Het groene oog van Baa-AI. fxoomdaal 7lieuws Stad en OmQaxuuj. af, evenals de bestuurder de heer. Bakker, die bijtijds uit de cabine was gesprongen, doch de vrouw kreeg een ernstige hoofd wonde en een beenbreuk. Zij werd ter plaatse verbonden door dokter Westers uit Siddeburen. Daarna is zij per auto naar een ziekenhuis te Groningen overge bracht. De bus werd totaal ingedrukt. Van den trein, welke uit een enkelen motorwagen bestond, werd een treeplank vernield. De reizigers van den trein kwamen met den schrik vrij. Het ongeluk op dezen overweg, waar geschreven aan het feit, dat de chauffeur het uitzicht vrij goed is, moet worden toe van den bus verblind werd door den laagstaanden zon. De trein had door het gebeurde ongeveer vijf kwartier vertra ging en heeft om zijn weg te kunnen ver volgen eerst met behulp van staaldraden de bus van de lijn gesleept. GEMENGD NIEUWS. Zestig jaar getrouwd. - Gister herdacht het echtpaar L. Zegers-Noyen te Reek (Noord-Brabant) den dag waarop het voor zestig jaren in het huwelijk trad. De diamanten bruidegom herdacht tevens zijn gouden» jubileum als wethouder der gemeente Reek en zal ook daarvoor door den gemeenteraad worden gehuldigd. Door gasverstikking om het leven ge komen. - Zaterdagmiddag wilde de 66-jarige juffrouw K. R., wonende in het Menschen- gasthuis te Groningen thee zetten, waartoe .zij. op een gascomfoor water aan den kook zou brengen. Zij stak een lucifer aan en in de veronderstelling, dat het gas inderdaad brandde, zette zij zich in een stoel om te wachten tot het water kookte. Eenigen tijd later ontwikkelde zich een sterke gaslucht in het gebouw. Men ging op onderzoek uit, waarbij bleek, dat de vrouw door gasver stikking om het leven was gekomen. Lijk opgehaald. - Uit het Wilhelmina- kanaal te Tilburg is gistermiddag het lijk opgehaald van den 15-jarigen A. B., die met zijn fiets te water was gereden. De jongen had op het smalle pad langs het. kanaal de macht over zijn stuur ver loren en was in de diepte verdwenen. Laatste bedrijf Kon .Holl. Lloyd. - Zaterdag zijn aan de gepensionneerden van den Koninklijken Hollardschen Lloyd, die besloten heben 'n lijfrente te koopen voor de te verwachten uitkeering op hun vorderingen, in een kleine bijeenkomst, waar het bestuur van de Benas, vertegen woordigers van de commissie der negen samenwerkende organisaties en van de betrokken levensverzekeringen aanwezig waren, de polissen uitgereikt. Zooals be kend heeft het Rijk de koopsom van deze lijfrenten tot een maximum van 75 pet. van de contantenwaarde der vorderingen voorgeschoten. De polissen, die zijn uitgekeerd, worden geacht met 1 April te zijn ingegaan, zoo dat de gepensionneerden tevens een maand rente ontvingen. Bontfirma benadeeld. - Een bontfirma in de Willemsparkbuurt te Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat een 26- jarige jongeman, die in haar dienst was, de firma voor circa 5000 heeft benadeeld. Hij heeft cheques geïncasseerd en het geld niet afgedragen. Toen zijn patroon Zaterdag van eenigen argwaan blijk gaf, is de man uit de zak verdwenen en tot heden is hij spoorloos. De politie verzoekt zijn opsporing. OUDE NIEDORP Witte Kruis. Ten lokale van den heer Brouwer te 't Veld hield Het Witte Kruis, afd. Oude en Nieuwe-Niedorp haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer van der Stok. Blijkens het jaarverslag over 1936 wer den 8 t.b.c.-patiënten verpleegd, waarvan 2 ir» sanatoria. Van de provinciale commissie was een schrijven ingekomen, houdende verzoek aan de af deeling om de wijkverpleegster, zuster Kok, ongevraagd ontslag te ver- leenen, wegens den reeds overschreden 55-jarigen leeftijd. De afdeeling gevoelde hier echter niets voor, omdat genoemde zuster haar werk nog uitstekend verricht. Deze werkzaamheden kunnen door een jongere kracht niet beter worden ver richt. Wanneer geen gehoor zal worden gegeven aan het verzoek van de Prov. commissie om zuster Kok te ontslaan zal het subsidie voor de afdeeling in gevaar komen. Opgemerkt werd echter dat, hoe wel de afdeeling gaarne het contact met de prov.-commissie wenscht te onder houden, dit laatste geen bezwaar zal zijn, daar de afdeeling geen subsidie geniet. Aan den minister van sociale zaken werd daarom een verzoek gericht, om goedkeu ring, dat zuster Kok tot haar 60sten jaar in dienst blijft, dus tot 1939. Inmiddels werd deze goedkeuring verkregen. Het voorstel om aan de Prov. commissie te berichten, dat zuster Kok tot 1939 in dienst blijft, mede in verband met de te verwachten reorganisatie van de afdeeling, werd aangenomen. Uit het financieel verslag, uitgebracht door den heer Zwagerman bleek, dat het voordeelig saldo bedroeg 458.75. Hierna volgde voorlezing van het rap port van de algemeene vergadering door den heer Pluister, burgemeester van Nieuwe Niedorp. Vervolgens een causerie door zuster Kok over haar ondervindingen en haar werk van verschillenden aard over de afgeloo- pen 19 jaren, dat zij als zoodanig hier werkzaam is geweest. De vaccinatiecontrole, tot uitzending van het zwakke kind, is van niet te onderschat ten belang. Ook in Oude Niedorp zou een commissie tot uitzending zeer op haar plaats zijn, niet in het minst met het oog op de vele kinderen in 't Veld en Zijdewind. De zuigelingenzorg mag niet uit het oog worden verloren. De plaatselijke geneesheeren zijn hier voor steeds op bepaalde dagen en uren kosteloos te consulteeren. Voorts getuigde spr. van de goede outillage van het Witte Kruis-magazijn en wees op de badinrich ting, waarvan een druk gebruik wordt gemaakt. Het deed spr. groot genoegen te hebben vernomen dat ook in Zijdewind plannen in voorbereiding schijnen te zijn tot op richting van zoo'n badinrichting. Ten slotte wijdde spr. nog eenige woor den aan den, bij genoegzame deelname, te houden cursus voor huiselijke verpleging te 't Veld. Zuster Kok is bereid dezen cursus gra tis te geven. De voorzitter bracht zuster Kok dank voor haar nuttige en leerzame uiteenzet ting. Hierna werd door dr. Postma van Oude Niedorp een lezing gehouden over Engel- sche ziekte. Spr. spoorde aan tot veelvuldig gebruik van levertraan door kinderen. Dat thans minder dan vroeger de Eng. ziekte voorkomt schreef spr. voor een groot deel toe aan de verbeterde woningtoestan den en hygiene alsmede een meer doelma tige voeding. Naar aanleiding van het besprokene werden, eenige vragen gesteld, welke naar genoegen werden beantwoord, waarna de voorzitter dr. Postma hartelijk dank zegde voor zijn leerzame uiteenzetting. Bij de rondvraag vroeg de heer Stade- gaard waar de eventueel te houden cursus voor huisziekenzorg zal worden gehouden Dit zal na nadere bespreking nog worden bekend gemaakt, daar eerst nog moet wor den afgewacht of de cursus door genoeg zame deelname voortgang zal vinden. Hierna sluiting. NIEUWE NIEDORP Lager Onderwijs. Door B. en W. is aangewezen om met ingang van 1 Mei a s. aan de openbare lagere school alhier op te treden als kwee- ke'luge met acte, mej. Brouwer te Medem- bl'k. Banne Nieuwe-Niedorp. Tot voorzitter van de Banne Nieuwe- Niedorp is benoemd de heer P. Sluister, zulks ter voorziening in de vacature Jn. Stammes, die wegens het bereiken van den 70-^arigen leeftijd als zoodanig moest af treden Da he^r Stammes heeft gedurende ruim '5 jaar deel uitgemaakt van het be stuur der Banne, waarvan 15 jaar als voor zitter. EGMOND BINNEN Voldoende collectanten. Voor de betrekking van ambtenaar ter secretarie dezer gemeente hebben zich 72 sollicitanten aangemeld. NOORDSCHARWOUDE Kinder-Meifeest. Door de Soc.-Dem. Vrouwenclub, afd. Langéndijk was Zaterdagmiddag een kinder- Meifeest georganiseerd in het lokaal van den heer J. de Bakker. Ruim 200 kinderen werden dezen middag op aangename wijze bezig gehouden, door de jeugddansen van de A. J. C., alsmede door eenige aardige films van de Centraal-Bioscoop. Jammer was het, dat de film van „Tafeltje dek je" niet vertoond kon worden, doch misschien komt dit later nog wèl eens. De kinderen werden verder onthaald op versnaperingen. HEILOO Roode Kruis. Het Roode Kruis, afdeeling Heiloo, hield Donderdagavond vergadering in De Rustende Jager. De w.n. voorzitter, dr. Louis uit Alkmaar, opende, heette welkom en zeide dat de transport-colonne (E.r H. B. O.) was opgeroepen voor een belangrijke zaak, namelijk het in practijk brengen van wat de cursus heeft geleerd. De rentmeester van het landgoed te Bak- kum heeft toegestaan dat daar van half Juni tot half September, dienst word ge daan. Zijn wij daartoe bereid, zei spr., dar. is de gelegenheid om te posten op Zaterdag van 29 uur en 's Zondags van 99 uur. De bevelen van den rentmeester moeten worden opgevolgd. De leden die worden aangewezen moeten er zijn. De verdeeling geschiedt in ploegen. De leiding berust bij de gediplomeerden, die zich hulp kunnen verzekeren van ongediplomeerden. Bij twijfelgevallen is het inroepen van hulp van een medicus noodig. Hierna was gelegenheid tot bespreking. De heer Balder was geen bewonderaar van het gaan naar Bakkum, men kon wel hier in het bosch blijven, meende hij. Spr. be twijfelde of de leden zich zullen geven en dat zal toch daar zeker noodig zijn. De voorzitter zeide, dat wie wordt aan gewezen en niet verschijnt geroyeerd zal worden. Het posten in het bosch (d. w. z. plaatselijk) kan even goed. De leden worden vrij gelaten om al dan niet te verschijnen in uniform. Ds. Bloemhoff 5 jaar in de gemeente. Zondag was het 5 jaar geleden, dat ds. H. W. Bloemhoff zijn ambt als predikant bij de herv. gem. alhier aanvaardde. De ge meentenaren hebben deze gelegenheid aan gegrepen om hem een bewijs van aanhan kelijkheid te geven. Zoowel de kerkeraad als de damesnaaikrans had een bloemstuk gezonden, welke vóór den preekstoel ius- schen een paar palmen waren opgesteld. Vóór den aanvang der godsdienstoefening heeft de ouderling, de heer P. Vierkant, den predikant de bloemhulde aangeboden met eenige hartelijke woorden, die getuigden van dè achting, welke ds. Bloemhoff geniet in de gemeente, aan welke hij door zijn medeleven en zijn woord zooveel schenkt. De heer V. sprak namens den kerkeraad en gemeente den wensch uit, dat het den pre dikant gegeven moge zijn, ook hier zijn tweede lustrum te mogen vieren. God stelle U en Uw vrouw tot een rijken zegen, zei spr. Op zijn verzoek zong de gemeente staande Gez. 91, vers 13, zonder tusschenspel. Ds. Bloemhoff getuigde getroffen te zijn door de hartelijke, onverwachte huldiging, die hem zou sterken om voort te gaan op den tot nu toe gevolgden weg en kracht gaf om ook in de toekomst kerk en evangelie de eerste plaats in zijn leven te laten blijven innemen. Daarna ving de eigenlijke kerkdienst aan, waarin ds. B. sprak naar aanleiding van Joh. 2122. EGMOND AAN ZEE Verbetering Noorderstraat. De nieuwe bestrating van de Noorder straat is thans vrijwel gereed. Zoo ooit, dan kan men hier spreken van een enorme verbetering. Was er tot nu toe nauwelijks bestrating, thans is deze keurig in orde, met een rijweg van groote straatklinkers en tegeltrottoirs. De straat is eenvoudig niet meer te herkennen. Geen wonder, dat de bewoners in hun nopjes zijn! Ongelukkig gevallen. De 82-jarige echtgenoote van den heer J. Zwart in de Noorderstraat kwam in huis te vallen en kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat zij het rechter heupbeen brak. Per ziekenauto werd zij op advies van dokter Belonje naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. ZÏÏPE Plaatsing sluitsteen in de ambts woning van den burgemeester. Vrijdagmorgen werd de laatste steen gelegd in de nieuwe ambtswoning voor den burgemeester dezer gemeente. Voor het bijwonen van. deze gebeurtenis waren verschillende personen uitgenoodigd. Voordat lot de platsing van den sluitsteen werd overgegaan, heette de burgemeester de aanwezigen welkom. Hij richte woorden van dank tot 't gem.-bestuur voor het besluit tot den bouw van deze woning en voorts tot de aannemers, de onder-aannemers, den archi tect, den dagelijksch opzichter en voorts tot allen, die op eenigerlei wüze aan de tot standkoming van het bouwwerk hadden medegewerkt. Spreker uitte ook namens mevrouw Breebaart zijn groote voldoe ning over de woning. Bij deze woorden bood de burgemeester den vertegenwoordiger van de fa. Kingma een enveloppe met inhoud aan, bestemd vcor het personeel, terwijl den opzichter, den heer Borst, een kistje sigaren werd ge offreerd. Vervolgens werd door het dochtertje van den heer en mevr. Breebaart de sluitsteen geplaatst, welke tot opschrift draagt „Deze sluisteen werd gelegd door Annie Breebaart, oud 6 jaar, op 30 April 1937". Het gezelschap begaf zich hierna naar het raadhuis, waar een verversching werd aan geboden. Ten raadhuize voerden nog het woord de beide wethouders, de heeren G. van der Sluijs en C.-.Nannis, die burgemees ter en mevrouw Breebaart hartelijk verwel komden als ingezetenen van de gemeente Zijpe en den wensch uitspraken, dat beiden zich in hun nieuwe omgeving in alle op zichten thuis zullen gevoelen. STOMPETOREN Boerinnen en Plattelandsvrouwen. De schoonmaak en ziekte deden lee- lijk afbreuk aan het bezoek van de verga dering van de afd. Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. Mevr. v. d. Laan van Galen heette allen welkom en besprak de keuze van het bestuur over een te ma ken excursie. Besloten werd in Den Haag het vredespaleis te bezichtigen en naar Scheveningen te gaan. Mevr. Heringa wekte de leden op de Vrouwen-vredes gang bij te woiien in Utrecht. Hierover had het bestuur bericht gehad van de Vrouwen-vredesbond te N.-Niedorp. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Goes werd mevr. v. d. Laan gekozen, tot plaatsvervangster mevr. v. d. Walde Boer. Voor het aanstellen van een consulente voelde men niet veel. Mevr. KlerkGootjes gaf wederom een keurig verslag van de próv. vergadering, zooals wij dat van haar gewend zijn. Daarna las mevr. GrootGroenewoud Kramer bijzonder boeiend „Meisje" door Ina BoudierBakker voor, dat in den smaak viel. Na het zingen van het bondsliedje ging men uiteen. Correspondent benoemd. Tot correspondent der Directie van den Landbouw is in de plaats van wijlen den heer D. de Boer Dz., de heer Jb. Posch benoemd. Afd. Alkmaar van het Ned. padvindstersgilde. Zaterdagavond den lsten Mei organiseer de het Ned. Padvinderstersgilde afd. Alk maar een propaganda-avond in het Gulden Vlies. In de zaal heerschte een drukke, ver wachtingsvolle stemming. Om 8 u opende de presidente, mevr. Mas- sink, het feest met een hartelijk welkom aan alle aanwezigen, en in het bijzonder de vele gasten, die uit Haarlem, Zaandam, Hoorn en Enkhuizen waren overgekomen, ook den heer en mevr. Landberg, die de film van het Jubelkamp der Padvindsters zouden ver- toonen, en zij dankte tevens de dames v. d. Boogaard en van Rossem en den heer Visser voor hun hulp en medewerking. Het feest had ten doel de padvindsterij te bevorderen en gelden bijeen te zamelen voor een nieuw clubhuis. Na de opening volgde een demonstratie der padvindsters. Als 1ste oefening werd geseind: „Welkom op onzen avond", een fleurig kunststukje, uitgevoerd door 10 meisjes met wit-blauwe vlaggetjes. Als 2de het „Spreekuur van den dokter". Hier kon men aanschouwen, hoe de meisjes vertrouwd worden gemaakt met de verband leer. Vele z.g.n verwondingen aan knie, hoofd, arm of been wérden vlug en deskun dig behandeld. Zelfs zag men een hond, die ook heel zoet zijn pootje liet verbinden, wat beloond werd met een hartelijk applaus uit de zaal. Hierop volgde een gymnastiek-oefening, waaraan men kon bemerken, dat aan het ge zonde lichaam ook een speciale verzorging gewijd werd. Tusschen de bedrijven door werden de aanwezigen vroolijk en aangenaam bezigge houden door vele welpenleidsters, padvin ders, voortrekkers enz. met zang en muziek. No. 3 van het programma gaf het optreden weer van de Kabouters met hun z.g.n Vin gerkaartspel, oefeningen die aantoonden dat deze meisjes steeds vroeg praktische dingen leeren zooals zilver, koper, schoenen poetsen, stof afnemen, naaien, pakjes maken ep ver zenden, brief frankeeren enz. Hierna volg den een paar tooneeltjes, voorstellende de uitbeelding der Kabouterwet, waar reeds in het jeugdige gemoed de grondslag gelegd werd van Eerlijkheid, Trouw, Gehoorzaam heid, Vriendelijkheid en Goedheid tegenover dieren. Deze tooneelstukjes verliepen zeer aardig en vlot, en hadden veel succes, vooral kabouter F. Moens in de rol van dienstbode. Als no. 5 Volksdansen met zang door de padvindsters uitgevoerd met accordeon be geleiding van mej. A. Schouten en onder leiding van den heer Visser ingestudeerd. Aangezien no. 6 de Kamprevue zeer veel voorbereiding eischte, kwamen, ai gauw weer de dames Lind en Massink ten tooneele, die met luit en guitaar er den moed en stemming inhielden, en die de heele zaal, voorname'ijk de huisvaders hun waardigheid lieten voe len, door hen te laten rammelen met hun huissleutels bij het refrein van Jingle Bells, jingle on the sleigh enz. Alle huisvaders deden hieraan mede, wat beloond werd met een hartgrondig uitgeroepen yel; „B-R-A- V-O. G.O.E.D. z-o-o, goed zoo, goed zoo zoo". Inmiddels was de kamprevue gereed ge komen. Mevr. v d. Boogaard hield een in leidend stukje op rijm, het kampleven der padvindsters schilderend, waarin het nuttige met het aangename werd vereenigd. 't Begon met een reveille, en vervolgens verschillende bezigheden in het kamp, waarbij opviel, dat zij die daarin vertoeven over een geweldige eetlust beschikken. Het stuk eindigde met een kampvuur, een treffend tafreel, waar eerst recht het streven der padvinderij tot uiting komt in eenige ceremonieën. Men zit dan dicht.bijeen om een vuur en voelt zich werkelijk verbonden door banden van trouw, saamhoorigheid, vriendschap en liefde als een Gulden Keten, die van hart tot hart gaat, en die zeer zeker hooit zal nalaten, zijn heilzamen invloed in ieder padvindsterleven te laten gelden. Wanneer de taptoe wordt gezongen, voelt iedereen zich een deel van den ander en God nabij allen. Gedurende de pauze kon men zich met diverse spelen, zooals balgooien, voetballen, ballero, spoelbak vermaken, en de winnaars ontvingen aardige cadeaux, belangeloos af gestaan of vervaardigd- door de meisjes. Na de pauze kwamen de kabouters nog maals op, ditmaal echter niet in hun bruine uniform, doch als hun naamgenoten de aard mannetjes. Zij dansten een alleraardigste rei, zooals alleen die grappige oude man netjes dat doen kunnen !s avonds in de maneschijn voor hen die oogen hebben om dat te kunnen zien. Hiermee oogstten zij een overweldigend applaus. Nu volgde de opvoering van het „Spook huis. De padvindsters, die dit voordroegen, wisten een zeer „enge sfeer" te scheppen en den aanwezigen liepen de rillingen over het lijf. De film van het Jubelkamp werd daarna gedraad. Deze toonde ons alle voorbereidin gen, oefeningen, spelen, dansen, kortom alle werkzaamheden betrekking hebbende op het kampleven. De avond werd besloten met het Wilhel mus, dat door alle aanwezigen staande werd medegezongen en waarbij padvindsters en kabouters keurig op het tooneel stonden op gesteld met vlaggen en totem. Het was een zeer mooie avond en zij, die dit organiseerden, kunnen zeker met vol doening hierop terugzien, want zij zijn er volkomen in geslaagd alle belangstellenden een duidelijk beeld te hebben meegegeven van het doel en het streven der padvind sterij en ook de opvoedende kracht die hier van uitgaat. Moge allen, die dien avond aanwezig waren, ook de woorden van het padvind- sterslied het „Hoort zegt het voort" en het „Wees bereid" ter harte nemen en hiervan blijk geven door mede te werken aan den groei en den bloei van het Ned. Padvind sters Gilde. Crisis-publicatie, STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteits klasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 26 April 1937 tot en met 1 Mei 1937 1.75 per 100 kg. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd, bedraagt de steun vergoeding 1.25 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van het dorschbriefje in genoemd tijdvak zijn ge- dorscht, is vastgesteld op 1 per 100 kg. 's-Gravenhage, 1 Mei 1937. STEUNVERGOEDING KOOLZAAD. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat voor koolzaad van oogst 1936, verkocht in het tijdvak van 8 November 1936 tot en met 30 April 1937, geen teeltpremie zal worden» gegeven. Voor koolzaad, dat op 30 April 1937 volgens de stamkaart nog onverkocht is, zal eveneens geen teeltpremie meer wor den gegeven. 's-Gravenhage, 1 Mei 1937. STEUNVERGOEDING VLAS. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat voor vlas van oogst 1936, dat in het tijdvak van 15 November 1936 tot en met 30 April 1937 is verkocht, geen teeltpremie zal worden gegeven.. Voor vlas dat cp 30 April 1937 blykens de stam kaart nog onverkocht is en in onbewerk- ten toestand aanwezig is, zal eveneens geen teeltpremie worden gegeven. 's-Gravenhage, 1 Mei 1937. REGELING HARINGDRIJFNET- VISSCHERIJ. Verbetering. De Nederlandsche Visscherycentfale maakt bekend, dat in de publicatie om trent de regeling voor de haringdrijfnet- visscherij welke dezer dagen is geplaatst, een fout is geslopen. Er was medegedeeld, dat van» 16 Augus tus af zal mogen worden medegenomen bij gebruik van Standaard- of Hollandsche nettèn een vleet met bovenspeerreeplengte van ten hoogste: vapr groep A. 3.325 M. B. 3.457 M. C. 3.589 M. Dit moet zyn: voor groep A. 3.325 M. B. 3.575 M. C. 3.825 M. 's-Gravenhage, 1 Mei 1937. De 1 Mei-dag voor de S. D. A. P. Meifeest in de Korenbeurs. De S. D. A. P. en de Alkmaarsche Be stuurders Bond vierden het feest van den eersten Mei met opgewektheid en grootere deelname dan ooit te voren. In de morgen uren kwam een honderdtal personen in het A. B. B.-gebouw bijeen, waar de heer v. d. Vall een kort woord sprak over de beteekenis van het 1 Mei-feest. Hierna werd de traditioneele wandeling naar het Kerkhof gemaakt, waarop de graven van overleden partygenooten roode tulpen werden gelegd en de heer v. d. Vall we derom een korte toespraak hield. Het gezellig samenzyn, de laatste jaren steeds gehouden op het Rochdale speelter rein, vond ditmaal plaats in den Stedely- ken Muziektuin, waar eenige honderden luisterden naar de arbeidersmuziekver- eeniging „Excelsior" en de Stem des Volks, terwijl de A. J. C. een bont programma met zang en dans bracht. De vakbondsjeugdgroepen voerden en kele leekenspelletjes op. De optocht, waarin veel vlaggen werden meegedragen en eenige borden met de Meileuzen „Democratie", „Vrijheid", „Wel vaart", trok door Rochdale, langs de Singels naar het Hofplein waar de stoet werd ontbonden. Daar de Harmonie of het Gulden Vlies regelmatig te klein bleken om de belang stellenden voor de avondvergadering te bergen, was dit jaar de Korenbeurs afge huurd en dit is gebleken geen optimistisch gebaar te zyn geweest. Een duizend menschen vulden de groote 267. Om dit grootse werk te voltooien moesten honderden geslachten met dui zenden tegelijk gewerkt hebben. Zelfs met moderne werktuigen was het haast niet mogelijk geweest om dit te bereiken. Opeens voelde de dokter een schok door zijn leden gaan. 268. Hij stond voor een getraliede ge vangenis en achter de tralies stond Tonny. De jongen was mager van 'ontbering, maar lachte vroolijk toen hij zyn vader en Jet zag. Maar voor ze een woord kon den zeggen, was een bewaker voor hen geschoven.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7