Aqwda DEMPINGSPLANNEN. Siad Omgeving, Weec&eucht !Bucgediike Stand Alkmaar, Maandag. Bollendagen. Zaterdag was het nog niets. Een onzer redactieleden is Zaterdag naar de bollen gaan kijken in de hoop de kleuren en geuren der schitterende bloemenvelden in deze omgeving te kunnen bewonderen Dat het hem niet erg meegevallen is, blijkt wel uit de volgende ontboezeming- Een paar dagen met een klein beetje zonneschijn en een klein beetje warmte. En met een heeleboel koude. En met neer- slag-rijke dagen. En met heerlijk brandende kachels. En met lekker warme winterjassen en gevoerde glacés. Dat is lente! Dat is lente in Nederland, in Bollen land We gaan voor den derden Zaterdag in successie naar buiten, willen de bloeiende tulpenvelden zien. En komen voor den der den keer weer thuis met een onvoldaan ge voel, met een „nog een weekje wachten en dan Pardon! we hebben bloeiende velden ge zien, zoo in de buurt van Limmen. We heb ben de schitterende kleurschakeeringen be wonderd, zoo hier w daar. Maar het groen domineerde. Wij zijn niet enthousiast geworden, om dat de natuur niet enthousiast maakte, omdat het „leven" niet enthousiast was. Het leven! Daar was meer sprake van een melancho lieke stemming, daar over en op de velden. Het was, of de schaarsch bloeiende tulpen zich schaamden, hun rijkdom te hebben tentoon gesteld. Het was, alsof zy zich vergist had den, of ze met te haastigen spoed de natuur hadden willen dwingen Eerstelingen worden in den regel gaarne verwelkomd met vreugde. Omdat zij een nieuw géluid, in dit geval een nieuw jaar getijde inluiden. Maar nu? De eerstelingen herinneren er ons al te zeer aan, dat de Meimaand ge komen is zonder warmte, zonder dat bruisen de leven. En die herinnering stemt niet pret tig. Zij bewijst ,dat er sinds De Genestet nog niets veranderd is: „Want onze Noorsche Mei helaas is arm aan zonneschijn „Hij kan zoo koud, hij kan zoo guur, hij kan November zijn En toch, er is hoop! Hoe somber de natuur ook geweest is, hoe koud en guur ook April was, het jonge is in aantocht! Het jonge wil komen, omdat het moet komen. En de natuur kan misschien lang tegenwerken, tegenhouden kan ze nooit. Dat bewijzen de enkele bloeiende velden. Zij mogen dan eerst tot weemoed stemmen, bij nader nadenken moeten zij een blijde snaar aanroeren. Het begin van 't jonge, van 't nieuwe is op komst! De natuur is toch veranderd, de warmte komt toch, al is het aarzelend. Zoo is er hoop, hoop op het nieuwe leven, dat nabij is, hoop op het nieuwe jaargetijde, dat nadert. En dat plotseling in volle ont plooiing zal verschijnen Bloeiende tulpen! In alle kleuren! Langs den weg staan ze weer, de jongens en meisjes van om en bij de tien jaar. Ze hebben hun slingers om den nek hangen en ze hebben hun bossen tulpen in een mandje. 't Is Zaterdag. Verkoop-dag! Want welke automobilist en welke fietser durft naar huis gaan zonder bloeiende tulpen? Wie durft er thuis te komen zonder het symbool der hoop meegenomen te hebben? Niemand! En de jeugd verkoopt, elkaar beconcur- reerende. En neemt stuivertjes en dubbeltjes in ontvangst in ruil voor de bloeiende tulpen. De kinderen staan op straat en trachten te verdienen. Wat heel vaak zoo brood-noodig is voor de schamele huishouding. Vijf uur, Zaterdagmiddag. Een bosje tulpen, meneer? Vijf cent de twaalf! We koopen twéé bossen! En begeerlijk wordt het dubbeltje aangenomen en veilig weggestopt. En als we vragen: En heb je al veel ver kocht, broer?, dan klinkt het als een juich toon: al voor 35 cent vandaag! Al voor 35 cent! En dat, terwijl het joch er een morgen en middag gestaan heeft, daar aan den grooten, drukken verkeersweg, en honderden malen zijn waar heeft aange boden En als we weggaan, holt de 10-jarige naar huis en roept luidkeels: Moé, al wéér een dubbeltje! En staat een halve minuut later weer op zijn post: Een bosje tulpen, dame? Vijf cent de twaalf! Bollendag? Nee, nog niet. Maar hij komt nader! De Zondag was beter. Een onzer correspondenten schrijft: Hoewel we geen invasie krijgen als in de bollenstreek, was het bezoek aan de bloe menvelden boven verwachting. Zondagmor gen tusschen half, 9 en 10 uur was er veel doorgaand verkeer. Tientallen autobussen en autocars trokken door en ook slierten fiet sers. De rijksstraatweg had het leeuwendeel van het bezoek, doch ook op de binnen wegen was het druk. Zeer velen vertoefden langer of korter tijd bij den tuin van de firma van 't Hoff en Blokker, aan den Hoo- geweg, waar het schitterende tapijt van veel kleurige tulpen de aandacht trok. In Limmen was het niet zóó druk als we gewoon zyn. Het fanfarecorps concerteerde in de muziek tent. Deze attentie van de afd. Limmen van de Ned. Ver. van Bloembollencultuur trekt altijd bezoek. Hoewel de volgende Zondag de darwin- en mendeltulpen in bloei staan, is de groote trek naar de bloemenvelden ten einde. UIT HET WATER GEHAALD. Te omstreeks 5 uur gistermiddag viel het 6-jarig jongetje Simon Norder, wonen de aan den Achterwezel, spelenderwijs in het water van de Turfmarktgracht. De al daar juist passeerende heer E. van Latum zag het kind drijven en is toen gekleed te water gesprongen. Hij slaagde erin het kind op het droge te brengen. Het jongetje heeft geen nadeelige gevol gen van het bad ondervonden. EEN MOOI SUCCES. Op de in de vorige week te Hoorn gehouden tentoonstelling van den vakcursus voor banket- en broodbakkers heeft onze 17-ja rige stadgenoot de heer G. de Lange, twee prijzen behaald, een eervolle vermelding en een tweeden prijs. LICHTE HERSENSCHUDDING. Zondagmiddag vond op den Kennemer- straatweg een aanrijding plaats, doordat een wielrijdster, die in de richting Emma- straat reed en de Van Everdingenstr. wil de passeeren, op dat moment geen vol doende aandacht aan het verkeer op den weg schonk. Uit de tegenovergestelde rich ting kwam een personenauto aanrijden, waarvan de bestuurder de Van Ever- dingenstraat wilde inrijden. De wielrijdster raakte hierbij de rechterachterzijde van de auto en viel met een smak op den grond. Zij kreeg een lichte hersenschudding en is op advies van dr. Van Leeuwen, die de eerste hulp verleende, per taxi naar haar woning vervoerd. Door de politie wordt proces-verbaal opgemaakt. MORGENWIJDING. In het Logegebouw houdt Hemelvaarts dag v.m. 10 uur voor de Spiritisten Ver. „Harmonia" ds. M. Beversluis uit Schie dam een wijdingsrede met het onderwerp: „Een open hemel en een verheerlijkt Christus. BRIEVENBUS GEPLAATST. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor brengt ter kennis, dat op den hoek van de Maclaine Pontstraat en de van Houtenkade een brievenbus is geplaatst. EEN BELANGRIJK BEDRAG ONTVREEMD. De vorige week vermiste de heer C. M. te Heiloo een bedrag van 138, dat volgens zijn zeggen uit een kistje was ont vreemd. Vermoedelijk heeft de dief (of dieven) een greep uit het kistje gedaan, want er was een veel grooter bedrag in. We hebben om het onderzoek niet te be moeilijken hiervan geen melding ge maakt. Het vermoeden der politie was op een 3-tal personen gevestigd. Een van hen deed nogal groote inkoopen en dat deed op hem de aandacht vestigen. Echter beweer de hij dat hij geld had „gevonden". De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. De vermoedelijke dader is nog op vrije voeten. DE BRANDWEER. De brandweer zal Woensdagavond den Waagtoren weer onder handen nemen. Het programma luidt (aanvangende 7 u.) 1. De autospuiten worden, na aankomst opgesteld aan de waterzijde van het Waagplein en gereed gemaakt om water te geven, met uitzondering van het uitleggen der persslangen. 2. Aantreden voor inspectie, aan de bovenzijde van het Waagplein 3. Inspectie voor den burgemeester. 4. Signaal tot het uitleggen der persslan gen en zoo spoedig mogelijk water geven. 5. Kaimoefening op het dak van het pakhuis van de Fa. Kool. 6. Oefeningen in het redden met rook- maskers, uit het Waaggebouw, waarbij gebruik wordt gemaakt van rook bommen. 7. Schuimbluschdemonstratie, blusschen van een in brand gestokaa olietank. 8. Aftocht. INSTITUUT VOOR DOOFSTOMMEN. Gaarna verwijzen wij naar de bekendma king van het instituut voor doofstommen te Groningen, waarvoor men thans voor den nieuwen cursus kan inschrijven. LICHAMELIJK GEBREKKIGE KINDEREN. Men schrijft ons: Evenals het vorige jaar zullen op 13 Mei a s. wederom twee lichamelijk gebrekkige kinderen naar het mooie koloniehuis „Zonneoord" te Ede worden uitgezonden. Zooals de naam van het huis aangeeft tracht het zonneschijn te brengen in de hunkerende hartjes van de wel zeer mis- deelden onder de jeugd. Wat hebben de twee het vorige jaar genoten! Vol levens blijheid zijn zij teruggekeerd. Zij hebben zes heerlijke weken lang bijna niet be merkt, dat zij door hun noodlottig gebrek niet stoeien en ravotten kunnen zooals hun gelukkiger leeftijdsgenootjes. Met meer en dieper gevoel dan deze hebben zij van de prachtige natuur genoten. Maar nu staat aan de uitzending een groote moeilijkheid in den weg. Deze kinderen kunnen name lijk niet per spoor vervoerd worden. Nu roept de Nederlandsche Vereeniging „Va- cantie-oord voor Lichamelijk Gebrekki- gen" langs dezen weg de hulp in van hen, die een auto bezitten, waarmede op boven- gemelden datum deze kinderen -.ar „Zonne-oord" gebracht zouden kunnen worden. De vereeniging hoopt zeer, dat er in Alkmaar op dien dag zich iemand over deze kinderen zal willen ontfermen. De heer H. de Winter, Bergerweg 134, zal gaarne de aanbieding in ontvangst nemen en is van harte bereid nadere inlichtingen te verstrekken. Een groote groep Alkmaarders voor namelijk middenstanders loopt met dempingsplannen rond. Zij willen het Verdronkenoord laten verdwijnen, de Mient dichtgooien en dit deel van Alkmaar van plantsoenen en pleinen voorzien, in de verwachting dat het verkeer daardoor gemakkelijker zal worden gemaakt en het zakenleven zal opbloeien. De plannen, het Verdronkenoord te dempen, zijn al van ouden datum, die van de Mientdemping kwamen op tijdens de discussies over de walmuren en van de zijde der bewoners eerst toen de aanbe steding en gunning van het herstellings werk reeds hadden plaats gevonden en al deze dempingsplannen kwamen opnieuw en ditmaal krachtiger, naar voren toen het onberekenbare water een uitweg tusschen dam en walmuren zocht en een groot deel van de Steenenbrug instortte. Bij dergelijke onvoorziene maar natuur lijk altijd mogelijke ongelukken, komen aanwonenden natuurlijk tot de conclusie, dat hun panden op een gevaarlijke plaats staan en het is begrijpelijk, dat er dan luider dan ooit om demping op groote schaal wordt geroepen om daarmee aan elk gevaar en aan alle kosten in de toe komst radicaal een eind te kunnen maken. De Raad heeft voor dempingsplannen nooit veel gevoeld. Alkmaar is het Venetië van het Noor den, het is met zijn grachtjes en ophaal bruggetjes een typisch beeld van oud- Hollandschen stedenbouw, 't past zich met al die oude grachtjes zoo wonderwel aan bij onze kaasmarkt, waarheen juist de vreemdeling trekt om ervan oude traditie en oude gebruiken te genieten. Er is dus deze tegenstelling: aan de eene zijde de Alkmaarders, die een plei dooi houden voor ongeschonden behoud van het pittoreske om daardoor onze stad voor vreemdelingen aantrekkelijk te ma ken en aan de andere zijde de Alkmaar ders, die voor het zakenleven meer naar de eischen van dezen tijd kijken, die het verkeersvraegstuk in betere banen willen leiden en daarvoor, noodgedwongen, een stuk oud Alkmaar willen offeren. *- Toen de Langestraat nog keien als kin derhoofdjes had, waartusschen het gras welig groeide en de trottoirs smal en on begaanbaar waren door stoepen, hekken en kettingen, hebben wij ons dadelijk aan de zijde dergenen geschaard, die van oordeel waren, dat het verkeer hier een algeheele verbetering en vernieuwing eischte. Ook toen waren er tegenstanders en wij herinneren ons nog de polemieken in onze courant met bestuursleden van Heem schut, met dr. Henri Polak, die het woord voerde voor hen, diê dit typische en fraaie stukje Alkmaar onveranderd wil den laten. De Langestraat is gemoderniseerd. Wij zullen niet beweren, dat zij nu mooier is, maar het is een feit, dat zij als onze hoofdstraat en voornaamste winkelstraat niet anders zijn kan, dan zij nu is ge worden. En nu zijn er dempingsplannen en wij zouden tusschen voor- en tegenstanders een midden-standpunt willen innemen. Wij zijn geen voorstanders van de dem ping van de Mient - ook al zal deze door het plaatsen van kleine boompjes veer van haar oude schoonheid verliezen. De Mient is en blijft een wondermooi grachtje en omdat zij onmiddellijk aan onze kaasmarkt grenst, is dit juist het pit toreske stukje oud-Alkmaar, dat wij ons inziens zoo lang mogelijk in stand moeten houden. Wat het Verdronkenoord betreft ook voor het dempen daarvan zien wij geen overwegende redenen. De Nieuwe- sloot en de Laat zijn daar als bewijzen dat gedempte grachten het stadsschoon in geen enkel opzicht bevorderen. Het moderne verkeer stelt evenwel zyn eischen. Wie de Langestraat inrijdt en de kaasmarktbezoekers ondervinden dat en ergeren er zich over loopt bij de Stee nenbrug hopeloos vast. Hij kan na een gevaarlijke bocht om het water door de Kapelsteeg naar de Laat komen, maar omdat de vreemdeling niets van een Kapelsteeg afweet, krijgt hij het gevoel aan het einde van onze hoofd straat min of meer in een fuik te zijn geloopen. Het rapport van den Commissaris van Politie meermalen in de verkeefscom- missie besproken bepleit een gedempte Mient met plantsoen en een gedempt water van de platte Steenenbrug tot de Steenen brug bij de Kapelsteeg, zoodat men daar een plein zou krijgen waar men óp drukke dagen auto's zou kunnen parkeeren. De politie heeft uiteraard meer over het verkeer dan voor behoud van het stadsschoon te waken. Wij zien de kwestie uit een anderen ge zichtshoek, maar wij zijn eveneens van meening, dat het steeds drukker wordend verkeer hier noodgedwongen een offer eischt. Het moet niet meer voorkomen, dat men aan het einde van onze hoofdstraat in een fuik lóópt waaruit men niet heen of weer kan. Wanneer men dempt van de eene Stee' nenbrug tot de andere met voldoende riolen om het water daaronder te laten doorstroomen en wanneer men dan beide bruggen vlak maakt, kan hier in derdaad een plein komen, dat, desnoods met eenigen plantsoenaanleg, Alkmaar niet leelijk zal maken. Men zou er niet alleen auto's kunnen parkeeren maar men zou bovendien door verbreeding van de Kapelsteeg een door- rit krijgen naar de Laat, waardoor het verkeersvraagstuk afdoende zou worden opgelost. De Huigbrouwerstraat is moeilijk zonder zeer hooge kosten te verbreeden, de Ka pelsteeg eischt geen onoverkomelijke offers. Wanneer de voorstanders van demping hun eischen niet te hoog stellen, wanneer zij tevreden blijken met een begin zooals wij dat hier boven hebben aangegeven, zullen zij op onze medewerking kunnen rekenen. Niemand weet welke eischen een zich uitbreidend Alkmaar voor het zakenleven en voor het verkeer nog zal stellen. Wat nu nog overbodig is, zal later wellicht noodzakelijk blijken. Maar. op dit oogen- blik, gelooven wij, dat er voor de bewoners van dit stadsgedeelte al veel gewonnen zal zijn als er van brug tot brug gedempt wordt en wij zijn bereid, voor zoover dat in ons vermogen is, aan een actie daarvoor onzen steun te verleenen. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht April 1937. In den loop der maand April werd op de spaarbankboekjes ingelegd 157.206.90 en terugbetaald 224.627.16. Het aan de inleggers verschuldigde ka pitaal bedraagt thans 4.064.505.24. Het aantal in den loop van April nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 91. Ingetrok ken 73 boekjes. Het aantal in omloop zijn de boekjes bedraagt thans 12604. Van dit aantal behooren 8403 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2376 aan personen elders woonachtig en 1825 aan schoolspaarders. Onder de in April uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 5 boekjes voor jpnggeborenen (op deze boekjes plaatst de spaarbank een eersten inleg van 1). De lediging in den loop der maand April van 322 spaarbusjes leverde een bedrag van 3864.72 aan kleine besparingen op. AANBESTEDING. De bouw van een darmen- wasscherij. Hedenmiddag heeft ten stadhuize de aan besteding plaats gehad van het bouwen van een darmenwasscherij bij het gemeente slachthuis alhier. Ingekomen waren 21 biljetten, waarvan 1 biljet ongeldig. J. N. Schuit, Alkmaar f 10.580 J. Huiberts, Alkmaar f 10.660 Kroonenburg, Heiloo f 10.775 Firma M. v. Steeg, Heiloo f 10.800 Schoonewil en Jonker, Alkmaar 10.800 P. Buis, Oudorp f 10.840 N.V. Ann. Mij. N.H., Heemskerk f 11.466 P. Scheepsbouwer, Castricum f 11.565 J. Bakker, Alkmaar f 11.689 Firma N. C. v. d. Idsert, Alkmaar 11.732 M. Duinmayer, Alkmaar f 11.825 C. de Graaf, Alkmaar f 11.890 J. Obdam, Heiloo S 11.900 R. Holman, Alkmaar 11.950 G. v. d. Wal, den Helder 11.990 A. Tip, Alkmaar f 12.100 P. den Das, Schoorl f 12.170 Fa. Doedens en Schflder, Alkmaar 12.700 J. Apeldoorn, Alkmaar 12.720 Firma P. v. d. Waal, Alkmaar f 13.495 De gunning zal nader worden bekend ge maakt, UIT DEN NOK GEVALLEN. Tijdens de werkzaamheden aan het in aanbouw zijnde woonhuis voor den heer N. D. M. Dekker te 't Zand viel de timmerman J. Ursèm uit Oude Niedorp uit den nok van dit huis. De ongelukkige kwam met zijn hoofd tegen een muur terecht en bekwam ernstige inwendige kneuzingen. Nadat dokter Boerma geneeskundige hulp had verleend, werd de patiënt naar zijn wo ning vervoerd. VERLOTING TEN BATE VAN HET DIERENASYL. Wij wijzen er ook in déze rubriek op, dat de verloting voor het dierenasyl heeft plaats gehad en dat de prijzen door de gelukkige winnaars kunnen worden afgehaald. DE FOTO WAS SPREKEND. Zaterdagmorgen heeft" de politie in de Lindenlaan een persoon aangehouden, die in het Algemeen Politieblad stond, gesigna leerd tot het ondergaan van eenige dagen hechtenisstraf, waartoe hij naar het Huis van Bewaring is overgebracht. BADHUIS HET WITTE KRUIS. Kweerenpad. In het badhuis van het Witte Kruis aan het Kweerenpad werden gedurende de maand April de navolgende baden genomen: Kuipbaden 173, le klas douche 112, 2e klas douche 382, 3e klas douche 639. Werkloozen en hun gezin kunnen op ver toon van hun stempelkaart aan het badhuis het Witte Kruis een douche bekomen a 5 et per bad, doch uitsluitend de eerste 4 dagen der week. OPENLUCHTSAMENKOMST VRIJZINNIG-GODSDIENSTIGEN. Op Hemelvaartsdag zal er weer in den Muziektuin, 's middags twee uur, een Openluchtsamenkomst worden gehouden. Sprekers zijn ds. Baar, mej. Da. Leistra van Edam, Bart Schouwink van Delft en ds. van Mullém van Akersloot, Er zyn zang koren uit Zaandam en Assendelft, terwijl het bekende Knapenkoor van den hr. Jon ker uit Alkmaar voor het eerst op deze samenkomsten zingen zaL Als punt voor en door de jongeren staat op het program een spel van de V. C. J. B.- groep uit Den Helder, met een opvoering van „Visioen van Kain". HEER L'JK DIE LENTEGEUREN/" #M4AR KINDLIEFJE RUIKT DE RUPE TABAK." NIEMEJJERs STER TABAK VAN 5 TOT 15CH R HALF ONS Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer San Francisco (sens.); hoofdrollen Jeanette Mac- Donald, Clark Gable, Spencer Tracy, Jack Holt e.a. (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalion (Nederl. film', hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Joban de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftyd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, eerste hoofdnummer Jan Ongeluk (hum.); hoofd rol Jbe E. Brown; tweede hoofdfilm De 7 sleutels vanBaldpate (detectivefilm), hoofd rol Gene Raymond. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Be dreigde levens (tendenz-film)hoofdrollen Diane Sinclair en Lyman Williams. Toe gang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 3 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, rede mr. P. J. Oud, onderwerp: De komende stembusstrijd. 8.30 uur, dancing Harmonie, verg. van bewoners Verdronkenoord, Langestraat, Mient en aangrenzende straten. Verwachting: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zplde- lijken wind, helder tot licht of half bewolkt, later wellicht toenemende bewolking, droog weer, weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Voor morgen waarschijnlijk nog mooi weer te voorzien. Het gebied van hoogen luchtdruk begon zich Zaterdag reeds naar' het Oosten te ver plaatsen en aan de Westzijde sterk af te nemen. Hierbij draaide de wind naar Oost. Droge en warme continentale luchtmassa's deden de bewolking verdwijnen en de guurte der laatste dagen maakte plotseling plaats voor zomerwarmte. Bij de Azoren blijft de luchtdruk hoog. De verbinding der beide gebieden van hoogen luchtdruk is nog niet verbroken, doch ligt thans Zuidelijk over Frankrijk. By IJsland blijft de luchtdruk laag en hiér passeert de eene diepe depressie na de andere. Langs de Noordkust van dit eiland waaien arctische winden en brengen hier sneeuw en temperaturen onder het vriespunt. Van de Oostkust van Groenland wordt minus zestien graden gemeld. De secundairen der depressies liggen tot Ierland, doch gaven daar nog geen aanlei ding tot regen. Ten Westen van Ierland melden schepen op den Oceaan stijgende barometers en veel lagere temperaturen. In de Alpen is de nulisotherm thans tot 2500 meter gestegen. Boven Noord-Duitschland werd de temperatuur van het vriespunt reeds op 3300 meter hoogte aangetroffen. Boven het vasteland heerscht in de atmosfeer groote droogte. Het is te verwachten, dat het warme en droge voorjaarsweer nog eenigen tijd zal aanhouden, doch dat de secundairen van de Oceaan-depressie tot de kust landen zullen doordringen en afkoeling zullen veroorzaken. LICHT OP! \foor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 19.583.57 uur licht op. ALKMAAR. GEBOREN: Adrianus Franciscus Petrus Maria, z. van Petrus Antonius de Rooij en Elisabeth Maria Al. Gertruda Alida Maria, d. van Anton Groenland en Af ra Johanna Abelen, Louis, z. van Hermanus Ofman en Anna Geertruida Wilhelmina Jupijn. Ingrid, d. van Jobannes Ja co bus ten Camp en Niesje Maria Rab. OVERLEDEN: Jan Kramer, geh. met Maartje Ubbels, 56 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2