Agenda Jkounciaai Hietms £aatste AecicfUett Weet&eckfit Alkmaar, Donderdag. EEN GESCHIL OVER ART. 39BIS DER ARMENWET. Ged. Staten van Noordholland hebben gistermiddag in een openbare zitting een geschil behandeld, dat gerezen was tus- schen de gemeenten Alkmaar en Opperdoes over de uitlegging van art. 39bis der Ar menwet. In Juni van het vorige jaar moest een vrouw, die met een woonwagen in de ge meente Opperdoes stond, voor een spoed operatie worden opgenomen in een zieken huis te Hoorn. Vóór haar komst in Opper does verbleef de vrouw met haar wagen gedurende een jaar in Alkmaar. Zij was vertrokken, omdat in den zomer, de steun volgens de te Alkmaar geldende steunrege ling wordt gehalveerd. Volgens Opperdoes had de vrouw haar hoofdverblijf in Alk maar, welke gemeente derhalve op grond van het bepaalde in art. 39bis verplicht was, de kosten van het vervoer en van de ver pleging te betalen. Naar het oordeel van B. en W. van Alk maar was op woonwagenbewoners art. 39bi3 niet van toepassing, omdat voor hen onmo gelijk dezelfde maatstaf kan gelden als voor de gewone categorie van armlastigen. Dit oordeel baseerden zij op enkele Kon. be sluiten in analoge gevallen. Verder voerde Alkmaar aan, dat de vrouw met onbekende bestemming was vertrokken en in gebreke was gebleven, het verschuldigde staangeld te betalen, zoodat zü dus blijkbaar geen prijs stelde op behoud van een band met de gemeente Alkmaar. Het standpunt van B. en W. van Opper does werd ter zitting toegelicht door den burgemeester, den heer J. de Bruyne. Hij betoogde, dat de Kon. besluiten, waar Alk maar zich op beroept, betrekking hebben op zwervers, terwijl de feitelijke omstandig heden er op wijzen, dat de bewuste vrouw geen zwerversbestaan leidde. Zij heeft met haar wagen een jaar in Alkmaar gestaan en de tijdsduur in deze kwestie is beslissend, niet het feit, dat de vrouw in een woonwa gen woont, want dit zou eigenaardige con sequenties hebben voor aannemersperso- neel, kermisreizigers e.d. die ook in woon wagens verblijf houden. De burgemeester van Alkmaar, jhr. mr. F. H. van Kinschot, verklaarde, dat het in deze zaak uitsluitend ging om de vraag, welken maatstaf men ten opzichte van woonwagenbewoners moet aanleggen. De bewuste vrouw heeft altijd een trekkers leven geleid en een band met de gemeente Alkmaar bestaat niet. Men kan dus niet zeggen, dat de vrouw haar hoofdverblijf in Allernaar had en de gemeente wijst dan ook alle aansprakelijkheid af. De voorzitter, mr. J. B. Bomans, vestigde de aandacht op het derde lid van art. 39, waarin gesproken wordt over de aansprake lijkheid van de gemeente, waar de betrok kene voor de opneming in een inrichting een meer duurzaam verblijf heeft gehad. Deze bepaling schijnt niet vergelijkender wijs bedoeld te zijn, daar anders de aan sprakelijkheid van Alkmaar wel vast zou staan. Ged. Staten zullen hun beslissing nader bekend maken. VREDES-TENTOONSTELLING. Tot en met 18 April in perceel Langestraat 88. In het.perceel Langestraat 88 (het vroe gere pianomagazijn der firma Gebr. Span jaard) is gistermiddag de aangekondigde vredes-tentoonstelling officiëèl geopend door mevr. van der VeenWilson. Deze exposi tie, georganiseerd in onderlinge samenwer king door verschillende vereenigingen (Kerk en Vrede, Alg. Ned. Vrouwen-Vredebond, Jongeren Vredes-Actie en Mobilisatie voor den Vrede), biedt in acht af deelingen zeer veel materiaal, alles erop gericht om af schuw te wekken voor oorlog en drijven naar oorlog. Voor het vele werk, dat moest worden verzet om alles bijeen te brengen en overzichtelijk op te stellen, bracht mevr. v. d. Veen de genoemde vereenigingen dank, speciaal de J.V.A. Het materiaal was be trokken van het Centraal Vredesbureau te Den Haag. Zij wees erop, dat naast de ten toonstelling nog een zaal was ingericht met brochures, alsmede een leeszaaltje en een lokaal voor de spreekbeurten, welke nog nader zullen worden aangekondigd. Of schoon er wel een zekere financiëele basis was gevormd, waarop de tentoonstelling was gefundeerd, legde de spreekster er den nadruk op, dat een druk bezoek om finan ciëele redenen alléén reeds wenschelijk is, zoodat zij extra de aandacht vestigde op de Donderdag 15 April in de Harmonie te ver- oonen film „Kameradschaft", waarbij de heer mr. drs. A. Borger een rede zal hou den over het onderwerp „Kameraadschap nu!" Na in groote lijnen te hebben aange geven wat de tentoonstelling zooal te zien geeft, sprak zij den wensch uit, dat deze zal bijdragen tot het verhelderen van het inzicht omtrent het oorlogsvraagstuk, het hart zal treffen en den geest zal verlichten van zeer vele bezoekers, die, naar zij hoopte, zich met afschuw zullen keeren tegen de krankzinnige moordpartij, die „oorlog" heeft en zich daarom zullen scharen aan de zijde van de veel te kleine groep van overtuigde tegenstanders van den oorlog. Onder voorlichting van den heer De Vries werd hierop door de genoodigden het ge- exposeerde bezichtigd. Wij zagen daarbij verschillende teekeningen van Kathe Koll- witz, de bekende schilderes van anti-oorlogs- werken; voorts den schrik van den toekomst oorlog, de bombardementsvliegtuigen, waar tegen, naar de heer de Vries duidelijk maak te, geenerlei bescherming mogelijk is; sta tistieken van dooden en gewonden uit den grooten oorlog van 1914-1918; de opvoeding tot den oorlog en daartegenover die in de vredesgedachte (geen soldaatjes e.d. als speelgoed voor de kinderen); voorwerpen uit genoemden oorlog (b.v. een doorschoten helm en pet, kogels, enz.), alsmede uit ver schillende landen herinneringen aan dien strijd, in den vorm van broodkaarten, nood geld, enz., en tal van boeken en brochures. Alles te zamen genomen een eerbiedwaar dige verzameling van lectuur en voorwer pen, geschikt om afschuw voor den oorlog te verwekken. Tot en met 18 April a.s. is dit alles nog te bezichtingen. Het is zeker te hopen, dat groote scharen belangstellenden zullen ko men kijken en dan mee zullen willen strij den om te voorkomen, dat een nieuwe wereldoorlog uitbreekt met alle rampspoe dige gevolgen van dien. PAARD KREEG EEN KRUISVERLAMMING. Eén der paarden van de Gemeentereini ging kreeg vanmorgen, toen het ingespannen stond op de Kanaalkade, plotseling kruis- verlamming, zoodat het moest worden uit gespannen. Het beest is naar den stal overgebracht. GEMEENTERAAD. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 15 April '37 een raadsvergadering te beleggen. RIJKSTELEFOONDIENST. Locaal telefoonnet Alkmaar. Nieuwe telefoonaansluitingen in de maand Maart 1937 tot stand gekomen: 2034 mr. H. Judell, Bitse voort 2; 2580 A. v. d. Elberg, Rippingstraat 13; 2636 Alkmaarsch Dagblad, Geesterweg 14; 2638 H. Brouwer, Laat 183 185; 2771 fa. Woltering Wackers, Mient9; 2781 Th. A. Overtoom, Spoorstraat 61; 2791 E. Siekerman, Rippingstraat 12; 2825 S. Ka per, Laat 180; 2826 J. W. C. de Jong, Anje lierstraat 8; 2827 W. Schipper, Laat 134; 2836 P. Dekker, Oudegracht 62; 2837 P. A. v. Langen, De Blinkenlaan, Heiloo; 2838 P. S Krom, Prins Bernhardlaan 2; 3080 S. Leefmans, Langestraat 19; 3693 mevr. W. BakkerBijl, Westerweg 71; 3720 G. N. Bijleveld, Laat 102; 3786 S. Terpstra, Schou tenstraat 5; 4310 A. Maasen, Laat 73. BOERDERIJ AFGEBRAND. Gister brandde de boerderij van den heer C. Veldman te Oude Niedorp tot den grond af. De veestapel bestaande uit 3 koeien kon worden gered. Verzekering dekt de schade. CABARETAVOND. Op Woensdag 14 April zal in 't Gulden Vlies een cabaretavond worden gegeven, waarbij o.m. zal optreden Fientje de la Mar. ZANGAVOND NED. VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG, AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons: Wij mogen er toch op rekenen, .U Dinsdag 13 April a.s. te zien in het Gulden Vlies op onzen slotzangavond? Op een gezelligen avond kimt ge staat maken; onder Sixma's leiding is het goed zingen, dat is U toch bekend, tenzij ge nog nimmer met het streven van Volkszang ken nis hebt gemaakt. Is dit laatste het geval, dan hebt ge U zelf te kort gedaan, en er is maar één middel, dit te herstellen, door a.s. Dinsdagavond een luistertje te komen halen; wis en zeker bevalt het U zoo goed. dat ge Uw schade wilt inhalen, door U ernstig voor te nemen, een getrouw bezoekers onzer avonden te worden. Om de kosten behoeft ge het niet te laten, een lidmaatschap van 1.25 per jaar, waar voor Volkszang U 7 avonden geeft, het is een koopje. In de keuze der afwisseling is het bestuur zeer gelukkig; ook nu weer; Cor Jonker de populaire musicus, voor Volkszang geen on bekende, staat met zijn koorklassen klaar, den avond met frisschen kinderzang op te luisteren. SLAGERS OPGELICHT. Naar aanleiding van loopende geruchten in deze gemeente als zouden door een loonslager, werkzaam aan het gemeente lijk slachthuis alhier, onregelmatigheden op geldelijk gebied gepleegd zijn, is dejor onze politie een onderzoek ingesteld en hierbij is aan het licht gekomen, dat ze kere v. d. V. als grossier in schapenvleesch aan diverse slagers in Alkmaar en om- 1 streken gedurende geruimen tijd schapen vleesch verkocht, waarbij hij minder af leverde dan het officieele weegbriefje van het abattoir aanwees. Dat was mogelijk, doordat hij na de weging gedeelten van het geslachte schaap achterhield. De slagers, die vertrouwden op het weegbriefje, hebben hem nimmer op het gewicht gecontroleerd, totdat iemand arg waan kreeg, waarna de zaak aan het rol len werd gebracht. Het bedrag, waarvoor de slagers op deze wijze zijn opgelicht, is zeer belangrijk. De verdachte is aange houden en heden na het onderzoek over gebracht naar het Huis van Bewaring. WINKELIERS, PAS OP! Tijdens de laatste dagen worden verschil lende winkeliers in deze gemeente bezocht door een persoon van ongeveer 20 jaar oud, gekleed in een manchester pak, klein en stevig van postuur, blond haar, zonder hoed of pet op, die op naam van een of anderen klant van dien winkelier artikelen tracht machtig te worden. Hij toont dan als regel een briefje, dat achteraf valsch blijkt te zijn, en gelukt het hem vaak goederen in ont vangst te nemen. Later blijkt de winkelier bedrogen te zijn. Zij, die inlichtingen kun nen verschaffen, alsmede de winkeliers die gedupeerd zijn, worden verzocht zich aan het bureau van politie te vervoegen. Langestraat 88, van 719 April, vredes- tentoonstelling. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Burg theater (rom.); hoofdrollen Werner Krauss, Hortense Raky, Willy Eichberger, Olga Tschechowa. Toegang boven 14 jaar. Victoria-thenter, half acht, hoofdnummer Ziegfeld, de revuekoning; hoofdrollen Frank Morgan, Reginald Owen, Fanny Brice e.a. (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De man die zijn ziel verkocht (sens.); hoofdrol Boris Karloff; extra: Een gevaarlijk complot (sen?.) Toegang boven 18 jaar. Donderdag 8 April. 8 uur, Harmonie, voor de Volksuniversi teit, vertooning film Pareh, het lied van de rijst; toegang boven 14 jaar. 8 uur, Gulden Vlies, Pinksterbloem, too- neelspel in 3 bedrijven door Alkm. Drank- weer-Comité. Vrijdag 9 April. 8 uur, doopsgez. kerk (Koningsweg), ge tuigenis-avond Kerk en Vrede; twee spre kers. DE INBRAAK BIJ DEN HEER BRANTJES. Bij den inbraak bij den heer Brandjes in het Blockhove-park werden eenige sie raden vermist. Gister zijn de vermiste voor werpen in het bosch terug gevonden, als mede een dievenlantaarn van een der in brekers. Vermoedelijk heeft de Duitscher S. de voorwerpen in het bosch geworpen en in de vlucht zijn lantaarn verloren. Door de politie is aanhouding en voorgeleide verzocht. DIEFSTAL TE HEILOO. Gisteren vermiste de heer Kruitwagen uitvoerder der rioleering te Heiloo, eenige rol letjes draad, welke onder den directiewagen lagen. Het bleek, dat een zekere G. J., werkzaam aan de rioleering, het draad had verkocht aan een lorren-koopman. Daar het niet de eerste keer is, dat J. iets aan de hand heeft, is proces-verbaal opgemaakt. Het draad is in beslag genomen. EEN OUDE DIEFSTAL OPGEHELDERD. Voor eenigen tijd terug werden ten r.a- deele van den heer J. van der Velde te Heiloo konijnen ontvreemd. Thans is komen vast te staan, dat v. 't H. en F. te Alkmaar debet aan den diefstal zijn. Zij hebben een bekentenis afgelegd. AANBESTEDING. Hedenmiddag is op het Bureau van Ge meentewerken aanbesteed het afbreken van' het perceel Westerweg no. 144. Er waren zes biljetten ingekomen, n.1. van: J. Habbé 215, J. Laan 113, H. de Ruiter 112, Gebr. J. N. en H. W. Oudhoff f 106, allen te Alkmaar. De genoemde inschrijvers bieden de achter hun namen genoemde be dragen aan de gemeente aan. Voorts waren nog twee biljetten inge komen, waarbij van de gemeente een toegift werd gevraagd; dit waren: F. Hes te St. Pancras 26 en J. Obdam te Heiloo 125. De beslissing volgt later. KERK EN VREDE. Men schrijft ons: Nu gedurende de laatste jaren de meeste politieke partijen, die nationale ontwapening, voorstonden, dit programpunt hebben laten vallen, is de gedachte bij velen opgekomen, dat ook de Vereeniging van Christen Anti militaristen „Kerk en Vrede" haar stand punt wel zou gaan wijzigen. Dat is echter niet het geval geweest. Deze vereeniging i handhaaft haar afwijzend standpunt tegen i de oorlogstoerusting ook in dezen tijd. Zij acht het noodzakelijk om juist nu tegenover de opkomende oorlogs-stemming haar Chris telijk vredes-getuigenis hoog te houden. Zij wil dit handhaven niet op grond van po litiek inzicht, al acht zij haar standpunt in derdaad ook voor de belangen van de samen leving het eenig juiste maar op grond van het door Christus' Evangelie gebonden ge weten. De afdeeling Alkmaar van deze vereeni ging belegt morgen, 9 April in de Doopsge zinde kerk aan den Koningsweg, een open bare getuigenis-avond, die voor allen vrij toegankelijk is. Sprekers zijn dr. A. R. Rut- gers van Rotterdam en de afdeelingsvoor- zitter ds. F. Kuiper. WIERINGEN Rotkreupel. Wederom is in den Wieringermeerpol- der een geval van de gevreesde ziekte rot kreupel geconstateerd. Een koppel schapen en lammeren (51 stuks) van den heer H. J. Smit is door de ziekte aangetast. De O. L.-school te Hippolytushoef kreeg Dinsdag 32 nieuwelingen, De O. L.-school te Oosterland 9, te Westerland 20 en te Den Oever 25, totaal dus 86. Vóór de Paaschvacantie kon aan deze scholen respectievelijk aan 12, 3, 6 en 5 leerlingen, bij het verlaten van de school, een getuigschrift worden uitgereikt. Het aantal schoolgaande kinderen op Wieringen is dus met 60 toegenomen. NOORDSCHARWOUDE Ned. herv. vrouwenclub. Na- een enkele oproeping is in deze ge meente een vrouwenclub opgericht op Ned. herv. grondslag, waarvoor zich reeds 33 da mes als lid hebben opgegeven. Tuinbouw cursus L. T. B. De 2-jarige tuinbouwcursus van de L. T. B. is geëindigd met 19 leerlingen. Op den laatsten lesavond was behalve een 4-tal bestuursleden ook aanwezig de heer van Rietzema, rijkstuinbouw-consulent te Hoorn. Verschillende vragen aan de leerlingen gesteld, werden naar genoegen beantwoord. Den tuinbouwonderwijzer, den heer L. Mallekote, werd hartelijk dank gezegd voor het door hem gegeven onderwijs. KOEDIJK Ingekomen personen. C. F. de Munk van Alkmaar. J. van der Lende van Egmond-Binnen. C. J. Den- neman van Alkmaar. Vertrokken personen. A. M. Broersen naar Oudorp. B. A. M. van Oostrum naar Amsterdam. C. M. G. Kar hof naar Amsterdam. M. H. Nieuwer.- huizen naar Alkmaar. M. Nieuwenburg naar Harenkarspel. A. de Groot naar Alk maar. J. Doorn naar Zijpe ('t Zand). J. J. Meijering naar Wisch (Terborg). - C. J. Harms (wed. J. A. M. Wielinck) naar Amsterdam. J. Scheid naar Alkmaar. T. Dijkstra naar Alkmaar. H. de Vries naar Alkmaar. A. Zwaan (wed. C. Goet) naar Alkmaar. ST. MAARTENSBRUG Jubileum. Op 1 Mei a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer W. Blaauw, kantoorhouder der P.T.T. alhier, in dienst van de P.T.T. is getreden. Het zal den populairen kantoor houder op dezen dag ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. Wij vernamen, dat de heer Blaauw op 1 Mei a.s. tegelijk den dienst zal verlaten. Benoeming. Tot jachtopziener op de bezittingen van Graaf Bentinck alhier is benoemd de heer D. van der Zee uit Smallingerland, zulks in plaats van nu wijlen den heer P. Nool. (Ongecorrigeerd.) Prins Bernhard geïnstalleerd in den Raad van State. H.M. de Koningin heeft hedenmiddag om ruim 2 uur in een buitengewone zitting van den Raad van State Z.K.H. prins Bernhard, wien, zooals men weet, zitting in dat college is verleend, ge ïnstalleerd. Om kwart voor twee vertrokken de Ko ningin, prinses Juliana en prins Bernhard uit het paleis „Huis ten Bosch" om zich per auto naar het gebouw van den Raad van State aan het Binnenhof te begeven. Prins Bernhard droeg voor deze plechtig heid het uniform van ritmeester bij de blau we huzaren. Er bestond van de zijde van het publiek groote belangstelling. Talrijke personen stonden voor het paleis en bij het hek om de vorstelijke personen bij het vertrek toe té juichen. Via den Bezuidenhoutscheweg werd naar het Binnenhof gereden. Hoewel hét uur van installatie niet van tevoren bekend was gemaakt, waren er toch een paar honderd belangstellenden heden middag tegen twee uur op het Binnenhof verzameld. De politie zorgde ervoor, dat zij op geruimen afstand van den ingang van het gebouw van den Raad van State ver wijderd bleven. Ook had de politie de in gangen tot het Binnenhof bezet om het rijdend verkeer den doortocht te belemme ren. De koningin stapte het eerste uit. H.M. was in een grijzen mantel gekleed en droeg een groenen hoed. De prinses was in het bruin fluweel ge kleed. Nadat de koningin, de prinses en de prins waren binnengeleid en de leden en ambtenaren van den raad hadden begroet, heeft de koningin de vergadering geopend en aan den secretaris verzocht voorlezing te willen doen van het konin!$ijk besluit van 6 Januari 1937, nr. 3. Hare Majesteit heeft daarop met een rede prins Bernhard in het hooge college geïnstalleerd. Nadat deze rede door den prins was beantwoord geworden, heeft de vïce- president in een toespraak Hare Majes teit bedankt voor het voorrecht, dat hoogst dezelve deze buitengewone ver gadering heeft willen voorzitten en prins Bernhard namens de leden wel kom geheeten in het college. Hare Majesteit heeft daarop de ver gadering gesloten. Auto in het water gereden. De drie inzittenden gewond, van wie één ernstig. In den afgeloopen nacht om half één is een personen-auto bij het Wezenveld te Twelloö tegen een langs den weg staanden boom gereden, waarna de wagen over den kop sloeg en in de Wetering terecht kwam. Op genoemd tjjdstip ireed een personen auto, bestuurd door den heer van Rijk.uit Apeldoorn, op weg van Apeldoorn naar Deventer en Twelloo. In den wagen bevon den zich voorts de heer van der Beid uit Deventer en mejuffrouw A. Hasseltlo uit Twelloo. Zij maken deel uit van een or kestje uit Apeldoorn en keerden huis waarts. De bestuurder reed met groote snelheid en vermoedelijk tengevolge daar van vloog de wagen in den bocht bij het Wezenveld tegen een langs den weg staan den boom. De auto sloeg over den kop en kwam in de Wetering terecht. Het water is ter plaatse niet diep, zoodat de inzittenden zich spoedig op het droge wisten te brengen. Kort na het ongeval was hulp ter plaat se. Het bleek echter, dat de heer van der Beid zware verwondingen had opgeloopen, terwijl de bestuurder en mejuffrouw Has seltlo slechts licht waren gewond. Per auto werd de zwaar gewonde naar het zie kenhuis te Deventer vervoerd. Zijn toe stand is ernstig. De heer v. Rijk werd naar naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 8 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,9 m.M. te Beval. Laagste barometerstand 742,3 m.M. te Vestmanör. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 9 April: Meest matige, tijdelijk wellicht toene mende zuidwestelijke tot zuidelijke wind; gedeeltelijk bewolkt tot betrokken; aanvan kelijk regenbuien; iets koeler. Buitenlandsch weeroverzicht. Koeler doch minder somber weer te verwachten. De depressie trekt thans in de richting van IJsland. Het gebied van hoogeluchtdruk over Spanje verplaatst zich naar Zuid- Frankrijk en breidt zich naar het noorden uit. De Randdepressies bewegen zich over het Kanaal en de Noordzee en brengen regen tot in west-Duitschland. In de Alpen blijft de toestand van groote koude met mist en sneeuw aanhouden. Geheel Duitsch- land ligt onder zware bewolking en de middelgebergten blijven bij voortduring in de wolken. In Frankrijk en in zuidwest- Engeland komt opklaring met buiig weer voor. In Scandinavië en Finland is het weer mooi met oostelijken wind. In de Poolzee is de luchtdruk weer sterk gestegen na een tijdelijke daling. In het gebied van hoogeluchtdruk over Groenland komen uiterst lage temperaturen voor en wordt aan de oostkust minus 36 graden C. aan de westkust minus 1*» graden gemeld. Op het vasteland van Europa is de temperatuur boven normaal. Het is te verwachten dat het sombere weer spoedig zal overgaan in helderder weer met regenbuien en gebro ken lucht en iets lagere temperaturen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.15 uur tót 4.50 uur licht op. het ziekenhuis te Deventer en mejuffrouw Hasseltlo naar het ziekenhuis in Twelloo overgebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. CHARLIE DE BOCK GEWOND. Door een aanrijding. De bekende Bloemendaalspeler Charlie de Bock is het slachtoffer geworden van een aanrijding. Het ongeval liep goed af, maar de Bock werd toch zoo ernstig aan het gelaat gewond, dat hij op dokters advies rust moest houden en zeker niet a.s. Zon dag in den belangrijken degradatiewedstrijd H.V.C. kan uitkomen. De Bock reed op zijn motorrijwiel op de Julianalaan. Hij bemerkte niet tijdig ge noeg, dat een auto den renweg verliet en de oprit van een tuin inreed met het gevolg, dat hij tegen de auto opbotste en viel. Hij liep eenige hoofdwonden op en schaafwon den aan zijn beide beenen, zoodat hij naar zijn woning moest worden vervoerd. UITVOER VAN KAAS NAAR NEDERLANDSCH-INDIE. Het centraal bureau voor de statistiek te 's-Gravenhage deelt mede: De uitvoer van kaas naar Nederlandsch- Indië bedroeg in Maart 81.743 kg. bruto, met een waarde van 35.147, waarvan Goudakaas 51.637 kg. bruto, met een waar de van 23.373, en Edammerkaas 19.466 kg. bruto, met een waarde van 7383. Evenals voorheen is in deze opgaaf niet begrepen de Gouda- en Edammerkaas in broodvorm. (Stct.) ONZE POSTVLUCHTEN. De Djalak (uitr.) bereikte Athene, de Perkoétoet (uitr.) arriveerde te Rangoon, de Edelvalk (thuisr.) kwam in Medan aan en de Rietvink (eveneens op de thuisreis) landde in Athene. Uitvaartdienst Belgischen gezant. De pauselijke internutius monseigneur Paolo Giobbe heeft hedenochtend in de kerk van de H. Antonius en Lodewijk (de Boschkantkerk) te Den Haag een plech tige requiemmis gecelbreerd voor de zielerust van den heer Ch. Maskens, den ontslagen Belgischen gezant. Voor het kerkgebouw was een eere- wacht, bestaande uit honderd manschap pen van het 2e regiment huzaren opge steld, welke onder leiding van ritmeester de Kruyff stond. De kist met het stoffelijk omhulsel van den overleden diplomaat was voor het priesterkoor op een katafalk, geplaatst en werd gedekt door de Belgische vlag. Op het vlaggedoek waren de degen en de steek van den gezant gelegd en op een kussen waren de decoraties van den over ledene bevestigd. Voor de kist lag de prachtige krans van de koningin en achter de kist waren de kransen van het corps diplomatique en van het permanente hof van internationale justitie neergelegd. Een gedeelte van de overige kransen was tegen de ballustrade van het priester koor geplaatst. Zoo groot was het aantal bloemen, dat slechts een gedeelte naar Brussel kan worden medegenomen. De familie Maskens bestemde de overige bloemen voor het gedenkteeken voor de Belgische soldaten op de Leusderheide bij Amersfoort.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2