'2 c TRIUMPH Agenda IO' VIRGINIA CIGARETTES IVOROL Wat 'n Triomf van Smaak! Weecledcht Het minste tandbederf Jieck ói School Alkmaar, Vrijdag. Verkoop van het gasbedrijf te Warmenhuizen aan Alkmaar. In de a.s. Woensdag te Warmenhuizen te houden Raadsvergadering komt aan de orde een voorstel van B. en W. om het gemeen telijk gasbedrijf aan Alkmaar te verkoopen. Wij laten hier de motiveering van B. en W. van Warmenhuizen volgen: Bij uw besluit van 28 Februari j.I. is aan den heer S. G. Rijpma, op zijn verzoek we gens gezondheidsredenen eervol ontslag ver leend als directeur van het gasbedrijf, met ingang van 1 Mei 1937. Na dit verleende ontslag en de gehouden bespreking over de oproeping van sollici tanten, heeft het in ons College een ernstig punt van bespreking uitgemaakt, na te gaan of het niet in het algemeen belang en meer in het bijzonder voor de gas verbrui kers zou zijn, de eigen fabrikage van gas te doen eindigen en in dien zin een voorstel aan uwen raad te doen. Na rijp beraad heeft ons College besloten onderhandelingen te openen met de gemeen te Alkmaar, en hebben de navolgende alge- meene overwegingen hiertoe geleid. De gas- industrie in Nederland maakt de.laatste ja ren een buitengewoon slechten tijd door en alsnog mag een opleving in redelijkheid niet worden verwacht, mede, omdat de elec- triciteit, gesteund door onbeperkte over heidsmiddelen gereed is, niet alleen het door petroleum verloren terrein in te nemen, maar bovendien door het gratis of op zeer billijke voorwaarden beschikbaar stellen van doelmatige apparaten aan de gas-in- dustrie zooveel mogelijk afbreuk te doen. In verband hiermede mogen wij u verwijzen naar de provincies Gelderland en Utrecht, waar men deels gratis of zeer goedkoop ap paraten beschikbaar stelt en deels electrici- teit voor alle doeleinden levert tegen zeer lage prijzen. Ook het streven der regeering om te komen tot regionale gasvoorziening zal op den duur tengevolge hebben, dat de kleinere gasfabrieken een zwaren strijd om het bestaan te wachten staat. Deze opvat ting wordt dan ook in vele gaskringen ge deeld. Flinke opleving in de toekomst van deze industrie mag dan ook volgens de algemeen geldende opinie niet worden verwacht en is onze meening, hoewel wij in principe tegen concentratie zijn, dat, gezien de feiten, groo- tere productie-eenheden slechts uitkomst kunnen geven. Zou een latere concentratie noodig zijn, of als gevolg van te wachten re- geeringsbeslissing moeten geschieden, dan zou in zulk een géval de gemeente met een nieuwe functionnaris zitten, en daardoor dan den evehtueelen overname-prijs sterk druk ken. Bezien wij thans onze eigen gas-industrie, dan mogen wij constateeren, dat de tot he den gevolgde bedrijfs-politiek de juiste is geweest, waardoor ons bedrijf op een goede financieele basis staat. Bij de besprekingen over de eventueele overname door de ge meente Alkmaar, konden wij dan ook, in verband met het vorenstaande, voor de ge- men besloten het Belgische probleem op te lossen. Von Ribbentrop heeft zich vanochtend naar het Foreign Office begeven. Men meent te weten, dat Eden hem op de hoogte heeft gesteld van de gedachtenwisselingen, welke zullen leiden tot de verklaring, waarbij Bel gië van zijn verplichtingen wordt ontheven. De minister zou de teleurstelling welke de jongste Duitsche nota heeft gewekt, niet hebben verheeld. Men zou de sluiting van niet-aanvalspac- ten tusschen België en de omringende lan den onder oogen zien. Het bolsjewisme verslindt zichzelf. v Een artikel in de Popoio d'Italia. In een hoofdartikel schrijft* de „Popoio d'Italia" o.a.: dat het einde van Jagoda, een der grootste heiligen uit het bolsjewistische paradijs", een der oudste volgelingen van Lenin en een der deelnemers aan de revo lutie van 1917, het derde bedrijf vormt van het groote thermidoriaansche drama, dat zich, sedert Trotzky de onverzoenlijke vijand van Stalin is geworden, in Rusland afspeelt. Van Je 21 leden van het centraal bolsjewistisch comité, dat aan den voor avond van de revolutie werd gevormd, is alleen Stalin staande gebleven. De arresta tie van Jagoda kondigt de voorbereiding aan van het derde proces tegen het Trotz- kistische kwaad, dat de nachtmerrie van de nieuwe tsaren in het Kremlin is geworden. Het blad merkt op, dat Jagoda, die ge tracht heeft, Rusland van alle Trotzkistische smetten te zuiveren, alvorens gefusilleerd te worden, als een schurk en een losbol aan den schandpaal wordt geslagen, waarover de proletariërs, die hem eerden als den on- kreukbaren en meedogenloozen verdediger van het sovjet-vaderland, wel bijzonder ge sticht moeten zijn. Het blad schrijft tenslotte, dat de com plotten, processen, terdood-veroordeelin- gen, economische mislukkingen en ellende de balans vormen van 21 jaren van dit regime, dat in de landen der „groote demo cratieën" nog met een welwillend oog wordt gade geslagen, en verklaart, dat van dit oosten niet het licht komt, doch de echo van het geweervuur der executie-pelotons. Thans is het de beurt van Jagoda, den in- tiemen vriend van Lenin. In het hiernamaals verwachten 100.000 Russische arbeiders en boeren, die de laat ste jaren op last van hem zijn gefusilleerd, hem met koortsachtig en gewettigd onge duld. meente, het personeel en de gasverbruikers belangrijke voordeelen bedingen, welke wij in de naaste toekomst bij eigen exploitatie niet kunnen bereiken. In den laatsten tijd is voor onze eigen exploitatie nog een moei lijkheid naar voren gekomen, n.L dat de prijs voor de gaskolen is gestegen en deze voor onze fabriek met 3 per ton zal wor den verhoogd, waardoor wij, volgens mede- deeling van den directeur, genoodzaakt zou den zijn den bestaanden prijs met 1 cent per M3. te moeten verhoogen. Hierdoor zou, ge zien de slechte sociale en economische om standigheden in onze gemeente, Harenkar spel en St. Maarten, de gasafname nog meer verminderen als reeds in de laatste jaren het geval is. Wij verhelen het uw college niet, dat ons voorstel tot verkoop van ons gasbedrijf het aanzien en wezen van deze plaats beïn vloedt, terwijl door verhuizing van eenige ambtenaren in casu de klerk, drie stokers en een voorman de middenstand wel eenigs- zins wordt getroffen, doch hiertegenover komt te staan, dat de gasverbruikers minder geld behoeven te betalen voor hun gas en dit bedrag weder ten voordeele is van den mid denstand. In bijgevoegde concept-overeen komst zult u aantreffen de voorwaarden van overname. Wij releveeren hieruit de voor naamste punten. 1. Alkmaar neemt over alle bezittingen van het gasbedrijf, met uitzondering van de aanwezige geldmiddelen en van de debi teuren, tegen betaling van de per 1 Januari 1937 vastgestelde kapitaalwaarde, zijnde 77.285; 2. Alkmaar keert uit een good-will tot een bedrag van 14.000; 3. Alkmaar neemt over het personeel in dienst der gemeente Warmenhuizen; 4. Alkmaar zal geen meterhuur en omzet belasting heffen, hetgeen de gasverbruikers een jaarlijksch voordeel geeft van 4000; 5. De gasprijs voor deze gemeente, Haren karspel en St. Maarten zal gedurende 5 ja ren beneden den voor Alkmaar geldenden prijs liggen (thans 10 ct.) met :dien verstan de, dat deze niet hooger zal liggen dan 9 ct. per M3., op basis van een kolenprijs van 20 per ton franco loods fabriek Alkmaar (thans 6.44) 6. Alkmaar verleent aan de gasverbrui kers in voornoemde gemeenten dezelfde gratis service, als tot heden bij eigen exploi tatie het geval is; 7. Geen enkele gasverbruiker zal, behou dens in het contract opgenomen kolenclau- sule aan Alkmaar meer betalen, dan hij aan Warmenhuizen zou betaald hebben. Met eenige voorbeelden willen wij tegen over den tegenwoordigen gasprijs van War menhuizen dien van Alkmaar stellen, na de overname: 1. Bij een verbruik van 20 M3. gas per maand betaalt men thans te Warmenhuizen 20 x 0.10 is 2 plus meterhuur en omzetbe lasting ad 0.29, tezamen 2.29. Betrekt men van Alkmaar gas, dan betaalt men, in dien geen vastrecht wordt genomen 20 x 0.09 is 1.80, dus minder 0.49 per maand. Neemt men het vastrechttarief van Alkmaar, dan betaalt men 0.40 plus 20 x 0.06 is 1.60, dus per maand 0.69 minder. 2. Verbruikt men 40 M3. gas per maand, dan betaalt men te Warmenhuizen 40 x 0.10 is 4 plus 0.33 is 4.33. In Alkmaar is dit resp. 40 x f 0.09 is 3.60, dus 0.73 minder per maand en bij vastrecht 0.80 plus 40 x 0.06 is 3.20, dus 1.13 minder per maand. 3. Verbruikt men 55 M3. per maand, dan betaalt men te Warmenhuizen 40 x 0.10 plus 15 x 0.06 en 0.35 is 5.25. In Alk maar resp. 55 x 0.09 is 4.95, minder 0.30 per maand, en bij vastrecht 1.70 plus 55 x 0.05 is 4.45, minder 0.80 per maand. Bij 125 M3. betaalt men te Warmenhuizen 40 x 0.10 is 4 plus 85 x 0.06 is 5.10 en 0.68 is 9.78. Bij geen vastrecht betaalt men te Alkmaar in de eérste 5 jaar 125 x 0.09 is 11.25, doch ingevolge contrac- tueele bepaling 8.70. Na 5 jaar 9.10. Bij vastrecht betaalt men te Alkmaar 3.25 plus 6.25 is 9.50, doch de eerste 5 jaar 8.70, daarna 9.10. Naar aanleiding van het vorenstaande stellen wij uw college voor het hierbijgaan- de besluit vast te stellen. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 87000 K. G., zijnde 7000 hooger dan in dezelfde week van het vorig jaar. De hoogste markt was 18 per 50 K. G., vorig jaar 19.50. De gemiddelde markt was 16, gelijk aan die van de vorige week. De kaasprijs is nog onbevredigend, doch het product van heden leent zich nog niet voor bewaring, terwijl de afzetmogelijkhe den nog steeds beperkt blijven. De belangstelling voor de markt ken merkte zich ook reeds door eenig toeristen bezoek. Verschillende zaken gaven voorts, door het uitsteken van de kaaswimpel, blijk van hun instemming met de voor het stadsbe lang zoo belangrijke instelling. WOESTE FIETSERS. Tengevolge van het woesten rijden van een tweetal loopjongens is gisteravond in de Langestraat de wielrijder K. aangere den, waardoor deze voorover van zijn fiets op de straat viel. Hij bekwam een lichte hersenschudding en werd door den G. G. D. naar zijn woning vervoerd. Tegen de twee knapen werd proces-ver- baal opgemaakt, terwijl hun fietsen in be slag werden genomen. DE ARBEIDSWET. Door de Alkmaarsche politie is in het af- geloopen kwartaal tijdens een speciale con trole van de arbeidswet een tiental processen-verbalen opgemaakt terzake overtreding van deze wet, Langestraat 88, van 719 April, vredes tentoonstelling. B io s c o p e n. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De rebellen van de Elseneur (HolL bewerking, sens.) Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Van goede getuigen voorzien (amus.); hoofdrol len Herbert Marshall, Jean Arthur. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalion (Nederl. film, hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag (behalve Zaterdag), hoofdnum mer De charge van de lichte brigade (sens.- rom); hoofdrollen Errol Flynn en Olivia de Havilland. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 9 April. 8 uur, doopsgez. kerk (Koningsweg), ge tuigenis-avond Kerk en Vrede; twee spre kers. Zondag 11 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, slotavond Alkm. Operette- en Orkest-Vereeniging; opvoering van De Geisha. LEZING PROF. CASIMIR. Daartoe in de gelegenheid gesteld door het Curatorium voor Algem. en Vakontwik keling van den Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden Mercurius, zal voor de afd. Alkmaar van Mercurius Woensdagavond 8 uur in de Dancing van de Harmonie een lezing worden gehouden door prof. Casimir, die als onderwerp koos: De Menschelijke Levenslijn (een overzicht van den mensch van wieg tot graf). Zij die dezen begaafden spreker kennen, en dat zijn er zeer velen, weten, welk een genotvolle avond dat kan worden. Tot een beperkt aantal zijn nog introduc ties kosteloos bij het afd.-bestuur ver krijgbaar. NAAR DE BLOEMENVELDEN. Onze correspondent te Heiloo schrijft: Met eenige aarzeling schrijven we: Naar de bloemenvelden. Wat is er in Hei loo en Limmen van de zoo geroemde bloemenvelden meer over? Bitter weinig. De saneering en drastische bepalingen van den regeeringsdienst hebben het be drijf zóódanig beïnvloed, dat er van den bloeienden tak van bestaan weinig meer over is. En toch, men wil naar de bloe menvelden. Is er dan niets te zien? Want 'tis Zondag „Bloemendag". Zeker, er is wel hier en daar een hoekje bloemen. De crocussen hebben zoo goed als afgedaan, doch de narcissen en ander „bijgoed" bloeien. En als er geen volle velden zijn, dan neemt men met minder genoegen. Men vindt aardige hoekjes aan de Kl'om- me Laan (2e weg rechts vanaf den Sta tionsweg te Heiloo) in zuidelijke richting; aan den Hoogeweg te Heiloo; enkele hoe ken aan den Kennemer Straatweg; aan de binnenwegen te Limmen (Disseldorp en Hoogeweg); Straatweg. Kortom, hier en daar, doch niet te veel. Naast de bloemeh tooien de tuinen zich met het frissche groen der tulpen, waarvan de eerstelingen spoedig in bloei zullen komen. Wil men iets zien, gaat dan pèr fiets of auto langs de binnenwegen en neemt den tijd. De tijd om in enkele uren de „geheele bloembollenstreek" te zien, is verkeken. HELDEN DER ZEE. Men schrijft ons: Wanneer het buiten stormt, de wind langs de huizen giert en de zee spookt, dan staan daar aan onze kust dappere mannen gereed om in nood-verkeerende schepe lingen ter hulp te snellen. Zij laten vrouw en kind achter enook deze redders worden soms een slachtoffer van hun naastenliefde. Is het dan niet ons aller plicht de vrou wen en kinderen van deze menschen te vrijwaren voor armoede? Ook gij, lezer, kunt Uw hulde aan deze redders brengen door op 29 April a.s. de collecte, die ten behoeve van het fonds wordt gehouden te steunen. LUCHTBESCHERMINGSOEFENING TE TEXEL. Op het eiland Texel, dat één gemeente vormt, is gisteravond onder leiding van den burgemeester een verduisteringsoefe ning gehouden. Deze had betrekking op de geheele ge meente. Om negen uur werd van de electrische centrale van den Burg uit het aanvangssein door vermindering der stroomsterkte gege ven, waarna de straatverlichting werd ge doofd. Daardoor was terstond het geheele eiland in duistenis gehuld, welke tot tien uur duurde. De controle, om het effect der oefening waar te nemen, was tweevoudig. Eener zij ds werd uit een watervliegtuig van Hr. Ms. vliegkamp de Mok uit de lucht de ver duistering beoordeeld, anderzijds ging men op den beganen grond een dertigtal contro leurs liet voor deze oefening in evenveel wijken verdeelde eiland rond om de bewo ners tijdig op hun fouten te wijzen. Evenals elders heeft deze oefening aan getoond, dat het ondanks den goeden wil der bevolking noodzakelijk is, een derge lijke oefening te houden. De waarnemers uit het vliegtuig deelden na afloop der oefening mede, dat deze over het algemeen geslaagd mag heeten. „PAREh". Van de toch altijd nog betrekkelijk kleine groep Nederlandsche cineasten, die reeds vóór de geluidsfilm van zich deden spreken, is ongetwijfeld Mannus Franken de meest voortvarende. Zijn avant-gar- distisch werk heeft reeds jaren lang de aandacht getrokken en het is dus geen wonder, dat men met meer dan gewone interesse uitzag naar zijn jongste rolprent naar „Pareh", welke gisteravond in de bioscoop „Harmonie" voor een volle zaal van de Volksuniversiteit aan ons oog ontrold is. En nu wij ons dan voor de taak gesteld zien over deze Inlandsche film te oordee- len, moet ons toch allereerst van het hart, dat wij trotsch zijn op een landgenoot als Franken, die in samenwerking met Albert Balink een zoo voortreffelijk stukje cel luloid het licht heeft doen zien. Want „Pareh", het door haar simplis tisch uitgewerkte eenigszins naief-aan- doende verhaal van Machmoed en Wagini is van een zoo subtiele teekendng van het zielsconflict in den Preanger, dat men waarlijk geen sctooner suggestie over onze koloniën zou kunnen wenschen. Hoe scherp van projectie zijn de toover- achtige natuurtafreelen, waarin zich dit korte maar heftige drama afspeelt, hoe juist gezien de stille, onheilspellende sfeer, waarin zich die inlanders bewegen, hoe rijk aan uitbeelding zijn de „koppen" ge kozen en hoe vloeiend glijden de close-ups in elkaar over. Men voelt aan dit geheele werk, hier heeft de hand van den meester de camera bediend, hier leefde de cineast zijn gevoelens uit, hier schiep hij waar heid, in haar diepste beteekenis. Zoo is „Pareh"' geworden een filmisch document van groote waarde, een drama tische vertolking van hetgeen "wij als blanken nimmer in den geest van onze tegenvoeters zouden hebben vermoed. Juist de weinige, maar zoo beteekenis- volle woorden, welke in „Pareh" tusschen de ongekunstelde spelers gewisseld wor den, drukken hun stempel op een schep pende kunst, welke Franken, aan deze ge- eigende romantiek van hen uit de dessa's en van de sawah's aan de vergetelheid heeft ontrukt. Zijn Loerah Toeno, zijn Wagini, Mach moed en Djahal, zij waren slechts bouw sel van den filmischen kunstenaar, zij vertolkten hun eigen leven, zich daarbij overgevend aan de macht van den cine ast, die via de lens die levens voor zijn blanke landgenooten heeft doen spreken in een taal, die in al zijn onbegrepenheid tot ons doordrong als een axioma. Nogmaals, het eenvoudig verhaal van den visschersknaap, wien de liefde van het meisje uit de dessa niet gegund werd door de plattelands-dorpsgenooten en die desondanks aan de roepstem van zijn hart met gevaar voor eigen leven zonder veel apathisch gedoe, gehoor gaf en ten slotte in den strijd om de liefde zegevierde, dit verhaal heeft ons doen be seffen van de machtige tragiek, welke ook daar, in de afgelegenste plaatsen op aar de, tot uitdrukking komt in de liefde, het allesbeheerschende in ieders menschen- leven. Dat de kris het middel moest zijn om 't doel te bereiken, ligt aan deze inland sche mentaliteit en de cineast Mannus Franken heeft het gebruikt op een wijze, welke geenszins storend optrad in zijn uitwerking. De Volksuniversiteit mag in dezen filmavond, welke door zoovelen bezocht is, de kracht putten, voort te gaan op den weg welke zij in haar statuten heeft uit gestippeld. Aan deze film gingen eenige zeer boeiende cultureele werkjes vooraf, o.m. het grappige filmpje van Adolph Zukor: „De aap op het strand." Alles tesamen een waardevolle voor- AANBESTEDING. De directie der Zuiderzeewerken heeft aanbesteed het uitvoeren van onderhouds- baggerwerk in de toegangsgeul naar de haven van Spakenburg (gemeente Bun schoten), het uitvoeren van onderhouds- baggerwerk in de toegangsgeul naar de haven van Muiden zoowel binnen als bui ten de havendamrnen, en het uitvoeren van baggerwerk voor en in den haven mond van de haven van Wijdenes. Laagste inschrijver in massa was de heer J. Pranger te Alkmaar voor 7219. STIERENKEURING TE ALKMAAR. Op de gister gehouden voorkeuring alhier werden aangevoerd 2 oudere, 20 twee-jarige en 36 één-jarige stieren. Hiervan werden goedgekeurd 2 oudere, n.1.: Nellie's Meine v. Gebr. Dapper te Schoorl en Blok Frans K 4 van L. J. v. d. Graft te Heerhugowaard; 8 twee-jarigen, n.1.: Nico van Jb. Posch e.a. te Stompetoren, Frans Wodan 56 van J. Hel der te Egmondermeer, Const. Frans 17 van A. Dekker e.a. te Stompetoren, Const. Albert 4 van A. Over te Stompetoren, Nero 4 van P. Zwakman te Bergen, Roosevelt 12 van Gebr. Jonker te Egmondermeer, Greta's Blok Frans van S. Borst te Heerhugowaard, Auke's Max van K. Korver en P. Warten- horst te Stompetoren; 11 één-jarigen, n.L: Clemenceau v. C. Mie nes Jr. te Egmondermeer, Roosevelt 32 van C. Mienes Jr. te Egmondermeer, Dora's Wo dan van H.. J. Bruin te Stompetoren, Egbert 2 van J. Blauw te Stompetoren, Minke's Wo- don van D. Kramer Glijnis te Stompetoren, Adolf van N. J. Kager te Schoorl, Franco 2 van B. Koopman te Bergen, Frans A 35 van R. Roskam te Bergen, Athleet 3 van W. Schermerhorn te Stompetoren, Bakkers Lux van K. Schermerhorn te Grootscher mer, Bertus van Jb. Swaag en G. Franzen te Bergen. Uw kind is ioch meer waard dan drie gulden? Welnu, dit is de prijs van een leskaart in de „OVERDEKTE". naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 9 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Laagste barometerstand 739,3 m.M. te Vestmanoer. Verwachting, geldig iA den avond van Zaterdag 10 April: Zwakke tot matige, in het zuiden wellicht toenemende wind uit zuidelijke richtingen; zwaar bewolkt tot betrokken; tijdelijk re gen; aanvankelijk iets zachter. Buitenlandsch weeroverzicht. Zwaar bewolkt en regenbuien voor het weekend? De depressie in het westen dringt tot in het Poolgebied door. Janmayen daalde de luchtdruk sinds gisteren 14 m.m. Het hoog ste minimum ligt nog ten zuiden van IJs land. Een lang gerekte secundaire depressie strekt zich ver naar het zuiden uit en reikt tot de breedte van de Straat van Gibraltar. Het gebied van hoogen luchtdruk boven Finland vertoont weinig verandering, dat in zuid-Frankrijk trok naar het oosten. In het geheele waarnemingsgebied bleef de tempe ratuur boven normaal met groote vochtig heid en overal bewolkt weer en op vele plaatsen kleine hoeveelheden en op enkele plaatsen groote hoeveelheden regen. In een strookvormig gebied langs de Oostzee kust komt mist voor. In de Alpen is de tem peratuur nog. zeer laag (Jungfraujoch mi nus 11 graden Celsius), de hooge toppen steken thans echter weer boven het wol kendek uit. In Frankrijk zijn de winden krimpend en zal het wel spoedig gaan regenen. Langs de oostkust van Groenland stroomen uiterst koude luchtmassa's naar het zuiden. Het is te voorzien, dat in onze omgeving de wind uit het zuiden zal blij ven waaien met zacht weer, doch dat de zware bewolking en de kans op tijdelijk regen zullen aanhouden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.16 uur tot 4.48 uur licht op. en de schoonste tanden, indien U poetst met de antiseptische tandpasta Tube 60 en 40 cl. Doos 20 ct. ONTSLAG KERKMEESTERS TE 'T ZAND. Overeenkomstig eigen verzoek is aan de heeren G. de Wit Pz. en J. J. van Beusekom eervol ontslag verleend als kerkmeesters der R.K. Parochie alhier. De heer de Wit heeft deze functie bijna 50 jaar bekleed, terwijl de heer van Beuse kom bijna 25 jaar kerkmeester is geweest. In de plaats van den heer de Wit werd be noemd diens zoon J. A. de Wit en in de plaats van den heer J. J. van Beusekom, de heer C. Schagen te Schagerbrug. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 11 APRIL 1937. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. van Dop. Kapelkerk, 10.30 uur, ds. van Mullem; 5 uur, ds. Warners; Woensdag, 11.30 uur, ds. Warners, huwelijksinzegening. Rem. GerefGemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur, mej. da. S,tol, van Haarlem. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper (extra coll.) Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. von Meyen- feldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond 8 u., dienst. Vrij. Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur, de heer A. G. Visser, van IJmuiden; 12 u., Zondagsschool; av. 7 uur, ds. Ruys, onder werp: „Raad voor werkeloozen". Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek 40; Zaterdagavond 8 uur openluchtsamenkomst op de Steenenbrug; Zondagmorgen 7.30 uur bidstond, 10 uur

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2