|i Stad en Omg^vuig. i| Agenda DOUWE Ei Ofl 3 fuudj&tl ■êetek! £aatste tkdcPiteii Pluimveeteelt. KAjf Jü JE* ïit JS. JÜJ 1755 Alkmaar, Dinsdag. DE WERKZAAMHEDEN AAN DE MIE NT. De pogingen, na de instorting van den Zuid- Oosthoek op Woensdag j.1., om iets verder een nieuwe afdamming door de walmuren te maken, waarmede men bijna gereed was, zijn helaas mislukt. In den afgeloopen nacht is, vermoedelijk ten gevolge van het heien, het walmuurge- deelte aan de Oostzijde van de Mient tot den hoek van de vischmarkt, dermate voorover gekomen, dat instorting daarvan, alsmede van den hoek van de vischmarkt wordt ge vreesd. Nieuwe maatregelen zijn thans noodig ge bleken. Voor de vischmarkt zal nu in het Ver- dronkenoord een kistdam worden gemaakt. In een gedeelte daarvan zal, tot steun van de vischmarkt, grond worden gestort, ter wijl het hoekgedeelte en de aan de Mient voorover gekomen walmuur gedeeltelijk af gedamd zullen worden, om de daaraan noo dig geworden herstellingen te onderzoeken. Voorts zal vanaf de afdamming van de vischmarkt een nieuwe damwand worden gemaakt naar de Kraanbuurt. De reeds ge maakte afdamming blijft bestaan. Hierdoor krijgt men een kom die voor de helft zal worden uitgemalen, om den waterdruk op de reeds gemaakte afdamming te verminderen. Op deze wijze hoopt men het water uit de Mient weer te kunnen afmalen. Begrijpelijk brengen deze tegenspoeden belangrijke stagnatie in de uitvoering van het werk en in dit verband valt het te be treuren, dat de raad een paar maal het voorstel heeft aangehouden, waardoor pas 7 Maart met het werk kon worden begon nen. Met het oog op het vreemdelingenverkeer is het hoogst ongewenscht, dat wij straks in het seizoen met dergelijke werkzaamheden zitten opgescheept, terwijl de ravage voor de Mientbewoners ook in hooge mate onge wenscht is. De leiding van gemeentewerken en de aannemer zien dit alles zeer goed in, waar om werd overeengekomen den verloren ge- ganen tijd in te halen door straks met dub bele ploegen te gaan werken. Alles wordt er in ieder geval op gezet om eind Juli met het werk gereed te komen. Van harte hopen wij dat verdere tegenspoe den zullen uitblijven. Waterwerk in den ouden rommel blijft echter altijd riskant, zoodat verdere verrassingen niet zijn uitge sloten. ERNSTIGE AANRIJDING TE SINT PANCRAS. Maandagmiddag had ter hoogte van de bijzondere schoo1 een aanrijding plaats tus- schen een wielrijder en een luxe aüto. Vanaf beide richtingen kwam een auto aangereden, toen plotseling vanachter den eenen wagen een wielrijder, de heer de Waard, reiziger van de firma Hekket te Alkmaar, de straat overstak. Hij werd ge grepen door de luxe-auto, bestuurd door den heer Plas van Edam. De heer de Waard bleef bewusteloos op de straat liggen met een gapende hoofdwonde. Zijn rijwiel was totaal vernield. Naar verbonden te zijn door dr. Destree, werd de heer de Waard per ziekenauto naar Alkmaar vervoerd. RISICO VAN DEN ARBEID. Maandagmiddag was de landbouwer D. Gootjes aan den Basserweg te Heerhu- gowaard met paard en wagen in het land. Hij liep naast den wagen om zooals ge bruikelijk is bij het draaien door een ruk aan de streng bij den spoorstok het effect grooter te maken. Plots sloeg het paard achteruit en trof de linkerhand zoodanig, dat een dokter overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Hier bleek een der vingers zoodanig verbrijzeld, dat direct tot amputatie werd overgegaan. Ook de andere vingers waren er slecht aan toe. MET MANDJE KIEVITSEIEREN GEVALLEN. De 53-jarige koopman A. Z. uit Egmond- binnen, die hedenmorgen omstreeks half elf op den Bergerweg per rijwiel reed in de richting van Alkmaar, wilde nog over den spoorwegovergang, terwijl de spoor- boomen reeds dalende waren. Een der boomen raakte den wielrijder met het gevolg, dat hij kwam te vallen. Alhoewel dit niet ernstig was, was ech ter zijn mandje met kievitseieren eveneens gevallen, waardoor deze heerlijke inhoud volkomen waardeloos werd. De politie maakte proces-verbaal op. Van den koopman beteekent en en ander een flinken schadepost. ONTSPANNINGSMIDDAG VOOR KINDEREN VAN WERKLOOZEN. Men schrijft ons: Door de kindervereeniging „S. I. S.'' wordt in samenwerking met de Commissie voor Ontwikkeling en Ontspanning van Werkloozen, op Zaterdag 1 Mei a.s., des namiddags in de groote zaal van de Har monie, een ontspanningsmiddag voor de kinderen van werkloozen georganiseerd. Opgevoerd zal worden „Nelly's droom", tooneelspel met zang. De vereeniging „S. I. S." heeft dit stuk, gespeeld door jeugdige leden van de ver eeniging, met groot succes voor leden en donateurs opgevoerd en, evenals vorige ja ren, h?t initiatief genomen deze opvoering voor de kinderen van de gezamelijke Alk- maarsche werkloozen te herhalen. Het ligt in de bedoeling kinderen van 8 tot 15 jaar in de gelegenheid te stellen dezen middag bij te wonen. A.s. Woensdag, Donderdag en Vrijdag bestaat gelegenheid, op vertoon van stem pelkaart, op het kantoor van de werkloo- zencommissie, Doelenstraat 3 des voormid dags van 912 en des namiddags van 24 uur, toegangsbewijzen gratis in ontvangst te nemen. Het is voor de uitvoerende vereeniging, die zich zeer veel moeite heeft getroost de uitvoering mogelijk te maken, den heer schikbaar stelt, en de Commissie voor Ont- de Lange, die de zaal geheel gratis be- wikkeling en Ontspanning, die de leiding in handen heeft, een groote voldoening de zen middag te kunnen verzorgen en daarom zal iets hun aangenamer zijn dan a.s. Za terdagmiddag 2 uur een tot de nok gevul de zaal welkom te mogen heeten. Overval op een Duitsch schip. - Gis teravond werd de kapitein van het Duitsche schip „Normark", dat in de haven van Marseille ligt, aangevallen door drie perso nen, die de deur van zijn hut forceerden. Een van de aanvallers werd door de matro zen van het schip gegrepen. De politie stelt een onderzoek in. Ongeregeldheden te Oran. - Gister avond is 't op het station van Oran (Algiers) rumoerig geweest bij het vertrek van de parlementaire enquête-commissie naar Al giers. Politieke tegenstanders werden hand gemeen en een persoon werd ernstig ge wond. De burgemeester van Oran, Lam bert, werd door politieke tegenstanders geslagen en beleedigd. De politie verrichtte verschei dene arrestaties. DE KERMIS TE BERGEN. Ged. Staten vragen inlichtingen. De vorige week hebben Ged. Staten van Noordholland in openbare zitting de be zwaarschriften behandeld van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Bergen, de R.-K. Middenstandsorganisatie, de Berger Winkeliersvereeniging en een aantal hotel- en pensionhouders tegen het raadsbesluit van 8 December j.1., waarbij toestemming werd gegeven in het begin van Juli, dus in het volle seizoen, een kermis te houden. Adressanten lichtten hun bezwaren mon deling toe; deze komen hierop neer, dat men het in strijd acht met het karakter van Bergen als rustbiedend vacantieoord, wederom een kermis in te voeren, die sinds 1924 om gelijke redenen was afge schaft. Het raadsbesluit was onverwacht met zes tegen vijf stemmen genomen, waarbij volgens adressanten een drietal caféhouders het ten onrechte hadden doen voorkomen, dat zij, namens de caféhouders het verzoek hadden ingediend. Naar wij vernemen, hebben Gedep. Staten gister aan het gemeentebestuur van Bergen bericht, dat zij hun beslissing heb ben opgeschort. Het college heeft verzocht precies opgave te willen doen op welke dagen de kermis zou moeten worden ge houden, zulks naar aanleiding van het feit, dat omtrent den duur van de kermis nog groote vaagheid bestaat. Men sprak ter zitting van drie dagen., maar ook van zes a zeven dagen, kennelijk met de bedoe ling dat als Ged. Staten het raadsbesluit eenmaal zouden hebben goedgekeurd, de kermis zoo lang zou kunnen duren als men verkoos. Tevens hebben Ged. Staten het gemeen tebestuur medegedeeld, dat zij het op prijs zullen stellens indien de raad deze ge heele kermiskwestie nog eens in nadere overweging zou willen nemen, in verband met de ernstige bezwaren, die uit ver schillende groepen van de burgerij tegen dit raadsbesluit zijn gerezen.. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalion (NederL film, hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, hedenavond half acht, en Woensdagmiddag half 3, hoofdnummer De trek naar het Westen (sens.); hoofdrol len Gary Cooper, Jean Arthur. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Charlie Chan's geheim (sens.); hoofdrol Warner Oland; extra De gekleurde woes tijn (paardensport), hoofdrol Noah Beery. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer San Francisco (sens.); hoofdrollen Jeanette MacDonald, Clark Gable, Spencer Tracy, Jack Holt e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 27 April. 8 uur, Logegebouw, psychometrische seance door den heer E. Benedict. 8 uur, 't Gulden Vlies, alg. ledenvergade ring N.R.V. 8.30 uur, café A. Bakkum, Ritsevc^ 60, biljartmatch Martin—Solien. Woensdag 28 April. 8 uur, De Unie, jaarvergadering Gezins verpleging. 8 uur, Harmonie, rede van den heer van Geelkerken voor de N.S.B. 9.30 uur, 't Gulden Vlies, Nat. Bond Landb. en Mij., ledenvergadering. Spreker: Dr. Ir. M. D. Dijt. Donderdag 29 April. 8 uur, Korenbeurs, rede ir. J. W. Albarda voor de S.D.A.P. WAARDEVOLLE TIPS. Het Alkmaarsche Kleeding- en Dekking comité schrijft ons: Na onze korte inleiding van Zaterdag en Maandag waarin wij den grooten Kleeding en Levensmiddelen-Kruistocht aankondigden die morgenmiddag zal worden gehouden, past het ons u vandaag nog eenige waarde volle tips te geven. „Een goede voorbereiding is het halve werk". Dit moet uw leuze worden wanneer u morgenochtend voor de laatste maal uw kasten en zolder gaat nasnuffelen om alles wat u niet of zelden gebruikt, terzijde te leggen voor den Kruistocht. Jassen, mantels, hoeden, onderkleeding, meubelen, schoenen, kortom alles is welkom, niets is te veeL Ook levensmiddelen worden dankbaar aanvaard. Een unieke gelegenheid om vóór uw groo te schoonmaak eens echt schoon schip te ma ken. Wanneer u morgenmiddag het hoorn signaal of belgeluid hoort weerklinken, laat dan onmiddellijk uw gaven buiten brengen, want dit is het teeken dat de Kruistocht ge arriveerd is. Ingeval het u a.s. Woensdag niet schikt en u liever hebt dat uw gaven op een anderen dag worden afgehaald, wilt u dit dat even berichten aan een van onderstaande adres sen: den heer A. Bergsma, Westerweg 55, teL 2019; den heer S. Leuw, Hofdijkstraat 10, tel. 2264; den heer Joh. Besteman, Juliana- straat 9, tel. 3707; den heer J. H. Merkx, Laat 13, tel. 4101. POSTDUIF KOMEN AANVLIEGEN. Bij den heer W. Ploeger, Omval 76, is een postduif komen aanvliegen, op de ring gemerkt Holland 3162, gummiering G. G. 979. DE BURGERWACHT-MARSCH. Donderdag a.s. zal door de Alkmaarsche Burgerwacht een propagandamarsch wor den gehouden. De marschweg is: Paardenmarkt, Kerkplein, Koorstraat, Laat, Ridderstraat, Zilverstraat, Emma- brug, Nieuwlandersingel, Emmastraat, Ken- nemerstraatweg, Varnebroek, Lindenlaan, Van der Meystraat, Nassauplein, Nassau- laan heen en terug Nassauplein, Egmon- derstraat, Westerweg, richting Station, Geesterweg, Zevenhuizen, Kerkplein, Koor- straat, Laat, Schoutenstraat, Breedstraat. Er wordt te 7 uur afgemarcheerd van de Paardenmarkt. De Burgerwacht zal op den Nieuwlander singel door den burgemeester worden ge ïnspecteerd. VOLKSZANG. Evenals in het vorig jaar trok een groep leden van „Volkszang" en belangstellenden naar het slot Assumburg, de welbekende Jeugdherberg tusschen Uitgeest en Heems kerk. De deelnemers verkeerden in de beste stemming en trachtten, overigens met suc ces, te vergeten, dat de Lente zelfs op 25 April ons nog niet met een zonnetje en zacht zuidenwindje gelukkig wenschte te maken. Op Assumburg heersche vroolijkheid. De zalen daar kunnen, naast de reizende jeugd, nog wel een paar honderd zangers bevatten. Bovendien heeft Assumburg een kasteelheer, die wel eenig in Nederland is. Geert Dils is een model-jeugdherbergvader, die zijn gas ten zingend verwelkomt, zingende en ver tellende bezig houdt en zelfs 's morgens zijn. gasten zingende wekt.. Bij zoo iemand onder dak te kunnen hebben op een guren Bollen- dag mag voor de Volkszangvrienden een schoone kans genoemd worden. Geen won der, dat de afdeelingen Amsterdam, Haarlem en Alkmaar gaarne de j aarlij ksche ontmoe tingen in het voorjaar herhalen. Na een zeer genoegelijk samenzijn, waar bij het slot daverde van den Nederlandschen zang, werd in den namiddag de terugtocht aanvaard; zangeressen en zangers beloofden elkaar een spoedig weerzien. Daartoe zal reeds binnenkort de gelegenheid bestaan. De actieve afdeeling Amsterdam nam het initiatief tot een landelijke samenkomst op „De Hooge Veluwe". Op 6 Juni zullen 20 afdeelingen elkaar in dit Nationale Park ontmoeten, waar de dag met wandelen wordt doorgebracht en waar gezongen wordt, althans daar waar het geoorloofd is. Zelfs een Volkszanger zingt niet als de Natuur stilte gebiedt. De noodige besprekingen zijn reeds ge voerd. Deskundige leiding bij de wandelin gen is verzekerd. Langs den „Julianatoren" bij Apeldoorn wordt teruggereden, na aldaar een eenvoudigen maaltijd te hebben ge bruikt. Alles bijeen een pracht van een dag. Men rekent op de deelname van Alkmaar. Het afdeelingsbestuur te dezer stede, hoe wel in zijn werkzaamheden belemmerd door het overlijden van zijn ijverigen sècretaris, zal ongetwijfeld aan het welslagen van deze onderneming steun willen verleenen. Nadere mededeelingen zullen per adver tentie bekend worden gemaakt. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 20—27 APRIL 1937. Nieuwe zaken: Alkmaar: Chemische Fabriek „Natron", Oudegracht 297, fabricatie van- en handel in bleekwater, ammoniak, etc. Heiloo: Noord-Hollandsche Chemicaliën- handel, Kerklaan H 40, grossierderij in che micaliën. Texel: M. Hoogesteger, Oudeschild 133, schilder en behanger. J. Kuipers, Schildereinde 84, Den Burg, reperatie van rijwielen, enz. Sint Pancras: J. Deen, Bovenweg 244, bak kersbedrijf. Wijzigingen: Alkmaar: J. Beumer, v. d. Woudestraat 45, kruidenierszaak; overgegaan aan Q. Kroon. N.V. Manufacturenhandel J. Spruit v.h. fir ma M. Leijers, Langestraat 68; fil. LJmuiden, Kanaalstraat 63, opgeheven. K. Pesser, Fnidsen 121, slagerij; overge gaan aan A. v. Twuijver. Gebr. Breed v.h. Houtenbos en Breed, Dijk 23, groothandel in kaas; wijziging rechtsvorm. Karei Bos, Hekelstraat 15, groothandel in technische artikelen; omgezet in een naaml. venn. Noord-Hollandsch Landbouwcrediet N.V., Voordam 11; bestuurswijziging. J. Benjamin, Voormeer 24, verkoop op af betaling, spaarzegelbedrijf, etc.; rechtsvorm gewijzigd. Anna-Paujowna: A. Harder, Molen- vaart 99, schildersbedrijf; overgegaan aan A. Harder Jr. Bergen: N. V. Autobusdienst „Noord- Holland", Kanaaldijk 9; uittreding comm. Broek op Langendijk: Langendijker Groenten Centrale, Dorpsstraat 395; be stuurswijziging. Heiloo: Coöp. Boerenleenbank, Rijks straatweg A 222; bestuurswijziging. D. Harder Jr., Heerenweg F 34, huis schilder; overgegaan aam A. Harder. Den Helder: „Van Willigen N.V.", West straat; bestuurswijziging. Noordscharwoude: Coöp. Boerenleen bank, Dorpsstraat A 97; bestuurswijz. Oudkarspel: Coöp. Boerenleenbank, A 142; bestuurswijziging. Texel: Coöp. Ver. „Oosterweegbrug", Oosterweg in liq. getreden. Ophef fin gen Alkmaar: H. M. Groebe, Langestraat 76, winkel in huish. artikelen. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan dr. te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rot terdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. PULLORUMZIEKTE BIJ KUIKENS. n. Over het algemeen ziet men bij pullorum weinig verschijnselen aan de kuikens. Vroe ger noemde men de ziekte wel „witte diar- rhee", omdat soms diarrhee optreedt, doch dit komt lang niet altijd voor. Heel vaak sterven de diertjes bij massa's tegelijk zon der dat men er te voren wat aan gezien heeft. Alleen een onderzoek na den dood kan uitmaken met welke ziekte men te doen heeft. Dit onderzoek kan betrekkelijk snel geschieden, vooral in typische gevallen. Door de ziekte worden n.L de hartspier en de lever sterk aangetast, ook de longen zijn vaak ontstoken. Dit valt natuurlijk bij de opening direct op. Toch worden uit alle or ganen van ingezonden kuikens culturen aan gelegd om te controleeren of zich in die or ganen bacteriën bevinden en welke bacte riën dat eventueel zijn. Bü pullorum wordt meestal uit de orga-, nen een reincultuur der pullorumbacillen gekweekt, zoodat in zulke gevallen een on derzoek binnen 24 uren gereed is. Er komen natuurlijk gevallen voor waar bij opening het beeld niet zoo typisch is en waar de pul lorumbacillen gemengd zijn met andere soorten. In zulke gevallen moeten dan de verkregen culturen verder verwerkt wor den en kan het onderzoek een paar dagen langer duren. Ik heb deze uitlegging gegeven, omdat van zekere zijde men natuurlijk niet erg op zoo'n onderzoek van doode kuikens gesteld is. De leveranciers willen er niets van weten, dat onder hun kuikens pullorum voorkomt en ook voor de leveranciers van pullorum-an- tigeen, die de menschen daarmede zelf laten knoeien, is het niet aangenaam te vernemen, dat onder de met hun antigeen onderzochte kippen toch nog pullorum voorkomt. Op reclames wordt gauw gezegd, dat de kooper de schuld is van het sterven der kuikens, omdat ze kou gevat hebben of niet goed ge voerd zijn. De schuld wordt dus op den kooper of den voerleverancier geschoven, wat echter bij een officieel onderzoek aan de Rijksseruminrichting niet mogelijk is. In den beginne trachtte men dit onderzoek tegen te gaan door te zeggen: „Als je ze op stuurt, wordt er altijd pullorum geconsta teerd." Nu blijkt uit de jaarverslagen der Rijksseruminrichting dat dit absoluut niet het geval is. Zoo maakte ik uit de doods oorzaken van kuikens het volgende lijstje op, waarbij ik tevens de verhoudingen per centsgewijs uitgedrukt heb. 1934 1935 aantal aantal kuikens kuikens Pullorum 895 47 913 52 Longontsteking 597 27 580 32 Coccidiosis 412 19 150 8.5 Darmontsteking 102 4.6 5 Engelsche ziekte 88 78 Andere ziekten 100 22 Totaal 2194 1748 Uit deze tabel blijkt dat pullorum onge veer in 50 der gevallen voorkwam, doch dat longontsteking onder de jonge kuikens ook ongeveer 30 eischt, wat dus ook zeer hoog is. Het praatje dat altijd pullorum geconstateerd wordt, gaat dus heelemaal niet op. Thans heeft men echter weer iets anders uitgevonden om het officieele onderzoek verdacht te maken. Daar wij natuurlijk moeite doen de menschen zoo vlug mogelijk te helpen, wordt er altijd in gevallen van besmettelijke ziekten of groote sterfte spoed met het antwoord gemaakt. Zooals gezegd kan typische pullorum binnen 24 uren vast gesteld worden en het is zeer goed mogelijk, dat als 's avonds 5 uur doode kuikens bin nenkomen, er den volgenden morgen na controle der culturen al bericht kan worden, dat het pullorum is. Welnu, ter gelegenheid van zoo'n spoed geval werd nu deze week den gedupeerden kuikenkooper verteld, dat het onderzoek niet goed gedaan kon zijn, want dat een goed onderzoek minstens 8 dagen in beslag nam. Uit deze opmerkingen blijkt wel uit wel ken hoek de wind waait en het eenige middel daartegen is om bij sterfte onmid dellijk een aantal, liefst 4 a 5 kuikens, op te zenden. In gevai van pullorum moet het volgende gedaan worden: Zieke kuikens moeten direct gedood en vernietigd wor gden. Het beste is, als men een kachelkunst- moeder heeft, ze te verbranden. Het strooi- ANNO sel moet direct verwijderd worden en het hok, de vloer en alle gereedschap moet grondig gereinigd en ontsmet worden en de voer- en drinkbakken moeten op gaas bodempjes geplaatst worden. Hierdoor wordt veel besmetting voorkomen. Het is natuur lijk nog beter als men den geheelen vloer met een gaasbodem kan bedekken doch dat brengt heel wat moeite mede. Met de door mij aangegeven methoden komt men ook al een heel eind. Het besmettingsgevaar Is meestal na den lOden dag al geweken, daar kuikens ouder dan 10 dagen niet zoo gevoe lig meer zijn. Gedurende de eerste 10 dagen is het dus bij het opfokken van kuikens zaak geweldig op te passen. Dr. B. J. C. te HENNEPE. (Nadruk verboden). ^oo<xxx><><x><>-c><><>o<>o<x><>o<><><><>^^do Een krant, die werh'lijh wordt gelezen, Moet voor uw zaak aUdoende wezen! OOOOCKX>0<><><X>0<><^<X>0<><X>00CSK><>Q0Ö Ongecorrigeerd.) HET BEZOEK VAN EDEN AAN BRUSSEL. Na het onderhoud van minister Eden met minister-president van Zeeland is het vol gende communiqué gepubliceerd: Eden, van Zeeland en Spaak hebben Maandag en Dinsdag verscheidene bespre kingen gevoerd over de problemen welke beide landen betreffen. De aandacht van den Britschen en de Bel gische ministers werd vooral in beslag ge- nomen door de vraagstukken inzake de versterking van den vrede in Europa en het uitwerken van een nieuw Westelijk verdrag van veiligheid. Verder door kwesties van economisch belang, o.a. de opdracht, welke van Zeeland heeft ontvangen. De besprekingen vormden geen onderhan delingen, doch waren een uitwisseling van gedachten, welke in een buitengewoon harte lijke atmosfeer verliepen en welke deden constateeren dat een vergaande gelijkvor migheid bestaat tusschen de meeningen van beide regeer in gen. VON KEHRLING OVERLEDEN. Zeer bekend tennisser. In den ouderdom van 46 jaar is te Boedapest plotseling overleden de bekende Hongaarsche tennisspeler baron Bela von Kehrling. Von Kehrling is de beste tennisspeler van Hongarije geweest. Hij won in 1925 het enkelspel te Wimbledon en in het dubbelspel bracht hij het toen tot den halven eindstrijd. In Nederland is von Kehrling geen on bekende geweest. In 1932 won hij te Noordwijk het hee renenkelspel der internationale kampioen schappen. In 1932 en 1933 had Timmer bij dezelfde kampioenschappen von Kehrling tot partner in het dubbelspel. Beide malen werd het kampioenschap behaald. In 1933 won von Kehrling tenslotte met de Ameri- kaansche speelster mevr. D. Burke te Noordwijk het gemengd dubbelspel. Von Kehrling heeft talrijke Davisbeker- wedstrijden voor zijn land gespeeld. ONGEREGELDHEDEN TE NANTES. De staking van de bouwvakarbeiders te Nantes, welke reeds zes weken duurt, is gisteren aanleiding geweest tot ongeregeld heden. Na afloop van een vergadering werd de voorzitter van den bond van werkgevers, Bernard, door stakers mishandeld. In verband met deze ongeregeldheden heeft de prefect van het departement van de Loire voor vandaag alle optochten, ver gaderingen of bijeenkomsten op den open baren weg verboden.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2