Spoct Liquidatie van de N.V. Vlamoven Straatklinker Jiimmeums GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. communistisch gedoe van een socialistisch predikant, maar, zei spreker, de eenige drang welke mij drijft is en blijft Christus. Spreker is er van overtuigd dat de Bel- lamy-staat komt, er kan immers ontzettend veel veranderen in eenige jaren. Spreker zou alle christenen willen toeroepen, dat we nu eindelijk eens niet meer met woorden doch met daden moeten toonen, dat wij christenen zijn. Spr. heeft in de laatste jaren, in besprekingen met leerlingen steeds duidelijker gevoeld, dat de woorden uit het nieuwe testament de Bellamy-gedachten inhielden. Spreker verduidelijkte een en ander met voorbeelden. Waar brengt geld geluk en vrede, riep spreker uit. Bevrijdt den mensch van de macht van de mammon, werkt voor het volk, leeft voor het volk en laat het volk geregeerd worden door rechtvaardigheid. Het geheele eigendom van den staat be hoort aan het volk, zoo zegt Bellamy en zoo zei ook Christus, hoe durft men dan te zeg gen dat die twee tegenover elkaar staan? Wat doet een gemeenschap met Christus? Bellamy is opgestaan en heeft gezegd: „be wandel dezen weg, maakt de mcnschen vrij in vrede en geluk". Spreker eindigde zijn interessante rede met de woorden: Weest mensch en toont dat ook. Na de pauze welke werd doorgebracht met zingen van Bellamy liederen werden nog eenige ingekomen vragen naar volle tevredenheid beantwoord. Hierna dankte de voorzitter den spreker voor zijn gloedvolle rede en wekte op om veel propaganda te maken voor het mooie doel en tot heil van de menschheid. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. De uitslagen van de gister gespeelde schoolwedstrjjden luiden: Voetbal: Lyceum IV—Ulo Juliana I 0—5 R.H.B.S. III—Ambachtsschool III 5—0 Ulo Alkm. II—Lyceum V 4—0 Alkm. Elftal a—Alkm. Elftal b 2—1 Korfbal: H.B.S. I—Kweekschool I 1—1 H.B.S. II—Ulo III 5—0 H.B.S. in—Centr. Sch. I 4—1 Ulo II—Bergen III 21 Hockey (heeren): Handelssch. I—Lyceum II 06 H.B.S. IGymnasium 4—2 H.B.S. II—Lyceum I 1—3 Demi-finales op 24 April worden hier: Lyceum II—R.H.B.S. I en Lyceum I R.H.B.S. II (ingeloot) Het korfbalprogramma. 17 April: Ulo II—Ulo III 1.30—2.30, Ulo IV—Centr. 7 8 lj. 2.30—3.30 en Kweek I— Bergen I van 3.304.30 uur. 21 April: H.B.S. I—Ulo I 2.45—2.45 en Bergen IIBergen III van 2.453.45 uur. 24 April: H.B.S. II—Kweek II 2—3 en H.B.S. IIBergen II van 3.4.uur. 28 April: Bergen I—H.B.S. 3.30—4.30, Bergen HlCentr. 7 8 lj. 2.30—3.30 en Ulo IV—Bergen III van 3.304.30 uur. 30 April: Kweek I—Ulo I 11—12, Ulo I- Bergen I 3—4, Ulo III—Kweek II 9—10, H.B.S. II—Ulo II 10—11, Ulo II—Kweek II 2—3, H.B.S. III—Ulo IV 10—11, Bergen II —Centr. 7 8 lj. 2—3 en H.B.S. III—Ber gen III van 34 uur. Er wordt evenals voorgaande jaren een halve competitie gespeeld en wel 2 maal 25 minuten met 10 minuten rust. Er wordt ge speeld in 3 afdeelingen: Afd. 14 twaalf tallen, Afd. 2—4 twaalftallen en Afd. 3—5 twaalftallen. Zwemmen. NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS NAAR LONDEN? Een uitnoodiging van de Empire Swimming Club. Naar w(j vernemen heeft de Empire Swimming club enkele Nederlandsche zwemsters uitgenoodigd tot deelneming aan wedstrijden, welke op 12 Juni a.s. in het Wembley-zwemstadion te Londen wor den gehouden en waarbij tevens de beste Engelsche zwemsters aan den start zullen verschijnen. Willy den Ouden is gevraagd voor de 100 yards borstcrawl, Tini Wagner voor de 220 yards borstcrawl, Rie Mastenbroek voor de 440 yards borstcrawl, Nida Senff voor de 100 yards rugslag en Jopie Waal- berg voor de 200 yards schoolslag. Voorts staan twee estafettenummers op het pro- gramme, n.1. de 4 x 50 yards borstcrawl en de 3 x 50 yards wisselslag. Jopie Waalberg, Nida Senff, Rie Mas tenbroek en Tini Wagner hebben de invi tatie reeds aanvaard. Hoewel verschillende onderdeden van deze Engelsche tour nog nader door den K. N. Z. B. geregeld moe ten worden is de kans groot, dat de Neder landsche zwemsters in Juni a.s. in het Wembley-stadion, waar 8000 toeschouwers geborgen kunnen worden, aan deo start zullen verschijnen. Een opname uit „Brandend Goud" die zal door het dolle heen. Anatol wordt, zooals een der buitenlandsche oliemagnaten het uitdrukt, een „bezopen" stad. De oliekoorts brengt de eens arme bevol king volkomen tot razernij en niet te be schrijven uitspattingen. Totdat een ge ruïneerde grondeigenaar een oliebron in brand steekt. Anatol gaat in vlammen op; in een oogwenk is het een ruïne. De oliekoorts heeft het lichaam vernietigd. En de roman tische draad, die er doorheen loopt, is, dat Gregor zijn trouwe en eenvoudgie Franzis- ka, die hij voor een voornamere, berekenen de liefde had verlaten, terugvindt op de puinhopen van de oliestad AnatolZie daar de roman van de „Oilrush". Tourjanski heeft in deze boeiende film zeer gelukkige momenten gehad. Hoewel zijn werk niet op originaliteit kan bogen, deze week in de bioscoop „Harmonie" draaien. zijn er stukken voortreffelijke film te waar- deeren, vakkundig gemonteerd door Eduard von Borsody, den assistent-regisseur. In het totaal der film is de supei*visie van Toer janski duidelijk merkbaar. De massaregie is zeer knap en indrukwek kend, terwijl ook aan de détails de noodige aandacht besteed is. En in de tweede plaats heeft Tourjansky een gelukkige hand gehad met de keus zijner acteurs. In de eerste plaats noemen wij een zeer boeiende Fran- ziska van Brigitte Horriey en eén prachtige creatie van Fritz Kampers als JaskulskL Gustav Fröhlich, een der „grossen Kanone' van de huidige Duitsche film komt ook hier niet boven den middelmaat uit. Een film, die pns aller aandacht ver dient. Slechte tijd is de oorzaak „BRANDEND GOUD" IN BIOSCOOP HARMONIE. Beeld van olie-koorts. De film Brandend Goud, die vanaf mor genavond in de bioscoop „Harmonie" ver toond zal worden, is gemaakt naar de ro man „Stadt Anatol" van Bernhard Keller- mann; Peter Francke en Walter Supper maakten er een voor de film geschikt draai boek van en W. Tourjanski voerde de regie. Brandend goud is een roman van de jacht naar olie. De geschiedenis verhaalt van den terugkeer van Jacques Gregor in zijn arme geboorteplaats Anatol, waar rustige burgers watermeloenen slijten aan hun stadgenooten en het armelijke leven stilaan voortkabbelt. Gregor's verschijning wekt eenige deining in het stadje. Hij is er van overtuigd, dat zijn geboortegrond rijk aan olie is, en hij be gint te boren; als zijn pogingen dreigen te falen en zijn buitenlandsche maatschappij hem haar crediet opzegt, spuit plotseling de olie hoog uit de aarde; de arbeiders zijn „DE GOLEM" IN CITY-THEATER. Harry Baur in de rol van den ontoerekenbaren keizer Kudolf II van Bohemen. Harry Baur speelt in „De Golem", die deze week in het City-theater draait, den halfwaanzinnigen keizer Rudolf II van Bo hemen, en Harry Baur heeft in die rol vol op gelegenheid zich te laten gaan. Zijn uit barstingen van woede, zijn verregaande bij- geloovigheid, zijn ziekelijke achterdocht en zijn angst voor den dood ondermijnen hem; lichamelijk is hij een geweldenaar, geestelijk is hij een stumper. Het uitbeelden van zulk een figuur is een kolfje naar Harry Baur's hand, en het aan tal scènes, waarin hij groot spel laat zien, is talrijk. Het hoogtepunt wordt bereikt als hij den onbeweeglijken, onaandoenlijken Golem toespreekt, en het monster verzoekt, hem, den keizer, niet als vijand maar als vriend te beschouwen, een vredesaanbod waarop het gevaarte niet reageert, wat Rudolf II weer in één van zijn driftbuien doet ontste ken. De legende van den Golem is reeds meer dan eens verfilmd, o.a. door Paul Wegener; het verschil tusschen deze Fransche film en haar voorgangsters is, dat de Golem in dir nieuwe product eigenlijk geen rol speelt en uitsluitend het alles verwoestend, alles ver brijzelend monster is, een dommekracht, zonder ziel of wil. Volgens de overlevering kneedde de rabbijn Loew in 1560 een fan tastisch wezen uit klei en verborg zijn schepping, die, als de nood het hoogste zou zijn gestegen, de onderdrukte Jóden uit het Praagsche ghetto zou beschermen tegen hun vijanden. Angst voor de kracht en de onweerstaanbaarheid van den verbox-gen ko los doet den keizer hemel en aarde bewegen om den Golem in zijn bezit te krijgen voor het te laat is, maar de jonge rabbijn Jacob, de eenige die het geheim kent sedert den dood van rabbijn Loew, blijft standvastig bij alle martelingen die hij ondergaat. En als de keizer het te bont maakt, treedt de Go- lam inderdaad als wreker op, komt tot le ven, doet muren ineenstorten en vergeet niet alle vijanden der verdrukten, den ver rader Lang en den keizer voorop, een kopje kleiner te maken. Als hij zijn taak heeft volbracht, wischt rabbijn Jacob het teeken van 's Golems voorhoofd af, de gedaante versteent, en valt tot een hoopje stof in el kaar. Julien Durivier heeft veel zorg besteed aan de massa-scènes, zonder nieuwe paden te betreden, of van de oproeren, samenscho lingen en hofgeesten iets anders te maken, Het is alles overweldigend en ook wel knap maa.r fantasie komt er niet aan te pas. Dat èr toch vele tafreelen zijn die bet oog bekoren, is te danken aan den camera man; fotografisch staat de film op hoog peil, en de indrukwekkende decors, ontwor pen door de Russen Kopecky en Andrejew, komen daardoor goed tot hun recht. Hedenmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap yan den burge meester. De zetel van 's raads nestor, den heer Govers, was met bloemen gesierd in ver band met het feit, dat de heer G. den volgenden Dinsdag 55 jaar getrouwd zal zijn. Bij de opening ontbraken nog de heeren Vogelaar wegens ziekte en Bulens. De voorzitter sprak, terwijl alle le den gingen staan, een woord tot den heer Govers in verband met diens huwelijks feest. Hij geloofde, dat de heer G. en zijn echtgenoote een lange reeks van jaren in echtelijken trouw veel goeds hebben on dervonden en elkaar des te minder kun nen missen. In dit verband herinnerde spr. aan een versje in de trouwzaal. Hij hoopte, dat het echtpaar over 5 jaar in goede gezondheid zijn diamanten bruiloft zal beleven. (Aplaus). De heer Govers sprak zijn dank uit voor deze woorden en voor de daarop gevolgde instemming. Hij noodigde allen op de re ceptie in hotel Proot. Ingekomen zijn: a. Een brief d.d. 17 Maart j.1., nr. 86, van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, ten geleide van het door hen goedge- keui'd raadsbesluit van 29 October 1936, nr. 4, tot verkoop van een strook grond gelegen langs de Bergerringvaart aan de gemeente Bergen. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief d.d. 17 Maart j.1., nr. 155, van hetzelfde College, ten geleide yan het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 Februari 1937. nr. 6, tot wijziging der Bouwverordening der gemeente Alkmaar. Als voren. c. Een brief d.d. 17 Maart j.1., nr. 37, van hetzelfde College, ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Ko ninklijk besluit van 1 Maart 1937, nr. 36, houdende goedkeuring van de bij raads besluiten van 17 December 1936 en 21 Ja nuari 1937 vastgestelde verordening tot wijziging der verordening op het heffen van markt-, staan- en waaggelden. Als voren. d. Een brief d.d. 24 Maart j.1., nr. 127, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 17 December 1936, nr. 22, tot vaststelling der verordening tot aanwijzing van de ambten en betrekkingen in vasten dienst der gemeente, welke met uitsluiting van andere gegadigden, slechts kunnen wor den vervuld door capitulanter Als voren. e. Een brief d.d. 31 Maart j.1., nr. 84, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 Maart 1937, nr. 12, tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Rembrandtstraat hoek Vermeerstraat, aan J. Breed. Als voren. f. Een brief d.d. 31 Maart j.1., nr. 84, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 Maart 1937, nr. 25, tot verhuur, voor den tijd van een jaar, van de boerderij gelegen in den Monniken-, Raven- en Ro- bonbospolder, aan H. Rotteveel. Als voren. g. Een brief d.d. 31 Maart j.1., nr. 84, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 Maart 1937, nr. 26, tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan den Westerweg, aan den heer R. J. Schierbeek. Als voren. h. Een brief d.d. 31 Maart j.1., nr. 59, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 Maart 1937, nr. 16, tot verhooging van het in de overeenkomst van geldleening met den Staat der Nederlanden genoemde bedrag (vei'hoogd crediet voor der; bouw van het politiebureau). Als voren. i. Een brief d.d. 31 Maart j.1,, nr. 60, van hetzelfde College, ten geleide van tot door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 Februari/18 Maart 1937, nr. 4, o. m. tot het aangaan van een geldleening. Als voren. j. Een brief d.d. 31 Maart j.1., nr. 79, van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 Maart 1937, nr. 2, tot verhuur van een perceel tuingrond, gele gen aan den Helderscheweg. Als voren. k. Een brief d.d. 30 Maart j.1. van den heer D, W. Abelskamp, berichtende zijne Beton* en esfalt-coneurrenton. (Van onzen R.-redacteur.) Een dezer dagen is besloten tot de liquidatie van de N. V. „Vlamoven straatklinker", een organisatie waarbij vrijwel alle straatsteenfabrikanten wa ren aangesloten. Redenen dezer liquida tie zijn de tijdsomstandigheden. Nu men zooals aangenomen mag wor den in een tijdperk verkeert waarin de zakenwereld opleeft, doet deze opheffing van een groot concern vreemd aan. Maar naar men ons mededeelde, heeft in het algemeen de steenfabrikant niet in die mate van de opleving geprofiteerd als hem wel lief was. Reeds vroeger had de steenfabrikatie haar hausse en baisseperio den beleefd en teneinde gezamenlijk op te treden en aan den onderlingen kryg een einde te maken was bovengenoemde N.V. opgericht. Het steenbakkersbedrijf is immer een bijzonder geweest. Jaren van grooten voorspoed heeft hij gekend zooals in de oorlogsjaren, toen er in 1917 een woningtekort was. Hooge prijzen werden betaald, té hooge prijzen zelfs naar het oordeel van de regeering, die maxi mumprijzen wilde vaststellen. Fabrieken werden opgericht, reeds bestaande uitge breid en de productiecapaciteit steeg aan zienlijk, niet in het minst door nieuwe vin dingen die een grootere aanmaak a steenen mogelijk maakten. Gebruikte men eerst de z.g. veldovens waardoor men slechts eens per jaar kon „oogsten", door de ringoven kon geduren de het geheele jaar geproduceerd worden. Gelijk bijna overal het geval is, deze té voorspoedige periode was een niet zeer lang bestaan beschoren en enkele jaren na het einde van den wereldoorlog vielen er harde klappen in de steenindustrie. Fail lissementen waren aan de orde van den dag en bloeiende industrieën van voorheen geraakten in verval om ten langen leste geheel te verdwijnen. „Extra rood contract". Reeds vroeger had men getracht door een bijzondere bepaling de situatie meester te worden en omstreeks 1918 kwam het bovengenoemd contract tot stand. Men maakte voorheen in hoofdzaak harde stee nen en gevelsteenen, voor „binnenhuis steen" had men weinig of geen interesse De fabrikanten staken de hoofden bij elkaar en besloten een bepaald gedeel te van de door hen te fabriceeren stee nen zacht te bakken om deze in de plaats te stellen van de kalkzandsteen die tot dusverre als binnenhuissteen in het buitenland vervaardigd werd. Het resultaat was echter... een verhoo ging van productie. Waar een bepaald ge- deeltè van de steenen slechts zacht gebak ken mocht worden om als remplacant van het uitheemsche product te dienen, voerde de fabrikant de productie van het totaal aantal steenen aanzienlijk op en het gevolg liet zich raden: overproductie. De „vlamoven". Liet. zich de situatie somber aanzien wat betreft de genoemde steensoorten, de ge wone straatsteen stond er beter voor. Voor het jaar 1919 golden de spoorwegen als universeel reis- en transportmiddel. De wegen verkeerden over het algemeen in zeer slechten staat. De auto verkeerde vrijwel in embryonalen toestand, de inten siteit van het verkeer over den weg was vrijwel nihil. Allengs veranderde deze toestand, de wegen werden aan grondige onderzoe kingen onderworpen en al spoedig was er groote vraag naar straatsteenen. Reeds in 1916 was door den heer Van de Koppel uit IJsselstein een oventje gefabriceerd, ter vervaardiging van straatsteenen. Eenige jaren later werden er meerderen gebouwd. Beide men in den beginne dat de straatwe gen alleen maar slecht waren omdat de hoedanigheid van den klinker niet deugde, deze meening moest al spoedig het veld ruimen daar de vlamovenfa brikanten al het hunne er toe bedroe gen het fabrikaat in eere te herstellen en daar wonderwel in slaagden. Omstreeks 1920 werd een combinatie tusschen de verschillende fabrieken opgericht. Tot voor kort waren onge veer zestig fabrikanten bij deze orga nisatie, de N.V. „Vlamovenstraatklin ker" aangesloten. De combinatie richtte o.m. een labora torium op waar verschillende proeven wer den genomen teneinde de kwaliteit van de te leveren waar zoo hoog mogelijk op ie voeren. Eerst vlqtte de combinatie niet zoo ge weldig maar hoe meer de behoefte toenam aan goede verkeerswegen, niet In 't minst gestimuleerd door de steeds meer in aan tal toenemende auto's, hoe meer de heme1! opklaarde voor den fabrikant en men kort gerust zeggen dat het tijdperk 19191930 een gouden tijd voor hen beteekend heeft. Maar wederom verviel men in de fout van te veel produceeren. Na 1930 heeft men kans gezien de productie te verzesvoudigen en wederom leverde deze handelwijze eert te groote voorraad op. Maar ook andere factoren zijn aan te wijzen die een groote rol gespeeld hebben in den ondergang van de com binatie. Beton en asphalt deden het met succes tegen den klinker. Maar daar nevens werd de N.V. belaagd door de vlamovenfabrikanten, die niet aange sloten waren... En in 1930 deed de crisis zijn intrede. Talrijke fabrieken werden getroffen. De voorraden bleven op de terreinen. Niet lang geleden moest de beste fabriek aan den IJssel, een onderneming schitte rend geoutilleerd, verkocht worden., voor afbraak. En in het centrale punt van de N.V., het groote kantoorgebouw te Zeist, moest de toekomst wel somber ingezien worden. Het kantoor is ruim zes jaren geleden opge richt. De geheele administratie werd er om- der gebracht, een directeur en twee onder directeuren zwaaiden er den scepter, een groot personeel was aanwezig. Verkoopers reisden het land af om de 3- a 4,000.000 steenen, bijeengebracht door de onder scheidene fabrikanten, te verkoopen. En thansliquidatie! Een deel der aangesloten fabrikanten wa ren van meenig dat zij, indien zij alleett werkten, kans hadden het hoofd boven wa ter te houden en dat zij niet door aan een eenheidsprijs vast te houden, de zwakkere collega's langer konden steunen. De eenmaal gesloten contracten zullen verder worden afgewikkeld en dandas Lied ist aus. Maar de echo zal somber zijn. Velen zul len hun bedrijf moeten sluiten en slechts een enkele naar men zei heeft een bescheiden kans het veege lijf te bergen. De N.V. is gezonken als een baksteen..* Nadruk verboden. benoeming als lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim aan te nemen. Als voren. 1. Een adres, ingekomen 31 Maart j-1 van A. C. van Bezooijen e. a., bewoners van den Omval, verzoekende aan het laatste gedeelte van den Omval voor de nieuwe gebouwde woningen eenige straat lantaarns te plaatsen. In handen gesteld van Burgemeester en Wethouders om bericht en raad. De heer Govers had gehoord, dat aan adressanten is medegedeeld, dat zij gasge- bruikers moesten worden en sprak zijn verbazing daarover uit, met een verwijzing naar bewoners aan den weg naar Aker sloot. De voorzitter beloofde dat hier re kening mee zal worden gehouden in het prae-advies. Als 't dan maar niet te lang duurt", zei de heer Govers. n. Een brief d.d. 22 Maart j.1. van den heer H. Habiecht, mededeelende zijne be noeming tot lid van het Bestuur der Ge meentelijke Instelling voor Maatschappe lijk Hulpbetoon aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. n. Verslagen van het Centraal Bureau voor verificatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche ge meenten, van de opneming van kas en boeken op 17 en 22 Maart j.1. van het Sportparkbedrijf en het Plantsoenbedrijf. Als voren. o. Een brief d.d. 31 Maart j.1., nr. 161, van Gedeputeerde Staten dezer provincie, berichtende, dat aan de Vaste Commissie voor Uitbreidingsplannen in Noordholland opdracht is gegeven de totstandkoming van een partieel plan voor een gedeelte van het vroegere uitbreidingsplan ..Alk maarder Hout e. o." zoo spoedig mogelijk te bevorderen. Als voren. p. Een brief d.d. 24 Maart j.L, nr. 275, van hetzelfde College, ten geleide van stukken bevattende de meeningen van de raden der gemeenten Heiloo en Oudorp met betrekking tot de grenswijziging en van de daartoe in die gemeenten gevorm de commissiën uit de ingezetenen, bedoeld in artikel 158 der gemeentewet. De Burgemeester werd aangewezen al? gemachtigde dezer gemeente bij de behan deling van deze aangelegenheid in de openbare vergadering van Gedeputeerde Staten van 19 Mei 1937. q. Een verslag van de bespreking door den wethouder van Volkshuisvesting, ge houden met eenige vroegere bewoners van het Karenhuis, die over den conciergè klachten hebben geuit, op 22 Maart 1937. Aangenomen voor kennisgeving, r. Een adres d.d. 10 April 1937 van M. Kansen, alhier, met betrekking tot de door hem betaalde rechten voor het aanbrengen en hebben van gedenkteekenen op de ge meente begraafplaats. De heer Stoutjesdijk zei, dat ieraang geen grafsteen mocht plaatsen, omdat h»j nog moest bijbetalen. De heer Klaver sprak van een misver stand. Er is iets anders geplaatst dan aan gevraagd is, maar de zaak komt in orde. s. Een brief d.d. 7 April 1937, nr. 17, van Ged. Staten dezer provincie, ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Koninklijk besluit van 22 Maart 1937, nr. 13, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 18 Februari 1937, nr. 15, tot vaststel ling eener verordening tot wijziging der ver ordening op het heffen eener belasting op de honden. Aanenomen voor kennisgeving, t. Een brief d.d. 12 April j.1., van het Bd van den raad H. C. Stoutjesdijk, verzoekend^ in de eerstvolgende raadsvergadering ta# B. en W. vragen te mogen stellen omtrent het gasverbruik van het politiebureau en het cokesverbruilc van het stadhuis. De voorzitter wilde dit toestaan irt de volgende raadsvergadering. De heer Stoutjesdij k vroeg, witT- om dit nu weer uitgesteld moet WOïdfn.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11