van de oceaan-depressie, meest zuidelijk en waait krachtig tot stormachtig. De lucht is meest betrokken, in het zuidoosten mistte het echter vanmorgen. In Frankrijk is het meest windstil tot betrokken lucht, in het zuidwesten is het echter betrokken met regen, onder invloed van bovengenoemde secundaire. De Zwitsersche bergstations melden mooi helder weer, met matigen, zuidelijken tot zuidwestelijken wind en temperaturen onder het vriespunt tot minus veertien graden op 3500 M. In midden- Zweden was de vorst hedenmorgen nog streng. Overigens was de temperatuur in Scandinavië, Finland en Lapland even on der het vriespunt. Ook in zuidoost-Enge- land en in de omgeving van Lyon was de temperatuur vanmorgen nog even onder nul. Voor onze omgeving mag gerekend worden op aanhouding van den oostelijken wind, welke vermoedelijk iets in kracht toe zal nemen. De lucht zal meest zwaar be wolkt of betrokken zijn met tijdelijke op klaring, terwijl de regen tot geringe hoe veelheden beperkt zal blijven. VOORLOOPIG OVERZICHT VAN HET WEER IN MAART 1937. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur een graad beneden normaaL In de drie decaden resp. 2% graad beneden, graad boven en graad be neden normaal. De gemiddelde maximum temperatuur was 2 graden beneden normaal, het ge middelde minimum ongeveer normaal. De temperatuur is in Maart lager geweest dan in Februari. Het aantal dagen met een minimum tem peratuur beneden het vriespunt bedroeg te de Bilt 13 tegen 12 normaal. De neerslag was in Noordholland onge veer 10 procent, in het overige deel van het land 30 tot 70 procent boven normaal. Her haaldelijk kwamen sneeuw- en hagelbuien voor. In de maanden Januari tot Maart is voor de hoofdstations de hoeveelheid per station 110 m.m. of 81 procent boven nor maal geweest. Te de Bilt werden 72 uren zonneschijn waargenomen Jegen 123 uren normaal. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 19.03 uur tot 5.06 uur licht op. treding van nieuwe leden. Toegelaten werden de heeren J. van der Molen Fz. te Broek op Langendijk en J. Bunken te Oudkarspel. Uitgebracht werd de rekening van Ons Weekblad. Ontvangen was 4190.07, uit gegeven 3943.21, het voordeelig saldo alzoo 246.86. De balans sloot in totaal op een bedrag van 1450.77. Het kapitaal was 1390.46, verleden jaar was het kapitaal 1498.32. De rekening werd al dus vastgesteld onder dankzegging aan den penningmeester. Eenige plaatjes met het opschrift: .,Aan de deur wordt niet gekocht", enz. circu leerden ter vergadering. Deze werden beschikbaar gesteld tegen den kostenden prijs doch hiervoor werd niet gevoeld, cmdat niet alle leden er aan zouden mee werken. Na nog eenige besprekingen volgde sluiting. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Maart 1937. In den loop der maand Maart werd op de spaarbankboekjes ingelegd 191.933,43 en terugbetaald 186.416,95. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans 4.131.925,50. Het aantal in den loop van Maart nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 109. Ingetrok ken werden 84 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 12586. Van dit aantal behooren 8490 aan per sonen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2257 aan personen elders woonachtig en 1839 aan schoolspaarders. Onder de in Maart uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 8 boekjes voor jong geborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van 1. De lediging in den loop der maand Maart van 355 spaarbusjes leverde een bedrag van 4092,70 aan kleine besparingen op.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2