!Ruitentand G&M&entectid&it JUMcaties £juddoaaet verleent. Spr. wilde verkapte bedelarij ook tegen gaan, al heeft hij er niet zoo'n be zwaar tegen. Dit is alleen lastig voor hen, die liever 1 voor zich zelf dan 2 cent voor een bedelaar uitgaven. Spr. zal vóór stemmen, als de voorziter hem gerust stelt. De voorzitter: Er wordt misbruik gemaakt. Ook is met steunbons vaak de meest ondeugdelijke consequentie het gevolg. Vraag het aan bij B. en W., heeft spr. in het college gezegd, en in eigen kring kan het worden toegestaan. Dit heeft het college reeds uitgemaakt. Eigen kring is echter een relatief begrip en als men persoonlijke voe ling houdt, dan is alles opgelost. Twijfelt men, dan bestaat de weg om hot te ondervangen, maar met steunbons is er vaak geknoeid. Bij het verleenen van toe stemming tot het houden van verlotingen hebben wü nooit moeilijkheden gehad en voorverkoop van kaarten valt er niet onder. De verordening werd hierop aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. De capitulantenverordening. Aangezien de minister en Ged. St. geen ontheffing willen verleenen voor het vast stellen van een capitulantenverordening, stelden B. en W. voor die verordening thans vast te stellen. De functies van hal- en stal knecht aan het slachthuis, alsmede die van schoonhouder van het raadhuis en de scho len worden voor capitulanten gereserveerd. Conform besloten. Weg ve r b reed ing Voorgesteld werd ten behoeve van de vei- breeding van den weg naar Zanegeest gratis van de Erven Maschmeyer een strook grond van 140 M2. in eigendom over te nemen. Conform besloten. Voor den aanleg van een nieuwen ver keersweg van de van Borselelaan langs de spoorbaan naar de Dr. v. Peltlaan stelden B. en W. voor van de Spoorwegen 570 M2. grond over te nemen voor 1,50 per M2. Als voren. De heer V r ij e bepleitte nog verbreeding van het stukje BergerwegMin. Devoorzitter: Daarin voorziet het uitbreidingsplan. Voorgesteld werd van den heer C. A. Leijen 700 M2. a 1 per M2. en 3000 M2. a f 0,25 en 300 M2. a 1 over te nemen ten be hoeve van den aanleg van een gedeelte van het traject NesdijkNoordlaan. Als voren. De stembureaus. Benoemd werden hierop de leden en plaatsvervangende leden van de stem- bureaux. De heeren Voüte en Hemelrijk deelden mede, geen plaatsvervangende leden te kunnen, zijn. Tot voorzitter werd benoemd de heer L. den Das en als lid de heer Ellis en tot plaats vervangende leden de heeren C. Brak, J. M. Koning en P. Vrije. Tot leden van het Middenstandsborgstel- lingsfonds werden benoemd de heeren P. Hopman, H. H. W. Kleijberg, J. A. Verhagen en A. P. M. Kollmer. Tot voorzitter werd ge kozen een lid van het college van B. en W., door B. en W. aan te wijzen. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim wegens aftreding van den heer de Wit, werd gekozen de heer A. P. M. Kollmer. De kermis. Devoorzitter deed mededeel ing van het schrijven van Ged. Staten over de ker mis. Met algemeene stemmen werd besloten dit schrijven urgent te verklaren. Mede werd besloten een ingekomen schrij ven van den heer Elfrink over deze materie te behandelen. Het schrijven van Ged. Staten publiceer den wij reeds in ons nummer van gister, dat van den heer Elfrink gaf aanleiding tot hilariteit, zoodat de raad tenslotte besloot de verdere voorlezing maar te staken. Op een vraag van den voorzitter verklaar den verschillende leden, dat zij geen bespre- ging wenschten. Dr. Hemelrijk merkte op, dat Ged. St. verzoeken de naar voren gebrachte bezwaren nog eens te overwegen, zoodat de raad an dermaal zal hebben te beslissen. Zij verzoe ken de meerderheid nog eens te overwegen en wij kunnen dit zoo maar niet afdoen. De voorzitter wilde eerst vragen ol iemand de principieele kwestie nog in be handeling zou willen zien genomen en wilde die bij stemming beslissen. Dr. Hemelrij k oordeelde, dat het schrijven van Ged. Staten toch behandeld moest worden. De heer Voüte: Dr. Hemelrijk wil zeggen, wat wij allen al weten. Dr. H e m e 1 r ij k: Als u dat wil weten, dan moet u stTaks maar luisteren. De voorzitter: Dan moeten wij stem men wie voor opnieuw behandeling is van de principieele kwestie. Hierover heeft men nog een poosje ge discussieerd en tenslotte kreeg dr. Hemelrijk toch het woord. Het tweede bedrijf speelde voor Ged. St en dat was zeer interessant. Tot invoering besloot de raad bij meerderheid tegen het advies van B. en W. Instanties, die dit niet in het belang van Bergen achtten, gingen in beroep en dit is hun goed recht. Het zonderlinge geval deed zich voor, dat er van de meerderheid moeilijk iemand te vinden was om de meening van de meerder heid bij G. St. te verdedigen en tenslotte was er één lid, dat daar een stuk voorlas opge steld door een ambtenaar ter secretarie, wat op Ged. St. een pijnlijken indruk maakte, zoodat de voorzitter zelfs verzocht dit maar op de tafel te deponeeren. Spr. betoogde, dat de heer Swaag het droe vige figuur, dat hij maakte, niet had ver diend. De voorstanders hadden hem dit moeten besparen. Ged. Staten hebben nu liever, dat de raad op zijn schrede terug komt. Spr. oordeelde dit een daad van wijs beleid. De wijze, waar op men hier reageert in den raad, bewijst, dat men het als een prestige-kwestie voelt en niet wilde overwegen wat in het belang van de burgerij is. Bij een dergelijk veel omstreden besluit dient men de zaak nog eens ernstig te over wegen. Spr. zou het een wijs besluit achten, als de meerderheid op het besluit terug kwam en gaf dit in ernstige overweging. Weth. Macdonald zeide tegen de ker mis in het seizoen te zijn geweest, vandaar de lauwheid in het college. De heer Swaag: Voor ons kwam het cr niet op aan, wie het stuk heeft opgemaakt, maar wel of die kon spreken. Spr. oordeel- ge, dat geen lid van Ged. St. blijk had ge geven, hoe hij dacht. De heer Voüte betoogde, dat niet ieder een evenwel tijd heeft om te gaan zooals dr. Hemelrijk. Wie het stuk heeft opgemaakt, doet niet ter zake. De heer Ellis: Degene die tegen de kermis waren, wareni ook tegen het slui- tingsfeest en spr. oordeelde dat ze nu voor een kermis na het seizoen zijn. De heer Brak: Tegen een kermis na het seizoen zullen wij ons niet verzetten, wel tegen het binnensmokkelen van de kermis als sluitingsfeest. Dr. Hemelrijk: Het geheele stuk van den ambtenaar was 'n polemiek tegen de V. V. V. en dit achtte spr. voor Ged. St. ongepast. De polemiek deed daar niets ter zake. Spr. heeft dan ook dit stuk vol komen uitgeschakeld. Spr. heeft op de moeilijkheid gewezen van de meerderheid om een pleiter voor Ged. St. aan te wijzen. De argumenten van den heer Voüte zijn geen argumenten, die spr. kon accepteeren. Als raadslid heeft men den plicht om als men geroepen wordt zich te geven. De heer Voüte: Hoe weet u dat? Dr. Hemelrijk: Meer dan u, ik heb de vergadering in comité meegemaakt, waar u afwezig was. Mijn bezwaar geldt niet den heer Swaag, doch den heer Voüte. Spr. ziet thans dat de raad zal volhou den. Als de kermis er komt dient men er leering uit te trekken. De heer Swaag: Voor dit jaar moet zij mislukken. Wij staan feitelijk voor de inschrijving. Spr. zou van de zitting van Ged. St. zijn weggeloopen als hij het stuk niet had mogen voorlezen. Weth. D i n g e r d i s zeide, dat destijds de kermis met één stem meerderheid is afschaft. Weth. den Das: Neen met 8 tegen 3. Weth. D i n g e r d i s Ik weet niet beter. Met 4 tegen 6 voor (de heer Milten burg was afwezig) werd ebsloten de ker mis te laten door gaan. Tegen de heeren Hemelrijk, den Das, Macdonald en Brak. De vergadering werd hierna geschorst om de meerderheid gelegenheid te geven zich te beraden met voorstellen te komen om den duur van de kermis te bepalen. De heeren zagen in dat ze met een week geen kans maakten en kwamen met het voorstel om de kermis drie dagen te laten duren vanaf den eersten Zondag in Juli en den daarop volgenden Maandag en Dins dag. Dit voorstel werd met 7 tegen 4 stem men aangenomen. Tegen de heeren Mac donald, Hemelrijk en den Das. De voorzitter wenschte den heer Swaag hierna geluk met zijn 25-jarig huwelijksfeest. (Applaus.) Na rondvraag volgde sluiting. DE STAKING IN HET ENGELSCHE TRANSPORTWEZEN. Nog geen overeenkomst. Aangezien de besprekingen tusschen vertegenwoordigers van werknemers en werkgevers in het transportwezen gisteren geen resultaat hebben opgeleverd, blijft de vrees bestaan dat Vrijdagnacht te twaalf uur het personeel van alle autobusdiensten in Londen in staking zal gaan. De mogelijk heid is niet uitgesloten, dat in dat geval ook het personeel van de trams het werk zal neerleggen en dat het personeel van de Londensche spoorwegen een sympathie staking zal proclameeren. In dit geval zou het geheele openbare vervoerwezen in Lon den zijn stilgelegd. Men meent evenwel, dat men aan beide zijden bereid is tot concessies, zoodat men hoopt dat een overeenkomst tot stand zal komen. De toestand in Nottinghamshire. Het mijnwerkersdorp Bircotes in Not tinghamshire, in het midden van Engeland, verkeert practisch in staat van beleg. Twee honderd politie-agenten patrouilleeren dag en nacht door de plaats voor het handhaven van de orde onder de mijnwerkers, die uiterst verdeeld zijn over de kwestie van vrijheid van vereeniging. De politie heeft zes-en-twintig arrestaties verricht. Vier-en- twintig mijnwerkers, die een nachtploeg vormden, konden de schacht slechts onder bescherming van vijftig geüniformeerde agenten bereiken. De spanning is groot en overal in de kleine straatjes van het dorp ziet men redetwistende groepen, waarbij zich byna altijd personen bevinden met een verbonden hoofd of andere verbonden lichaamsdeelen, terwijl de politie voortdu rend aanmaant tot doorloopen. VEROORDEELING VAN KATHOLIEKE JEUGDLEIDERS. Het Berlijnsche volksgerechthof heeft gisteren vonnis geveld in het proces tegen de katholieke jeugdleiders uit Dusseldorf, die ervan beschuldigd waren betrekkingen met een karakter van hoogverraad te heb ben onderhouden met leiders van de vroe gere communistische jeugdorganisatie, teneinde een katholiek-communistisch één heidsfront tegen het nieuwe Duitschland op te richten. De beklaagde Rossaint werd wegens voorbereiding tot hoogverraad onder be zwarende omstandigheden veroordeeld tot elf jaar tuchthuis en tien jaar eerverlies, de beklaagde Steber werd wegens dezelf de overtreding veroordeeld tot een tucht huisstraf van vijf jaar en een eerverlies van vijf jaar, twee andere beklaagden wer den wegens voorbereiding tot hoogverraad, resp. wegens hulpverleening daarbij, ver oordeeld tot twee jaar tuchthuis en twee jaar eerverlies, resp. tot 1«4 jaar gevange nisstraf. Drie beklaagden werden vrijge sproken. Het vonnis treedt terstond in werking. ZUIVERING IN RUSLAND. Leider van Poolsche communistische partij gearresteerd. Naar het Duitsche Nieuwsbureau ver neemt, zou Thomas Domal, die jarenlang van Moskou uit de communistische partij in Polen heeft geleid, en laatstelijk lid was van het presidium van het Centraal Comité, wegens spionnage zijn gearresteerd. Vol gens hetzelfde bericht is ook de secretaris generaal van het internationaal verbond van bolsjewistische schrijvers, de Hongaar- sche communist Illes, in hechtenis genomen. DE AMERIKAANSCHE LEGER- BEGROOTING. 25 millioen grooter dan verleden jaar. De begrootingscommissie van het Huis van Afgevaardigden heeft goedkeuring ge hecht aan de legerbegrooting ten bedrage van 416.413.382 dollar, welke dus ruim 25 millioen hooger is dan die van het loopende jaar. De commissie verklaart, dat tenzij de toekomstige legerbegrootingen belangrijk hooger zullen zyn, de Amerikaansche defensievoorbereidingen er uit zullen be staan niet-uitgeruste troepen te bezitten, die practisch niet gereed zullen zijn tegen stand te bieden aan een strijdmacht, die beschikt over moderne offensieve wapenen. Er is een gebrek aan tanks, pantserauto's, half-automatische geweren en luchtaf weergeschut. Aanbevolen wordt 67.075.514 dollar uit te geven voor de militaire lucht vaart, met inbegrip van den bouw van 513 nieuwe vliegtuigen. BELGIE LOS VAN LOCARNO. Een Italiaansche beschouwing. Het blad „La Tribuna" levert commen taar op de Fransch-Engelsche verklaring, waarby België wordt bevrijd van zijn Lo- carnoverplichtingen en betoogt, dat dit in feite gelijkwaardig is met een uittreden van België uit den Volkenbond: „een neutrale mogendheid kan niet het systeem van collectieve veiligheid of ondeelbare vrede tot het hare maken, aangezien door een zoodanig sysyteem te treden, zij zou toe treden een systeem van solidairen oorlog Een neutraliteitsregiem staat slechts een directe en persoonlijke verdedigingsoorlog toe. Bijgevolg is de cluasule, vervat in de Fransch-Britsche verklaring, waarbij men nota neemt van de door België herhaalde verzekering van trouw aan den Volken bond en aan zijn door leden daaruit voortvloeiende verplichtingen, een stelling, die op niets uitloopt en waarbij men ken nis neemt van een zuiver platonische bewe ring. Wanneer België een neutrale mo gendheid is geworden, staat het in feite buiten de Volkenbond". DE 40-URIGE WERKWEEK IN FRANKRIJK. De delegatie der linksche partijen bijeen. De delegatie der linksche partijen is bij eengekomen. Tijdens de gedachtenwisse- ling zette de communist Duclos, o.m. uit een, dat zijn partij tegen een verplichte winkelsluiting gedurende twee dagen is, maar voorstander is van een rusttijd door middel van rouleering. De radicaal-socia list, Campinehi, wees op de noodzakelijk heid van een beperking der samenwerking met de C. G. T. tot de sociale problemen, maar buiten het parlement. De C. G. T. moet op eigen terrein blijven en geen di- recten invloed uitoefenen, noch op de re geering, noch op het parlement, die alleen voor het land verantwoordelijk zijn. Er moet rekening gehouden worden met de finantieele mogelijkheden. Spr. deed een beroep op de vertegenwoordigers der par tijen en in het bijzonder op de communis tische, om te vermijden de volksmassa's beloften te doen, waarvan zij tevoren we ten, dat zy onuitvoerbaar zijn en slechts teleurstellingen kunnen wekken bij de ar beidersklasse. Nieuws in 't kort. Leden van „IJzeren garde" krijgen levenslang. - De krijgsraad te Boekarest heeft gisteren acht leden van de „IJzeren garde" die destijds den uit dezen uiterst- rechtsehen strijdhond getreden afgevaar digde Stelesco hebben vermoord, tot le venslange dwangarbeid veroordeeld. Twee anderen werden gestraft tot tien jaar dwangarbeid. Mussolini eere-piloot der Duitsche luchtmacht. - Tijdens zijn onderhoud met Mussolini heeft Göring den duce het eere diploma der Duitsche luchtmacht overhan digd. Overstroomingen in Slavië. -De hooge waterstand inSauen Norawa in Zuid-Slavië dreigt ernstige gevolgen te hebben. Een aantal Bosnische en Slovensche dorpen staan reeds onder water, terwijl ook de straatweg BelgradoSkoplje en andere wegen op sommige plaatsen overstroomd zijn. Dreigende staking op de vleeschmarkt. - De sjouwers van de Londensche vleesch markt Smithfield hebben besloten ,den nacht van de kroning te staken, als zij voor deze gelegenheid geen dubbel loon krijgen uitbe taald. Militair stratosfcervliegtuig. - Volgens een mededeeling van het Amerikaansche ministerie van oorlog, zullen binnenkort de eerste proefnemingen verricht worden met het eerste stratosfeervliegtuig van het Amerikaansche leger, dat bestemd is om op hoogten van 25.000 voet of meer te vliegen. Anti-seministische incidenten. - Aan de Handelshoogeschool te Warschau hebben zich antisemitische incidenten voorgedaan. De rector, die tusschenbeide kwam, werd bekogeld met rotte eieren. Het lokaal van het secretariaat is vernield. De nationalisti sche studenten staken rook en stank ver spreidende kaarsen aan. Op convocatie van den minister van open baar onderwijs zal Woensdag een confe rentie gehouden worden van alle Poolsche scholen. Een samengesteld ongeluk. - Bij het vliegveld Szekesfehervat in Hongarije is een vliegtuig gevallen, waarbij de twee inzit tenden om het leven kwamen. Een auto en een motorrijwiel, die zich naar de plaats van het ongeluk haastten, kwamen met elkaar in botsing, met het gevolg, dat de motorrijder omkwam. Het „commentaar op de kroning" in Canada verboden. - De Canadeesche douane heeft opdracht gekregen te beletten, dat exemplaren van het boek „commentaar op de kroning" in Canada circuleeren, zoolang het onderzoek duurt. OUDKARSPEL Maandag 26 April kwam de raad dezer gemeente bijeen, mede naar aanleiding van een verzoek, onderteekend door 6 raadsle den, teneinde te kunnen bespreken het besluit van de Commissie van Beheer der gemeenschappelijke Lichtbedrijven, om een artikel toe te voegen aan het ambtenaren reglement, waarbij het den ambtenaren verboden wordt om tevens lid van een gemeenteraad te zijn en waarbij tevens besloten werd om den ambtenaar J. v. d. Abeelen met ingang van 1 Mei op non-ac tief te zetten met intrekking van salaris, indien deze niet wenscht te bedanken als lid van den gemeenteraad te Noord- Scharwoude. De voorzitter deelde mede, dat de minis ter van Onderwijs gunstig heeft beschikt op het herhaald verzoek van B. en W. om de jaarwedde van een vierde onderwijs kracht voor rekening van het Rijk te ne men en wel vanaf 1 April 1937. In verband hiermede deelde hij mede, dat mej. W. G. Roest, die tot tijdelijk on derwijzeres was aangesteld, voor vast is benoemd als onderwijzeres te Haarlem. In afwachting van het benoemen van een vaste leerkracht hebben B. en W. tot tijde lijk onderwijzeres aangesteld mej. C. Groenveldt, alhier. Na 2 dagen is deze on derwijzeres ziek geworden en nu is met ingang van heden tijdelijk aangesteld mej. T. Heuvel te Sint-Pancras (Zuid). B. en W. hebben aan den aannemer U. Krikke te Heerenveen, die specie noodig heeft voor het opspuiten van den Laan- derweg tot aan het Verlaat, vergunning verleend tot het baggeren van de daar voor benoodigde specie uit het Waardje, volgens aanwijzing van B. en W.. De aan nemer heeft noodig 36000 M3 en heeft zich verbonden daarvoor te betalen 5 cent per M3, zoodat de gemeente zal ontvangen 1800. Ingekomen was een adres van A. Teile man, alhier, houdende verzoek om een vergoeding in de kosten van vervoer van zijn zoon naar de r.k. Jongenssshool te Noord-Scharwoude. B. en W. stelden voor om ook hier 15 per jaar te geven. Aldus besloten. Adres van' de voetbalvereeniging „D. T. S.'\ houdende verzoek om een paarlijksche geldelijke bijdrage van 100. Na eenige discussie zeide wethouder Bakker, dat indertijd de wenschelijkheid is uitgesproken dergelijke verzoeken in te dienen voor de begrooting. Heeft de raad geld te veel, geeft het dan aan het armbe stuur. Laat ze 't nog maar eens bij den K. N. V. B. probeeren, want daar is geld ge noeg. Voorzitter: Indertijd is 1000 gegeven, waarbij toen op contract is vastgelegd dat de gemeente recht had op het terrein voor de schoolkinderen. De heer Borst stelde voor 50 te geven. Het voorstel van B. en W. om het ver zoek af te wijzen werd aangenomen met de stemmen van de heeren Borst en de Boer tegen. De kwestie-van de Abeele. Ingekomen een verzoek bij den burge meester, onderteekend door alle raadsle den, behalve den heer Kostelijk, om ten spoedigste een vergadering te houden, ten einde deze kwestie te kunnen behandelen. De voorzitter zeide, dat zijn opvatting is dat het le punt van het schrijven niet in den raad kan worden besproken. De Com missie van Beheer der Lichtbedrijven is 'n zelfstandig lichaam en men mag toch aan nemen dat de raad zijn twee vertegen woordigers bekwaam en geschikt acht de taak in deze commissie te vervullen. Om de vier jaar kan de raad verandering in de commissie brengen. Punt 2 om de gascommissie te verzoeken zoo spoedig mogelijk een vergadering te beleggen teneinde bovengenoemd besluit in te trekken, is overbodig, daar Dinsdag deze vergadering is gehouden. Punt 3. Een schrijven tot de Kroon te richten en hierin erop aan te dringen dat 't besluit wordt opgeschort. De voorzitter zei de, dat de raad dit kan doen, maar spre ker acht het niet noodig omdat een derge lijk verzoek reeds door de organisatie is geaan. Punt 4. Dat de raad zal besluiten een lid der commissie welke zij niet geschikt meer acht om deze taak verder te vervullen te ontslaan. De voorzitter zeide dat het aan den raad is om uit te maken wie hij ge- schik acht. Wethouder Bakker dankte den voorzit ter, dat deze zoo spoedig aan het verzoek heeft voldaan. Spreker wees er op, dat ook de gemeen- ten-financiën met deze zaak gemoeid kun nen zijn en wees op het geval-Korver te Winkel. Als er dan niet over het geval gesproken mag worden, stelde spreker de volgende motie voor om die, wanneer zij wordt aan genomen, nog morgenochtend te zenden aan de Comra. van Beheer. „De raad van Oudkarspel nam met verontwaardiging kennis van het be sluit van de Gascommissie waarbij het verboden werd aan ambtenaren der Lichtbedrijven tevens lid van een der ge meenteraden te zijn, terwijl door de Kroon uitspraak is gedaan, dat deze ambten wel vereenigbaar zijn. Nu men een ambtenaar met 1 Mei op non-actief wil stellen zonder salaris, verzoekt de raad de Comm. van Beheer beleefd dit besluit in te trekken, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1573 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 18 Maart 1937 waarbij is vastgesteld Eene verordening tot wijziging der verordening regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der gemeentepolitie. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 28 April 1937. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. De directeur van het gemeentelijk bu reau voor sociale zaken deelt aan belang hebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 28 April tot en met Dinsdag 4 Mei 1937 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen: bruine kleur. Bak- en braadvetboninen: rose kleur. Gehaktbonnen: paars met roode streep. De directeur voornoemd^ E. v. d. HEUVEL, Alkmaar, 27 April 1937. totdat in hoogste instantie uitspraak is ge daan". De heer Borst drong aan op openbaar making van de vergaderingen van de Gas commissie. Wij kunnen bij verkiezing van leden voor deze commissie nu moeilijk beslissen, daar wij niet weten wat zij in deze verga deringen doen. Met het nu gekomen be sluit der comm. komt de democratie in last en er moeten dus menschen in komen die de democratie voorstaan. De voorzitten Wanneer de leden inlichtingen wenschen te ontvangen ovér de vergaderingen van de gascommissie kunnen zij dezen vragen aan hun vertegenwoordigers die op volkomen democratische wijze zijn gekozen. Ik zelf wordt ambtshalve gekozen. Kon ik echter aftreden, dan deed ik het direct. De heer Kostelijk zeide, dat het hem spijt, dat hij de stukken niet heeft ingezien, daar hij nu wel voelt dat er een bui boven zijn hoofd hangt. Spr. zette de motieven uiteen waarom hij tegen de functie ambte naar-raadslid is. Dit neemt, aldus spr., ech ter niet weg, dat ik wensch dat het recht zijn loop zal hebben en ik zal er bij de ko mende vergadering der gascommissie^ daft ook zeker voorstemmen om het besluit op te schorten. Hierbij geldt ook de overwe ging dat de mogelijkheid anders bestaat, dat het de gemeente geld kan kosten. De heer de Boer wilde toch een verzoek aan de Kroon richten. Spreker begreep niet, dat er door de voorstemmers op de vorige vergadering der gascomm. niet aan gedacht is dat het geld kan kosten. Spre ker zou het reglement eventueel willen wij zigen dat ambtenaren-raadsleden niet in de gascommissie kunnen worden gekozen. Na eenige besprekingen werd de motie- Bakker met algemeene stemmen aangeno men. Ook werd met algemeene stemmen aan genomen dat, mocht morgenmiddag in de gascomm.-vergadering niet worden beslo ten het besluit op te schorten, men een verzoek zal richten tot de Kroon. De voorzitter dankte voor de wijze waarop deze zaak is behandeld. Den heer Borst vroeg nog eens naar het verstrekken van melk aan de schoolkinde ren, waarbij de voorzitter antwoordde, dat nog steeds het bezwaar er is dat niet alle kinderen de melk kunnen krijgen. ONZE POSTVLUCHTEN. De „Perkoetoet" op de uitreis landde te Rangoon. De „Rietvink" op de thuisreis kwam te Bagdad aan. Vanochtend om 5.55 uur is de „Djalak" met twee passagiers voor Karachi en één voor Lydda van Schiphol naar Indië ver trokken. Voor de tusschen-trajecten heb ben zes passagiers plaats besproken. Het toestel vervoert 180 K.g. vracht, 306 K.g. briefpost en 20 K.g. pakketpost. CHINACLÏPPER TE HONGKONG AANGEKOMEN. Luchtpostverbinding rond de wereW voltooid. De Chinaclipper, welke verleden week uit San Fransisco is vertrokken om de luchtpostverbinding tusschen New York en Hongkong in te wijden, is gisteren te 11.55 uur te Hongkong gedaald. Door dezen nieuwen dienst, welke de Pan American Airways verbindt met de Imperial Airways, is de luchtpostverbin ding rond de wereld voltooid. WEINIG HOOP OP BEHOUD VAN DEN SPORTVLIEGER PROOST. Het onderzoek naar het lot van den Nederlandschen sportvlieger Proost, die op weg van Johannesburg naar Schip hol, na zijn vertrek uit Piza, Zondag morgen 18 dezer, vermist wordt, heeft tot dusverre naar ons bij informatie is gebleken, geen enkel resultaat opgele verd. Het onderzoek wordt geleid door het Nederlandsche Consulaat te Genua. In tegenstelling met andersluidende berichten staat thans vast, dat de heer Proost uit Piza zonder passagier is op gestegen. Het vliegtuig droeg de letter- teekens Z.S.—A.I.S. de nasporingen op het traject Pisa—Marseille worden nog steeds voortgezet, doch er bestaat, mede omdat een deel van dit traject over de Golf van Genua voert, weinig hoop op behoud.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10