AMSTERDAMSCHE BEURS het optreden onzer regeering tegen anti fascistische vluchtelingen uit Duitschland. Hij stelde hier tegenover, dat aan Spaansche fascisten wèl onderdak is verleend in ons land (op eerewoord van niet te zullen vluch ten Ook om deze reden vond spr. het noodzakelijk, dat er in ons land méér hu'p wordt geboden voor Spanje. Krachtig wektè hij daartoe ook 'de Alkmaarders op. Na een korte pauze was het woord aan den tweeden spreker, den heer de Lange, die begon met te her inneren aan de nu acht maanden geleden ontvangen eerste berichten over het uit breken van den' opstand in Spanje. De loop van de eerste gebeurtenissen deed vermoe den, dat de muiterij mislukt was. Dat dit later bleek onjuist te zijn, is een gevolg van den steun, door buitenlandsche geestver wanten aan deopstandelingen geboden. Spr. haalde verschillende berichten uit De Times aan over die buiténlandsche hulp, bestaande uit manschappen en onnoemelijk veel oorlogstuig, in Spanje ingevoerd ook met schending van de niet-inmengings- overeenkomst. Met het aanvaarden van die hulp hebben Franco en de zijnen hun land verraden, zei spr. Italië en Duitschland aldus De Times waren de eersten die hulp boden tegen politieke- en handelsovereen komsten. Er is in Spanje een Italiaansch expeditieleger, dat grooter is dan e'k ander leger in dat land. Met het oog hierop zou het verwonderlijk zijn, dat de Spaansche regeering zoo goed heeft stand gehouden, indien men niet wist hoe idealistisch het volk achter zijn vertegenwoordigers staat. De sovjet-unie heeft met moderne middelen veel steun verleend en wij zijn daar trotsch op, zei spr. toen Italië en Duitsch land zoo veel deden om Franco te doen zegevieren. Wat in Spanje gebeurt, beschouwde spr. als het begin van een oorlog tegen de demo cratie van de heele wereld en nu is het zaak dezen oorlog te doen overgaan in een neder laag van de aanvallers, zoodat het fascisme in Spanje zijn graf zal vinden. Gedurende den heelen strijd heeft het anti-fascistische leger er nog niet zoo goed voorgestaan als op dit moment. Het is nu af te wachten of Franco s buitenlandsche vrien den een zoo sterke hulp zullen zenden, dat de opstandelingen weer een kans zullen maken. Spr. wees hierbij op de mededeeling uit Engeland, dat een nieuwe, sterkere Italiaansche hulp zal worden beantwoord met het zenden van oorlogsschepen naar de Middellandsche Zee. Dat zal dan beteekenen het ontketenen van een nieuwen Europee- schen oorlog, die ertoe zal moeten leiden, dat Madrid het graf wordt van het inter nationale fascisme. van Donderdag April 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 NederI. 1934 lOl'/g. 4 Ned -Indië 1934 1M</16 5$4 Duitschl. '30 m verkl, 3l»72 BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd, Bank Handel Mij. Cert, v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. 161V, 2Qz3/4 8i>/< 171 Alg Kunstzijde Unie CaiW ifvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips Gloed. Gem. Bezit Unitever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. - 76V8 r8'% 280 352% ..16674 71% 48//s 74' 3?/l6 499/ie 34 /16 li5/. 9 J'ö/ij 97. 526V4 2533/4 1823/4 393/4 24.00 1773/4 Redjang Lebong204 Redjang Leb PETROLEUM. Dordtsche Petr403% 39874 Kon. Petr422418 Perlak 13c 74 130 Phillips Oil 41% 41% Shell Union 24VI6 24i-J/,G Tide Water 157 15%A RUBBERS. Amsterd Rubber 3427, 334-5 Deli Bat. Rubber 282 2t9 Hessa Rubber 2997, 293-6 Oostkust 1387/g Serbadjadi2087, 206-V, Interc. Rubber7**>/.- 73.18/ SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. 1313/4 125-6 Scheepvaart Unie 141 Vs 139.5, -40 TABAKKEN. Deli Batavia 287»'. 2867a-7 Oude Deli32974 330-'/, Senembah343338-40 AMER. SPOORWEGEN. Atchison fopeka 60% 60 Southern Pacific46%fi 4574-3/i Southern Railw. Cert 3074 30 6 Union Pacific,. 107 107 Canadian Pac 11«/16 11-'V,8 §Noteenng per 50. x) ex-coupon fExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: laatste k 2.30-2.45 lOl^o 1 »17 6 3074 74V4 877, 281% -40-3/4 166-% 72 4S%-% 73-74 3'/]8 491 -Vla 33->5/i6 117, W- 0 9% 521 2507.-1 178^-91 387, 23.50 17t3/4 200 New-York 1.82'%, 1.82»/». Londen 8.93 8.93'is Berlijn 73.47 73.46 Parijs 8.40 8.41 Brussel (Belga) 30.75 30.76 Zürich 41.61$$ 41.63 Kopenhagen 39.87$$ 39.92% Stockholm 46.10 46.12$$ Oslo 44.87 44.921/2 Italië 9.65 Praag 6.37$$ Spr. ontkende, dat Franco mag worden voorgesteld als de verdediger van het chris telijk geloof het tegendeel is waar, .zooals spr. aangaf met aanhalingen van verschil lende door hem met name genoemde voor aanstaande katholieken. De Spaansche regeering zal met al haar vijanden afrekenen, al is hun aantal ook nog zoo groot, en die overtuiging Zal ons sterken om ook in ons land te toonen dat wij in staat zijn de leus der Spaansche regeerings- troepen „Zij zullen er niet doorkomen" over te nemen, zoodra de N. S. B. pogen zou hier te lande Franco's voorbeeld te volgen. Wij leven in een historischen tijd, waarin het gaat om het behoud van de democratie en daarom is het noodzakelijk, dat het so lidariteitsgevoel op alle mogelijke manieren wordt aangewakkerd en aan het Spaansche volk krachtige hulp wordt verleend door het. voedsel en medicijnen te sturen. De heer K u ij e r sprak aan het eind der vergadering een woord van dank aan de beide sprekers en onderschreef hun oproep om steun voor de Spaansche regeering. PROV. VERBOND VAN DEN BOND VAN BOERINNEN. Woensdagmiddag werd de vergadering van het Prov. Verbond van den bond van boerinnen en andere plattelandsvrouwen in café Zwitser gehouden, welke druk bezocht was. Mevr. Glijnis, afd. Schèrmer, hoofdbe? stuurslid, leidde de nieuwe voorzitster met eenige vriendelijke woorden in, waarop deze, mevr. Waiboer, Anna Paulowna, de leden dankte voor hare benoeming. Het leek haar niet gemakkelijk mevr. Visser te ver vangen, doch zij wilde haar best doen. Klaar en voor ieder bevattelijk zette zij uiteen, dat het verschil der belangen van boerinnen en de andere bewoonsters van het platteland slechts in schijn bestaan. Men heeft noodig met elkaar te streven naar geestelijke ver rijking. Spr. heette in het bijzonder welkom het hoofd der bijzondere school te Schermer- horn, den heer v. d. Laan, en van de school le Grootschermer, de heer v. Stralen, als mede dr. de Vries uit Wieringerwaard. Daar na las mej. Kuiper het jaarverslag voor, dat optimistische klanken liet hooren. Ingeko men was een verzoek om mede te helpen het lezerstal van het tijdschrift „In en om de boerderij" te vergrooten. Hieraan werd een lange discussie gewijd. Mevr. Korver, Schermer, wenschte min der geld aan het hoofdbestuur af te dragen of anders eens gratis een spreker op kosten van het hoofdbestuur in de afd. te krijgen. Besloten werd dat dit verzoek in de afd. Schermer besproken zal worden en op de algemeene vergadering voorgedragen. De bondspenningmeesteresse mevr. Go- vers-Kater drong aan op een vluggere con tributie-afdracht. De voorzitster deelde mede, dat men zien voor gezamenlijke vischaankoop kon vervoe gen bij mevr. Bommezij, Beemster. Eenige leden bespraken den financieelen nood in kleine afdeelingen. Mevr. Visser deelde mede, dat het hoofd bestuur van de ,H. M. van L. in Zuidholland reeds de behulpzame hand had geboden en ook Noordholland' niet in den steek zou la ten. Men zag het nut van de vereeniging zeer goed in. In de plaats van mej. Kuiper (Oostwoud) werd mevr. Rijper (Twisk) in het bestuur van het Prov. Verbond gekozen. Mevr. Govers, welke zich herkiesbaar had gesteld, bleef op haar plaats. Als kascommissie voor 1937 werden de afd. Nieuwe Niedorp, Barsingerhorn en Winkel benoemd. Bij de rondvraag noodigde de af gevaardigde van Beemster de afdeelingen uit het 325-jarig bestaan- van den polder te komen vieren. Zij zal zorgen voor een goede öntvangst en een prettigen dag. Dit plan zal in de diverse afdeelingen uitgewerkt worden. Besproken werd nog het aanstellen van een consulente, die de afdeeling zal kunnen bijstaan. Zeer uitvoerig waren de debatten hierover. In de algemeene vergadering zal dit vraagstuk de aandacht vragen. De presi dente hield een warm pleidooi voor de melkvoörziening in de school, mevr. Koster,. Berkhout, noemde eenige bezwaren. In Wieringerwaard bereikt men, met be hulp van de Zuivelfabriek, goede resultaten. Daarna dankte zij mevr. Visser voor het goe de en vele werk door haar als propagandiste verricht, en liet op een kaart zien, hoe een groot deel van Noordholland reeds een afd. bezit. Een aardig verslag gaf zij ook van de vo rige algemeene vergadering. Dr. de Vries, hierna het woord krijgend, zeide gaarne inlichtingen over de tandver- zorging op school te geven. In Oost-Flores, waar de menschen nog bijna in wilden staat leven, had spr. met verbazing geconstateerd, in hoeveel beter staat zij hunne gebitten langer "behielden, dan in' zijn tegenwoordige woonplaats, waar reeds één scholier op twaalfjarigen leeftijd een kunstgebit noodig- had en de rest er eveneens treurig aan toe was. Dankbaar was hij jegens den boerin- nenbond, die deze zaak mede in de goede richting hielp. Van bijzonder belang achtte hij de voeding van de a.s. moeders, die reeds invloed heeft op de gebitsvorming van de Wucht. Spr. wees op het nut van de consultatiebu- reaux. Tand verzorging op school maakt de jonge kinderen vertrouwd met het nut daar van. De onkosten -moeten volgens spr. ook door de ouders worden betaald, zij zijn ge ring en men waardeert iets beter, als men er voor offert. In het rayon Schagen bleken bij 830 kinderen van de le en 2e klasse 1110 vullingen noodig te zijn, wel een bewijs van de groote noodzaak. Zeer vele bezoeksters stelden vragen, welke tevens dr. de Vries de gelegenheid gaven, het organiseeren van tandverzorging op school in andere gemeen ten te belichten. De presidente was dank baar dat dr. de Vries, zooveel werk verricht voor zijn groot doel, n.1. ieder mensch een goed bruikbaar gebit te laten behouden, en vertolkte in haar dankwoord zeker de ge voelens van al de luisteraars. Het geld uitgeven, is geen kunst: Maar wel: het goed spendeeren! Een tip voor eiken winkelier: Gaat by ons adverteeren! DIERENBESCHERMING. In zwervenden toestand, doch in zeer goede conditie, is aangetroffen in de Kin- heimstraat een zwart poesje jaar oud, witte voetjes en borst. Eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen bij den heer C. Verver, in specteur Dierenbescherming, Baanstraat Alkmaar. £aatste êetichteu (Ongecorrigeerd.) WEDEROM DE ONBEWAAKTE.... Personen-auto door trein gegrepen; de inzittende gedood. Vanmiddag om half één is een perso nenauto op den onbewaakten overweg aan de Vijf Eiken te Gilze (N.Br.) door een sneltrein, komende uit de richting Breda, gegrepen. De wagen werd totaal vernield. Het onderstel werd circa twee honderd meter meegesleurd. De bestuurder, de heer Jansen uit Dendermonde (België) werd levenloos in de langs den weg loopende sloot ge vonden. Het stoffelijk overschot is naar het .lijkenhuisje te Gilze overgebracht. De trein had vijftien -minuten vertra ging. ACHMET IZZET PASJA OVERLEDEN. Bekend militair uit den wereldoorlog. Op 75-jarigen leeftijd is gisteren de vroe gere grootvizier maarschalk Achmet Izzet Pasja overleden. Gedurende den wereldoorlog was hij op perbevelhebber der troepen aan het oostelijk front en in den Kaukasus. Als militair ge volmachtigde onderteekende hij voor Tur kije de vredesverdragen van Brestlitowsk en Boekarest en den wapenstilstand met de geallieerden. In de laatste kabinetten van de regeering te Istanboul was hij minister van binnenlandsche en buitenlandsche zaken. Toen Kemal Pasja aan het bewind kwam, trok Izzet Pasja zich geheel uit het militaire en het politieke leven terug. De bladen wijden lange artikelen aan den overledene. Het stoffelijk overschot is van daag met groote militaire eer bijgezet. De Spaansche burgeroorlog MOORDDADIGE LUCHTAANVAL OP DURANGO. zouden tweehonderd doodep en driehonderd gewonden zijn. Gisterochtend, hebben driemotorige vliegtuigen der opstandelingen de stad Durango gebombardeerd. Belangrijke gebouwen werden vernield;, in andere ontstond brand, doordat de toestellen ook brandbommen lieten vallen. Woens dagavond telde 'men reeds 61 dooden en 150 gewonden. In den namiddag waren de toestellen te ruggekomen. Wel stegen vliegtuigen der re geering op, maar de rechtsche toestellen na men telkens de wijk om met nieuwe lading terug te keeren. Volgens de laatste berichten is het aantal slachtoffers zeer groot. In het kloóster van de Heilige Suzanna werden dertien nonnen gedood; de Mariakerk is ern stig beschadigd. Vanmorgen werd het aantal dooden op 200 geschat, dat der gewonde op 300. De burgerbevolking wedijverde in moed met de miliciens bij het helpen der gewon den en het uit de puinhoopen te voorschijn halen der lijken. Een deel der gekwetsten is •opgenomen in het ziekenhuis der stad, een ander deel is naar Bilbao overgebracht. Alle dokters in actieven dienst en al het hulpper soneel werd opgeroepen. DE STRIJD TEGEN DE ZWENDEL- BANKEN. Mr. dr. J. van O. door de Haagsche politie gearresteerd en naar het huis van bewaring te Amsterdam overgebracht. De rechtskundige mr. dr. J. van O., die gisteren door de Amsterdamsche rechtbank wegens zwendelpractijken tezamen met een bankier gepleegd, tot twee en een half jaar gevangenisstraf werd veroordeeld en wiens onmiddellijke gevangenneming de recht bank gelastte, is gistermiddag te drie uur door de Haagsche politie gearresteerd en gevankelijk naar Amsterdam overgebracht. Hij zal op de ziekenzaal van het huis van bewaring worden opgenomen in verband met zijn gezondheidstoestand. 'fxoviaciaal 'fliemus SCHOORL Vergadering V. V. V. Noord- Kennemerland. In het lokaal van den heer Schuijt ver gaderde bovengenoemde vereeniging. De voorzitter, de heer C. M. Winder, heette de aanwezigen welkom en drukte zijn spijt uit ovex het geringe bezoek Verder deelde de voorzitter mede, dat 5 was ge zonden aan het comité tot behoud van de Alkmaarsche kaasmarkt, dat de gids 1937 zijn voltooiing nadert en dat het bestuur af keurt, de wijze waarop een gids van de plaatselijke pensionhoudersvereeniging is tot stand gekomen. De heer Selhorst, penningmeester, bracht verslag uit van de financieele toestand over 1936. Op 1 Januari van dit jaar was er 57,73 in kas en werd ontvangen 1558,10, tot 1615,83. Uitgegeven werd een bedrag van 1531,2.7, zoodat op 31 December 1936 er 84,56 in kas was. Hierna deelde de heer Selhorst als secre taris zijn jaarverslag mede. De totaal-indruk over 1936 was, dat door den kouden natten zomer het jaar voor de leden niet voordee- lig was geweest, al was dan ook het hoog seizoen drukker dan ooit te voren. In het bestuur was één wijziging geko men. In de plaats van den heer van de Garde was den heer W. Maaseijk van Reenen be noemd. Er waren twee algemeene- en 8 bestuurs vergaderingen gehouden. Tevens had het bestuur met diverse commissies vergaderd. De twee federatievergaderingen waren door een tweetal bestuursleden medege maakt. Het ledental was door bijzondere omstandigheden teruggeloopen xan 178 tot 160. Het buurtfeest was goed verloopen, doch de financieele uitkomst was minder gunstig; ondanks het feit, dat de drie caféhouders te samen ruim 36 in de kas hadden gestort, koste het feest en de buurtvereeniging en de V. V. V. elk nog S 40. Een aanwijzing voor die vereenigingen, vond de secretaris, om deze feesten maar niet weer te organiseeren. Ook de verloting was minder goed ge slaagd. Voorspellingen zijn gevaarlijk, toch ver wachte de secretaris, door de devaluatie, en de daaraan verbonden duurdere reizen in het buitenland, en mede door de opleving van zaken, een goed seizoen. Spr. hoopte althans, dat voor de leden van V. V. V. het seizoen goed mocht verloopen. Applaus van de leden en een vriendelijk woord van den voorzitter was de dank voor het keurig jaarverslag. De begrooting voor 1937 Werd in ont vangsten en uitgaven vastgesteld op een bedrag van 952. In de uitgaven vonden we een bedrag van 215 voor dagblad reclame. Daar de middelen dit gebieden, zal ook dit jaar weder een verloting- worden aan gevraagd. Tevens zal weder een pension- lijst worden gedrukt. Betreffer.de deze pen- sionlyst werd nog besloten, dat de adressen, op deze lijst voorkomende, zullen kosten 1 voor de eerste drie zegels, elke regel méér 0.25, met een maximum aantal regels van vijf. Op verzoek van één der aanwezigen, welke agent is voor een drukkerij, zal ook hij in de gelegenheid worden gesteld om offerte te maken. Hierna kwam aan de orde, het uitgeven van een folder voor 1938. De voorzitter lichtte de bedoeling hiervan toe. Het bestuur meende, dat een gids met de vele anonces, als reclameobject veel in waarde verliest, en had daarem uitgezien naar een reclame-uitgave, welke geen anon ces bevat. Deze uitgave is.mogelijk, als de menschen, we»ke anders geld uitgeven voor advertenties, nu dit geld evengoed aan de V. V. V. afdragen. Er zullen er zijn, die dit niet doen, doch het bestuur verwacht, dat anderen, welke nooit adverteeren, nu toch uit eigenbelang een bedrag zulien geven. Het doel is, om uit vrijwillige bijdragen, een en ander te bekostigen. Natuurlijk voerden over dit punt diverse sprekers het woord, welken zeer verschil lend over dit voorstel oordeelden. Echter werd het bestuur gemachtigd om de zaak te' beproeven. Lukt 't niet, dan kon men altijd in de najaarsvergadering nog tot andere dingen besluiten. Een commissie, bestaande uit de heeren Leijsen, van Teulingen en Zuurbier zal het bestuur in zijn pogen bijstaan. Bij de rondvraag deelde de heer S. de Jong mede, dat hij gaarne zou zien, dat in 't seizoen de lantaarns langs de wegén langer zouden branden, n.1. vanaf 1 Juli tot 12 uur 's avonds. Dit zal wórden gevraagd. Nobdig is 't zeer zeker, doch dan ook op de avonden, als de maan achter de wolken verscholen is. De heer Schuijt zag gaarne alsnog een buurtfeest georganiseerd zien. Het bestuur zag echter tegen de kosten op. De voorzitter meende,-dat 't ook'geen vol doende attracties bood en er geen gasten door worden getrokken naar Schoorl. De heer Schuyt kreeg echter de toezeg ging, dat, indien de buurtvereeniging iets in deze geest zal organiseeren, de V. V. V. een bijdrage zal geven. De heer Beudeker informeerde naar de minder -goede verhouding tusschen V. V. V. en P. H. V. De voorzitter: 't geschil zit in 't schrijven van een brief aan 't bestuur van V. V. V. over samenwerking inzake verspreiding der beide gidsen. Ons bestuur heeft hier af wijzend op beschikt. De heer van de Garde: De reden, waarom het bestuur V. V. V. niet samen wilde werken. De P. H. V. vroeg in zijn brief om een annonce vcor haar gids. Ook werd voorgesteld, om de gidsen ge zamenlijk te verspreiden. Dit zou geld uit winnen. Thans kost de verspreiding voor V. V. V. 125. Als de beide vereenigingen dit gezamenlijk zouden doen, zou het al weinig meer kosten. Verder werd gevraagd, om, indien V. V. V. geen gezamenlijke verspreiding zou willen, overleg te plegen, opdat geen twee gidsen in één en dezelfde brievenbus komen. Dit is niet alleen belangrijk voor de plaats, doch ook voor de adverteerders. Spr. keurde de wijze af, waarop door eenige leden van V. V. V. annonces zijn opgehaald. Door één der bestuursleden was ten onrechte gezegd, dat de P. H. V. 400 schuld had. Dit is niet waar. Er is geld in kas. Bij de opening noemde de voorzitter de houding van de P. H. V. onsympathiek. Waarom? De voorzitter antwoordde hierop, dat als een paal boven water vaststaat, dat nimmer een P. H. V.-gids uitgegeven zou zijn, indien de heer van de Garde niet uit het bestuur van V. V. V. zou gegaan zijn. U heeft, zoo sprak de voorzitter tot den heer van de Garde, annonces opgehaald onder verkeerde voorwendselen. De bestuursleden deelden hem dit mede, en 't was hem gebleken. De heer van de Garde: Noem namen! De voorzitter zal dit niet doen, omdat de zakenmenschen hunne namen liever niet ge noemd willen zien. U is jarenlang bestuurs lid van V. V. V. geweest. Nu U er uit is, hebt U den moed om de P. H. V. voor de uitgave van een gids te spannen, en U te stellen tegenover V. V. V. Dit lijkt spr. geen hou ding voor een ex-bestuurslid van V. V. V. U zegt, dat de verspreiding onzer gids 125 zal kosten. U hebt verkeerd geluisterd, daar er slechts een bedrag van 25 is uitgetrok ken. Samenwerken van beide vereenigingen. zal van den kant van V. V. V. nimmer gaan, zoolang de heer van de Garde voorzitter van de P. H. V. is. De heer van de Garde ontkende zijn ver keerde handelwijze bij de colportage van annonces van de P. H. V.-gids, doch de voor zitter was zoo vrij, om meer geloof te hech ten aan de woorden zijner bestuursleden, dan aan die van den heer van de Garde. Hiermede sloot hij dit debat. Na nog eenig kleingoed, sloot de voorzitter de vergadering ipet den wensch van een mooi, lang en voor de V. V. V. voordeelig seizoen. OUDE NIEDORP Voor een uitverkochte zaal werd 2den Paaschdag door de r. k. tooneelvereeniging „Nut en Vermaak" opgevoerd het tooneel- spel van A. Broere „Wij zoeken zoeken". Vol spanning heeft het publiek het spel gevolgd, vooral toen in het tweede bedrijf de echtscheiding tusschen van Rossem en zijn vrouw zich voltrok, was het muisstil in de zaal. Over speelsters en spelers niets dan lof. Ieder heeft van de rod gemaakt wat er van te maken viel. De regisseur de heer Verlaan kan met voldoening terugzien op dezen avond. Na afloop wist het ensemble Hekelaar den gan er weer uitstekend in te houden. ENKHUIZEN Eerste uitkeering Lakenman's Bank, Inzake de likwidatie van hét bedrijf der voormalige N.V. Wed. S. Lakenman en Zn.'s Bank werden door likwidateurs aan het ein de der vorige week de kwitanties voor 20 pCt. der vorderingen aan de crediteuren ge zonden als voorloopige uitkeering. UITGEEST Nijverheidsonderwijs, In Den Haag slaagde voor het paedago- gisch getuigschrift behoorende bij de akte N. B. (timmeren) o.a. de heer Th. de Waal te Uitgeest. HEILOO Katholieke Kring. Nauwelijks is de Vastentijd verstreken of het Brunogebouw opent zijn deuren voor feestelijkheden. Woensdagavond gaf de Katholieke Kring een amusementavond voor donateurs en huisgenooten. De zaal was ge heel vol. De K.K. had het Haarlemsch Klein Cabaret geëngageerd en de goede roep, die hiervan uit gaat, zal niet vreemd aan het bezoek zijn geweest. Bü de lévensliedjes was er dadelijk con tact tusschen het ensemble en publiek. Bij zonder aardige nummers waren" Hutspot, en Klaas schreef aan Kee en de aanwezigen zongen, eerst een beetje schuchter, doch la ter enthousiast, het refrein mee. Een ge slaagde één-acter De Inbreker, had even eens zeer veel succes. We zouden onvolledig zijn als wij den pianist niet noemden. Met dezen avond zijn de ontwikkelings- en amusante avonden van den K.K. geëindigd. De laatste avond was niet de minste! *t ZAND Eerste prijs behaald. De heer T. Blokland Jr. te 't Zand be haalde op het te Den Helder gehouden con gres van de Neutrale Nederlandsche Espe- rantovereeniging „L.E.E.N.", welk congres werd gehouden in verband met het 50-jarig bestaan van Esperanto, dén eersten prijs 'in de z.g. onderwijzersklasse van den vertaai- wedstrijd, waaraan werd deelgenomen door esperantisten uit geheel Nederland. BROEK OP LANGENDIJK Bloembollencultuur. Woensdagavond kwam de afd. Langen? dijk en Omstr. in jaarvergadering bijeen ten huize van den heer C. Vijzelaar. De voorzitter, de heer K. Wagenaar te Heerhugowaard, wees in zijn openingswoord op de belangrijke wijzigingen welke plaats zullen vinden wat betreft de statuten en vroeg daarvoor aller aandacht. Van de afd. Heemskerk was een dankbe tuiging ingekomen aangaande de beschik baarstelling der zilveren medaille voor de tentoonstelling. Het jaarverslag gaf aan, dat 3 leden- en 1 bestuursvergadering zijn gehouden. De wensch werd uitgesproken, dat de vooruit zichten zich in een gunstige richting mogen ontwikkelen voor het vak. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 44,97. Het ledental bedraagt 86. De beschrijvingsbrief voor de 183e alge meene vergadering gaf geen aanleiding tot bijzondere op- of aanmerkingen. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren H. Glas en C. Timmerman en als reserve de heer K. v. Nienis. De heer E. Vlug vroeg of reeds officiëel vast staat, dat de heffing voor het volgend seizoen voor hyacinthen en narcissen ge handhaafd blijft op 15 van de kweekers nota en dat de aftrek voor tulpen wordt ver hoogd tot 24 De heer C. Timmerman merkte op, dat deze aftrek beschouwd moet worden als ten hoogste, heeft men minder noodig, dan is het percentage lager. Betreffende onderbrenging vroege en late tulpen onder één hoofd, zal heffing van het gelijk zijn om zeker te zijn, dat 85 uitbetaald kan worden. De heer van Nienes merkte op, dat de poterbewaarplaats te Noordscharwoude be schikbaar is voor het bewaren van bollen. Voor het gewas wordt aangeraden daar van zooveel mogelijk gebruik te maken. Besloten werd den heer Verhage, voorzit ter der alg. vereeniging, dezen herfst te laten optreden tot het houden eener propa- ganda-rede.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7