Nassau-Tax rei. 3545. Aqeuda TüeecBecicfit „OVERDEKTE" J-Hgezondm Stukken AMSTERDAMSCHE BEURS Alkmaar, Maandag. VAN EEN STEIGER GEVALLEN. Hedenmorgen had de 31-jarige metselaar de N., die werkzaam was bij den nieuw bouw van huizen op den Westerweg vóór de Alkm. Wasch- en Strijkinrichtihg, het onge val van een steiger te vallen. Per ziekenauto is het slachtoffer naar het St. Elisabethziekenhuis vervoerd, waar hy voorloopig is opgenomen. Men kon ons nog niet mededeelen, of de verwondingen al dan niet ernstig waren, daar de Röntgen-foto nog niet gereed was. Nader vernemen wy nog, dat de heer de N. het naar omstandigheden redelijk wel maakt. IN ELKAAR GEZAKT. Hedenmorgen is de ongeveer 20-jarige A. G., dienstbode bij een familielid in het Blockhovepark, op den hoek van de Em- mastraat en den Kennemerstraatweg plot seling in elkaar gezakt. Het meisje klaagde over hevigen pijn en is ter onderzoek per ziekenauto naar het Sint Elisabethgesticht vervoerd. DE FRAUDE BIJ DEN B. V. L. Naar wij vernemen is de instructie tegen den gewezen secretaris-propagandist van den Byz. Vrijwilligen Landstorm Verband Alkmaar O. thans gesloten. De behandeling ter terechtzitting kan dus spoedig worden tegemoet gezien. GEEN DRUK BEZOEK AAN DE BLOEMENVELDEN. De echte bloemendag, die het Zondag moest zijn, is door het slechte, gure weer mislukt. Flora's kinderen als narcissen, hyacinthen en vroege tulpen staan in vol len bloei. De file van fietsers beperkte zich tot enkele honderden. Wel waren er nog auto's van waaruit men langs den Straatweg rijdend, de velden bezichtigde, doch de duizenden auto's behangen met kleurige guirlandes, waren er niet. En op de binnenwegen was het doodstiL In Limmen, waar men leeft van het bezoek en waar het Fanfarecorp zou con certeeren, bleef men in de Graaffs too- neelzaal. Niettemin was er eenig volk op de been en vooral de jeugd gaf acte de précense. Het concert is uitgesteld tot de volgende week. De honderden bloemenver- koopers(sters) (bont en blauw van de koude) maakten slechte zaken. Het is een groote teleurstelling geweest, vooral voor hen die anders wat verdien den. Laten we maar weer hopen op Zon dag. De hyacinthen en ook de late narcis sen zullen er dan nog wel 2ijn. En anders zullen er duizende tulpen voor in de plaats komen. EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Donderdagavond werd in de bovenzaal van hotel „Central" een vergadering ge houden van de in Alkmaar wonende leden van de Nederlandsche Beweging voor Eenheid door Democratie. Na een inleidend woord van mr. A. Prins zette het hoofdbestuurslid van E. d. D., de heer Stam uit Laren, in een kernachtige rede doel en streven van de beweging nog nader uiteen. Nadat verscheidene aanwezige introdu- ce's zich als lid hadden opgegeven, werd de afdeeling Alkmaar opgericht en werd er besloten ook in onze stad nog vóór de verkiezingen een krachtige actie te voeren tegen het extremisme van links en rechts. LEVE DEN SCHOONMAAKTIJD! Het Alkmaarsche Kleeding- en Dekking comité schrijft ons: Menige huisvrouw zal met begrijpelijke verbazing bovenstaande uitroep lezen en nieuwsgierig zijn te vernemen wie van haar collega's toch de moed heeft een dergelijke leuze te verkondigen. Weest u maar gerust. Er is geen vrouw in het spel. Het Alkmaarsch Kleeding- en Dekkingcomi té dat a.s. Woensdagmiddag haar kleeding- lèvensmiddelen-inzameling zal houden, hoopt van de „Schoonmaaktijd" te profitee- ren. Immers deze tijd is bij uitstek geschikt om zolder en kasten eens grondig na te zien. Zy vraagt slechts aan de Alkmaarsche Huis vrouw alles afzonderlijk te houden wat niet meer gebruikt wordt en al deze artikelen voor de Kruistocht beschikbaar te stellen. Het werk zal niet tevergeefsch zijn. Het zal ruimte geven in uw woning en u zult de zoete voldoening smaken te hebben me degewerkt aan een mooie en grootsche actie van naastenliefde. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalion (Nederl. film, hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftyd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, Zondag, Maandag, Dinsdag en Woensdagmiddag, hoofdnummer De trek naar het Westen (sens.); hoofdrollen Gary Cooper, Jean Arthur. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Charlie Chan's geheim (sens.); hoofdrol Warner Oland; extra De gekleurde woes tijn (paardensport), hoofdrol Noah Beery. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer San Francisco (sens.); hoofdrollen Jeanette MacDonald, Clark Gable, Spencer Tracy, Jack Holt e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 37 April. 8 uur, Logegebouw, psychometrische seance door den heer E. Benedict. 8 uur, 't Gulden Vlies, alg. ledenvergade ring N.R.V. 8.30 uur, café A. Bakkum, Ritsevoort 60, biljartmatch MartinSolien. Woensdag 28 April. 8 uur, De Unie, jaarvergadering Gezins verpleging. 8(kur, Harmonie, rede van den heer van Geelkerken voor de N.S.B. 9.30 uur, 't Gulden Vlies, Nat. Bond Landb. en Mij., ledenvergadering. Spreker: Dr. Ir. M. D. Dijt. 11 smeden, 12 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 4 vuurwerkers, 3 wagenma kers, 1 werktuigbouwkundige, 6 ijzerwer kers, 1 zandbereider. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 55 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kisten- plakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 4 koks, 10 slagers, 8 chocoladebewerkers, 1 off. choc. dragist, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbottelaars, 2 zuivelbereiders, 32 bakkers. Groep Verkeerswezen: 57 chauffeurs, 6 koetsiers, 11 schippers, 1 kapitein- en 1 machinist binnenvaart, 21 pakhuisknechts, 25 magazijnbedienden, 5 kellners, 7 loop knechten, 1 hotelknecht, 1 emballeur. Groep Houtbewerking: 18 meubelma kers, 7 stoffeerders, 7 mach. houtbewer kers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 bil jartmaker. Groep Handel: 20 vertegenwoordigers, 6 winkelbedienden. Groep Boek- en Steendrukkerijen: 4 letterzetters, 2 drukkers. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 13 tuinlieden, 25 landarbeiders, 3 bloe misten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 3 wasschers, 1 kleermaker, 1 rietdekker, 4 schoenmakers, 1 port. huiskn., 1 verfbe- reider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 klompenschilder, 1 onderwijzer, 2 carton- nagebewerkers, 1 papierbewerker, 1 con troleur, 2 bedrijfsleiders, 7 incasseerders, 3 zakkenstoppers, 2 administrateurs, 1 boekhouder, 2 verplegers, 1 batikker, 1 secretarie-ambtenaar, 18 kantoorbedien den, 37 transport- en 253 los-arbeiders. Gedeeltel. werkloos: Tabaksindustrie 9. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 27. Vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedien den, 1 verkoopster, 3 huishoudsters, 1 werkster. Alkmaar, 24 April 1937. De Directeur v.n., v. d. HEUVEL. De Commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning van Werkloozen meldt ons over de Centrale Werkplaats voor jongens van 14 tot 24 jaar: over de week van 15 tot 21 April 1937 werden geplaatst bij een patroon: 2 tim merlieden, 2 bankwerkers, 2 in andere vakken. Aan de Centr. Werkplaats kunnen wor den geplaatst: 4 timmerlieden, 1 automonteur, 2 elec- triciens, 3 metselaars, 5 grondwerkers. INGEKOMEN PERSONEN. A. Elzinga, G.K., hulp in de huish., Ver- dronkenoord 23, van Westdongeradeel. E. J. Olijerhoek, R.K., leerl. kapster, Lange- straat 41, van Bennebroek. H. Prins, Ned. L. d. H., colporteur, Heiligland 39, van 's-Gravenhage. M. C. Verschuur, geen, dienstbode, Verdronkenoord 65a, van Amsterdam. D. Baas, R.K., los arbeider, en echtg. en kinderen., Noorderkade 5, van De Rijp. M. G. H. Collignon, R.K., kap oer, Druivenlaan 34, van Schiedam. C. C. P. Pacilly, R.K., leeraar, en echtg. en kinderen, Costerstraat 7, van Oudenbosch. Q. P. J. Kroon, R.K., kru'denier, en echtgen. en d., van der Woudestraat 45, van Amsterdam. C. M. H. Wijbenga, R K., winkeljuffrouw, Lyceumstraat 75, van Leeuwarden. P. Krabbendam, N.H en echtgen., Costerstraat 18, van Hilver sum. H. A. M. Tiedink, R.K., dienstbo de, Emmastraat 39, van Arnhem. S. W. Koch-Müller, D.G., Krelagestraat 1, v. Heiloo. C. Koch, N.H., fabrieksar beidster en W. F. C. Koch, N.H., fabr.ar- beidster, Bergerweg 18, van Heiloo. J. de Bakker, R.K., bouwvakarbeider, en echtgen. en d., Heiligland 15, van Zuid- en Noordschermer. J. P. van der Gulik, R.K., timmerman, Spoorstraat 31, van Hei loo. G. M. Bijkerk, R.K., z.b., Eikelen bergstraat 20, van Amsterdam. J. Boer- tien, Geref., zeilmaker, Fnidsen lila, van Vreeswijk. C. Blom, N.H., dienstbode, Luttik Oudorp 6a, van Uitgeest. J. dc Weijer, R.K., kantoorbediende, en echtgen.. en kinderen, Burg. Palingstraat 9, van Verwachting Meest matige noordelijke tot westelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken met kans op regen; weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Voorloopig aanhouden van guur regenachtig weer waarschijnlijk. De depressie welke Zaterdag in het wes ten en zuidwesten op den oceaan lag trok naar hef noorden, zoodat de hoogedrukking over IJsland en Groenland geheel verdween. De kern van de hoogedrukking ligt thans over den oceaan in het zuidwesten van het waarnemingsgebied met een uitlooper over de Britsche eilanden en de Noorsche zee. De depressie in het Oostzeegebied werd weer dieper en is vrijwel stationnair. Langs de oostzijde van deze depressie waaien zuidelijke winden, dientengevolge is de temperatuur hier vrij hoog. In vrijwel het geheele overige waarnemingsgebied waaien noordelijke winden met temperaturen onder normaal. In de omgeving van de depressie kern, Denemarken en noorwest-Duitschland, regent het. De ochtendtemperatuur in Riga bedroeg 11 graden, terwijl zij in Avord, in midden-Frankrijk, slechts 3 graden was. De meeste Duitsche en Zwitsersche berg- stations zijn door wolken omgeven, terwijl sneeuw valt, alleen Jungfraujoch op 3500 meter steekt boven de wolken uit. Er waait een krachtige noordwesten wind met een temperatuur van 15 graden onder het vriespunt. Voor onze omgeving moet er mede gerekend worden dat het koude weer met noordwestelijken wind voorloopig nog zal aanhouden, terwijl in verband met de nabijheid van de depressie over het Oost zeegebied er ook nog kans op regen bestaat. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 19.46 uur tot 4.11 uur licht op. Haarlem. M. Kool-Borst, geen, Nieuw- poortslaan 203, van N.N.. G. Kieft, N.H., Prinses Julianalaan 14, van Bergen. R. Tolsma, N.H., z.b., Prinses Julianalaan 14, van Heiloo. C. Boendermaker, N.H., Prinses Julianalaan 14, van Heemstede. H. Koelemeij, geen, N.H. en echtge., N.H., Wildemaristr. 9, v. Graft. H. J. Hulscher, geen, Westerweg 108, v. A'dam. - M. S. Ba- rendsen, geen, Ritsevoort 46 a, van Am sterdam. J. N. Hesseling, geen, techn. employé Rijkswaterstaat, Corfstraat 44, v. 's-Gravenhage. C. de Vet, geen, dienst bode, Polderstraat 15, van Heiloo. M. ten Wolde, Geref., boerenknecht, Zeglis 213, van Oudorp. - J. de Boer, N.H., en echtge.. Pr. Julianal. 14 van Heerhugowaard. G. Honig, D. G., verzekeringsagent en echtgen. N.H., en kinderen, D.G., Lyceumstr 61. v. 's- 'Hage G. Albers, L. d. H., of- ficer Leger des Heils, en echtgen., Hekel- straat 9, van 's Gravenhage. H. Ernst, N.H., petroleumventer, en echtgen., van Leeuwenhoekstraat 9, van Rotterdam. H. C. Klaver, R.K., dienstbode, Koorstraat 49, van Castricum. VERTROKKEN PERSONEN. M. Kolk-Beets, z.b., N.H., van Landstraat 23 naar Amsterdam. M. K. H. Pruim- boom, h.i.d.h., geen, van Koorstraat 11 naar Hoorn. A. E. Ruiter, verkoopster, R.K., van Hekelstraat 19 naar "s-Gravenhage. M. van Velden, z.b., N.H., van Vogelenzang 12 naar Enkhuizen. R. Ch. Koppen, z.b., N.H., van Westerweg 39 naar Voorschoten. A. de Jong-Strijd, z.b. N.H. van Wagen makersstraat 9 naar Woerden. P. Hanicz, mecanicien, R.K., van Verdronkenoord 67a naar Oostenrijk. J. Helder, vertegenw., N.H., en gez., v. Verdronkenoord 46 n. Egm. a. Zee. G. A. J. Smit, geestelijke, R.K., van Nassaulaan 4 naar Nijmegen. Wed. B. Vos, z.b., R.K., van Kanisstraat 13 naar Am sterdam. A. C. Gottschalk, verzekerings inspecteur, en gezin, R.K., Fontein Verschuir- straat 3 naar Haarlem. H. A. Steffen, leerl.-verpleegster, geen, van Wilhelmina- laan 11 naar Leiden. J. W. van der Zee, kantoorbediende, R.K., van Oudegracht 219 naar Ginneken en Bavel. C. P. Jagers, schoenmaker, N.H., en echtg., van Snaar- manslaan 51 naar Rotterdam. K. Schot, scheepsbouwer, geen, van Boezemsingel 4 naar Twisk. A. W. Vunderink, verpleeg ster, N.H., van Wilhelminalaan 11 naar Am sterdam. r A. Keppel, h.i.d.h., geen, van Verdronkenoord 23 naar Anna Paulowna. J. M. M. Tool, onderwijzeres, R.K., van Spoorstraat 12 naar 's-Gravenhage. S. A. F. Soitoux, stoffeerder, R.K., en echtg., van Uitenboschstraat 113 naar Eindhoven. J. Smit, controle-beambte N.S., geen, en gezin, vanEikenlenbergstraat 17 naar Heerenvéen. C. B. M. Mijnsbergen, kinderjuffrouw, R.K., van Emmastraat 36 naar 's-Gravenha ge. J. N. de Boer, kantoorbed., R.K., van v.d. Woudestr. n. Amsterdam. F. M. Meijer, dienstbode, R.K., van Emmastraat 41 naar 's- Gravenhage. H. P. Leegwater, dekknecht, geen, en echtg., NH., van 2e Kanaalstraat 13 naar Amsterdam. Th. Rutten, dienst bode, R.K., van Hofstraat 16a naar Amster dam. C. Burger, z.b., R.K.. van Dubbele- buurt 14 naar Oude Niedorp. A. A. Smit, z.b., geen, van Stationsweg 35 naar den Hel der. W. J. Roggeveen, leeraar M.O. lich. oefening en zwem instructeur, geen, van Pa ternosterstraat 4a naar Amsterdam. R. Bakker, schoenmaker, geen, en gezin. N.H., van Heiligland 15 naar Velsen. S. Treur, G.K., en gezin, van Omval 90 naar 's-Gra venhage. A. Westerhuis, verpleegster, N.H., van Wilhelminalaan 11 naar Zwolle. C. J. M. Visscher, dienstbode, geen, van Baansingel 46a naar Krommenie. - U. -IJn- tema, kellner, R.K., van K. van 't Veerstraat 50 naar 's-Gravenhage. W. den Adel, h.i. d.h., N.H., van Emmastraat 89 naar Bergen (N.H.) J. Hendriks, metselaar en siga renwinkelier, geen, en echtg., N.H., van As terstraat 2 naar Assen. J. P. G. Terwindt, handelaar in bouwmaterialen, R.K.. van Oudegracht 287 naar Bemmel. J. Deute- kom, bouwk. opzichter, geen, en echtg., van Langestraat 96 naar Gouda. C. A. Groos, verzekeringsagent, N.H., en gezin, van Ma- claine Pontstraat 40 naar Zandvoort. Gij wilt leeren zwemmen, maar durft niet te best, het personeel van de is prettig en deskundig. WERKLOOZEN-COMITE TE BERGEN CONTRA GEMEENTE BESTUUR. D. d. 15 Maart richtten wij tot den mi nister van Sociale Zaken een schrijven, dat na een beknopte uiteenzetting van alles wat zich ten aanzien van de huur- verlaging van arbeiderswoningen te Ber gen had afgespeeld, het navolgende ver zoek bevatte: „Zoo staan thans de zaken. Zooals Uwe Excellentie ziet, druist de gem. politiek lijnrecht tegen die van de regeering in. Momenteelt is een schrijven van B. en W. naar den minister van Binnenlandsch® zaken met het verzoek er in te bewilligen, dat jaarlijks een post ad. 540 op de ge meentelijke begrooting wordt geplaatst voor toeslag op de huur. Het gemeentebe stuur houdt dus vast aan zijn voornemen. Gezien het feit, dat de toestand voor de werkloozen hier steeds meer onhoudbaar wordt, is thans ons dringend verzoek aan Uwe Excelentie, het bestuur dezer ge meente duidelijk te maken, dat het ten aanzien der huurverlaging toch niet op den goeden weg is, althans in overleg te treden met dat bestuur, opdat een oplos sing wordt gevonden, die meer praktisch nut heeft voor de zoo zwaar getroffen werkloozen. Afschrift van dit schrijven is gelijkertijd verzonden naar Zijne Excellentie, den mi nister van Binnenlandsche zaken". volgt onderteekening. Dit schrijven heeft de verontwaardiging van wethouder den Das in hevige mate opgewekt. Daar kwam ten overvloede bij, dat de heer Voute in den aanvang dei- raadszitting van Dinsdag 20 April, bij de Algemeene beschouwingen het woord ne mende, over de houding van B. en W., ten aanzien van de huurverlaging, ongeveer het volgende opmerkte: „Van een college, dat zoo als dictator wenscht op te treden, zou men dan ook activiteit kunnen verwachten. Dit' is .nu echter zeer tegengevallen. Heel sterk heb ik het gevoel, dat b.v. in de woningkwes tie veel meer bereikt had kunnen worden en veel eerder. Wel hebben wij mogen vernemen, dat de burgemeester na een tusschenpoos van enkele maanden weer eens had getelefoneerd met den Haag en dat twee onzer wethouders na een begroo- tingscommissie en vergadering naar den Haag gingen; dat had veel meer en veel spoediger gedaan dienen te worden". Ook dit moest natuurlijk het werkloo- zencomité, dat voor den heer den Das een nachtmerrie schijnt, ontgelden. Dp de bekende arrogante, weinig serieu- se, onhoffelijke en vaak in 't oog springen de onjuiste wijze, waarvoor hij al eerder, o.a. in de debatvergadering werd geroe pen, voerde hij in diezelfde raadsvergade ring het woord en trok van leer. Blijkens de persverslagen heeft de wet houder omtrent onzen brief aan den minis ter o.m. gezegd: 1. dat ongepast is de mededeelïng, dat de huizen in het Tuindorp getaxeerd zijn op 1200. 2. dat het is een valsche voorstelling van zaken, dat achterstallige huur wordt afgehouden".- 3. dat de gang van zaken door het werkloozen-comité wordt geremd". 4. dat huurverlaging niet van den steun wordt afgetrokken, zooals het werkloozen-comité beweert". 5. dat de actie van het Werkloozen- comité in het nadeel is van de werkloozen". Wij hebben op een en ander de volgen de bemerkingen: Ad. 1. Ongevraagd en zonder eenig voor behoud van geheimhouding is ons van welingelichte zijde meegedeeld, dat de woningen in opdracht der hypotheekban ken getaxeerd zijn op 1200. Van ongepastheid hier dus geen sprake. Een dergelijke kwalificatie zou eerder op zijn plaats zijn, daar waar een wethouder in een openbare vergadering uit brieven, gericht tot het gem. bestuur, brokstukken voorleest zonder toestemming der afzen ders, nog daargelaten dat hij, met voorbe dachten rade natnurliik, onvolledig citeert, els de heer den Das dat op 26 Nov. in de Rustende Ja^er heeft gedaan. Ad. 2. Eenige maanden geleden werd één onzer bestuursleden als adspirant-huurder van een woning in het Tuindorp, namens het gemeentebestuur een contract ter tee- kening voorgelegd, waarin de bepaling, wa? oogenomen, dat ook de huur, welke hij uit een voorgaande periode nog schuldig was, van den steun mocht worden ingehou den. Ad. 3. Wat dit remmen betreft, verwij zen wij naar hetgeen hierboven uit de rede van den heer Voute is aangehaald. Ad. 4. Dat de „huurverlaging" van den steun zou worden afgetrokken, wordt ner gens door ons beweerd. Wel hebben wij den minister meege deeld, dat bij het aangaan der overeen komst „de huur" alsook „achterstallige van Maandag 26 April 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 1021/* 4 Ned-indiS 1934 1U1U>/1C 5H Duitschl. '30 m. verkL 33% BAN K-INSTELLINGEN. Amsterd Baak 158l/2 Handel Mij. Cert. v. 250 ly5 Koloniale Bank 78 Ned. Ind. Handelsbank 161 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 703/$ Calvé Delft Cert. 85 NederL Ford250 Philips Gloei! Gem. Bezit 340l/g Unilever 162 INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 63% Anaconda 4W» Bethleh Steel 667/is Cities Service 3 Kennecott Copper 42s/g Republic Steel 30'»/,, Standard Brands 10% Steel comm. 82»/* U. S. Leather 7% CULTUUR MAATSCH. H. V. A.492% Java Cultuur 227% Ned. Ind. Suiker Unie. 166 Vorstenlanden 36% Dito actioos i i i 21.50 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.. Redjang Lebong LEUM. t 165 190% PETROL! Dordtsche Petr. i 398 Kon. Petr419% 409f-ll Perlak 116% 116% Phillips Oü 411 b 40% Shell Union22% 21%-% Tide Water 14%6 135/»-% RUBBERS. Amsterd. Rubber 307% 298-300 Deli Bat. Rubber 247% 239% Hessa Rubber 259% 252% Oostkust 113% Serbadjadi 187IcO Interc. Rubber 6%» 5%-Vi« SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. 133% 125-% Scheepvaart Unie 136% 130-1 TABAKKEN. Deli Batavia 260% 258 Oude Deli 324 316 Senembab340% 330-1 AMER. SPOORWEGEN. Atchison fopeka 60% 59 Southern Pacific 42% 41%-5/« Southern Railw. Cert 28% *7% Union Pacific107% 105 Canadian Pac 1L% 97e-10 §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exlividand. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: laatste k 2.30-2.45 102 lor"»a6 32%-% 194 76% 160 66 J-7% 243 329J-8* 161*-% 63 39-'»/* 63%-% Wi'Ufu 41%-% 29-% 10% 792-80* 7 487 223 162%-3 36 21.00 164 183 New-York 1.82»/. 1.82»/» Londen 9.00% 9.00 >4 Berlijn 73.40 73.41 Parijs 8.11 8.10)4 Brussel (Belga) 30.84% 30.64 Zürich 41.76 41.76 Kopenhagen 40.20 40.22)4 Stockholm 46.40 46.42 H Oslo 45.25 45.27 )4 Italië 9.65 Praag 6.37% FEESTAVOND V.O.K.Z.O.S. De feestavond van de H.B.S.-vereeniging V.O.K.Z.O.S., welke Zaterdagavond in „de Harmonie" gehouden is, mocht zich in een groote belangstelling verheugen. De zaal was goed bezet en de aanwezigen, voor namelijk H.B.S.-ers en hun oyderS, hebben zich uitstekelid geamuseerd. Dë directeur en eenige leeraren woonden dezen feestavond by. Er was een bont programma samengesteld, dat, over het algemeen genomen, wel vol deed. Het eene nummer was uiteraard wel beter dan het andere, maar alles tesamen genomen, was het een aardig repertoire. Nadat voorzitter M. A. Kostelijk met en kele woorden het welkom had uitgesproken, vertolkte het H.B.S.-orkestj§ onder leiding van den heer F. W. Maschhaupt eenige klas sieke nummers, n.1. Menuet van L. v. Beet hoven, Larghetto van W. A. Mozart en Serenade van Jos. Haydn. Deze -muziek stukjes getuigden van een ernstige studie en oogsten dan ook een dankbaar applaus. De meisjes Brandse en Overkamp speelden een lief quatre-mains-stukje, C. Crefeld gaf een prachtige piano-solo ten beste en Tr. Kramer zong op de haar bekende en dus uitstekende wyze eenige klassieke num mers. Men ziet, het muziek-element was sterk vertegenwoordigd, want ook na pauze was nog een gedeelte van het programma gereserveerd door „Soft Light and sweet music", uitgebeeld door musiceerende guita- risten. Ook hier was het eene nummer beter dan het andere. De knotsoefeningen o.l.v. mej. Jes werden o.i. te langzaam uitgevoerd, doch waren overigens wel aardig. Wat ongetwijfeld het beste nummer van dezen avond was, dat was de Westfriesche declamatie van P. Boeke. Hier is een com pliment op zijn plaats, dat was uitstekend. Ook wat „eenige meisjes" brachten met haar voorstelling „Vakken" en „Cijfers" mgg terecht genoemd worden. Verder was er nog tooneelschetsje, een reclameprijs vraag, een solo-dans en een heel goed jazz-pianonummer. ,The Merry Makers" verzorgden het mu zikale gedeelte van bet bal, dat tot 2 uur duurde en waarvoor een onverflauwde be langstelling bestond. V.O.K.Z.O.S. mag op een prettig feeet terugzien. DISTRICTS - ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 bouwk. opzich ter, 2 opz. teekenaars, 2 glas in loodzet- zetters, 2 glazenwasschers, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 4 stratenmakers, 1 stra- tenm. opperman, 2 stuc. opperlieden, 2 tegelzetters, 7 betonwerkers, 32 opperlie den, 14 stucadoors, 36 metselaars, 15 voe gers, 23 schilders, 104 grondwerkers, 71 timmerlieden. Groep Metaalindustrie: 12 bankwerkers, 3 blikslagers, 2 carrosseriebouwers, 2 constructiewerkers, 1 electro-technicus, 8 electriciens, 3 fitters, 1 instrumentma ker, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 6 klin kers, 12 loodgieters, 2 lijnwerkers, 3 ma chinisten, 2 machineteekenaars, 7 metaal- draaiers, 1 inetaalvijler, 1 metaalslijper, 15 monteurs, 2 orgelmakers, 1 pianostemmer, 2 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 1 rij wiellakker, 2 scheepsbouwers, 1 scheeps timmerman, 1 scheepswerktuigkundige,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2