1P PRESTO Ervaringen Taxi-chauffeur. beeld zou volgen en een vast bedrag zou heffen op de margarine, zal bij een lagere boterprijs de afzet in ons land veel grooter worden. Dan zou er in het eigen land zeer waarschijnlijk ook in den winter een be langrijke afzetmogelijkheid komen van goede koelhuisboter. De vraag, of het tenslotte toch niet meer juist is, indien de regeering alle consumptie rechten aan de grens moet belasten, acht spr. een probleem, dat hoe belangrijk ook, niet voor verwezenlijking vatbaar is. Naast de taak der regeering en der orga nisaties ligt m.L in ieder geval voor den boer zelf het groote probleem, wat hij in eigen bedrijf moet oplossen, in de vraag, hoe krijg ik den kostprijs van mijn melk naar beneden. Het vraagstuk der groenvoederverbouv/ en V3n de ensilage acht ik hiervoor van over wegend belang. In een tijd, als wij nu meemaken, zal ook de boer met alle kracht zich moeten instel len op nieuwe methoden, welke zijn bedrijfs beheer ten goede komen. Samenwerking tusschen regeering en or ganisaties zal meer dan ooit eisch van den tijd zijn. Spr. eindigde met den wensch: Moge door ons aller samenwerking een op lossing worden gevonden voor het moeilijke probleem, wat ons bezig houdt, voor verre toekomst, opdat het den boer goed gaande, weer ons geheele lieve vaderland goed zal gaan. (Applaus). Rede Ir. Huisman. Als tweede inleider over het onder werp: De door de regeering te volgen landbouw-crisispolitiek, ten aanzien van de veehouderij, voerde het woord ir. T. P. Huisman, secretaris van de H. M. v. L., het woord. Hij nam als uitgangspunt voor zijn inleiding de meeningen die de heer H. Ruyter in het orgaan van de A. L. T. B. had gepubliceerd ten aanzien van a. de afschaffing der monopolieheffingen op granen; b. afschaffen der binneniandsche heffingen op margarine, vetten en andere oliën; c. het voor deze beide punten in de plaats stellen van 100 millioen uit de schatkist. Als uitgangspunt had spr. voorts genomen het streven van den heer Ruijter ten aanzien van het beëindigen der teeltregelingen bij rundvee en varkens. Ten aanzien van deze punten verschilde spr. opmerkelijk met den heer Ruijter. De meening van den heer Ruijter, n.1. dat zonder monopolieheffingen de richtprijzen der granen, behalve voor tarwe reeds be reikt worden, is onjuist: De richtprijs per April 1937 en de groothandelprijs per 5 April verminderd met de op 4 April over gebleven heffingen zijn de volgende: (hierbij is rekening gehouden met de de preciatie van den gulden): Tarwe 10.15 groothandelprijs, ver minderd met heffing 9.90. Rogge 7.95 groothandelprijs vermin derd met heffing 7. Gerst 7.95 groothandelprijs vermin derd met heffing 7. Haver 7 groothandelprijs verminderd met heffing 6 tot 6.50. Veldboonen 8.95 groothandelprijs ver minderd met heffing 7 tot 7.50. Alles per 100 K.G. Deze prijzen kunnen iedere week anders luiden, doch zij toonen voldoende aan, dat de tijd nog niet is aangebroken om den akkerbouw zonder invoerheffingen te laten. De idee om deze heffingen te ver vangen door schaalrechten oordeelde spr. wel aanvaardbaar mits daarbij meer op de markt van binnenlandsch graan dan op de markt der in te voeren granen wordt gelet. Onaanvaardbaar oordeelde spr. het denkbeeld van den heer Ruijter, dat met de invoerheffingen tevens de aardappelen steunregeling kan worden afgeschaft. Deze regeling bedruipt zich zelf. Uit heffingen wordt toeslag per 100 K.G. betaald, bij denaturatie tot veevoer. De ervaring leert, dat de zeekleigebieden thans niet meer dan 2.50 per 100 K.G. voor goede con sumptie-aardappelen kunnen maken, welke prijs alleen loonend is bij zeer 'grooten oogst en alleen verkregen dank ■j den 1.50 denaturatietoeslag bij afzet voor veevoer. De veehouders betalen 1 plus vervoerkosten; zonder deze toeslag regeling zou de aardappelprijs dit jaar, ondanks den door bijzondere omstandig heden grooteren export wellicht niet meer dan 1 hebben bedragen, zoodat op deze belangrijke intensieve cultuur groote verliezen zouden worden geleden. Dit is te meer het geval waar de export ernstig wordt belemmerd en alleen bij misoogsten, zooals in 1936, elders consumptieaardappe len-import wordt toegelaten. De opheffing der regeling is dus niet verantwoord. De afschaffing der heffing op boter. Tegen de afschaffing der heffing op boter enz., zooals door den heer Ruijter wordt gewenscht, bestaat het ernstige ge vaar, dat de Nederlandsche consumenten de zuivelproducten ver beneden, kostprijs Glimlachje Ik geloof, dat ik toch dezen hoed kies!!! Maar, mevrouw??!! dat is uw eigen oude hoed! zouden ontvangen. Thans ontvangen zij die niet beneden den kostprijs, aangezien de boter- en kaasproductie in eigen land den kostprijs nauwelijks of niet dekken. Dat daarbij ook andere vetten moeten worden belast is een internationaal ver schijnsel en voor de instandhouding der veehouderij onafwijsbaar. Het denkbeeld om de margarine alleen in witte kleur verkrijgbaar te stellen kon, los van den verderèn gedachtengang van den heer Ruijter naar ook spr. oordeel worden nagestreeft. Nederland toch zou dan niet het eerste land zijn waar zulks wettelijk wordt voorgeschreven. Het grootste bezwaar tegen het afschaffen der heffingen is wel gelegen in het feit, dat de 80 millioen gulden die dan ergens an ders vandaan moeten komen, nergens te vinden zullen zijn. Bovendien zullen die 80 millioen tot 100 millioen moeten worden verhoogd om ook de inkomstenderving door afschaffing der monopolieheffingen op granen enz. op te vangen. Minister Oud verklaarde de vorige week nog, dat men- niet op staatspensionneering moet aandringen, daar dit 50 tot 60 mil lioen per jaar zou kosten en dit bedrag, onder de huidige omstandigheden door geen minister van financiën kan worden gevonden. Het ligt dus in de rede te ver wachten dat de 100 millioen gulden nog moeilijker te vinden zullen zijn. De toeslag op den melkprijs. Zoowel om economische en sociale als psychische redenen oordeelde spr. het door den heer Ruijter gewilde stelsel, om den toeslag op den melkprijs per koe te beta len 60 per koe) niet aan te bevelen. De betaling naar de productie, zooals die thans geschiedde, oordeelde spr. kernge zond. Betaling per koe leidde z. i. door diverse oorzaken tot grootere extensivee- ring dan noodig is, tot nog grootere onbil lijkheid dan het bestaande stelsel, tot ver- waarloozing en tot werkloosheid. Spr. erkende, dat dit alles niet wegneemt, dat het bestaande stelsel financieel vastloopt als de stijging van granen en vetten voort duurt en niet in evenredige mate door een prijsstijging van de melk en haar pro ducten, en ook van vleesch wordt gevolgd. De meerdere welvaart in de wereld zal de consumptie van vleesch en zuivel doen toenemen, terwijl de duurdere voederstof- fen de productie zullen remmen, zoodat spr. van oordeel was, dat de prijsvooruit- zichten op zich zelf niet zoo slecht zijn. Momenteel krijgt de veehouderij steeds duurdere voedingsstoffen te betalen, ter wijl invoerbelemmeringen voor de vee houderij het proces voor de opleving elders bemoeilijken. Daarom oordeelde spr. het onredelijk dat deze belangrijke tak van onzen landbouw, die zelf nog steeds slechte uitkomsten laat zien, langs den weg van belaste voedingsstoffen moet meehelpen om o.m. de 12 millioen steun aan den tuinbouw op te brengen. Redelijk achtte spr. het dat daarvoor een andere bron wordt opgezocht. De teeltregelingen. De beëindiging van de kalveren-, big gen- en mestvarkensteeltregelingen, zooals de heer Ruijter die voorstaat, oordeelde spr. met het oog op het daaraan verbonden risico, niet verantwoord. De financieele belangen van de veehouders zijn hier zeer groot en de export mist iedere elasticiteit. Alleen door enorme verliezen zou dit mogelijk zijn. In 1936 bracht de binnen iandsche productie, in groothandelp :ijzen uitgedrukt, 180 millioen op, met inbegrip van de crisisheffingen 198 millioen en met inbegrip van den export 216 millioen gul den. Dit is minstens zooveel als de totale melkproductie van 5 milliard liter tegen 4 cent. Uit het bedrag voor export blijkt tevens van welke geringe beteekenis deze is geworden in vergelijking met de totale productie. De meerdere productie zal dus inderdaad vrij wel uitsluitend in eigen land moeten worden geplaatst en dit is alleen tegen veel lageren prijs mogelijk. Met het oog op de gunstige perspectieven ten aan zien van het verbruik en de productie in de wereld valt wel te overwegen of bij de kalverenbeperking de teugels niet aan merkelijk kunnen worden gevierd, tot wellicht de geheele vrijheid kan-worden teruggeven. Hoe eerder hierbij de varkensmarkt wordt beheerscht des te spoediger zal men de vrijheid bij den kal veren-opfok kunnen benaderen. Spr. oor deelde het zeer gewenscht, dat aan de hand der gegevens van het landbouw crisisfonds en der productie- en verbruiks- omstandigheden dit punt ernstig wordt bestudeerd. De enorme belangen der vee houderij wettigen hier bij een eventueel misloopen der veemarkt, de noodige voor zichtigheid, ook al willen wij allen van harte de teeltregeling afgeschaft zien en de bedrijfsvrijheid op dit gebied althans te rug hebben. Tenslotte wees spr. nog op de noodzakelijkheid van export-verrui ming, dus van in deze richting zoo actief mogelijke handelspolitiek. Vrijheid in pro ductie zonder meer en vrijheid bij export voert echter tot onhoudbare toestanden. Met dit alles wil echter niet gezegd zijn, dat ook bij de varkens geen uitbreiding mogelijk is, de perspectieven zijn beter dan ze geweest zijn, doch men zij hier voorzichtig en baseere de plannen meer op gegevens dan op het gevoel. 'JUoviucuud 'flieuws ST. PANCRAS In Memoriam P. Gootjes. Dinsdag is overleden oiize plaatsge noot de heer P. Gootjes, in den ouderdom van 69 jaar. In het vereenigingsleven was de heer Gootjes een vooraanstaande per soon. Vele van zijn ideeën zijn verwezen lijkt geworden, noemen wij den weg door het Ambacht. Hij is nog wel niet tot stand gekomen, doch het is de heer Gootjes ge weest die den eersten stoot hiervoor heeft gegeven, later uitgewerkt door den heer Zeeman. In vele vereenigingen was de heer Gootjes de stuwkracht, noemen wij de Christelijke school. Mede door zijn energie is in 1898 de school opgericht. Jarenlang heeft hij zitting in het schoolbestuur ge had. In 1904 was hij ook mede-oprichter van de Ger. Gemeente. Jarenlang, tot aan zijn ziekte, is de overledene diaken en ouderling geweest en bestuurslid der anti-rev. kiesvereeniging. Vanaf de op richting der „Tuinbouw" was hij bestuurs lid. Verschillende functies bekleedde hij in het bestuur. Steeds werd hij als afgevaardigde geko zen voor het marktbestuur, waar hij in het dagelijksch bestuur zitting had. In 1929 reeds heeft de heer Gootjes wegens ziekte voor beide functies bedankt. Mede-oprichter was hij van de Boeren leenbank vanaf 1 Febr. 1904 tot 27 Mei 1932. Toen hij bedankte wegens ziekte was de ontslapene voorzitter van het bestuur. De heer Gootjes had ook zitting in het Heemraad Ambacht, genaamd Westfries land, Hoofdingeland van het Waterschap Uitwaterende Sluizen. In Nov. 1919 werd de heer Gootjes ge kozen als lid van den Gemeenteraad. Vanaf Januari 1921 was hij tot heden gemeente-ontvanger. Nog van vele andere vereenigingen was hij bestuurslid. Met hem is heengegaan een man die nog lang bij de Sint-Pancras- sers in dankbare herinnering zal blijven. NOORDSCHARWOUDE Samen strijden, samen winnen. In hotel De Burg te Noordscharwoude heeft het Tweede Kamerlid de heer E. J. M. Stumpel uit Hoorn een rede gehouden over bovenstaand onderwerp. In het openingswoord werden de beide aanwezige Kamerleden, de heeren Stumpel en Groen door den voorzitter den heer B. J. Wilmink gefeliciteerd met hun plaatsing op de candidatenlijst. (applaus.) Ook den heer Chr. van der Bilt, die niet meer verkiesbaar is wijdde de voorz. waar- deerende woorden, waarmee de vergade ring instemde. De heer Stumpel wees er in zijn rede op, dat het een groot voorrecht van een groote fractie is, dat daarin kunnen vertegen woordigd zijn deskundigen op elk gebied, zooals ook*op de candidatenlijst tot uiting komt. Als een tuinbouwdeskundige als de heer Groen spreekt, doet hij zulks namens de geheele fractie en niet als eenling. Spr. wees op het groeiende socialisme en com munisme in de dichtbije omgeving, wat den Katholieken een voorbeeld moet zijn van den toestand zooals die wordt, wanneer men God loslaat. De Katholieke kiezers werden opgewekt, mede te werken aan de verkrijging van 31 zetels in de Tweede Ka mer en spr. begreep hen niet, die wel op 'n of ander gebied werkzaam zijn, zooals op het sociale gebied, charitatief gebied en der gelijke, maar voor de -politiek lauw blijven. Men begrijpt niet, dat zonder de politieke partij deze instellingen er niet geweest zou den zijn. Spr. noodigde uit een tweede land te noemen, waar zoo vele voorzieningen zijn getroffen als in ons land, op sociaal ge bied. Wat kan gebeuren als men verdeeld is blijkt wel uit het buitenland. De critiek welke wordt uitgeoefend is gewettigd en is dit ook weer niet, want de R.K.S.P. be staat uit menschen. Moet men, omdat er op sommige punten fouten worden ge maakt, daarom de R.K.S.P. den rug toe keeren? In geen enkele politieke partij heb ben de kiezers zooveel invloed als in de R. K.S.P. Bij de andere partijen heeft de kie zer over de samenstelling der candidaten- lijsten niets te zeggen. Eerlijke critiek moet worden uitgeoefend. Het is niet mogelijk, dat een rechtgeaarde zich thuis gevoelt in een andere partij. Ook niet bij de christelijke partijen is er plaats voor de R.K. Verdeeld zijn ze, maar tegen over de Katholieken trekken ze een lijn. Bij de liberalen kunnen zij ook geen heil verwachten. Bij de socialisten is ook voor den katholiek niets te vinden. Het knecht schap van het bolsjewisme en het commu nisme werd hierna besproken. Elk nuchter mensch, met een weinig ge zond verstand, die begrijpt dat de maat schappij niet kan draaien zonder belastin gen, wetten enz., kan van die bombarie- partij niets verwachten. Voor den katholiek is de R.K.S.P. de eenige juiste partij. Spr. noemde het platteland den stut en steun van ons vaderland en van de R.K.S.P. Waarom er dan niet meer voor het platte land wordt gedaan kan men vragen. Dat is wel eens moeilijk, want de R.K.S.P. heeft 28 zetels en een meerderheid krijgt men niet zoo gemakkelijk. Spr. herinnerde aan de moeilijkheden met de regeering, waardoor deze laatste af trad. Spr. wekte op de lijst 1 te stemmen en niet de bombarie-partij, die schrijft „Mus- sert wint". Hoe krijgen zij het in hun hoofd. De heer Stumpel noemde verscheidene voorbeelden welke men zich goed moest in denken. Wij moeten den weg volgen van den Wachter van het Vaticaan. Een poli tiek zonder God is een schip zonder roer. Het gaat er om, het Christendom te behou den en een maatschappij te verkrijgen waarin rekening wordt gehouden met Gods woord. In dien geest te strijden wekte de spreker op.. Na de pauze werden verschil lende vragen gesteld en beantwoord. De kwestie-Van den Abeele. In de Dinsdagmiddag gehouden verga dering van de commissie van beheer van de gemeenschappelijke lichtbedrijven is de kwestie-Van den Abeele weer eens ter sprake gekomen. Naar wij uit welingelich te bron vernemen heeft de commissie met tien tegen vijf stemmen besloten het regle ment zoodanig te wijzigen, dat leden van het personeel, die zitting wenschen te ne men in den raad van een der gemeenten, welke de gemeenschappelijke lichtbedrij ven exploiteeren, op non-actief worden ge steld met inhouding van salaris. Naar men ons mededeelt, zal de heer Van den Abeele vóór 1 Mei een beslissing moeten nemen, wat hij doet, of het raads lidmaatschap opgeven of zich op non-actief laten stellen als ambtenaar van de gem. lichtbedrijven. Bij een groot gedeelte van de bevolking zal deze beslissing een onaangenamen in druk maken, mede in verband met de ge schiedenis van de niet-toelating van den heer Van den Abeele als lid van den raad van Noordscharwoude, welk raadsbesluit in hoogste instantie door de Kroon werd vernietigd. Naar den afloop van deze zaak is men dan ook ongetwijfeld zeer belang stellend. SCHERMERHORN Goedkoope blikgroenten enz. Door den Minister van Soc. Zaken is bepaald, dat ook in onze gemeente aan werkloozen en armlastigen goedkoope blik groenten en tomatensoep in blik zullen kunnen worden verstrekt. TEXEL Voordracht directeur T.E.S.O. In een zeer druk bezochte vergadering van Texels Eigen Stoomboot-Onderneming, die Dinsdagavond in Hotel „Texel" te Den Burg werd gehouden, werd stemming ge houden voor een op te maken drietal voor de functie van directeur-administrateur van de vennootschap, waarvoor zich niet minder dan 340 sollicitanten hadden aangemeld, zoodat 't bestuur tot het besluit was geko men alleen voor deze zoo begeerde betrek king een Texelaar te benoemen, waarvoor een zevental was opgemaakt. De uitslag van de stemming was als volgt: R. P. Dros 121 st., J. Flens Pz. 73 st., J. Kik kert Jz. 58 st., D. Lap Pz. 19 st., C. Smit 16 st., K. Stoepker Pz. 169 st., J. J. v. d. Vlies 125 st In alfab. volgorde zal dus 't bestuur (dat gevolg zal geven aan de uitslag dezer stem ming) in de volgende algem. vergadering, die op Woensdag 21 April a.s. zal worden gehouden, de volgende bindende voordracht aan de vergadering voorlegen: 1. R. P. Dros, 2. K. Stoepker, 3. J. J. van der Vlies. OTERLEEK Huisvlijttentoonstelling. Zaterdag en Zondag hield de huisvlijt- vereeniging haar j aarlij ksche tentoonstelling in café de Vries. Niettegenstaande het slechte weer, kan het bezoek bevredigend worden genoemd. Het tentoongestelde wet tigde een bezoek ook ten volle, afgeschei den nog van de attracties, welke er aan verbonden waren. De gezelligheid werd nog verhoogd door de vroolijke muziek van het mandoline-orkest. Een tijdlang heeft deze club gelaboreerd aan bloedarmoede, doch de heer Plevier, een plaatselijk musicus, heeft het aangedurfd de genezing ter hand te nemen. Wat het toekennen der prijzen betreft, zal de jury dikwijls voor een moeilijke taak hebben gestaan. De uitslag was als volgt: Afdeeling schoolmeisjes: I. Ie pr. Greetje Wonder; II. Ie pr. Alie Leegwater; in. Ie prijs Annie IJkel; IV. Ie pr. Sientje Wage naar; V. Ie pr. Bertha Kuilboer; VI. Ie pr. Trientje v. d. Meer; VH. Ie pr. Coba v. d. Meer, 2e pr. Willy Blom, eerv. verm. Cath- Ooms en Marie Kuilboer. Jonge dames t/m. 19 jaar, fraaie hand werken: le pr. Tr. Waterdrinker, 2e pr. A. Witteveen, eerv. verm. M. Ooms, Tr. Water drinker en B. Gardenbroek. Nuttige hand werken: le pr. Ma Blom, 2e pr. A. Witte veen. Dames 2040 jaar, afdeeling nuttige handwerken: le pr. mevr. M. de Vries Paarlberg, 2e pr. mevr. K. PlevierNatzijl, 3e pr. mej. Tr. Govers, 4e pr. mevr. A. v. Harskampde Wit, 5e pr. mevr. T. van HarskampTimmerman. Eerv. verm. mevr. Waaiboer-Kalverboer, mej. G. Kok en mevr. S. PoschSpaan. Afd. fraaie hand werken: le pr. mej. G. Kok, 2e pr. mej. Tr. Govers. Dames 41 jaar en ouder: afdeeling nuttige handwerken: le pr. mevr. BosAppel, 2e pr. mevr. PlevierWagenaar, 3e pr. mevr. Blom—de Visser, 4e pr. mevr. Korver Kwantes. Eerv. verm. mevr. Hoogvorst Kriek, mevr. KlinkhamerBlom, mevr. ZijpBouma en mevr. Klerkde Jong. Afd. fraaie handwerken: le pr. mevr. KlinkhamerBlom, 2e pr. mevr. Bos Appel, 3e pr. mevr. Haan. Afd. kantklas: le pr. mevr. KorverKwantes. Kleuterafd.: le pr. Jannie Muntjewerff, 2e pr. Adr. Stekelbos. Schooljongens I. le pr. Olof de Vries; II. le pr. Henk Wagenaar, 2e pr. Nico Kwie- boer; III. le pr. Nico Muntjewerff; V le pr. Arie Blom, 2e pr. Ab van Ham; VII. le pr. Gerard van Harskamp. Afd. jongeheeren: le pr. Leendert Slot, eerv. verm. Gerrit Hoogvorst. Afd. heeren: le pr. H. Zwankhuizen, eerv. verm. Jac. Schuurman Jr. Heeren inzending ter opluistering: eerv. verm. H. Zweed en J. van Erkelens. Cursus handenarbeid: groep I, le pr. Alie Leegwater; groep II. le pr. Lize Wonder; groep III. le pr. Coba van der Meer. De eerste prijs voor het hoogste aantal punten bij het sjoelen werd, na loting, ge wonnen door de heer Tj. Zijp, 2e prijs B. Blom. Ingevolge het besluit der ledenverga dering was de feestavond tot besluit der tentoonstelling afgeschaft. Het bestuur had gemeend de aanwezigen in de gelegenheid te moeten stellen een dansje te maken, waarvan een dankbaar gebruik werd ge maakt. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Ten overstaan van notaris H. W. Smit te Zuidscharwoude werden Dinsdag in het openbaar verkocht de navolgende eigen dommen van de erven van wijlen den heer J. Jonker Jz.: Een huis waarin twee woningen, met boet en erf aan de Langestraat no. 4 te Noordscharwoude en een boet en erf ach ter perceel 1. Kooper de heer J. C. Buishand te Alk maar voor 3305. VOOR DE SCHOONMAAK Sp&cóaJjs Oxznjêiectifiqf Besluït. Hoewel ik volledig als taxichauffeur in dienst was en dat leven mij uitstekend be viel, kon dat toch nog steeds niet de goed keuring van mijn ouders en kennissen wegdragen. Mijn ouders merkten zeer terecht op» dat zij mij nu juist niet hadden laten stu- deeren om mijn verdere leven op een taxi te rijden. En dus bleef ik nog altijd hardnekkig solliciteeren op alle mogelijke adverten ties. Toen ik ontelbare solliciaties had ver zonden, en als eenig resultaat een stapel-* tje brieven had, die bijna alle begonnen met: „Tot onzen spijt....", kwam er ein delijk één, die mij een beetje meer hoop gaf! „Wij verzoeken u Donderdagmiddag En ik er op af. Ik moest natuurlijk vrij vragen voor een paar uur en er een paar vrachtjes voor laten loopen. Heel gezellig heb ik een tijdje zitten praten met een vriendelijken meneer en hem verteld wat ik uitvoerde en op welke school ik was geweest en alles wat zoo bij een sollicitatiegesprek behoort! Ik hoorde er echter niets meer van en het leven ging weer zijn gewonen gang. Rijden, wagens wasschen en rep are eren. Ik had mij zelfs al weer verzoend met de gedachte, dat ik ook dezen keer geen geluk gehad: had, toen ik een week later een bi'ief ontving: „Naar aanleiding van het gesprek dat u met ónzen heergevoerd heeftEn1 dat ik Maandag a.s. in dienst kon treden.. Dat was op een Vrijdag en dus deed ik 's Zaterdags mijn laatste vrachtje. En 't' werd nog laat ook. Het was half één, toen1 ik mijn wagen eindelijk kon binnen zetten. Met weemoed nam ik afscheid van den baas en mijn collega's en van alles, wat mij in die maanden zoo vertrouwd en1 dierbaar was geworden. En zoo begon ik dien Maandag mijn nieuwe werk. In het begin viel het mij ontzettend zwaar! Den heelen dag op een stoel zitten achter een bureau is wel een groot verschil met het vrije leven, dat ik gewend was. Maar alles went en het nieu we trok mij ook daar weer aan. Wat mij in het begin het meest hinderde was het gebrek aan zelfstandigheid. Hier moest ik bevelen opvolgen en op mijn wagen was ik de baas. Daar droeg ik de volle verant woordelijkheid en hier was ik maar een heel klein onderdeeltje van een groot be drijf. Maai ik leerde spoedig in het gareel te loopen en thans zit ik al geruimen tijd op mijn stoel en heb ik ook dit werk lee- ren waardeer en. Ik ben er van overtuigd, dat die paar maanden, die ik op een taxi heb gereden, mij geen kwaad hebben gedaan. Integen deel. Ik heb er een schat van menschen- kennïs opgedaan en veel van ons mooie ï-nd «ezien. Dat alleen al is ruim voldoen de om er nooit spijt van te hebben. JCeekóiSchoot De heer W. Fijnvandraat, hulppredi ker bij de geref. kerk te Middenmeer (Wieringermeer) is in eenzelfde functie benoemd te Mechelen. KERKBENOEMINGEN. Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem zijn te Bergen herbenoemd tot Kerkmeester de heeren P. Roskam en N. J. Punt en tot Armmeester de heeren Jn. Houtenbos Jbzn. en P. J. Borst. VERZOEK VAN NEDERLANDSCH ONDERWIJZERSGENOOTSCHAP. Het Nederlandsch Onderwijzersgenoot schap heeft dezer dagen een brief aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal ge zonden, waarin zij haar bezwaren uitte tegen het wetsontwerp betreffende nadere voorschriften inzake stichting van scholen. Het genootschap meent, dat het wetsont werp opnieuw opheffing van openbare scholen ten gevolge zal hebben, daar toch volgens dat ontwerp stichting en opheffing van openbare scholen zal bepaald worden door dezelfde normen als die, welke voor stichting en opheffing van bijzondere scholen gelden. Het genootschap is van meening dat voor deze gelijkschakeling van het openbaar aan het bijzonder onder wijs de grondwettelijke gewaarborgde positie der openbare school wordt aange tast en verzoekt daarom den leden van de Eerste Kamer met klem dit ontwerp te verwerpen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10