De Sport in Alkmaar en Omgeving. D. A. W.'s jongste periode van grooten bloei BeQuick ontvangt Ajax. ix. Zwembaden naar keuze en..; zee-concurrentie. Wij zwemmen overdekt! Het is mi ongeveer zeven jaar geleden, dat het Sportfondsenbad een intensieve propaganda voerde om in vele steden nieuwe overdekte baden te stichten, de z.g. sportfondsen- baden. En het was in dien tijd ook, dat men Alkmaar in die propaganda betrok, Alkmaar met zijn 30.000 in woners, dat misschien als gemeente net niet groot genoeg was voor een „overdekte", maar dat natuurlijk rekenen kon op de randgemeenten, op Heiloo, Bergen, Koedijk, Oudorp, Egmond en op zwemliefhebbers uit nog verder gelegen gemeenten. En dan zou een sportfondsenbad hier zeer wel mogelijk zijn. Het sportfondsenbad is er bijna ge weest. Maar het kwam niet, hoofdzakelijk doordat de politiek een hartig woordje ging meespreken. Echter, voor politiek is in de sportrubriek geen plaats en dus zul len we den onverkwikkelijker! strijd hier niet verder volgen. Genoeg zij hier te herinneren aan het zoo dure Victorie-bad, dat er voor in de plaats kwam „Alk maar krijgt het Victorie-bad of geen bad" is in dien tijd een gevleugeld woord geworden en dat al heel spoedig een volkomen fiasco bleek te zijn. Intusschen, al waren de plannen voor een sportfondsenbad dan ten doode opge schreven, een groepje enthousiaste parti culieren toonde, dat particulier-initiatief jpéér vermocht, dan een burgemeester en een wethouder bevroedden en dat groepje Alkmaarders heeft krachtig gewerkt aan de tot standkoming van een overdekte bad- en zweminrichting. En hoe is hun werken bekroond gewor den! Een prachtige Overdekte, die kan wedijveren met de allerbeste inrichtingen op dit gebied in het heele land, staat thans in het hartje van de stad en geheel Alk maar kan winter en zomer zwemmen, zooveel men maar wil. 't Bleek echter nog niet voldoende, twee baden. Want nog voor dat de Overdekte er was. stichtte de nu juist dezer dagen overleden heer Judell 'op zijn landgoed ,.De Karperton" een natuurbad, het bad, dat D. A. W. tot haar domicilie koos en dat getuige is geweest van de weder-op- leving van D. A. W. De heer Judell deed, wat in zijn vermo gen was, om het bad populair te maken en dit lukte volkomen, dank zij mede den heer Pesie, die toen reeds bekend stond als een zeer bekwaam zwemtrainer en die uit de Zaan naar hier kwam en de zwem-tech- nische leiding van het bad kreeg. Om het later zelf te exploiteeren. Zoodat we aan het eind van 1935 hier hadden: de Overdekte, het Victoriebad en de Karperton. Wat een verschil met eenige jaren vroeger, toen de zwemschool de hegemonie bezat! 't Was nog niet genoeg! Want de heer Pesie liet een jaar geleden een nieuw open bad bouwen aan den Bergerweg en D. A. W. trok met hem mee naar de nieu we inrichting. Resumeerende: in 1933 een hopeloos verouderde inrichting aan het Zeglis en drie jaar later: een Overdekte, die thans ook het ex-Victoriebad, thans Zomerbad (waaraan veel verbeterd is) exploiteert, verder De Karperton en P e s i e-b a d en daarnaast de zee! Want die blijft de groote concurrente in den zomer, evenals het Kanaal altijd zwemmers zal blijven treken. Is dat niet te veel van het goede? De tijd zal het leeren! De „overdekte". We zullen hier de open baden niet ver der afzonderlijk bespreken. Het zij ge noeg te memoreeren, dat ze alle aan stren ge hygiënische voorschriften voldoen en dat de exploitanten jaar in jaar uit trach ten, hun baden zoo goed mogelijk te maken en te houden. En het leven in het open bad is bekend genoeg; er is steeds een opgewekte stem ming, er heerscht vroolijkheid, er wordt gezwommen en gebaad, douche-baden en zonnebaden zijn er, het amusementsge deelte ontbreekt niet, de restaurants noo- digen tot een verfrissching, kortom men vindt er alles, wat men wenscht. Men vindt er vooralgezondheid en levenslust! Maar de „Overdekte" mogen wij niet zonder meer laten varen. Omdat een over dekte toch altijd nog iets geheel anders is dan een open bad en altijd nog een inrich ting, die men nog niet bij honderden kan tellen. Over sfeer gesproken. Dus hebben wij dezer dagen eens een rustig bezoek gebracht aan de Alkmaar- sche Overdekte en zullen trachten U nog een keer de sfeer en alles, wat de Over dekte kenmerkt, te schetsen. Want er is in weinig overdekte baden in ons land zoo'n gezellige sfeer als juist in het Alkmaarsche. Precies te definieeren valt dat moeilijk; het kan zijn, dat de bijzonder-prettig-aan- doende verlichting het bad in de avond uren zulk een gevoel van intimiteit geeft, het is ook mogelijk, dat de heldere betege ling, de overhangende ballustrade en de breede ramen in deze richting een handje meehelpen, de Alkmaarsche „Overdekte" is ontegenzeglijk een sfeer-scheppende inrich ting. Het personeel is steeds met de grootste welwillendheid bereid nuttige wenkc.i op zwemgebied te verschaffen, alles wordt in het werk gesteld om zich als „nieuweling" spoedig in dit bad thuis te gaan gevoelen, kortom voor honderden en honderden betee- kent een of meerdere baden per week een stukje levensvreugd en levensgezondheici vooral. Dat laatste is iets, wat nog maar betrek kelijk weinig menschen kunnen of willen beseffen. Men redeneert eenvoudig: 's Win ters zwemmen is éen dwaasheid! En daar mede wordt elke goedgefundeerde tegen- argumentatie doodgeslagen. Velen wij zeiden het reeds zijn ge lukkig geheel van opinie veranderd en we ten nu wel beter, maar er is en blijft helaas nog altijd een groep menschen, die tegen over het zwemmen in den winter sceptisch staat en er blijft niets anders over dan de zulken slechts één raad te geven: probeert het in ieder geval dan eens één keer en oor deelt» dan! Na dit zijsprongetje nog een paar woor den over de gezelligheid in het bad. Zooals gezegd, als men een of tweemaal heeft gezwommen, gaat men zich aldaar thuis voelen en voor velen is het dan ook in den waren zin van het woord: ontspan ning! Globaal kan men de bezoekers in drie groepen verdeelen. De eerste groep wordt gevormd door de leerlingen (zoo van 4—70 jaar). Voor hen is het heiligdom achter de sta len draad, zij blijven bij de lesbrug, toet sen hun vorderingen zoo nu en dan eens op de kurken en op de blikjes en voor hen is het tevens zaak, dat zij hun vrees voor het water ten spoedigste gaan overwinnen. De middengroep bestaat uit een lang niet homogeen gezelschap zwemmers en zwemsters. Deze varieeren zoo van angstig- naar-de-draad-kijkenden tot de meest „koelbloedigen", die af en toe den euvelen moed hebben zoomaar eens in het echte diepe te gaan zwemmen. Bij deze groen kan men zich vaak in stilte vermaken en zij vormt de komische noot in. het zwem- wereldje. Hét overgroote deel van de oezoekers béstaat natuurlijk uit all-round zwemmers en uiteraard steken de sportclubzwemmers met kop en schouders boven de anderen uit. Wanneer men zoo op een Zaterdagavond de D. A. W.ers ziet trainen, wanneer mén de estafette- en afval-race'tjes van nabij meemaakt, dan onderkent men in deze zwemmers de rasgenooten. Zij zijn zoo met het water vertrouwd geraakt, dat voor hen het bad een speelplaats is, waar men vaak buitengewoon plezier kan hebben. Men gunt hun dit gaarne, het is tevens voor de anderen een aansporing te meer, om zich óók zoo te gaan bewegen in de „kuip" en mag men een enkelen keer eens wat onzacht opzij „geschoven" worden, dan neemt men dit graag voor lief. Juist de jongeren geven aan 't geheel zoo'n vroolijk. zorgeloos karakter én nietwaar, de toekomst is aan de jeugd. D. A. W. for ever! Om echter o,j D. A. W. terug te komen we zaten immers op de vrijgezellen- kamer van D.A.W.'s praeses de groei van D. A. W. is wel zeer merkwrardig geweest. Toen ik lid werdaldus de voorzit ter, was er van een echte zwemclub geen sprake meer. Je kon de club beter beschouwen als een gezellig, intiem on der-onsje, meer niet. Maar dat onder-ons je werd dan ook gevormd door enthou siastelingen, die, zoodra ze hoorden, dat het Zeglis-bad binnen afzienbaren tijd zou worden afgekeurd, ijlings naar een andere zwemgelegenheid zochten. En die vonden ze tenslotte in de Bergermeer, in de Karperton. Ver weg? Och, 'n echte zwemmer dacht niet aan die paar kilometers, en ging toch. En het bleek, dat er nog genoeg echte zwemmers in Alkmaar waren. In het ka naal zwommen er nog eenige honderden naar hartelust, en velen zouden al lang lid van D.A. W. zijn geweest als de zwem school niet zoo'n miserabel ding was ge weest. Want toen de Karperton het domein van D.A.W. werd, groeide het ledental in zeer snel tempo: in drie maanden tijd was het aantal D.A.W.-ers gestegen van 12 tot 150! Dat was dus D.A.W.'s redding? Zóó en niet anders! En eigenlijk zou men beter kunnen zeggen: er kwam een nieuw D.A.W. Want die 150 leden kenden elkaar nauwelijks of ook heelemaal niet. Dat kwam ook al, omdat de jeugd domi neerde. Intusschen begreep het bestuur, dat de gelegenheid schoon was om een kernge zonde vereeniging te maken. Dat moest gauw gebeuren, juist al omdat de leden elkaar zoo weinig kenden. Welnu aldus de huidige voorzitter het toenmalige bestuur heeft hard ge werkt en mag op een prachtige periode terug zien. Vooral, toen Pesie trainer werd en de zwemsport en het wedstrijdwezen in juistere banen geleid werden, kwam het echte clubleven naar voren. De ouderen hadden nog geoefend aan 't Zeglis onder Dirk v. Diepen, die hart voor de zaak had en ontegenzeggelijk wat be reikt, maar Pesie kreeg veel veel men- schenmateriaal tot zijn beschikking en vooral... hij kon- de jeugd opleiden. Ontegenzeggelijk heeft het D. A. W. in de laatste jarer. alle gunstige factoren m$e gehad, want toen de Overdekte tot stand kwam, kon de zwemvereeniging het ge- heele jaar door actief blijven: 's zomers ir het ópen bad, 's winters in- de Overdekte. En Pesie bleef trainer, ook het heele jaar door. Hij, die de techniek op zijn duimpje kent, die traint op de techniek en niet op de lichaamskracht, zag D. A. W. in den zomer nogmaals verhuizen, nu naar zijn eigen bad, dat hij een jaar ge leden stichtte even buiten- Alkmaar aan den Bergerweg. En- hoe staat het thans met D. A. W.? vroegen we verder aan collega Hansen. Best! was het antwoord. We hebben nog ruim 120 leden, .ouderen en jon geren en onze hoop is geheel gevestigd op de jeugd. We hebben op 't. oogenblik ver schillende adspiranten, die' veel-belovend zijn. En van de jongeren moet je 't heb ben gooide Caarls er nog even tusschen in. Want zeide hij 't is toch een feit, dat in de zwemsport de jongeren op den voorgrond treden. In andere takken van sport komen de topprestaties pas na je 20ste of 24ste jaar en bij het zwemmen leert de praktijk, dat je ver voor je 20ste jaar de best.; resultaten boekt. Eigenlijk een gek geval. Maar zou het misschien ook komen door je gewone werk? Dat je in die jonge jaren veel meer kunt zwemmen en veel meer uitge rust op een wedstrijd komt? Ziedaar een opmerking, die waar is en die een overdenking 'waard is. Want al zijn er uitzonderingen, een feit is het. dat in de zwem wereld de jongeren de ouderen verre de baas zijn. Eenige namen. De toekomst dus aan de jeugd! We hebben nog wel ouderen, die snel uit de voeten kunnen komen, aldus de praeses, en hij noemde o.a. Kostelijk, die het vorig jaar een kans maakte om opge nomen te worden iri Se Olympische ploeg, maar de jongeren.... Kijk dit lijstje eens! En hij ratelde een serie nanoen op van D. A. W.-ers, die de laatste jaren naar voren gekomen zijn: bij de dames Hanny de Carpentier, rug en vrije slag, Corry de Vqs, schoolslag, Rietje Maarleveld, vrije slag, Willy de Vos, de coming-woman op de rugslag, Lyda van Doorn, vrije slag,- Jopie Oostwouder, schoolslag en Annie v. d. Wint, vrije slag. En bij de heeren Frans Mays, een adspi- rant, die nog zeer onlangs de 33 M. in 18 sec. zwom en Ab van- Beek, een oudere, die zich op de vrije slag-en schoolslag op den korten afstand nog steeds handhaaft en dan de adspiranten Dick Imhülsen, Piet Vogtschmidt, Johan Stammes, Fokke Dijkstra en Wim-de Vries e. a. Zie hier een groepje^ dat bij serieuze training voor de toekotnst veel-belovend is. Alleen-, de groote voorwaarde is: trai nen, werkelijk serieus trainen. Het polo-ën. D. A. W. polo-t. Natuurlijk! Welke zwemclub speelt nu niet.polo! En D. A. W. polo-de al in het Zeglis-bad, vocht tóen - al zware duels uit tegen -de clubs uit de om geving. Ook dit spel heeft B. A. W.'s vooruit zichten veel verbeterd; Vroeger kon met de grootste moeite een zevental worden samengesteld, op 't oogerublik zijn er vier heerenzeventallen en een dames-zevental. De heeren hebben dit seizoen een kans gehad op het kampioenschap derde klasse van den K. N. Z. B. en zullen van 't jaar een nieuwe poging daartoe doen. Het tweede zevental speelt in de res. 3de klas se en het derde in de 1ste klasse van den N. H. Z. B. Naast Caarls, v. Beek en Soecker spelen thans jeugdige poloërs in het eerste en men vraagt zich af, hóé lang zullen die „oudjes" het nog uithouden? En de dames? Die zijn zoo juist gepro moveerd naar de 2de klasse van den K. N. Z. B. En ziet, ook hier blijkt, dat de vereeni ging kerngezond is. En het spreekt wel haast vanzelf, dat de polo-spelers, ook steeds serieus trainen, winter en zomer. Plannen! En dan komen wij tot de plannen, die D. A. W. maakt. Eerst wijst ons de voor zitter nog op den succesvollen avond van dezen winter, toen een groot deel der Olmpische ploeg hier mee deed aan den zwemwedstrijd en toen herinnerde hij aan den komenden 2 K.M.-wedstrijd in het Kanaal. Daar verwacht men heel veel van en deze nationale wedstrijd, die gezwom men zal worden tusschen het afgesneden Kanaalvak en de Frieschebrug zal onge twijfeld een groot aantal dames en heeren deelnemers trekken uit- het heele land. Dan bestaat er een goede kans, dat D. A. W. dit seizoen de Noordhollandsche kampioenschappen zal-mogen organisee- ren, terwijl tenslotte de reeks ontmoetin gen met Nereus (Zaandijk), Neptunus (Zaandam) en H. P. C. (Heemstede) zal worden vervolgd met de return-wed strijden. Men ziet, D. A. W. is een gezonde club, die een vaste plaats veroverd heeft in het vereenigingsleven in Alkmaar én die naam gemaakt heeft ook buiten Alkmaar, tot zelfs in Groningen toe, waar men al een paar keer in dual-meets zijn kracht gemeten heeft met de Groningsche zwem sters en zwemmers! Nog meer zwemliefhebbers. Wie echter meenen" mocht, dat geheel zwemmend Alkmaar ïld is van D.A.W., vergist zich. Trouwens, dan zou de Overdekte werkelijk niet kunnen be staan. Om echter een beter overzicht te krij gen over zwemmend Alkmaar, meen den wij een der groote Overdekte-man nen eens een paar vragen te moeten stellen. En dus zochten wij den heer K. Lan- gendijk op, gedelegeerd commissaris van de N.V., in wier handen de „Over dekte" is. Een aantal vrage i, door ons gesteld, wer den alle vlot en zeker beantwoord en we kregen zooveel stof, dat een nieuw artikel mogelijk zou zijn geworden. Echter, we zijn gedwongen, om slechts het allerbelangrijkste op te nemen, omdat andere takken van sport noodig behandeld moeten worden. Weët je, wie eigenlijk den eersten stoot tot de oprichting van de Overdekte heeft gegeven? vroeg de heer Langedijk. En met een noemde hij den naam: de heer Scheffel van de K. v. K.! 't Kwam zoo: de heer Scheffel zwom eens in het Noorderbad in Groningen en maakte daar kennis met den heer Koster, die zich zeer interesseerde voor den bouw van overdekte zweminrichtingen. Hij vertelde, hoe hier pogingen gedaan waren, om een Sportfondsenbad te stichten, maar dat die pogingen mislukt waren. En het voorloopig comité was werkloos geworden. Dat comité bestond echter nog en via den heer Scheffel kwam de heer Koster in con tact met de heeren Saai en Stroink. En een nieuwe actie werd ingezet, met tenslotte als resultaat, dat een prachtige Overdekte tot stand kwam, beheerd door een N.V., waar van mr. G. C. B. v. d. Feen de Lille presi dent-commissaris en de heer K. Langedijk, gedelegeerd commissaris werd. Verder wer den de heeren J. Lakeman, D. Saai, dr. J. Maats, H. Lind en mr. C. P. Eecen commis sarissen en de heer A. Koster directeur. Deze laatste is thans geen directeur meer, en de adjunct-directeur, de heer L. de Vries, leidt thans de geheele zaak. En nu het belangrijkste! Hoe staat het met zwemmend Alk maar? vragen we. En meteen hoorden wij het volgend belangwekkende lijstje van zwemmers in clubverband: D.A.W. zwemt met ongeveer 120 leden in de Overdekte, de N.A.S.B. met 250,man (de grootste groep in clubverband en de prac- tijk leert hier wel, hoe de Overdekte ook door de arbeidersklasse gebruikt wordt, wat al een zeer verheugend verschijnsel is!), de Reddingsbrigade met 65 man, de Ned. Be- stuurdersbond met 60 man, de zwemgroep Kofa met 63 man, die van V. en D. met 82 man, een zwemclub uit Bergen met 20 man, de Alkmaarsche politie met 20 man, de huis houdschool met 42 meisjes en een groep katholieke geestelijken met 12 leden. Dat zijn alle groepen, die geregeld eens per week de Overdekte bezoeken. Verder ko men er regelmatig clubs van buiten, zooals een club uit de Zaan, en dan mag de school jeugd niet vergeten worden: 200 tot 250 jon gens en meisjes komen elke —eek hun rd nerr-:-. "'n tenslotte nog de reddingsbriga des uit Egmond en de Langendijk'en een zwemclub uit de Beemster! Men ziet, het lijstje is zeer fraai en als men dan nog rekent, dat particulieren regel matig eën druk gebruik maken van de Over dekte, dan merkt r.e- dat niet alleen Alk maar, maar een rayon met een straal van 25 K.M. om Alkmaar naar onze stad komt, om te zwemmen en te baden. Wil men nog een paar cijfers? Het Vorig jaar werden 102.000 baden genomen, n.1. 60.000 door abonné's en 42.000 door particu lieren. En onder die zwemmers vindt men jong en oud, en eiken rang en stand! Nog een belangrijk getal, zulks in verband met de stijgende animo voor ljet zwemmen, In het begin kwam men tot 6000 baden per maand. Dat is nu gestegen tot gemiddeld 8500, oftewel een stijging van 40 pCt.! Dan komen we tothet Zomerbad. En kijk, de Overdekte kan het Zomerbad uit stekend exploiteeren, omdat de abonné's naar keuze öf in de Overdekte öf in het Zo merbad kunnen zwemmen. De exploitatie is pas verleden zomer ter hand genomen en de verwachtingen-zijn volledig uitgekomen. Die verwachtingen zijn dit jaar nog hooger ge spannen, omdat, tal van verbeteringen zijn aangebracht aan dit bad, dat thans buiten gewoon helder en zuiver water bevat. En tenslotte: de N.V. heeft 's winters 20 man personeel aan het werk en 's zomers stijgt dit tot 27. Men ziet dus wel, dat de exploitatie van deze baden voor de stad van belang is en dat deze N.V. er een is, die een allereerste plaats in ons stadsleven inneemt. Men heeft uit bovenstaande ook kunnen lezen, hoezeer de zwemsport meer en meer populair wordt, wattenslotte nog blijken mag uit het feit, dat het vorig jaar 380 be zoekers vande Overdekte het diploma van geoefend zwemmer verkregen. Zwemmend Alkmaar mag zich laten zien. De zwembeoefening neemt in onze stad een prachtige plaats in, zóó, dat Alkmaar vooraan staat in de rijen van onze steden. Wat slechts verheugend is! Alkmaar speelt thuis tegen Q. S. C. Het programma. Wanneer we een kort overzicht schrij ven over de wedstrijden voor Zondag a.s., dan mogen we wel beginnen met het weergeven van he.t programma, op dat alles voor den geïnteresseerden 'lezer wat overzichtelijker wordt. We deden dat gewoonlijk reeds des Dinsdags, maar de talrijke veranderingen, die den laat- sten-tijd noodzakelijk werden, waren oorzaak, dat er van het overgenomen heele.programma dikwijls heel weinig overbleef. Kampioenschap van Nederland. Be Quick—Ajax P.S.V.Feyenoord Promotie-degradatie 2de klasse. Afdeeling I niets. Afdeeling II R.F.C.—Z.F.C. Afdeeling III QuickHengelo Afdeeling V HeerenveenFriesland Promotie-degradatie 3de klasse. H.V.C.Volewijckers Zaandijk—D.W.V. Promotie-degradatie 4de klasse. AlkmaarQ.S.C. Be Quick—Ajax! De belangrijkste wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland is natuurlijk Be QuickAjax, omdat hier de twee clubs met de minste verliespunten tegen elkaar komen. De vraag is: wat zal er morgen in Gronin gen gebeuren. Zal Be Quick de derde thuis zege behalen, of zal Ajax zich de sterkste toonen? Niemand weet het; alleen dat is bekend: de Groningers kunnen als volwaar dige tegenstanders beschouwd worden en zullen er alles op zetten, om.na Feijenoord en Go ahead ook Ajax te kloppen. Zou het lukken? Dan zou de spanning wel hrar toppunt bereikt hebben! Verder gaat Feyenoord naar P.S.V. Beide clubs moeten winnen, willen ze hun kans be houden. Misschien dat Feyenoord door een nederlaag nog niet geheel kansloos wordt, maar P.S.V. zou bij een nederlaag al te ver achter raken. 't Wordt in Eindhoven ook spannend, want krachtverschil zal er wel heel weinig zijn. Promotie-degradatie. In afdeeling I resten nog R.C.H.'t Gooi en HilversumR.C.H. Er is echter geen overeenstemming bereikt door de clubs on derling voor Zondag, zoodat er een pauze is Ingetreden. Pas over veertien dagen volgt de ontmoeting R.C.H.'t Gooi en een week later HilversumR.C.H. In afdeeling II gaat Z.F.C. naar R.F.C. Er is voor beide partijen geen enkel belang meer bij dezen wedstrijd, zoodat de strijd wel niet vinnig zal zijn. In het Oosten gaat het om de hoogste oogen. Quick ontvangt Hengelo, dat aan een gelijk speelde, mag haar de kans op de zege veeren. Waar echter Quick in Hengelo reeds gelijk speelden, mag haar de kans op de zege niet ontzegd worden en dan zou een extra wedstrijd de beslissing moéten brengen. In elk geval is het slot zeer spannend. In het Zuiden is men nog steeds niet zoo ver, dat aan de promotiewedstrijden begon-, nen kan worden. Gelukkig is in het Noor den de zaak reeds zoover, dat morgen de eerste helft wordt afgesloten. Heerenveen ontvangt n.1. Friesland en moet op papier daarvan kunnen winnen. Maar Heerenveen deed: een jaar geleden heel gek en zoii best weer een gek staaltje kunnen uithalen en zich laten kloppen. In dat geval staan alle drie clubs weer gelijk. Wint Hëerehveen echter, dan is ze met één been reeds in de eerste klasse! Spanning in Amsterdam. In Amsterdam-Noord leeft men onder hoogen druk. De twee derde-klas-kam- pioenen D.W.V. en Volewijckers hebben e'k een uitwedstrijd voor den boeg en hebben beiden een goede kans óp promotie. Volewijckers gaat naar H.V.C., staat pre cies met de Amerfoortsche club gelijk en zal bij winnen promoveeren. En met een gelijk spel komt er nog een extra-wedstrijd. Wie zal de gelukkige zijn? D.W.V. bestrijdt Zaandijk op het K.y.C.- veld. Voor Zaandijk de laatste kans, die ze ongetwijfeld zal accepteeren. Maar D.W.V. laat zich niet zoo heel gemakkelijk kloppen! Ze heeft momenteel verreweg de beste kan sen op promotie. AlkmaarQ.S.C. Tenslotte om een plaatsje in de derde klasse A. Alkmaar krijgt bezoek van Q.S.C., dat op eigen veld door Go ahead werd ge klopt met sprekende cijfers, maar datéen week geleden van Texel won en nu nog een klein kansje gekregen heeft op de promotie. Wanneer alles echter nogmaal gaat, moet Alkmaar kunnen winnen, in welk geval onze stadgenooten een goede kans hebben op een prolongeeren van haar derdeklasserschap. ALKMAAR I—Q. S. C. I. Een spannende kamp te wachten. 't Is morgen voor de groen-witte Alk maarders weer een zeer belangrijken dag, daar opnieuw in de promotie-degradatie competitie gespeeld moet worden en wel op eigen terrein tegen de vierde klas kampioen Q. S. C., wat tevens de return ontmoeting beteekent. Die eerste wedstrijd daar aan de Zaan tegen de Wormerveersche ploeg, bracht de kaasmenschen een stellig niet ver wachtte 03 zege, dio de Alkmaarders met het gelijke spel in eigen omgeving tegen Texel reeds drie winstpunten op leverde. Veel is er echter nadien verandert daar de Zaankanters zich na deze betrekkelijk groote nederlaag van een heel andere zijde hebben.laten 2ien. Wel is waar bracht de tweede ontmoeting een bezoek aan Texel een hernieuwde nederlaag, doch de uitslag (10) had evengoed andersom kunnen zijn, wat inmiddels weer bleek in den returnwedstrijd aan de Zaan, waar de eilanders met dezelfde cijfers aan het kortste eind trokken. Dit nu was meteen het keerpunt voor de Wormerveerders, die wel niet hun lot in eigen hand hebben, maarbij een hernieuwde zege in de kaasstad nog niet

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6