Agenda De „Overdekte" AMSTERDAMSCHE BEURS Langestraat 88, van 719 April, vredes- tentoonstelling. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De rebellen van de Elseneur (HoU. bewerking, sens.) Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Van goede getuigen voorzien (amus.); hoofdrol len Herbert MarshaU, Jean Arthur. Toegang voor eiken leeftijd. Vlctoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalion (Nederl. film, hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdag, hoofdnummer De charge van de lichte brigade (sens.-rom.); hoofdroUen Errol Flynn en OUvia de HavUland. Toe gang boven 18 jaar. Woensdag 14 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, cabaretavond met Fientje de la Mar. 8 uur, café De Graanhandel, rede ds. de Jonge voor de Int. Vereen. BeUamy. Donderdag 15 April. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, voor de Ned. Vereen, van Huisvrouwen, film „Lente over Europa", met toelichting. 8 uur, Harmonie, film Kameradschaft; spreker mr. drs. A. Borger. maakt bekwame zwemmera en geeft II de noodige fighting spirit. Spoct Wi elrennen. DE PARIJSCHE ZESDAAGSCHE. WalsBilliet winnen. Dat aan de Zesdaagsche te Parijs een aantal koppels hebben deelgenomen, welke allen kans op de overwinning had den, blijkt wel uit den uitslag. Toen het laatste schot van deze Zesdaagsche gister avond om 11 uur weerklonk, bestond de kopgroep uit niet minder dan acht kop pels. Het Nederlandsch-Belgische koppel WalsBiUiet evenwel legde door een grooten puntenvoorsprong beslag op de eerste plaats. SchönPellenaars, de winnaars van de vorige Zesdaagsche, be zetten thans de vierde plaats, terwijl Pijnenburg met den Franschman Letour- neur op ae zesde plaats eindigde. De uitslag luidde: 1. BillietWals 834 pt. Afgelegde af stand 3209 K.M. GuerreaDiPaco 575 ptn. SeresBouchard 570 ptn. Schönr—Pellenaars 517 ptn. Ignat—Diot 437 ptn. PijnenburgLetourneur 228 ptn. ArchambaudLapebie 185 ptn. Walthour--Crossley 171 ptn. Op twee rorden ChocqueDayen 237 ptn. Op drie ronden: SpeicherLe Greves 148 ptn. Op vier ronden: RichardBouncheron 782 ptn. Kegelen. DE NEDERLANDSCHE KEGELBOND. Finalisten voor het bondskam- pioenschap. Zooals men weet, heeft de Alkm. Kegel bond zich door zijn zege in den bonden wedstrijd, welke hier ter stede gehouden is, in de finale om het Nederlandsche bondskampioenschap geplaatst. Zondag zijn in andere districten de voorwedstrijden gehouden, o.a. in Zwolle, Het resultaat was, dat behalve Alkmaar in de finale komen Rotterdam, Heerlen Apeldoorn. De kampioenen der districten 3 en 5 zijn nog niet bekend. De totalen der finalisten zijn: Alkmaar 1410, Heerlen 1378, Rotterdam 1347 Apeldoorn 1145 hout. De finale wordt 9 Mei te Utrecht ver speeld. £ands en Jjiin&ouw van Woensdag 14 April 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 1934 101% 4 Ned.-lndië 1934 lUls/:6 5K Duitschl. '30 m. verkl. 30% BAN K-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 160% Handel Mii. Cert. v. 250 199 Koloniale Bank80% Ned. Ind. Handelsbank 161 Vs INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 73 Cafvé Delft Cert84% Nederl. Ford254% Philips Gioeil. Gem. Bezit 344% Unilever 161% INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 67% Anaconda *3 Betbleh. Steel 67% Cities Service 3% Kennecott Copper 43%6 Republic Steel 3l"/16 Standard Brands 11 Steel comm83% U. S. Leather 8% CULTUUR MAATSCH. H. V. A503% Java Cultuur 241 Ned. Ind. Suiker Unie168% Vorstenlanden 36% Dito actions 21.00 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.t 171 Redjang Lebong 198 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 395 Kon. Petr. 413% Perlak121% Phillips Oil 411/3 Shell Union 23%6 Tide Water 14%c RUBBERS. Amsterd. Rubber 1 305% 307*-9| DeU Bat. Rubber 254 255 Hessa Rubber 257 259-60 Oostkust 1121% 115 Serbadjadi 189% 191-% latere. Rubber 6% 7 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. .136% 138-% Scheepvaart Unie 137% 139?-40 TABAKKEN. Deli Batavia 266 271-2 Oude Deli 326% 326 Senembah342 340'% AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 59l/a 59% Southern Pacific 4343% Southern Railw. Cert 27% 28% Union Pacific 104% 108 Canadian Pac10% ll%6-i §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: laatste k 2.30-2.45 101% 101% 31%-% 160t/8 195 82 1647a 74-% 84% 251 349-% 161J-2» 67% 44%6-i 70%-% 3%-%, 44%-5 32%*% 85-% 8 509-10 246 178-9 37 22.00 170 198 396 417-% 122 41% 23?-% 14% New-York 1.82% 1.82% Londen 8.96%, 8.96% Berlijn 73.41 73.38 ys Brussel (Belga) 30.78 30.77 Zürich 41.62 41.64 Kopenhagen 40.02 X 40.02% Stockholm 46.20 46.20 Oslo 45.05 45.05 Italië 9.65 Praag 6,3.6% RUND VEETEELTREGELING. De minister van Landbouw en Visscherij heeft bepaald, dat de ten hoogste door elke Landbouw-Crisis-Organisatie in totaal ge durende het tijdvak 1 Januari 1937 tot Nov. 1937 toe te wijzen aantallen óssen bedragen voor de Stichting Landbouw- Crisis-Organisatie voor: Groningen 1600 1320, Friesland 5000 1060; Drente 2250 1560, Overijsel 5200 2700, Gelderland 5100 -f- 4690, Utrecht 1000 480, N.-Holland 1000 1140, Z.-Holland 1050+1410, Zeeland 2750 390, N.-Brabant 6000 3820, Lim burg 1450 1430. Deze dieren mogen ook worden toege wezen aan de georganiseerden, die rundvee houden, doch niet in aanmerking komen voor een toewijzing van kalveren, ingevolge artikel 3 van het reglement Rundveeteelt- regeling 1937 en gewoon waren van tijd tot tijd een kalf op te fokken. £aatste êetichtw (Ongecorrigeerd.) Prinselijk Paar trekt zijn woonplaats binnen. Een ware zegetocht door Baarn Groot enthousiasme ook zonder Oranjezon. In feesttooi gestoken, tot zelfs in de buitenwijken, was het anders zoo rus tige Baarn, ook al door den grooten stroom vreemdelingen, hedenmiddag bijna onherkenbaar geworden. De groote dag, de intocht van het prinselijk paar in zijn woonplaats Baarn, waarop deze gemeente zich reeds zoo langen tijd had verheugd en voorbereid, was thans daar en het is een ontvangst geworden, die zelfs de stoutste verwachtingen over trof. Te ruim half drie vertrokken prinses Juliana en prins Bernhard, gezeten in een met 4 paarden „a la daumonf'-bespannen karos, te paard begeleid door twee officie ren van het Koninklijk huis, van het paleis naar het kruispunt RijkswegGeneraal van Heutzlaan, waar een schitteren de eerepoort stond opgesteld. Via de gen. v. Heutzlaan werd gereden naar de Juliana— Bernhard eik aan de Julianalaan waar de kinderen die op 7 Januari j.1. dezen boom hebben geplant, met hun schoppen stonden opgesteld. Vervolgens ging het prinselijk paar naar de Koningin Emmabrug. Hier werd aan Prinses Juliana bloemen aangeboden en werden de leden van het dagelijksch bestuur van het Juliana-Bern- hard-comité, dat deze feesten organiseerde, aan de vorstelijke personen voorgesteld. Hier werd de stoet geformeerd. Hij was als volgt samengesteld: Voorop in een rijtuig de commissaris van politie, daarna 12 ruiters van de lande lijke rijvereeniging, „de Eemruiters", ge volgd door 20 ruiters van de rijvereeniging „Baarn", die allen op schimmels waren gezeten, hetgeen een bijzonder fraaien aan blik opleverde. Na deze ruiters kwamen een rijtuig, waarin gezeten was de burge meester van Baarn, Jhr. mr. G. C. J". .van Reenen en een rijtuig met den kamerheer van H. K. H. Prinses Juliana. Thans kwam de eerepoort stond opgesteld. Via de Gen. v. weerszijden begeleid, door twee officieren van het koninklijk huis, te paard. Het slot van den stoet werd gevormd door twee hofrij tuigen. De officieele ontvangst geschiedde op de Brink, waar voor deze gelegenheid een fraai ontvangstpaviljoen was opgericht. Een fleurig gezicht boden hier de vele vaandels, welke naast de .muziektent stonden opge steld, waarmede afgevaardigden van de voornaamste Baarnsche vereenigingen acte de présence gaven. Nauwelijks was de vorstelijke stoet bij het paviljoen aangekomen, of de Baarnsche liar- monie „Crescendo" zette het „Wilhelmus" in, dat spontaan werd meegezongen door de groote massa, welke zich op het Brinkplein bevond. De burgemeester, jhr. van Reenen, richtte zich vervolgens tot de vorstelijke personen en zegde dank voor de aan overheid en be volking gegeven gelegenheid om het prinse lijk paar in zijn nieuwe woonplaats feestelijk te verwelkomen. Toen de heugelijke tijding van de vorste lijke verloving ruim een half jaar geleden werd vernomen, voegde zich daarbij aan stonds een aanvankelijk nog slechts met schroom uitgesproken hoop, dat deze blijde gebeurtenis de voorbode mocht zijn van een vernieuwde bewoning en herleving van het paleis Soestdijk. GróOt was hier aHef vreugde, toen bekend werd, dat Uwé Koninklijke Hoogheden in derdaad Soestdijk als Uwe toekomstige woonplaats hadden uitverkoren. En nu komt gij met uw jong geluk in ons dorp en in ons dierbaar Soestdijk zonne schijn brengen en wij, gemeentebestuur en burgerij, heeten U welkom in ons midden met al de hartelijkheid, welke in ons is. Moge God U hier rijkelijk zegenen. Onze harten zijn vervuld van liefde en ver knochtheid voor Uwe personen, gelijk zij zulks steeds waren voor het huis van oranje waarmede wij ons door onverbreek bare banden verbonden weten. In die harten mogen U dan lezen den op rechten wensch, dat het U nimmer zal be rouwen Baarn tot woonplaats gekozen te hebben. Eindigend verzocht de burgemeester de verzamelde bevolking Van Baarn met hem een driewerf hoezee uit te brengen op -het prinselijk paar. Als slot van de plechtigheid zong een uit alle scholen samengesteld kinderkoor van - 300 schoolkinderen, twee liederen, „Hollands vlag" en „Wij willen Holland houen".- Terwijl de stoet zich in beweging stelde speelde de harmonie „Crescendo" we derom het volkslied. - DE „O. 12"'EN DE „O. 14" NAAR DE WEST VERTROKKEN. Vanochtend om half twaalf zijn twee Nederlandsche onderzee-booten, H. M.'s „O. 12" en H. M.'s „O. 14" voor hun drie-weeksche reis naar West-Indië vertrokken, alwaar zij H. M.'s „Johan Maurits van Nassau" zullen aflossen. Voor het vertrek had een korte in spectie van de O. 12 plaats door den commandant dep marine, vice-admi- raal Th. L. Kruys, terwijl kolonel Doorman, chef van den marinestaf, de „O. 4" voor zijn rekening nam. Er werden geen' toespraken gehou den, De vice-admiraal wenschte den opvarenden een voorspoedige reis en een behouden thuiskomst. Wat het vertrek zelf betreft, dit had op het vastgestelde tijdstip plaats. Er was vrij veel belangstelling, zoo wel van marine als van burgerlijke zijde. ,0Lr DE NAGELJONGENS-STAKING. Stagnatie in het werk. De^stèking b$ de N^fierlandsche scheeps- bouw-maatschappü te Amsterdam begint ernstiger vormen aan te nemen. Na de middagrust hebben ruim 200 ar beiders zich aangesloten, bij de reeds sta- kenden. Het totaal aantal stakers bedraagt thans ruim 500. Het zijn voornamelijk hak kers, hoorders, boordersjongens, ijzerwer kers en caulkers. Even dreigde bij het verlaten van het terrein hedenmiddag een incident. Bij het portiershuisje was de uitgang zoo nauw mogelijk gehouden, opdat de lotennum- mers der stakenden konden worden opge nomen. Zij weigerden echter deze op te geven, waardoor een gedrang ontstond en een ruit van het portiershuïsje werd inge drukt. De politie was de situatie echter spoedig meester. De stakenden verzamelden zich voor de werf op het grasland, waar een der voormannen hen aanmaande tot orde. Daarna trokken de meesten weg in de richting Amsterdam. Het bedrijf begint thans tengevolge van de uitbreiding der staking eenige stagnatie te ondervinden. Geen wanordelijkheden. Vanmorgen is komen vast te staan, dat 55 nageljongens bij de Nederlandsche Dokmaatschappij weigerden werk te ver richten. De jongens bleven gisteren op het terrein van de maatschappij en trokken ook vanmorgen door de poorten naar bin nen. Later op den ochtend werd den jon gens evenwel door de directie medege deeld, dat zij de werf moesten verlaten of het werk hervatten. Allen verlieten hierna het terrein, zonder dat het tot wanorde lijkheden kwam.' MOORDENAAR TE SOFIA TERECHTGESTELD. Hedenochtend is in de gevangenis te Sofia een zékere Kirchveng terechtgesteld, bijgenaamd de „Bulgaarsche Landru". Hij was zeventien jaar geleden wegens vier moorden' tot levenslange gevangenis straf veroordeeld, doch eenige maanden geleden kreeg hij gratie en werd hij in vrijheid gesteld. Nauwelijks was hij uit de gevangenis ontslagen, of hij vermoordde twee oude menschen. MUNTSTUKKEN WEGENS VERVALSCHING AAN CIRCULATIE ONTTROKKEN. De Roemeensche regeering heeft 60 ton 100-lei stukken aan de Britsche munt ver kocht. Deze munten zien er uit als zilveren munten, doch zij bestaan uit een alliage, dat slechts 12 pet. zilver bevat. Zij zijn pas enkele jaren geleden in Engeland en Frank rijk vervaardigd, doch sindsdien zijn zoo veel vervalschingen in omloop gebracht, dat de regeering zich genoodzaakt heeft gezien, de munten aan de circulatie te onttrekken. In de plaats hiervan zullen thans nieuwe 100-lei stukken worden aangemaakt, die geen zilver bevatten. Deze nieuwe munten kunnen op echtheid worden onderzocht met behulp Weedeücht naar waarnemingen, verricht in den. morgen van Woensdag 14 ApriL Medegedeeld door. het Kon. NederL Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,6 m.M. te RevaL Laagste barometerstand 745,0 m.M. te München. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 15 April: In het noorden zwakke tot matige wind uit oostelijke, in het zuiden meest zwakke wind uit uiteenloopende richtingen; zwaar bewolkt tot betrokken met waarschijnlijk regen; weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Betrokken luchten zullen domineeren. De hooge drukking over Scandinavië breidde zich naar het noordwesten uit. Het centrum van de oceaan-depressie ligt thans bewesten IJsland. In het zuidwesten op den oceaan is de luchtdruk snel stijgende. De depressiekern welke gisteren over zuid- Frankrijk lag, breidde zich belangrijk uit en werd iets dieper. De luchtdruk was he denmorgen in geheel Frankrijk, op het zui den van de Britsche eilanden, in onze omgeving en in midden-Europa onder 750 m.M. In dit geheele depressiegebied waaien meest zwakke winden, alleen aan den noordoostkant van dit gebied, het noorden van ons land en noord-Duitschland, is het luchtdrukverval grooter en is de wind ma tig tot krachtig uit het oosten. De lucht in het depressiegebied is zwaar bewolkt of be trokken met plaatselijk regen. In Scan dinavië en in het hoogedrukgebied is de wind meest zwak met heldere tot licht be wolkte lucht. De temperatuur was vanmor gen ook in Scandinavië vrijwel overal bo ven het vriespunt. In het Oostzee-gebied, tussschen het hoogedrukgebied en de de pressie, waaien krachtige oostelijke winden, met gedeeltelijk bewolkte lucht. De berg- stations in Duitschland en Zwitserland zijn allen in nevel gehuld, Jungfraujoch, 3500 m. hoog, meldt daarbij nog een temperatuur van minus elf graden. In onze omgeving wordt verwacht, dat de lucht meest zwaar bewolkt tot betrokken zal blijven, terwijl waarschijnlijk regen zal vallen. Voor het zuiden des lands wordt zwakke veranderlijke wind verwacht, ter wijl in het noorden nog matige tot zwakke wind uit oostelijke richtingen waarschijn» lijk is. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.25 uur tot 4.36 uur licht op. van een specialen magneet, dien het publiek bij zich draagt. F. VAN DUINEN, t Bekend opera-zanger. Op 77-jarigen leeftijd is heden in de hoofdstad overleden de vroegere opera zanger F. H. van Duinen. In 1895 trad hij voor het eerst als gast bij den toen be staande Nederlandsche opera onder directie van den heer C. van der Linden op. Hij werkte herhaalde malen mede aan uitvoe ringen van de Wagner-vereeniging. VRIEND VAN PRINS BERNHARD IN ONS LAND. Aan het Amstelhotel te Amsterdam is af gestapt graaf Hans Czernin, vriend van Z.K. H. prins Bernhard, wien het prinselijk paar te Boedapest een bezoek heeft gebracht. De graaf, die op weg is naar Engeland, "zal slechts korten tijd in Nederland verblijven. PRINS BERNHARD WOONT VERGADERING VAN DEN RAAD VAN STATE BIJ. Gistermiddag heeft Z. K. H. prins Bernhard deelgenomen aan de gewone wekelijksche vergadering van den Raad van State in de Residentie. 'PfwiHfiaat nieuws HEERHUGOWAARD Poldervergadering. Dinsdagmiddag kwamen Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden van den polder Heerhugowaard ter vergadering bijeen in het polderhuis te Oudorp. De voorzitter, dijkgraaf Tromp, opende en feliciteerde den heer Blom met het feit, dat deze 45 jaar deel heeft uitge maakt van het polderbestuur. De heer Blom heeft in deze 45 jaar geen enkele vergadering gemist. Hierop werden de rekeningen over 1935 aangeboden en na enkele vragen en op merkingen vastgesteld. De rekening -van den polder wees aan een bedrag aan ont vangsten van 84.254.36 en aan uitgaven van 98.303.18, dus een nadeelig saldo van 14.048.82. Op de rekening van de wegen beliepen de ontvangsten 39.372.74, de uitgaven 37.515.53, met als resultaat dus een voordeelig saldo van 1.857.21. Vervolgens werd ingediend een ontwerp tot wijziging en aanvulling der verorde ning en keuren, dat onveranderd werd goedgekeurd. Het volgende agendapunt was het voor stel van de grootst mogelijke meerderheid van het dagelijksch bestuur om aan de ambtenaren van den polder een kinder toeslag te verleenen van 1 pet. van hun salaris, te verleenen vanaf het vierde kk»d tot den leeftijd van 16 jaar. Voor de-eer ste drie kinderen derhalve geen toeslag te verleenen en voor kinderen boven de 16 jaar deze toeslag wederom te doen eindi gen. De voorzitter Zei, dat van één van de amb tenaren vereenigingen het verzoek was inge komen om een kindertoeslagregeling in te voeren. Hieraan wildé het D. B. wel tege moet komen,'maar1 met het oog op de tijds omstandigheden en den moeilijken toestand, waarin een groot deel van de belasting betalers verkeert, kon dit slechts in be scheiden mate gebeuren. Bij overige over heidslichamen bedraagt de toeslag vaak 3 begint deze reeds bü het eerste kind en duurt tot .18 jaar. De heer Oudeman voelde ook wel voor een kindertoeslagregeling, doch niet op deze manier. Spreker zou den toeslag alleen wil len toekennen aan diegenen, die geheel bij den polder in dienst zijn en minder dan 1500 verdienen. De voorzitter betoogde, dat er nu een maal verschilin stand is. Iemand, die meer verdient heeft nu eenmaal meer kosten bij de opvoeding van zijn kinderen, dan iemand, die minder verdient. Bovendien komt deze regeling neer op een wijziging van de salarisseri en dat bedoelt een kin dertoeslag niet te zijn. Wanneer de lagère salarissen niet deugen, dan dienen deze te worden herzien. De heer Sinnige bestreed ook het voorstel van het dag. bestuur. Spr. wilde de kinder toeslag op een vast bedrag bepalen dus on afhankelijk van het salaris. Bij degenen, die niet geheel in dienst van de polder zijn moet dan bepaald worden voor welk ge deelte zij hpn tijd aan polderwerk besteden. Ook hiervan wilde de voorzitter niets weten. Spr. vond, dat dit onuitvoerbaar zou zijn. De heer de Wit sloot zich aan bij. den heer Oudeman, terwijl de heeren Groen, Stuit en Poland beweerden het eens te zijn met den heer Sinnige. Bij de stemming werd het voorstel van het D. B. aangenomen met li tegen 6 stemmen en 1 blanco. Bij dë rondvraag vroegen verschillende heeren "wanneer bepaalde slooten nu eens uitgebaggerd zouden worden. De voorzit ter antwoordde, dat men den geheel en winter, ondanks een vergadering van het D. B. met B. en W. van de gemeenten, waar deze om werkverschaffingsobjecten vroegen, en waar was toegezegd, dat de polder voorkeur zou genieten boven parti culieren, haast géén volk had kunnen krij gen. Op voorstel van den heer C. van Langen werd besloten om in het vervolg aan de leden der commissie tot nazien der reke ningen presentiegeld te geven. De heer Sinnige vroeg, wat nu eigenlek alles inbegrepen, de-nieuwe motoren voor de bemaling gekost haddén. De voorzitter zegdè toe in de vcAgende vergadering met cijfers te komen. 3Sücqedi{ke Stand ALKMAAR. GETROUWD: Nicolaas Cornelis Poland en Louise Rens- ke Elisabeth Smit. Arend Naberman en Margaretha Nicolaï. Willem Frederik Boonacker en Johanna Groenewegen. OVERLEDEN: Levenloos kind. .van Johannes Leonardus Telleman en Johanna Drijvers. Hendrik van Lienen, geh. met Wühelmina Catha- rina Johanna Weesman, 68 jaar. Hendrik Martinus Langeveld,- wedr. van Vrouwtje Neeltje Blaauboer, 70 jaar.'Anna Schinkel 2 jaar. Jtackt&eticfUen Er zijn gister twee onjuiste opgaven ge daan in het marktbericht van Purmerend die eerst gisteravond op de Telex verbeterd zijn geworden. Opgegeyen was namelijk: Vette varkens voor de slacht 1726 cent per K.p. Dit moet zijn: 261 stuks 4547 ct. per K.G. Verder staat er 706 Schapen f 15 13, moet zijn: 706 Schapen 15—30. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Aprü 1937. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aartvoer 21000 K G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 14 Aprü 1937. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 264 Vette kalveren le kw. 5662 cent, 2e kw. 4654 cent en 3e kw. 3844 cent per K.G. slachtgew.; 189 Nuch tere kalveren f 5—f 8.50; 136 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 5657 cent, zware varkens 5556 cent en vette varkens 5455 ct. per K.G. slachtgew. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Aprü '37. Aanvoer en prijzen waren héden als volgt: 150 K.G. Aardappelen: Blauwe 1.70; 14000 K.G. Roode kool f' 1.70—2.60; 40000 K.G. Gele kool 4.40—5.60; 15000 K.G. D. witte kool 1—/ 1.10: 1250 K.G. Groene kool 3.50—5.20; 16000 K.G. Uien 0.60— 1.20, 'drielingen 60'cent en grove 0.80 1.10: 2400 K.G. Bietén 60—90 cent; 5000 K.G. Peen 90 cent, alles per 100 K.G. 147 bos Rabarber 7. NOORDS.CHARWOUDE, 14 Aprü 1987. (Noordermarktbond). 40800 K.G. Roode kool 1.50—ƒ.2.50; 36350 K.G. Gele kool 3.8O—5.50; 27200 K.G. D. witte kool. f 1 1.90; 1050 K.G. Taaie gele 3.80; 5900 K.G. Üien: gele drieling 70 cent, gele uiejr 11.10, grove 0.90—1.20; 1500 K.G. Bieten 60 cent; 2100 K.G. Peen 80—90 ct, kleine 50 cent. Alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 13 April 1937. Rrxxfe kool 1.402.70; Gele kool 35.40; wittë kool 1—/ 1.90; Drielingen 60 certf, uien 1.20—1.30, grove uien 1.10—1.20 en Peen ƒ1. Aanvoer: 66400 K.G. Roode kool; 21000 K.G. Gele kool; 32400 K.G. D. witte kool; 1925 K.G. Uien en 275 K.G. Peen*

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3