'g-, TRfUMPH Agenda Laat Uw smaak triomfeeren! I' Stad en Omgeving. OVERDEKTE" AMSTERDAMSCHE BEURS 0 f c Weec&ecicht fRucqecÜjke Stand HaaneeE JiwMedchten IQ VIRGIN IA CIGARETTES Alkmaar, Vrijdag. Minister Deckers bezoekt Alkmaar. Aanwezig bij de Centrale Stierenkeuring voor Noord' Holland. Om half elf arriveerde heden minister Deckers in gezelschap van prof. Berger, de directeur van den Veeartsenij kundigen Dienst, den secretaris van den minister, mr. Peters, op het terrein van de stierenkeuring, waar hij begroet werd door den heer 't Hooft, inspecteur van den Veeartsenijkun- öigen Dienst in algemeenen dienst, den bur gemeester van Alkmaar, jhr. mr. van Kin schot, en den heer P. Stapel, voorzitter van dé Hollandsche Maatschappij van Land bouw. Op het terrein van de keuring werd de minister ingelirht dcor den voorzitter van de Provinciale Commissie, den heer Kuhn. Minister Deckers Na een rondwandeling begaf het gezel schap zich naar de kaasmarkt, waarna het Landbouwhuis werd bezocht, om de admi nistratie van de t. b. c.-bestrijding en andere zeeziekten in Noordholland, het feitelijke doel van zijn bezoek, in oogenschouw te nemen. De administratie bestaat uit den z.g. burgerlijken stand van het rundvee in N.- Holland. Momenteel is reeds 1/3 van den geheelen N.H. rundveestapel vrijwillig on der toezicht van de vereeniging, dank zij den regeeringssteun en den steun van de provincie, welke in het belang van de Volksgezondheid wordt verstrekt. De heer 't Hooft gaf een uiteenzetting van het werk der vereeniging, die wij elders in dit nummer publiceeren. Na bezichtiging van de kaasmarkt ver- eenigde het gezelschap zich aan een lunch in hotel Proot, waaraan werd deelgenomen door den minister, prof. Bergers, dr. 't Hooft, mr. Peters, dr. Ode, inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst, den heer P. Stapel, voorzitter van de H. M. v. L. en voorzitter van de Vereeniging tot Bestrij ding van de t. b. c. onder het rundvee en de bestuursleden E. Koster en H. K. Kos ter. Om half twee werd naar Schoorl ge reden, waar de minister de houtvesterij van het Staatsboschbeheer in de duinen in oogenschouw nam. De keuring. De stierenkeuring mocht zich in den loop van den dag in een groote belangstelling verheugen. Ook uit andere provincies in het land waren bekende veefokkers aanwezig. De handel was vrij levendig. Meerdere stieren werden verkocht voor 400600 per stuk. De éénjarige stieren vielen over het alge meen niet bijzonder mee. Men had gehoopt op een keurcollectie, doch helaas lieten de beenen en soms ook de bovenlijven wel iets te wenschen over. Bepaalde uitmun- ters konden niet veel worden aangewezen, toch mag de verwachting worden gekoes terd, dat de volgende jaren hieruit een aar dige collectie fokstieren naar voren kan komen. In tegenstelling met de éénjarige stieren, konden de ouderen worden geroemd. Herhaaldelijk mochten wij hooren, dat het reeds zeer veel jaren geleden was, dat een collectie van een dergelijke kwaliteit oudere stieren in Alkmaar werd vertoond. Ook de tweejarigen mochten worden ge zien. De gepresenteerde collectie kon zeer goed heeten. De éénjarige stieren, geboren tusschen 1 Januari en 1 April, werden als volgt ge plaatst: Blok Albert: eigenaar en fokker C. Stapel Pzn. te Hoogkarspel; Blok Melkbron: eig. en fokker H. C. Kooy te Harenkarspel; Franco: eig. en fokker A. Brak te St. Maarten; Eg- bert 3: eig. en fokker J. N. Blaauboer Kzn. te Schagen; Mina's athleet: eig. en fokker H. C. Kooy te Harenkarspel; Blok Zeppelin 38: eig. en fokker K. Reyne Kzn. te Barsinger- horn; Frans 210 van Groenhoven: eig. en fokker F. A. F. Groneman te Wieringer- waard; Albert 24: eig. en fokker Nic. Kaan Kzn. te Wieringerwaard; Frans 205 van Groenhoven: eig. en fokker F. A. F. Grone man te Wieringerwaard. Éénjarige stieren, geboren 1 April 1936 of later. Deze stieren werden in de hieronder aangegeven volgorde geplaatst: Albert N. R. 35736: eig. en fokker N. Ruiter te Beemster; Ad a's Pauw; eig. en fokker P. Donker Jzn. te Hoogwoud; Constantijn Frans 18 N.R. 15700: eig. en fokker K. Metselaar te Twisk; Constantijn Frans 15 N.R. 15698; eig. en fokker J. Goesingen te Opperdoes. Driejarige stieren, premies van 20 gulden Werden in de volgende volgorde toegekend: Constantijn Frans H N.R. 14143s: eigen. Fok- vereeniging Assendelft, fokker F. A. F. Groneman te Wieringerwaard; Emma's Prins N.R. 14129s: eig. en fokker W. P. Koning te Beemster; Egbert N.R. 13110s: eig. D. Ruiter te Beemster fokker J. H. Bootsma te Nij- land (Fr.); Nelly's Meine N.R. 1412Qs: eig. firma Dapper te Schoorl, fokker J. B. Jim- ming Hzn. te Barsingerhorn; Athleet 2 NP. 13199s: eig. en fokker H. C. Kooy te Haren- karspel. Éénjarige stieren, geboren 1 Jan. 1936: Eeltke 2: eig. en fokker J. W. Zwaan te Schagerwaard; Menno 2: eig. en fokker J. J. Posch te Binnen wij zend; Blok Zeppelin 37: eig. H. Prins te Wieringerwaard, fokker J. M. Blaauboer Kzn. te Schagen. Van de tweejarige stieren werden achter eenvolgens in de eerste klasse geplaatst Con stantijn Frans XV, eig. Fokvereeniging Assum (Uitgeest), fokker F. A. F. Groneman te Wieringerwaard; Constantijn Frans XIV, fokker en eigenaar F. A. F. Groneman te Wieringerwaard; Johan, eigenaar J. Worp te Wognum, fokker J. S. van der Woude te Deersum (Fr.); Minke's Lindberg, eigenaar J. Mondsma te Slootdorp, fokker R. R. Meyer te Zuid-Drachten; Antje's Frans, eigenaar M. Bakker Szn. te Wieringen, fokker R. L. Waiboer te Anna-Paulowna; Heridon, eige naar J. P. Koopman te Hoogwoud, fokker S. Slot te Westwoud; Frans A. 26, eigenaar A. Hoogendoorn te Wieringermeer, fokker G. Appel te Burgerbrug. Van de twee-jarige stieren werden in on derstaande volgorde in de tweede klasse ge plaatst Nero, eigenaar G. Koster te Schel linkhout, fokker B. R. Beekman te Lekkum (Fr.); Blok Zeppelin 23, eigenaar Wed. J. Metselaar te ScheUinkhout, fokker K. Reyne Kzn. te Barsingerhorn; Greta's Hendrik, eigenaar J. Stapel e.a. te Lambertschaag, fokker N. D. Kaan te Wieringerwaard; Pur- merstein, eigenaar Jac. Koomen te Span broek, fokker K. van der Meer te Westwoud; Roosje's Meine, eigenaar C. de Haan te Spierdijk, fokker Klaas Metselaar te Twisk; Jannie's Nico, eigenaar P. Pijper te Twisk, fokker W. Mostert Czn. te Wieringen Jannie's Nico II, eigenaar H. Fijnheer te Lutjewinkel, fokker W. Mostert Czn. te Wie ringen. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 95.000 K.G. De hoogste markt 19 per 50 K.G., was 1 hooger dan de vorige week. De gemid delde markt was ook iets beter en de han del goed. Minister Deckers, die een bezoek aan de markt bracht, verzekerde ons, dat hij het behoud van de markt een groot producten- belang achtte en daarom gaarne tot behoud van de, markt, aan de verlaging van de wik- en weégloonen had medegewerkt. GESLAAGD. Bij de examens voor stenografie en ma chines chrij ven, gehouden op 22 April te Amsterdam, onder leiding van den ontwer per, den heer A. W. Groote, slaagden voor: kantoorstenograaf 130 lettergrepen per mi nuut, de dames B. Knecht te Alkmaar (met lof), R. van Amstel te Alkmaar, C. Brink man te Alkmaar, B. Volberda te Alkmaar, A. de Groot te Castricum, G. Roesink te Alk maar, T. Rens te Alkmaar en de heeren W. van Leeuwen te Castricum, W. Burlage te Alkmaar, W. Eendebak te Alkmaar. Voor machineschrijven de dames mr. Ga- lema te Alkmaar (205 aanslagen per mi nuut), H. Cloeck te Alkmaar (202 aansl.), B. Volberda te Alkmaar (243 aansl.), R. Butter te Koedijk (192 aansl.), R. van Amstel te Alkmaar (211 aansl.), C. Brinkman te Alk maar (194 aansl.), T. Rens te Alkmaar (167 aansl.), T. Kok te Rustenburg (209 aansl.) en de heeren P. Schut te Alkmaar (197 aansl.), B. Timmerman te Alkmaar (194 aansl.), C. van Drunen te Alkmaar (228 aansl.) en J. Grondsma te Alkmaar (211 letteraanslagen per minuut). „THE BONZONIANS" IN ALKMAAR. A.s. Zondagmiddag en -avond zal de be kende Amsterdamsche show-band The Bon- zonians in ,,'t Gulden Vlies" concerteeren. Er is natuurlijk geen dansliefhebber, die op i de een of andere wijze niet eens van deze I bij uitstek uitstekende band gehoord heeft. Immers, „The Bonzonians" zijn het ge weest, die eenige jaren achtereen den toon (letterlijk en figuurlijk!) aangaven op del gehouden kampioenschappen voor Neder- landsche dansbands. Oorspronkelijk speelde deze band arran- gemeenten van de bekende musici Melle Weersma en André Ceurvorst, later hebben zij zich gespecialeerd op buitenlandsche arrangementen en mede hierdoor is hun i repertoire zeer veelzijdig. Het volume is naar wij meerdere malen persoonlijk geconstateerd hebben van een buitengewoon gehalte en het zal de onge twijfeld vele dansliefhebbers geen moeite kosten in veel gevallen het dansen te sta ken om zich tot luisteren te zetten. Het be- looft inderdaad iets heel goeds te worden. HORLOGES OF EAU DE COLOGNE. De firma Spaander verzoekt ons mede te deelen, dat bij aankoop van minstens 20 door haar een horloge of een flesch Eau de Cologne cadeau wordt gegeven. AANBESTEDING. De hoofdingenieur-directeur van den I Rijkswaterstaat të Haarlem heeft heden middag aanbesteed het herstellen van de I stormkade aan het Noord en het Noord- I duinshoofd voor de Heldersche zeewering bij Huisduinen. Hoogste inschrijver P. Broeken te Breda I voor 39.750.Laagste inschrijfster P. Daalders' aannemingsbedrijf N. V. te Alkmaar voor 30.954. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalión (Nederl. film, hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. 'Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee; Bioscoop Harmonie, half acht, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdagmiddag, hoofdnummer De trek naar het Westen (sens.); hoofdrollen Gary Cooper, Jean Arthur. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Charlie Chan's geheim (sens.); hoofdrol Warner Oland; - extra De gekleurde woes tijn (paardensport), hoofdrol Noah Beery. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer San Francisco (sens.); hoofdrollen Jeanette MacDonald, Clark Gable, Spencer Tracy, Jack Holt e.a. Toegang boven 14 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 23 April. 8.15 uur, Harmonie, opvoering van „Anja speelt tochcomedie" door den kunst kring „Het Schouwspel". uur, dancing Harmonie, rede van de heeren Wijnkoop en Borst voor de afd. Alk maar C.P.N. Zondag 25 April. 2 uur, wedstrijden op de Alkm. Wieler baan. Een goede raad is nooit te duur, een abonnement op de 99 zeker niet. VLUCHTELING TOT WANHOOP GEDREVEN. De afd. Alkmaar der I.RiH. verzoekt ons opname van het volgende: Liever den dood in, dan terug naar Hitler- Duitschland. In den avond van den 13en April deed de Duitsche vluchteling Paul Lauer op het po litiebureau te Rotterdam een poging tot zelf moord, nadat men hem had medegedeeld, dat hij den volgenden ochtend naar Duitsch- land zou worden uitgewezen. Met gevaar lijke snijwonden aan zijn polsen moest dé vluchteling overgebracht worden naar het van Vrijdag 23 April 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorig laatste k koer 2.30-2.45 STAATSLEENINGEN, 4 Nederl. 1934 10116/j 102 4 Ned.-Indië 1934 102 5 Ya DuitschL '30 m. verkl. 313/. 3374-Va B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 159 160 Handel Mij. Cert. v. 250 1947a 1957, Koloniale Bank 79 79 Ned, Ind. Handelsbank 16474 163 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 72% 70»/,-3/4 Calvé Delft Cert. c 851/4 85 250»/, Philips Gloeil. Gem. Bezit 34678 3404-lf Unilever 16474 1631-7. INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 667B 65»/, Anaconda 435/16 42%-* Bethleh. Steel 68% 687,-Vs Cities Service 37,6 3% Kennecott Copper 43% 43%-* Republic Steel 327/16 31 Mu Standard Brands 103/, Steel comm. 85% 847,'-Vs 7% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 49974 4997, Java Cultuur 234 Vs 235 Ned. Ind. Suiker Unie. 1717a 169 Vorstenlanden 367a 36'/, 22.50 22.80 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. 1663/, 165 Redjang Lebong t 1967a 192 PETROLEUM. Dordtscbe Petr. 401 l/s 4007, 4235/, 4217,-2 Perlak 115»/, 116»/, 42% 42 23% 22%-f 14% 14H/n RUBBERS. Amsterd. Rubber i 31178 309rlli Deli Bat Rubber 2537, 250-2 Hessa Rubber 2727S 267J-9J Oostkust i 111 U3V, Serbadjadi 1937, 191-2 6% 6%-V, SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. 1367, 136 Scheepvaart Unie 139 1387,-1 TABAKKEN. Deli Batavia 263 259 Oude Deli 3263/, 326 342 342$-3J AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 62 603/, Southern Pacific 447, 4 J%4 Southern Railw. Cert. 295/8 29 107% 1077, 107s 10% ziekenhuis aan den Coolsingel te dier stede. De Nederlandsche Roode Hulp, afd. Alk maar, heeft met 250 handteekeningen bij de regeering een motie ingediend, die betrekking heeft op vernietiging van het besluit tot uitleiding van dezen vluchteling over de Duitsche grens, als ook van Walter Mueller, eveneens te Rotterdam in hechte nis, en verzoekt dat eindelijk een regeling wordt getroffen, waardoor dergelijke voor ons land onteerende gebeurtenissen worden voorkomen en aan alle anti-fascistische vluchtelingen in ons land asylrecht wordt toegekend. VERKEERSZUEL OMGEREDEN. Door een vrachtauto is gistermiddag bij het nemen van de bocht Paternosterstraat een verkeerszuil, staande op den vlucht heuvel aldaar, omvergereden. Door ge meentewerken zal de zuil weer hersteld worden. VOLKSUNIVERSITEIT. In aansluiting aan den cursus „Psycho logie der Dieren" heeft de Volksuniversi teit een excursie georganiseerd naar „Artis" te Amsterdam, welke, evenals de cursus, zal staan onder leiding van den heer A. F. J. Portielje. Was de belangstelling voor dezen cursus reeds zeer groot, die voor de excursie doet daar niet voor ond?r. Morgenmiddag om 2 uur zullen niet min der dan 150 V.U.'èrs naar Amsterdam gaan om onder de bekwame leiding van den hèer Portielje daar een rondgang te maken. Een bewijs dat het werk van de Alk- maarsche V.U. veel waardeering onder vindt. ALKMAAR. GEBOREN: Johannes Bernard, z. van Arie Bernardus de Looze en Petronella Theresia Opdam. Fokeltje, d. van Hendrik Petrus Gerardus Bekker en Adriana Antoinetta van Dijk. ONDERTROUWD: Johannes Cornelis de Groot en Alida Agatha Wester. Jan ter Haar en Lena Kohnert. Hendrik Kruidenberg en Trijn tje de Bakker. Jan van Erkelens en Aal tje Scheffers. Josephus Petrus Nicolaas Mooij en Louisa Koeleman. Paulus Meijer en Antonia Maria van Elburg. Lodewijlc Nicolaas Ramakers en Jacoba Wilhelmina van Westen. Wilhelmus Cor nelis de Vries en Maria van Weélderen, Nicolaas Slenters en Maria Orij. §Noteering per 50, x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.82 1.825/8 Londen 9.016/s 9.017* Berlijn 73.40 73.42 y, Parijs 8.12 8.107* Brussel (Belga) 30.8572 30.83 Zürich 41.75 41.76 Kopenhagen 40.271/2 40.25 Stockholm 46.47^ 46.45 Oslo 45.3278 45.30 Italië 9.65 Praag 6.37y2 Tooneelgezelschap „De Jonge Spelers". „Kromme Lindert", tooneelspel in 5 bedrijven. Van het naar den roman van A. M. de Jong bewerkte tooneelspel „De Martelgang van Kromme Lindert" heeft het gezelschap ,De Jonge Spelers" gisteravond in de Har monie een gave vertolking gegeven. In meer dan één opzicht kan men hier spreken van een met zorg gekozen lustrum-stuk, waarmee dit betrekkelijk jonge ensemble zijn tournee door het .land maakt. Want „Kromme Lindèrt" is (ook voor wie het boek niet kent)' een tooneelspel, dat spreekt tot het hart, het is immers het verhaal van den mismaakten Lindert, wiens hart even zeer als bij een ander, hunkert naar reine liefde en wiens leven één ware marteling enkel en alleen, omdat zijn zieke karkas hem zulk een onwaar merischenkind doet schijnen. En wie voelt niet reeds bij - den aanvang onder welken sluier van diepe tra giek dit spel zich zal gaan afspelen? De „Kromme" is dus een kreupele, een menschelijk wrak, dat niet uit den weg kan en die ondanks zijn stug-boersche .hou ding een gouden inborst, blijkt te bezit ten. Zijn moeder komt te overlijden en hij blijft alleen achter met zijn broer „Den Breje", die verliefd is op Anneke, het buur meisje. Anneke is „een skon meske" haar toekomst lijkt als een lichtende glorie. Doch het noodlot treft haar, „Den Breje" komt nl. eenige maanden na hun trou wen er achter, dat zijn eerste kind niet van hem zal zijn, doch van den zoon van den notaris, waar Anneke diende. En met deze rauwe wetenschap gewapend, groeit het zaad van wrok en weerzin in zijn hart onwezenlijk groot uit, hij verafschuwt zijn vrouw en komt al meer en meer tot schandelijke daden. Voor moord en dood slag schrikt hij niet terug en wanneer dan na eenige jaren „meneer Louis" (zijn aarts vijand) hem als rechter wegens stroperij veroordeelt tot een langere .gevangenisstraf dan hij naar zijn meening verdient, dan ontwaakt het oerinstinct in hem en ge schiedt de metamorphose van het mensche- iijke tot het dierlijke. Anneke, gemarteld door onzegbaar leed, draagt haar lot gedwee, in stille berusting en geschraagd door de vriendschap van Lindert, den lamme. Deze vriendschap is echter van den kant van Lindert een verzwegen liefde, een hartstochtelijke hunkering naar datgene, wat twee menschen innig tesamen brengt. Doch na een vergeefsch verzoek in dien geest, blijkt het „den Kromme", dat Anneke maar één liefde kent en dat is die voor „Den Breje". Zijn lange, afmattende martelgang wordt dan besloten door een gang naar t den wa terkant naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 23 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 24 April: Matige, later afnemende noordwestelijke tot westelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; iets kouder. Buitenlandsch weeroverzicht. Regenval minder, koude toenemend. Sinds gisteren kwam er een belangrijke wijziging in de luchtdrukverdeeling. De luchtdruk steeg in het noordwesten regel matig door zoodat zich een verbinding vormde van het gebied van hooge luchtdruk over de Golf van Biscaye en dat over Groenland. De depressie over het Skagerak kreeg versterking, eenerzij ds door een daal- gebied van den luchtdruk uit de richting Schotland en anderzijds door luchtdruk- dalingen over de Baltische Staten en het oostelijke Oostzeegebied. In oost-Duitsch- land en Polen dalen de barometers. Deze verandering tezamen van de stijging van den luchtdruk in het noordwesten en noor den zal den wind in het noordwesten hou den en Iuchtaanvoer uit koudere streken tengevolge hebben, met geleidelijke daling van temperatuur' in onze omgeving. De regenval werd geringer. In de Alpen viel nog veel sneeuw (Saentis meldt in den nacht n°S 29 m.M. neerslag), doch in den nacht afname van de zeer groote koude. (Jungfraujoch hedenmorgen minus 8, Saen- tis minus 4 graden). In het westen is het in de bovenlucht zeer warm, evenzoo bij ons boven 200 meter. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.40 uur tot 4.17 uur licht op. Men ziet, een triest verhaal, tragisch in al zijn uitlegging, een voortreffelijke ver telling evenwel van den zelfkant van het leven. En uitstekend gespeeld, vaak ont- roerend bij de „sterke scenes" en altijd zui ver van spelverhouding. Anton Burgdorffer gaf van „Kromme Lindert" een creatie, diep van inhoud, 'be- heerscht tot in de perfectie. Naast hem .was Nelly Ernst, als Anneke, zeker de beste,'prachtig van spel en mi miek. Zoo ook Richard Flink, die als „Den Breje" een zuiver aangevoeld spel voor het voetlicht bracht. Marie Hamel beeldde vrouw v. Tilburg wel goed uit, doch men kon dikwijls door haar te gejaagd rpreken niet aan den in druk ontkomen, dat zij niet de moeder van Anneke was, eerder een vriendin. Jan Seves teekende „de Puit",, de echt Hollandsche, ronde zeeman, ten voeten uit, hij toch wandelde door de tafreelen als „la note gaie", een keurige prestatie, welke hulde verdient. Co. v. d. Bosch en Gerrit Lindenberg ver zorgden de bijrollen van den koloniaal en de Veugel naar behooren. M.-i. zou een wat minder gebruik van rol lende vloeken het fel-realistisch werk geenszins geschaad hebben, nu trad een wat te scherpe verruwing naar voren, welke eeriigermate afbreuk deed aan het overigens voortreffelijk geheel. De heer H. Köot, voorzitter van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling hul digde in de pauze de spelers namens de plaatselijke organisaties en bracht hen dank voor de wijze, waarop Alkmaar in hun lustrum betrokken was. Een geheel bezette zaal gaf door lang durig anplaus uitdrukking aan haar dank baarheid- Hns. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 23 April 1937. Op de'heden gehouden kaasmarkt waren in tótaaT 35 sta pels, wegende 95000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan 34 stapels Kleine fabriekskaas ƒ19 en 1 stapel Kleine boerenkaas 16.50. Alles met rijksmerk. Handel goed. de Graanmarkt. gehouden Graanmarkt waren in totaal 430 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 68 H.L. voertarwe 78.50;'2 H.L. Rogge, prijs niet genoteerd; 17 H.L. Gerst 8.75—9.50; 149 H.L. Haver 7— 8; 62 H.L. boonen, w.o.': paarde 7—f 8, bruine 1012.50, citroen 2024, dui ven 7.5010.50 en witte boonen 20; 14 H.L. karwijzaad 2324; 21 H.Li. Blauyr- maanzaad 22.50—24.50; 97 H.L. erwten, w.o. kleine groene 8—10, grauwe 10— 25 en vale erwten 1214. Alles per 100 K.G. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 23 April '37. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 30000 K.G. Roode kool 2.10—3; 21000 K.G. Gele kool 3—4.30; 12500 K.G. D. witte kool 1; 9100 R.G. Uien 1.20—1.70,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2