SPORT EN WEDSTRIJDEN Ajax op weg naar het kampioenschap. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 26 APRIL 1937 Voetbal. Quick dwingt een extra-wedstrijd af. Alkmaar wint van Q.S.C. Om den hoogsten titel. Wat velen gehoopt hadden, zulks met het oog op de spanning, is niet gebeurd: Be Quick kon Ajax niet kloppen, hoewel er dadelijk bijgezegd moet worden, dat de Groningers geen moment veine hadden. Verschillende schoten toch hadden beter lot ver diend. Feyenoord kon den zeer lastigen uitwedstrijd tegen P. S. V. nog net met 21 winnen en behoudt dus haar kans. Trouwens, over kansen gesproken, op dit oogenblik, nu de helft der competitie voorbij is, hebben nog vier clubs de kans in eigen hand en is alleen P. S. V. uitge schakeld. De Eindhovenaren hebben reeds acht verliespunten, wat zes meer is dan het Ajax-aantal. De overige clubs zitten met 2 punten achterstand de Amsterdam mers op de hielen. De stand luidt thans: Ajax 5 4 0 1 13—9 8 Be Quick 4 2 0 2 7—9 4 Feyenoord 4 2 0 2 76 4 Go Ahead 4 2 0 2 6—5 4 P. S. V. 5 1 0 4 9—13 2 De promotie. Wat de promotie-wedstrijden betreft, R. F. C. kon op Z. F. C. een gemakkelijke overwinning behalen, waardoor de compe titie in afdeeling IX is afgeloopen. De eind stand luidt: R. F. C. 4 4 0 0 16—3 8 Z. F. C. 4 112 3—7 3 S. V. V. 4 0 1 3 3—12 1 In het Oosten heeft Quick haar plicht gedaan. Ze won thuis met 31 van Hengelo, een zege, die door de meerder heid in de tweede helft volkomen verdiend was. Door deze nederlaag van Hengelo de eerste in het geheele seizoen! zijn Hengelo en Quick gelijk geëindigd en een beslissingswedstrijd is nu noodzakelijk ge worden. De eindstand is: Quick 4 2 11 12—9 5 Hengelo 4 2 11 12—12 5 Ensch. Boys 4 10 3 11—14 2 Amsterdam in de put! In het Noorden is de helft der compe titie nu gespeeld enmen is nog net zoo ver als bij den aanvang: alle drie clubs hebben een wedstrijd gewonnen en een verloren. Vooral de nederlaag van Heeren veen tegen Friesland is verrassend. Merk waardig is bovendien nog, dat alle drie clubs haar uitwedstrijd wonnen en haai thuiswedstrijd verloren! Wie spreekt er daar nog van terreinvoordeel? De stand luidt: W. V. V. 2 10 1 6—3 2 Heerenveen 2 10 1 56 2 Friesland 2 10 1 46 2 AmsterdamNoord had twee derdeklas kampioenen, die allebei een goede kans maakte op promotie. En ziet, gisteren ver loren ze allebei en nu zit Amsterdam- Noord in zak en asch. Volewijckers trok naar H. V. C. in Amersfoort. Beide ploegen stonden precies gelijk, zoodat de beslissing hier zou vallen. Alleen een gelijk spel zou een extra-wed strijd uitlokken. Zoover is het niet geko men, want H. V. C. nam krasse maatrege len en stuurde de Amsterdammers met een dikke 71 nederlaag huiswaarts. En zelf tot de tweede klasse promoveeren. De eindstand is: H. V. C. 4 3 10 19—8 7 Volewijckers 4 2 11 14-16 5 Bloemendaal 4 0 0 4 615 0 D. W. V. ging naar Zaandijk, dat haar op het K-. F. C.-veld ontving. De Zaandammers vochten voor hun laatste kans en benutten die, want met 10 werd D. W. V. geklopt. De stand luidt thans: Zaandijk 4 2 0 2 4—5 4 D. W. V. 3 111 2—2 3 O. V. V. O. 3 111 3—2 3 In onze derde klasse streed Alkmaar thuis tegen Q. S. C. en wist opnieuw met 30 te winnen. Q. S. C. is nu uitgeschakeld en Texel kon het hoogstens tot een beslissingswed strijd brengen. De stand luidt: Alkmaar 3 2 1 0 7—1 5 Texel 3 111 2—2 3 Q. S. C. 4 10 3 1—7 2 Be Quick-Ajax 1-3. Het was te voorzien, dat de wed strijd Be QuickAjax, die de voorloo- pige beslissing voor de bezetting van de eerste plaats zou brengen, groote belangstelling zou trekken, maar dat de interesse van het publiek zoo groot zou zijn, dat reeds Donderdag tevoren de ruim 15.000 beschikbare plaatsen uitverkocht zouden zijn, is een feit, dat in de Noordelijke voetbalwereld nog nimmer is voor gekomen. En zoo was er dan in het Be Quick- stadion ook geen plaats onbezet, toen scheidsrechter Boeree uit Haarlem de beide aanvoerders, ten Wolde en Ande- ricssen voor de toss bij zich riep. De thuisclub was geheel volledig. Ajax moest den steun van rechtshalf van Deyck missen, die door Looys werd vervangen. Ongetwijfeld zal het beloop van den strijd de vele duizenden hebben teleurge steld. Speciaal de eerste helft kwam niet boven het middelmatige uit, al dient direct er kend, dat de Amsterdamsche marine heel wat regelmatiger liep dan de Groning- sche. Het was aanvankelijk of er over Be Quick een zekere matigheid lag. De wil, die in de beide voorgaande thuiswedstrij den zulk een groote rol speelde, was er thans niet. Daarbij kwam, dat het voor in deze ge legenheid in roode shirts gestoken thuis club-ploeg in het samenspel niet wilde vlotten, terwijl het plaatsen speciaal van de middenlinie zeer veel te wen- schen overliet. Hoewel de Amsterdammers het wind- voordeel hadden, attaqueerde Be Quick aanvankelijk het meest en een fraaie voorzet van Walter Blijham ging in die eerste minuten reeds teloor, toen zijn broer Willy juist haast kopte. Het duurde geruimen tijd, voordat van Reenen c.s. het eerste tegenbezoek aan de thuisclub-veste brachten, toch luidde dit eerste bezoek een periode in van eerst eenig, later al spoedig groot Ajax-over- wicht en meer en meer bleek, dat het groote verschil zat in de beide midden linies. Wachters Sr. met zijn flankhalfs Hogen- birk en Hazeweijer Sr. werkten hard, maar speelden in teveel teruggetrokken positie, waarbij zij te weinig aandacht schonken aan het plaatsen, terwijl de halflijn van Ajax met weloverlegd spel de zwakke Be Quick-aanval in bedwang wist te houden. Intusschen was Be Quick niet bepaald gelukkig geweest. Bij een hoekschop van rechts goed door linksbuiten Jensema genomen kopte Blijham Jr. tegen de lat, terwijl een knal van Wilkens op het nippertje door doelman Keizer tot hoek schop werd verwerkt. Juist in de periode, waarin Ajax zich herstelde en het meest aanvallend was, was het Hazeweijer Jr. die fraai solowerk besloot met een hard schot, dat echter ook van de bovenlat het veld weer inketste. Zoo was Ajax in het eerste kwartier reeds een paar maal aan groot gevaar ont komen, doch in het resteerende gedeelte van de eerste helft namen de Amsterdam mers het spel zoo goed als geheel in han den. Maar in de Amsterdamsche voorhoede wilde het met het afwerken der aanvallen niet te best vlotten. Speciaal rechtsbuiten Stam was uitstekend op dreef en hoewel Bijl en van Reenen enkele goede scorings kansen kregen, Pienter en ten Wolde ble ven meester van het terrein. Toch bleef dje druk op Wachters doel het grootst. De enkele Be Quickuitvallen waren voor Keizer niet verontrustend, hoewel een goede combinatie Wilkens- Blijham Sr.Blijham Jr. den Ajax doel man nog even in moeilijkheden bracht, maar van Diepenbeek sprong op het kri tieke moment bij en de kans om de leiding te nemen was voor de Groningers ver keken. Een serie hoekschoppen op het Be Quick doel, in de laatste minuten van de eerste helft, bleven ook zonder resultaat. Na de hervatting. Was de algemeene gedachte, dat Be Quick, nu zij den vrij krachtigen wind mee kreeg, het in de tweede helft zou bol werken, hoe geheel anders kwam het uit. Toen de secondewijzer nog niet rond was geweest, had Ajax met een oogen- schijnlijk geheel ongevaarlijken aanval, reeds de leiding genomen. Van Reenen zette linksbuiten van Wijn gaarden aan het werk, deze gaf een langen voorzet naar rechts, waar Stam toesnelde en Wachters Jr. passeerde. 01. Door dit doelpunt werd Be Quick echter wakker geschud en meer dan voor de rust vielen de roodhemden aan, doch de voor hoede speelde te onsamenhangend om succes te behalen. Dat ging beter aan den anderen kant. De strijd was juist tien minuten oud, toen Bijl een afgemeten pas aan midvoor van Reenen gaf en Wachters was andermaal geslagen, 02. Niettegenstaande deze doelpunten kwam de thuisclub steeds beter in haar spel, hoewel het veldwerk van de gasten over het geheel beter verzorgd bleef. De teruggetrokken halflinie van Be Quick was mede oorzaak van het derde doelpunt der gasten. In de zeventiende minuut dronk linkshalf Schubert op en terwijl de voor het doel teruggetrokken spelers Wachter 't uitzicht benamen, knal de Schubert over alles heen in den rechter bovenhoek van het Groningsche doel, 0—3. Leek de strijd voor Be Quick toen ge heel verloren, al spoedig veranderde het aspect weer toen Hazeweijer Jr., zwaar ge hinderd door drie Ajaxlieden, een onver wacht schot loste, dat Keizer te machtig bleek, 1—3. Er restten toen nog vijfentwintig minu ten, waarin Be Quick zich van haar goede zijde toonde, doch door gemis aan een goed midvoor, geen succes kon behalen. De pech bleef de Groningers achtervolgen toen Walter Blijham een hard schot tegen den bovenlat zag belanden en een vrije schop, goed door Pienter genomen, juist buiten bereik van Keizer langs den verkeerden kant van den doelpaal ging. Ajax beperkte zich tot enkele uitvallen en probeerde met veel uit te trappen tijd te winnen. Op een goeden voorzet van Hazeweijer Jr. greep Keizer nog mis, doch midvoor Blijham was niet op zijn plaats om den achterstand te verkleinen. Zoo kwam het einde met een alleszins verdien de zege voor de gasten. P. S. V.-Feijenoord 1-2. Een goed, doch niet groot sch spelend Feijenoord heeft volkomen verdiend Van P. S. V. gewonnen in een wed strijd die, enikele korte perioden uit gezonderd, op zeer behoorlijk peil stond. De Rotterdammers wonnen, omdat hun spel van betere structuur was dan dat der Eindhovenaren. Reeds in de eerste helft kwam dat tot uiting, maar P. S. V. wist toen deze handicap uit stekend te overwinnen door haar in hoog tempo uitgevoerde vleugelaan- vallen. In de laatste tien minuten van den wedstrijd opereerde de Feijenoord-voor- hoede prachtig gesteund door den als voeder onovertroffen spil Kuppen. zoo geregeld en zoo gevaarlijk voor Boumans veste, dat het overwicht van Vente c.s. met 21 slechts zeer schraal is uitge drukt. Reeds spoedig na het beginsignaal kwam vast te' staan dat het aanvalspel der thuisclub effectiever was geworden. De Rotterdamsche defensie kon aanvankelijk het juiste spel tegenover de ruime atta ques van de in het zwart gestoken P. S. V.-ers maar niet vinden. Vooral Hunting stelde van. Heel en van der Heide door zijn uitstekende centers herhaaldelijk voor lastige problemen. Bij een van deze cen ters kon van der Heide na vijf minuten spelen het leer maar net voor den aan stormenden van Kooijk over eigen doel koppen. De Visser schoot uit deze corner pal naast den paal. Het spel was circa tien minuten oud, voordat de Rotterdammers hun eersten werkelijken aanval konden ondernemen, maar deze attaque bleek dan ook direct zeer gevaarlijk te zijn. Van Run kon den op een trough pass van Kuppen doorge loop en Vente maar net op het nippertje stoppen en Boumans moest een beroep doen op zijn beste keeperskwaliteiten om het schot, dat Vrauwdeunt daarop loste, nog over de deklat te kunnen stompen- Na twintig minuten spelen beefde de aanhang der Rotterdammers, toen Hun ting, met een onverbeterlijken voorzet vanaf de lijn, Peters in staat stelde den bal van- dichtbij in te koppen: het leer suisde evenwel precies over de deklat. Geen minuut later konden de supporters der roodwitten echter hun vreugde via de gebruikelijke scheepsroepers en bellen spuien. Vente zwenkt met zijn zooveelsten through pass langs van Run naar buiten, hij gaf het leer met een tikje aan Linssen en de oppertunist Kantebeen had geen moeite om den bal uit Linssens voorzet langs de gedesorganiseerde Eindhovensche verdediging in het net te schieten (01). P. S. V. reageerde fel op dit Rotterdam sche succes en de defensie der gasten had in dit offensief zeker niet over deveine te klagen: eerst schoot de Visser uit een fraaien voorzet van Hunting van twee meter afstand iets te zacht en daarna be landde een schot van den zeer agressieven van Kooijk tegen het lichaam van den ge vallen Rotterdamschen keeper. Nadat Hunting nog een onverwachte scoringkans had vernietigd wisten de westelijke kam pioenen de balans meer in evenwicht te brengen. Ook in de tweede helft bleef dat even wicht aanvankelijk behouden. Vente en de Visser waren om beurten gevaarlijk, maar zij werden beiden op het laatste moment door de resp. verdedigingen gestopt. Na zeven-minuten spelen zag de Eind hovensche midvoor van Kooijk, die op eiken bal doorliep, eindelijk zijn pogen be loond: hij bemachtigde 'n langen pass van van den Broek, wrong zich tusschen van der Heiden en de Groot door, en had toen nog tegenwoordigheid van geest genoeg om het leer langs den op hem toeloopen den van Male te stoppen (11). P. S. V. putte uit dit doelpunt de kracht voor een zeer fel offensief, maar de zui delijke kampioenen begingen de fout alles over links te spelen. Het gevolg was, dat de Rotterdamsche defensie alles op dien vleugel concentreerde en dat geen enkele naar de Visser bestemde pass zijn plaats bereikte. Na twintig minuten spelen gebeurde het: Kantebeen legde de laatste „hand" aan- een subliemen Rotterdamschen aan val, waarvan de grondslag door van Heel was gelegd. (12). De positie van den Rotterdamschen linksbinnen op het moment dat hij den bal kreeg leek ons twijfelachtig, doch scheidsrechter Boekman wees zeer gede cideerd naar het midden. P. S. V. antwoordde met een drietal corners, waarbij evenwel de Rotterdam sche veste zoo solide werd afgesloten, dat de Eindhovensche aanvallers geen schijn van kans kregen. Het laatste kwartier was geheel voor Feijenoord en het is slechts aan het uit stekende werk van van Run-, Boumans en Hermens te danken, dat de Rotterdammers hun overwicht niet duidelijker konden uitdrukken. R. F. C.-Z. F. C. 5-1. Dat deze laatste promotie en degrada tiewedstrijd in afdeeling II van- geen be lang meer was, bleek wel uit de geringe opkomst van het publiek. Meer dan 2000 menschen waren er op het Spartaveld niet. Het spel was nauwelijks twee minuten oud, toen Eichorn door de Z. F. C.-verde- diging glipte en den n-ieuwen eerste-klas- sers de leiding gaf (10). Niet lang daar na slaagde Blakenburg er in om uit een voorzet van Heijblom, nadat de R. F. C.- verdediging danig had staan knoeien-, de partijen op gelijken voet te brengen. (1-1). Tot de rust ging het spel vrijwel gelijk qp. R. F. C. was in de tweede helft over wegend in de meerderheid. Langen tijd hield doelman Dijkstra kranig stand, maar tenslotte, vooral toon de Z. F. C.-backs het niet meer konden houden, moest hij toch capituleeren. Eerst na verloop van 25 mi nuten- gelukte het van Dijk, na stevig doorzetten, R. F. C. de leiding te geven (2—1). Toen het ijs eenmaal gebroken was, gmg het bijzonder vlot in de R. F. C.-voorhoede. en de Rotterdammers wonnen met 51. 's Avonds heeft R. F. C. de promotie in intiemen kring gevierd. Alkmaar wint van Q. S. C. Nog één puntje Een zeer groot aantal toeschouwers heeft Zondagmiddag den wedstrijd Alkmaar— Q.S.C. bijgewoond en gezien, hoe een zwak ke vierde klasser verdiend verloor van de derde klasser, die in de competitie onder aan is gekomen. Alkmaar wilde winnen en heeft gewon nen; dat heeft ze misschien voor een deel te danken, aan het zeer zwakke spel van de Q.S.C.-voorhoede, maar voor een ander en niet minder groot deel aan haar eigen werk. Ontegenzeggelijk speelt Alkmaar haar de gradatiewedstrijden veel beter dan ze haar competitiewedstrijden heeft gespeeld en het is bijna onbegrijpelijk, dat deze ploeg ten slotte onder aan is geëindigd. Er zijn andere derde klassers, die eerder voor de tiende plaats in aanmerking waren gekomen! Intusschen, deze tweede overwinning op de Zaankanters en het gelijke spel tegen Texel zijn oorzaak geworden, dat Alkmaar thans fier aan den kop gaat en op Texel slechts gelijk hoeft te spelen, om derde klasser te blijven. De wedstrijd, van gisteren was er een, waarin Alkmaar in de eerste helft vrijwel steeds een veldmeerderheid had, zij het dan dat er eenige keeren een zeker opdringen van Q.S.C. was waar te nemen, terwijl in de tweede helft de bordjes verhangen waren. Toen moest Alkmaar zich noodgedwongen op verdedigen toeleggen, vooral, toen al spoedig na de hervatting een der Alkmaar- spelers het veld werd uitgestuurd. Wat er eigenlijk gebeurd was, ontging ons, maar in elk geval verliet de rechtsmidden ontijdig het speelveld. Met tien man heeft Alkmaar echter moedig volgehouden en met kracht verdedigd. Toen bleek echter ook, welk een zwakte de Q.S.C.-voorhoede had: de heeren konden geen van allen een goed gericht schot lossen en Duiveman, die het veel drukker had dan zijn collega, kreeg weinig moeilijke schoten te verwerken. Alkmaar zette er in het begin alles op, om zooveel mogelijk van het windvoordeel te profiteeren, maar talrijke kansjes werden gemist, terwijl de middenlinie bovendien haar taak niet behoorlijk vervulde. Veelal zat deze niet goed achter de voorhoede aan, als deze aanviel, terwijl ze even later weer te ver was opgedrongen en niet op haar plaats was in de verdediging. Dat geschied de trouwens gedurende den geheelen wed strijd, al werd dat naarmate de strijd vorderde minder merkbaar, ook al, om dat Alkmaar in de tweede helft stug moest verdedigen. Het duurde zoo ruim 20 minuten, voordat Alkmaar die tot dien tijd haar rechtsbui ten te veel verwaarloosd" had haar meer derheid in een doelpunt wist om te zetten. Deze rechtsbuiten Huiberts kreeg toen eigenlijk toevallig een pass en meteen schoot hij hoog in het doel, terwijl de Q.S.C.-doel- man waarschijnlijk een voorzet verwachtte. Nauwelijks 5 minuten later zette de links buiten goed voor en Huiberts liep snel naar binnen en de stand was 20 geworden voor de thuisclub. Hoewel er nog eenige kansen kwamen voor het Q.S.C.-doel, bleef de stand zoo tot de rust, terwijl in het laatste kwartier het Alkmaar-achtertrio werd wakker geschud: dit trio had in alle wedstrijden tot nu toe een kardinale fout gemaakt: Duiveman trap te steeds uit en geen der beide backs dacht er ook maar aan, om het doel te bescher men. -Toen Duiveman een keer half mis- trapte, kreeg de midvoor van Q.S.C. plotse ling een kans, maar toevallig ging het schot naast. Nadien is de fout niet meer gemaakt en al te gemakkelijke kansen bleven dus verder uit. In de tweede helft kreeg Go ahead wind- nadeel, wat echter in het begin nauwelijks merkbaar was. Alkmaar ondernam n.1. eeni ge snelle aanvallen, zonder dat ze er haar voorsprong mee kon vergrooten. Toen kwam het duel, waardoor Alkmaar's rechtsmidden het terrein moest verlaten en Alkmaar zelf een vrijen schop te nemen kreeg. Q.S.C. meende, dat ze nog een kans kreeg Uitslagen. De uitslagen van gisteren waren: Kampioenschap van Nederland. Be QuickAjax 1S P. S. V.Feyenoord 12 Promotie-degradatie. Afdeeling L Derde klasse» H. V. C.—Volewijckers T—1 Zaandijk—D. W. V. 1—0 Vierde klasse» AlkmaarQ. S. C. 30 Afdeeling EL Tweede klasse. R. F. C.—Z. F. C. 5—1 Derde klasse. ViosSteeds Hooger 5—0 FluksE. D. S. 1—0 Afdeeling III. Tweede klasse. QuickHengelo 3—1 Derde klasse, U. D.Almelo 1B Afdeeling V. Tweede klasse. HeerenveenFriesland 24 door de numerike minderheid van Alkmaar en zette alles op den aanval, haar verdedi ging zelfs verwaarloozende. Maar veelal werd er veel te haastig geschoten en talrijke ballen gingen ver naast Duiveman's doelge bied. Een enkele maal werd de situatie even ernstig, maar Ooms redde steeds, al was zijn plaatsen slecht verzorgd. In al dien tijd trachtte de Alkmaar-voor hoede door doorbraken haar voorsprong te vergrooten, maar de meeste ballen bereik ten haar niet Totdat even voor tijd een bal op den linkervleugel terecht kwam. Kra nenburg kreeg het leer eindelijk, speelde zich zeer mooi vrij en in zeer lastige positie schoot hij onhoudbaar voor den derden keer in het net En met 30 won Alkmaar dezen zeer belangrijken wedstrijd. DUITSCHLANDBELGIE 1—0. Met een 1O-overwinning is het Duit- sche elftal Zondagmiddag uit den strijd tegen de Belgen gekomen, welke te Han- nover ten aanschouwe van 56000 personen werd gespeeld. Over het algemeen was het Duitsche elf tal sterker. In de eerste helft vooral be- heerschte zij het veld, maar de Belgische verdediging speelde uitstekend en ook doelman Bad jou verrichtte fraai werk. Na 18 minuten kwam het eerste en naar later blijken zou 'het eenige doelpunt van den wedstrijd. Hohman had na goed doorzetten den bal bemachtigd, stond al leen voor het doel en met een verrassend schot in de linkerhoek gaf hij zijn land de leiding. Tot de rust toe kon Duitschland Bad jou evenwel niet meer verschalken. Na de pauze evenwel waren de Duit- schers niet zoo meer in de meerderheid. De verdediging van de Belgen verzette bergen werk, maar vooral de middenlinie, met Stijnen aan het hoofd, speelde schit terend. Overal waar gevaar was, dook de Belgische spil en ook Dalem en de Winter waren groote struikelblokken. Paverick en Joacim werkten alles weg en de Duit sche voorhoede was dan ook machteloos. Lenz was in de voorhoede de beste man, terwijl de middenlinie met Kupfer, Gold- bruner en Kitzinger goed werk verrichtte. De Engelsche scheidsrechter Jewell leidde feilloos. ITALIË—HONGARIJE 2—0. In het tornooi om den Europa-beker speelde gister het Italiaansche elftal te Turijn tegen Hongarije voor 45000 toe schouwers. De gastheeren wonnen den wedstrijd emt 20. In de eerste helft maakte Colaussi het eerste Italiaansche doelpunt, terwijl na pauze Frossi voor de tweede maal het Hongaarsche net vond. In het Europa-bekertornooi staat Tsjecho- slovakije thans aan den kop met 5 punten, terwijl Hongarije en Italië ieder vier pun- ent de tweede en derde plaats deelen. NEDERLAND—BELGIE. Het Nederlandsche elftal. Een sterke voorhoede. Het Nederlandsche elftal, dat Zondag 2 Mei a.s. te Rotterdam tegen België speelt, is door de keuzecommissie van den K.N.V.B. als volgt samengesteld: Halle (Go ahead) Wilders Caldenhove (Blauw-Wit) (D.W.S.) Paauwe Anderiessen v. Heel (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Wels Vente Bakhuijs Smit v. Nellen (Un.) (F.'oord) (H.B.S.) (Haarlem) (D.H.C.) Als reserves zijn aangewezen van Male (Feijenoord), van den Hoven (Longa), Pel- likaan (Longa), Vrauwdeunt (Feijenoord) en Lungen (A.F.C.) Smit is Vrijdag door een geneesheer on derzocht, waarbij is gebleken, dat zijn knie weer volkomen genezen is. De Haarlemmer zal Zondag 2 Mei dus volkomen fit in het veld verschijnen, evenals van Heel, die geeu hinder meer van rheumatische aandoenin gen heeft. Dat er geen wijzigingen in de achterhoede en middenlinie zouden komen, was begrij pelijk. De proef met Lungen heeft men niet voortgezet, Bakhuijs is op de midvoorplaats teruggekeerd met Vente als rechtsbinnen, een opstelling, die bij vorige wedstrijden uitstekend voldaan heeft. Hopelijk zal Ven te zijn schutterscapaciteiten, welke hü bij Feijenoord ten toon spreidt, ook in het Ne-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9