SPORT EN WEDSTRIJDEN. Feijenoord in haar stadion. ALKMAAR I - STORMVOGELS De Sport in Alkmaar en Omgeving. y o e t b a I. Go ahead's kans op den titel. Promotiewedstrijden in vier afdeelingen. OM DEN HOOGSTEN TITEL. Na den interland-wedstrijd tegen België krijgen we thans weer de finale van de competitie: de kampioenswed strijden en de promotiewedstrijden. Voor den hoogsten titel komen twee wedstrijden op het programma voor, wat betreft de promotie, er is genoeg te doen op dit gebied in bijna elke afdee- ling. Alleen in het Zuiden wacht men nog op een paar kampioenen. Feijenoord speelt, evenals de anderen trouwens, haar derden wedstrijd, nu voor 't eerst in het nieuwe stadion. Ze ontmoet daar Ajax, dat met 4 punten uit 2 wedstrij den fraai aan den kop staat. En Feijenoord heeft beide wedstrijden verloren. Wel een verschil dus, wat de situatie be treft. Maar toch heeft de club van van Heel alles nog in eigen hand en als ze morgen zou kunnen winnen van Ajax, staan haar kan sen nog lang niet gek. Echter, er is één voor waarde: de Rotterdammers moeten winnen willen ze hun kans behouden. Ongetwijfeld zal de strijd zeer spannend worden en we weten werkelijk niet, wie van beide clubs de meeste kans heeft op beide puntjes. Daarom is een uitslag, die in de buurt van een gelijk spel ligt, voor de hand liggend en dan kan tenslotte de weeg schaal naar beide kanten overslaan. Go ahead ontvangt P.S.V. en zal heel wat moeite hebben, om de zeer bewegelijke Zui derlingen in toom te houden. Go ahead legt het zwaartepunt natuurlijk in de verdedi ging, die het morgen zeer druk zal krijgen. En waar hun voorhoede wel niet veel kan sen zal krijgen tegen de sterke P.S.V.-ach- terhoede, daar rekenen we op een, hoogstens twee Go ahead-doelpunten. Aan P.S.V.'s voorhoede de taak, om Halle dus minstens twee of drie keer te verrassen. Wat ook niet meevalt. Promotiewedstrijden. Wat de promotiewedstrijden betreft, ver schillende competities zijn al ver gevorderd en beslissingen zijn zeer nabij. In onze afdeeling ontvangt 't Gooi het Haarlemsche R.C.H. Als R.C.H. verliest; zal waarschijnlijk de strijd uitsluitend door de twee Hilversumsche kampioenen worden uitgevochten. Maar zoover is het, nog niet. De resultaten en het verloop der gespeelde wedstrijden wijzen op gelijke krachtsver houding, zoodat R.C.H. ook morgen heusch niet kansloos is. In afdeeling II gaat R.F.C. naar haar buur vrouw S.V.V., dat practisch geen kans meer heeft. De Rotterdammers krijgen dan ook een behoorlijke kans op de volle winst. Z.F. C. moet nog afwachten. Voor haar is de uit slag van groote beteekenis. In het Oosten gaat de return wedstrijd En- schedesche BoysQuick. Ook hier hebben de resultaten geleerd, dat de drie candida- ten van vrijwel gelijke kracht zijn. Misschien is terreinvoordeel beslissend, wat dan vrij wel een uitschakeling van Quick zou be- teekenen. In het Noorden beginnen morgen de pro motiewedstrijden met de ontmoeting Fries landW.V.V. We vreezen voor het zwakke Friesland, dat de Winschoters te sterk zul len zijn voor hen. De tweede klassers. In afdeeling I wordt voor een plaatsje in de tweede klasse de wedstrijd O.V.V.O. Zaandijk gespeeld. O.V.V.O. heeft slechts een punt uit twee wedstrijden kunnen be halen, Zaandijk echter twee, dank zij haar zege op O.V.V.O. 't Gaat er dus om, wie met D.W.V. verder zal mogen vechten om het tweede klasserschap. We kunnen geen voorspelling doen, al lijkt O.V.V.O. nog lang niet kansloos. Verder staat BloemendaalH.V.C. op het programma, wat voor de thuisclub zonder de Bock een vrijwel zekere nederlaag betee- kent. De derde klassers. Tenslotte wordt op het eiland Texel een gevecht geleverd tusschen de twee vierde klas-kampioenen Texel en Q.S.C. Een wed strijd van groot belang voor Alkmaar. De situatie is: Alkmaar 2 110 41 3 Texel 10 10 1—1 1 Q.S.C. 10 0 1 0—3 0 Men ziet, dat de kans van Alkmaar de beste is. En als Texel nu eens verloor van Q.S.C. of desnoods gelijk speelde..... LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Heel klein programma, met enkele belangrijke ontmoetingen.Oudorp I —Alkm. Boys IV en Alkmaar IV c.s.v. m. In verband met de Gouden Kruis-wed- strijden is er slechts een heel klein pro gramma samengesteld, een programma, dat niet alleen vier wedstrijden inhoudt, doch zelfs nog enkele belangrijke ontmoetingen. In de tweede klasse B ontvangt Z.V.V. IV de buren Z.F.C. VI waarbij we ons de vraag stellen, wat deze burenstrijd zal opleveren. Nu de blauw-zwarten Zaandammers vorige week bü Assendelft III een veer lieten, zou het ons niet verbazen, indien de gastheeren opnieuw eenig verlies te boeken kregen, natuurlijk zeer naar de zin van het niet spelende KV.V. IV. Voorts nog het onbelangrijke treffen W. r. C. IW.F.C. VI, waarbij de punten mo gelijk gedeeld zullen worden. In de tweede klasse D slechts de ontmoeting Oudorp I—Alkm. Eoys IV. Natuurlijk zullen de rood-witten zich geducht weren, doch... de Oudorpers zullen wel weten te winnen en hun positie ten aanzien van de bovenste plaats, dus versterken. De vierde klasse F laat het zeer belangrijke treffen zien van Alkmaar IV tegen C.S.V. III, waarbij de groen-witten leiders de beste kans op de bovenste-plaats-bezettin hebben, omdat ze niet alleen een punt voorsprong hebben, doch nu bovendien nog in eigen omgeving spelen, zoodat we een zwaar bevochten Alkmaarsche zege verwachten. FRANKRIJK—ITALIË. De voetbalwedstrijd Frankrijk—Italië, die morgen te Parijs zou worden gespeeld, is afgelast, omdat men politieke demonstraties vreesde. ALKMAAR—STORMVOGELS. Onze derdeklasser Alkmaar speelt mor gen een vriendschappelijken wedstrijd tegen een Stormvogels-combinatie uit IJmuiden. Dit kan een zeer goede oefen wedstrijd zijn voor de nog resteerende de gradatiewedstrijden zijn. Moge Alkmaar de ontmoeting van morgen ook als zoodanig opvatten! Dammen. D.O.S. VAN SINT PANCRAS. De competitie van de damvereeniging D.O.S. te St. Pancras is thans geëindigd. De kampioenen zijn: le klas P. Peereboom; 2e klas K. Bakker Tz.; 3e klas A. Meereboer; 4e klas K. van Graft (herkamp met J. Wes ter); 5e klas C. Tromp. Motor e.n DOODELIJK ONGELUK. Te Hannover is gisteren tijdens een trai- ningsrit de bekende Duitschen renner Lohner met zijn N.S.U.-zijspan verongelukt. Op weg naar het ziekenhuis overleed de renner. Kegelen. VAN HET JUBILEUMSCONCÖURS. Nog 12 mededingende vijftallen zullen vandaag en morgen in den korpswedstrijd uitkomen in de a-afdeeling: Koekoek I Alkmaar, Omsmijters I Schagen, Op de Lat I Alkmaar, Hout of Fout I Schagen, Victo ria I Alkmaar, Alcm. Victrix I en Noord pool I Amsterdam. Afdeeling b: Koekoek II Alkmaar, Op de Lat II Alkmaar, Hout of Fout II Schagen en Noordpool II Amsterdam. Zal het één dezer vijftallen gelukken in de a-afdeeling méér dan 627 en in b-klasse méér dan 601 hout te gooien? De uitslagen van het concours tot en met gisteravond 12 uur luiden als volgt: Uitslagen korpswedstrijd. Afdeeling A: Met z'n Tienen Alkmaar 567; Allemaal Om, Haarlem 498; H. B. S. Haarlem 554; K. C. 1927 A'dam 600; Ons Genoegen Hel der 524; Centraal Alkmaar 605. Afdeeling B: K. C. 1927 A'dam 596; Met z'n Tienen Alkmaar 601; Ons Genoegen Helder 548. Dames: W. I. K. Alkmaar 501; W. I. K. 2 Alk maar 393. Stand Korps wed strijd: Afdeeling A: O. K. A. Alkmaar 627; De Burg Alkmaar 626; Onder Ons Alkmaar 618; Rollend Raadsel Helder 610; Gooi geen Poedels Schagen 608; Z. E. K. Z. Alkmaar 606; Centraal Alkmaar 605; L. U. M. G. Haar lem 601; Onder Vrienden A'dam 600; K. C. 1927 A'dam 600. Afdeeling B: Met z'n Tienen Alkmaar 601 (90 tr.); Duin in 't Gat Helder 601 (87 tr.); K. C. 1927 A'dam 596; Richten en Rollen Haar lem 583; Z. E. K. Z. Alkmaar 574; Alles of niets A'dam 567; O. K. A. Alkmaar 561: N. W. T. L. A'dam 554. Dames: Onder Ons Alkmaar 509; W. I. K. Alk maar 501; D. O. H. Helder 484; Rollend Raadsel Helder 461. Hoogste korps werper: Afdeeling A: C. Berrier A'dam 148. Afdeeling B: J. Govers Helder 143. Dames: mevr. v. d. Berg Helder 127. Propaganda: D. M. Postma Alkmaar 5x; A. M. Mid delhof! Alkmaar 3x; Dr. Elema Alkmaar 2x. Jubileum heeren: J. v. d. Berg A'dam 84; D. Brouwer Schagen 83; J. Eyckholt Alkmaar 82; T. Koster Alkmaar 80. Dames: Mevr. Weerdenburg Helder 78; Mej. Hoogland A'dam 75; Mevr. Hoppe Helder 68. Vaste baan heeren. Baan 4: Faber Haarlem 45; C. Klerk Alkmaar 44; C. Lammers Helder 43 2x; A. Köllmann Alkmaar 43-42 2x. Baan 5. J. de Bakker Alkmaar 45-43 2x; J. H. de Haas Alkmaar 45-4; A. Köllmann Alk maar 45; C. H. de Lange Alkmaar 43 3x. Baan 6: A. Köllmann Alkmaar 45 2x; C. H. de Lange Alkmaar 45-44 4x; G. J. Genefaas Alkmaar 45-44; J. de Bakker Alkmaar 45-43. Dames: Mevr. de Lange Alkmaar 42-41; mevr. v. d. Berg Helder 42-37; mevr. Weerden- burg Helder 41-38. ZONDAG a.s., half drie: Terrein W ester weg. (IJmuiden.) ALCMARIA-NIEUWS. Het April-nummer van het Alcmaria- Nieuws, dat er buitengewoon goed verzorgd uitziet, opent met een verslag van de alge- meene vergadering, opgemaakt door den redactie-secretaris Bram Elte en zeer pret tig weergegeven. Ér staat heel wat lezens waardigs in dat verslag. Lutterot schrijft over de school wedstrijden en een In me- moriam E. C. Theinert, Menvad Khan ver telt over zwarte dagen uit zijn leven, nog maals wordt een poging gedaan om de athletiek een kans te geven en. tenslotte zijn er de bekenden overzichten en diverse mededeelingen. Het werken der neutrale Turnvereenigingen. Ds komende zomerwedstrijden. Gaven we in ops vorig artikel een meer algemeene beschouwing over het turnen in Alkmaar, en werden de kleine vereenigingen even aangestipt, thans willen we eens wat meer vertellen over de drie turnvereenigingen, die ons be kend zijn onder de namen: Kracht er Vlugheid, de Halter en Turnlust. We beginnen met de oudste: Kracht en Vlughei dr opgericht in 1874. De oudste beteekent helaas niet de grootste, want wat haar ledental betreft, staat zij ver achter bij haar beide zustervereenigingen. De vereeniging heeft één schoonheids gebrek: zij mist de heeren-afdeeling. Na tuurlijk zijn er heerenleden; de oude kern van vroeger, die K. en V. trouw gebleven is, maar die mogen we langzamerhand tot de senioren gaan rekenen en de enkele jon geren van om en nabij de 20 jaar, waaruit toch meestal een heerenafdeeling bestaat, zijn gezamenlijk niet in staat een aparte af deeling te vormen. Echter, er is een flinke jongensafdeeling en wanneer die jongers met het ouder worden, ook lid blijven, groeit de begeerde afdeeling vanzelf. De dames daarentegen zijn goed ver tegenwoordigd; goed, zoowel kwantitatief als kwalitatief. Op de oefenavonden is het enthousiasme groot en de opkomst getrouw. Zoowel van de uitvoering als van de -wed strijden weten we, dat het ook een ge duchte afdeeling is. Zij waren het, die met de vrije oefeningen op de- Korenbeursw-eö- strijden van Vorig jaar -een eerste prijs be haalden, "met evenveel: punten als Turnlust en één puntje minder dan De Halter. Hun rhythmische vrije oefeningen waren een lust voor het oog, en uit"- alles bleek, dat zij in hun directeur, den h?er D. -Bóót, in dit op zicht een talentvollen leider hebben. Zoo is het ook met de meisjesafdeeling; die veroverde vorig jaar met de vrije oefe ningen de eerste prijs met hét hoogste aan tal punten. Ook de jongensaf deeling is er één vol werklust, die nu ernstig.oefent voor de a.s. Korenbeursdag. We zijn benieuwd, wat ze presteeren zullen. Dat Kracht en Vlugheid niet alleen haar het zaalturnen kijkt, blijkt wel uit de zomer- plannen van het bestuur. Niet alleen willen de heeren zich voorbereiden voor het H.L.O.- vaardigheidsdiploma, maaj* het ligt ook *n 125 man, d.w.z. dames, heeren en jongeren!, zal worden deelgenomen, verdeeld over de diverse afdeelingen en graden (b.v. voor de eere graad door 5 dames en 2 heeren en voor de eerste graad door 10 dames en 5 heeren). Zullen ook nu weer de dames en meisjes erin slagen, om als vereeniging een le prijs te veroveren, met hun vrije oefeningen; en wat zullen de dames aan de toestellen presteeren? en de heeren? weer de eerste voor de vrije oefeningen en nu ook één voor de toestellen? We zijn benieuwd! En als de Korenbeurs voorbij is, staan deelname aan Turnlust's wedstrijden op 27 Juni, athletiek- en turndag, etc. weer in het vooruitzicht. Nog meer plannen zijn er; want De Halter gaat dit jaar ook weer athletieken; en het zwemmen wordt ook niet vergeten, zelfs staan er onderlinge zwemwedstrijden op het programma. Welke zwemmer kent niet de Haltertroep uit de Overdekte, van het Pesiebad of het „Stille Strand, nu eens zwemmend, dan weer spe lend of turnend? Voor al die plannen blijkt er onmiddellijk groote animo te bestaan, wat wel een bewijs is van de prettige geest, die er in de vereeni ging heerscht, hetgeen we ook al bemerkt hebben bij het geweldig succes van de jaar lij ksche uitvoering. Schreven we een vorig maal niet, dat hier zoo weinig door de turnvereenigingen aan de wandelsport gedaan, werd? Maar dan had den we De Halter toch zeker buiten beschou wing gelaten! Want door de De Halter-leden wordt best gewandeld. Zoo werd deelge nomen aan de Bondsafstandmarschen 1936, en met succes, want een ploeg van 9 dames verkreeg het Bondsonderscheidingsteeken. Naast De Halter waren het slechts 7 andere vereenigingen uit het geheele Verbond, die het zoover brachten. Gok dit jaar zal er be halve door de dames, tevens - door" de heeren en- adspiranten aan de respectievelijlie Bondsmarschen worden deelgenomen. Met veerkrachtige tred, langs,,beemd: .en bosch en veld en wei, in frissche lucht. En dus, De Halter „Op marseh!" „Turnlus t" werd opgericht in 1901, dus de jongste van het drietal, Deze krach tige vereeniging heeft zich echter meer en meer uitgebreid en staat nu met ruim 300 leden aan den kop'. Meer dan de helft hier van wordt gevormd door de 57 dames, 50 heeren en totaal bijna 60 seniorleden. De grootste afdeeling is die van de meisjes van 12-16 jaar; uit niet minder dan 65 „aan- de bedoeling, om evenals vorige jaren, een j komende" turnstertjes bestaat deze avond in de week buiten te oefenen, mpt athletiek en balspelen. Zij, die den vorigenzomer 's Dinsdag avonds op het Sportpark kwamen kijken naar de training van de hoogere elftallen van Alcmaria, zullen zich nog wel herinne ren, dat zij ook wel eens terloops gekeken hebben naar het groepje dames en heeren, dat ijverig aan het slingerballen was of een serie vrije oefeningen uitvoerde. Of wij de Kracht en Vlugheid-leden ook dit jaar juist op het Sportpark treffen zullen, zal wel van de financiën af hangen;, maar de animo voor de openluchtavonden is- er, en goed ook! De ruim 38 jaar oudé vereeniging „D Halter" blijkt een behoorlijk ledental te hebben: 250 leden; die' verdeeld zijn over afdeelingen: dames en dames-seniores, heeren en heeren-seniores, jongens, meisjes en adspiranten. Typisch is,, dat ook hier, evenals bij K. en V. en Turnlust, de dames en meisjes het is aantal winnen van -iim mannelijke clubgenooten. Daar bij de adspi ranten de verhouding meer gelijk is, zal het wel de voetbal- en korfbalsport zijn, die veel jongens tusschen de 12 en 15 jaar doen ver liezen voor de turnvereenigingen. Opmerkelijk is ook, dat bij de volwasse nen juist dit jaar veel nieuwe leden gekomen zijn. Van die nieuwelingen zijn de meestcn beginners, die zich echter wel dadelijk thuis gevoeld hebben, daar de leiding het gezonde principe huldigt, dat de vereeniging er is voor alle leden en aan allemaal evenveel zorg besteed moet worden. Laten wij hopen, dat zij dit standpunt zal blijven innemen, want de lichamelijke volksopvoeding komt beter tot haar recht en is dan ook dankbaar der werk, wanneer juist de menschen met minder turnaanleg of lichaamsvaardigheid goed onderhanden genomen worden, dan wanneer men zich er op toelegt, om de keurturners nog meer bij te schaven en te vervolmaken! En dit is een raad, die w\j alle vereenigingsbesturen en leiders, wie de zaak der Lichamelijke Volksopvoeding ter harte gaat, willen geven: het is vanuit een opvoedkundig oogpunt mooier en juister, wanneer men bij alle leden en speciaal bij de minderen iets bereikt, dan wanneer men met een keurploeg de eerste prijzen uit diverse wedstrijden wegsleept! Onder de intensieve leiding van hun directeur, den heer A. R. Ran, wordt ijverig geoefend voor de uitvoering van de ver schillende plannen, die op het werkpro gramma staan. Dan komt eerst de 'Koren beurs aan de beurt, waaraan door ongeveer lijke, rumoerige en luidruchtige schare. Ge begrijpt, wat die een drukte en leven zullen geven op de oefenavonden, die bende rakkers met hun „lastigen" leeftijd! 't Is een echt gezellige troep, die ook op de Korenbeurs dag wel de aandacht zal weten te trekken, niet alleen door hun uitbundigheid en hun kwantitatieve opkomst, maar ook door hun kwalitatieve prestaties. Het wakkere bestuur is -trotsch op al die nijvere afdeelingen, en zal met welge vallen uitbreiding en successen gadeslaan, maar daar werkt ze zelf dan ook hard voor. Herinneren we ons nog de successen van Turnlust op de demonstraties en wedstrijden op de Wereldtentoonstelling in Brussel? Jammer was .het-, dat deze vereeniging daarna niet vertegenwoordigd werd op de I.T.O.S.A. 1936; toen was het alleen. De Halter uit Alkmaar, die deel nam aan de optocht en de wedstrijden in het Olympisch Stadion tijdens de groote Bondsfeesten in Amsterdam. De komende wedstrijden. Dat energieke Turnlustbestuur- heeft nu al handen vol. Want, al bemerkt men naar buiten nog weinig, een kijkje achter de schermen doet ons zien, hoe er gewerkt wordtaan de voorbereiding van de aanstaande zomerfeesten. enthousiast en bereid (en ook gereed) om bergen werk te verzetten, is de secre taris, de heer J. Frank. Maar kan het ook anders, wanneer men nu x-eeds uit alle deelen van het land, aanvragen om in lichtingen en technische gegeven, ja zelfs voorloopige inschrijvingen (sluitingsdatum n.b. 15 Mei!) krijgt? En als men daarbij ook nog leest, welke prettige herinnerin gen ettelijke vereenigingen aan de feesten van 10 jaar geleden hebben en het juist die vereenigingen zijn, die zich het eerst en massaal opgeven, dan is het te be grijpen, dat men vanzelf enthousiast wordt! Welk een dankbaar werk, maar toch ook, welk een moed, om opnieuw deze organisatie aan te durven. Gelukkig wordt de ijverige secretaris gesteund, èn door de diverse hulpcommissies (elk met een bestuurslid als voorzitter), èn door zijn eigen practisch inzicht, waardoor hij door kaartsysteem en mappen alle moge lijke gegevens onmiddellijk bij de hand heeft. Maar naast het administratieve werk is er de karwei van technischen aard, wat den directeur, den heer J. J. Poll, heel wat hoofdbrekens zal kosten, hoewel zijn taak vergemakkelijkt wordt doordat hij de feesten en wedstrijden van 1927 tot voorbeeld heeft. Toen stond hij er nieuw voor, thans kunnen de vruchten geplukt worden v.an de ervaringen, die toen opge daan zijn. Dat de wedstrijden nu weer op dezelfde leest geschoeid worden, is wel een bewijs van het slagen van toen. Nu de verplichte oefeningen samenge steld zijn is daarmee al heel wat achter den rug, maar als straks de deelnemende vereenigingen en hun groepen bekend zijn, komt het moeilijke werk om de chronolo gische volgorde vast te stellen. Immers, er wordt op vier verschillende pleinen tege lijk gewerkt, zoodat de groepen telkens van plèin verwisselen moeten, wat echter geen stagnatie in de regelmatige, onon derbroken voortgang van de wedstrijden op elk der pleinen mag veroorzaken. Als men eens goed bedenkt, wat dit allemaal met zich brengt, dan zal men eerst ten volle beseffen, hoeveel er van een juiste chronologische volgorde afhangt voor het welslagen van de organisatie. Maar de heer Poll heeft gelukkig blijk gegeven, een goed organisator te zijn, zoodat we hierop geheel vertrouwen kunnen. Ook deelname uit België? Wel heeten het nationale wedstrij den, maar de roep van Turnlust's fees ten is zoover doorgedrongen, dat waar schijnlijk ook deelname van turnver eenigingen uit België te verwachten is; toch zijn de wedstrijden niet interna tionaal, daar de buitenlanders geen in vloed uit kunnen oefenen op de prijs - volgorde der Nederlandsche vereeni gingen. Beschouwen we het programma zelf, dan zien we dat de eigenlijke wedstrijden be gonnen worden met een marschwedstrijd. waaraan alle deelnemende ploegen mee moeten doen. Men moet goed begrypén, dat dit geen afstandsmarsch is, maar een optocht door de stad, tijdens welke de groepen door enkele jury-leden, op ver schillende punten verdekt opgesteld, be oordeeld worden naar ordening, richting en houding. Hierdoor zullen we dus zien, dat tijdens de geheele optocht alle turners keurig in de maat van de begeleidende muziek en in correcte houding marcheeren. Na afloop van deze marschwedstrijd wordt de optocht vanzelf op de diverse pleinen ontbonden, waarna onmiddellijk met de wedstrijden aan toestellen en in vrije oefeningen begonnen wordt. We zouden te ver vooruit loopen, indien we nu reeds de .wedstrijdbepalingen uit voerig bespraken, of de verplichte oefe ningen opsomdentrouwens, zij die hierbij belang hebben, kunnen de desbetreffende technische gegevens ontvangen. .Wel kunnen we vertellen, dat aan de wedstrijden vrije oefeningen dames en hee ren knots- en rhytmïsche oef. dames, deel genomen kan-worden door groepen, van 6, 12, 18, etc. -(dus een 6-voud) .dames Q'f hee ren. De groepen van gelijke getalsterkte wer ken in één - afdeeling en iedere afdeeling heeft één eerste, één tweede én één derde prijs. Voor het klassikaal laagbrug-dames en hoogbrug-heeren moeten de groepen een 3- voud zijn, varieerend tusschen 6 en 24., We kunnen dan zien, hoe aan zes (of drie) bruggen tegelijk dezelfde oefening wordt gedaan, doch daar de keuze der oefenstof vrij is, kan elk 6-tal (resp. 3-tal) weer een ander oefeningcomplex laten zien. Voor de personeele wedstrijden wordt door de dames één verplichte en één keuze oefening aan lage brug en ringen gemaakt en door de heeren: aan hoogrek, hooge brug en paard (voltige). Als de pleinwedstrijden beëindigd zijn, trekt alles naar de Laat. waar de estafette loop gehouden wordt, het startschot zal ook nu wel weer klokslag op tijd vallen. D.e dames loopen 4 x 80 M. en de heeren 4 x 100 M. Er wordt geloopen in rechte baan, zonder keerpunten, terwijl er niet in sé ries, doch op tijd geloopen wordt. Turnlust zelf is gastvrouw en neemt geen deel aan de wedstrijden. Of de leden dan op non-actief gesteld zijn? O neen. Vrijwel allen zullen een actieve functie te vervullen hebben; want niet alleen neemt heel Turn lust ter opluistering deel aan de marsch, maar ook zullen de leden als gidsen dienen, om de ploegen in de voor hen vreemde stad de weg te wijzen en te zorgen, dat elke ploeg- op tijd op .zijn. wedstrijdplaats is; de vereenigingen moeten afgehaald worden van het station en de overnachters (en dat zullen er talrijken zijn!) naar hun logies gebracht; om de pleiiïen zijn „plein"-leiders noodig en wedstrijdcommissarissen, etc. Anderen zullen zich- belasten met de ver koopkan programma's, Turnlust-speldjes (in de Alkmaarsche kleuren, speciaal voor de-feesten uitgegeven) of loten. Die-verloting is noodig! Want, nu alle wedstrijden openbaar zijn en iedereen vrije toegang heeft, mist men de entreegelden, en toch moeten de aanzienlijke onkosten be streden worden. Daarom zullen alle Alk- maarders, die overtuigd zijn van de .propa gandistische waarde van deze openbare wed strijden,-of het belang inzien van deze massale, doch vredelie -rende stadsveroyering voor Alkmaar's burgerij, of ontzaghebben voor.de moed en.de -ruime opvattingen van het Turnlustbestuur, deze verloting kracht dadig steunen! B. B. O En thans voor hen, die nieuwsgierig zijn. de volgende week volgt een waterig ver haal over zwemmen, zwem-anecdotes en zwem-herinneringen! Behalve de nieuwste verkeers- voorschriften moet u óók nog de oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6