Het groene oog van Baa-AI. Waar het recht zijn loop heeft. gemengd nieuws. Een wonder-middel tegen PRIKKEL-hoest! akker's Abdijsiroop papieren, in Nederland hun auto gebruiken, krijgen een proces-verbaal, daar deze docu menten niet meer als geldig worden erkend sedert hun inschrijving in het bevolksregis- ter. Hoewel zij slechts kort in Nederland vertoeven, zijn zij verplicht een provinciaal nummer en een Nederlandsch rijbewijs aar. te vragen (na af te leggen rij vaardigheids- proef) en een wegenbelastingkaart te nemen. De A.N.W.B. heeft, naar aanleiding hier over ontvangen klachten, een adres aan den min. v. waterstaat gericht, waarin betoogd wordt, dat buitenslands wonenden, die met verlof van bepaalden tijd hier te lande ver blijf houden, geacht moeten worden nog te wonen in 't land'of de kolonie, waar zij in hun betrekking of functie blijven en voorts dat een hiervan afwijkend standpunt in strijd is met het Verdrag van Parijs van 24 April 1926, krachtens hetwelk b.v. het interna tionale rijbewijs een jaar geldig is, aan welk recht geen afbreuk kan worden gedaan door nationale voorschriften van administratieve beteekenis betreffende de bevolkingsboek houding, voorschriften, die bovendien in flagranten strijd zijn met de praktijk, blij kens welke het tijdelijk verblijf hier te lande van Nederlanders (verlofgangers juist 1 a n- g e r duurt dan dat van vreemdelingen, zon der echter zijn tijdelijk karakter te ver liezen. De A.N.W.B. heeft nu in een gemotiveerd adres aan den minister van waterstaat ver zocht te willen bevorderen, dat de formeele inschrijving in het bevolkingsregister niet tengevolge zal hebben, dat de rechten en faciliteiten, welke den buitenslands wonenden krachtens de motor- en rijwielwetgeving uit drukkelijk zijn toegekend, hun voortaan ont houden zullen worden en heeft daarbij ver wezen naar beslissingen van den minister van financiën van soortgelijken aard, krach tens welke deze personen voor de belasting en douanewetgeving wel als buitenslands wonend beschouwd zullen blijven.- PUBLIEK DE ZAAL UITGEGOOCHELD. In het „Grand Theater" te Amsterdam trad gisteravond voor een aantal werk- loozen een goochelaar op. Zooals bij deze voorstellingen gebruikelijk is, werd een van de aanwezigen op het tooneel ont boden en hem werd verzocht zijn jas uit te trekken. De man deed zulks en werd vervolgers met den rug naar het publiek gekaatst, waarbij bleek dat hij een po^'eN» leuze betrekking hebbende oo de komende kamerverkiezingen op den rug had. Dit was evenwel geenszins naar d°n zin van de aanwezigen, die luide hun ontevre denheid demonstreerden en in grooten ge tale de zaal verlieten. De zaal werd daarop zonder verdere in cidenten ontruimd, waarmede de voor stelling een einde nam Verkeersonge'ukken. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN. Gisteravond is op den weg, loopende van het station Giessendam naar den Dam te Giessendam, een ernstig ongeluk voorgeval len. De 19-jarige zoon van veldwachter Broekhuizen, van Giessendam, die op den weg fietste, werd door een auto, bestuurd door den heer P. uit Wassenaar, gegrepen. De jongeman werd over een hek geslingerd, en kwam in een tuin terecht, waar hij met een ernstige hersenschudding bleef liggen De bestuurder van de auto stapte even uit om naar zijn slachtoffer te kijken, waarna hij instapte en verder reed. Blijkbaar is de man toch onder den indruk geweest, want een eind verder is hij met zijn wagen in een sloot langs den weg gereden, waarna hij zich te voet naar Gorcum begaf. Gisteravond is hem door de politie te Har- dinxveld een verhoor afgenomen. De toe stand van den aangeredene, die naar de ouderlijke woning vervoerd is, was van morgen redelijk. Branden. BRAND IN ROTTERDAMSCH PAKHUIS. Gisteravond omstreeks tien uur is brand ontdekt in pand 5 aan de Bierhaven te Rot terdam. Het pand is als pakhuis in gebruik en er lagen partijen bruine bronen en erw ten opgeslagen. Het vuur woedde op de tweede verdieping en via de luchtkoker is het doorgeslagen tot en met de vierde ver dieping, maar alleen in de buurt van de koker heeft het gebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Huis leeggestolen te Nijmegen. - Tij dens de afwezigheid van den bewoner B. W. V. hebben inbrekers zijn woning in de Groote Gas leeggehaald. Den geheelen in boedel hebben de dieven meegenomen Er was geen geld in de woning aanwezig. Van de daders heeft de politie nog geen enkel spoor ontdekt. Pauselijke internuntius te Eindhoven. - De pauselijke internuntius, mgr. P. Giobbe, heeft gister, vergezeld van zijn secretaris, een bezoek gebracht aan de Philipsfabrie- ken. Na de ontvangst in de commissariskamcr bezichtigde mgr. Giobbe, begeleid door dr. A. F. Philips, den Philips Woningbouw. Na het noenmaal in huize „De Laak" werden eenige fabricage-afdeelingen en de jongens nijverheidsschool bezichtigd, waarop een rondgang door het laboratorium gemaakt werd, waar met veel belangstelling een televisie-demonstratie gevolgd werd. Ongeregeldheden bij het verspreiden van een politiek orgaan. - Bij het ver spreiden van het orgaan van een politieke partij, met het oog op de a.s. Kamerver kiezingen, is het in Nijmegen tot wanor delijkheden gekomen. Er ontstond een volksoploop. De politie greep in en nam een vijftal aanhangers van deze partij, onder wie zich bok haar kamercandidaat, de heer H. W. P. bevond, mee naar het politiebureau. is de vanouds beproefde Akker's Abdij siroop, daar de werking in hoofdzaak berust op de geneeskracht van reeds in oude tijden bekende „genees-kruyden". Apotheker Dumont heeft daaraan nu toe gevoegd de resultaten der hedendaagsche wetenschap. Nog meer dan vroeger is nu het beproefde hoest-geneesmiddel I Vsrlaógde pri|z«ni t 0.75, f 1.25, f 2.- per flacon. Prinselijke onderscheiding. - Naar wij vernemen, hebben H.K.H. prinses Juliana en Z.K.H. prins Bernhard aan den heer G. Smol, chef van. de af deeling „buitenland" van het reisbureau Lissone-Lindeman te Den Haag, een zilveren draagmedaille ver leend ter herinnering aan de huwelijks plechtigheid op 7 Januari jj. De heer Smol heeft deze onderscheiding verkregen als blijk van waardeering voor hetgeen hij ter voorbereiding van verschil lende reizen van het prinselijk echtpaar heeft verricht. Nederlandsch gezant te Athene. - Naar wij vernemen, is de heer C. baron van Breugel Douglas, tot dusver als gezant- schapsraad verbonden aan H Ms. gezant schap te Washington, bestemd om binnen kort op te treden als H.Ms. gezant te Athene. Vruchtboomenbloei. - Bij doorgaand gunstig weer zullen in Zuid-Limburg a.s. Vrijdag, Zaterdag en Zondag de kerseboo- men in vollen bloei staan en is te verwach ten, dat dan ook reeds voor een groot ge deelte de pruime- en pereboomen zullen bloeien. Uit de Betuwe, de Bangert (Hoorn en om geving) en Zuid-Beveland wordt gemeld, dat daar nog niets van vruchtboomenbloei te zen is en dat dit nog wel veertien dagen zal duren. 'Pcouunciaat 'tlieums DE EERSTE RABARBER. Gister werd aan de veiling der Langen- dijker Groenten Centrale de eerste rabar ber aangevoerd. Deze bracht 6.50 per 100 bos op. BERGEN Een geanimeerde vergadering van Volksonderwijs. In de achterzaal van hotel Spöorzicht werd gisteravond een buitengewone algc- meene vergadering gehouden, onder voor zitterschap van den heer J. Leistra. De voorzitter opende de bijeenkomst met een woord van welkom en betreurde het, dat niet meer leden van hun belangstelling hadden blijk gegeven. Spr. verzocht daarop den secretaris, den heer C. ten Bruggencate, de notulen voor te lezen van de vorige vergadering, welke zonder op- of aanmerkingen werden goed gekeurd. De secretaris deed daarop mededeeling, dat de heer J. Ch. Kettenborg een brief kaart had gezonden, waarin hij bedankte als lid van V. O. De heer Monnier vroeg, wat daarvan de reden was? De voorzitter zeide dat hij hierop liever niet inging, daar het een persoonlijke kwestie tusschen hem en den heer Ketten- borg was. De heer Hogervorst kon zich voorsteller., dat de heer Kettenborg als bestuurslid bedankte, doch begreen niet, dat deze oud onderwijzer nu ook zijn lidmaatschap van V. O. opzegde. De briefkaart werd daarna voor kennis geving aangenomen. De voorzitter deelde vervolgens mede dat er deze maand voor de ouders en de oudere kinderen der lagere school en der U. L.-school een trekkersfilm zou worden vertoond en dat het bestuur van plan is, iederen winter een paar van dergelijke avonden te geven. Hierna volgde een verslag van de gehou den fancy-fair, uitgebracht door den voor zitter. De heer Leistra dankte allen die aan de zen bazar hadden medegewerkt en ook hen, die hebben willen koopen bij de stands en het geld hebben willen uitgeven bij de at tracties. Voorts wilde spr. een woord van dank brengen aan allen die prijzen schon ken voor de verloting en de attracties en aan den heer Diesfeldt, die tegen zeer ma tigen prijs de zaal beschikbaar stelde, aan de filma Holsmüller uit Alkmaar en spe ciaal aan den heer Stam, die den theetuin inrichtte, aan alle commissie-leden, die hard hebben gewerkt en tenslotte aan de pers, die daadwerkelijken steun verleende. Spr. wees erop, dat speciaal de heer Poldervaart ziqh zeer verdienstelijk had ge maakt bij het inrichten der stands en wil de hem daarvoor hartelijk dank zeggen (Applaus). Na deze inleiding gaf de voorzitter een overzicht van de finantiën. Wat de inkomsten, betreft zeide spr. dat o.a. aan attracties was ontvangen 500; de loterij bracht 400 op; de bazar 300, ter wijl aan entree's werd ontvangen een be drag van 66.75. In totaal werd ontvangen een bedrag van rond 1330; de uitgaven hebben bedragen ruim 350, zoodat er vermoedelijk een voordeelig saldo zal overblijven van 980. De voorzitter zeide, dat deze fancy-fair ons geleerd heeft, dat door ééndrachtige samenwerking veel kan worden bereikt en dat zeer velen nog voelen voor de open bare school. Spr. wees er vervolgens op, dat een dag na het sluiten der fancy-fair bij het ge meentebestuur bericht binnenkwam, dat voor 1937 het bedrag van 400 voor de kweekelinge met acte op de begrooting kan worden gebracht. De heer Monnier zeide, dat de voorzitter vergeten had dank te brengen aan het ge meentebestuur en aan den burgemeester. Voorts meénde spr. dat de kellners van de Rustende Jager een kleine fooi dienden te hebben. De voorzitter antwoordde, dat het een onvergeeflijke fout van hem is geweest, dat hij het gemeentebestuur had vergeten, natuurlijk was het bestuur zeer erkentelijk voor hetgeen het gemeentebestuur had ge daan. Wat de tweede opmerking betreft, dit wilde spr. gaarne in ,het bestuur brengen. De secretaris wilde den voorzitter, die zoo ontzettend veel had gedaan voor dezen bazar, daarvoor hartelijk dankzeggen. (Aoplaus). Het volgende punt vart de agenda was het voorstel van het bestuur om een toela ge over 1937 toe te kennen aan de kweeke linge met acte aan de O. L. S. en aan de onderwijzeressen der kleuterschool. Het bestuur stelde voor de kweekelinge met acte 100 extra te geven, aan mej. Siegmund, onderwijzeres- van de kleuter school f 40 en aan mej. de Jong f 66. Mevrouw Vriesman vond. dat me.i. Sieg mund minstens op' het oude salaris van 37.50 moest worden teruggebracht, an ders zou mej. de Jong evenredig meer krij gen dan mei. Siegmund. De voorzitter antwoordde, dat mej. de Jong slechts 54 krijgt en daarom leek 't het bestuur billijk dat deze wat meer kreeg. Vergeten mag niet worden, dat voor mej. Siegmund moet worden geplakt en dat voor haar een ziekteverzekering is geslo ten. De heer Macdonald vroeg, of mei. Sieg mund achteruit was gegaan bij de betrek king van vroeger? Mej. Siegmund antwoordde bevestigend. De heer Macdonald meende, dat er een moreele verplichting rustte op het bestuur van V. O. De voorzitter antwoordde, dat mej. Sieg mund door het bestuur steeds zeer royaal was behandeld, hierover echter wilde spr. niet in finesses treden. De heer Monnier stelde voor, mej. Siegmund zooveel te geven, dat ze weer op haar oude salaris komt en aan mej. de Jong 150 te geven. De voorzitter zeide. dat nooit werd be sloten het geld van de fansy-fair uit te geven voor de kleuterschool. Daarvoor zullen andere middelen kunnen worden gezocht. De heer Hogervorct wilde de financiën op een voorzichtige wijze behandelen; het kan immers zeer goed mogelijk zijn, dat V.O. het volgende jaar 400 voor de kweekelinge met acte zal moeten uittrekken. De heer Poldervaart meende, dat het be stuur op de beurs zat. Nu het geld er is, kan het voorstel van den heer Monnier worden aanvaard. Wethouder Macdonald wees erop, dat de huur van het lokaal van 200 op 150 werd teruggebx-acht. De penningmeester: Daar is rekening mee gehouden! De heer Monnier handhaafde zijn voor stel, omdat het niet aanging het geld op te poften en de onderwijzeressen voor een- krats te laten werken. De penningmeester wilde er nadrukkelijk op wijzen, dat het niet kon. De heer Macdonald had gedacht, dat in dit fonds ook geld zat voor de stichting van een eigen gebouw, omdat het niet zeker is, dat de kleuterschool steeds kan blijven ge vestigd in de O.L. SchooL De voorzitter antwoordde hierop ontken nend. De heer Kaptein wilde de 400 welke V.O. nu niet behoefde uit te -geven, aan wenden voor de onderwijzeressen van de kleuterschool. De voorzitter: Dan moet ook de juffrouw van de lagere school meer hebben. De heer Kaptein zeide. dat het zijn be doeling was, dat die 400 niet ineens werd uitgegeven, maar geleidelijk moet het sa laris van mej. Siegmund op 37.50 worden teruggebracht. De penningmeester wilde de begrooting der kleuterschool afwachten. De heer Beets zou het salaris van mej. Siegmund op 35 willen brengen. Het voorstel van den heer Monnier werd daarna in stemming gebracht en aangeno men met 2 stemmen voor, 3 tegen en 1 blanco. Aangezien niemand iets had voor de rondvraag volgde sluiting. De kermis. Op Woensdag 21 April a.s. zullen Ged. Staten in openbare zitting het bezwaar schrift behandelen van de V. V. V. e.a. tegen het raadsbesluit tot wederinstelling van de kermis. Alsdan zullen zoowel een vertegenwoor diger van de V. V. V. als van de meerder heid en van de minderheid van het ge meentebestuur in de gelegenheid worden gesteld de wederzijdsche standpunten in deze aangelegenheid mondeling toe te lichten. Provinciaal duin. B. en W. hebben voor het provinciaal duinterrein in deze gemeente voor de pe riode 1 Mei tot 1 October van elk jaar een algeheel rookverbod ihgesteld. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Blauwe ceintuur met gesp; zakmes, lorgnet, lange damesjapon, paar heerenhandschoenen, paar gebreide dameshandschoenen. Verloren: Rijwielplaatje met naam, gouden broche met pareltjes, grijze ge vlamde vulpen, zilveren vulpotlood, num merplaat G 96675, contactsleuteltje no. 962 N. S. T., wit met zwart hondje. HENSBROEK Polder en banne Hensbroek. Een openbare vergadering van Hoofd ingelanden van den Polder en Banne „Hensbroek" werd gehouden op Maandag 12 April 's avonds half 8 in den polderka mer ten gem.huize onder voorzitterschap van den heer Jb. Groot Jr. Op een desbetreffend schrijven tot het N. H. kerkbestuur over het dempen van de sloot langs de pastorie en het daarop plaat sen van een hek als afscheiding voor reke ning van b.v.g. bestuur, was een schrijven ingekomen, dat wegens den slechten finan- ciëele toestand genoemd bestuur niet bij machte is het te plaatsen hek te betalen en daarom den polder voorstelt het zelf te doen en het kerkbestuur zal dan trachten het verdere onderhoud voor zijn rékening te nemen. Na bespreking besloot het bestuur eerst de kosten enz. eens onder de oogen te zien, daar het nu toch al te ver in den tijd is en geen grond om te dempen meer aanwezig is. Dan deelde de voorzitter mee dat het verkochte kwantum steenkool aan Obdam nogal is meegevallen, er was nog ongeveer 20.000 K.G. wat tegen een bedrag van 5.50 per 100 K.G. was verkocht. Het bestuur van Geestmerambacht heeft een onderhoud gehad met den directeur der suikerfabriek, aangaande het ingediende request over het snelle varen langs de ring- sloot door de motorboot van genoemde fabriek, die naar de zuivelfabriek „Aurora" gaat en hier dagelijks passeert. De directeur deelde mee dat hij hiernaar een streng on derzoek zou doen instellen. De voorzitter bracht het verkoopen van de machinerie van het stoomgemaal in be spreking. Door enkelen was een bod gedaan van 225 voor alles. De heer Wit was eigen lijk blU dat het bedrag zoo laag is. Als ons 1200 was geboden zouden we er misschien nog over denken het te verkoopen. Nu is spr. er beslist tegen, het meest nog uit een oogpunt dat we nooit weten wat er kan ge beuren. Het is nog steeds goedgegaan met den molen, maar als er ook eens wat ge beurt loopt het natuurlijk hopeloos vast en als we alles verkoopen, zitten we. Na bespreking waren allen het met den heer Wit eens, zoodat men besloot het niet te verkoopen. De heer Wit bracht nog naar voren, dat alles prima wordt onderhouden, zoodat het, wat dat betreft, niet in waarde vermindert. Dan maakte de voorzitter bekend, dat in het visscherijblad een goedkoope aanbie ding van pootaal heeft gestaan. De kosten waren 4 cent per pond, de lengte der aal 27 a 28 c.M. De secretaris had inmiddels 2500 pond besteld. De vergadering ging hiermede accoord. Dan is door de Ned. Heide-Mij. van een z.g. fonds nog een be drag van 40 beschikbaar gesteld, wat eveneens voor den aankoop van pootvisch moet worden besteed. Van de Zuivelfabriek „Aurora" zijn door het dagelijksch bestuur de sintels aangekocht voor 15. Inmiddels zijn er 4 auto's vol weggehaald. De heer C. Bas vroeg of het niet afdoende zou zijn als het gras langs de dijkjes dood gespoten werd. Men voelde hier wel voor, maar wilde dan ook de brandnetels in het grasgewas langs de dijken behandelen. Dan werd nog gevraagd of de koek van de kolenloods bij het stoomgemaal al weg genomen is. De voorzitter antwoordde dat dit nog niet geschied is, maar men zal den timmerman opdracht geven. WIERINGERWAARD Aanrijding bij het passeeren. Dinsdagmorgen stond de expediteur J. v. d. Vliet met zijn bestelauto aan den rech terzijde van den weg geparkeerd aan de Kleine Buurt, toen een vrachtauto van den heer Bakker van Hoogkarspel beladen met takken wilde passeeren. Dit zou allemaal goed gegaan zijn, indien de wagen niet Zoc breed was geladen. Bij het voorbijrijden hebben de takken den zijwand van de be stelauto beschadigd. Ook de spiegelwerd afgerukt. De politie heeft proces-verbaal opgem a akt STANIOL (zilverpapier) bedrukken wij óók ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320 Arrondissements-Rechtbank ie Alkmaar 235. Overtuigd, dat de dokter den grenswacht had willen misleiden, keerde de soldaat naar het hoofdkwartier terug. Het was tegen het invallen van de nacht en de tijd waarop de gevangenen door het gat in de vloer probeerden te vluchten. 236. De soldaat wilde de gevangenen een verhoor afnemen en gaf een van zijn ondergeschikten bevel de gevangenis te openen en de gevangenen een voor een bij hem te brengen. De soldaat deed wat hem bevolen werd. (Vervolg zitting van Dinsdag 13 April). Diefstal ten nadeele van Maatschap pelijk Hulpbetoon te Den Helder. In de middagzitting van de Arrondisse- ments-rechtbank had zich als eerste ver dachte te verantwoorden een Heldersche los- werkman, thans gedetineerd, wien ten laste was gelegd, dat hij in het tijdvak van Nov. 1936 tot Februari 1937 zich wederrechtelijk had toegeëigend een hoeveelheid cokes, welke cokes hij namens het Maatschappelijk Hulpbetoon van de gemeente-gasfabriek: aan armlastigen moest uitreiken. De nog ietwat schuchtere jonge man er kende de hem ten laste gelegde verduiste ring. HÜ had de bonnen van de armlastigen gekregen om, tegen een vergoeding van 10 cent per mud, voor hen de cokes te halen. Ongeveer 50 mud had hij verduisterd. Als venter met brandstoffen verdiende hij een 18 per week, die hij aan zijn moeder afdroeg. Van haar kreeg hij 2 per week, doch'wegens het bezoeken van bioscopen, had hij 4 per week uitgegeven en zoo was hij vastgeloopen. De reclasseeringsambtenaar, de heer Wiggers, had dè omstandigheden van. ver dachte onderzocht en zette uiteen, hoe deze aanvankelijk een hooger zakgeld genoot "en het toen niet meer kon houden. Getuige vond de reclasseeringskansen van de jongen zeer gunstig, omdat hij zich ook op zijn tijd weet te beheerschen. Hij ziet, dat verdachte zich in het vervolg zal onthouden van hooge uit gaven en geen café's zal bezoeken en zijn schulden zal vereffenen, n.1. de 45 van de cokes, die de menschen niet hebben ont vangen. De officier van justitie, mr. v. d. Feen de Lille, vroeg, hoe de heer Wiggers zich de reclasseering voorstelde. De heer Wiggers had toezegging van een patroon, die hem voorloopig voor 14 dagen in het timmervak wilde plaatsen, zoodat er kans is, dat hij zich in het werk kan reclas- seeren. Gaat de jongen „den bak" in en komt hij thuis, dan heeft hij niets en is het heele- maal mis. Als hij 14 dagen' werk heeft, zal hij zeker wel thuis mogen komen en anders krijgt hij zeker wel ergens onderdak. De officier oordeelde de gepleegde hande lingen meer verduistering dan diefstal. Wanneer de zaken zoo staan, als de heer Wiggers ze voorstelde, dan dient de poging van reclasseering gewaagd te worden, al was spr. niet zoo enthousiast als de heer Wiggers. Spr. vorderde voorwaardelijk 6 maanden met een proeftijd van 3 jaar en oplegging van bijzondere voorwaarden. De - verdediger, mr. J. Belonje, sloot zich aan bij het standpunt van den heer Wiggers en oordeelde verdachte met 2 maanden voor arrest reeds voldoende gestraft. Wijn gestolen om te trouwen. In de volgende zaak stonden terecht de timmermansknecht Pieter B. uit Den Helder en dB stucadoor Willebrordus L., eveneens te Den Helder, thans gedetineerd. Zij hadden ingebroken in een kelder aan de Looiers gracht en daar een 18-tal flesschen wijn ontvreemd. De afspraak was, dat B. de flesschen zou verkoopen, om daarvoor een ameublement te koopen, aangezien hij wilde trouwen. Een flesch hadden zij leeggedronken, toen de anderen in beslag werden genomen. De koster van de r.k. kerk, de heer Ouwens, had 's morgens de inbraak ontdekt. Met een hoog stemmetje gaf verdachte B. toe, dat hij in 1936 reeds tot 8 maanden voorwaardelijk was veroordeeld. De officier oordeelde, dat het plan van L., die met zijn nichtje moest trouwen, was uitgegaan. Spr. veronderstelde, dat de hee- ren aanvankelijk het geld van de offer blokken op het oog hebben gehad en den wijn maar hadden meegenomen, omdat de offerblokken niet bereikbaar waren. Spr. wees op de voorwaardelijke vex-oor- deeling van B. en herinnerde er aan, dat L. vóór 7 jaar door den kinderrechter tot f 5 boete was veroordeeld. De rapporten over L. zijn niet gun stig. Hij leeft, als een zieltje zonder zorg' met zijn nichtje, die een slechte reputatie heeft. Aan zijn moeder, die hem herhaaldelijk o"p het verkeerde van zijn handeling wees, stoorde hij zich niet. Hij gaat met open oogen zijn ongeluk 'tegemoet. Dit moet hij zelf weten, maar als hy de maatschappij er in haalt, dan past een gevangenisstraf, waarvoor spr. één jaar vorderde. Tegenover B. wilde spr. rekening houden met de 8 maanden, die in het verschiet lig gen, zoodat hij tegenover hem 5 maanden vorderde. L. zei, dat hij in hoofdzaak heeft ge-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7