Waar het recht zijn loop heeft werp zoo krachtig mogelijk den minister in Den Haag worden toegeroepen. Moge vanuit Alkmaar, waarvan de stand vastigheid hare inwoners eenmaal in de historie geheel Nederland ten zege werd, thans de eerste stormloop worden onder nomen om, nu op economisch terrein. Neder land te redden van de ernstige gevaren, welke ons land in dit voorontwerp be dreigen. Gedachtig aan de Amerikaansche spreuk, waarmede ik mijn inleiding aanving, roep ik den handel toe: „Deze wet is slecht; help haar ombrengen!" juutetdand Scheepsbotsing op de Noordzee. IJmuider trawler gezonken; tweede machinist verdronken. Men meldt uit Londen: De te IJmuiden thuis behoorende stoomtrawler „Liesbeth Betty" is dezer dagen op de Noordzee in bot sing gekomen met het te Huil thuis behoorende stoomschip „Leo". Van de tien opvarenden van de „Liesbeth Betty" konden er negen aan boord van de „Leo" worden genomen. De tweede machinist, Jan Spek uit IJmuiden, vond echter den dood in de golven. De „Leo" heeft gisteravond de ge redde bemanning te Huil aan land gebracht. De „Liesbeth Betty", „ex-Heas- mani", werd in 1904 te North Sheilds gebouwd en behoorde toe aan de N.V. stoomvisscherij maatschappij „Mer- curius" te IJmuiden. De trawler mat 195 ton bruto en 51 netto. De „Leo" behoort toe aan Ellerman's Wilson Line Limited te Huil en werd in 1908 gebouwd. Het schip meet 1127 ton bruto en 641 ton netto. JAPAN EN NEDERLANDSCH OOST-INDIE. Groote voldoening in Tokio over wederaanpassing van de handels betrekkingen. Het Japansche departement van buitenlandsche zaken heeft gister avond om 10 uur een verklaring uit gegeven, waarin groote voldoening tot uitdrukking wordt gebracht over de volledige overeenstemming van op vattingen, die tot stand is gebracht tusschen de Japansche regeering en het bestuur van Nederlandsch O o s t-I n d i ten aanzien van ver schillende punten betreffende de wederaanpassing der handelsbetrek kingen tusschen Japan en Neder land s c h O o s t-I n d i Zooals men weet, werden handels onderhandelingen tusschen Japan en Nederlandsch Oost-Indië sedert Mei 1934 te Batavia gevoerd. KNAAPJE VERDRONKEN. Gistermiddag is het twee-jarig zoontje van den winkelier Bastiaanse, wonende aan de Muidervaart te Diemerbrug nabij de Merwedebrug, in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. DE AMSTERDAMSCHE TAXISTAKING OPGEHEVEN. Accoord door de chauffeurs aanvaard. Onder voorzitterschap van den heer Dijk stra, van de federatie van transportarbei ders te Amsterdam, zijn gistermiddag in de groote zaal van Krasnapolsky de ongeveer zeshonderd stakende chauffeurs in vergade ring bijeengekomen. De heer van Duuren, van den Centralen Bond van Transportarbeiders, sprak. Voor de besprekingen met den rijksbemiddelaar hebben de besturen met wethouder Krop man vergaderd in het gebouw van de Eerste Kamer. In die bespreking zijn de besturen niet met den wethouder tot overeenstem ming gekomen. Nadat de rijksbemiddelaar des middags de bekende beslissing had ge nomen, hebben de besturen des avonds nogmaals met den wethouder vergaderd. Deze heeft toen een bemiddelingsvoorstel gedaan. Het is B. en W. niet mogelijk het besluit der tariefsverhooging te niet te doen of de inwerkingtreding ervan op te schor ten. Uitgangspunt van het voorstel van B. en W. is, dat gedurende de zes komende weken het oude inkomen, inclusief fooien, voor de chauffeurs collectief wordt gega randeerd. Aangenomen wordt een basisloon van 21.50. Indien bijvoorbeeld een bedrijf 180 chauffeurs heeft, wordt een garantieloon betaald van 1980 (d.i. 180 X f 10.50).^ Indien de chauffeurs per dienst 14 ritten doen!!?? Pietje heeft de inktpot leeggedronken? Je kunt -mijn vulpenhouder leenen! Crisis-publicatie, STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteits klasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 5 April 1937 tot en met 10 April 1937, 1.40 per 100 kg. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd, bedraagt de steun vergoeding 0.90 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van het dorschbriefje in genoemd tijdvak zijn ge- dorscht, is vastgesteld op 1.per 100 K.G. 's-Gravenhage, 9 April 1937. doen met een gemiddelde van 0.12 34 fooi per rit, dan worden per week 15120 ritten gemaakt en brengen de fooien 1890 op, waarmee een collectief inkomen van 21.50 is berikt. Worden .echter minder ritten gemaakt, dan zal aan de gezamenlijke chauffeurs een bedrag worden vergoed, overeenkomende met het verschil tusschen het verdiende bedrag en het gegarandeerde bedrag van 1880 aan fooien. De bonden hebben tegenover B. en W. de voorwaarde gesteld, dat alle betrokkenen, ook de coöpe ratieve ondernemingen, zich stipt zullen houden aan het vastgestelde dienstrooster. B. en W. zijn hiermede accoord gegaan. Toen de vergadering om zeven uur uiteen ging, was besloten, dat ieder, die avond dienst had, het werk terstond zou hervat ten, zoodat gisteravond reeds weer gebruik van de blokband taxi's kon worden ge maakt. DOOR EEN VALLENDEN BOOM GETROFFEN. Gisteren was een vader met zijn twee zoons te Austerlitz bezig met het omhakken van een boom, toen by het omvallen de zware spar den vader, den 46-jarigen A. P. uit Nunspeet, trof. Hoewel de beide zoons hun vader terstond uit zijn benarde positie bevrijdden, trad de dood in, voordat geneeskundige hulp aan wezig was. URN GEVONDEN. Op het terrein van de werkverschaffing in de buurtschap Egypte te Bladel heeft men bij het graven een urn gevonden. Voordat men er erg in had was de urn reeds met de schop beschadigd. Toch mocht men er in slagen de scherven, en den inhoud bijeen te garen. Plaats van vinding en vorm der urn duiden er op, dat men te doen heeft met een ongeveer 4000-jarige halstatturn. FRAUDULEUS GESLACHT IN BESLAG GENOMEN. De politie te Almelo heeft in samenwer king met de ambtenaren van den Vleesch- keuringsdienst een inval gedaan in de wo ning van een inwoner aan de Bornebroek- schestraat aldaar. Daar werd een groote partij vleesch van frauduleus geslacht vee aangetroffen, benevens een 50-tal worsten, die voor diverse eetinrichtingen in de stad bestemd waren. Zoowel het vleesch als de worsten werden in beslag genomen, daar de partij voor consumptie niet geschikt was. Tegen den Almeloër is proces-verbaal op gemaakt. Hij schijnt het vee niet zelf te hebben geslacht. Het onderzoek dienaan gaande leidde naar enkele dorpen in den omtrek. Blijkbaar heeft men hier met een complot op vrij groote schaal te doen. DOODELIJK ONGEVAL TE GRONINGEN. Gistermiddag om half twee was de 41- jarige H. H. te Groningen op een kraan aan de Oosterkade aldaar, bezig, een van da katrol geloopen kabel te bevestigen toen van het er bij liggende schip „Jan- tina" uit Sas van Gent, schipper Kruithoff, de mast omviel, waardoor H. van den kraan afsloeg. De man was op slag dood. Vermoedelijk heeft de pin, welke de mast vast houdt, er niet voor gezeten. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kinderen. De politie stelt een onderzoek in. AANKOOP VAN DE KONINGIN. H. M. de koningin heeft op de tentoon stelling van den. kunstschilder C. Vreeden- burgh in de kunstzaal. „Hamdorff" te Laren twee doeken gekocht en wel „Prins Hendrikkade" en „Koeien in de wei." PRINSES JULIANA EN DE ENGELSCHE KRONINGS-TOILETTEN. De gevolgen van een overhaast vertrek. Toen Prinses Juliana haar hotel in Pa rijs had verlaten en in snelle autovaart op weg naar Den Haag was, aldus vertelt Reuter; kwam men tot deontdekking, dat ze per ongeluk had meegenomeneen half dozijn kostbare kroningstoiletten en eenige rollen prachtige japonstof, de keur van een collectie, welke was bestemd voor een speciale kroningsshow, welke Dinsdag middag gehouden zou worden. Het geval zit zoo in elkaar. Maandag bezocht Prinses Juliana eenige modehuizen w.o. Worth en Molyneux. Ze koos eenige toiletten uit om ze in haar ho tel te passen. Er was er een bij in schitte rend groen satijn met een zilveren lamé sleep, dat ze bij de kroningsplechtigheid wil dragen. Ook nam ze eenige rollen kost bare japonstof mee. Dinsdagochtend gaf de rechercheur van dienst order om „alle bagage" in de auto te pakken. Een minuut of wat later, toen de loopknecht van het modehuis kwam, was de kamer leeg en Prinses Juliana, die geheel onkundig was van het gebeurde, vertrokken Daar zaten de modehuizen. Wat nu met de kroningsshow? 't Puikje der collectie weg De heer Molyneux ging per auto het prinselijk paar na, maar het lukte hem niet het in te halen. Het was te snel de Belgische grens over. Ten einde raad wendde men zich toen tot den Quai d'Orsay en het Nederlandsch gezantschap en Woensdag waren de toilet ten en de japonstof alweer per auto in Parijs terug. Jbowmdaal Ui f wo 5 BERGEN Met ingang van Maandag 12 April wordt het Agentschap van dit blad verplaatst van St. Antoniusstraat 43 naar Russenplein 1. Abonnementen en advertentiën worden aldaar aangenomen. HET VLIEGVELD OP TEXEL. Vrijdagmorgen is te Texel het nieuwe vliegveld op de voormalige boerderij „De Vlijt" in Eierland, door een Fokkervliegtuig van de K.L.M. beproefd. Voor deze gelegen heid was naar Texel gevlogen de Fokker VII, met den piloot den heer Aler, terwijl zich tevens in het vliegtuig bevond jhr. Wit- tert van Hoogland als deskundige op lucht vaartgebied. Het vliegtuig landde vlot, waarna 450 K.G. ballast werd ingeladen en vervolgens weer werd opgestegen. Met deze landde het opnieuw en ook ditmaal ging al les zeer vlot. Nadat toen de ballast weer was uitgeworpen, maakte een gezelschap van acht personen, dat van deze landingen getui ge was geweest, een tocht over het eiland Texel. Onder dezen bevonden zich de burge meester, één der wethouders en andere autoriteiten van Texel. Tot slot mochten cok eenige werklieden, die aan het vlieg veld werkzaam waren een korte vlucht me demaken. De heer Aler, zoowel als jhr. Wittert van Vzaag, en Aatt&od (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bij vooruit betaling. Te koop een afrijkar op c. p. assen en prima platten wagen voor zeer bilL prijs. S. BREEUWSMA, Stompetoren. (Niet op Zondag). Inkoop van: Couranten en Boeken 1 gul den vijftig per 100 K.G. of 134 cent per kilo. Van huis afgehaald. Tevens kooper van lompen en flesschen, enz. L. DE JONG, Oudegracht 48, Alkmaar. Te koop prima veerenbed 7.50, kin derwagen 3.50, gemakskoffer en closet- stoel, prima mangel, enz. Te koop ge vraagd: piano en orgel, meubelen en van alles. DEKKER, Laat 182. Tc koop een best onderhouden woon schuit. R. NIEUWLAND „Zes Wielen", Alkmaar. Te koop: moderne Lips brandkast z. g. a. n. tegen zeer billijken prijs, prima hand naaimachine met garantie 12, Singer trapnaaimachine 17.50, naaimachines vanaf 5. DEKKER, Laat 182. Te koop jongens raceframe compleet 6, frame voor motorrijwiel met tank 3, 1 cyl. Boschmagneet 2.50. LIMMERHOEK 18. Te koop: uitneembaar kippenhok, lang 2 meter, br. 1.25 M., hoog 1.80 M. G. P. LODDER, Kievitstraat 1, Oudorp. Koopje. Gebr. fietsen: „Simplex" Trans- portrijw. 12.50, zwaar Trans. rijw. 9.50, Damesrijw. 7.009.50, „Cyrus" H. rijw. als nieuw 14.50, Jongensf. 7.50, enz. NIEROP, Heerenstraat 10. Voorradig 2e hands pracht hixe Brand kasten J. P. J. BESTEMAN, Marktstraat. Te koop eenige soliede haarden 20 tot 37.50, fornuizen vanaf 7.50, solide dames-, jongens- en kinderrijwielen 7.50 tot 12.50. S. VISSER, Smederij, Kooimeerlaan. Te koop: 1 drie wielde kar nog goed in orde 27, 1 driewielde kar a. n. 63, 1 driewielde kar lucht 77.50, 1 bakwagen, 1 platte wagen. „DE VALK", Friesche weg, Alkmaar. Te koop zoo goed als nieuw: verlovings ringen, gouden heeren- en dameshorloges en gouden colliers. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Een prima gebr. Heerenrijwiel met electr. lantaarn voor 15. Bij A. BOOD, Heerenstraat. Te koop een in goeden staat zijnde brik bij J. LAMMERSCHAAG te Koedijk. Te koop prima handwaschmachine merk Velo 6.50. K. v. 'T VEERSTRAAT 24. Te koop een invalidewagen met fiets- gelegenheid en een gemakstoel. Te be zichtigen P. C. HOOFTSTRAAT 13. Te koop pix pine ledikant (1 pers.) m. spiraalmatras, waschtafel met waschstel, transformator 300 watt 220 volt, 11 gloéi- lampen, 220 volt, ook genegen te ruilen voor lampen 125 volt. HOUTMANSTRAAT 1. Te koop moderne kinderwagen, wandel wagentje, strandwagen, spiegel, enz. COMANSSTRAAT 4. Te koop 45 stuks winkelladen, spiegel kast m. opstand en glazen platen. Fa. J. BUTTER, Houttil. Gevr. vast tapijt of rand 100 br. in zeer goeden staat. Brieven onder letter V 147 bureau van dit blad. Mooie Damesfiets, een Kinderfiets, een Jongensfiets van 710 jaar, een beste Bakfiets en een Bakfietsonderstel zwaar, een paar z. g. a. n. voetbalschoenen. KONINGSWEG B 40. 2 gesloten venterswagentjes in prima staat te koop aangeboden, 10 per stuk. SCHERMEERSTRAAT 18. Hoogland verklaarden, dat het vliegveld zich in uitstekenden staat bevindt en betuig den hun tevredenheid hierover. BROEK OP LANGENDIJK! Eind-examen chr. lagere tuinbouw school. Dezer dagen werd het mondeling eind examen gehouden voor de leerlingen 4e klase in tegenwoordigheid van den Rijks- tuinbouwconsulent, het bestuur der school, de commissie van toezicht en ouders van leerlingen. Het gemeentebestuur van Broek op Langendijk was vertegenwoordigd door wethouder Koedijk en den gemeente-secre taris. De eïndles had een vlot verloop. Uit de antwoorden der leerlingen bleek, dat er goed was gewerkt Aan allen, 10 in getal, kon het einddiploma uitgereikt worden, n.1. aan A. Gootjes Jr. te Heerhugowaard, C. Gutter Gzn. te Noordscharwoude, C. Gootjes Czn. te Tjallewal, gem. Schagen, J. Mantel Pzn. te Schermerhorn, P. Glas Jacz., J. Vroegop Jacz., H. Visser Dzn., K. Visser Dzn., D. Koedijk Pzn., J. Timmerman Pzn. te Broek op Langendijk. De uitreiking ge schiedde met een toepasselijk woord door den consulent, den heer Rietsema, die daar bij de jongens opwekte op geschikte wijze hun kennis verder aan te vullen. Naast het diploma ontvingen de geslaagde een cijfer lijst. De leerlingen werden nog toegesproken door den voorzitter der C. v. T., de heer C. Ooijevaar en het hoofd der school, den heer Witteveen. Bij de reeds eerder gehouden overgangs klassen werden bevorderd tot de 4e klasse 8, 3e klasse 12, 2e klasse 10 leerlingen. Voor de nieuwe le klasse waren 19 aangiften binnengekomen, zoodat het nieuwe lesjaar aanvangt met totaal 49 leerlingen. CALLANTSOOG D orpsverf raaiïng. Alhier is een aanvang gemaakt met den aanleg van een plantsoen en vijver op het Dorpsplein. Het werk zal, wanneer het gereed is, zeer zeker een belangrijke verfraaiing van onze badplaats zijn. WIERINGERWAARD Brugleuning aangereden. Vrijdagmorgen ongeveer vier uur heeft de heer v. d. G. uit Middenmeer met zijn auto kennis gemaakt met de leuning van de brug aan de Kleine Buurt alhier. Naar we vernamen had hij passagiers wegge bracht naar den Helder en waarschijnlijk nogal haast gehad om thuis te komen. Als oorzaak werd opgegeven dat zijn voet van de rem was gegleden doch hoe het ook zii, de auto was tegen de ijzeren leuning, die ook was verbogen, niet bestand en beliep ernstige schade op aan bumper en onder stel. Later is de wagen door den garage houder Bakker weggesleept. De chauffeur bekwam geen letsel. SLOOTDORP. Vereenigingsleven. Het aantal vereenigingen in de Wieringer- meer is weer met één uitgebreid. Te Slootdorp is opgericht „de groep Tech nische Ambtenaren in dienst bij de Directie van de Wieringermeer". Het doel dezer vereeniging is het behar tigen van de belangen harer leden met uit zondering van partijpolitiek. Een wegmisbruiker. Het was voor een tweetal automobilis ten, n.1. de heeren K. Langendijk en H. E. Feldman, beiden uit Alkmaar, een onpret tige gewaarwording geweest, toen zij in den morgen van 17 December op den rijks weg tusschen Schoorldam en Zijpersluis, beiden door een of anderen snelheidsduivel, werden ingehaald, waarbij een ergerlijk staaltje van coupeeren werd gedemonstreerd. De heer Langendijk reed aldaar achter den wagen van den heer Feldman en was van plan hem te gaan passeeren, doch wachtte hiermede nog even inverband met uit tegenovergestelde richting naderend verkeer. Voor den inspecteur W. du M. uit den Haag was dit evenwel geen bezwaar om. toch nog een poging te wagen den wagen van den heer Langendijk in te halen. De poging lukte in zekere mate, doch dat een en ander goed afliep was enkel en alleen te danken aan het feit, dat de heer Langen dijk krachtig remde en met zijn voorwie len rechts van den weg in de grasberm uitweek. Doch dit was nog niet genoeg ge weest. Du M. was toen den voor hem rijdenden wagen van den heer Feldman- in gaan ha len en zonder dat er in dit geval eenige aanleiding voor bestond had hij ook hem roekeloos gecoupeerd. Verdachte bleek zich van niets béwust te zijn. Volgens hem was er geen sprake van coupeeren geweest en waren de verkla ringen van de getuigen hoogst overdreven. Ook zijn verdediger, mr. v. d. Berg, uit den Haag, was deze meening toegedaan. De ambtenaar van het O. M. achtte even wel de overtreding een zeer ernstige. Spr. zag in het gebeurde zelfs aanleiding een geldboete van 60 of 30 dagen, met in trekking van het rijbewijs voor den tijd van 6 maanden, te requireeren. Een moeilijke kwestie. De melkslijter G. de B. uit Sint Pancras was op 1 April in vollen ernst gever baliseerd geworden omdat hij met een drie- wielige bakfiets op het zoogenaamde Daal- meerpad had gereden, terwijl dit pad uit sluitend voor rijwielen is opengesteld. Een and?r karakter kree? de za?k even wel, toen bleek, dat verdachte aan ge- Lid kunnen zijn alle technici in een delbare of hoogere technische functie, dienst van bovengenoemd lichaam, dus, zoa« wel die te Alkmaar als die, welke in de ringermeer werkzaam zijn. Deze groep „Wieringermeer" is een onder deel van „den Bond van Technische Ambté naren in Overheids en in Semi-Overheids dienst", welke uit 30 van dergelijke groepen bestaat en totaal pLm. 1500 leden heeft. Waar het op aan komt, algemeen techni sche belangen te behartigen of te vertegen woordigen, werkt deze B.T.A. weer samen met andere vereenigingen van middelbare technici in het N.I.M.T., d.w.z. Nederlandech Instituut van Middelbare Technici. Hiermede is dus weer een groep „pofeto- bewoners" organisatorisch bij „het cwae land" ingeschakeld. Het secretariaat van de groep „Wierin germeer" is gevestigd te Slootdorp, Kun straat No. 4. ZIJPE Overheidssubsidie, Aan het waterschap Zjjpe- en Haze- polder is door den minister van socialè zaken een overheidssubsidie toegekend voqr een werkverschaffingsobject» bestaande mt bagger- en slootwerk. WARM EN HUIZEN Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhandeld in: Maart 1937 Maart 1996 773.000 K.6. Roode kool 1.479.000 K.G. Gele kool 421.775 189.050 D. witte kool 751.100 408.400 m Uien 121.075 129.100 Peen 21.950 40.900 Bieten 7.150 h 2.850 m Aardappelen 1.483 L650 Boerenkool 1.315 De omzet bedroeg in Maart 1937 39.409jS8 tegen 124.850,82 in Maart 1936. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag van de verkooping ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen den heer Gj* Pastoor, in de zaal van den heer Slikker {je Warmenhuizen op Donderdag, 8 April 1937. 1. Huis en erf, groot 3 Are. Hoogste bieder Joh. de Groot voor 660, Met 100 daar boven gemijnd door S. Vlugt. 2. Engelakker, groot 1S% snees. Hoogste bieder C. van Trienen, voor 30 per só. Niet gemijnd. 3. Kleine Meerakker, groot 16% snees. Hoogste bieder P. Bleeker, vooa: 30 pi* snees. Niet gemijnd. 4. Stapelakker, groot 15 snees. Hoogste bieder C. Slijkerman voor 28 per an. Niet gemijnd. 5. Sijmertje, groot 19snees. Hoogste bieder P. Bleeker voor 24 per snees. Niet gemijnd. 6. In de gemeente Harenkarspel, aan c^e Kerksloot, groot 24 snees. Hoogste bledefc J. Huibers, voor 46 per snees. 7. In de gemeente Harenkarspel, aap Kerksloot, groot 23 snees. Hoogste bieder Jac. Smit voor 41. Niet gemijnd. In combinatie 6 en 7, bij opbod voor 2067.50, werden deze perceelen niet ge mijnd. Perceelen 1 en 2 in combinatie in opbod voor 1315 werd door Jac. de Nijs gemijnd met 30. Perceelen 4 en 5 totaal in opbod voor f 902 werden niet gemijnd. De combinatie van perceelen 1 tot en met 5. in opbod voor 2742 werden niet gemijnd. Kantongerecht ie Affcfnmit noemd pad woont en minstens tweemaal per dag met een aantal melkbussen n&ér Pancras moet. Verdachte had reeds po gingen aangewend om voor zich ontheffing van deze verbodsbepaling voor bakfietsen, te verkrijgen, doch dit bleek niet mogelijk te zijn. Ook was het voor verdachte prac- tisch niet uitvoerbaar om zijn melk pér schuit te vervoeren, daar dat ongeveer cfcpfe kwartier meer tijd vergt. Het eenige middel dat een oplossing van deze kwestie kon geven was, dat de ge meente Sint.Pancras het fietspad, voorzoo ver dit op haar gebied liep, ook voor ander verkeer openstelde. Voor doorgaand ver keer kon het toch niet gebruikt worden, omdat eerstens de bruggetjes veel te smal zijn en tweedens de gemeente Koedijk na tuurlijk de verbodsbepaling handhaaft. In verband met de omstandigheden vroeg de ambtenaar 1 boete of 1 dag hechtenis, terwijl de kantonrechter besloot verdachte voor deze keer nog geen straf op te leg gen. Een fort in de boomen. De tuinder P. S. uit Beemster had onder den druk der moeilijke tijden besloten zijn tuinbouwbedrijf gedeeltelijk om te zetten in een boomgaard, en had daartoe een 500- tal boomen besteld. Zijn bedoeling was om op die wijze een groot deel van zijn ter rein, dat dicht onder aldaar aanwezig zijn de vestingwerken ligt, te beplanten. Vol gens de daarvoor geldende bepaling mocht S. niet zonder toestemming boomen plan ten binnen een bepaalden afstand van het betreffende fort. Aangezien evenwel het verkrijgen van dergelijke vergunningen vrijwel nooit moeilijkheden ondervindt, had verdachte er by den aankoop maar vast op gerekend dat hij nog een 100-tal boomen binnen dïe betreffende zone zou mogen poten. Toen evenwel het antwoord op zijn des betreffend verzoek kwam, bleek dat er af wijzend over was beschikt, doch deson danks was verdachte toch maar gaan po ten, in de hoop dat een ingediend request beter resultaat zou opleveren. Doch ook dit was verkeer uitgekomen en de 100 boo men waren tevergeefs geplant. Verdachte deed het wel voorkomen dat hU de boo men geplant had voor de afwijkende be schikking op zijn vergunnings-aanvnkge

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11