Agenda Weecêecicht Jieck 6L School Alkmaar, Vrijdagmiddag. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het laatste gedeelte van de Steynstraat was gisteren getooid met vlaggedoek, zulks ter eere vap een gouden echtpaar, dat daar woont. Het waren de heer en mevr. K. HaijtemaJaarsma, die hun 50-jarig huwelijksfeest mochten vieren onder zeer gezegende omstandigheden: beide echte lieden kern-gezond, de drie kinderen ge lukkig en alle kleinkinderen blakerende van levenslustl Gezegend ook, omdat het gouden echtpaar op een welbesteed en rijk leven kan terug zien. En terwijl in Waakt en Bidt alles werd gereed gemaakt voor de receptie en daar een schat van bloemstukken werd opge steld, hebben wij den gouden echtgenoot opgezocht en de heer Haijtema heeft op bescheiden wijze het een en ander verteld over zijn verleden, dat rijk is aan vitaliteit. Geboren in 1863 in Koudum en opge groeid in Friesland en Groningen, kwam de heer Haijtema bij het Instructie bataljon te Kampen terecht, waar hij werd opgeleid tot onderofficier en weldra uit muntte in den wapenhandel. Vlug en lenig als hij was, trok het schermen hem vooral en weldra was hij meester op alle wapenen, deed examen voor het gym nastiek-onderwijs en werd tenslotte als gymnastiekleeraar benoemd aan de Ca dettenschool te Alkmaar. Tien jaar bleef de heer Haijtema leeraar aan deze school, die hij toen verliet, omdat zijn gezondheidstoestand hem het scher men e. d. verbood. Maar toen was niet de rust aangebro ken! Want de met pensioen vertrokken schermleeraar richtte den Frieschen Win kel op in de Hoogstraat, beheerde die on geveer 10 jaar en deed deze zaak toen over aan zijn neef, de heer H. Haijtema, die den winkel thans in de Langestraat gevestigd heeft. Intusschen werd de jubilaris benoemd tot waarnemend griffier bij de instructie van strafzaken bij de rechtbank alhier-en daarmee kwam een tweede periode in het leven van den heer Haijtema. Hij bemoeide zich zeer intens met de reclasseerir.g en werd (en nu olgt er een opsomming!) secretaris van den reclasseeringsraad, be stuurslid van de afdeeling Alkmaar van het Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen, bestuurslid van de voog dij-vereeniging Kinderzorg en voorzitter van de commissie voor celbezoek. In velerlei opzicht is de heer Haijtema nog steeds op dit gebied werkzaam, terwijl ook de oude liefde voor den wapenhandel niet geroest was: onlangs nog trad hij op als voorzitter van de burgerwacht te Heiloo. Naast dit meer openbare leven nam het kerkelijk leven een groote plaats in bij den heer Haijtema. Eerst behoorende tot de Ned. herv. kerk ging hij later over tot de geref. kerk, die hij in vele functies ge diend heeft. Vele jaren was hij ouderling en diaken, daarnaast lid van de commissie van beheer en bestuurslid van het orgel fonds en tenslotte lid van het schoolbe stuur, voorzitter van het suppletiefonds der school, bestuurslid der kiesvereeniging en van Patrimonium. Ziehier in het kort den levensloop van den thans 74-jarigen bruidegom. Intusschen mag naast den bruidegom de bruid niet vergeten worden. Mevr. Haijtema- Jaarsma werd even eens te Koudum geboren en zij is een hal ve eeuw lang de groote steun van haar man geweest. Zij is 71 jaar en zij hoopt nog vele jaren naast haar man te mogen leven in dankbare herinnering aan haar rijke en gelukkige leven. De receptie. Het gebouw van „Waakt en Bidt" was in een ware bloemenzee herschapen, wat eigenlijk geen wonder was, omdat zoovele vereenigingen en corporaties haar geluk wenschen hadden uitgedrukt in bloemen. De gelukkige echtpaar had het den heelen middag druk met het in ontvangst nemen van de gelukwenschen, niet alleen van familieleden en een groote schare vrienden, maar ook van verschillende leden der rechterlijke macht en van de vele afgevaardigden van vereenigingen, waarvan de heer Haijtema of bestuurslid geweest was of nog bestuurslid of lid is. Daarnaast was een stapel telegrammen en schriftelijke gelukwenschen inge komen. Dat alles bewijst wel, welk een groote plaats de heer Haijtema steeds heeft inge- nomen in het maatschappelijke en kerke lijke leven in onze stad. Het spreekt vanzelf, dat gedurerde de receptie ververschingen werden aange boden en dat men na de receptie „en fa milie" nog langen tijd bijeen bleef. Voor het gouden bruidspaar en zijn familie is deze dag zeker een der aller mooiste uit hun beider leven geworden. BEGRAFENIS D. DE BOER DZ. Hoewel het niet gebruikelijk is ingeko men bloemstukken van familie-leden en huisgenooten te vermelden, verzoekt men ons te willen melden, dat ook de huishoud ster van den heer de Boer, mej. D. Zomer, die gedurende 22 jaar hem uitstekend heeft verzorgd, door het zenden van een bloem stuk, de laatste eer aan haar geachten pa troon heeft bewezen. Vermelding dient nog, dat ook ds. Heep, door zijn aanwezigheid, blijk van belang stelling gaf. DE KAASMARKT. De hoogste markt was heden 3 per 50 K.G. lager dan de vorige week en bedroeg 18.50 per 50 K.G. (vorig jaar 19). De aanvoer bedroeg 83000 K.G. en was 500 K.G. hooger dan in dezelfde week van het vorig jaar. Van de 15 fabrieken die aanvankelijk hun product op de kaasbeurs aanboden, zijn er nog slechts twee niet op de markt teruggekeerd, zoodat gevoegelijk betoogd kan worden dat het nadeel, dat de beurs de markt dreigde toe te brengen, is be zworen. Een paar fabrieken hebben nog getracht op de beurs zaken te doen een deel van het daar aangebodene werd voor 17.50 verkocht. Was op de markt de hoogste prijs 3 lager, hetgeen slechts voor één fabriek geldt, de gemiddelde markt was ongeveer 2 lager en varieerde van 15.50 tot 16.50 Nu de ondermelk aan de fabriek kan blijven wordt er in Noordholland belang rijk meer kaas geproduceerd. Bovendien is het product in deze weken niet zoo goed als de productie, die einde April op de markt komt. Een factor, die eveneens van invloed op de prijsdaling was, moet ge zocht worden in het feit dat voor het 2de kwartaal de contingenteering naar Frankrijk wel is afgekomen, doch dat de kwantums voor de kaas nog niet bekend zijn gemaakt, zoodat de exporthandela ren in hun aankoopen de grootste voor zichtigheid betrachtten. De handel was dan ook allesbehalve vlot, hoewel tenslotte toch den geheelen aanvoer werd verkocht. De markt stond heden reeds, tengevolge van de paaschvacantie, in het teeken van het vreemdelingenverkeer. Er waren heden op de kaasmarkt 500 schoolkinderen, 300 Engelsche en 200 Hollandsche Zii rhen kwamen door be middeling van de Ver. „Vacantie van Internationale Vriendschap" secretariaat te Amsterdam, in samenwerking met de Ver voor Internationale Vriendschap en Wereldvrede. Het betrof hier de groe pen Amsterdam, Haarlem en Zaandam. Van de zijde der café-houders aan het Waagplein wijst men ons er op, dat de vrachtauto's heden zoodanig hinderlijk geplaatst waren, dat zij het gezicht op de markt aan de zijde der huizen, volkomen afsloten. Niet alleen is dit lastig voor de passee- rende kijkers, maar aan hen, die in de café's voor de ramen plaats nemen, wordt op deze wijze elk uitzicht op de kaas markt ontnomen. Ook voor de torenbeklimming werd reeds belangstelling aan den dag gelegd. De beklimming werd door het schilderen van den toren belemmerd en het is dan ook te wenschen dat met het werk de noodige spoed wordt betracht. DIERENBESCHERMING. Sinds eenige dagen zwerft te Huiswaard een bastaard herder-reu, zwart-bruine kop en pooten .Dit dier is meegeloopen met jongens uit Alkmaar. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den heer C. Verwer, inspec teur van Dierenbescherming, Baanstraat te Alkmaar. CADEAU-RECLAME VAN ARTISTIEK GLASWERK. Wij deelen ook op deze plaats mede, dat het Alkmaarsch Warenhuis, dir. de heer Heuseveldt, bij aangekochte artikelen waardebons verstrekt welke tegen modern glaswerk kunnen worden ingewisseld. BADHUIS „HET WITTE KRUIS". In het badhuis van Het Witte Kruis aan het Kweerenpad werden gedurende de maand Maart de navolgende baden geno men: Kuipbaden 153, le klas douche 96, 2e klas douche 387, 3e klas douche 602. Werkloozen en hun gezin kunnen aan het badhuis Witte Kruis een douche beko men a 5 cent per persoon, op vertoon van hunstempelkaart, doch uitsluitend de eerste 4 dagen der w|ek. TREKHONDENKEURING. Op Woensdag en Donderdag j.1. zijn in deze gemeente de jaarlijksche trekhonden- keuringen gehouden. Voor deze keuring bedroeg het aantal houders van trekhonden nog 16, die ieder in het bezit van één trekhond waren. Bij de keuring verschenen nu slechts 10 eige naren met eenzelfde aantal honden, waar van 1 hond werd afgekeurd. Het bleek, dat 6 trekhondenhouders niet meer in het bezit van een hond waren. Vermeldenswaard is een vergelijking te maken tusschen het aantal goedge keurde trekhonden in de jaren 1927 en 1937. In 1927 bedroeg dit 320, terwijl er nu nog maar 9 aan de eischen beantwoor dende trekhonden zijn. (Het is een verheugend verschijnsel, dat de hond als trekdier meer en meer uit het straatbeeld gaat verdwijnen. Red. Alkm. Crt.) Tot en met 7 April, tentoonstelling van schilderijen enz. in perceel Langestraat 87. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Burg theater (rom.); hoofdrollen Werner Krauss, Hcrtense Raky, Willy Eichberger, Olga Tchechowa. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Ziegfeld, de revuekoning; hoofdrollen Frank Morgan, Reginald Owen, Fanny Brice e.a. (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdagmiddag (behalve Zaterdag), hoofd nummer Onder het asfalt van een groote stad (sens.); hoofdrollen Gustav Fröhlich en Heli Finkenzeller. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De man die zijn ziel verkocht (sens.); hoofdrol Boris Karloff; extra: Een gevaarlijk compleet (sens.) Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 3 April. 8. uur, 't' Gulden Vlies, gevarieerde avond van Ulvadero: schetsen, chansons en too- neel. 8 uur, de Unie, mej. dr. Kaayk uit Arn hem over gezondheid en moderne voeding; tentoonstelling natuurgeneeswijze; film- vertooning. Zondag 4 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond voor donateurs van K.V.K.V. TWEEDE KAMER-VERKIEZING. Het aantal kiezers voor de Tweede Kamer bedraagt te Alkmaar 17631. GETUIGSCHRIFT VERWORVEN. Het paedagogisch getuigschrift behooren den bij de acte N d (beginselen van de bouwkunde en het bouwkundig teekenen) is te 's Gravenhage o.a. behaald door den heer N. B. Goudswaard alhier. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de arrondissementsrecht bank alhier is nedergelegd de uitdeelings- lijst in het faillissement van J. Wiegman, veehouder te Westerland (Wieringen), met een uitkeering aan concurrente schüld- eischers van 17.75 JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK. Men verzoekt ons opname van het vol gende: De centrale voor werkloozenzorg, waarin orthodoxen en vrijzinnigen eendrachtig sa menwerken, heeft in 1936 bijna 5000 werk- looze jongens van 1725 jaar in werkkam pen geplaatst. Daarvoor was veel gëïd noodig en Ne derland heeft dat gul gegeven. Gij begrijpt dat, als in 1937 dat werk wordt voortgezet (en het zal worden voortgezet), er weer veel geld noodig is. Wij weten dat Alkmaar, dat het vorig jaar zoo goed heeft bijgedragen, ook nu weer krach tig zal medewerken. Steunt daarom de collecte, die op Zater dag 3 April wordt gehouden, legt zoo mo gelijk Uw gave van te voren klaar. Helpt mede dit zegenrijke werk in de negen werkkampen voort te zetten en onze zorg ook uit te strekken over de vrouwe lijke werkloozen. De geesel der werkloosheid is van Ne derland nog niet geweken. COLLECTE DORUS RIJKERS. Men verzoekt oris opname van het vol gende: De burgemeester van Alkmaar jhr. mr. F. H. van Kinschot heeft zich bereid verklaard het eere-voorzitterschap van het comité van aanbeveling op zich te nemen. Wist U, dat de redders der zee vroeger soms hun medailles moesten beleenen om eten te koopen. Het „Dorus Rijkers'Monds heeft hieraan gelukkig een einde kunnen maken. Steunt dus onze collecte op 29 April a.s. Zij die willen helpen bij de collecte kün- nen zich opgeven Langestraat 87 (boven), Centraal Bureau voor Maatschappelijk werk. ONTWAAKT EN VOORWAARTS. Het bestuur der Arb. Tooneelvereeniging „Ontwaakt" verzocht ons opname van het volgende: Onder het opschrift „Ontwaakt en Voor waarts" kwam in de courant van Donderdag een stukje voor, dat o.a. inhield, dat in de Arb. Tooneelvereeniging „Ontwaakt" ver schil van meening was ontstaan en dat daar door eenige leden waren uitgetreden, welke nu een nieuwe vereeniging hadden opge richt. Dit is echter niet volgens de waarheid en om alle misverstand direct uit de wereld te helpen, diene het volgende. De twee in het stukje genoemde heeren, n.L J. L. Har der en H. J. Fakkert vonden het noodig, na eenige maanden achter den rug van het bestuur om te hebben geagiteerd, zonder opgave van eenig motief voor hun lidmaat ATTRACTIE VAN LAATWINKELIERS. Deze week hadden verscheiden Laat- schap te bedanken. Dat de heeren een nieuwe winkeliers een bijeenkomst om een onder- vereeniging oprichten, is hun zaak, maar linge zegelattractie in het leven te roepen. Bij aankoop van 25 cents wordt een ze gel verstrekt en 50 dezer zegels geven recht op een attractie-voorstelling in be sloten kring voor de jeugd. Alleen die voorstellingen, welke door de bevoegde autoriteiten zonder voorbe houd worden goedgekeurd, zullen op het programma der A.V.L. worden geplaatst. Dus juist datgene wat kan worden be schouwd als ge e d e ontspanning en ont- schen dit stukje en het hierboven geplaatste laten zij eerlijk zijn en „Ontwaakt" er buiten laten. Het zal de Arb. Tooneelvereeniging „Ontwaakt" aangenaam zijn, in het vervolg niet meer in één adem te worden genoemd met „Voorwaarts" en nog minder met haar bestuurders. Omdat, blijkens bovenstaand schrijven „Ontwaakt" niet meex in contact wenscht te komen met „Voorwaarts", zullen we tus- wikkeling voor onze jeugd. Wanneer de voorstellingen worden ge geven, zal in de plaatselijke pers worden geannonceerd. maar een witten regel zetten. Wat wij gister over „Voorwaarts" hebben ??d en wat blijkens het bovenstaande toch wel juist is kan nog eenigszins wor den aangevuld, daar het voorloopig bestuur van „Voorwaarts" ons verzocht te willen mededeelen, dat deze vereeniging is opge richt met 14 leden en dat de heer D. Kesse- laar is aangezocht als regisseur. INBRAAK OPGEHELDERD. Het is de Bergensche politie in samen werking met de Alkmaarsche recherche gelukt de inbraak welke in den nacht van 26 op 27 Januari in het zendgebouwtje aan den Kogendijk te Bergen werd gepleegd, op te helderen. In verband met een gêpleegden konijnen diefstal werd in den loop van verleden week gearresteerd de grondwerker B. F. woonachtig alhier, en bij een huiszoeking bleek dat er verschillende radio-onderdee- len aanwezig waren, afkomstig uit boven genoemd gebouwtje. Hoewel F. aanvanke lijk hardnekkig ontkende aan dezen dief stal debet te zijn, heeft hij later een vol ledige bekentenis afgelegd. Eenige ontvreemde radio-onderdeelen zijn ten huize van F', in beslag-genomen, doch het overige gedeelte zou hij volgens zijn mededeelingen reeds kort na het mis drijf van de hand hebben kunnen doen. NIEUWE BIOSCOOP TE CASTRICUM. Onder directie van den heer Bettink uit Alkmaar. Naar wij vernemen, heeft de Ned. Bios coopbond toestemming verleend tot de vesti ging van een filmtheater in Castricum. De vergunning is verleend aan den heer Wefers Bettink, die op een 15-jarige practijk kan bogen. De heer P. Baltus te Uitgeest,was gegadigde voor een vergunning van den Bioscoopbond voor het vestigen van een bioscoop te Cas tricum. Hij zou het café „De Harmonie" tot een filmtheater verbouwen, waardoor de plan nen reeds ontworpen waren. De bond heeft tenslotte beslist ten gunste van den heer Wefers Bettink. Het theater, waarvan de gevelbreedte blijkens het ontwerp van den architect 10 M. is, wordt 28 M. diep en zal 450 zitplaatsen bevatten. De vloer wordt oplóopend. Het gebouw zal een foyer krijgen en bevat voorts een ruime garderobe, toiletten, enz. Wanden en plafond zulln van zoodanige constructie zijn, dat de accoustiek aan hooge eischen zal voldoen. De projectie-apparaten zijn aangekocht bij de Cini-techniek Seisikon Ernemann, een 1300 M. filmapparaat. Met den bouw wordt eerstdaags een aan vang gemaakt. In deze bioscoop wordt geplaatst een i Sound-box-apparaat, eveneens van Seisikon. DE ARTISTIEKE ONTWIKKELING VAN DE BEHANGSELPAPIERINDUSTRIE. Ieder jaar valt er nieuws te schrijven over het populaire decoratiemiddel behangsel papier, omdat de behangselpaplerindustrie elk jaar nieuwe dessins en kleurcombinaties produceert. De behangselpapier-branche is zeer voor uitstrevend, zij gaat niet enkel met de mode mee, doch geeft ook in zeker opzicht de mode aan. De behangselpapier industrie in Neder land staat daarin vooraan. De grillige, scherp gecontoureerde grove dessins moesten wijken voor een vlottere, elegantere ornamentiek en de felle, harde, koude kleuren maakten gelukkig plaats voor warme, helle tinten, die de donkere Neder- landsche woonhuizen lichter en ruimer maakten Het Hollandsche publiek was „kleur-ge- voelig" geworden. Na de dessinlooze periode, die circa vier jaren geduurd heeft, valt er nu weer een terugkeer van patroon in het behangsel waar te nemen. Een dessinloos behang is weliswaar nuchter en zakelijk, doch ver veelt spoedig, men raakt er gauw op uitge keken, het is onpersoonlijk, mist perspectief! Dit laatste heeft de bekende Neder land sche behangselpapierfabriek van Rath Doodeheefver ér toe gebracht om voor 1937 naast een ruime sorteering van effenkleurige en z.g. rustige-wand behangsels, ook een groote verscheidenheid van nieuwe gepatro neerde behangselpapieren in den handel te brengen, waarmede men zijn woon- en slaapkamer een persoonlijk cachet kan geven. De groote modieuze nieuwigheid, die R. D. boven en behalve haar populaire be- hangcollecties brengt, zijn wel de speciale Wanddécors, origineele handwerk wandbe- schilderingen uitgevoerd in de sterke Salu- bra-kwaliteit, dus gegarandeerd Iichtecht en afwaschbaar. Geen eindelooze herhaling van patroon, geen verfopeenhopingen, geen vol- bedrukt wandoppervlak, doch afwisselings- rijke tafereelen met enkele penseelstreken weergegeven, vol perspectief, nu eens uit beeldend het karakteristieke, zonnige Spaansche landschap in het décor „Anda- lusië", de bedrijvigheid aan het „Meer van Lugano" of de landelijke rust in de scenerie „Heuvelland", „Wijde Verten" of „Miraffiare" en dan weer eens de elegance v.an beweging in het „Jachtdécor", of het idyllische in het medaillonvormige motief van het décor „Pastorale" of de altoos bekoorlijke variatie der „Jaargetijden". In zoo'n kamer zittend kan men z'n gedachten den vrijen loop laten, ongestoord door de enge omsluiting der vier wanden! Natuurlijk zijn zij niet voor elk interieur geschikt, maar daarom juist in hun exclusiviteit en apartheid zoo aantrekkelijk. Deze R. D. wanddécors lee- nen zich bijzonder om de wanden de per soonlijke noot te schenken, die men in het vertrek afhankelijk van z'n bestemming wenscht. naar waarnemingen, verricht in den morgén van Vrijdag 2 April. Medegedeeld door het Kon. NederL Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 774,8 m.M. ie Helsingfors. Laagste barometerstand 739,0 m.M. te Valentia. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 3 April: Matige tot krachtige oostelijke tot zuide lijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken met waarschijnlijk regen; zachter. Buitenlandsch weeroverzicht. Temperatuur zal gaan stijgen. Het hooge drukgebied over de Oostzee en de Randstaten trok iets naar het noordoos ten en breidde zich naar het noorden uit Het centrum van de oceaandepressie ligt thans bewesten IJsland. De secundaire, welke gisteren over de Golf van Biscaye lag, ontwikkelde zich tdt een afzonderlijken kern en trok noordoostwaarts. Het centrum ligt thans ten zuidwesten van de Britsche eilanden. In noord- en midden-Scandinavië waaien zwakke winden, met gedeeltelijk bewolkte lucht. Uitgezonderd langs de Noorsche westkust is de temperatuur hier nog overal beneden het vriespunt, in mid den-Zweden heerschte hedenmorgen nog meer dan tien graden vorst, In zuid-Scan- dinavië en noord-Duitschland waaien 'mati ge tot krachtige, oostelijke tot zuidoostelijke winden, met meest betrokken lucht en in Denemarken valt regen en sneeuw. Op de Britsche eilanden is de wind matig tot krachtig uit het oosten, de lucht meest zwaarbewolkt tot betrokken, met regen in het zuidwesten. In Frankrijk waaien matige zuidelijke winden met betrokken lucht en regen in het westen. In midden-Europa is het meest windstil met betrokken lucht of mist. De bergstations in het Duitsche mid delgebergte zijn in nevel gehuld. De Zwit- sersche bergstations tusschen 2000 en 3000 meter melden helder weer, de hoogere sta tions zijn echter eveneens in nevel gehuld. Voor onze. omgeving wordt verwacht toène- mende oostelijke tot zuidelijke wind met zwaarbewolkte of betrokken- lucht. Waar schijnlijk zal daarbij regen vallen, de regen- kansen zijn in het zuiden grooter dan in het noorden. Verwacht wordt voorts dat de temperatuur nog,zal stijgen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.03 uur tot 5.06 uur licht op. Vermoeid van den arbeid, een bad in de „Overdekte" en gij zijl weer lit. PRIESTERWIJDING TE NOORD- SCHARWOUDE. Alhier is een feestcomité gesticht voor de viering van de priesterwijding van B. Brüggemans. Eere-voorzitter is pastoor van Noord, vice-voorzitter kapelaan Oudshoorn, leden de heeren C. Kramer, N. Sneekes, G. Nijman, terwijl van elke r.k. vereeniging een bestuurslid zal worden uitgenoodigd zitting te nemen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 4 APRIL 1937. ALKMAAR. Groote Kprk, (in de consistoriekamér) 10.30 uur ds. E. L. Nauta, van Leiden. (Va cature wijlen ds. Deetman). Kapelkerk, 10 uur ds. H. J. Hak, van Arnhem. (Jeugddienst ook voor volwasse nen); 5 uur ds. van Dop. RemGeref. Gemeente10.30 uur ds. J. Nienhuis van Gouda. Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur ds. Brandt, van Haarlem. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur ds. M. A. Hijlkema, van Westzaan. Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur ds. von Meyenfeldt; Woensdagmiddag 3 uur huwe lijksinzegening, Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 u. en 4.30 uur en Woensdagavond 8 u., dienst Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur ds. Ruys, 12 uur Zondagsschool, av. 7 uur ds. Ruys, onderwerp: „Hebt ge mij lief?" Leger des Heils (stichter Willlam Booth), Limmerhoék no. 40; Zaterdagavond 8 uur openluchtdienst op de Steenenbrug; Zon dagmorgen 7.30 uur bidstond, 10 uur heili- gingsdienst, 3.30 uur openluchtsamenkomst bij den Kattenberg, 7.30 uur groote verlos- singsdienst; Dinsdagavond 8 uur soldaten- bijeenkomst; Woensdagavond 7.30 uur straatzang; Donderdagavond 8 uur heili- gingsdienst. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat C. 9; Zondag 10 uur wijdingsdienst, av. 8 uur heilsbombardement; Dinsdagavond 8 uur wijdingsdienst; Donderdagavond 8 uur vëf- lossingssamenkomst; Zaterdagavond 8 uur straatzang; deze diensten worden geleid door kapitein G. Albers; Zondagmiddag 12.30 uur en 5 uur Zondagsschool. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur ds. van Mullem. BERGEN, 7 uur n.m. ds. van den Kie- boom. Ger. kerk, 10 uur en 5 uur ds. Joh. Meijnen, van Den Helder. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur ds. Lekkerkerker, van Bennebroek. BARSINGERHORN, Doopsgezinde Ge meente, geen dienst. BARSINGERHORN, 10 uur ds. Eikema. BURGERBRUG, geen dienst. BURGERVLOTBRUG, Doopsgezinde Ge meente, 10 uur ds. van der Veen. DRIEHUIZEN, geen dienst. DIRKSHORN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, geen opgaaf ont vangen. EGMOND AAN DEN HOEF, 9.30 uur ds. van Dop, van Alkmaar. GROET, 10 uur ds. Boeke. GROOTSCHERMER, 9.30 u. ds. Loysen. GROOTSCHERMER, 10 uur ds. J. E. Loysen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2