Voor Zeffscheerders Sport Radionieuws £ands en JmnAouw OVERDEKTE" £aatste üeüditw jHaMtetichten AMSTERDAMSCHE BEURS Eerst een weinig Purol inwrijven en daarna inzeepen; dan scheert men zich schoon, zacht en pijnloos. Al deze moeilijkheden ware voorkomen wanneer de gemeente Bergen in een hoogere steunklasse was geplaatst. Ten slotte, u merkte zeer juist op dat niet. één van ons comité op de raadsverga dering aanwezig was, doch zooals u weet is ondergeteekende reeds veertig jaar lezer van uw blad en naar aanleiding van uw raadsverslag, dat steeds uitstekend ver zorgd is, hebben wij de gegevens van ons ingezonden stuk geput. Dat de schrijver en onderteekenaren van ons stukje niet één zijn is juist. Wan neer in zesvoud geschreven moet worden, wenden wij ons tot hem die over een schrijfmachine beschikt, dan komt het keurig getypt en int den juisten vorm weer by ons terug en dit is gewenscht daar de meeste stukken naar zijne ex. den minister van sociale zaken worden doorgezonden. Dat het gemeentebestuur, dat met onze ingezonden stukken op de hoogte heeft kunnen zijn, zelf niet heeft geantwoord, is voor ons het bewijs dat het met de on juistheden nog al los loopt, daar al onze vijf bemerkingen onbeantwoord zijn ge bleven. Met hartelijken dank voor de opname. Het Werkloozen-comité, D. BERGMAN, Voorzitter. (Ondanks dit schrijven blijven wij van oordeel, dat het Werkloozencomité met zijn adres aan den minister de werkloozen en gesteunden in Bergern geen dienst heeft bewezen en wij veronderstellen dat deze meening door de bewoners van het Tuin dorp wel gedeeld zal worden, omdat de daar wonenide werkloozen en gesteunden een huurverlaging van 1.50 a 1 per week nog wel zeer belangrijk zullen oor- deelen. Wij verheugen ons er over dat de in zender zooveel jaren een trouw lezer van ons blad is, doch moeter constateeren dat hij het betreffende raadsverslag niet goed heeft gelezen, want daarin is van een aroganten en onhoffelijken toon van wet houder den Das niets te bemerken. Red. Alkm. Crt.) Wielrennen. ALCMARIA. Behalve, dat de baanrenners des middags tegen Vitesse hebben gereden, reden de wegrenners hun laatste rit van de voor jaarscompetitie, welke ondanks het slechte weer goed geslaagd is. De beste man was ongetwijfeld Klaas Eenhoorn. Deze renner gaat best vooruit, en belooft volgend jaar een goeden steun te worden van J. Groot in openweg koersen. Als beste man der B en C-klasse geldt on getwijfeld in deze rit N. Balvers, die als C- klasse een nog snellere tijd maakte dan de B-klassers. Uitslag: A-klasse: 1. K. Eenhoorn 13 min. 2 sec.; 2. Jb. Homan 13 min. 28 sec.; Boon 13 min. 38V5 sec.; 3. H. Muller 13 min. 483/s sec.; 4. W. Wouters 14 min. 542/6 sec. B-klasse: 1. Kuilboer 14 min. 233/5 sec,; 2. P. Evers 14 min. 442/s sec.; 3. E. Bos 14 min. 58 sec.; 4. Zeeman 15 min. 32/5 sec.; 5. Hollebeek 15 min. 5V5 sec. C-klasse: 1. Balvers 14 min. 16V5 sec.; 2. Spanjaard 14 min. 373/s sec.; 3. Tenbel 14 min. 52 sec.; 4. J. Bruin 15 min. 3 sec.; 5. Wester 15 min. 26 sec. De ronde van Purmerend. (Van onzen sportredacteur). Alkmaar, Woensdag. Voor den tweeden keer draait Purmerend en voor den tweeden keer zijn we van daag in den Purmer, waar meer dan 200 renners uit geheel Nederland zich verza meld hebben om te strijden om den grooten Kavewee-prijs, georganiseerd door den bekenden wielrenclub „Le Champion" uit Amsterdam. Het weer is schitterend en leent zich in elk opzicht voor een dergelijke wielrenge- beurtenis. De publieke belangstelling is, evenals vorig jaar, zeer groot. In het ge hucht de Purmer heerschte den geheelen morgen een gezellige sfeer en in het eenige café aldaar zitten tientallen supporters. Verder is alles als vanouds, de organisatie is in vertrouwde handen, het bestuur van „Le Champion" heeft het geheele parcours, dat 10 K,M. lang is, keurig afgebakend. De politie doet dienst op alle hoeken en in al le bochten. Zij werkt evenwel niet vlekke loos. De Roode Kruisdienst staat gereed om zoonoodig te helpen. De renners ontvangen in Purmerend hun rugnummers en tegen half tien gaan zij naar de startplaats, waar de Nieuwelingen de Ronde van Purmerend openen met een tour over 5 ronden, gelijk aan 50 K.M. Ze zullen te vechten hebben over goede klin kerwegen, op een traject dat juist tegen over het- oude traject gelegen is. De nieuwelingen. Goed op tijd worden ze gestart. In een lange rij staan zij opgesteld en als het start schot klinkt, stuift alles weg. Iedere ren ner zijn eigen positie zoekend. Een moei lijk geval doet zich voor op den te smallen weg met een ploeg van 60 renners. Hier kunnen zij n.1. zeer slecht uit-elkaar ko men en het lukt eerst na eenigen tijd van elkaar los te komen. Na enkele oogenblik- ken is er niets meer van hen te zien. In een hoog tempo wordt het traject afgelegd en als de eerste ronde voorbij is blijkt al dadelijk dat de strijd zeer spannend be looft te worden. Niemand heeft n.1. nog kans gezien om weg te loopen en zeer veel renners vor men het hoofdpeleton. De tweede ronde is al net zoo, al is het hoofdpeleton dan ook een weinig gedund. Zoo gaat men ook de derde en vierde ronde in, met nog een 20- tal renners, terwijl de rest op nauwelijks 500 meter volgt. Nu wordt het spannend want iedereen voelt dat thans de beslissing niet lang meer kan uitblijven. Wij merken op dat in de vierde ronde de Alkmaarder Kuilboer ontbreekt, die op dat oogen- blik nog in het hoofdpeleton gebleven was. Wij hooren dat hij in deze ronde gevallen is, al schijnt het niet ernstig te zijn. Als de laatste ronde is ingegaan, concen treert zich alles bij de finish en daar blijkt weldra, dat een lange eindspurt de beslis sing zal moeten brengen. Deze wordt op meer dan 600 meter ingezet en ten slotte met uiterst klein verschil door van der Vliet gewonnen. De uitslag is hier: 1. van der Vliet (Vught) 1 uur 22 min.; 2. Gristheimer (Amsterdam); 3. Kors (Amsterdam); 4. De Groot (Amster dam); 5. TePgscke (Amsterdam). De amateurs. Om even over half twaalf verzamelen de amateurs zich bij den start. Het zijn er 63, en de Alkmaarders Jan Groot en Jaap Schipper vertegenwoordigen Noordholland- Noord. Het is een zeer sterk veld met alle bekwame amateurs van Nederland. De start is moeilijk, hetgeen blijkt uit het feit, dat nauwelijks 500 meter na den start een ploeg van 20 renners komt te vallen. Gelukkig kunnen de meesten weer verder rijden, zij het dan met eenige lichte schaafwonden. In hoog tempo gaat de lange sliert den weg af, en de sterken probeeren direct de zwakkere broeders van zich af te schudden, hetgeen hen gedeeltelijk lukt. Want na 14 min. en 17 sec. is het hoofdpeloton nog maar 14 man sterk. Onder hen bevinden zich Schuiten, Zwartepoorte, Jan Groot, Pijnen burg (een neef van den grooten Pijn), Schip per, Roes en anderen. In de tweede ronde is eenige teekening ge komen. Want als na eenigen tijd de ama teurs ons weer passeeren, hebben zich drie groepen gevormd, een groep van vier, daar na op 7 meter en groep van zes, welke werd geleid door Jan Groot en op 10 meter een groot peloton, van 35 renners. In de derde ronde liggen vijf renners voor de rest, waaronder Panman, Roes, Wijdenes en Bouwmans. Jan Groot ligt op de tiende plaats en de kleine Pijn op de achtste. In de vierde ronde zakte Schulte even af, doch na een fraaie spurt weet hij met veel moeite weer bij te komen. De strijd gaat nu verder tusschen twee peletons, n.1. een groep van 6 renners en een groep van 9 renners. In het eerste peleton zitten Schulte, Roes, Panman en Zwartepoten en op 500 M. volgen in razend tempo Jan Groot, Motké, Veen e.a. Tot de laatste ronde blijft de positie on veranderd, maar dan gaat Schulte alleen weg en neemt een grooten voorsprong. De kopgroep valt dan uit elkaar en het tweede peleton nadert langzaam het eerste. In de laatste ronde ongeveer 1 K.M. voor de finish gaat Groot alleen weg uit het tweede peleton en nadert snel de vluch telingen. Schulte is weer afgezakt en het bleek dat hij volkomen uitgereden was. Een korte eindspurt brengt dan de beslissing. De uitslag is hier: 1. Vethaak in 2 uur 22 min. 7 sec.; 2. Demmenie; 3. Schulte; 4. Roes en op 50 meter de Alkmaarder Jan Groot. Het traject was 9 ronden, dus 90 K.M. Om ruim half drie vertrokken de profes sionals, 90 man sterk. Hiervoor bestond ook een geweldige belangstelling. Op deze inte ressanten rit komen wij morgen uitvoeriger terug. winnaars: mej. A. Bommer en K. Mole naar Jr. Hierna bedankte de heer K. Molenaar vooral de gymnasten en hun uitmunten den leider, den heer C. Pronk, en allen die aan het welslagen van dezen avond had- den meegewerkt. Voetbal. HEINI TERUG. Men schrijft ons: Dinsdag 4 Mei a.s. arriveert uit Ned. Oost-Indië met de Johan van Oldenbarne- velt „Heini", oud-speler van het oude Alkmaarsche Go-Ahead. Heini was de voetbalnaam van den heer H. Duits, kortgeleden benoemd tot sergeant majoor bij de intendance te Magalang, N. O. I. Waar velen zich Hein Duits nog goed zullen herinneren zullen zijn sportvrien den met belangstelling van dit bericht kennis nemen. Schaken. HET A.V.R.O.-SCHAAKTORNOOI. In de zaal van De Doelen te Rotterdam is gister de schaak-simultaan-wedstrijd van de A.V.R.O. voortgezet. Dr. M. Euwe ontmoette de sterkste spelers van de zaal. De uitslagen waren: Euwe: 35 borden, 34 gewonnen, 1 remise, tijd 3 y, uur. Aljechin: 30 borden, 30 gewonnen, tijd 1 uur 50 minuten. Bogoljubov: 40 borden, 36 gewonnen, 4 remise, tijd 3uur. Lasker: 35 borden, 31 gewonnen, 4 remise, tijd 4 uur. Tartakower: 50 borden, 38 gewonnen. 2 remise, tijd 3 uur. Flohr: 45 borden, 44 gewonnen, 1 remise, tijd 2 uur. Fine: 45 borden, 42 gewonnen, 3 remise, tijd 3 uur. Turnen. „VIOS" TE WARMENHUIZEN. Zondag had in de zaal van den heer Jb. Wester een onderlinge wedstrijd plaats. De heer K. Molenaar heette alle aanwezigen in het kort welkom. Eerst waren de junioren in actie en wel: vrije oefeningen, paard-, rek- en brug-oefeningen. De le prijs behaalde K. Molenaar Jr. met 69 pnt., 2e Jo v. Wonderen met 65 pnt., 3e. P. Namen met 63 pnt. De aanwezigen konden op lijsten de cijfers bepalen voor de senioren-wedstrij den. Wie de uitslag van de jury het meest benaderde, ontving een prijs. Van de senioren haalde de eerste prijs le graad P. Quant met 81 1/2 pnt., 2e P. v. Wonderen met 81 pnt., 3e P. Molenaar en 4e C. Smit, beide met 76 pnt. P. Quant stelde zijn medaille weer be schikbaar. 2e graad: le. H. Quant 76 pnt., 2e M. Dekker 73 1/2 pnt, 3e. A. Groot Cz. 71 pnt. Van het publiek waren de gelukkige STERKE MAGNETISCHE STORINGEN GECONSTATEERD. Mededeeling van het Koninklijk Nederlandsche Meteorologisch Instituut te De Bilt. Sedert Zaterdag 24 April worden aan het Meteorologisch Instituut te De Bilt buitengewoon sterke magnetische storin gen geregistreerd, zooals sedert 1928 niet zijn opgeteekend. De eerste storing begon 24 April, des middags 12.01 uur (Greenwichtijd), met een plotselingen inzet. De dagelijksche verandering der declinatie, die op kalme dagen ongeveer tien minuten bedraagt, was 24, 25, 26 en 27 April respectievelijk. 70, 71, 48 en 55 minuten, terwijl ook op 28 April de sterke storingen nog voort duurden. De toenemende activiteit van het aard-magnetisme hangt samen met het naderen van het maximum der elfjarige zonnevlekken-periode, waarvan het mi nimum in 1933 viel, terwijl het maximum omstreeks 1939 is te verwachten. Sterke magnetische storingen gaan ge woonlijk gepaard met storingen in het radioverkeer en met het Noorderlicht, het laatste is hier te lande vermoedelijk niet waargenomen wegens het maanlicht of de betrokken lucht. (Speciaal op de ultra korte golven hebben de genoemde zonnevlekken-perio den grooten invloed en het is te verwach ten dat de toenemende erupties op de zon een gunstigen invloed op het radiografi sche verkeer op genoemde golflengten ten gevolge zal hebben. Red. A. C.) BOETEN BIJ OVERTREDING LANDBOUWCRISIS WET. Van bevoegde zijde wordt opnieuw de aandacht gevestigd op het oploopen van het bedrag eener boete, opgelegd wegens overtreding van de landbouwcrisiswet, wanneer zulk een boete niet tijdig wordt betaald. Een landbouwer in Gelderland werd eenigen tijd geleden door de commissie voor de crisistuchtrechtspraak te Arnhem veroordeeld tot een boete van 5. Toen hij dit bedrag niet had voldaan binnen drie weken na daartoe door den hoofdambte naar voor de crisistucht-rechtspraak te zijn aangemaand, werd de zaak in handen ge steld van de crisis-arbitrage-commissie, welke den hoofdambtenaar rechtigde de zaak in handen te geven van een deur waarder. Toen de landbouwer weigerach tig bleef te betalen, werd beslag gelegd en een bewaarder aangesteld. Eerst toen vol deed de landbouwer-zijn boete, die even wel tot 69.60 was opgeloopen. Een zwemmer verdrinkt niet licht, denkt U eens aan de Vertrek van prinselijk Paar naar de Engelsche kroningsfeesten. Men meldt ons hedenmiddag, dat het prinselijk echtpaar in verband met de uitnoodiging van Z.M. den Koning van Groot-Brittannië om in den avond van 9 Mei te Londen aan te komen, zich dien ochtend aan boord van H. Ms. „Gelder land" zal inschepen ten einde met dien oorlogsbodem de reis naar Engeland te maken. Hunne Koninklijke Hoogheden zullen vergezeld zijn van baronnesse van Heemstra, hofdame van de prinses, baron van Burmania Rengers, dienstdoend grootmeester van H.K.H. en van H.Ms. adjudant luitenant ter zee le klasse jhr. van Holthe. BEWIJSSTUKKEN VERDWENEN. Gemeentebode geschorst. Op raadselachtige wijze zijn drie weken geleden uit het raadhuis te Diemen papieren verdwenen, welke als stukken van overtui ging moesten dienst doen in een strafzaak tegen een werklooze B. genaamd, die den maatschappelijken steun door middel van valsschheid in geschrifte had benadeeld. Naar de vermiste overtuigingstukken wordt thans op last van den officier van justitie een onderzoek ingesteld, dat reeds geleid heeft tot een huiszoeking bij den gemeentebode G. tegen wien het vermoeden is gerezen het dossier te hebben ontvreemd. De rijksrechercheur, die het onderzoek leidt, heeft ten huize van B. verschillende papieren gevonden, welke daar niet thuis hoorden. Hoewel de schuld van den ambtenaar nog niet vast staat, hebben B. en W. van Diemen in hun gistermiddag gehouden vergadering besloten den bode, hangende het onderzoek, te schorsen. DE BRAND TE VALTHERMOND. Meisje aan opgeloopen brandwonden overleden. De 21-jarige mejuffr. Eefje de Boer, die gisternacht tijdens den brand in de dubbele woning, bewoond door den bak ker Joh. Waarheid, en den vervener W. de Oer, ernstige brandwonden op liep, is in het Academisch ziekenhuis te Groningen overleden. Zooals men weet, was het meisje, na het ontdekken van den brand, naar den zolder gesneld om een daar slapenden jongeman te wekken. Hierbij heeft zij ernstige brandwonden opgeloopen. De jongeman had zich, door uit het raam te springen, gered. C. W. VALKEN t. Heden is in ruim 78-jarigen ouderdom te Den Haag overleden de heer C. W. Valken, een zeer bekende persoonlijkheid in de on derwijswereld, in het bijzonder in de krin gen van het nijverheidsonderwijs. BECK'S POLITIEKE MISSIE. Sovjet-Unie staat wantrouwend tegen over Beck's reis naar den Balkan. De Daily Telegraph" meldt uit Moskou, dat de reis van den Poolschen minister van buitenlandsche zaken, Beek, naar de Balkan hoofdsteden in Sovjet-Russische kringen misnoegen heeft gewekt. De Prawda, het leidende orgaan van de communistische par tij, beschuldigt Beek ervan, dë Fransche bondgenootschappen in Oost-Europa te doen uiteenvallen, m.a.w. de collectieve veiligheid te niet te doen. Op het oogenblik, zoo zegt de Prawda, tracht Beek Roemenië te verlei den, hoewel dit land er niets door zal win nen. Hij stelt pogingen in het werk tot het vormen van een „bloc" van staten van de Oostzee tot de Zwarte Zee. Oostzee tot de Zwarte Zee, waardoor de Sovjet-Unie van Duitschland zal worden gescheiden. Deze staten zullen dan later, zoo beweert de Prawda in Stalin's woorden, „Hitier hun grenzen leenen voor een gewa- penden aanval op de Sovjet-Unie". POSTWISSELVERVALSCHERS VOOR DE RECHTBANK. Zware straffen tegen een Rus en een Duitscher geëischt. Weer stonden hedenmiddag postwissel- vervalschers voor de Amsterdamsche arr.- rechtbank terecht. Ditmaal betrof het een zaak van kleiner formaat, doch de beide daders, de Duitscher W. en de Rus P. waren niet minder bru taal te werk gegaan. De officier van justitie, mr. de Munck Keizer, vorderde tegen den Duitscher, die reeds zware gevangenisstraffen in zy'n va derland achter den rug heeft, twee en een half jaar gevangenisstraf en tegen den Rus een straf van twee jaar. Het tweetal had vijf valsche postwissels vervaardigd. De stempels en andere dienst aanwijzingen op de wissels waren met car bonpapier en stempelinkt vrij goed nage maakt. Zij bleken echter met de post- usances niet volkomen op de hoogte te zijn, zoodat het bedrog na aanbieding van den vijfden postwissel gemerkt werd door de juffrouw, die het postagentschap aan den Adm. de Ruyterweg beheert. Zij waarschuwde de politie, die het twee tal inrekende. De verdachten, die korten tijd geleden naar Nederland waren gekomen om werk te zoeken, legden een bekentenis af. Zij verklaarden, dat de Duitscher N. die reeds jaren te Amsterdam woont, het plan had gemaakt en de noodige inlichtingen had gegeven. Hij had een proefpostwissel van uit Haarlem verzonden om als voorbeeld dienst te doen. Ook had hij inlichtingen over de postagentschappen verstrekt. De officier van justitie zeide in zijn re quisitoir, dat postwisselvervalschingen te genwoordig veelvoudig voorkomen, en dat het te wenschen was, dat de post-admini- stratie een nieuw systeem bedacht om de ze vervalschingen tegen te gaan, b.v. door het instellen van een advies, zooals bij postchèques. Uitspraak 2 Mei. De A.V.R.O. in 1936. Het A.V.R.O.-jaarverslag 1936 is ver schenen in den vorm van een rijk geïl lustreerd boekwerkje, voorzien van tal rijke grafische voorstellingen, betrekking hebbend op den stand van de bezittingen der vereeniging, de indeeling der pro gramma's e. d. Dat de A. V. R. O. een bloeiende ver eeniging gebleven is, ook in 1936, blijkt uit de vele bijzondere gebeurtenissen, die in het verslag worden vermeld, maar vooral uit het bedrijfsresultaat, dat, niet tegenstaande de contributies der leden een dalende lijn te zien gaven en de program ma's een ton meer vroegen dan in 1935, toch nog ruim vier ton bedroeg. De sterke positie van de A. V. R. O. blijkt ook uit de balans per 31 December 1936. De kosten voor inventaris en in richting van de nieuwe studio in Hilver sum alsmede de studio zelf voor 1936 beloopend bijna 6.5 ton zijn tot 1. afgeschreven. Desondanks bereikt de post „kapitaal" een bedrag van ruim 2.5 mil- lioen gulden. Het aantal leden bleef vrijwel constant. De heer Vogt schrijft in zijn inleiding o. a. over den teruggang der contributies: „Ge> waagd lijkt het niet te veronderstellen dat er 'n verborgen verband is tusschen de veronderstelde hulpbehoevendheid der vereenigingen en de gulheid waarmee de koorden van de beurzen der leden worden losgeknoopt". Voor 1937 bespeurt de schrijver een ge ringe verbetering. In zijn slotwoord n.1. constateert hij dat de bijdragen der leden in de eerste helft van 1937 niet minder waren dan in dezelfde periode van 1936. Het A.V.R.O.-jaar verslag geeft ook dezen keer weer een uitvoerig en openhartig beeld van de ontwikkeling van een van onze Nederlandsche groote omroepen, waaruit opnieuw blijkt welk een belang rijke positie deze omroep in het maat schappelijk leven inneemt en ook hoe de leden er een eer in blijven stellen hun vereeniging groot en sterk te houden. DE MOORD OP INGRID WIENGREEN. Behalve Friedrich Schlegel zijn in ver band met den moord op Ingrid Wiengreen, de dochter van den gezant van Paraguay te Weenen, nog drie medeplichtigen ge arresteerd. De vier misdadigers zijn om streeks twintig jaar oud en vormden een bende, welke zich ten doel stelde automo bilisten te berooven. Terwijl Schlegel de daad volvoerde, stonden de drie anderen op den uitkijk. Op den avond der misdaad hadden zij eerst den advocaat Zavadil aangehouden, doch deze reed door. Ingrid Wiengreen stopte wel, doch weigerde Schlegel in de auto te nemen, deze trok zijn revolver en schoot op het meisje. Hij raakte haar in den schouder. Niettegenstaande de smeek beden van het slachtoffer haar niet te dooden, schoot hij haar vervolgens twee kogels in het hoofd. De bandieten lieten de auto met het slachtoffer staan, na eerst de koffer doorzocht te hebben. Dat zij het handtaschje van het slachtoffer niet hebben doorzocht wordt verklaard door de omstandigheid dat dit bij den moord onder het lichaam was geschoven. DE PAARDENMARKT. ALKMAAR, 28 April 1937. Op de heden gehouden paardenmarkt werden in totasft 223 vorig jaar 183 paarden aange voerd. De prijzen warén als volgt: rijpaar den 250f 425, werkpaarden 200300, slachtpaarden 100300, hitten 150— 250. Handel redelijk. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. JAMSTERDAM, 28 Aprü 1937. Op de hei den gehouden aardappelenmarkt waren dé prijzen onveranderd. Aanvoer 15900Ó K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. JAMSTERDAM, 28 April 1937. Op de He den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 258 Vette koeien, le kw. 5664 cent, 2e kw. 4854 cent en 3e kw. 4046 cent per K.G. levendgew.; 118 Nuch tere kalveren 58.50; 189 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G; 5657 cent, zware varkens 5556 cent en vette varkens 5556 cent per KG. slachf- gewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 28 April Aanvoer en prijzen waren heden als volgfc 600 K.G. Aardappelen: Blauwe 1.40; 11000 K.G. Roode kool 5.70—6.30; 12500 KG. Gele kool 6.30—7; 6700 K.G. D. witte kool 2.90—3.80; 7000 K.G. Uien 1.10— 1.70, grove 1.60—2; 4200 K.G. Prei 2.30, alles per 100 K.G.; 300 bos Rabarber 3.40. NOORDSCHARWOUDE, 28 April 193*. (Noordermarktbond). 10100 K.g. Roode kool 5.70—6.60; 6100 K.G. Gele kool 5.50— 6; 21200 K.G. D. witte kool 3.10—4.40; 8200 K.G. Uien: gele drieling 8090 cent, gele uien 1.502, grove 2.102.50; 400 K.G. Bieten 60—80 cent: 5000 KG. Peen 1.10—1.40, kleine 50—60 cent, alles per 100 KG. WARMENHUIZEN, 27 Aprü 1937. Roode kool 4.70—7.10; Gele koo:l 4.30— 5.90; D. witte kool 2.60—3.30; Drie lingen 60 cent, uien 1.602.10 en grove uien 1.80—2.20. Aanvoer: 26700 K.G. Roode kool; 8200 K.G. Gele kool; 7300 K.G. D. witte kool en 4375 KG. Uien. van Woensdag 28 April 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEEN1NGEN. 4 NederL 1934 101% 4 Ned.-lndië 1934 101>/« 5H DuitschL '30 m. verkL 319/16 BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank155 Handel Mij. Cert. 250 187V» Koloniale Bank 71 Va Ned. Ind. Handelsbank 150% INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 1 62Va Calvé Delft Cert. 81% NederL Ford237 Philips Gloeil. Gem. Bezit 315% Unilever 156% INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting t 1 60 Anaconda t t a 38Y)s Bethleh, Steel 61% Cities Service 21%6 Kennecott Copper 39 Republic Steel 27i3/ie Standard Brands s IOV16 Steel cornm. 77% U. S. Leather 6l/ia CULTUUR MAATSCH. H. V. A479 Java Cultuur 219% Ned. Ind. Suiker Unie. 158% Vorstenlanden 34% Dito actions 1 21.00 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij.1 1571/2 Redjang Lebong 183 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 382% Kon. Petr40b% Perlak 116l/4 Phillips Oil 38i/i6 Shell Union 20% Tide Water 13% RUBBERS. Amsterd. Rubber 290Va Deli Bat. Rubber 221 Hessa Rubber 234% "3% 166 5i/16 122% 123% 249 207% laatste k 2.30-2.45 101% 101% 31% 151 188 150* 156 64*-5% 82 243 320-2 1571-8* 37f-% 63%-4 2% 39-40%. 28%-$ lOVis 77%-% 6% 486 220-2 164-% 34V* 20 60 160% 180 381 400%-2 108% 39% 201%,,-$ 13-%s 288%-9 228 243 Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab313% AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 56 Southern Pacific 39 Southern Railw. Cert 26 Union Pacific 104 Canadian Pac9n/i6 §Noteering per 50. x) ex-coupon ■fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1. heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: New-York 1.82% Londen 9.02% Berlijn 73.38 Parijs 8.10 Brussel (Belga) 30.84 Zürich 41.80 Kopenhagen 40.27 Stockholm 46.50 Oslo 45.25 Italië 9.65 Praag 6.36% 171 5%-% 125-6 130%-4 240% 305-6 320-2 39^-40* 27 103 10 Heden: 1.82%. 9.01 73.32 J4 8.12% 30.79 H 41.78 40.22 46.45 45.27 Yz

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3