CHIEF WHIP CIGAR ETTE S Nassau-Tax ?ei. 3545. Agenda Stad mOmqwmq- De beste in kwaliteit en smaak en de beste voor Uw gezondheid ïBuUmland JUouwciaal 7lieuws AMSTERDAMSCHE BEURS Alkmaar, Zaterdag. 50-JARIG HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar Jan Veen en Adriana Ven- neker te Oudorp viert heden zijn 50-jarig huwelijksfeest. Dit feest is, dank zy de 9 kinderen en 31 kleinkinderen (gister werd dit laatste aantal nog met een vermeerderd) tot een grootsch familiefeest geworden. Vanmorgen begaf het paar zich, als bruidspaar gekleed, onder geleide van de met bloemen getooide kleinkinderen, naar de R.K. kerk, waar ter hunner eere door den pastoor een gezongen H. Mis werd opgedragen. Na afloop daarvan gebruikte het gouden paar in de Pastorie een klein ontbijt, waarna de familie zich in de tegenover de kerk gelegen met guirlandes versierde dorpsherberg vereenigde, voor het ge bruiken van het feestelijke ontbijt. Vooral de aanblik van de feesttafel met de vroolijke kleinkinderen was een lust voor het oog. De zaal was geheel gevuld met feestelingen en dan te bedenken, dat dit het resultaat is van één huwelijk, dat voor 50 jaar werd gesloten. De bruid en de bruidegom mogen zich nog in het bezit van een goede gezondheid verheugen. De man is 76, de vrouw 72 jaar. Hun leven is hard geweest, doch dit heeft hun goed humeur niet geschaad. Vanaf hun huwelijk hebben ze in Oudorp gewoond en niet zonder humor vertelde de man, dat hij in de eerste jaren van zijn huwelijk als timmerman 's morgens om 4 uur uit huis vertrok om 's avonds om 8 uur terug te keeren. Toen werd er nog op de karweiën van 's morgens 5 tot 's avonds 7 uur gewerkt en vaak moest er ec i uur geloopen worden voor het werk was bereikt. De bruidegom maakte dan ook naar waarheid mede, dat een van zijn kinderen an moeder de vrouw vroeg, wat die vreemde man in huis moest. Al mijn kinderen, zoo zeide hij ons, heb ik tezamen geen 10 klappen gegeven, want als ik thuiskwam lagen ze in bed en als ik vertrok was dit nog het geval. De bruid vulde deze mededeeling aan met de opmerking, dat dit ook niet noodig was geweest, omdat zij ze er wel onder had als dit noodig was en op deze opmerking daverde de lach door de zaal, omdat de jongens zich nog herinnerden, hoe moeder dit klaar speelde. Veertig jaar is de man op de IJzer- en Ma- taalgieterij werkzaam geweest. Voor acht jaar werd by gepensionneerd en thans ge nieten zij van een rustigen levensavond. Een viertal bloemstukken en vele schrifte lijke gelukwenschen waren het bewijs, dat ook de bevolking met dit feest meeleeft. Ook onze gelukwenschen aan het kwieke gouden paar. HELDEN DER ZEE. Wie kent niet den naam Dorus Rijkers. De man die zoovelen van een wissen dood redde. Er zijn nog vele zeelieden, die op elk uur gereed staan om hun leven te wagen voor den medemensch. Maar wanneer zy oud zijn, dan hebben zy dikwijls geen pensioen of ander inkomen om van te leven. Het Dorus-Rijkersfonds wil voorkomen, dat deze helden op hun ouden dag armoe lijden. Steunt daarom de collecte op Donder dag 29 April a.s. Zij die willen helpen kunnen zich tot 27 April a.s. opgeven bij het Centr. bureau voor Maatsch. Werk (Bureau van den Ar menraad), Langestraat 87. VAN WIE IS DIE HOND? Bij den gemeente-veldwachter te Ouiorp is voor den eigenaar terug te bekomen een jachthond, een zoogenaamde Duitsche staan de hond. OPBRENGST EMMABLOEM. De collecte voor de Emmabloem heeft gister 705.51 opgebracht tegen 662.99 in het vorig jaar. Velen hebben weer hun gewaardeerde krachten aan deze inzameling gegeven. CHRISTELIJKE ORANJE-VEREENIGING TE ALKMAAR. In verband met de onlangs gehouden feesten, ter gelegenheid van de verloving van H. K. H. prinses Juliana, bepaalt bo vengenoemde vereeniging zich uitsluitend tot het houden van een ledenvergadering. (Zooals bekend zal door de neutrale Oranje vereeniging door de koorklassen van den heer Corn. Jonker een Oranje- cantate worden uitgevoerd, terwijl, behalve eene vertooning van een smalfilm betr. het huwelijk op 7 Januari j.1., nog zang- en dansnummers zullen worden gegeven). IJSHUIS VERPLAATST. Hedenavond zal in de voormalige apo theek van mevr. Schouten, op het Verdron- kenoord 121, het bekende IJshuis (filiaal van de Eerste Alkmaarsche Roomijsfabriek) heropend worden. Zooals men weet, was dit IJshuis reeds elders op het Verdronkenoord gevestigd, doch heel wat minder bij het centrum van de stad dan thans het geval is. Al ziet het er de laatste dagen niet erg aanlokkelijk uit om nu eens ijs te kunnen eten, men weet, dat na regen zonneschijn komt en als het zoover is, dan zal het IJshuis in meer dan gewone belangstelling komen te staan. En dat is dan ook de be doeling. lijkheid van uitbreiding der Romeinsche protocollen antwoordde Schuschnigg, dat de protocollen geen gesloten blok bedoelen te vormen. Italië, Oostenrijk en Hongarije willen thans toenadering zoeken tot de an dere nabuurstaten die de protocollen nog niet geteekend hebben. WAT DE POLITIE DEED. In 1936 werden door de politie alhier de volgende processen-verbaal opgemaakt ter zake misdrijven: Diefstal 139; Verduistering 16; Oplichting 10; Poging tot oplichting 1; Oneerlijke me dedinging 1; Heling 1; Bedrog 1; Zeden delicten 16; Belemmering ambtenaar in functie 3; Beleediging ambtenaar in functie 2! Wederspannigheid 1; Vernieling 3; Be leediging 7; Smaad 4; Beschadiging 1; Uit geven valsch geld 1! Het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld 8; Mishandeling 14; Valschheid in geschriften 1; Dierenmishandeling 1. EEN MEDEDEELING. Het Alkmaarsch Kleeding- en Dekking comité schrijft ons: Woensdag 28 April zal het Alkmaarsch Kleeding en Dekkingcomité wederom een groote Kleeding- en Levensmiddelen Kruistocht houden voor de talrijke hulp behoevenden van alle gezindten te Alkmaar. Wederom komt zij een bijzonder beroep doen op uw bekende liefdadigheid en u vragen, of u weer iets zoudt willen af staan en bijdragen voor dit mooie werk. Door jarenlange werkloosheid wordt ge brek geleden aan bijna alles, doch voorna melijk aan kleeding, dekking, schoeisel, enz. Een aantal groote vrachtauto's bemand met onze wakkere padvinders, zullen a.s. Woensdagmiddag de geheele stad door kruisen, om in ontvangst te nemen alles wat u maar missen kunt. Wij publicecren dit reeds nu, opdat u deze dagen uw kasten en zolder eens grondig kunt inspecteeren, allicht zult u iets vinden, wat voor u zoo goed als geen waarde meer heeft. Wilt u dit voor ons reserveeren? Wij zullen dit dankbaar in ontvangst nemen! CHRISTELIJK ONDERWIJS. Elders in dit nummer vindt men ver meld waar en wanneer men zich hier ter stede kan opgeven voor het plaatsen van kinderen op scholen van de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs. Aan de Chr. kleuterschool kunnen nog eenige kweekelingen ter opleiding ge plaatst worden. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 25 April is de apotheek van Mevr. SchoutenOele, Koorstraat 47, ge opend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. VOORJAARSBLOEI. De bloeiende bollenvelden en boomgaarden. De A.N.W.B. meldt d.d. 23 April: Aangaande den bollenbloei kan worden medegedeeld, dat gedurende dit week-end er thans van alles te zien is. De allereersten der narcissen en de vroegste hyacinthen zijn reeds weer aangevuld door de daarop volgende soorten en wat de tulpen betreft, hebben de voorloopsters der enkelbloemi- gen nu gezelschap gekregen van de dubbel- bloemigen, mede met de helderste en meest sprekende kleuren. Na eenigen tijd het weer speelt hierin een groote rol worden deze vervangen door de latere in Mei bloeiende tulpen, zoodat er dus voor de komende paar weken steeds iets moois en kleurigs te verwachten zal zijn. Om het meest te genieten van een uit stapje in de bollenstreek verdient het aan beveling, bij den te maken tocht niet alleen den grooten weg tusschen Haarlem en Den Haag te kiezen, daar deze al wat te vol is gebouwd, maar van daaruit de daarop uit komende zijwegen in te slaan, waar men volop te midden van de bloemen is. Als steeds biedt Noordwijk, met zijn hoog ge legen duinwegen en zijn uitkijktoren van de waterleiding wijde uitzichten over het bloemenland en de zee. Wie het Bollenland benoorden Haarlem wil gaan zien, zal in het park van het oude kasteel Marquette bij Heemskerk kunnen genieten van bosch en bloemen tegelijk; de daar geopende vollegronds-tentoonstelling is daardoor in hooge mate aantrekkelijk. De tijdens deze tentoonstelling langs den weg HaarlemAlkmaar geplaatste tijde lijke aanwijzingen vergemakkelijken hier het vinden van den weg en maken, dat men niet kan dwalen. Omtrent den vruchtboomenbloei luiden de jongste berichten als volgt: De Betuwe: Omgeving Zalt-Bommel: De kersen- en pruimenboomen beginnen te ontluiken. Het wachten is op zonnig weer. Hier en daar is iets van de bloesems te zien, doch a.s. Zondag zal het bezoek nog niet loonend genoeg zijn. Eek en Wiel en omgeving: Ook hier wordt op zonneschijn gewacht. De peren gaan open, de vToege kersen staan in bloei, terwijl de Meikersen nog dicht zitten. De pruimenboomen gaan langzaam open. In dien het zonnig weer wordt, kan een bezoek a.s. Zondag wel aangeraden worden. De Bangert en omgeving: Uit Hoorn wordt bericht, dat een bezoek aan die streek nog niet kan worden aangera den. Bij gunstig weer wordt de bloei in de week van 25—30 April verwacht. De Beemster (Purmerend en omge ving): Hier is nog weinig van de bloesems te zien. Indien het eenige dagen zonnig weer mocht zijn, is de bloei van pruimen* en perenboomen te verwachten. CIGAR ETTE S Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalion (Nederl. film, hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdagmiddag, hoofdnummer De trek naar het Westen (sens.); hoofdrollen Gary Cooper, Jean Arthur. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Charlie Chan's geheim (sens.); hoofdrol Warner Oland; extra De gekleurde woes tijn (paardensport), hoofdrol Noah Beery. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer San Franciscö (sens.); hoofdrollen Jeanette MacDonald, Clark Gable, Spencer Tracy, Jack Holt e.a. Toegang boven 14 jaar. Zondag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 25 April. 2 uur, wedstrijden op de Alkm. Wieler baan. 2 uur, Korenbeurs, Turnfeest Kon. Ned. Gymn. Verbond (turnkring voor Alkmaar en Omstreken). 't Gulden Vlies, 's middags en 's avonds: Dansband The Bonzonians. Dinsdag 27 April. 8 uur, Logegebouw, psychometrische seance door den heer E. Benedict. Z u i d-B e v e 1 a n d: Een bezoek kan wor den aangeraden. De vruchtbcomen staan in vollen bloei; ook hier zal de zon nog won deren kunnen verrichten. Zuid-Limburg: De bloesemtijd is hier grootendeels afgeloopen; de late kersen bloeien nog, evenals de perenboomen. (Men zie het kaartje, elders in dit num mer), VERKIEZINGsilXALAGE. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat in het oude pand van de firma Spanjaard een verkiezingsétalage van den Vrijz. Demo cratische bond is ingericht, ten doel hebben de de aandacht te trekken voor deze poli tieke partij. AMSTERDAM, Nieuwcndijk 225-229 De conferentie der Oslo Staten. Naar ons teT oore komt, zouden de experts der Oslo-landen, die onlangs in Brussel bijeen geweest zijn, aan de regeeringen der betrokken landen in overweging hebben gegeven de con ferentie van regeeringsgedelegeerden der Oslo-landen op 24 Mei te 's-Gra- venhage te doen aanvangen. Nieuws in 't kort. Versterkte stad door „bandieten" over vallen. - Vijfhonderd bandieten hebben de versterkte stad Hoetsjouen in Noord-Oost Mandsjoerije overvallen. Zy staken een school en een dertigtal huizen in brand. Het aantal slachtoffers zou aanzienlijk zijn. Opnieuw de zaak-Lindbergh. - Er is bevel tot arrestatie van Faulkner uitgevaar digd, den man die destijds 2.980 dollar aan bankbiljetten, behoorende tot het losgeld van de baby van Lindbërgh, in betaling heeft aangeboden. Hij wordt verdacht van medeplichtigheid aan de ontvoering van den kleinen Charles Lindbërgh, waarvoor, zoo als men weet, Hauptmann ter dood ge bracht is. Loods ingestort. - Een loods van zestig meter lengte is gisteren te Erode in het district Colmbatore in Britsch-Indië inge stort. Twaalf personen werden gedood, een honderdtal bekwam verwondingen. Drie kinderen door oude granaat ge dood. - Te Petsj in Macedonië zijn drie kin deren ten gevolge van het ontploffen van een granaat, die tijdens hoog water was aan gespoeld, om het leven gekomen. Een vierde kind werd gewond. Vrachtschip in nood. - Vijftien leden van de bemanning van het vrachtschip „Nikka Maroe", dat op weg van Moeroran naar Tokio in een zwaren storm bij Tsjosi is gestrand, hebben gisteren zwemmende de kust kunnen bereiken. De „Sjingoe Maroe" en de „Waka Maroe" zijn ter plaatse aan komen om de 23 andere opvarenden te red den. Leider van extreem-rechtsche partij veroordeeld. - De rechtbank te Budapest heeft gisteren den leider van de uiterst- rechtsche partij „Nationale Wil", majoor Szallassy, wegens opruiing en aanzetting tot anti-semietische actie tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Dit vonnis heeff in rechtsche kringen groote beroering ge wekt. Stakingsrelletjes in Californië. - Te Stockton in Californië is het tot botsingen gekomen tusschen stakende arbeiders van een groote conservefabriek en politie. De agenten maakten gebruik van vuurwapens, terwiil ook door de stakers schoten gelost wei _n. De orde kon pas met behulp van traan gasbommen hersteld worden. Vele per sonen zijn gewond. Relletjes in dorp in Britsch-Indië. - In het dorp Nehror in den staat Awar in Britsch-Indië zijn botsingen ontstaan. De politie zag zich gedwongen op betoogers te vuren. Hierbij werden veertien personen ge- doon en twee en veertig gewond. Gevecht tusschen militairen en ontsnapte gevangenen. - In de gevangenis te Foesjoen nabij Tsjoengking in China (Szetsjoean) hebben tachtig gedetineerden de cipiers over weldigd, waarna zij met de buitgemaakte wapens een aanval ondernamen op een na burige kazerne. Bij het daarop volgena ge vecht met de militairen werden twintig ge vangenen gedood en tien soldaten gewond. De overige zestig ontsnapte gevangenen wis ten te ontkomen. De „neger-messias". - Het gerechtshof te New-York heeft tegen een borgstelling van vijfhonderd dollar Cyio, „Father Devine", den negerprediker, die gearresteerd was naar aanleiding van relletjes, op vrije voeten gesteld. Toen hij het gerechtsgebouw verliet, juichten vijfduizend aanhangers hem toe met den kreet: „God is bevrijd". Den geheelen nacht had een menigte negers rondom de gevangenis de wacht gehouden, waarbij zij liederen zongen, om de bevrijding van hun „messias" af te smeken. „Father Divine" zal zonder verwijl voor het gerecht moetèn verschijnen onder beschuldiging de aanstichter te zijn geweest van relletjes, die zich in zijn tempel hebben afgespeeld en tevens omdat hij er van beschuldigd wordt steenkool te hebben verkocht, die gestolen was uit mijnen in Pensylvanië, die op het oogenblik niet geëxploiteerd worden. Stationskruiers dreigen met staking. - Twintigduizend stationskruiers te New Yoi'k hebben gedreigd, hedenmiddag in staking te zullen gaan, indien hun eischen, o.a. inzake verhooging der loonen, niet worden inge willigd. Zitstaking in Fordfabriek te Richmond. - In de montagewerkplaatsen van de Ford Motor Company te Richmond in U.S.A. zijn 1800 arbeiders een zitstaking begonnen, aangezien de directie geweigerd zou hebben hun vakbond, welke aangesloten is bij de United Automobile Workers, te erkennen. VERBETERDE PREDIKBEURTEN. BROEK OP LANGENDIJK, herv. kerk 9.30 uur, de heer C. Lebbing, van Oude- schoot. BERGEN Foutieve cijfers. Van deskundige zijde vestigt men on zen aandacht op het feit, dat de door den heer Voüte in de Dinsdag gehouden raads vergadering gegeven cijfers over het aan tal aangeslagenen van de inkomstenbelas ting foutief moeten zijn. Dit is inderdaad het geval en kan aan iederen nauwkeurigen lezer zijn opgevallen. Wanneer toch die cijfers juist waren, dan zou in Bergen zelfs iedere zuigeling in de inkomstenbelasting zijn aangeslagen en al moge het totaal be drag aan zuiver inkomen in Bergen een 300.000 grooter zijn dan dit in het ruim 1000 zielen meer tellende Heiloo, Bergen is heusch niet zoo rijk dat alle gezinsleden van de inwoners ook in de inkomstenbe lasting zijn aangeslagen. In werkelijkheid is het aantal aangeslagenen in de inkom stenbelasting door den heer Voüte vijf maal te hoog opgegeven. Men gelieve te bedenken, dat de verantwoordelijkheid voor de door den heer Voüte gegeven cij fers geheel bij den heer Voüte berust en dat wij die slechts gepubliceerd hebben zooals hij die ons verstrekte. ZÏÏPE Fraude. Een bij de werkverschaffing alhier ge plaatste arbeider is wegens het plegen van fraude geschorst. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. laatste k Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl 1934 102 4 Ned.-Indië 1934 101%, 5J4 Duitschl. '30 m. verkL 335/,fi BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank160 Handel Mij. Cert. v. 250 195*/a Koloniale Bank79 Ned. Ind. Handelsbank 163 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 70l/a Calvé Delft Cert. 85 Nederl Ford250»/4 Philips Gloeil. Gem. Bezit 3411/g Uoilever 163'-Vu INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting i 651/, Anaconda 42»/u Bethleh. Steel 68^ Cities Service 3%6 Kennecott Copper t 437/is Republic Steel 31ö/j, Standard Brands 1(% Steel comm. 84y/]e U. S. Leather 77ia CULTUUR MAATSCH. H. V. A499Vs Java Cultuur 235 Ned. Ind. Suiker Unie. 169 Vorstenlanden 361/, Dito actions 22,80 MIJNBOUW. Alg Explor Mij.. 165 Redjang Lebong 192 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 400% Kon Petr4213/4 Perlak 116 »/4 Phillips Oil 42 Shell Union 22% Tide Water 149/i« RUBBERS. Amsterd Rubber 310%. Deli Bat. Rubber 251 Hessa Rubber 268Vs Oostkust 113% Serbadjadi 191 Vs 67:e 136 1387, 259 Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli 326 Senembah343 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 607* Southern Pacific 43 Southern Railw. Cert. 29V, Union Pacific 1077« Canadian Pac 1C'0/1Q §Noteering per 50 x) ex-coupon fExclaim 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. 2.30-2.45 1027, 101%-2 33%-Ve 1581/, 195 ÏS1 70V.--A 250 339J-40* 162 63% 41% 667,-% 3 427, 30%, 82*% 7Va 490-5 226-8 165-7 367, 21.50 165 190% 419V,-* 41Vs 22 V, 1474-% 31174 246 259-60 113% 1S7V, 6Vs% 1331/4-* 136-Vi 260i/4 324 340% 60% 42% 2874-7, 100 ïov, NOORDSCHARWOUDE De kwestie van den Abeele. Vrijdagavond vergaderde de raad de zer gemeente. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter, jhr. A. L. van Spengler, deelde mede, dat deze vergadering is be legd naar aanleiding van een daartoe ge daan verzoek van een drietal raadsleden. In dit schrijven wordt o.m. geschreven, dat wanneer de houding van de gedele geerde leden van de Commissie van Be heer der gemeenschappelijke lichtbedry- ven niet zou zijn als van de meerderheid van den raad, zij gebruik wenschten te maken van art. 4 der gemeenschappelijke regeling, n.1. de mogelijkheid dat de leden, en plaatsvervangende leden van de C. v. B. te allen tijde bij een met redenen om kleed besluit kunnen worden ontslagen. Het schrijven van deze drie raadsleden kan echter geen punt van bespreking uit maken, aangezien het hier gaat over een besluit van de zelfstandige C. v. B. der gemeenschappelijke lichtbèdrijven, waar voor deze C. v. B. geen verantwoording schuldig is aan de raden, anders dan bij financieele besluiten. Een en ander kan autonoom door de C. v. B. worden vastge steld. Het indertijd door de C. v. B. aan genomen Ambtenarenreglement is in de gemeenteraden voor kennisgeving aange nomen. Het behoeft echter niet de goed keuring. Het beheer en de exploitatie van de gemeenschappelijke lichtbedryven is bij de gemeenschappelijke regeling opge dragen aan de C. v. B. en de leden van de C. v. B. moeten in staat worden geacht, zelfstandig de belangen van de lichtbe- drijven te kunnen behartigen. Juist wan neer zij het oordeel van den raad eerst zouden vragen, was er voor den voorzitter aanleiding om deze leden niet meer te be noemen. Tenslotte zeide de voorzitter dat besprekingen over de besluiten niet in debat kunnen worden gebracht. Wethouder Schrijver trachtte het woord te nemen en zeide: Indertijd is er in hoog ste instantie uitspraak gedaan. Maar verder kwam hij niet. Het woord werd hem ontnomen. De heer Kwadijk las een brief voor, welke door Ged. Staten aan den Raad van State is geschreven, n. a. v. een mededee ling van B. en W. van Noordscharwoudë, waarin wordt medegedeeld, dat het Amb tenarenreglement niet door de raden is vastgesteld en dus niet van kracht was. De vooritzter vroeg, dit stuk eens té mogen zien. Hij merkte op, dat het amb tenarenreglement los van deze zaak staat. De meening van B. en W. en de beslissing van Ged. Staten is indertijd door de kroon vernietigd zoodat het niet op z'n plaats is, dit schrijven hier aan te halen. De heer Kwadijk meende, dat die ver nietiging handelde over art. 25 van de gemeentewet.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2