Agenda Smaak die wel een triomf moést zijn! '1 TRIUMPH 12! 'Mn, |i Stad en Omgeving. i| £uchtoaact lüeecéeticfti fRucqedijke. Stand AMSTERDAMSCHE BEURS VIRGINIA Alkmaar, Zaterdag. Feestavond Alkm. Oranje- vereeniging. Een gevarieerd programma. De groote zaal van de „Harmonie" Was gisteravond zoo goed als geheel bezet ter gelegenheid van den feestavond, georgani seerd door de Alkm. Oranje-Vereen, en op goede wijze is ook in Alkmaar de verjaardag van Prinses Juliana luisterrijk gevierd. De voorzitter, de heer R. P. G o e 11 s c h, gewaagde hiervan in zijn openingswoord. Met vreugde constateerde spr., dat er zoo velen waren gekomen om den jaardag van onze geliefde prinses te vieren en dat nog wel voor den eersten keer aan de zijde van haar gemaal prins Bernhard. Het is nu zaak, aldus spr., dat het Oranje- vuur, dat eigenlijk pas goed met de huwe lijksfeesten is ontvonkt, wakker wordt ge houden. En ook thans toont Alkmaar zijn oranjeliefde, door met elkaar dit feest te willen vieren. Het bestuur van de Oranje-vereen, stelt natuurlijk de aanwezigheid van zoovelen op hoogen prijs, doch het zou het nog meer toe juichen, als er ook meer leden bij de vereen, zouden komen. Dan alleen zal het mogelijk worden op de nationale feestdagen meer feestvieringen samen te stellen. Spr. dankte hierop den heer Jonker voor zijn bereidwilligheid aan dezen avond met zijn koorklassen medewerking te verleenen en bracht tenslotte een driewerf hoera uit op het welzijn van prinses Juliana. (Ap plaus.) Het feestelijk programma werd geopend met een cyclus van Oranjeliederen (met verbindenden tekst van Eli Prins) uitge voerd door het groote kinderkoor onder leiding van Corn. Jonker. Het was een lust naar deze opvoering te luisteren, frisch en opgewekt klonken de liederen, beheerscht tot in elk onderdeel en daartusschendoor de spontaan-voorgedragen tekst, welke volkomen paste in het kader van deze feestelijkheid. Een langdurig en herhaald applaus was hier het verdiende loon. Voor de heeren Jonker en Prins mag hier een woord van waardeering niet gemist worden. De firma v. d. Horst uit de Langestraat vertoonde hierna de Kodak-smalfilm over „Het Prinselijk Huwelijk". Nog eens werd er genoten van dien heerlijken tijd van eind 1936, begin 1937. De blijde verlo- vingsdagen, w.o. de beëediging van Prins Bernhard en alles wat er aan het vorste lijk huwelijk vooraf ging, trok aan ons oog voorbij en de Kodak-operateurs heb ben dan ook in Alkmaar wel eer van hun werk gehad. In de pauze speelde het strijkje van den heer Nico Akkerman nationale liederen, welke terecht enthousiasme bij de aanwe zigen wisten te ontlokken. Het gedeelte na de pauze werd ver zorgd door het dameskoor „Half Vijf' en het Dubbelmannenkwartet „Zang en Vriendschap." Het bekende dameskoortje opende het programma met een dans met zang, het „black and white"-ballet, waarover wij reeds eerder schreven. Mej. Netty Wijn zong ook thans de solo-partij en zij deed dat verdienstelijk. De combinatie zang en dans is ongetwijfeld een veeleischende op gave en het is dus derhalve goed gezien aan dezen dans een primitief karakter te geven. Nu is het geheel uitstekend voor het voetlicht gebracht en hier verdient de ontwerpster mevr. JonkerJonker allen lof. Het dubbelmannenkwartet „Zang en Vriendschap" zong een tweetal liederen nl. „John Peel" en „Wintersong", welke beide uitstekend vertolkt werden en groot enthousiasme verwekten. Nog werden opgevoerd het kleurrijke ballet „Rosen auf dem Süden", het prach tige zangnummer „Aufforderung zum Tanz" en het gemengde nummer „Das Erste Herzklopfen", uitgevoerd door „Zang en Vriendschap" en het dameskoor „Half Vijf." De voorzitter dankte tenslotte de vele medewerkenden, in het bijzonder den heer Corn. Jonker en wees erop, dat deze avond in alle opzichten geslaagd was, een conclusie, waarmee wij geheel kunnen instemmen. Het is een feestavond geweest, de Alkm. Oranje-Vereeniging waardig. Onder de aanwezigen merkten we op burgemeester v. Kinschot, mr. Koelma, den gemeentesecretaris en wethouder van Slingerland. vrede en wij doen een beroep op allen, die deze techniek en deze methode bepleiten. De vrede moet een collectief werk zijn. Hoe zouden wij millioenen en millioerm menschen, die evenals wij den vrede begee- ren en evenals wij behoefte hebben aan vrede, kunnen uitsluiten onder het voor wendsel, dat zij andere opvattingen hebben over het maatschappelijke leven? Slechts de toekomst zal uitmaken of zij of wij gelijk hebben. Maar in ieder geval heeft de wereld be hoefte aan vrede. Deze denkbeelden beheer- schen het wereldfront voor den vrede. En hun wensch is niet zelfzuchtig. Wij willen den vrede, niet alleen voor onze landgenoo- ten, niet alleen omdat wij weten, wat Enge land en Frankrijk hebben bijgedragen en nog zullen kunnen bijdragen aan den voor uitgang van de menschheid. Wij willen vrede voor alle menschen en voor alle vol ken, omdat allen dezelfde essentieele rech ten hebben. Tijdens deze betooging, welke werd bijge woond door 7000 menschen, werd een reso lutie aangenomen, waarin geprotesteerd wordt tegen het bombardement van Spaan- sche steden en de slachting van vluchtelin- DE ACTIE TOT BEHOUD VAN DE KAASMARKT. De toegezegde 2,50 van de Vereeniging van Pensionhouders te Schoorl zijn thans in gekomen en dat is een ongezochte gelegen heid er nog even aan te herinneren, dat het comité tot behoud van onze kaasmarkt zich steeds voor dergelijke bijdragen houdt aan bevolen. Nu het seizoen weer aanbreekt, gaat de belangstelling in binnen- en buitenland weer naar ons mooi stadje uit met zijn schil derachtige kaasmarkt, waar oude tradities in een sfeer van kleur en klank een onver- getelijken indruk maken. Dit alles ongeschonden voor dit geslacht en voor later te behouden, dat is het doel van onze actie, daarvoor wordt het geld ge bruikt, dat men ons zoo spontaan heeft toe gezonden en allen, die daartoe in de toe komst nog iets willen bijdragen, kunnen er zeker van zijn, dat hun geld uitsluitend in het belang onzer markt en daardoor voor onze gemeente besteed zal worden. Er was tot dusver een bedrag van 2657,50, dat dus nu gestegen is tot f 2660. DE WERKZAAMHEDEN AAN DE MIENT. Hedenmorgen 7 uur is de aannemer we derom met het uitpompen van het Mient- water begonnen. Om twaalf uur was men daarmede reeds zoover gevorderd, dat weer zichtbaar was geworden, wat 21 April door het onder- loopen van het water onzichtbaar was ge worden. De nieuwe afdamming blijkt dus in orde te zijn, wat zeker een groote ge ruststelling genoemd mag worden. Dr. H. COLIJN IN DE KORENBEURS. Men deelt ons mede, dat de verkoop van kaarten voor de vergadering in de Koren beurs Maandag a.s. wordt stopgezet. Pui van winkel ingereden te Bergen. De heer Kraakman, kruidenier aan de Dorpsstraat te Bergen, had zich juist gister avond met zijn echtgenoote naar de boven de woonkamer gelegen slaapkamer begeven, toen ze een oogenblik later verrast werden door een hevigen slag in de woonkamer en het gevoel kregen of door een aardbeving het huis in elkander dreigde te storten. De heer Kraakman begaf zich onmiddel lijk naar beneden en moest constateeren, dat de pui van zijn woonkamer door een auto was verwoest en dat de pas verlaten keu rige woonkamer den aanblik van een puin hoop bood. De spauwmuur van de pui was ge sloopt, de meubelen verschoven en voor een deel vernield, terwijl groote stukken pui den geheelen vloer van de kamer bedekte. Dit onheil was veroorzaakt door een groo te personenauto, bestuurd door den chauf feur G. Z. uit Heerhugowaard, die den wa gen gehuurd had om daarmede een gezel schap van zeven personen, leden van de schaakclub „Schaakmat" van Noordschar- woude naar Bergen te vervoeren om aldaar een wedstrijd in huize „de Vries" ste spelen met de Berger Schaakclub. De overige leden werden in particuliere auto's vervoerd. Nadat „Schaakmat" met 17 tegen 10 door Bergen schaakmat was gezet, vertrokken de deelnemers van „Schaakmat" om elf uur weer naar hun woonplaats. Een van de auto's bestuurd door den heer P. K. uit Oudcarspel nam de Karei de Grootelaan, terwijl de door G. Z. bestuurde auto de Dorpsstraat volgde. De winkel van den heer Kraakman staat ongeveer op het punt waar de Karei de Grootelaan de Dorpsstraat kruist. Vermoedelijk zijn beide auto's gelijktijdig op dit punt genaderd en heeft de door Z. bestuurde auto te veel rechts moeten houden om een aanrijding te voorkomen. De wagen van Z. geraakte althans met het rechter spatbord een paal van het hek voor de wo ning van den heer Kraakman, met het ge volg, dat hij zijn stuur niet kon houden, de auto een zwenking naar rechts maakte en de pui werd ingereden. De burgemeester, mr. H. D. A. van Reenen, die juist per auto uit Alkmaar terugkeerde, zorgde er voor, dat de politie onmiddellijk proces-verbaal van het gebeurde opmaakte, opdat de kwestie kan worden geregeld. Naar de burgemeester ons verzekerde, had de auto, een Studebaker", nagenoeg geen schade bekomen en kon deze op eigen kracht huiswaarts keeren. Ook de inzittenden had den geen letsel bekomen. WanneSr de familie Kraakman in de woonkamer had gezeten," zouden er sullig ongelukken zijn gebeurd. BRAND TE BERGEN. Hedenmorgen 10.15 uur brak er brand uit in de bakkerij van den heer Leering aan den Filaskiweg, welke bakkerij voor heen behoorde aan de Coöperatieve Ver- bruiksvereeniging „Volharding" en in dit voorjaar door den bedrijfschef, den heer Leering in gebruik was genomen. De brand ontstond doordat men hout boven den oven had gelegd. Een kwartier na het uitbreken van den brand was een motorspuit met de uitge ruste brandweerlieden ter plaatse. Gedurende dit kwartier sloegen zware rookwolken het dak uit. Van vlammen was niets te bespeuren, doordat het dak in con tact bleef. Twee minuten voor de spuit water gaf (vijf minuten gingen verloren met het uit leggen van de 100 M. slang en het aanslui ten op de brandkraan, sloegen de vlam men echter het dak uit. De vlammen werden spoedig door de waterstralen bedwongen, zoodat men een drie kwartier na het uitbreken van den brand het vuur meester was. Het dak ging echter verloren, terwijl ook inwendig de bakkerij uitbrandde. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer San Francisco (sens.); hoofdrollen Jêanette Mac- Donald, Clark Gable, Spencer Tracy, Jack Holt e.a. (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Zondag en Hemelvaartsdag voorstelling om 2, 4.30 en 8 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalion (Nederl. film, hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Zondag en Hemelvaartsdag voorstelling om 2, 4.30 en 7.30 uur. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, vanaf Za terdag, eerste hoofdnummer Jan Ongeluk (hum.); hoofdrol Joe E. Brown; tweede hoofdfilm De 7 sleutels van Baldpate (de tectivefilm), hoofdrol Gene Raymond. Toe gang boven 14 jaar. Zondag en Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Be dreigde levens (tendenz-film)hoofdrollen Diane Sinclair en Lyman Williams. Toe gang boven 18 jaar. Zondag en Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 1 Mei. 8 uur, Korenbeurs, Meifeest S.D.A.P. en A.B.B. Zaal van Gijzen, Meivergadering P.A.S., R.S.A.P. en A.B.W. Maandag 3 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, rede mr. P. J. Oud, onderwerp: De komende stembusstrijd. OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst van de collecte ten bate van het Helden der Zeefonds „Dorus Rij kers", gehouden op 29 April j.1. heeft op gebracht 127.90. Allen, die hebben meegewerkt, worden hartelijk bedankt. HET GESCHIL TUSSCHEN OPPERDOES EN ALKMAAR BESLIST. Ten nadeele van Alkmaar. In den zomer van 1936 bleek voor een woonwagenbewoonster, met haar wager. staande in de gemeente Opperdoes, spoedige opname in een ziekenhuis noodzakelijk. Deze spoed-opname had plaats in het ziekenhuis „De Villa" te Hoorn en de gemeente werd aangesproken voor de gemaakte kosten, be staande uit vervoer er heen, lig- en operatie kosten. Hiertegen maakte het bestuur der gemeente Opperdoes bezwaar, het wees als aansprakelijk voor deze kosten de gemeente Alkmaar aan, waar bovengenoemde patiënte was gedomiciliëerd. Het geschil kwam voor Ged. Staten dezer provincie en in een open bare zittir.g verdedigden de burgemeesters van Alkmaar en Opperdoes hun verschil lend standpunt. Donderdag ontving het ge meentebestuur van Opperdoes de tijding, dat het in het gelijk was gesteld, zoodat de ge meente Alkmaar de gemaakte kosten, ten bedrage van 112, zal moeten betalen. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de Arrondissements rechtbank is gedeponeerd de uitdeelings- lijst in het faillissement van F. Balster, kruidenier te Uitgeest, met een uitkee- ring aan concurrente schuldeischers van 56.26 DE ATTRACTIE VAN MAISON GEELS. De heer Geels verzoekt ons een en ander te vertellen over de gratis zwembe- wijzen welke hij gedurende de maand Mei geeft. Op eiken gulden welke besteed wordt in de damessalon, heerensalon of winkel, wordt één gratis zwemkaartje gegeven dat niet persoonlijk is en recht geeft op een gratis bad in de Overdekte of Zomer- bad met inbegrip van badpak, zeep en handdoek. De kaartjes zijn alleen geldig in de maanden Juni en Juli, ook. op Zon en feestdagen. Hiermede wordt gedemonstreerd dat men den tegenslag, welke de zaak door brand en zijn gevolgen ondervond, te boven is. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 2 Mei is de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen B uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. ONZE POSTVLUCHTEN. De „Djalak" op de uitreis en de „Edel- valk" op de thuisreis zijn gister beiden te Jodhpoer geland. DE K.N.IXM.-LUN NAAR ..«jSTRALIE, Vermoedelijk binnen drie maanden opening luchtlijn naar Sydney en Melbourne. Nu de Australische regeering de KN.I. L.M. toestemming heeft gegeven voor het onderhouden van een geregelden luchtdienst tusschen Nederlandsch-Indië en Australië zal de K.N.IX.M., nadat de Nederlandsche regeering de door de Australische regeering aangeboden regeling zal hebben aanvaard, zoo spoedig mogelijk een luchtlijn openen naar de voornaamste steden aan de Oost kust van Australië. In een bespreking, die tevens werd bij gewoond door den heer Nieuwenhuis, chef van de K.N.I.L.M. in Ned.-Indië, die momen teel met verlof hier te lande vertoeft, is be- Verwachting: Zwakke tot matige, in het Noorden Noord westelijke tot Noordoostelijke, in het Zuiden Noordelijke tot Oostelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, droog weer, iets warmer overdag. Buitenlandsch weeroverzicht. Iets zachter, doch nog steeds geen lenteweer. Een diepe depressie ligt thans over Noord- Scandinavië en was oorzaak, dat de hooge- druk zich uit het Noordoosten terugtrok, een secundaire van deze depressie deed haar invloed nog tot in ons land gevoelen, waar door lichte motregen waargenomen werd. Overigens kwam in de luchtdrukverdeeling weinig verandering. In Scandinavië waaien, onder invloed van de depressie, Westelijke winden met in het Noorden betrokken lucht en regen. Over Zuidoost Engeland, de omgeving van ons land en West-Duitschland ligt een ge bied met betrokken lucht, Noordelijke win den en plaatselijk nevel of motregen. In het overige waarnemingsgebied is de lucht meest helder tot licht bewolkt met zwakke tot matige winden. Met uitzondering van IJs land, Scandinavië en Noordoost-Duitschland en de randstaten is de temperatuur echter nog vrijwel overal onder normaal. Voor onze omgeving mag opklarend, droog weer verwacht worclen, met nog Noordelijke tot Oostelijke, zwakke tot matige winden. De temperatuur zal waarschijnlijk iets stijgen. VOORLOOPIG OVERZICHT VAN HET WEER OVER APRIL. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur 1 graad boven nor maal, in de drie decaden resp. 2 en \y% graad boven en 1 graad beneden normaal. De gemiddelde maximum-temperatuur was ongeveer normaal, het gemiddelde mini mum 2y2 graad boven normaal. Te De Bilt kwam geen enkel minimum beneden het vriespunt voor, terwijl het aan tal vorstdagen normaal vier bedraagt. De neerslag was in Groningen vrijwel normaal, in het Noorden van Noordholland en in Friesland, Drente, Utrecht, de Betuwe en West-Brabant 15 tot 30 procent, in Zuid holland ongeveer 70 procent, en overigens 35 tot 55 procent boven normaal. In de maanden Januari'tot en met April is voor de hoofdstations de hoeveelheid per station 127 m.M. of 72 procent boven nor maal geweest. Het aantal uren zonneschijn was zeer gering, te De Bilt 41 tegen 155 normaal. Sedert het begin der waarnemingen, in 1899, is te De Bilt een zoo gering aantal uren zonneschijn in April nog niet voor gekomen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 19.544.01 uur licht op. sloten ten spoedigste de noodige administra tieve en technische voorbereidingen te tref fen, waardoor men hoopt binnen 2 a 3 maanden een luchtlijn van Batavia en Soera- baja via Port Darwin te kunnen openen, welke van Port Darwin over land naar de twee voornaamste steden aan de Australische Oostkust, Sydney en Melbourne, leidt. Men hoeft daarbij niet te wachten op de afleve ring der bestelde Lockheed-vliegtuigen, aangezien men over voldoende Douglas D.C. 2 toestellen beschikt, om de nieuwe Jijn te vliegen. Het ligt in de bedoeling, voorloopig een maal per week naar en van Australië te vliegen, zooveel mogelijk in aansluiting op aankomst en vertrek van de Indië-vlieg- tuigen der K.L.M. Nieuws in 't kort. Staking te Hollywood. - De leden van drie vakvereenigingen in de filmstudio's van Hollywood, zooals de grimeurs, schilders e.d. zijn in staking gegaan, omdat zij niet wil len, dat de directies niet-georganiseérde ar beiders in dienst nemen. Het is mogelijk, dat deze staking het voor spel is van een staking van de achttien ver schillende vakvereenigingen in dit bedrijf. Bij de huidige staking zijn 2500 arbeiders betrokken. Graaf Karoly bg verstek veroor deeld. - De rechtbank te Boedapest heeft graaf Michel Karoly, die bij het einde van den wereldoorlog president van de Hon- gaarsche volksrepubliek was en zijn macht aan de communisten afstond, bij verstek veroordeeld. Hij werd beschuldigd in de buitenlandsche pers tegden den Hongaar- schen staat te hebben geageerd. Drie Britsche legervliegtuigen ver nield. - Nabij Stoketown in Zuid-Engeland zijn drie legervliegtuigen tegen elkaar ge botst. De drie toestellen zijn vernield, een vlieger is hierbij om het leven gekomen. Communistisch complot in Japan. - Het verbod tot publicatie van berichten over een nieuw geval van communistische samenzwering, waarbij ruim 100 Korea- nen, arbeiders en studenten betrokken waren, is thans opgèheven. De betrokke nen zijn gearresteerd. Zij worden er van beschuldigd plannen te hebben gemaakt, voor het organiseeren van een communis tische partij op 25 December van het vori ge jaar. Van de honderd gearresteerden zullen 21 zich te verantwoorden hebben wegens overtreding van de wet op de handhaving van den vrede. Ruim dertig arrestanten zijn weer op vrije voeten ge steld. Bankroof te Hamm. - Drie bandieten hebben twee bankloopers van de Deutsche bank te Hamm aangevallen en onder be dreiging met hun revolvers gedwongen 8000M. af te staan. De bandieten ontkwamen per auto. ALKMAAR. GEBOREN: Johanna Cornelia, d. van Philippus Koning en Johanna Margaretha Rijser. ONDERTROUWD: Cornelis Lambertus de Bruijn en Antje van Coevorden. Cornelis Innocentius Ni- colaas Cortie en Cornelia Regine Ooteman. Harmen de Vries en Hendrika Elisabeth Witte. Johannes Beeldman en Neeltje Smit. Johannes Romp en Afke van der Linden. Eildert Ebel van Weerden en Petronella Schuur. Christiaan Borra en Maartje Mienis. Andries Dikkeboom en Aaltje Ruijter. Klaas de Jong en Aagje Ippen. Nicolaas Schotten en Elisabeth Koeleman. Jacobus Nicolaas Al en Afra BlankendaaL Frans Alfred Josephus Jitta en Leonora Gisberta Leeuwenberg. OVERLEDEN: Arijaantje Breed, 45 jaar, gehuwd met Hendrik Eriks. van Zaterdag 1 Mei 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. laatste k Vorigi koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 1011/a 4 Ned -Indië 1934 101 y, 5 Hl Duitschl. '30 ra. verkl. 313/, BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 1481/, Handel Mij. Cert. v. 250 1861/, Koloniale Bank1441 Vs Ned. Ind. Handelsbank 153 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 623/s Cafvé Delit Cert. 80 Nederl. Ford237 Philips Gloeil. Gem. Bezit 319i/s Unilever 157 INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 60"/s Anaconda t 3613/i6 Bethleh. Steel 620/ia Cities Service 2%6 Kennecott Copper 39y, Republic Steel 28 9% 74% 6%8 479 V* 219 160i/4 32 V8 20.00 155V<* 180 3721/2 3953/, 106 39 Vs 20i/s 131/ir. 289 219V, 2341/j 105V, Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi 163 Interc. Rubber 51/18 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. 125V, Scheepvaart Unie 1297e TABAKKEN. Deli Batavia 2401/, Oude Deli 309 Senembah323 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 621/t Southern Pacific 405/8 Southern Railw. Cert 26% Union Pacific 1027, Canadian Pac. 9'Vis §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers 1.82»A 9.02i/8 73.30 8.163/« 30.80 41.78 40.30 46.50 45.15 9.65 6.37K 2.30-2.45 1015/, 31|-«%6 192-91f 1447, 157 607,-7, 8H 245 326-71/, 158$-9± 38-°/ib 647,-V. 27«-% 40-7, 2974-% New-York Londen Öerlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag 758/S-V, 4887,-9 229 167-701 345/8 22 00 157 180 3837, 404-5 417, 20|-'7,6 13%, -f 294-57, 226-32 174 57/s-^6 128-9 1317, 244%-5 313-% 327-97, 42%-7, 9%s Heden: 1.827, 9.00 Yz 73.30 8.16H 30.79 41.77 40.22 X 45.27 46.42i/2

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2