Alkmaar 1-Q.S.C. I ABDIJSIROOP IOOO Rijwielen cadeau! DE GEKOCHTE FIETS GEHEEL GRATIS ZBuuiadattd geheel kansloos zijn, daar e.v.t. een gelijk spel op Texel, de balans ten aanzien van de drie ploegen, weer precies in evenwicht brengt. Het is natuurlijk alles maar zuivere theorie, maar juist deze theorie kon de Zaankanters wel eens aanzetten tot een ongekende activiteit, waarbij een groen witte nederlaag de derde klassers al ta melijk van onpas zou komen. Hier geldt dus den gouden stelregel: Een gewaarschuwd man telt voor twee! En juist daarom zullen we zien een „Alkmaar", dat vecht met alle energie om de zoo begeerde overwinning. Een „Alk maar", dat zwoegt en werkt van' de eerste tot de laatste minuut, daarbij het spél goed opent endurft te schieten. Zieft we zulk een groen-witte ploeg dan verwachten we een overwinning. Alkmaar good luck! ZOMM(; a.8., half drlr Terrein Westerweg. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. "'ndelijk zouden er een paar beslis- en kunnen vallen. Z. F. O, IV Z.V.V. IV kampioen? Wat doet oudorp I? De race Alkmaar III Schoorl II. Zoo zullen dan eindelijk morgen eens een paar beslissingen kunnen vallen, en- wel ten aanzien van het kampioenschap der eerste klasse, alsmede de tweede klas se B. Hoe de eindspurt tusschen Alkmaar III en Schoorl II zal gaan, dienen we even eens af te wachten. Ten aanzien van de eerste klasse A zou .eenerzyds het kampioenschap kunnen valien, terwijl overigens de positie der Castricummers er bij een dergelijk feit, nu niet bepaald gunstiger op zal worden. Een geluk voor C. S. V. I is het echter nog, dal zij in eigen omgeving tegen het leidende Z. F. C. IV moet spelen, wat vaak een moreelen steun beteekent. De rood witte Zaandammers zullen echter voldoende op de hoogte zijn, dat een nederlaag nog een èxtra beslissings-wedstrijd tegen Bergen I brengt en zoover zullen ze het wel niet laten komen, zoodat we voor de hekken sluiters het ergste vreezen. De minder belangrijke ontmoeting W. F. C. IVZ. V. V. III zou een puntendeeling kunnen opleveren. Ook in de tweede klasse B zou het kampioenschap kunnen vallen, daar Z. V. V. IV bezoek van K. V. V. IV krijgt en een Zaandammer-zege voor dit feit voldoende zou zijn. Waar echter ook de Krommenieers nog een zeer" klein kansje hebben, zullen ze zich ongetwijfeld hardnekkig verweren. We hepben een idee, dat het blauw zwarte Z. V. V.-team den spijker maar ineens op den kop slaat. Het onbelangrijke treffen R. C. Z. II W. R. C. I, zou de bezoekende Westzaners, de zege kunnen brengen. De tweede klasse D laat slechts de return-ontmoeting Oudorp IAlkmaar II zien, waarbij de Oudorpers. gelegenheid krijgen revanche te nemen voor het j.1. Zondag verspeelde punt. In de derde klasse E komen de beide leidende ploegen in actie. Alkmaar III ontvangt Vrone II en zal het ongetwijfeld tot een zege brengen. Eenzelfde feit betreft Schoorl II dat nog niet kansloos is en bezoek van Koedijk II krijgt. De duinkanters zullen de groen witten wel op den voet blijven volgen. De vierde klasse F laat eveneens een tweetal ontmoetingen zien, die echter van niet zoo heel veel be lang meer zijn. Oudorp II ontvangt D. T. S. III en zal het na veel moeite tot een overwinning kunnen brengen, terwijl we Alkmaarsche Boys V dat een bezoek gaat brengen aan M. E. V. O. III na veel inspanning eenzelfde resultaat toe denken. Wielrennen. De ronde van Alkmaar op 6 Juni. Een prachtig traject in de directe nabijheid. Groote medewerking. De wielerclub Alcmaria, die den vorigen zomer een Ronde van Alk maar organiseerde en daarmede sportief een zeer groot succes boekte de Ronde was misschien wel de meest geslaagde van alle in Noord holland heeft gelukkig besloten, om ook dit jaar weer een ronde te organiseeren, waarbij het door de ervaring van verleden jaar geleerd, de opzet geheel gewijzigd heeft. Alcmaria heeft het vorig jaar de Ronde misschien iets te grootsch opgezet en een verkeerden datum gekozen, met als ge volg, dat de Ronde financieel ongunstig voor de organiseerende vereeniging ver liep. Het waren de profs en onafhanke- lijken, die het financieele nadeel brach ten, terwijl deze groep renners terzelfder- tijd voor den minsten strijd zorgden, zulks in tegenstelling met de amateurs en nieuwelingen, die er een werkelijkén strijd van maakten. Toen dan ook de besprekingen over een tweede Ronde gevoerd werden bespre kingen, die wij meemaakten toen werd allereerst gedacht aan de financiën en men wilde zeer terecht zich niet wagen aan een tweede Ronde, als het financieele vraagstuk niet eerst volkomen opgelost was. Aan de hand van de gegevens van het vorig jaar werd dus post voor post nage Indien U vanaf heden tot en met 1 dag voor Hemelvaartsdag een RIJWIFX (keuze uit diverse merken in 12 uitvoeringen) bij ons koopt, zoowel contant, als op Onze gemakkelijke betalingsvoorwaarden, vanaf 50 oent per week zonder vooruitbetaling, dan geven wij U als bijzondere attractie en wordt het gestorte bedrag terugbetaald, als het op Hemelvaartsdag ttisschen 24 uur 's middags minimaal 2 Millimeter regent, volgens de officieele waarneming van het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut. Ook voor deze aanbieding geldt onze bijzondere „Rijwiel-Service" 18 maanden gratis verzekerd tegen diefstal. 18 maanden gratis verzekerd tegon brand. 18 maanden gratis verzekerd tégen inbraak. 18 maanden alle reparaties gratis. Wij behouden ons het recht voor hen, die ons niet credietwaardig voorkomen, te weigeren. HOOGiTRAA'l 8 TELEFOON 2598 gaan en tenslotte werd het duidelijk, dat een goede Ronde georganiseerd kon wor den als de klasse der profs en onafhanke- lijken verviel. Dit laatste was aan den eenèn kant jammer, maar aan den anderen kant was het bezwaar niet zoo erg groot, omdat de heeren renners zich het vorig jaar werke lijk niet al te druk gemaakt hadden. Een Ronde van Alkmaar dus met slechts twee klassen, n.1. die der nieuwe lingen en die der amateurs. Dat kon en wat meer zegt, dat kon zoo heël best, omdat men nu in elk geval de krachten alleen zou kunnen concentree- xen op de nieuwelingen en amateurs. Daaruit-moge dus volgen, dat we straks een Rónde van Alkmaai zullen krijgen, waarin de allerbeste ama teurs en nieuwelingen aan den start zullen komen, en die sportief gespro ken beter nog zal worden dan die van het vorig.jaar. Een der belangrijkste punten is natuur lijk: welk traject zal deze keer worden verreden? En dan mogen we hier terstond opmer ken, dat Alcmaria de grootst mogelijke medewerking heeft gehad van den com missaris van politie. Deze toch heeft een parcours uitgezocht, dat in alle opzichten beter is dan dat van verleden jaar, dat veel gemakkelijker te bereiken is en dan bovendien veel overzichtelijker is. Hoewel we nog niet precies kunnen zeggen, waar de start en finish zullen plaats hebben, kan toch reeds met zeker heid gezegd worden, dat de route zal loopen van de Juliana van Stolberglaan naar den Heilooërdijk, vandaar naar het Kanaal, verder naar het Zeglis en dan door eenige straten in die buurt naar de Dr. Schaepmankade. Vervolgens wordt de Tröelstrakade gereden en tenslotte komt men langs de Bleekersloot weer naar de Juliana van Stolberglaan. Het is een traject van Ongeveer 7 K.M., dat de nieu welingen negen en de amateurs 14 keer zullen moeten afleggen. Een echte Ronde van Alkmaar dus, ge schoeid op Belgischen leest! Want dat een deel van het traject door de stad loopt, is zeker een groote attractie te meer. Reeds is de consul van de N. W. U. hier geweest om het traject te keuren en ge lukkig maakte hij geen bezwaar tegen de route, zij het dan, dat het aantal inschrij vingen beperkt zal moeten blijven tot 60 voor de nieuwelingen en 80 voor de ama teurs. Deze aantallen zullen zeker bereikt worden, omdat als dag gekozen is Zondag 6 Juni. Weliswaar is dit nog slechts de officieuze datum, omdat de officieele goedkeuring nog niet binnen gekomen is, doch dit laatste is slechts een formaliteit. We kunnen dus wel zeggen, dat de tweede Ronde van Alkmaar gehouden zal worden qp Zondag 6 Juni e.k. Dien dag zal Alkmaar dus weer in het teeken der wielersport staan. Een 150 renners zullen dien middag aan den start verschijnen; ze zullen ongeveer een zelfde aantal verzorgers meenemen en dan mag men natuurlijk rekenen op de supporters, die elke renner heeft. Ongerekend dan nog de gewone publieke belangstelling, die voor wegwedstrijden sterk groeiende Zou het teveel gezegd zijn, als we be weren, dat de Ronde van Alkmaar straks eenige duizenden belangstellenden buiten Alkmaar zal trekken? Men ziet dus: Alcmaria zorgt voor een sportieven middag en tegelijkertijd zorgt ze er voor, dat een groote schare bezoe kers eenige uren in de stad verblijf zal houden. Op bizonderheden- over de organisatie e. d. komen we natuurlijk t. z. t. nog wel eens terug. HET ALKMAARSCHE WIELERSEIZOEN. Zondag gaan de poorten open! Morgen, Zondag, begint het Alk maarsche wièlerseizoènd.w.z. op de Alkmaarsche Wielerb&an worden Zon dag de eerste wedstrijden van dit sei zoen gehouden. De wedstrijdenreeks is eenigszins anders dan vorige jaren, want de ervaring heeft geleerd, dat het publiek zich niet interesseerde voor middel matige wedstrijden, maar wel voor ge vechten tusschen de allergrootsten en voor de z.g. club wedstrijden. Daarom zullen dit jaar de middelmatige wedstrijden ontbreken, wat echter niet be teekent, dat het seizoen minder belangwek kend wordt. Als wij nl. het seizoenprogramma even doorkijken, dan zien wij, dat dit er als volgt uit ziet; 25 April: Clubwedstrijd AlcmariaVitesse (Tilburg). 17 Mei: Groote wedstrijd (Pijnenburg, Slaats, gebr. Vroorrien, Zims, Küstef, enz.) 30 Mei: Clubwedstrijden. 6 Juni: Ronde van Allernaar. 13 Juni: Clubwedstrijden. 20 Juni: Amateurswedstrijden (de snelste Nederlanders komen dan!) 4 Juli: Kampioenschappen van de Fede ratie. 11 Juli: <"'ub wedstrijden. 18 Juli: Groote wedstrijden (Pijnenburg, Slaats, Billiet, Schön, Pellenaers, e.a.) 15 Aug.: Clubwedstrijden. 22 Aug. Kermiskoers (w.o. de zeven snelste koppels, die men kent, o.a. de bekende Amerikanen). Men ziet, het voorloopig programma biedt heel veel en we kunnen dus goede wed strijden in Alkmaar verwachten. De baan zelf is weer geheel in orde, de verlichting is weer klaar, K.O.H. is weer terug gekomen en kamprechter Visser zal met zijn mannen weer drukke en gezellige dagen hebben. - Morgen begint het! En morgenmiddag begint het: Alcmaria zal uitkomen tegen het Tilburgsche Vitesse! Het programma is zeer varieerend en biedt voor ieder wat. Er zyn weer sprint wedstrijden, er komt een Olympische ach tervolging, er komen twee koppelwed strijden, enz. enz. Aan de sprints nemen deel Coomans, Jansen, Scherens en Proveniers van Vitesse en Frank, Pronk, Derksen en Groot van Alkmaar. Ter introductie: Coomans behoort tot de snelste sprinters van'Nederland, Scherens is de neef van den wereldkampioen. Beiden zullen het tegen de Alkmaarders kunnen houden. Bijzonder interessant wordt het nummer Olympische achtervolging, waarbij de kansen vrijwel gelijk zijn. Dat wordt een hard duel tusschen de vier vertegenwoordigers van elke club. Wat zullen we van deze wedstrijden meer zeggen? Wij meenen, dat het programma zeer veel-belovend is en dat de bezoekers morgenmiddag een paar prettige uren zullen beleven. Z w em men. De a.s. schoolzwemwed- strijden. De „Overdekte" op Hemelvaarts dag door de schooljeugd in bezit genomen. Vorig jaar was 'het organiseeren van school wedstrijden een experiment; dat is het dit jaar zeker niet meer. Men heeft uit deze zwemgebeurtenis leering getrokken en besloten bij het uitge breide programma van de schoolwed- strijden voor de zwemwedstrijden een flinke plaats in te ruimen. En terecht, want alhoewel alle deel nemers nog niet bekend zijn zullen er dit jaar zou om en nabij 300 scholieren aan den start verschijnen. Men moet dit getal niet onderschatten, men begrijpt dat hieraan heel wat organisatie vast zit en het is der halve zaak, dat voor dit zwemfeest de noodige aandacht wordt gevraagd. Het programma is zoodanig samengesteld, dat iedere zwemmer gelegenheid krijgt zyn talenten te ontplooien. Er zijn 25 M.- banen, maar ook 50 M.-banen. Daar men ervan afgezien heeft, de wed strijden achter elkaar te houden, is voor dit jaar besloten, de lagere scholen in de mor genuren tegen elkaar te laten uitkomen, terwijl de middelbare scholen den strijd met elkaar moeten aanbinden op den mid dag van dien dag. De volgende scholen hebben voor deze wedstrijden ingeschreven: Tesselschadeschool, Bosboom Toussaint- school, School voor centtaal 7e en 8e leer jaar, Hofdijkschool, Nic. Beetsschool, Lin- denschool, Rochdaleschool, Vondelschool, Openbare U.L.O., Ambachtsschool, Gym nasium, R.H.B.S. (jongens en meisjes), Handelsschool, Handelsavondschool, O.L.S. Koedijk, U.L.O. Bergen, U.L.O. Noordschar- woude, Wilhelminaschool, Julianaschool L, O., Julianaschool en de Kweekschool. Wanneer de voorzitter van de schoolwed- strijden commissie, de heer Lutterot, een inleidend woord zal hebben gesproken, zal een aanvang gemaakt worden met de 25 M. vrije slag jongens (in series van 4), waarna ditzelfde nummer voor meisjes zal worden gezwommen. Voor de lagere, zoowel als voor de middelbare scholen is een estafette nummer, zoodat naar verwacht wordt, ook dezen keer dit nummer weer veel succes zaï oogsten. Was er vorig jaar een vossenjacht, dit jaar wordt er een massale afvalrace georga niseerd, oen zeer attractief nummer, waar aan vrijwel iedere deelnemer meedoet en voor de toeschouwers een alleraardigst schouwspel zal opleveren. Na een kleine exhibition schoonspringen wordt de ochtend besloten met een polo- wedstrijd, welke gespeeld zal worden tus schen een zevental van de H.B.S. en een zevental, samengesteld uit scholieren van alle andere scholen. Deze zeventallen zien er als volgt uit: H. B. S. G. v. d. Wilk Helder Imhülsen Jr. D. v. d. Wilk Vogtschmidt Kostelijk Ingenegeren O Dijkstra Mays Cloeck Brouwer Ooyevaar Stammes Ringers Als scheidsrechter van dezen wedstrijd zal de door den K.N.Z.B. aangewezen heer Hansen fungeeren. De middagwedstrijden. De wedstrijden, welke 's middags gehou den worden, zullen zeer spannend worden. Immers, dan komen de middelbare scholen tegen elkaar uit en onder deze deelnemers bevinden zich tientallen goede zwemmers. Hier is het programma ongeveer als dat van de lagere scholen en ook deze scholen komen alle tegelijk in de massale afvalrace. Tot slot van de wedstrijden wordt de polowedstrijd D.A.W.Neptunus (Zaandam) gespeeld, waarna hoogstwaarschijnlijk de burgemeester, jhr. mr. F. H. v. Kinschot, de prijzen aan de afgevaardigden van de win nende scholen zal uitreiken. De wigselbeker voor het estafettenummer, beschikbaar gesteld door onze courant, is vorig jaar door de H.B.S. gewonnen, die wanneer zij hem dit jaar wederom wint definitief bezitter zal worden. Het bijzondere van deze wedstrijden is wel het feit, dat bij de lagere scholen zich 12 scholieren beneden den leeftijd van 10 jaar hebben opgegeven, wel een bewijs, dat reeds zeer vroeg bij vele jeugdige scholier ren het zwemmen in het bloed zit. Alle deelnemers zullen een deelnemers kaart ontvangen, waarop zij den geheelen dag gratis toegang tot het bad zullen heb ben, het ziet er dus naar uit, dat op Hemel vaartsdag de „Overdekte" door de school jeugd in bezit zal worden genomen. Kegelen. VERVOLG DER COMPETITIE WEDSTRIJDEN. De tweede helft der competitiiwedstrij den om het clubkampioenschap van den Alk. Kegelbond, zal de komende week worden voortgezet. Het programma luidt als volgt: le klasse: 28 April: Op de Lat IKoekoekl 29 O. K. A. IAlcm. Victrix I 29 Z. E. K. Z.? I—Cubo I 2e klasse: 26 April Onder OnsKoekoek II 29 O. K. A. IIAlcm. Victrix II 29 Z. E. K. Z.?II—Cubo II 1 Mei Koekoek IIMet z'n Tienen I 3e klasse: 26 Onder Ons (dames)W. J. K. 28 Cubo IIIHouthakkers De was van de Maas. Nadat de was van de Maas geduren de het afgeloopen etmaal 53 c.M. bedroeg bleek de styging van het rivierwater ook overdag nog aan te houden. Gisteravond om acht uur gaf de peilschaal een stand aan van 15.94 meter nlüs N-A.P. Dé doorvaart on der de Maasbrug is thans opnieuw zoo klein geworden, dat gisteren tal van ledige Rynaken met een inhoud van 1500 tot 2500 ton welke op weg waren naar het Zuidlimburgsche mijnge- bied, niet meer de brug konden pas- seeren en voo anker zyn gegaan. VERDUISTERING VAN 200 TE DELFT. In den nacht van Donderdag op Vrijdag meldde zich bij de politie te Delft een 19-jarig jongmensch uit Rotterdam dat door zijn, patroon ont slagen was wegens verduistering van 200. De jongen durfde niet naar huis terug te keeren en was gevlucht. Hij werd naar het hoofdbureau van poli tie te Rotterdam overgebracht. DE STAND DER VRUCHTBOOMEN EN BOLGEWASSEN. De K. N. A. C. meldt ons, dat behoudens de pruimenboomen, welke in de Betuwe echter weinig talrijk zijn, de vruchtboo- men Zondag a.s. nog niet in bloei zullen staan. Een bezoek aan de bollenvelden is thans zeer de moeite waard te achten. Narcissen, hyaycinthen en welhaast alle soorten vroe ge tulpen staan in vollen bloei. INVOER VAN STEENKOLEN. En de toestand op de kolenmarkt. Ingediend is een wetsontwerp tot rege ling van den invoer van steenkolen (ver lenging). In de toelichting merkt de re geering op: De toestand dér Nederlandsche enijner. vertoont, vooral sedert einde 1936, een aan merkelijke verbetering, welke voor het grootste deel is te danken aan de sterk ge wijzigde internationale marktpositie. Het feit, dat de regeering niettemin heeft ge meend een verlenging der contingentee- ring van steenkolen te moeten bevorderen, vindt zijn oorzaak in de onzekerheden, welke bij het eindigen der vorige con- tingenteeringsperiode nog kenrfierken. Hebt Gij het telkens op de luchtpijpen neem dan bij het eerste verschijnsel, hoe1 gering ook, dadelijk de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop en Ge zult ondervinden, dat dit voor U hèt aangewezen middel is. Abdijsiroop is een natuurlijk kruiden-middel, onschadelijk voor maag en hart en deze oude beproefde „genees-cruyden" heelen. verzachten en versterken de ontstoken en gevoelige slijm vliezen van Uw ademhallngs-organen goed en grondig. Bovendien bevat de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop de krachtig hoest-bedwingende stof: eodetuewelke snel Uw verkoudheid doet „rijpen", de slijm doet verdwijnen, de hoestprik- kel verdrijft en die prikkelende hoest stopt en bedwingt. Daarom noemt men Akker's Abdijsiroop voor oud en jong ,,'s Werelds béate Hoeat-slroop". AKKER's verstèrkte tegen Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma. Verlaagde prijzen: f 0.75i f 1.25,f2.-, f 8.50 p. flacon De voortzetting op invoerbeperking ver schaft der regeering tevens de mogelijk heid, invloed uit te oefenen op de prijs vorming. De belangrijke verhooging van het wereldmarktprijsniveau, gevoegd bij den invloed van de depreciatie van den gul den, deed immers hier te lande een zeer scherpe prijsverhooging verwachten. Het is der regeering echter mogen gelukken deze prijsverhooging binnen redelijke grenzen te houden, zoodat de kolenprijzen hier te lande thans over het algemeen be neden het peil op de wereldmarkt liggen. De onzekere situatie maakte het wen- schelijk om de mogelijkheid open te hou den, den toestand op korten termijn nog maals onder het oog te zien. In verband hiermede werd de contingenteering slechts met drie maanden verlengd. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. De heer Hiemstra (S. D. A. P.) heeft tót den minister van sociale zaken de volgende vragen gericht: 1. Moet uit het antwoord, op de door ondergeteekende gestelde vragen inzake tewerkstelling in Duitschland van arbei ders voor landbouwwerkzaamheden en in het bijzonder uit het vermelde in dit ant woord onder 4 en 5, worden opgemaakt, dat de Nederlandsche arbeiders in Duitschland werkende, dezelfde vrijheid genieten als de Duitsche arbeiders, die in ons land werken? 2. Mag in verband hiermede worden aangenomen, dat arbeiders, die naar aan leiding van de door Zijne Excellentie uit gevaardigde circulaire in Duitschland, worden tewerkgesteld, hun verbindingen met hun vakbond in Nederland kunnen blijven onderhouden, hun vakblad en het dagblad, waarop zij hier te lande geabon neerd zijn, mogen ontvangen? 3. Indien arbeiders in verband met de reeds genoemde circulaire worden uitge- noodigd in Duitschland te gaan werken en daartegen bezwaar maken, omdat zij zich moeilijk met de in dit land heer- schende opvattingen kunnen vereenigen, wordt dit bezwaar dan als een gegronde reden beschouwd en worden tegen deze arbeiders geen maatregelen, als uitsluiting van de werkverschaffing, enz. getroffen? 4. Als volgens den minister het in de vorige vraag vermelde bezwaar niet als gegronde reden moet worden beschouwd om werk in Duitschland te Peigeren, welke gegronde reden(en) moet(en) er dan aanwezig zijn om te verhoeden, dat arbeiders, die weigeren, daarvan de scha delijke gevolgen zullen ondervinden? Verkeersongelukken. AANRIJDING MET DOODE- LIJKEN AFLOOP. Gisteravond is op den hoek van het Groot-Weezenland en de Deventerstraat te Zwolle een aanrijding voorgevallen, waarvan de afloop doodelijk was. Door tot dusverre onopgehelderde oor zaak kwam in de voor het verkeer zeer moeilijk gelegen bocht de wielrijder A. B. met een vrachtauto in botsing. De man kreeg het achterwiel over het hoofd en was vrijwel op slag dood. Branden. BRAND OP MOTORSCHIP. In de machinekamer van het Nederland sche m.s. „Vertrouwen" (schipper Slob ben) is gisteren, terwijl het schip tusschen brug 8 en 9 in het Eemskanaal te Gronin gen bij Overschild voer, brand uitgebro ken. De „Vertrouwen" die 140 ton meet, was met een lading vlas aan boord op weg van Delfzijl naar België. Door de brandbare lading was in enkele oogenblikken het schip een vuurzee ge worden. Juist op tijd had men twee kin deren, van drie en twee jaar, in veiligheid kunnen brengen. De brandweer uit Appingedam bestreed het vuur krachtig. Zij kon evenwel niet verhinderen, dat de lading geheel door het vuur werd verteerd. Het schip brandde gedeeltelijk uit. Tijdens de blusschingswerkzaamheden is één der brandwachts ternauwernood aan den dood ontsnapt, toen een mast neer stortte. Geruimen tijd heeft de brandweer werk gehad met het dooven der laatste vuurresten.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7