Waar het recht zijn loop heeft Spott £uchtoaact tBurqerfijfe Stand. HUlmnieuws Meepstiidiaqm Werklooze krijgt f 250.- boete. 1.20 per 100 K.G. bedingen. Drielingen waren meestal 0.60. Peen en bieten gaan ook nog niet graag weg. Bieten 0.600.80 en voor de mooisten tot 1. Peen voor de zuivere 1.20 en 1.30, terwijl voor de partijen welke iets zijn aangezet met vuur vanaf 0.60 kan worden bedongen. In de in geringe hoeveelheden aange voerde aardappelen was weinig verande ring te constateeren. Groene kool Werd verhandeld voor 1.40 tot 3.70 per 100 K.G., naar gelang van de kwaliteit en grootte. Taaie gele kool werd meestal verhandeld voor prijzen tusschen 2.30 en 3.30 per 100 K.G. WORMSTEKIGHEID BIJ APPEL EN PEER. Wij ontvingen een exemplaar van den zoo juist verschenen vierden druk van Mededeeling No. 20 van den Plantenziek- tenkundigen dienst, „Wormstekigheid bij appel en peer", waarvan de inhoud aan de hand van de nieuwste gegevens over de bestrijding herzien is. Voetbal. HET A.S. VOETBALPROGRAMMA. Het programma voor Zondag a.s. luidt: Kampioenschap van Nederland: Be QuickGo ahead Ajax—P. S. V. Afdeeling I. Promotie 2e klasse: 't GooiHilversum Promotie 3e klasse: VolewijckersBloemend aal Promotie res. 2e klasse: A. F. C. 2—-'t Gooi 2 Afdeeling II. Promotie 2e klasse: Z. F. C.—S. V. V. Afdeeling III. Promotie 2e klasse: HengeloEnsch. Boys Afdeeling III. Promotie 2e klasse: W. V. V.Heerenveen Bekerwedstrijden 3e ronde: Rivalen—Beverwijk A. F. C.Kinheiro Amstelde Spartaan LUSTRUM V. V. AKERSLOOT. Voor een best bezette zaal hield de voetbalvereeniging V. V. te Akersloot haar eerste lustrum in de versierde zaal van den heer Dekker. Ter opluistering zou optreden het en semble Lotte en Alex Wins. Deze laatste werd vervangen door afwe zigheid door den heer en mevrouw Hamil- ton van Amsterdam. Door de leden van de vereen. J. Koppes en B. Hoogland werd een poppenspel vertoond, hetgeen toe passelijk was op bestuur en de leden der vereeniging. Eveneens gaf het ensemble een dergelijk poppenspel op een wijze dat er rake zetten in voor kwamen, terwijl beide de lachtlust opwekten. Enkele potpourries, populaire melodieën en een schets werden door dit ensemble op vlotte wijze ten tooneele gebracht. Een gezellig bal was het slot van dezen geslaagden avond. Tennis. TENNISTORNOOI IN NOORDHOLLAND. Wij hebben onlangs het tennisprogram- ma voor het komende seizoen gepubliceerd. Echter, we waren niet geheel volledig en bovendien zijn sindsdien eenige data veranderd. De definitieve data zijn thans als volgt vastgesteld: 6 Mei Jeugdkampioenschappen te Alkmaar. 15—17 Mei Be Quick Alkm. kampioen schappen te Alkmaar. 2223 Mei Interdistrictswedstrijden Gro ningenDrente en Noordholland te Alk maar. 4—11 Juli Zaansche L. T. B. (A en B) te Zaandam. 26 Juli—1 Aug. T. C. Beverwijk (B) te Be verwijk. Aug.—8 Aug. Bergen aan Zee (A). 12—15 Aug. Advendo (B) te Alkmaar. 28—29 Aug. Districtskampioenschappen te Alkmaar. ONZE POSTVLUCHTEN. De positie van de vliegtuigen is: Djalak (uitr.) te Bandoeng. Nachtegaal (uitr.) te Jodhpoer. Kievit (thuisr.) te Jodhpoer. VLIEGTUIGONGELUK IN ITALIË. Negen personen om het leven gekomen. Naar pas thans gemeld wordt, zijn Vrijdag j.L twee Italiaansche bombardementsvlieg tuigen van de vlieghaven Forli tijdens een oefenvlucht met elkaar in botsing gekomen en neergestort. De negen inzittenden der beide toestellen, die niet tijdig genoeg van hun valscherm gebruik konden maken, zijn om het leven gekomen. WIERINGERWAARD (Eerste kwartaal). Geboren: Willem Adriaan, z. van Fre- derik Willem van der Ham en van Elizabeth Fieternella Witte. Hendricus Cornelis Jan, z. van Cornelis Hendrik Limpers en van Meinsje Klaasje te Buck. Alyda Jo- hanna, d. van Jan Willem Metzelaar en van Simonetta Pieternella Kistemaker. Lum- migje, d. van Fokke Jager en van Grietje Leeuw. Getrouwd; Adriaan Glerum en Eli zabeth Glas van der Lïppe. Jan Willem Hendrik Laby van der Pol en Gerritje Wit. Overleden: Aris Sleutel, 83 jaar. Andries Wink, 41 jaar. Pieter Slikker, 76 jaar. Cornelis Rol, 81 jaar. Jan Snijders, 70 jaar. Symon Wit, 85 jaar. Dirk Haverkorn, 71 jaar. Aagje Kossen, geb. van Zoonen, 93 jaar. DE CHARGE VAN DE LICHTE BRIGADE. In het Britsche Lagerhuis is Zaterdag een debat begonnen over de bekende film De charge van de lichte brigade. Men wilde namelijk een wetsontwerp indienen waardoor voorkomen werd dat in films wreedheden tegenover dieven zou den worden gepleegd. Verschillende sprekers vroegen zich af hoe een film als De charge van de lichte brigade tot stand kon komen. De ruiters zouden les hebben gehad in „pijnloos val len", maar wat was er met de paarden gebeurd? De conservatief Crossley sprak o.a. als zijn meening uit, dat de Romeinsche wa genrennen in „Ben Hur" met groote wreedheden jegens de paarden waren opgenomen. De onderstaats-secretaris Lloyd deelde mede, dat de vervaardigers van de film STANIOL (zilverpapier) bedrukken wjj óók ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 Zitting van Maandag 12 April. Ten duur stukje vleesch. Voor den tweeden keer van het jaar verscheen voor den Alkmaarschen politie rechter Jan W. uit Den Helder, die op 1 Maart wegens wederspannigheid: terecht had gestaan. Door den officier was toen 1 maand, gevangenisstraf tegen hem ge- eischt, maar de rechter had een reclas- seeringsonderzoek gelast. De heer Wiggers bracht nu rapport uit, waaruit bleek, dat Jan uit een oppassend gezin stamde, maar wat was afgezakt door cafébezoek. Zeer merkwaardig was, dat Jan zelf niet aan een voorwaardelijke veroordeeling wilde en maar liever de maand gevangenisstraf direct uit zat, omdat hij vreesde den proef tijd niet uit te houden. Ook de heer Wig gers twijfelde aan Jan's standvastigheid, alsmede de commissaris van den Helder. De officier kon het zich wel voorstel len, dat verdachte niet aan een voorwaar delijke veroordeeling wilde, omdat die voor hem zeer moeilijk zou zijn en veel last zou geven van de zijde zijner kame raden. Het pleitte voor hem, dat hij zoo eerlijk was dat te erkennen, want de meeste verdachten beloven alles wat men wil dat ze zullen beloven, om maar een voorwaardelijke veroordeeling te krijgen. Spr. vroeg weer een maand gevangenis straf. De rechter wilde toch, dat Jan een op passende jongen zou worden en veroor deelde hem tot 25 boete of 10 dagen en tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand, met twee proefjaren, zonder oplegging van bijzondere voorwaarden. Jan behoeft dus geen geheelonthouder te worden, al werd het hem aangeraden, maar hij zal toch op moeten passen. Hö vond het te duur. Op 27 November hing in de koelinrich- ting van het slachthuis te Hoorn een prachtig varken, dat eigendom was van slager P. Eeken. Het varken was zoo prachtig, dat de Hoornsche slagerspatroon J. D. zich zelf niet meer meester kon blij ven en uit pure slagersliefde een mes nam en een wang uit de kop van het rose var- kenslijk sneed. Het stukje wang woog pre cies negen ons en had een waarde van 42 centen. Voor deze misdaad mocht de varkens- vleesch minnende slager nu verantwoor ding afleggen tegenover den rechter der stede Alkmaar. De kwestie bleek toch nog een ernstig kantje te hebben, want de reclasseeringsambtenaar, de heer Wiggers, moest een rapport over verdachte geven. In dit rapport, dat niet op alle punten on verdeeld gunstig was, concludeerde de heer Wiggers, dat er toch een kans op reclasseering was. De officier vertelde, dat hij een kijkje op verdachte had, want die leed aan onop rechtheid en had den diefstal tot het uitsterste ontkent. Bovendien waren er nog een paar punten, die niet erg in de haak waren ,maar omdat het strafblad nog blanco was, eischte spr. slechts een geld boete en wel een van 30, te vervangen door 15 dagen hechtenis. Verdachte vond het wel wat erg veel voor zoo'n klein stukje vleesch! (Gelach.) De verdediger, mr. Buiskool uit Scha- gen zette uiteen, dat verdachte vroeger groote zaken had gedaan en een prima vakman was, maar door verschillende om standigheden zeer achteruit was gegaan. Van misdadigen aanleg was geen sprake. Pleiter vroeg een kleine geldboete en geen voorwaardelijke veroordeeling. Vonnis 20 of 10 dagen. Ik bezweer u De zitting zou niet compleet geweest zijn, wanneer een Heldersch beleedings- drama ontbroken had. De eerste, die voor de completeering zorgde, was de min of meer zenuwachtige mejuffrouw Theodora Margaretha van A.L„ zonder beroep en wonende te Den Helder, die op 4 Sep tember van het vorige jaar haar buurman M. Kerkhof zou hebben beleedigd op een mander, die we hier maar niet zullen her halen. De juffrouw ontkende, ook, toen de beleedigde en een andere buurvrouw, de 26-jarige mejuffrouw F. LugthartWee- renbeck positief volhielden, dat zij de verschrikkelijke woorden tijdens het burenruzietje wel gebezigd had. „Ik bezweer het U, dat ze (de getuigen) volhouden, dat de beschuldigingen onge grond zijn en dat in sommige gevallen rubber paarden zouden zijn gebruikt om het gewenschte effect te bereiken. Het wetsontwerp werd aangenomen. Wij herinneren er aan, dat deze film heden avond en morgenavond en morgenmid dag nog in de Harmonie gedraaid wordt. De in deze pracht-film voorkomende charges geven inderdaad een zoo indruk wekkend beeld van een werkelijk gebeu ren, dat men zich herhaaldelijk afvraagt of men hier inderdaad met een schijnver- tooning heeft te maken. Stoomv. Mij. „Nederland". Christiaan Huygens thuisr. te IJmuiden 13 April. Manoeran Silver Java Pacific Line van New Orleans 11 April. Madoera Java New York Line van Kaap stad 12 April. Marnix van St. Aldegonde, uitr. van Gi braltar 12 April. een valsche eed afleggen!" zei verdachte met opgeheven armen tot den rechter. „Als het waar was, zouden ze direct wel een aanklacht ingediend hebben, inplaats van, zoQals nu, acht dagen later." Getuige Kerkhof, die reeds achter in de getuigenbank zat: „Ik protesteer". „Niet doen," zei de rechter en gaf het woord aan den officier, die het zaakje verschrikkelijk onbelangrijk vond en het op zij had willen leggen, ware het niet, dat de beleedigde met alle geweld vervolging wilde. Eisch 10 of 5 dagen. Vonnis drie gul den goedkooper. Ook manlief. Onmiddellijk hierna stond de echtge noot van de vorige verdachte terecht, om dat hij tijdens een ruzietje op den dag na het vorige, mejuffrouw LugthartWee- renbech met een heel leelijk woord had betiteld. De getuigen beweerden, dat hij het gezegd had, maar verdachte bezwoer bij hoog en bij laag dat het niet waar was; hij had juist een ruzie willen voorkomen, omdat hij een goed vaderlander was. Hij bezwaar, dat de getuigen verschrikkelijk stonden te draaien en beweerde, dat juist buurman Kerkhof uit de vorige zaak den vorigen dag heel leelijke dingen tegen zijn, verdachte's, vrouw had gezegd, waar verdachte niet bij was, wat gelukkig ge noemd moest worden, want anders zou hij zich aan K. werkelijk hebben vergre pen. De officier eischte ook voor dit geval 10 of 5 dagen en ook nu deed de rechter er drie gulden af. Verstrikt in eigen leugens. De rubriek: inkomsten verzwijgende steuntrekkers, is er een, die tegenwoordig steevast in iedere zitting behandeld wordt. Thans was het de 54-jarige Bergensche arbeider Simon Johannes O. die een be drag van 96.95 aan kostgeld van een kostganger had verzwegen. De zaak zat zoo: een 86 jarige oude man, in de wande ling Oome Jan genaamd, werd door zijn kinderen bij verdachte ter verzorging in de kost gedaan. Verdachte werd via een bankinstelling een bedrag van 308 te.r hand gesteld, ter bestrijding van diverse onkosten als verhuizing, kleeding en der gelijke, terwijl hij de resteerendë 96.95 kreeg als kostgeld voor de periode 16 October8 Februari. Verdachte beweerde, dat hij aan die 96.95 niets had gehad, omdat die geheel aan kleeren en beddegoed van Oome Jan waren opgegaan. De eenige vergoeding die hij kreeg, was 3 per week. De dochter van Oome Jan, mej. H. H. E. de K. uit Blijswijk, een in een bontmantel gehulde dame, die zich representante noemde, wat de rechter veranderde in vertegenwoordigster, omdat hij liever Nederlandsch sprak, bevestigde, dat ver dachte 308 had ontvangen en vertelde dat zij verschillende moeilijkheden had gehad, omdat verdachte telkens beweerde het geld niet te hebben ontvangen, terwijl het wel zoo was. Hij had royale onkosten gemaakt en tenslotte 96.95 als kostgeld mogen houden. Verdachte hield zijn onschuld vol en praatte buitengewoon verward, zoodat er haast geen touw aan vast te knoopen was. De rechter deed uitvoerige pogingen van hem een berouwvollen zondaar te maken, hetgeen tevergeefs was. De officier zeide, dat verdachte zich in zijn eigen leugens verstrikt had, want hij gaf toe eerst al een groot bedrag te heb ben gebruikt voor de kleeding van Oome Jan, andere onkosten te hebben gemaakt en toen nog de kleine honderd gulden te hebben overgehouden, terwijl hij nu weer beweerde dit laatste bedrag voor een groot deel ook weer aan kleeding te hebben be steed voor den ouden man. Dat klopte niet en daarom eischte spr. 2 maanden gevan genisstraf. Het vonnis was 1 maand gevangenis straf. Een vreemde kapitein. Ten nadeele van de Maatschappij tot uitvoering van Zuiderzeewerken was door den Wieringer slooper Frans B. een vlotje weggenomen. De slooper beweerde, dat hij van den gezagvoerder bij de M. U. Z., Ni- colaas H., vergunning had gekregen het vlotje mee te nemen. Deze gezagvoerder moest natuurlijk ge tuige zijn. Maar alvorens hij aan getuigen toe was beleefden we een heele geschie denis met hem. De goede man meende eerst, dat hij geen eed af behoefde te leg gen, omdat hij als rijksambtenaar al eens beëedigd was, maar de rechter bracht hem aan zijn verstand, dat de minister van justitie zelf, zoo hij voor hem, den rechter, moest verschijnen, den eed had af te leg gen, zonder pardon. Toen getuige dat na veel moeite had inge zien, maakte hij tegen den eed zelve be zwaar, omdat hij gewoonweg niet in God ge loofde. Tevergeefs trachtte de rechter hem te overreden, maar de man bleef halstarrig en wilde wel zweren maar geen eed afleg gen. Hij wist blijkbaar niet, dat dat hetzelf de is. Tenslotte kreeg ons kapiteintje zijn zin en mocht hij volstaan met de belofte. Toen kon hij eindelijk getuigen, dat hij verdachte geen vergunning tot het weg nemen van het vlotje had gegeven, maar ver dachte naar een onderbaas van de M.U.Z. had gestuurd. Getuige schatte de waarde van het vlotje op 20 a 25, in tegenstelling met verdachte, die de waarde raamde op slechts een gulden. De officier eischte 15 of 10 dagen en de rechter veroordeelde conform. Een booze bedelaar. Boos, omdat hij tijdens een bedeltochtje te Zijdewind van de dames C. SchoenKoppes en Trijntje BruinZutt niet een paar centen kreeg, had de bejaarde venter Jacob H. eerstgenoemde nagenoeg stijf gevloekt en bij de tweede in den winkel een weegschaal ondersteboven gegooid. Jacob, een lange man met witte haren en een gebogen rug, erkende gedeeltelijk de misdaad en verontschuldigde zich met te zeg gen, dat hij maar „efkes gevloekt" had, om dat hij niets kreeg en het zoo moeilijk was aan de kost te komen. De officier vroeg een week hechtenis en de rechter veroordeelde conform. Mislukte wraak. De inwoner van het dorp Wognum, Ger- rit P., zou op 27 Januari de 22-jarige me juffrouw Marie Sp. een zeer leelijk woord hebben toegevoegd, zoo'n woord, waardoor iedere fatsoenlijke vrouw zich met groot recht diep gekrenkt zou achten. Verdachte ontkende botweg te hebben gescholden en, indien hij het gezegd zou hebben, dan zou het aan het adres van Maartje Spr. ge weest zijn. Jongejuffrouw Marie hield vol beleedigd te zijn door verdachte, die om het geld kwam dat haar zuster aan hem schuldig was. De vader van het beleedigde meisje, een man met een verheten gezicht, beves tigde de verklaring van zijn dochter. Maar er was een getuige a décharge, die positief beweerde, dat verdachte het lee lijke woord niet had gezegd. Wel had ver dachte ruzie met vader Sp. Toen Marie nog eens degelijk onder vraagd werd door den rechter en den of ficier begon zij steeds meer te twijfelen en het was duidelijk, dat het geheele zaakje een beetje draaide om een soort wraakne ming van papa op verdachte. De officier vroeg vrijspraak en de rech ter willigde dezen wensch in. Verdachte vroeg, of hij meteen een aanklacht kon doen wegens een valsche aangifte door de getuigen, maar dat ging natuurlijk niet. Dat was niet mis. De werklooze Jasper D. uit Hoorn had als steuntrekkende werklooze verzwegen, dat hij een hypotheek had uitstaan van 2500 en in het bezit was van een spaar bankboekje. Dat kwam natuurlijk uit, met het gevolg, dat hij door den officier twee maanden gevangenisstraf tegen zich hoor de eischen. De rechter wilde verdachte tasten in hetgeen hem dierbaar was en veroordeelde hem tot de zeer hooge geldboete van. 250, te vervangen door een hechtenis van twee maanden alsmede tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 maanden, met een proeftijd van 2 jaar. Verdachte ging niet eens in hooger be roep. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van heden. Diefstal. D. G. M. van der M. te Hoorn, reeds eer der te 's-Gravenhage wegens diefstal tot 8 maanden veroordeeld, met vier maanden voorwaardelijk en een proeftijd van 3 jaar, had 7 Febr. te Hoorn een rijwiel van den heer W. Nierop ontvreemd en dit in een café met geld toe voor een ouder rijwiel verruild. Voor dit feit was hij gedetineerd. De officier toonde zich zeer verontwaardigd, omdat de verdachte had verzocht hem een gemengde straf op te leggen, en vorderde 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Windhausen, bepleitte clementie er op wijzende, dat reeds 214 van de 3 proefjaren om waren. Het misdrijf was meer een gevolg van dronkenschap geweest. Uitspraak over acht dagen. Looddiefstal. Luitjen P. B. te Urk, thans gedetineerd, had zich te Urk schuldig gemaakt aan dief stal van lood van de kerk aldaar. De om half elf gedagvaarde getuige A. de Wit had schriftelijk bericht niet voor elf uur aanwezig te kunnen zijn, waarom de zitting tot dit uur werd geschorst. De verdachte bekende het ten laste ger legde. Het feit had in den nacht van 6 Maart plaats gehad en de president was nieuwsgie rig te vernemen hoe verdachte op het dak van de Ned. herv. kerk was gekomen. Deze nieuwsgierigheid werd bevredigd door de mededeeling van verdachte, dat hij op het dak was geklommen. Ook deze verdachte was eerder wegens diefstal voorwaardelijk te Rotterdam ver oordeeld. Getuige de Wit, president-kerkvoogd, deed mededeeling van de vermissing. Verdachte zeide onder invloed van drank te hebben gehandeld. De officier oordeelde, dat hij dan maar niet zooveel drank moet gebruiken en vor derde acht maanden gevangenisstraf. De uitspraak werd bepaald op heden over acht dagen. Verkoop eieren buiten de markt op marktdag. Willem B. te Sneek was door den kanton rechter veroordeeld tot 20 boete wegens het feit, dat hij aan de Handelskade eieren verkocht had buiten de markt. Verdachte zeide, dat hij niet clandestien verkocht had. Men was bij hem niet om marktgeld ge weest. Hij had wel bezwaar gemaakt om de eieren af te laden en op de markt te plaat sen, omdat dit voor hem zooveel werk vor derde, dat hij niet meer terug kon komen. Verdachte had gewoon zaken gedaan, men was geregeld achter hem aangeloopen en had geweigerd met hem een overeenkomst aan te gaan, waarbij het hem mogelijk was zaken te doen. De agent van politie Heidenrijk had 11 Dec. gezien, dat verdachte bezig was ver schillende transacties af te sluiten en onder handelde in de Paternosterstraat, waar hij zijn wagen stil hield, en eenmaal door hand geklap. Na 11 Dec. had verdachte regelmatig 2.50 per week betaald. Verdachte: Ook voor 11 Dec. betaalde ik regelmatig 2.50 per week. Met nadruk onfr* kende hij, dat de handeling in de Paternos terstraat ging over de eieren. Die waren! reeds eerder verkocht. Dien dag was da marktmeester niet bij hem geweest om marktgeld. Nu mag ik wel de rest op den wagen houden, als ik maar tevens kisten op de markt zet. Getuige zegt, dat de directeur dit gedaan heeft omdat hij een ruim standpunt lp* neemt. Hij behoeft dit echter niet toe, staan. Verdachte: Ik behoef ook niet te kamen en kan als groothandelaar ook telefonisch verkoopen. De officier was het met den kantonrech ter eens en vorderde bevestiging van het vonnis. Verdachte ontkende met nadruk, 'dat bij om het marktgeld te ontloopen, niet wilde afladen. Het is echter niet mogelijk, dat tóü alle kisten op de markt plaatst. Naderhand is de directeur accoord gegaan met een door verdachte voorgestelde rege ling. Daaruit blijkt wel, dat ook hij heeft ingezien, dat men hem tegemoet moest ko men. Ter staving toonde verdachte een brief van den directeur van het marktwe zen. Uitspraak over acht dagen. Uitspraken van lieden. Petrus de G., chauffeur te Egmond aan Zee, hooger beroep vonnis kantongerecht, overtreding Motor- en Rijwielwet, 20 boete, subsidiair 10 dagen. Uitspraak bevestiging vonnis. Jacob K., melkrijder te Akersloot, aüs voren, vonnis f 40 boete, subsidiair 20 dagen en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 4 maanden, benevens 48 schadever goeding te betalen aan mej. G. BurgerMoot te De Rijp. Vonnis: bevestiging vonnis kan tongerecht. Chr. H. K., arbeider te Helder, weder rechtelijk onttrekken van 2 paarden aan een wettelijk beslag. Eisch 4 maanden gevange nisstraf. Vonnis 3 maanden. Corn. Joh. d' H., zonder beroep, in vooi> arrest, te Den Helder, oplichting. Eisch W maanden. Vonnis 6 maanden. A. M. B., arbeider te Den Helder, gedetif neerd, misdrijf 247 Wetb. van Strafrecht, met gesloten deuren. Vonnis 1 dag, met 1 da£ aftrek en ter beschikkingstelling van dó regeering. S. Z., schippersknecht te Texel, mishan deling, eisch 1 maand gevangenisstraf, von nis 50 boete, subs. 25 dagen en f 150 schade vergoeding van den getroffenen. S. K. te Limmen, baldadigheid, vonnis kan tonrechter bevestigd. DE DRONKENMANSPARTIJ TE GOES. Behandeling voor het Haagsche gerechtshof. Op een Zondagmiddag in December had den eenige jongemannen te Goes een café bezocht, en daar verscheidene glazen bier gedronken. Naderhand waren ze naar de boscoop gegaan, doch later in het café terug gekomen. Inmiddels hadden ze genoeg ster ken drank binnengekregen om in een opge wonden stemming te geraken en het ging er in het café dan ook zoo rumoerig toe, dat de kastelein er eenige al te luidruchtige en handtastelijke bezoekers uitzette. Dit ging natuurlijk niet zonder moeilijk heden gepaard en eindelijk buiten de deur gezet, hadden deze jongemannen de in het café ontstane ruzie voortgezet. Op een gegeven moment trok een van hen, de 22-jarige J. G. M., een mes en stak daar mee een van de anderen in den buik. De- messteek kwam zoo ernstig aan, dat het slachtoffer ineenzakte en het café binnen gedragen moest worden. Eenige oogenbük- ken later overleed hij. Wegens zware mishandeling, den dood tengevolge hebbende, was M. door de Mid- delburgsche rechtbank tot 4 jaar gevange nisstraf veroordeeld met aftrek van preven tieve hechtenis. Gisteren stond hij in hooger beroep voor het Haagsche gerechtshof terecht. Uit het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat, hoewel M. een behoorlijke hoe veelheid sterken drank naar binnen had ge werkt, hij .toch niet zoo dronken was ge weest, dat hij niet meer wist wat hij deed. Verdachte zelf kon zich van het voorval niet zooveel meer herinneren en kon geen verklaring geven, waarom hij den ander een steek had gegeven. De procureur-generaal, mr. A. Rombach, wees er in zijn requisitoir op, dat vaak het tragische van zooveel dronkenmanssteek- partijen is, dat onschuldigen het slachtoffer worden. Spr, kon geen verklaring vinden voor de handelwijze van verdachte. Bovendien is iemand, die met een dolkmes een café bin nenkomt, een gevaarlijk individu. Spr. vroeg dan ook bevestiging van het vonnis van de rechtbank. Mej. mr. A. Bolle, advocate van den ver dachte, achtte den opzet om lichamelijk letsel toe te brengen niet bewezen en meen de, dat daarom een veroordeeling niet kon volgen. Mocht het Hof hierover anders beslissen, dan vroeg pleitster uiterste clementie. Uitspraak 26 April. Alkmaarsche Politierechter

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10