Ervaringen Taxi-chauffeur. houding van deze schepen, alsmede voor de bezoldiging van het meer benoodigde per soneel. Daar in zulk een geval bovendien aan belangrijke uitbreiding van de capaci teit der opleidingen niet zou zijn te ont komen, waardoor de genoemde bedragen nog belangrijk zouden worden verhoogd, acht de regeering een dergelijke uitbreiding, let tend op wat reeds voor het regeeringsplan noodig is en op den financieel-economischen toestand des lands, voorshands niet te ver wezenlijken. Spoorwegmonteurs door trein gegrepen Eén hunner gedood, de ander in overspannen toestand opgenomen. Gisteravond om half zeven waren de monteurs van het seinwezen der Neder- landsche Spoorwegen, W. Reyntjes Plantinga, beiden uit Utrecht, bezig met het verrichten van werkzaamheden op de spoorlijn UtrechtArnhem nabij het station Maarsbergen. Toen een diesel- trein uit de richting Arnhem naderde, begaven de mannen zich naar een spoor, waai zij dachten veilig te zijn, doch dit was niet het geval, want de trein kwam op dit spoor terecht, zoodat beiden werden gegrepen. Reyntjes werd onmiddellijk gedood. Zijn lijk was zwaar verminkt. Plantinga kon nog juist bij tijds wegspringen, doch kreeg door het gebeurde een schok. In ernstigen toe stand is hij met den trein, welke dadé- lijk na het ongeluk stopte, naar Utrecht vervoerd, waar hij in de neurologische kliniek is opgenomen. Reyntjes was on geveer veertig jaar oud en gehuwd. Dokter Th. C. Lobel uit Maarn ver leende de eerste hulp. HR. MS. GEZANT IN SPANJE. Wordt overgeplaatst naar Oostenrijk en Hongarije. De heer R. C. T. Roosmale Nepveu, Hr: Ms. gezant in Spanje, is bestemd om, na het vertrek van den heer L. G. van Hoorn, die, zooals dezer dagen is mede gedeeld, naar Boekarest zal worden overgeplaatst, als Hr. Ms. gezant in Oostenrijk en Hongarije op te treden. De heer Roosmale Nepveu is in Spanje gezant sedert 16 November 1931, Hy is ridder in de orde van den Neder- landschen leeuw, commandeur in de orde van Oranje-Nassau en drager van verscheidene buitenlandsche ordeteeke- nen. DE GOUDSCHE STAKING. Verscheidene wasscherijen blijven werken. Waren gisteren bij den aanvang van den werktijd in de Goudsche wasscherijen vijftig werkwilligen aan den arbeid gegaan, in der» loop van den dag is dit getal tot 56 gestegen. Voorts zyn uit verschillende gemeenten, zelfs uit Groningen en Noord-Brabant vrij willige hulpkrachten aangekomen, die de plaatsen der staaksters hebben ingenomen. Verscheidene bedrijven kunnen daardoor cp normale wijze werken Teneinde molest van stakingsposten te voorkomen, blijven de per- soneelen in de fabrieken en zijn ook maat regelen getroffen om hen zoo noodig van nacht logies te verschaffen. APOTHEKERS-ASSISTENTEN. Jaarvergadering. De Algemeene Apothekers-assistenten Bond hield Zondag in Krasnapolski te Am sterdam zijn 47e algemeene jaarvergade ring. De verhouding tegenover de Mij. tot bevordering der pharmacie is beter gewor den. De economische adviseur van den bond, de heer W. J. de Jonge, heeft een inleiding over de veranderde verhouding tusschen werkgevers en werknemers, waarbij hij er op wees, dat de maatschappelijke verhou dingen steeds meer dwingen tot een samen werking tusschen werkgevers en werk- DE NIEUWE GEZANT VAN BELGIE. De heer Van Isacker genoemd. Naar wij vernemen, overweegt men in Belgische regeeringskringen, den post van Bélgisch gezant te 's-Gravenhage, die ton gevolge van het overlijden van den heer Maskens vacant is gekomen, aan te bieden aan den heer Van Isacker, den minister van economische zaken. De heer van Isacker maakt deel uit van de katholieke Vlaamsche volkspartij. Glimlachje Ik schrijf juist een brief aan je broer!weet jij ook of je Cre matorium schrijft met „C" of met „K"?i HONIG S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. ACTIE TEGEN DE DUURTE. Men schrijft ons: De vergadering van federatiebesturen en plaatselijke arbeidssecretariaten onder lei ding van het bestuur van het nationaal arbeids-secretariaat in Nederland, gehouden op Zondag 11 April j.1., heeft op voorstel van dit bestuur het besluit genomen om een actie te voeren tegen de duurte en als inzet voor die actie te houden een landelijk demonstratief congres in Den Haag op den Tweeden Pinksterdag a.s. De eischen, die op dit congres het middel punt van de bespreking zullen vormen, luiden als volgt: 1. Ter bestrijding van de gevolgen van duurte algemeene loonsverhooging van 20 2. Steunverhooging op de basis van voor Juli 1934 met inbegrip van de huurtoe- slagen. 3. Invoering van steun aan alle jonge in wonende werkloQzen. 4. Intrekking van clandestiene invoering van verlaagde loonnormen. 5. Vaststelling van minimumloonen voor arbeiders in de werkverschaffing. 6. Invoering van de 40-urige werkweek zonder loonderving, plaatsing van werk- loozen in de bedrijven door verbod van over werk. 7. Geen steunaftrek van de eerste 5 gezinsinkomsten. GOUDEN JUBILEUM LEGER DES HEÏLS. Feestelijke herdenking in de hoofd stad. Het Leger des Heils zal op Hemelvaarts dag 6 Mei a.s. op feestelijke wijze zijn vijf tigjarig bestaan in Nederland vieren. Op dien dag zullen duizenden uit den lande samenkomen in het R.A.I.-gebouw om het zegenrijke werk V2n het leger gedurende de afgeloopen halve eeuw te herdenken. Behoudens toestemming van den burge meester zal 's middags te twee uur een op tocht door de stad worden gehouden, waar aan 30 zegewagens, die het werk van het Heilsleger uitbeelden, 10.000 heilsoldaten en 900 muzikanten deelnemen. Om vijf uur zui len 6000 medewerkers de speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerde jubileum can tate ten gehoore worden gebracht, waarna van 68 een bijeenkomst de viering zal be sluiten. NOODLOTTIG ONGEVAL IN DE RESIDENTIE. Gisternamiddag is in de Helmersstraat te Den Haag de 67-jarige voerman W. J. K., wonende aan de Madoerastraat, het slacht offer geworden van een noodlottig ongeval Terwijl hij een met paard bespannen en met hout geladen vrachtwagen door de inrij poort van een houthandel in genoemde straat wilde binnenrijden, moet de man n.1. met het hoofd tegen den steenen bovenkant van die poort op zoodanige wijze in aan raking zijn gekomen, dat hij op slag werd gedood. Personeel van den houthandel, die den voerman van den bok zag vallen, snelde onmiddellijk toe, doch de levensgeesten bij den ongelukkige waren toen reeds geweken. Uitwendig had de man slechts een onbedui dende verwonding bekomen. Het was voor de tweede maal, dat K. deze poort zou bin nen rijden. Gisterochtend n.1. was hij daar voor het eerst binnengekomen en had toen voldoende opgelet, gistermiddag is het hem noodlottig geworden. Men heeft nog reke ning gehouden met de mogelijkheid dat de man een hartverlamming had gekregen Een nader medisch onderzoek zal moeten uit wijzen of deze mogelijkheid geheel buiten gesloten dient te worden. Het stoffelijk overschot van het slacht offer is naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal overgebracht. DE LEIDSCHE STADHUISBOUW. Een carillon als geschenk der burgerij. In een gisteravond onder voorzitter schap van mr. P. E. Briët gehouden ver gadering van Leidsche ingezetenen heeft zich uit de geheele burgerij een comité gevormd, dat wil trachten onder stad- genooten en oud-Leidenaars gelden in te zamelen, teneinde bij de ingebruikne ming van het nieuwe stadhuis in begin 1939 aan het gemeentebestuur een ge schenk aan te bieden. Dat zal bestaan uit een carillon voor den stadhuistoren De kosten hiervan worden geraamd op 35.000. DAGBLADPERS EN N. S. B. Nadere verklaring van den N. J. K. Het bestuur van den Nederl. journalis tenkring nam in zijn vergadering van 10 April kennis van het „antwoord", dat de heer A. A. Mussert, algemeen leider van de nat. soc. beweging, in „Volk en Vader land" van 9 April heeft gegeven op het protest van het kringbestuur tegen de even grievende als ongefundeerde uitla tingen van den heer Mussert, welk protest de Branden. BRAND BIJ DE ALGEMEENE BE- DRUFSCENTRALE TE UITHOORN. In de ontrafelingsafdeeling van het tex- telbedrijf van de Algemeene Bedrijfscen- trale te Uithoorn is gistermiddag door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitge broken. Onmiddellijk na de ontdekking van het vuur werd de sirene van de fabriek in werking gesteld, waarop de brandweer spoe dig ter plaatse verscheen. Met behulp van het fabriekspersoneel wist de brandweer het vuur te beperken tot de afdeeling waar de brand woedde, niettemin bedraagt de schade, welke door verzekering wordt gedekt, eenige duizenden guldens. Verkeersongelukken. AUTO TEGEN EEN BOOM; VIER GEWONDEN. Gisteravond om kwart over negen is in de Kalfjeslaan te Amsterdam een uit de richting van den Amstelveenscheweg ko mende auto door onbekende oorzaak tegen een boom gereden. In de auto zaten vier personen, allen fami lieleden, uit Nieuwer-Amstel. De heer, die aan het stuur zat, kreeg een hersenschudding en een ribbenfractuur. Zijn moeder liep een onderbeenfractuur op, alsmede groote won den aan beide beenen. De vrouw van den bestuurder werd aan het gelaat verwond. Zij zijn door den geneeskundigen dienst, die met twee ambulance-auto's verscheen, naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis ver voerd. Het laatstgenoemde slachtoffer is na te zijn behandeld, naar huis gebracht. De vierde inzittende, een oudere dame, die lichte snywonden had bekome::, is recht streeks naar haar woning vervoerd. ERNSTIGE AANRIJDING TE HAARLEM. Op den Rijkstraatweg te Haarlem-Noord is gistermiddag een ernstig verkeersonge luk gebeurd, waarbij de 21-jarige wielrijder J. v. d. S. uit Haarlem levensgevaarlijk is gewond. V. d. S. fietste met een vriend op de klim kerbectrating naast den rijweg, toen hij gegrepen werd door een personenauto, die bij het passeeren van een vrachtauto te veel naar links uitweek. De wielrijder werd tegen de straat gesmakt en bleef bewuste loos liggen. Hij bleek zeer ernstig gewond te zijn en is, nadat de eerste hulp was ver leend, naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De auto, welke het ongeluk veroorzaakte, reed na de aanrijding met groote snelheid door in de richting Velsen. Het was een blauwe gesloten wagen, die naar enkele oog getuigen meenden het nummer G 64883 of G 64843 droeg, hetgeen echter bij een door de politie ingesteld onderzoek niet juist bleek te zyn. De commissaris van politie heeft per radio de opsporing van de auto verzocht. op 23 Maart daaraanvoorafgaand dagbladpers was opgenomen. Het kringbestuur constateerde dat de heer Mussert zelfs geen poging doet om zijn beschuldiging van vervalsching der perlementaire verslagen te bewijzen. Wel worden ergerlijke qualificaties en insinuaties herhaald en nieuwe onbehoor lijkheden daaraan toegevoegd. Het kringbestuur is daardoor in zijn overtuiging bevestigd dat men hier met waanvoorstellingen heeft te doen, waarte gen redelijke argumentatie niet kan baten. Het feit dat de heer Mussert in zijn „ant woord" geen onderscheid blijkt te kenner, tusschen de zakelijke kamerversla gen en de uiteraard meer beschouwende kameroverzichten bewijst overigens wederom dat hy publieke voorlichting heeft willen geven op een gebied, waar de meest elementaire kennis hem ontbreekt. GEMENGD NIEUWS. Kind onder een kar geloopen. - Toen Maandagmiddag een stortkar van de ge meentereiniging op het terrein van het woonwagenkamp te Amersfoort kwam om mest weg te halen, liep een 1% -jarig kind van een der bewoners spelende onder de kar. Met een zeer ernstige hoofdwonde is de kleine in zorgwekkenden toestand naar het St. Elisabeth's ziekenhuis overgebracht. Den voerman treft geen schuld. De spaarpot in bed. - De weduwe van E., wonende in den Verlorenhoek te Beek (Princenhage) had haar spaarduiten pl.m. 165 tot meerdere veiligheid in haar bed verborgen. Zaterdag bevond zich het geld er nog, maar Maandag zocht zij er vergeefs naar. Ze waarschuwde de marechaussee's, die een uitgebreid onderzoek instelde, echter nog zonder resultaat. Het geld moet in den loop van Zondag tydens afwezigheid van de vrouw zijn gestolen. Kind uit der trein gevallen. - Gister morgen is op het traject RoermondMaas tricht onder de gemeente Herten een 4-jarig jongetje, afkomstig uit den Bosch, dat tegen het portier stond geleund, uit den sneltrein gevallen, die om 9.36 uur uit Roermond ver trekt. De trein stopte direct, waarna het ventje wèer werd opgenomen. Na eenige minuten kon de reis worden voortgezet. Te Sittard is een geneeskundig onderzoek inge steld, waarbij bleek, dat de jongen slechts enkele schrammen had opgeloopen. Ongeluk bij den bouw van een tin baggermolen. - Gistermorgen is op den by J. K. Smit's Scheepswerven te Kinderdijk in aanbouw zijnden tinbaggermolen een on geluk gebeurd. Tijdens het plaatsen van een wierbak is de takel, waarmede dit onderdeel moest wor den opgeheschei, gebroken, waardoor de 17-jarige J. Snijders te Niauw-Lekkeriand een gedeelte van dezen takel op het hoofd kreeg. S. viel met een ernstige wond aan het hoofd bewusteloos neer. Na voorloopig door dr. v. Waesbergen te zijn verbonden, is hij in ernstigen toestand naar de ouderlijke woning vervoerd. De geheime zender te Borne opge spoord. - De radiocontroledienst heeft 11 dezer in samenwerking met de marechaussee van de brigade te Hengelo ten huize van den heer D. te Borne een clandestienen zen der in beslag genomen. De zender, die onder den naam „Op hoop van zegen" uitzond, was het eigendom van 3 personen, die de overtreding volledig he kend hebben. De princelijke incomste te Baarn. - De N. C. R. V. zal Woensdag 14 April om 14.0 uur uitzenden de blijde incomste" van het prinselijk paar te aarn.. M. Molenaar t; bekende figuur in de graanwereld. - In den ouderdom van 52 jaar is te Westzaan overleden de heer Maar ten Molenaar, lid der directie van P. Mole naar en Co's Meelfabrieken N.V. te West zaan. Verzekeringsbedrijf opgelicht. - In de gemeente Ridderkerk is, verdacht van op lichting van een verzekeringsmaatschappij te Dordrecht, gearresteerd en voor den offi cier van justitie te Dordrecht geleid een be woner dier plaats. Hij wordt ervan beschul digd op nagemaakte overlijdenstewijzen van personen, die in werkelijkheid niet overleden waren, begrafenisfondsgelden te hebben ont vangen. Op de bewijzen werden legeszegeis geplakt, die reeds voor andere doeleinden waren gebruikt. Met hem zijn ook gear resteerd iemand uit Zwijndrecht en iemand uit Dordrecht. De eerste schijnt de leiding in deze .oplichtingszaak te hebben gehad. Het totale bedrag van de op deze wijze aan de maatschapppij onttrokken gelden is nog niet bekend, doch loopt in de duizenden. Notaris J. ingesloten. - Notaris J. die Zaterdag j.1. te Den Haag- als verdacht van verduistering is aangehouden, is, nadat hij ter beschikking van de justitie was gesteld, thans in het huis van bewaring ingesloten. Melkverstrekking op scholen. - Gister is in Gorinchem op de scholen aan de kin deren de eerste kwart liter gepasteuriseerde melk verstrekt, zooals dat voortaan iederen morgen zal plaats hebben. Het resultaat van den arbeid der com missie is boven alle verwachtingen geweest. Negens in het land hebben de ouders zich zoo geheel één getoond in deze zaak. Slechts zeer weinigen zijn tot nu toe afzijdig ge bleven. Aan niet minder dan 1660 kinderen wordt thans melk verstrekt, welk getal nog steeds groeiende is. De heer Nizel deelde mede, dat men ^an het eind van het jaar aan 200.000 kinderen in Nederland melk in de morgenuren op de scholen hoopte te verstrekken. Haringen in Scheveningsche binnen haven. - Eenige werklieden, werkzaam aan de oude Scheveningsche binnenhaven, kwa men bij het verwijderen van een stuk haringwant uit de schroef van een motor- logger tot de ontdekking, dat er zich daar twee levende haringen in bevonden Bij wijze van proef hebben zij daarop des avonds een stuk haringnet uitgezet en kwamen den volgenden morgen tot de verrassende ont dekking, dat er des nachts een 20-tal harin gen in gezwommen was. De kwaliteit der gevangen haring was zeer goed. 'fzaiHnciaal 'ftieuws WIERINGERWAARD Rundveefokvereeniging. Een vergadering werd gehouden van de Rundveefokvereeniging in café Breed onder leiding van den heer Jb. Kaan Kz., die bij de opening zijn groote voldoening uitsprak over de flinke opkomst. Het bestuur stelde voor om als regel geen leden buiten de gemeente aan te nemen, zulks in verband met -de practische uitvoer baarheid van het werk voor den controleur. Wat betreft de gestationneerde dekstieren voor het a.s. dekseizoen, werd medegedeeld, dat het fonds genegen is om voor Wierin- gerwaard en omstreken een stier te sta- tionneeren. Uitvoerig werd hierover gedis- cusseerd. Ter wille van de zoo noodige uni formiteit zal slechts met drie stieren gedekt worden, n.1. de zooeven genoemde fonds stier, Atlas en Wodan Frans 62, resp. eigen dom van de heeren R. L. Waiboer en H. K. Koster. Voor den stier „Atlas" -werd reeds tydens de vergadering toezegging gedaan van pl.m. 80 koeien mede door de buiten gewone afstamming dit dier. De voorzitter deelde mede, dat de goede afstamming van den 3-jarigen stier van den heer Koster, alsmede het feit dat een half-, broer van den stier ook elders goede resul taten te zien gaf, ook deze stier vertrouwen gaf voor de toekomst. SCHAGERBRUG Coöp. Boerenleenbank. In het „Wapen van de Zijpe" alhier werd een ledenvergadering gehouden van de Coöperatieve Boerenleenbank alhier. In zijn openingswoord memoreerde de heer K. Kant, dat het jaar 1936 voor dc bank een druk iaar is geweest. Ondanks de devaluatie, zeide spreker, is het ver trouwen in de Boerenleenbanken onge schokt gebleven. De economische toestand ging voor den boerenstand iets vooruit cn hoewel de zuivelprijzen nog te laag moeten worden geacht mag men toch de toekomst hoopvol tegemoet zien. De rekening 1936 wees aan een eind cijfer van 1.725.117.64, met een winst van 2663.11. De winst is ongeveer 1000 lager dan het vorige jaar, doordat de ren te van hypotheken is verlaagd en het te vens vaak moeilijk was de spaargelden goed rentegevend te beleggen. Besloten werd de winst te bestemmen als volgt: 1000 voor verhooging reserve fonds; 500 voor afschrijving op het bank gebouw en 1163.11 voor afschrijving op den post dubieuze vorderingen. Voorts werd besloten de rente te bepa len, zooals door het bestuur was voorge steld. In verband met het toenemen van de werkzaamheden en het aantal vergade ringen werden de presentiegelden van de bestuursleden verhoogd van 25 tot 40 en die van de leden van den Raad van Toezicht van 10 tot 25, terwijl de be- loóhing van den voorzitter werd gebracht van 150 op 200. Het jaarverslag 1936 werd goedgekeurd; wij ontleenen daaraan het volgende: ont vangen aan spaargelden 336.812.51 en terugbetaald f 327.623.70; deze spaargel den waren belegd op 682 boekjes. De heer K. Kant werd opnieuw tot be stuurslid benoemd, terwijl tot lid van den „Het glazen paleis." Een veieeniging, die zich ten doel stelt het verstrekken van warm eten aan be hoeftige schoolkinderen, riep onze hulp in om die kinderen van verschillende afge legen scholen naar de stad en terug te. vervoeren. Eerst deden wij dat met twee of drie luxe auto's, maar omdat die er te veel door de lijden hadden, bésloot de baas op zekeren dag om daarvoor een oude autobus aan te schaffen. En zoo dêed dan „Het glaz"en paleis" bij ons zijn intrede! Het was een oude kar, maar een sterke! Zijn bijnaam kreeg hij reeds op den eersten morgen, dat wij hem hadden. Er zaten zeer groote spiegelruiten' in met smalle spijlen en dat deed een van onze kennissen opmerken: „Het lijkt het glazen paleis wel!" En direct werd het ding toen algemeen zoo genoemd. Alles aan dien wagen was even zwaar en solide. Het gevaarte woog meer dan tweeduizend kilo en het was meer dan twee en een halve meter hoog. Met twee treden kwam je binnen. Het stuurwiel had een middellijn van ruim een halven meter en je zat er achter in een soort armstoel op één poot. Naast je stonden een paar ijzeren „poken" van ongeveer een meter lang, de versnellingshandle en de hand rem. De pedalen waren een paar groote moppen ijzer, niet zoo'n veer er achter dat je ér op moest gaan staan om ze in te drukken! Banken, zooals een normale autobus, had het ding niet. Die waren net als in een ouderwetsche tram in de rondte geplaatst en in het middengedeelte stonden twee koperen stangen voor de eventueele staanplaatsen! Ik was aangewezen om met dat ding te rijden en ik moet bekennen dat ik het graag deed! Het gaf me een gevoel van „macht" om dat ding te kunnen besturen en het te laten doen wat ik wou! Als ik er mee reed, voelde ik 'me als de kapitein van een gróót schip, dat veilig door een wirwar van smalle kanalen moest worden geloodst! Voor mij uit zag ik een geweldig eind motorkap en daaronder bevond zich een knaap van een motor, die brulde als ik het gaspedaal aanraakte! Hoog troonde ik achter het stuur en het was voor mij en mijn passagiers een dagelijks wederkee rend genot om er het beroemde bolle bruggetje aan het Noorder Buitenspaarne nv?e te „nemen"! Tenminsteals het monster loopen wilde! Dikwijls gebeurde het dat hij het vertikte om te draaien en dan moesten we ten einde raad toch nog op het laatste nippertje met een paar luxe wagens op stap. Maar als het glazen paleis geen kuren had, en je had het met de grootste moeite gestart, dan was het ook bijna niet meer te houden. Dan loeide de motor en dan ging daar een kracht van uit, die het heele geval inclusief de zwaarste lading met het grootste gemak tegen een zware helling optrok. Dan kreeg je af en toe het gevoel dat je op hol sloeg! Voor de kleine passagiers was het een dagelijksche plezierrit. Er waren er altijd, die een mondharmonica hadden en het heele repertoire werd gespeeld en gezon gen, zoodat de menschen, die aan de vaste route woonden,' ons al van verre hoorden aankomen en voor de ramen stonden te wuiven. Maar. het was spoedig met zijn glorie gedaan! Het kreeg steeds meer kuren en tenslotte kwam er op zekeren dag een kraanwagen voor de garage, die het gla zen paleis naar het, autokerkhof sleepte. Ik heb het met leede oogen zien gaan Requiescat in pace! Raad van Toezicht werd herkozen de heer D. Jimmink Jz. Dank werd gebracht aan mej. G. Klerk, de kassiere en haar assistent den heer Gootjes, voor het vele werk, dat zij in 1936 op zoo'n accurate wijze voor de bank hebben gedaan. NIEUWE NIEDORP - Zondagavond gaf Niedorps Gemengd koor en kinderkoor, directeur de heer Jb. I. Hovenier, een uitvoering in de Prins- Maurits alhier. Hoewel de zaal niet vol was, kan de opkomst bevredigend wor den genoemd. Het Gemengd koor voldeed uitstekend. Het optreden van de oudste meisjesklasse met pianobegeleiding van den heer Hove nier maakten een goeden indruk. Naar de jongste meisjesklassen hebben wij met groot genoegen geluisterd. Onge dwongen, helder en frisch zongen deze meisjes hun liederen. Na de pauze werd opgevoerd Abu Has- san, een komische operette in één bedrijf van C. M. von Weber. Het optreden van de hoofdpersonen Abu Hassan en Fatima, vertolkt door den heer Adr. Krabman en mej. Nellie Visser, maakte een zeer goeden indruk. De inhoud heeft ons niet zoo bijzonder kunnen bekooren. Een woord van lof voor de twee hoofd- vertolkers, die onafgebroken op het too- neel zijn geweest, is intusschen zeer goed op zijn plaats. De grime is door de heer Rougoor heel goed verzorgd. Niedorps Gemengd kood kan op een goedgeslaagden avond terug zien. TEXEL T. B. C.-vrije markt op Texel. Op initiatief van de drie Texelsche landbouw-organisaties zal op Texel (te den Burg) op Maandag 26 April a.s. een b. c. vrije markt van versch-afgekalfde koeien worden gehouden.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7