AMSTERDAMSCHE BEURS é.ifM MM Qemeeaiecadat £aatste AecicPttett PBucQU&ike Stand Speet JCerk ÓL Scfioel Propaganda vergadering van de C.P.N. De C.P.N. hield Donderdagavond haar eerste vergadering in Heiloo. De kleine tooneelzaal van de Rustende Jager was goed bezet, toen de heer Jan Brasser uit Uitgeest de bijeenkomst opende en zijn genoegen uit- aprpak over de bevredigende opkomst. Voor de eerste maal zal ook hier het communis tische woord klinken. Er zijn hier meerde ren, die zich verwonderden over het cabaret gezelschap. We hebben dit gedaan voor die vrouwen, die zich niet den geheelen avond kunnen concentreeren op een spreker. De muziek van „The Happy Boys", die zich reeds had doen hooren, zette de Inter nationale in, welke door de aanwezigen werd meegezongen. Daarna was er declamatie van mej. Ali Hulst en zangnummers van den heer Dik Wouters. Hierna was het woord aan den heer L. Seegers, voorzitter der comm. raadsfractie te Amsterdam, met het onderwerp „De a.s. verkiezing voor de Tweede Kamer. Is, aldus spreker, een Kamerverkiezing altijd van beteekenis, dit jaar is ze, om de 4-jarige periode van het kabinet-Colyn te helpen beëindigen, van meer dan gewoon belang. Spr. ging na, hoe men in 1933 voor een onbeduidende zaak het kabinet-Ruys de Beerenbrouck ten val bracht en toen kwam Colyn, de sterke man, die de arbeiders en den middenstand naar een betere maat schappij zou voeren! Natuurlijk was hij de beschermer van het kapitaal en zijn tacktiek en die van het groot-kapitaal zijn wel bij ieder bekend. De Nederlandsche kapitalist zat in angst en had een sterken man noodig om de brand kast te beschermen. Wij arbeiders weten wat het 4-jarig „beleid" van Colijn en zij, die zijn politiek steunden, beteekent. Aanpas sing (behalye dan voor hen, die het dage lijks zeggen, doch niet in practijk brengen). De welvaart, waarvan het Nederlandsche volk droomde, heeft bestaan in de fantasie van „Het werkende land". De reinste verlak kerij is het wat men daarin vertelt, mei geen andere bedoeling om de kiezers te sug- greeren. Door de regeeringspolitiek van Colijn c.s. is het gebruik met 4 pet. ver laagd, omdat de arbeiders hun „broekriem" aanhaalden. Er was geen ander doel dan den gulden te redden. En toen in 1936 de gulden kelderde, was het weer de arbeider, kleine boer, tuinder en middenstander, die het loodje moest leggen. De kapitalist plukte de vruchten. De goudvoorraad ging met 3 milliard omhoog en de effecten stegen met 11/4 milliard. En als de S.D.A.P. 600 mil- lioen vraagt voor het Plan van den Arbeid, dan is er geen geld en deze positie wil men handhaven. Colijn en de zijnen moeten in een Nationaal Kabinet terug komen en met steun van de socialisten. Dat men dan den ouden toestand terug krijgt, is vanzelfspre kend. De S.D.A.P. heeft op zijn Paasch- congres „gemeene" zaak gemaakt met de burgerlijke partijen. Zij is niet ongenegen om met de katholieken samen te werken. Dat zij daarmede in de kaart van de N.S.B. speelt, schijnt hen te ontgaan. Indien we naar Frankrijk en België zien, hebben we de voorbeelden. Ja, de S.D.A.P. zegt dat niet, doch haar daden zijn met haar woorden in strijd. Of wij dan willen dat Nederland onbeschermd is? Allerminst, ook wij willen wapenen als de vijand uit het Oosten komt. Is de S.DAP. zóó blind, dat zij dat gevaar niet ziet? Spr. stond voor een raadsel en concludeerde, dat een kabinet, dat steunde op de S.D.A.P., communisten, middenstan ders, kleine boeren en tuinders, het ge- wenschte effect kan geven voor verijdeling van het fascisme en het afsnijden van een nationaal kabinet met Colijn in een andere gedaante, terug. En nu zegen de socialisten„dat meenen jelui niet". Spr. beriep zich op Spanje, waar we als bondgenooten vechten tegen den vreemden indringer: het fascisme. Spr. be riep zich ook op Amsterdam in den ge meenteraad, waar wij en de socialistenwé bezetten daar samen 30 van de 45 zetels de aanvallen van de burgerlijke partijen (met het boschplan o.a.) afsloegen. Spr. concludeerde: we behooren bij elkaar hoopte, dat allen die het meenen om een politiek te voeren om de welvaart van Nederland te bevorderen, elkander zullen vinden. (Applaus.) Hierna werd gepauzeerd, waarna het pro gram werd afgewerkt. School in gebruik genomen. Zonder ceremonieel is Donderdag de verbouwde Bijz. Jongensschool in gebruik genomen. Ook in de bewaarschool was ruimte tekort. Een lokaal van de naaischool in het Brunogebouw is in gebruik genomen. In het parochieblad is een oproep geplaatst om schoolbanken voor de Bewaarschool be schikbaar te stellen en aan dezen oproep is gevolg gegeven. SCHERMERHORN Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer P. Vendel is geslaagd voor het 3de diploma Wart (Grego- riaansch). OU DORP Feestavond. Woensdagavond werd in het Vereeni- gingsgebouw te Oudorp een feestavond ge organiseerd voor de leden der St. Joseph's Gezellenvereeniging, welke in alle opzichten geslaagd mag heeten. Verscheidene leden droegen tooneelstukjes, zangnummers e.d. voor, welke voortdurend de lachlust deden opwekken. Ook had het bestuur der vereeni- ging beslag weten te leggen op de bekende hand „The Cheese Boys", welk trio vroolijke muziek ten gehoore bracht. Ter afwisseling werd nog een verloting zonder nieten gehou den, waarbij elk een aardige surprise be kwam. NOORDSCHARWOUDE Aanrijding. De groentewagen van den heer Kaas werd Donderdagmorgen aangereden door een houtauto van de firma J. Eecen. Achter de auto was een tweede houtwagen met een disselboom bevestigd, doch deze wagen stak naar rechts uit. Het bovengedeelte van den groentenwagen werd beschadigd, ter wijl de groenten over den weg verspreid lagen. Naar ons werd medegedeeld, had de be stuurder bezwaar gèmaakt, maar was hem opdracht gegeven zoo uit te rijden. KOEDIJK Het Schoolverbond. Donderdagavond werd door de vereeni- ging Het Schoolverbond de jaarlijksche feestavond gehouden, voor het uitreiken der getuigschriften aan de leerlingen die de school hebben verlaten in het lokaal van den heer Stuffers. De' voorzitter opende met een woord van welkom aan jong en oud en hoopte op een prettigen avond. Hij wees er op dat men een hooge kunst te genieten krijgt daar het alles kinderwerk is. Het ge heel is „elk wat wils". Tal van voordrachten en muziekstukjes werden ten beste gegeven, en vielen zeer in den smaak. Hierna was het woord aan den heer Stuf fers om de getuigschriften uit te reiken. Hij wees op het nut der school voor het verdere leven. Als men van de school is dan denkt men daar nog wel eens aan. Ook het school verbond is altijd een nuttige vereeniging voor de schoolkinderen. Elk ontving hierna een getuigschrift ea het boekje „Het leven in". Aan 20 kinderen werden deze uit gereikt. Hierna bracht spreker dank aan allen, die medegewerkt hebben aan het wel slagen van dezen avond. Men sloot met hot zingen van „Lang zullen zij leven" en een driewerf hoera voor het schoolverbond. Het geheel was een goed geslaagde bonte avond. van Vrijdag 9 April 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. laatste k 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 4 Ned-lndië 1934 5Ys Duitscbl '30 m verb! BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BlNtfENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Vorigi koers 101 W/K 29 16 >1/4 1,91/, 82% 168-/J 72'/4 S5% Glimlachje 1^7 1 Als de pantoffelheld rooken wil en moeder de vrouw juist schoone gordijnen heeft opgehan gen. Philips Gloeil Gem. Bezit 347% Unilever 163% INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda 42b/J6 Cities Service 3VJ6 Kennecott Copper 43°/;6 Standard Brands "l/« U. S. Leather 1 83/4 CULTUUR MAATSCH. H. V. A 509% 246J/, Ned. Ind. Suiker Unie. 175 21.10 MIJNBOUW. 177 200 PETROLEUM. 3,53/4 Kon. Petr 416% Perlak 122 403/4 Shell Union 23?/16 Tide Water MVifi RUBBERS. Amsterd. Rubber 3173/, Deli Bat. Rubber 266 Hessa Rubber 272 123 195 6 '»/M SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. 134% Scheepvaart Unie 137'/, TABAKKEN. Deli Batavia 279 320'/, 344 V, AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 565/16 Southern Pacific 42VI6 Southern Railw. Cert. 273/4 Union Pacific s 103 11% IOP/4 ion/, 29% 1621/, 198'/4 81 167 69;-701 85 264 343-4 163»/4-4 66V, 4l'/s-2i 6>i-'/.6 3-%. 42»4-5/8 113/, 30- 83i/8-'/4 81/8 502-4 241 1741/, 38 21.00 1793/4 200 392»/, 4103/4-l 124 403/4 22-'-Vifi 14l/«ri 308-101 254 267-9 120 186-7 65/8-'Vi« 1341-6J 136-1/, 273-4 324V, 342-4 56V, 42-Vs 27 »/a 104 107/8-11 §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pGt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.821.83»/ie Londen 8.94»/, 8.95 Berlijn 73.43 73.50 Parijs 8.36 8.18 Brussel (Belga) 30.7630.80 Zürich 41.60 41.59 Kopenhagen 39.92 39.97 Stockholm 46.12V2 46.17 Oslo 44.92 H 45.— Italië 9.65 Praag 6.37# ZUIDSCHARWOUDE Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank II G.A. alhier, hield hare algemeene ledenvergadering ten lokale van den heer H. Stoffers. Aanwezig waren 48 leden, de volmachten inbegrepen. In zjjn openingswoord schetste de direc teur, de heer S. de Boer Kz., de hier heer- schende toestanden en de soeplheid, welke tegenwoordig noodgedwongen wel eens moet worden betracht, hoewel spr. er van overtuigd is, dat de noodzakelijkheid blijft bestaan om zooveel mogelijk aan de op zich genomen verplichtingen te voldoen. Het aantal leden bedraagt 65 (onv.) Aan tal spaarbankboekje:. 125, aantal voorschot ten 38 en aantal loop. rek. 16. Uitbetaalde tarwe-gelden 1693.10. Vrijwel alle debiteuren hebben zich goed aan. de halfjaarlijksche rente-betaling ge houden, waarvoor dank wordt betuigd. Bij de in 1936 gehouden inspectie van wege de Centrale Bank, werd de rekening en de balans over 1935 geheel in orde be vonden, evenals de geheele administratie. Gehoopt wordt, dat met de medewerking van debiteuren, de bank vrij blijft van maatregelen, welke op nogal ingrijpende wijze door de Centrale Boerenleenbanken worden toegepast. Volgens de balans bedroeg de schuld aan de Centrale op 31 Dec. 1936 31.661.65. Op het oogenblik is deze schuld door inlagen en terugbetalingen teruggeloopen tot ong. 11.000. Aangezien ons crediet bij de Centrale 50.000 bedraagt, zou dus thans direct over een bedrag van ca. 40.000 kunnen worden beschikt. De winst over '36 bedraagt 517.41. Na bijschrijving op de reserve-rekeningen, wordt het bedrag van de gewone reserve 3732.72 en de debiteu ren-reserve 1200. Een bruto-reserve dus van tesamen 4932.72. Door de heeren C. Kostelijk Cz. en N. Wahlen waren rekening en balans en. uit treksels nagezien en in orde bevonden. Bij de verkiezing van twee leden van de Raad v. Toezicht, aftredend de heeren C. de Boer Cz. en P. Berkhouwer Cz., werden beiden met algemeene stemmen herkozen. Medegedeeld werd, dat de rente-stand on gewijzigd blijft, nl. pOt. voor voorschot ten en loop.-rek. Debet; 3 pCt. voor spaar gelden met directe opzegging en 314 pCt, voor spaorgelden voor een jaar vast. Het zegelen, dat met deze flinke rente niet van invloed is, blijft voor rekening van leden en spaarders. Volle en afgewerkte boekjes moeten aan de Bank bewaard blijven doch zijn in voorkomende gevallen steeds ten dienste van de vorige eigenaar. Met een opwekkend woord werd de ver gadering besloten. CASTRICUM Donderdagmiddag hield de raad een openbare zitting in het raadhuis onder voorzitterschap van den burgemeester. Mededeeling werd gedaan van een schrijven van het raedslid F. J. Aukes, waarin deze wegens het bereiken van een hoogen leeftijd heeft besloten tot het neer leggen van zijn raadslidmaatschap. In zijn plaats werd, na goedkeuring der geloofsbrieven, tot raadslid benoemd ver klaard- de heer C. J. Brouwer. Naar aanleiding van een rapport onder de ingekomen stukken, hield, de heer H. Hellinga (s.d.a.p.) een peroratie voor een betere verhouding tusschen de desbetref fende ambtenaren en de werkloozen, waaromtrent diverse klachten waren ge uit. Ten opzichte van een voordracht van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 6000 voor omlegging van het gas- buizennet in de Dorpstraat, verzocht de heer G. F. Res (r.k.) voor alle raadsleden een gedetailleerd plan van de kosten en materialen. Het voorstel werd daarna aangenomen. Punt 9 betrof de behandeling van een voorstel tot het verhuren van de burge meesterswoning aan een particulier, zulks uit hoofde van het feit, dat de nieuwe bur gemeester ongehuwd is en voor het oogenblik althans geen gebruik van dit voor zijn persoon te groote huis wenscht te maken. Echter verzochten B. en W. ver gunning tot het doen uitvoeren van de noodzakelijke reparaties aan dit huis tot een bedrag van 600. Op een vraag van den heer Hellinga waarom dit bedrag van 300 op 600 is gekomen, antwoordde de wethouder, dat deze verhooging een ge volg is van het feit, dat het pereel inmid dels, door het overlijden van den vorigen burgemeester, leeg gekomen is. Het voor stel werd aangenomen. Hetzelfde gebeurde met punt 11 der agenda: Voorstel tot verhooging van het crediet ter verbouwing van het raadhuis met400. Ook hier maakte de heer Hel linga de opmerking dat vroeger was ge zegd dat de toen toegestane verbouwings som de definitieve was. Er zou niets bij gevraagdworden. Nu komt er toch 400 bij. De wethouder lichtte dat toe. De ge heele verbouwing was uit het toegestane bedrag betaald. Maar er is inmiddels veel bij gekomen. Met verschillende dingen was aanvankelijk geen voldoende rekening ge houden. Het bedrag van 400 was noodig voor het toepassen van een nieuw systeem van opbergen in de nieuwe kluis. Dit werd aangenomen. Een lange discussie ontspon zich ten opzichte van punt 13, betreffende het voorstel van B. en W'. om het huisvuil niet door particulieren te doen ophalen en vervoeren, doch dezen arbeid in gemeente- beheer te houden. De heer Aukes (v.d.) juichte dit voorstel toe. Veel beter was dit werk in eigen hand te houden. Alleen drong spr. aan op afgedekte vuil nisvaten. Hiervan zegde de burgemeester handhaving toe. De eigenlijke kwestie liep echter over de kosten. Verschillende leden rekenden voor, dat de uitvoering in gemeentedienst veel duurder kwam dan in particuliere opdracht. Andere leden bewezen juist het tegendeel. Men sprak van de voordeelen en van de nadeelen, van orde en netheid in controle, ja zelfs van de begrootingscijfers, die onjuist zouden zijn. Tenslotte moesten zelfs de besprekingen worden gestaakt, omdat de voorzitter zich genoodzaakt zag onder den dwang der tegenstanders van het voorstel den ge meente-opzichter te laten opduikelen, ten einde verantwoording te doen van de be rekening. Bij het einde der vergadering was de opzichter nog niet voor de balie ver schenen, zoodat dit punt verder in geheime zitting zou kunnen worden behandeld of onafgewerkt blijven. En het eigenlijke doel der aanhangig ge maakte besprekingen: verbetering te krijgen in Castricum van den vuilnisophaaldienst zulks mede op herhaald request van de zijde der Castricumsche forensen is in den vloed van woorden over vervoer, auto of paard en kar, benzineprijzen'en afschrijving op de vuilnisauto geheel verdronken. Vanwege de boom en in dit debat werd in den raad het geheele bosch over het hoofd gezien. Bij punt 15 instelling der commissie tot wering van schoolverzuim hield de heer Aukes een lang bëtoog omtrent de samen stelling dezer commissie op grond van de wetsvoorschriften. De samenstelling als door de wet bepaald, bleek niet te zijn nage streefd in de voordracht. Na repliek van den voorzitter werd een gewijzigde voordracht opgemaakt, bestaande uit ouders en onder wijzers van alle scholen, inplaats van slechts alleen van de openbare en r.k. school. Als zoodanig werd de voordracht aan vaard. Hierna werd de nieuwe burgemeester be noemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand in de vacature van wijlen zijn voor ganger. Het meest belangrijke punt der agenda was no. 17: Voorstel tot uitvoering van een groot rioleeringsplan voor Castricum in werkverschaffing. Castricum heeft een rioleering noodig. Ieder was het daarover eens. Het polderbe stuur heeft alleen op grond van deze noodzaak voorloopig nog toestemming gegeven tot verdere loozing in de wate ringen. De minister van sociale zaken wil echter alleen toestemming tot de uitvoe ring geven in werkverschaffing en dan tegen een uurloon van niet hooger dan 30 cent per uur. Hierover ging een felle Strijd. Niet om de urgentie, zelfs niet om de werkverschaf fing, maar om het zooals zelfs de bur gemeester toegaf hooger loon voor de werkloozen. Voor Uitgeest heeft de minister 35 cent toegestaan. Werkloozen van Castricum die op dit oogenblik in grondwerkdienst zijn van de provincie ontvangen 41 cent. En in een gevoelige verdediging van de steuntrekkers wees de heer Hellinga erop,, dat dit groote werk doode arme werkers zal worden betaald, die door hoogere voe- dingseischen en noodzaak van kleeding minder zullen ontvangen dan normaal steungeld. Ook de heer Berlé (r.k.) was een fel te genstander. Hij noemde het geheele plan in strijd roet de sociale rechtvaardigheid en de voiksgezondheid en weigerde zijn stem. Hij ried den voorzitter aan, aan H. M. de koningin voor te stellen het ministerie eens in werkverschaffing aan het werk te zetten. (Hilariteit), De heer Aukes gaf een reprimande voor deze boute tirade, maar ook de heer de Nijs (r.k.) was sterk gekant en onthield z'n stem. Zelfs de wethouder van de bedrijven ontpopte zich tot een tegenstander. Alles op grond van het loon van 30 cent. Maar de voorzitter repliceerde met de mededeeling dat er geen keuze was. Voor het oogenblik was de minister onverbidde lijk en de rioleering moest er komen. Na lange re- en dupliek en onder bij voeging van een amendement formu leerde de raad 'zijn meening: In principe, om de noodzaak, aangenomen onder uit drukkelijk protest tegen de loonclausule, met zes tegen vijf stemmen. Onder de tegenstemmers was weth. de Vries (r.k.) B. en W. zullen nu onverminderd blijven pogen bij den minister verhooging van het uurloon te krijgen. Tusschen de bedrijven nam de raad nog verschillende Voorstellen donder hoofdelijke stemming aan, waaronder verkooping van een crediet tot verhooging van steun B; aanvulling van de rekening-courant over eenkomst met de Band van Ned. Gemeen ten; gemeenschappelijke regeling inzake controle op de werkloozen, met de gemeen ten Limmen en Heemskerk; aanvulling van diverse verordeningenvaststelling van eenige suppletoire begrootingsposten en vaststelling van diverse kohieren van be lasting. Hierna ging de raad over in geheime zit ting. lukken kunnen worden voorkomen. Ver der gaf de heer Langedijk een uiteenzet ting over de beteekenis van de verschil lende verkeersborden. Na deze inleiding werd de gelegenheid opengesteld tot het stellen van vragen over het verkeer, waar een ruim gebruik van werd gemaakt. Hier kwam tot uiting dat deze inleiding ook zeer nuttig is geweest voor de ouders, om dat ook zij nog niet voldoende met de verkeersregelen op de hoogte waren. Na het beantwoorden der gestelde vragen, sprak het hoofd der school een woord van dank aan den heer Langedijk voor zyn gehouden inleiding, die zeer leerzaam was geweest en zegde toe voortaan nog meer met de kinderen de verkeersregelen te zullen bespreken. Hierna werd gepauzeerd en een kopje thee gedronken. Na de pauze werd door den voorzitter der oudercommissie, de heer A. F. Zeegers, een inleiding gehouden over „De taak dei» oudercommissie". In het kort werd uiteen gezet wat de oudercommissie heeft te doen om een goede samenwerking te verkrijgen tus schen school en huis. Hij wekte de ouders vooral op, om zich meer met de openbare school te gaan bemoeien en er veel meer voor te gaan werken alsdat dit tot op heden is gedaan. Na deze inleiding werd overgegaan tot verkiezing van twee leden (wegens vacature) voor de oudercom missie. Hiervoor werden aangewezen de heeren G. Fisscher en J. Jonker, die beiden een benoeming aanvaarden. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring en noodigde de ouders uit om in de verschillende klassen het werk van hun kinderen te gaan bezichtigen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Ongecorrigeerd GOOISCHE TRAM ONTSPOORD. Hedenmorgen omstreeks tien uur is op het spoorwegemplacement te Am sterdam, doordat de seinhuiswachter de wissels onder de wagens omtrok, een tram van de Gooische tram Mij, uit de rails geloopen. Het tramverkeer kon doorgang vinden, zij het met eenige vertraging, daar de wagens de rails versperden en de reizigers ge noodzaakt waren ter plaatse over te stappen. Het spoorwegverkeer ondervond geen hinder. ALKMAAR. GEBOREN: Nicolaas Johannes, z. van Hendrik Lake- man en Wendelina Petronella Sman. Johannes Anthorius, z. van Anthonius Baars en Dina van Es. Theodorus, z. van Everardus Hofman en Catharina Maria Commandeur, ONDERTROUWD: Johannes Theodorus Jozef Maria Groef- sema en Elisabeth Maria Beemster. Aris Cornelis Bijwaard en Elisabeth Lenards. Frederik Kramer en Catharina Johanna Siewers. Adrianus Hemels en Petronella Hoogeboom. Jacob Boxma en Catharina Cecilia Wij te. Fritz Kamp en Engelina Troostwijk. Hendrik Nicolaas Cevat en Hendrika Westra. Johannes Jacobus de Jong en Aagje Strijd. Theodorus Antho nius Overtoom en Elisabeth Maria Hazes. Levinus Willem de Bree en Niza Femmigje Joosse. Martinus Jacobus van Baar en Anna Catharina Hink. Jan Bakker en Alma Erna Frieda Wewetzer. Pieter Maas en Cornelia Anna Zijm. OUDERAVOND ROCHDALESCHOOL. Op Woensdag 7 April j.1. werd de twee de ouderavond in dit seizoen gehouden welke, gezien de vele vergaderingen en bijeenkomsten op dien avond, heel goed was bezocht. Na een kort openingswoord door het hoofd der school, de heer Hazeloop, werd het woord verleend aan den heer J. P. Langedijk. adj.-inspecteur van politie te Alkmaar, die een inleiding hield over het „Verkeersvraagstuk". Uitvoerig zette spreker uiteen de vele ongelukken die plaats vinden door onoplettendheid, voor al bij de jeugd. Naar aanleiding hiervan besprak spreker de wenschelijkheid om vooral de jeugd de regelen van het ver keer bij te brengen, waardoor vele onge- Voetbal. West-Europa— Centraal-Europa. Definitief op 20 Juni te Amsterdam. Naar wij vernemen zal de voetbal wedstrijd tusschen Centraal Europa en West Europa definitief op Zondag 20 Juni in het Olympisch stadion te Am sterdam worden gespeeld Deze ont moeting zal worden gehouden in het kader van den op dien datum plaats vindenden Olympïschen dag. Naar mén weet waren er moeilijkheden gerezen, meer in het bijzonder betrekking hebbend op het vaststellen van een ge- schikten datum. In de eerste plaats was daar het feit, dat de data voor de wedstrij den om den Mitropabeker zoodanig moes ten worden geregeld, dat alle aan deze competitie de deelnemende clubs op 20 Juni vrij waren, omdat anders niet het sterkste elftal van Centraal Europa zou kunnen worden samengesteld. Een de vo rige week te Boedapest gehouden conferen tie van het Mitropabeker-comité sprak zich uit voor het vrijhouden van Zondag 27 Juni. De heer K. J. J. Lotsy, die door de F. I. F. A. tot voorzitter der organisatie-com missie voor den wedstrijd Centraal Europa West Europa was benoemd, heeft zich in de afgeloopen dagen zeer veel moeite ge geven om deze ontmoeting, uniek in de ge schiedenis van het internationale voetbal, toch nog doorgang te doen vinden. Zondag 27 Juni was een zeer ongunstige datum voor dezen wedstrijd, immers op dien dag werd het jaarlijksch internationaal con cours hippique in het Olympisch stadion gehouden, terwijl tevens voor 27 Juni de athletieklanden-wedstrijd Hongarije Ne derland te Boedapest was geprojecteerd. Na overleg met ir. Fisher (Hongarije), prof. Pelican (Tsjecho-Slowakijen) den se cretaris der F. I. F. A. dr. Schricker te Zuerich, is de heer Lotsy er in geslaagd de gerezen moeilijkheden te overwinnen en kon de wedstrijd tusschen Centraal Europa en West Europa definitief op Zondag 20 Juni in het Olympisch stadion te Amster dam worden vastgesteld. Hen Centraal-Europeesch elftal zal wor-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10