m Agenda |i Stad m Omgeving. i| H jBucqediike Stand JCetk ÓL School £aaisle lecichlm tpcovinciaaf tliuuos Jeigezonden Stukken MAGGI' AMSTERDAMSCHE BEURS r Alkmaar, Dinsdag. 40-JARIG JUBILEUM. In intiemen kring herdacht de heer C. Elles, klerk-boekhouder bij de Lichtbedry- ven, den dag waarop hij 40 jaar aan het be drijf verbonden was. Namens het gemeentebestuur werd de jubilaris toegesproken door den wethouder der bedrijven, die hem daarbij de gouden legpenning overhandigde. Verder spraken de directeur en de boek houder eenige hartelijke woorden tot den heer Elles. Op verzoek van den jubilaris heeft geen uiterlijk feestvertoon plaats gehad. EEN JUBILEUM. Dinsdag 20April a.s. herdenkt de heer C. P. Slinger, die. der afd. bouwmaterialen van de firma Stoel alhier, den dag, dat hij 40 jaar bij deze firma werkzaam is geweest. EEN BOTSING. Hedenmorgen om 7.50 uur is de motor rijder C. Hendriks alhier, die uit Heiloo kwam, op den hoek van de Heilóoërbrug met zijn "motor tegen het rijwiel van den 14-jarigen Jan Wensink gebotst welke jongen uit het Kennemerpark kwam. Zoowel de motor als de fiets werden ernstig beschadigd. Beide rijders kwamen met ontvellingen uit de botsing te voorschijn. VRAGEN AAN DEN RAAD. De heer H. C. Stoutjesdyk heeft de vol gende vragen gesteld aan B. en W. van Alkmaar: Aan de leden van den raad der ge meente Alkmaar. In verband met het antwoord door B. en W. gegeven in de memorie van ant woord, volgnummer 103, bij de behande ling der gemeentebegrooting voor 1937, verzoekt ondergeteekende H. C. Stoutjes dijk, lid van Uwen Raad, aan B. en W. de volgende vragen te mogen stellen: le. Kunnen B. en W. n u opgeven hoe veel M3 gas er gebruikt is voor de gas- verwarming van het politiebureau gedu rende de maanden Januari, Februari en Maart? 2e. Zocr ja, welke zijn dan de kosten van die gasverwarming? 3e. Hoeveel cokes is er in het stooksei- zoen 1936/37 gebruikt voor de verwarming van het stadhuis met bijgebouwen en welke kosten waren hieraan verbonden? IN DE WIERINGERMEER VERDRONKEN. Toen aan den steiger van de losplaats van het Balgzandkanaal in de Wierin- germeer een heerenrijwiel onbeheerd werd aangetroffen en G. K., wonende te Hoog woud, spoorloos was verdwenen, heeft de politie ter plaatse na kort dreggen het lijk van K. uit dat water opgehaald. Men neemt aan, dat hij Zaterdagnacht in de meer te water is geraakt en verdron ken. Het lijk is overgebracht naar Hoog woud. HET ALKMAARSCH KLEEDING- EN DEKKINGCOMITE. Men schrijft ons: Morgen komt het Alkmaarsch Kleeding en Dekkingcomité uwe gave vragen. U be hoeft niet te twijfelen of de gelden wel goed besteed worden, want het werk wordt aan bevolen door: Jhr. mr. F. H. van Kinschot, eere-voor- zitter, ds. W. D. M. Baar, K. Blaauboer, ds C. van Dop, pastoor Th. W. Hagemans, dr. H. J. M. Hofstee, mevr. B. A. Kuiper—van Eldik, ds. F. Kuiper, J.. de Lange Czn., mr. A. J. M. Leesberg, ds. C. von Meyerifeldt, J. H. M. Noot, pastoor A. E. Oorsprong, mej. ds. F. W. Rappold, deken E. P. Rengs, mr. A.- Schenkeveld, mevr. M. v. Sonsbeek Baning, Jos. Vermeulen, J. J. D. H. Ver schoor, ds. J. H. W. Warners, A. de Wolff, leeraar Ned. Isr. Gem.; terwijl in het werk comité zitting hebben: A. Bergsma, voorzit ter; S. E. Leuw, secretaris; mej, C. G. Schalé, penningmeesteresse; D. M. Kuysten, 2e secre taris; mevr. J. Bergsma, mevr. W. F. Faber, mevr. HalffDorrepaal, mej. A. Koeneu. mej. E. Lampe, mevr. S. Leuw, mevr. M. Meppeling, mej. Vlaar, J. H. Bastmeyer, J. Besteman, J. Merkx, A. A. Wiese. Laat het Woensdag een mooie dag voor het comité zijn. DE MOLLEBOONEN. Men schrijft ons: De leste „oavend", dei de Molleboonen in dit seizoen geven hebben, dat was Zoaterdag 10 April, is vast nait de minste west van de serie in dit winter. D'r was wel ais méér volk west, moar toch moggen we nait zeg gen, dat de zoal van 't Gulden Vlies slecht bezet was, nee, zoo was 't ook weer lang nait. Moar al was de zoal din nait vol, dat er genoten is, bleek wel uut de goie stem ming, dei d'r d' haile oavend was. En zollen zók van de introducee's wel zooveul as lid opgeven hebben, as 't gain mooie oavend west har? Noa zien welkomstwoord vertelde de veur- zitter, meneer Barkman, o.a. van de landdag dei dizze moand hollen wordt in Hengelo en van de bieainkomst van verschaiden Grun- neger verainens op Hemelvoartsdag in Sche- veningen. Veur baide is ieder dag gelegen- haid om zók op te geven, 't Aander joar zei de groode landdag hier in Alkmoar wezen en in verband doarmit vruig de veurzitter nou al vast om mitwaarken van de leden: moak dat we d'r neien bie kriegen, zee hai, en steun ons zooveul as je kennen! Het spul, woar de tooneelclub ,,'t Gebels- kop" dizze keer mit veur 't voutlicht kwam, was 'n humoristisch stok van Jac. Kremer, „Van aarven en trouwen" haitte 't en 't gong onder 't motto „Van joen femilie mout je 't moar hebben". Dit leste zegt al genog. 't Was hier de jonge boer Sietze Kniezert, dei dat ondervon. Hai har van zien oldere onge trouwde bruir Aaldert 'n boerdery aarft mit alles wat doar bie heurt onder veurwoarde, dat hai binnen 't joar trouwen zól en nou wazzen het zien twei zusters, dei hom dat trouwen onmeugelk moaken wolle, want as dat lókte, zollen zai aarfgenoamen worden. Moar de touleg mislókte! Hou dat dat aal- moal gong en wat of d'r aal gebeurde veur- dat Sietze din toch 'n vrouw kreeg 't joar was dou al hoast om wie willen dat hier moar nait aalmoal vertellen. Moar wel ken nen we zeggen, dat de elf speulers (acht doames- en vair heerenrollen, ain doame speulde in twee verschillende rollen) hail mooi en aannemelk zain loaten hebben hou dat 't er in 'n femilie heer goah ken as 't gait om 't dailen van 'n aarfenis. Veur de menair woarop speuld is, hebben we niks as lof en as we din nog bedenken dat de speulster dei twei dcamesrollen har en ain van de heeren pas 'n poar doage van te veuren heur rollen op zók nomen harren, as gevolg van zaikte in de femilie van speu lers, din ken 't nait aanders of de verainen De Molleboonen mout daankboar wezen veur de ofloop van dizze oavend. Dat de veurzitter 'n haartelk woord van daank zee en dat de luu in de zoal hail slim applaudis- sairden, is zeker onneudeg om te zeggen. „MET EEN LACH DOOR HET LEVEN". Fientje de La Mar, Paul Ostra en Joop de Leur brengen Woensdag 14 April a.s. in 't Gulden Vlies de cabaret-revue: „Met een lach door het leven". Fientje de La Mar is natuurlijk een der grootste trekpleisters. Zelf vergast zij op een keur van liedjes, declamaties, voor drachten en schetjes, waarmede zij haar talenten doet schittèren. Met haar onge ëvenaarde imitaties van: Lou Bandy, Mar iene Dietrich, Maurice Chevalier, Louis Davids, Sophie Tucker en Henriette Da- vids, zal zij ongetwijfeld enorm succes oogsten. Van Paul Ostra zijn wij overtuigd, dat hij met zijn geestige en gezellige conferen ces spoedig contact met de zaal zal hebben. In Joop de Leur vinden deze artisten een uitnemend begeleider. DIERENBESCHERMING. Meegeloopen is uit Heiloo een jonge Bovier, Reu. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den heer C. Verwer, inspecteur dieren bescherming, Baanstraat, Alkmaar. Plaatsing wordt gezocht voor 'n cypersch poesje pl.m. een half jaar oud. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 6—13 APRIL 1937. Nieuwe zaken: Alkmaar: L. Hovenier, Vogelenzang 10, detailhandel in maatkleeding en confectie. Nic. Poland, Scharloo 24, winkelier in visch en fruit. Den Helder: C. A. Kolster, Gasstraat 44-46, café. Texel: W. Burger, de Koog (Dorp), tim merbedrijf. J. Boon, Koogerweg 20, Den Burg, met selaar. Wijzigingen: Alkmaar: N. V. Kaashandel Maatschap pij „Gouda", Gouda; bestuurswijziging. Noord-Hollandsch Landbouwcrediet N.V., Voordam 11"; wijziging agentschap Bergen. Bergen: C. V. Autobusdienst Noord-Hol land, Kanaaldijk 9; omgezet in een naam- looze vennootschap. Den Helder: N. V. Maatschappij ,,De Eendracht", Gravenstraat 61; uittreding commissaris. Limmen: Ziekenzorg, Achterweg A 122; bestuurswijziging. N-Scharwoude: Noordhollandsche Conser- venfabrieken „Peter Verburg", Dorpsstraat B 55; benoeming procuratiehouders. UITDEELINGSLIJST. Gedeponeerd is de uitdeelingslijst in het faillissement van S. Cornelissen, veehouder te Uitgeest, met een uitkeering aan concur rente schuldeischers van 4.26 GOEDE CONFECTIE. GOED MAATWERK. SP AANDER Co. ALKMAAR. GEBOREN: Wilhelmus Joseph Maria Franciscus, z. van Louis Adriaan de Graaf en Johanna Maria Hermina Heling. Catharina Jo hanna, d. van Johannes Everhardus Dekker en Catharina Hooijboer. Gerardus Cor- nelis, z. van Cornelis Nardus Ket en Johan na Margaretha Maria Veltmaat. Geer- truida Theresia, d. van Cornelis Nicolaas Wilhelmus Veer en Johanna de Bont. OVERLEDEN: Johanna Willemina Wennekes, geh. met Wilhelmus Nicolaas Voorman, 50 jaar. HERBENOEMING KERKMEESTERS EN ARMMEESTER. Z. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft tot kerkmeesters der St. Laurentius- parochie te Oudorp herbenoemd de heeren C. Butter en P. Oud, beiden wonende te. Oudorp. Tevens is de heer J. Tamis te Koedijk herbenoemd tot armmeester van die m rochie. Langestraat 88, van 7—19 April, vredes- tentoonstelling. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De rebellen van de Elseneur (Holl. bewerking, sens.) Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Van goede getuigen voorzien (amus.); hoofdrol len Herbert Marshall, Jean Arthur. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalion (Nederl. film, hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag, hoofdnummer De charge van de lichte brigade (sens.-rom.); hoofdrollen Errcl Flynn en Olivia de Havilland. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 13 April. 8 uur, café Central, ledenvergadering 8 Oct.-Vereen. „Alkmaar Ontzet". 8 uur, 't Gulden Vlies, zangavond, leider K. Sixma, m. m. v. Corn. Jonker's Koor- klassen. Woensdag 14 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, cabaretavond met Fientje de la Mar. 8 uur, café De Graanhandel, rede ds. de Jonge voor de Int. Vereen. Bellamy. Donderdag 15 April. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, voor de Ned, Vereen, van Huisvrouwen, film „Lente over Europa", met toelichting. 8 uur, Harmonie, film Kameradschaft; spreker mr. drs. A. Borger. (Ongecorrigeerd.) Bende rijwieldieven gearresteerd. Reeds drie jeugdige personen te Bodegraven gearresteerd. De politie te Bodegraven heeft een complot ontmaskerd, dat licht brengt in talrijke fietsendiefstallen, zoomede van diefstallen van oud ijzer en koper. Een drietal jeugdige personen is reeds door de politie in arrest gesteld, terwijl ver moedelijk nog meer arrestaties zullen volgen. Den laatsten tijd kwamen te Bodegraven en omgeving vele diefstallen van rijwielen en van koper en oud ijzer voor. Hoe de po litie ook speurde, zij kon de daders van deze diefstallen maar niet betrappen. Doch zij ge bruikte elke aanwijzing om te trachten de daders op het spoor te* komen. Vorige week Dinsdag kreeg de politie bericht, dat de 15- jarige winkelbediende K. de ouderlijke wo ning was ontvlucht en per fiets de wijde wereld was ingetrokken. De avond daarop werd wederom een rijwiel gestolen en dit maal van een gepensionneerden politieman van Bodegraven, die het even onbeheerd had laten staan voor het veilinggebouw. Natuur lijk volgde aangifte bij de politie en weder om werd een scherp onderzoek ingesteld. Donderdagavond kreeg de politie bericht, dat de Dinsdagmorgen ontvluchte K. in We zel door de Duitsche politie was aangehou den en uitgeleverd aan de Nederlandsche politie te Gendringen. Te Gendringen werd de jongeman op transport gesteld naar Bo degraven, waar de politie hem aan het sta tion opwachtte, zij nam hem mee naar het politiebureau en onderwierp hem aan een verhoor. Bij dit verhoor kwam de politie door zijdelingsche aanwijzingen op het spoor van een bende jeugdige misdadigers, welke den laatsten tijd Bodegraven en omgeving onveilig maakte. Later arresteerde de politie een tweetal jeugdige personen en hiermede vermoedt zij de hand te hebben gelegd op de daders van de vele rijwieldiefstallen. Vooral de arresta tie van den jeugdigen van D. bleek van groot belang te zijn, daar deze als heler en opkooper van de gestolen goederen fungeer de. Hij wist de rijwielen zeer handig te de- monteeren om ze dan weer opnieuw op te bouwen. Banden en onderdeelen verkocht hij afzonderlijk, zoodat hij alles weer spoe dig van den hand had gedaan. De politie stelde terstond een onderzoek in de werkplaats van dezen verdachte in en vond nog enkele voorwerpen, welke door diverse eigenaars konden worden erkend. Daar de schuur waar de jongeman werkte, langs den Rijn was gelegen, heeft de politie dezen omtrek afgedregd en verschillende voorwerpen opgehaald als frames e.d., welke alle van diefstal afkomstig waren. Ook de j.1. Woensdag gestolen fiets van de ex-pölitieman werd nog gevonden. Verwacht wordt, dat op de enkele arresta ties, welke reeds geschiedden, er nog meer zullen volgen. Voor de politie is deze ontmaskering van deze gevaarlijke bende jeugdige misdadi gers een mooi succes. Verschillende diefstal len van den laatsten tijd zijn reeds opgehel derd, terwijl wellicht nog meerdere geheim zinnige diefstallen zullen worden opge klaard.' A.V.R.O. ZENDT FEESTELIJKHEDEN TE BAARN EN SOEST UIT. Donderdagavond na de persberichten van acht uur zal de A.V.R.O. eenige flitsen uit zenden van de feestelijkheden ter gelegen heid van den intocht van het prinselijk paar in Baam en Soest. TEWATERLATING VAN DE „TROMP" DOOR DE KONINGIN. Op 29 April a.s. Op 29 April zal de flottieljeleider „Tromp", die in Amsterdam in aanbouw is, te water worden gelaten. H.M. de koningin zal de plechtigheid van de tewaterlating verrichten. ADVERTENTIE-CONTRACTEN VERVALSCHT. Twee advertentie-reizigers, de 31-jarige H. S. en de 21-jarige W. A. B., stonden vanmorgen vobr de Haagsche rechtbank terecht wegens vervalsching van adver tentie-contracten. B. was in dienst van Segboers Uitge versbedrijf en had ter vermeerdering van zijn provisie een gefingeerd advertentie contract ingediend, dat hij had opgesteld met zijn vriend S., die ook de vervalschte handteekening zou hebben gezet. B.- bekende volledig. Zijn verdediger mr. Janonius kon slechts clementie voor den jongeman pleiten tegenover den har den eisch van 8 maanden gevangenisstraf. S. evenwel ontkende vrijwel alles. In de eerste plaats, dat hij de handteekeningen had gezet en voorts, dat hij met B. de contracten had opgesteld. Hij had alleen met B. wel eens over contracten gespro ken. B. als getuige opgeroepen, bleef vol harden bij zijn verklaringen, die hij als verdachte had afgelegd, dat was bezwa rend voor S. en dit was ook het deskundi genrapport van den politie-deskundige J. M. Waltman, die „met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid" kan verkla ren, dat de valsche handteekening door S. was gezet. S., die meende de verdediging beter te kunnen voeren dan zijn advocaat, voerde hier tegen aan, dat getuige B. loog om zich zelf te verschoonen en dat een „aan ze kerheid grenzende waarschijnlijkheid" nog geen zekerheid was. De officier van justitie, mr. N. S. Hoek stra, dacht hier anders over en eischte 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Lacuelle, wees op de moeilijkheden bij schriftonderzoek. Hij noemde zaken als de Mijdrechtsche mil- lioenenzaak en Eschauzier ter illustratie. Pleiter vroeg vrijspraak, subsidiair te rugwijzing van de zaak naar den rechter commissaris. Uitspraak 27 April. EGMOND BINNEN Opening kamp jeugdige werkloozen- Op verzoek van de nationale r. k. com missie voor jeugdwerkloozenzorg zal de minister van sociale zaken, mr. Slingen- berg, Donderdag a.s. om half twaalf een kamp voor jeugdige werkloozen openen, dat gevestigd is op de terreinen van de voormalige abdij te Egmond. ZUIDSCHARWOUDE Aanrijding. Maandagmiddag werd het dochtertje van den heer W. Z. alhier aangereden door de luxe auto van den heer K. uit Noord- scharwoude. De kleine werd binnenge bracht bij mevr. Muller-van Eekeren, lid van de afd. Langendijk van de E. H. B. O. die de eerste hulp verleende. Hoewel het zich eerst nogal ernstig liet aanzien bleek later, dat het nog redelijk goed is afgeko men. RIJD NIET TE HARD. Mijnheer de Red. Vergun mij even een plaatsje in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Ik heb al eens gevraagd bij den secreta ris te Graft of het zou kunnen dat de melkrijder met zijn auto van de melk fabriek Neerlandia van Stompetoren wat zachter door het dorp West-Graftdijk kan rijden. De politie heeft hem daarover al eens aangesproken, maar het is nog niets verbeterd. Is hier voor West-Graftdijk niet te ver krijgen dat men met een kleiner snelheid gaat rijden? In de eerste plaats is dit snelle rijden heel gevaarlijk en in de tweede plaats is het voor de woningen langs de straat zeer nadeelig. Ik vraag langs dezen weg zeer beleefd om verbetering hierin te brengen om on gelukken te voorkomen. Met dank voor ie plaatsing. Een bewoonster. HET DURE SPORTPARK. Zeer geachte Redactie! Met genoegen las ik de artikelenreeks onder het hoofd „De sport in Alkmaar en Omgeving". Hoewel zijn uitspraken en conclusies hier en daar wel aanvechtbaar zijn, heeft de schrijver, die het turnen behandelde, toch een goed werk verricht, door deze onder werpen eens voor Uw lezers te belichten. Met zijn raadgeving aan de athletiek- beoefenaars „inplaats van het dure sport park, elders een gelegenheid te vinden" is hij m.i. niet op den goeden weg. Bij een goed commercieel beheer van het sportpark moet het toch mogelijk zijn, ook de minder draagkrachtige vereenigingen aan oefengelegenheid te helpen. Het gemeentelijk sportpark is dusdoende hard bezig zijn eigen graf té graven. Het ware dan ook beter (voorbeeld Neder landsche Spoorwegen) door lagere huren en coulante behandeling de verloren klanten te rug te winnen, althans ze te behouden. Echter zijn dit, zooals gezegd, slechts financieele overwegingen welke, naar het lijkt, wel uitsluitend voor onze gemeente lijke overheid gelden. Terwille toch van de financieele baten, verkregen door motor en voetbalsport, wordt het meeste, zoo niet alles, gedaan. Grif zij toegegeven, dat deze medewer king èn in het belang van die sporten, èn in het belang van onze stad noodzakelijk is. Maar nóg noodzakelijker, en dit vooral in dezen tijd, is de verhooging van onze licha melijke volkskracht, en het is de overheid, die daartoe de gelegenheid en middelen, ook voor minder draagkrachtigen, moet ver schaffen. Als deze gedachte in den toekomst leiding mag geven bij de inrichting en toezegging van het sporttrrein, zal van ons gemeentelijk Vraagt uitdrukkelijk BOUILLONBLOKJES Een prima product, voor elke beurs be reikbaar. lef op de geel-rode etiket ten en de fabrieksmerken: de naam MAGGI en de Kruisster sportpark niet alleen geezgd kunnen worden „dat het gezien mag worden, maar wat beter is, dat het gebruikt mag worden". Met dank voor de toegestane plaats ruimte, Hoogachtend, J. H. SNEL. [Met genoegen plaatsten wij bovenstaande. Het sportpark, dat een aparte plaats in onze artikelenreeks zou verdienen, voldoet inder daad lang niet aan normaal te stellen éischen, terwijl de gelden, beschikbaar voor het sportpark, zeker niet altijd even nuttig besteed zijn. Ware dit wel het gevaT geweest, de tribunes aan den kant van de Zander- sloot waren bijv. niet gebouwd. Of is het de bedoeling, om het sportpark voor wat het voetballen betreft t.z.t. aan twee ver eenigingen te verhuren? Zooals het nü is, lijkt het er op, dat de tribunes gebouwd zijn terwille van de motorraces. In elk geval zyn zij, behalve op de twee of drie motorsport dagen, volkomen nutteloos. Sportred. A. C.] van Dinsdag 13 April 1937. OPGAVE VAN NOORUHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. laatste k Vorig< koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 101% 4 Ned-Indië 1934 101X/, 5)4 Duitscbl. '30 m. verkl. 29l3/)6 BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Baük Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 703/s Calvé Delft Cert. 85 Nederl. Ford258 1601/, 197 162 Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Standard Brands Republic Steel Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union 3407. 1613/8 65% 411 Vif 667/i6 31/16 42Vw 11 Vs 30y/i6 827/16 83/10 5001/s 234 1701/8 36% 20.50 173 198 39U/4 4101/g 126 403/4 22l3/n Tide Water 141/ie RUBBERS. Amsterd Rubber 304% 305s/4-6 Deli Bat Rubber 2533/4 254 Hessa Rubber 259 257 Oostkust 112 II21/4 Serbadjadi184 188%90 Interc. Rubber 63/s 6'/3-9/w SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot1341/* 13674-f Scheepvaart Unie 136% 137-Va TABAKKEN. Deli Batavia 1 2611/2 266 Oude Deli324% 326l/j Senembah 3371/, 342 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 571/16 60 Southern Pacific 42l/ie 43l/]fl-£ Southern Railw. Cert. 26% 27%-% Union Pacific 103 104 Canadian Pac10% 10£-% §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 2.30-2.45 101% 101»/i« 30i/4-8/8 196 803/, lbl'/a 731/4-1/4 841/4. 2541/, 344-i/, 161%-! 671/a 42f-3'/g 67%-! 3V» 44%6-f 31%-! 83%-4 8% 503-41/4 240-2 168% 36% 21.00 171 198 395 4133/4-4 121% 41% 23%6 14% New-York 1-82»/* 1.82 Londen 8.95% 8.96 Berlijn 73.41 73.41 Parijs 8.17 8.15}* Brussel (Belga) 30.78% 30.78 Zürich 41.60 41.62 Kopenhagen 40.— 40.02% Stockholm 46.17}* 46.20 Oslo 45.— 45.05 Italië 9.65 Praag 6.37}*

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2