IBIS SHAG Bij Hitler's 48sten verjaardag. DoËbelmatin lekker... man! Tlietms de begrooting le plaatsen voor de Zuidlaan en den Kerkendijk. De commissie had aandrang uitgeoefend, om bij den minister spoed te verzoeken voor de door den raad gewilde huurverlaging van de woningen in het Tuindorp. B. en W. deelden mede, dat de hypotheekbanken bereid zijn, de huren met 1 te verlagen, inplaats van 0.75, als de regeling wordt goedgekeurd. De heer E 1 1 i s vroeg, of het juist was, dat het werkloozen-comité. den raad in de wielen reed, door de indiening van het ver zoek om het raadsbesluit niet goed te keu ren. De voorzitter antwoordde, dat het verzoek was verzonden. Weth. Macdonald zeide, dat Volks huisvesting advies had uitgebracht. B. en W. hebben duidelijk gemaakt, dat veel meer beoogd wordt dan verlaging voor de 15 woningen die de gemeente huurt. Wordt het voorstel goedgekeurd, dan worden de huren voor alle bewoners, die steun hebben, ver laagd. Het is dus een groot algemeen be lang. Weth. den Das gaf een uitvoerige uit eenzetting van den gang van zaken. B. en W. hebben de zaak besproken op het departe ment van Volkshuisvesting. De gestie werd daar iets nieuws geoordeeld, doch de ambte naar verklaarde zich, na een uiteenzetting tot een gunstig advies bereid. 16 Maart heeft een onderhoud plaats ge had. Het werkloozen-comité verzocht 18 Maart om niet-goedkeuring en dit adres kwam om advies bij B. en W. 12 April. Spr. stelde vast, dat de actie van het werkloozen-comité in het nadeel is van de werkloozen. Het comité veroorloofde zich sterke uit drukkingen in het adres, die zeer ongepast zijn en insinuaties genoemd kunnen wor den. Ongepast is, dat de huizen op 1200 gebaseerd zijn en het is een valsche voor stelling van zaken, dat achterstallige huur zal worden ingehouden. De gang van zaken wordt door het werk loozen-comité geremd. Ook spr. deed uit komen, dat de regeling van B. en W. aan alle werkloozen en gesteunden van het B. A. ten goede komt. Pas als Binnenlandsche Zaken afwijst, zullen de bakens verzet moeten worden. De verlaging van 1. tot 1.50 van de huren in het Tuindorp van de gesteunden is voor hen een winst, omdat die huurverlaging, als deze tot stand komt, niet van den steun wordt afgetrokken, zooals het werkloozen-comité onjuist beweert. De raad sprak zich met algemeene stem men voor de regeling van B. en W. uit. De heer V o t e vond, dat men bij de aan stelling van een tijdelijke kracht op gemeen tewerken en op de secretarie handelt als in den regententijd. Geen enkele oproep werd geplaatst, terwijl velen in de gemeente in staat zijn het eenvoudige en zelfs meer eenvoudig werk te doen. Voor verhooging van de tijdelijke kracht bij Gemeentewerken voelde spr. niets. In Bergen worden ver schillende intellectueelen door het B. A. gesteund. Geef hen ook eens een kans. Weth. Macdonald zei, dat de bedoeling niet voorzit, om den jongeman vast aan te stellen. Dit hangt van diens capaciteit af. De verhooging wordt door zijn chef voorgesteld en B. en W. hebben zich daarnaar te richten. Voor de toekomst heeft spr. geen bezwaar tegen een oproep. De heer V o t e wilde die alsnog. De heer Swaag: Wij hadden daar al een tijdelijke kracht, die vast is geworden en krijgen nu weer een tijdelijke kracht. Spr. vroeg de toezegging, dat het geen vaste kracht wordt. Weth. Macdonald: Het is geen nieuwe tijdelijke kracht. Het is iemand, die de plaats vervult van een werklooze, die admi nistratief werk deed voor de opslagplaats. Weth. den Das: De kracht wordt over bodig, als de werkloosheid minder wordt, want dan vervalt de noodzakelijkheid, om aan de opslagplaats een administratie te houden, zooals nu voor de werkloozen noodig is. De heer Voute: Dit is iets anders. De werklooze moest gesteund worden. Nu heb ben wü iemand met wien dit niet het geval is. Weth. Dingerdis was overtuigd, dat de regeling een voordeel was voor de ge meente. De voorzitter zegde toe, den jongeman te willen mededeelen, dat de raad deze functie als een tijdelijke beschouwt. De heeren Voute, V r ij e en Swaag bleven tegen de 50 verhooging, zoodat met 7 tegen 4 stemmen tot de verhooging werd besloten. De heer Brak had niet den indruk, dat het toezicht op het bouwen in de gemeente be hoorlijk geschiedt. Sommigen bouwen met negeering van de verordening en spr. meende, dat afwijking van de verordening niét moet plaats hebben en wenschte, dat scherper wordt toegezien, ook op het bouwen van zomerwoningen. Hier en daar worden er nog van hout gebouwd. Ook weet spr. een nieuw woonhuis, waar van de dikte van den muur afwijkt van de verordening. De voorzitter zegde een onderzoek toe. Het bestaande ruiterpad in het natuur reservaat zal op aanraden van deskundigen met 10 c.M. lange takjes verbeterd worden. Op een vraag van dr. Hemelrijk zeide de voorzitter, dat de N.V. Bouw Exploi tatie Maatschappij wel bezwaren zal maken tegen ruitersport in de duinen. Dr. Hemelrijk beoogde meer een aan sluitend ruiterpad van het natuurreservaat naar Bergen aan Zee. De voorzitter deelde mede, dat daar naar zal worden geïnformeerd. Eenvoudig is het niet, omdat het werkverschaffing is op particulier terrein. Over de kermis houden Ged. Staten 21 April een zitting. De heer Swaag vreesde, dat als Ged. Staten afwijzend beschikten, er wel minder ge wenschte maatregelen konden genomen moeten worden, omdat dekking van den post zal moeten worden gezocht. Hierna werd om half zes gepauzeerd. De leider zelf wil eenvoud, zijn omgeving wil „bewierooking". DE ROTARY-CLUBS. (Eigen correspondentie). Wij schreven in onzen vorigen brief over de moeilijkheden, die de Duitsche Rotaryclubs moeten doormaken. Het doet ons genoegen heden te kunnen mel den, dat de Duitsche regeeringsinstan- ties te kennen hebben gegeven, de pers- aanvallen uit partij kringen, waarvan wij melding maakten, ten strengste te veroordeelen. Aan de Duitsche pers is intusschen reeds bevel gegeven, voortaan over de Rotary-beweging te zwijgen, wat natuurlijk ook geldt voor het week blaadje „Der Blitz", dat reeds aange kondigd had, te gelegener tijd met nieuwe attaque's te zullen komen. Men verwacht nu, dat de regeering verder zal g^an en in het openbaar zal mee- deelen, dat Rotary haar sympathie heeft. Dat zou zonder twijfel een hoogst verstan dige maatregel zijn. Wij wezen er reeds op, dat het feit, dat Duitschland zoovele Rotary clubs heeft het zullen er dit jaar wel bijna 50 worden een onschatbaar middel in de hand der buitenlandsche politiek van het Derde Rijk is, zich langzaam maar zeker nieuwe vrienden in het buitenland te ma ken, zoowel doordat telken jare duizenden buitenlandsche Rotarians Duitsche clubs be zoeken, als ook doordat Duitsche Rotarians, waar zij ook ter wereld vertoeven, in buiten landsche clubs als leden en op doorreis wel kom zijn. Een verbod van Rotary in Duitsch land zou beide mogelijkheden afgesneden hebben en Duitschland beroofd hebben van op het oogenblik vrijwel de eenig overge bleven mogelijk van voortdurend interna tionaal contact op bijvoorbaat vriendschap- pelijken basis. Een dergelijke onhandigheid ware van de „Wilhelmstrasse" nauwelijks te verwachten geweest. Hitler's verjaardag. Dinsdag vierde Adolf Hitier zijn 48sten verjaardag. De wijze, waarop die dag in het Derde Rijk gevierd wordt, is ook al weer, als zoovele andere vierdagen in Duitschland, traditie geworden. Het Duitsche staatshoofd pleegt op zijn verjaardag in de rijkshoofdstad Berlijn te vertoeven, en het hoogtepunt van den feestdag is een parade. Midden op den openbaren weg, in den be roemden Tiergarten (ditmaal geheel aan het einde in de onmiddellijke nabijheid van het drukke verkeerscentrum van het Westen, dat „Knie" gedoopt is) waren als gewoonlijk groote tribunes gebouwd. Vele kilometers rondom was van zeven uur 's ochtends af reeds het verkeer verboden, behalve voor gasten, die met tribunekaarten gewapend waren. En tegen het middaguur marcheerden de troepen, voor zoover zij te voet gingen, in den typich-Pruisischen steeds meer overdre ven paradepas, aan den „Führer" in diens eigenschappen van oppersten bevelhebber der weermacht, voorbij. Waarbij men tel kens weer moest denken aan de verbazing wekkende carrière van dezen man, die op z'n 44ste jaar reeds dictator was over een volk van 70 millioen zielen, een volk in het hartje van de beschaafde wereld, in het cen trum van het oude Europa; en die het toch tot 1918 niet verder dan sergeant gebracht had! Om daarna bij de rijksweer tijdelijk „Bildungsoffizier" te worden wat met den werkelijken officiersrang echter niets te maken had. Van sergeant tot opperbevelhebber van leger, vloot en luchtmacht; van politiek pro pagandist en volksredenaar tot staatshoofd: van huisschilder-teekenaar-los werkman tot alleenheerscher over leven en dood, dictator zonder parlement en zonder controle, onaf- zetbaar voor het geheele leven, verantwoor delijk alleen aan God en het eigen geweten. Ter gelegenheid van zoo'n verjaarsfeest denkt men daar toch weer even over na en constateert, dat het verbijsterend is, dat zooiets in het Europa der twintigste eeuw toch maar mogelijk is gebleken! Een oordeel over den man uit te spreken, wien dit moderne wonder gelukt is, schijnt ons meer dan voorbarig. Voor overgroote deelen van het buitenland is hij voorloopig nog een hoogst onsympathieke persoonlijk heid, een soort barbaar, die zijn volk naar middeleeuwsche toestanden teruggevoerd heeft, die het leelijke anti-semitisme weer acuut gemaakt en daardoor tienduizenden gezinnen in het ongeluk gestort heeft; een geweldenaar, die het Duitsche volk opnieuw met militaristischen geest heeft vervuld en een weermacht heeft opgebouwd, sterk nog bovendien door een soldatenmentaliteit van de geheele bevolking, waardoor Europa en de wereld meer nog dan in 1914 met moord en doodslag, genaamd oorlog, bedreigd wor den. Voor het overgroote deel van zijn eigen volk daarentegen een soort halve godheid, een redder in hoogsten nood, een genie als staatsman en volksleider, een door God ge zonden Leider, voorzien van honderd talen ten, en onfeilbaar. De waarheid ligt ook hier waarschijnlijk in het midden. Adolf Hitier is niet de „trommelaar", de eeuwig-wankelbare politicus en reclame leider, gelijk in de jaren 1920'33 door zijn tallooze tegenstanders in en buiten Duitsch land geteekend werd; en evenmin de „Uebermensch", gelijk we hem door zijn eigen omgeving en aanhang in al die jaren voorgezet gekregen hebben. Hij is een man van groote talenten, beter redenaar dan schrijver, een groot organisator, een onver moeid politiek strijder. Het staat geschied- kudig vast, dat hij ook een dapper soldaat geweest is. Maar hij is toch niet het type van den geboren soldaat, gelijk zoovele Prui sen. Men vergete niet, dat hij Oostenrijker, Duitsch-Oostenrijker was. Daar in het zuiden moet men eerder landbouwers-kunstenaars dan mannen van den sabel en het gelid zoe ken. Als opperbevelhebber wijkt hy uiterlijk wel heel erg af van die generaals en andere Duitsche officieren, die bij zulke paradefeesten zijn omgeving vormen. Hij draagt ook geen uniform, dan, die zijner partij. En dan nog meestal een doodgewoon- civiele regenjas daar over heen. Martiaal ziet hij er niet uit. Maar ook de „rok" en zeker de „gekleede jas met hooge zije" passen niet voor hem. Deze man is in laatste instantie artiest, architect, teekenaar, ontwerper. Ziet men foto's van hem, zooals hij in zijn Beier- sche bergen, in zijn chalet bij Berchtes- gaden, aan zyn teekentafel aan het werk is, dan merkt men, dat daar zijn eigenlijke roeping ligt. Dat hij echter ook overal elders zelden minder in de omgeving past heeft hij stel lig aan zijn universeele aanpassingstalenten te danken. De „comedie" rondom Hitier. En dan zijn eenvoud. Hitier wil niet meer schijnen dan hij is. Dat men zooveel „come die" om hem heen maakt, is aan zijn om geving te danken. Het is een erfelijke fout van het Duitsche volk, dat het om „heer- schers" altijd weer theater moet maken, en niets mooier vindt dan het theatrale, drukke, quasi-imponeerende. Dit byzantinisme is blijkbaar niet uit te roeien. Het wordt door de massa verlangd. Sedert Hitier aan het bewind is, kan nien, nog veel meer dan vroe ger onder de keizers en koningen, aan deze uiterlijkheden, dit gedoe van adjudanten en gevolg, xijkdom aan luxe-auto's, standaar den, vlaggen, afzettingen, uniformen, eere jonkvrouwen, boeketten, fanfare's, begroe tingen, georganiseerd gejubel en wat er verder zoo by hoort, hier voor 100 pet. zijn hart ophalen. Ja, men vraagt zich wel eers af, of het Duitsche volk niet ten slotte toch oververzadigd zal blijken! Hitler's neiging voor het schilderachtige, het grootsche, het monumentale is aan deze aangeboren zucht der Duitschers voor mas- saal-militaire vertooningen tegemoet ge komen. Daaruit is een nieuwe stijl ontstaan, die het Pruisisch-kille der correcte parade met de zucht naar architectonisch-geweldige, altijd symetisch gevoelde en in weeldige kleuren gedoopte volksdemonstraties gelijk deze Oostenrijksche schilder-teekenaar ze zich gedroomd had, vereenigt. Slechts een dictatuur kon het mogelijk maken, dat deze vereeniging practisch werd door-gevoerd. Het is stellig een dure grap geweest, mogelijk slechts voor volken, die niet zoo nieuwsgierig zijn als onze goed- Hollandsche belagers van het zoete lieve Gerritje. Wij zeiden, dat ondanks alle bewierooking, ondanks het theatrale, waarmee men dezen dictator omgeeft, Adolf Hitier een eenvoudig man gebleven is. Wie hem van nabij mee maakt, kan dat telkens weer opmerken. Het schijnt, dat hij al dit openbaar vertoon, al die persoonlijke reclame, dat altijd en eeuwig zich laten kieken en filmen, als on vermijdelijk en noodig beschouwt. Uit zijn opstellen van vroeger weet men, hoe nuchter hij over al die dingen denkt. Zijn persoon lijke sympathie heeft dit alles stellig niet. Maar hy weet te goed, hoe de Duitscher aan gepakt moet worden, wil men veel, wil men alles van hem gedaan krijgen. Hitier is nuchter gebleven en weet wat hij wil. En stellig is op hem de spreuk van toepassing, dat de mensch groeit met zijn hoogere plich ten. Zijn dagelijksche medewerkers hebben vaak over hem verteld, en ontdoet men deze verhalen van de voor ons niet bepaald ge nietbare uitingen van weëige bewondering, dan blijft nog genoeg over om er ons van te overtuigen, dat deze Duitsch-Oostenrijkcr een groote politieke persoonlijkheid en een groot talent is. Hij heeft niet, als wijlen Bernhard von Bülow, helpers noodig, die zijn redevoeringen voor hem maken en met wie hij voor den spiegel de uitwerkingen van zijn woorden repeteert. Hitier dicteert zijn rede's zelf en laat zich niet door onverantwoorde lijke raadgevers beïnvloeden. Wie in de Berlijnsche politiek thuis is, weet maar al te goed, dat zelfs zijn ministers vaak nog op het allerlaatste oogenblik door plotselinge beslissingen van hun chef ver rast worden, en dat het daarom alleen reeds zoo onzinnig is, van zekere invloeden der omgeving te spreken (gelijk dat in de laat ste dagen weer op onverantwoordelijke wijze geschied is), die bijvoorbeeld een radi cale wijziging in Duitschlands buitenland sche politiek zouden hebben doorgevoerd. Bij alle nuchterheid, waar het gaat om de beoordeeling van gewenschte regie en behan deling der massa's, is Hitier in de binnenste kern ten slotte een gevoelsmensch gebleven. Echt en onveranderlijk zijn bij hem: haat tegen het joodsche ras en tegen de marxisti sche leer en haar onderwijzers: gloeiende liefde voor Duitschland en voor de natio nalistische idee; verlangen naar vrede in Europa, opdat hem mogelijk worde, bouw meester te zijn en grootsche werken na te laten. Zichtbare en onzichtbare. Wie het anders ziet, loopt gevaar, het ge beuren in Duitschland niet te begrijpen. ONZE POSTVLUCHTEN. De „Edelvalk" op de uitreis landde te Rangoon. De „Djalak" op de thuisreis arriveerde te Bagdad. HET VLIEGTUIG NAAR INDIE. Hedenochtend te 6.09 uur is het K. L. M.- vliegtuig Kievit, Ph-Aki naar Indië ver trokken. Het toestel vervoert verder 126 K.G. goe deren, 308 K.G. briefpost en 8 K.G. paket- post. CANDIDAATSTELLING TWEEDE KAMER. Aan de voor den kieskring Den Helder ingediende candidatenlijst moet nog worden toegevoegd: Nat. Boeren-, Tuinders- en M i d d. P a r t ij C. Vervoorn, P. Kooyman, J. Oosterman, W. .Tromp, S. C. Eelman, P. Boer, P. Beuk- hof Tzn., W. de Jong, I-I. J. J. Weststrate, W. van Riemsdijk. BEVERWIJK Drager van Kraton-medaille over leden. Te Beverwijk is in den ouderdom van 90 jaar overleden de heer H. B. Heldvorn, drager van de Kraton-medaille, uitgereikt ter gelegenheid van de verovering van den Kraton te Kotaradja op 24 Januari 1874. WARM EN HUIZEN Cursus E. H. B. O. Dezer dagen is door dr. Riens uit Den Helder het examen afgenomen tot het ver- krgen van het Diploma E. H. B. O. Geslaagd zijn de volgende candidaten: C. Mosch, K. Mosch, Jn. v. d. Berg, P. Jonker te Schoorldam, M. Dekker te Krab bendam, A. J. Reinders, A. Slijkerman, mej. H. Nannes, A. Mekken, L. Komen, J. Tes- selaar Gz., W. Molenaar Jz. De candidaten wier woonplaats niet ver meld is, wonen te Warmenhuizen. Deze twee-jarige cursus, werd begonnen met 25 cursisten. Na afloop van het examen heeft dr. Riens de geslaagden toegesproken en o.a. aange spoord, zich voortdurend in het verbandleer te oefenen en door op vastgestelden avonden de verschillende problemen op het gebied van Eerste Hulp bij Ongelukken, met el kander te bespreken. Vol lof was dr. Riens over de wijze, waarop dr. van Hesteren de cursisten heeft opgeleid. Rookt IBIS bij voorkeur uit een IBIS-pijp; Bij Uw winkelier verkrijgbaar. Dr. van Hesteren bedankte hierna dr. Riens voor de prettige wijze, waarop hij het examen heeft afgenomen. De nestor van de cursisten, de heer K. Mosch, bedankte namens de cursisten op de eerste plaats, dr. van Hesteren voor de moeite en tijd, die hij zich heeft getroost om te komen tot dit doel. De belanglooze medewerking van dezen geachten dokter, wordt door de cursisten op hoogen prys ge steld. Voorts bedankte de heer Mosch dr. Riens voor de gemoedelijkheid, den cursis ten betoond. Criais-publicaiie, REGELING HARINGDRIJFNET- VISSCHERIJ 1937. De Nederlandsche Visscherijcentrale maakt bekend, dat in de regeling voor de a.s. haringdryfnetvisscherij de vaartuigen worden onderscheiden in drie groepen: groep A: motorloggers met een lengte volgens den meetbrief van klei ner dan 28 m. en met een machinevermogen van minder dan 125 E.P.K. groep B: motorloggers met een lengte volgens den meetbrief van ten minste 28 m. en met een ma chinevermogen van minder dan 125 E.P.K. groep C: stoomschepen en voorts alle motorloggers of motorbooten met een machinevermogen van ten minste 125 E.P.K. Van de verschillende uitvaardata af, n.1. 10 Mei, 3 en 19 Juni en 10 Juli (waarop achtereenvolgens 71, 68, 70 en 58 schepen zullen mogen uitvaren) zal ter haring vangst mogen worden medegenomen een vleet, waarvan de totale bovenspeerreep- lengte, droog gemeten, ten hoogste mag bedragen: 10 Mei 3 Juni 19 Juni voor groep A: 1.216 m. 1.824 ra. 2.573 m. B: 1.265 m. 1.897 m. 2.676 m. C: 1.313 m. 1.970 m. 2.779 m. 10 Juli voor groep A: 2.573 m. B: 2.676 m. C: 2.779 m. Van 16 Augustus af zal mogen worden medegenomen bij gebruik van Schotsche, resp. standaard- of Hollandsche netten een vleet met een bovenspeerreeplengte, droog gemeten, van ten hoogste: Schotsche Standaard- netten of Holl. netten door groep A: 2.713 m. 3.325 m. B: 2.822 m. 3.457 m. C: 2.930 m. 3.589 m. De zijpeeslengte van alle netten mag ten hoogste 14 meter bedragen. Het is verboden reserve-reepen of -netten mede te nemen. Indien deze aan boord worden aange troffen wordt gerekend dat het betrokken schip met die netten ter visscherij is uit gevaren. Aanvulling van in het ongereede geraakte reepen of netten mag door een ander vaartuig voor het betrokken vaar tuig worden medegenomen, indien de toe stemming daartoe vooraf van de Neder landsche Visscherijcentrale zal zijn ver kregen. De reeders zijn verplicht binnen 3 maal 24 uur na binnenkomst aan de Neder landsche Visscherijcentrale, Juliana van Stolberglaan 3-4, Den Haag, opgave te doen van het aantal aangevoerde kantjes pekel- en steurharing, deze eerste te on derscheiden in maatjes-, volle of ijle haring, alsmede van de aangevoerde hoe veelheid verscharing in kg. Den reeders wordt verzocht zoo spoedig mogelijk aan de Nederlandsche Visscherij- centrale mede te deelen, hoe zij onder deze regeling hun schepen zullen laten uitva ren, onder vermelding van letterteekens en nummers. 's-Gravenhage, 20 April 1937. GELDIGHEID TUINBOUWTEELT - VERGUNNINGEN. De Nederlandsche Groenten-en Fruit- centrale maakt bekend, dat zij met ingang van 1 Mei a.s. geen tuinbouwteeltvergun ningen meer erkent, die niet als opschrift dragen: „Tuinbouwteeltvergunning voor het jaar 1937", aangezien op dien datum door of namens haar aan allen, die krach tens artikel 3, lid 1, van het Crisis-Tuin- bouwbesluit 1937 I voor vergunning in aanmerking komen, een tuinbouwteelt vergunning model 1937 zal zijn uitgereikt. 's-Gravenhage, 20 April 1937. TUINBOUWTEELTVERGUNNINGEN VOOR 1937. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale maakt bekend, dat voor dengene, die op 31 December 1936 in het bezit was van een tuinbouwteeltvergunning, doch aan wien, daar hij in 1936 niet heeft ge teeld, een dergelijke vergunning voor 1937 door de afd. Tuinbouw van de Landbouw- Crisis-Organisatie in zijn provincie niet is uitgereikt, de mogelijkheid bestaat, als nog een teeltvergunning voor 1937 te ver krijgen indien hij zijn bezwaren tegen de afwijzende beslissing der afd. Tuinbouw van de Landbouw-Crisis-Organisatie in zijn provincie schriftelijk kenbaar maakt aan deze Centrale. Dit bezwaarschrift moet uiterlijk op 36 April 1937 zijn bezorgd bij de afd. Tuinbouw van de Landbouw- Crisis-Organisatie, waartoe reclamant behoort. Over dit bezwaarschrift zal dan door de Centrale worden beslist. Indien vóór 1 Mei 1937 geen bezwaren op de voorgeschreven wijze zijn ingediend, of de Centrale de ingediende bezwaren ongegrond bevindt, zal zy van de beslis sing tot niet-uitreiking aan ieder afzon derlijk zoo spoedig mogelijk schriftelijk mededeeling doen. Daarna zal voor een ieder alsnog binnen den daarvoor vastgestelden termijn van de beslissing der Centrale beroep open staan bij de Commissie van Beroep inzake tuinbouwaangelegenheden, Lange Voor hout 3, te 's-Gravenhage. Aanvragen voor nieuwe teeltvergun ningen en aanvragen voor omwisseling van teelt, ingekomen na 30 April 1937, kunnen als regel eerst met ingang van 1 September 1937 in behandeling worden genomen. 's-Gravenhage, 20 April 1937. REGEERINGSCONTRACTEN CONSUMPTIEMELK 1937-1938. Vestiging en overname van Melkzaken, Wijzigingen taxerecht. De Nederlandsche Zuivelcentraïe maakt het volgende bekend: A. De regeeringscontracten voor in koop van consumptiemelk gedurende het tijdvak van 28 Maart 19372 April 1938, dienen uiterlijk op Zaterdag 24 April a.s. in het bezit te zijn van de Nederlandsche Zuivelcentraïe, afd. Zuivel, Laan van Meerdervoort 84 te 's-Gravenhage. Voor alle melk, gekocht van veehou ders, zonder dat daarvoor tijdig een re- geeringscontract bij de Centrale is inge zonden, zal de volle afdracht verschul digd zijn. B. Teneinde gevrijwaard te zijn tegen financiëele schade, wordt in overweging gegeven, dat men, alvorens over te gaan tot het huren van een melkwinkel of het maken van onkosten voor het inrichten van een melklokaal, zich ervan overtuigt, dat van de zijde der Nederlandsche Zui velcentraïe geen bezwaar tegen vestiging bestaat. Koopers van melkzaken, waarvan de eigenaar is aangesloten bij één der erkende melkcontrólestations, moeten zich voor het vervullen van formaliteiten, noodig bij overneming, wenden tot het betrokken melkcontrólestation. C. Het verdient voorts ten zeerste aan beveling, met de Centrale overleg te ple gen alvorens over te gaan tot verkoop, koop, verhuur of huur van landerijen enz., waarbij in het geding komt de grootte van de taxe der op regeeringscontract af te leveren consumptiemelk Bij achterwege blijven van zoodanig overleg kan de Nederlandsche Zuivel centraïe geen verantwoordelijkheid aan vaarden voor moeilijkheden of teleurstel lingen, welke mochten ontstaan als gevolg van de toepassing der bepalingen, zooals deze met betrekking tot het z.g. taxerecht van kracht zijn. 's-Graven&ige, 20 April 1937.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10