Candidaatstelling voor de Eerste Kamer verkiezingen. Staatsloterij waarin een groot podium met i was gebouwd en een luidspre- istaüatie er voor zorgde, dat ieder l tot fn de uiterste hoeken verstaan baar was. De penningmeester van het N. V. V., de heer H. v. Dugteren, sprak de Meirede uit. W5j staan voor een nieuw tijdperk zei spreker, maar hij vroeg zich af, of men zich aat wel voldoende bewust is. Een nieuw tijdvak, vlak voor de deur, in de eerste plaats omdat we na zes ellendige jaren, eindelijk eenige opleving kunnen consta- teeren en in de tweede plaats de verkie zingen waarvan het afhangt of er leiding zal worden gegeven aan den economischen opgang. Zal onze toekomst er een zijn naar de wetten van de planmatigheid of één leidende naar nieuwen chaos. Tot dusver was de positie van de strij dende arbeidersbeweging uitsluitend de poging een zoo groot mogelijk deel van de voortbrenging voor de arbeiders te ver- bveren. Een andere taak werd tot nu toe niet vervuld. Met het systeem van voortbrenging hiel den wij ons niet bezig. In de crisisjaren werden wy in een ver dedigende positie gedrongen, men heeft getracht onze machtspositie in te perken. In dat verweer tegen die aanvallen zijn wij, naar spreker's overtuiging geslaagd. Ondanks het feit dat nog nimmer in een crisis het bedrijfsleven zoo ernstig werd geschaad. Andere lahden hebben alles in het werk gesteld, uit de crisis te komen, Nederland is er steeds dieper ingekomen. Spreker staafde zijn beweringen met tal van statistiek-cijfers. De taak, die ons te wachten staat vraagt nog grootere en sterkere organisatie en so lidariteit. Wij mogen niet gaan twijfelen aan onze eigen kracht, er is geen plaats voor gehakketak in deze tijden. Wij hebben de aanvallen afgeslagen men heeft ons niet kunnen vernietigen, maar jpet nog grooter elan zullen we verder fnoeten strijden. Met enkele woorden schetste spreker nog den strijd van de Spaansche arbeiders tegen het Internationaal fascisme, die daarmede een strijd voeren ook voor onze vrijheid. Hij besloot met te wijzen op den eenigen plicht van iedereen, n.1. zijn plicht te ver staan, wij zijn zeker van de overwinning. Vrijheid! (Daverend applaus). Na een korte pauze werd een massa spel opgevoerd, dat diepen indruk op de aanwezigen maakte. Dit machtig, diep aangrijpende Meispel van den auteur Maurits Dekker geeft in talrijke beelden een overzicht van den strijd, welke door de eeuwen heen door de Nederlanders voor de vrijheid is ge voerd, waarbij vanzelfsprekend aan den huidigen tijd van mechanisatie, werkloos heid en opkomend fascisme de grootste aandacht wordt besteed. Het geheele spel, dat ca. 1 yi uur duurde werd op meesterlijke wijze muzikaal en vocaal begeleid door Excelsior en De Stem 'des Volks onder leiding van den heer 'Anderson, welke na afloop een ware ovatie in ontvangst had te nemen. De Vrijheids- figuur werd uitnemend vertolkt door me vrouw Portegies, terwijl de bewegings- en spreekkoren waren gevormd door een aan tal mannen en vrouwen, die zich kranig weerde. Algemeen werd groote bewondering uit gesproken over wat in enkele repetities werd bereikt en men betreurde, dat zoo veel werk voor een enkele opvoering moest worden verricht. Misschien bestaat de mo gelijkheid, dat dit spel, dat zeker ook als verkiezingspropaganda voor de S. D. A. P. groote waarde heeft, nogmaals op te voe ren, wat de medespelenden zeker meerde re voldoening zou geven. Met een krachtige opwekking allen den verkiezingsstrijd mede te voeren, sloot de voorzitter, de heer Couwenhoven, deze bij eenkomst. Meivergadering van het P.A.S. tesamen met de R.S.A.P. en de A. B. W. De Meivergadering van de Revolution- naire organisaties ter plaatse, welke werd gehouden in de zaal van den heer v. Gij zen aan de Breedstraat, mocht zich in een flinke belangstelling verheugen. De zaal was versierd met roode vlaggen en eenige Spaansche platen van de zuster organisatie van de R. S. A. P. in Spanje, de P. O. U. M. en voorts met de gebruike lijke Mei-leuzen. Even over achten opende de heer B. Appel de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen en aan de me dewerkenden van dezen avond. Spr. ging na hoe of het wereldproletariaat zijn Mei dag vierde en memoreerde het droevige feit, dat honderdduizenden arbeiders in landen met fascistische dictaturen ge dwongen worden den Meidag te bezoeken door getuigenissen van trouw aan een regiem, dat de brutaalste vormen van ka pitalistische uitbuiting in stand houdt en elk arbeidersverzet tegen die uitbuiting met grof geweld voorkomt en onderdrukt. Beschamend daarnaast het beeld van den Meidag in de Sowjet-Unie, omdat de Mei-demonstranten worden misbruikt om zich aan de ziekelijkste vormen van hul diging aan den oppersten dictator Stalin over te geven. In Holland verwordt de Meidag tot een feestdag met bal na en demonstreeren de Stalinisten onder de vanen van de refor misten voor het Plan van den Arbeid. Alleen de R. S. A. P. en het N. A. S. komen op voor de revolutionnaire eischen van het proletariaat. Hierna was de beurt aan de Jeugdgroep van de L. J. G., welke eenige dansen uit voerden met zinnebeeldige beteekenis, welke mede door de wisselende belichting uitstekend tot hun recht kwamen. Vervolgens was de beurt aan den heer B. C. Loevens; met enkele woorden leidde de heer Loevens zich zelf in en vertolkte achtereenvolgens van Adema van Schel- tema „de Meivoordracht", „Waakt op Pro- letaren", „De Daad", „De Vredesapostel" en „Te Wapen" benevens van hemzelf „Het Eerekruis", gewijd aan het drama van de 7 provinciën. Na het tweede optreden van de Jeugd en na een korte pauze was het woord aan den spreker van dezen avond, de heer M. Slecht uit Amsterdam. De heer Slecht, met applaus begroet, memoreerde het werk van een kleine kern van revolutionnaïren, welke onder leiding van Lenin en Trotsky de Russische revo lutie hebben voorbereid en de overwin ning op het kapitalisme hebben behaald. Dit, aldus spr., was de eerste en tot nu toe de eenige overwinning van het prole tariaat op het uitbuitende kapitalisme. Toch staat de sociale omwenteling overal op de dagorde, massale stakings bewegingen hebben België en Frankrijk beroerd, terwijl Engeland en Amerika nu aan de beurt zijn. In Spanje vecht het proletariaat tesamen met de boeren tegen de fascistische ge weldenaars, welke ruime hulp van het wereldkapitalisme ontvangen middels wapenen, geld en vreemde hulptroepen. Indirecte hulp aan Franco wordt ver leend door de laffe democratie middels non-interventiegeknoei en konkelende diplomaten. Rusland helpt het Spaansche proleta riaat onvoldoende en wil de sociale revo lutie niet, ze wil geen Sowjet-Spanje, omdat dit de bondgenootschappen met de Imperialistische mogendheden in gevaar zou brengen. Ondanks alles zal het Spaansche volk zegevieren en de revolutie doorzetten on der de aanvoering van Trotsky en de P. O. U. M. Internationaal staat deze Meidag dus in een bijzonder teeken. In Holland in ver band met de verkiezingen, voorzoover de verkiezingen nog eenige beteekenis voor revolutionnairen hebben. Uitvoerig stond spr. vervolgens stil bij het gebeurde met de 7 provinciën, nu 4 jaar geleden. Met een bom, geworpen vanuit een vliegtuig op veilige hoogte, werden 23 jonge menschenlevens vernietigd en de muiterij bedwongen. De heer H. Sneevliet, de voorzitter van het N. A. S. en de R. S. A. P., werd gear resteerd wegens het betuigen van sympa thie, middels een manifest, aan de muiters en veroordeeld tot 5 maanden gevangenis straf. Het gezag zegevierde en een groot aan tal jaren gevangenisstraf werd over de muiters uitgesproken. De S. D. A. P. liet de muiters in den steek en verloochende haar gemeenschap met hen die met de daad in verzet kwa men tegen een ongemotiveerde loonsver laging van 15 pet. Wij, revolutionnairen hebben telkens en telkens weer getuigenis van onze solidari teit met de mannen van de 7 afgelegd en Sneevliet is niet moe geworden te pleiten voor amnestie. Dr. Colijn is voor geen kleintje ver vaard, hij is een geharnast strijder voor de Ned. bourgeoisie, waar velen uit het pro letariaat een voorbeeld aan kunnen nemen. In 1934 werd de groote verlaging van de steurinórmén doorgevoerd met verlaging van het grondbedrag, van de kindertoe slagen en andere emolumenten; de z.g. franje werd afgeknipt! Bij de aankondiging van deze aderlating van de werkloozen was er geen spoor van verzet onder de arbeiders te bekennen, vergaderingen waar deze funeste maat regelen werden besproken waren slecht bezocht en plotseling brak het verzet, welk verzet ieder volkomen verraste, uit in de Jordaan van Amsterdam. Onmiddel lijk werd gepoogd te komen tot sympa thie-stakingen in de bedrijven tot daad werkelijke ondersteuning van de Jor- daners. Ook deze actie werd bloedig door de regeering onderdrukt, lood inplaats van brood. Het sterke centrale staatsgezag zegevierde wederom. Een periode van ware machtswellust van de zijde van de regeering brak uit Verbod van de Federatie van Overheids personeel, aantasting van het vereeni- gings- en vergaderrecht en de vrijheid van drukpers, verbod van overheidsper soneel om zich vrij te organiseeren enz. Op geraffineerde wijze is telkens de steun opnieuw verlaagd, de huurtoeslagen ingetrokken en de loonen met behulp van de overheid tot een minimum gereduceerd. De gevolgen van de politiek van aan passing is niet minder dan een ramp voor de Ned. arbeidende klasse. Ontzaggelijk veel is er vernield en de honger en ondervoeding drukken hun stempel op het proletariaat. De jeugd is zonder perspectief en wordt in de armen van het fascisme gedreven. De democratie heeft een geduchte knauw gekregen, werkloozen mogen niet meer voor hunne politieke overtuiging opko men.. Bij de verkiezingen die in zicht zijn wordt met twee maten gemeten. De kleine partijen worden achtergesteld bij de groo tere, hun propaganda belemmerd, 4500 waarborgsom moet worden gestort, terwijl de loting voor de lijstnummers op zich laat wachten. Geschermd wordt met de z.g. opleving, deze opleving is een gevolg van de enorme drukte in de oorlogsindustrie, zeer- zeker zal ook Nederland in den volgenden oorlog worden betrokken. De devaluatie heeft enorme winsten voor de bezittende klasse opgeleverd, tot nu toe ongeveer l1/» miljard, ook in deze betalen de arbeiders het gelag. De prijzen van de levensmiddelen zijn enorm omhoog gegaan en loons- en steunverhooging blijft uit. In dit verband wekte spr. op om op den 2den Pinksterdag op te trekken naar Den Haag, waar een demonstratief congres tegen de werkloosheid en de duurte door het N. A. S. zal worden georganiseerd. Voor de eischen van het N. A. S. moet de massa worden gewonnen. Dit zal een heele toer zijn, dank zij de nieuwe Stali nistische tactiek van ondersteuning van het N. V. V. De Stalinisten willen alles overhevelen naar het N. V. V., de eigen strijdformaties worden daaraan opgeofferd, momenteel zijn de Stalinisten de beste leden van de reformistische organisaties, ze gaan op huisbezoek en kruipen voor de voorheen zoo fel bestreden en gehate vakbewegings bureaucratie. Gebroken is met de verwij ten van verraad en met het schelden op de sociaal-fascisten. Het N. A. S. moet kapot en de Trotskys- ten vernietigd, leve het Volksfront! Spr. eindigde zijn rede met een vurige opwekking om den strijd voor het socia lisme voort te zetten en om zich solidair te verklaren met Trotsky en de helden van de Spaansche revolutie. Het werk van de. bevrijding der arbei dersklasse kan slechts het werk der arbei dersklasse zelve zijn. Verbreek de boeien, we hebben niets te verliezen, doch een wereld te winnen. Deze rede werd met luid applaiis onder streept en nadat de heer Appel de bijeen komst met eenige welgekozen woorden had gesloten, daarbij dank brengende aan de medewerkers van dezen avond en had opgewekt tot actieve deelname aan den strijd, ging de vergadering onder het zin gen van de Internationale uiteen. Voor de op 27 Mei e.k. plaats hebbende stemming ter verkiezing van leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zijn he den de navolgende candidatenlijsten inge diend: GROEP I (omvattende de provinciën Utrecht, Zeeland, Noord-Brabant en Limburg). R.K. Staatspartij: (Gelijkluidende lijst in de provinciën Utrecht en Zeeland). 1. A. C. de Bruyn, Utrecht; 2. J. W. Vie- nings, Clinge; 3. J. I. J. M. Schmützer, Utrecht; 4. Mr. Dr. A. J. J. M. Mes, Hein- kenszand; 5. A. H. Smulders, Utrecht. (Noord-Brabant) Eerste lijst: 1. W. M. van Lanschot, Vught; 2. P. W. de Jong, Tilburg; 3. A. N. Fleskens, Gel drop; 4. Ch. L. Stulemeijer, Breda; 5. B. W. Th. van Slobbe, Breda; 6. P. J. van Haren, Tilburg; 7. C. J. M. Foppele, 's Hertogen bosch; 8. J. C. van Beek, Deurne. Tweede lijst:, 1. A. F. O. van Sasse van Ysselt, 's Her togenbosch; 2. H. M. J. Blomjous, Tilburg; I. J. C. A. M. van de Mortel, Tilburg; 4. J. A E. M. Meyring, 'sHertogenbosch; 5. J. J. Beliën, Eindhoven; 6. L. M. A. van Loon, Steenbergen; 7. Jac. Vos, Roosendaal; 8. A. K. M. G. van Oldeneel tot Oldenzeel, Oos terhout. (Limburg). Eerste lijst: 1. Mr. F. I. J. Janssen, Maastricht; 2. Mr. C. H. J. A. Janssen de Limpens, Wijlre; 3. J H. Maenen, Heerlen; 4. Mr. B. M. Berger, Venlo; 5. F. A. L. M- Damen, Geleen; 6. H. J. Dupont, Heerlen. Tweede 1 ij s t: 1. Jhr. mr. G. A. H. Michiels van Kes- senich, Roermond; 2. Mr. Dr. L. F. H. Regout, Meerssen; 3. Mr. F; M. A. Haff- mans, Helden. (S.D.A.P.) v (In alle vier provinciën één gelijkluidende lijst) 1. Chr. van der Bilt;' 2. C. Lammers; 3. B. J. J. Wijkamp, 4. L. N. Palar; 5. A. Rorije. Anti-Rev. partij. (Gelijkluidende lijsten in de provincies Utrecht, Zeeland en Noord-Brabant). 1.' H. A. M. van Asch van Wijck; 2. P. Dieleman; 3. Mr. J. A. de Wilde, 's-Graven- hage; 4. Prof. Dr. G. A. Diepenhorst, Am sterdam; 5. J. W. Goedbloed; 6. A. D. van der Schans. Christ. Hist. Unie. (In de provinciën Utrecht, Zeeland en Noord-Brabant één gelijkluidende lijst). 1. Prof. Jhr. Mr. B. C. de Savornin Loh- man, Utrecht; 2. Mr. W. F. E. Baron van der Feltz, Middelburg; 3. Mr. Dr. W. F. J. Fro- wein, Eys-Wittem L.; 4. C. Dane Gzn., Wil lemstad; 5. Jhr. Mr. K. J. Schorer, Utrecht. Vrijheidsbond. (Gelijkluidende lijst in Zeeland en Utrecht). 1. W. Kakebeeke; 2. W. H. de Beaufort. Vrijz. Dem. Bond. (Gelijkluidende lijst in Zeeland en Utrecht). 1. Mr. W. H. M. Werke, Amsterdam; 2. Mr. J. Adriaanse, Oostkapelle; 3. Mevr. BergsmaBergsma, Zoutelande; 4. Mr. G. A. E. B. Meyer, Utrecht. Staatkundig Geref. Partij. (In de provinciën Zeeland en Utrecht). 1. Ir. C. N. van Dis, Rotterdam; 2. A. J. Kersten, Rotterdam; 3. J: W. van Houdt, Rijssen; 4. J. van Bochove, Zeist. Nat. Soc. Beweging. (Gelijkluidende lijst in alle vier provin ciën). 1. Mr. D. F. Pont, Hillegom; 2. Jhr. Mr. E. J. R. M. von Bönninghausen, Tubbergen; 3. Ir. Mr. N. J. van Leeuwen, Alkmaar; 4. G. J. K. Baron van Lynden van Horstwaer- de, Soestdijk. Katholiek Democratische Partij. (Alleen in de provincie Noord-Brabant). 1. Mr. A. P. C. Peters, den Haag; 2. Mr. P. M. Arts, Tilburg. GROEP II. (Omvattende de provinciën Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe). R.K. Staatspartij. (Gelderland). 1. L. F. J. M. van Voorst tot Voorst. Twello; 2. J. A. M. Bruineman, Nijmegen; 3. H. C. Nijkamp, Enschede; 4. J. P. de Bra bander, Utrecht; 5. J. R. H. van Schaik, 's Gravenhage; 6. F. H. Guljé, Leiden. (Gelijkluidende lijst in de provinciën Overijssel, Groningen en Drenthe). 1. Ant. J. Schoemaker, Deventer; 2. Mr Dr. J. W. Schneider, Hengelo (O); 3. H. C. Nijkamp, Enschede 4. Ir. J. Th Everts, Kaalte; 5. J. P. de Brabander, Utrecht. S.D.A.P. (Gelijkluidende lijst in alle vier provin ciën): 1. P. Hiemstra; 2. E. Ribbius Peletier; 3. P. Sikkes; 4. D. Bartels; 5. C. A. Weersma van Duin; 6. P. J. Duinkerken; 7. G. Klein. Anti-Rev. Partij. (Gelijkluidende lijst in alle vier provin cies) 1. Jhr. S. van Citters, Brummen; 2. Prof. Dr. G. A. Diepenhorst, Amsterdam; 3. Dr. E. J. Beumer, Utrecht; 4. A. Stapelkamp, Utrecht; 5. Jhr. J. Beelaerts van Blokland, Oosterbeek; 6. D. H. R. Harrenstein, Spijk; 7. G. S. Sijbrandy, Almelo; 8. J. L. Bouma, Emmen; 9. T. H. Hummelen, Groningen. Christ. Hist. Unie. (Gelijkluidende lijst in alle vier provin cies): I. Mr. W. L. Baron de Vos van Steenwijk, Wijhe; 2. Mr. Dr. G. Kolff, Geldermalsen; 3. J. C. Wolthuis, Vroomshoop; 4. Mr. D. te Winkel, Enschede;. 5. J. Knoppers, Meppel; VD. J. Mellema, Nieuw Scheemda;. 7. Mr. M. Ch. de Jong,-Arnhem; 8. P. Stokman, Leiden.. Vrijheidsbond: 1. Mr. A. G. A. Ridder van Rappard; 2 Dr. S. E. B. Bierema; 3. H. D. Louwes; 4. Mr. J. Linthorst Homan; 5. Mr. J. C. Th. Resius; 6. Mr. A. C. Baron van der Feltz. Vrijz. Dem. Bond. (Gelijkluidende lijst in alle' vier provin cies): 1.1. Prof. Mr. R. Kranenburg, Leiden; 2. Mr. W. H. M. Werker, Amsterdam; 3.- J. C. Penning, Arnhem; 4. Mr. M. I. Kalma, AsSen. - Staatk. Geref. Partij. (Gelijkluidende lijst in de provincies Gel derland en Overijssel): 1. Ir. C. N. van Dis, Rotterdam; 2. A. J. Kersten, Rotterdam; 3. J. W. van Houdt, Rijssen; 4. J. van Bochove, Zeist. Nat. Soc. Beweging. (Gelijkluidende lijst in alle vier provin cies) 1. J. Maarsingh, Stadskanaal; 2. Mr. W. de Rijke, Haarlem; 3. J. H. Zijlma, Niekerk (Gem. Ulrum); 4. J. W. Frowein, Arnhem. Katholiek Democratische Party. (Alleen in de provincie Overijssel): 1. Mr. A. P. C. Peters, den Haag; 2. A. van Wetter, Zwolle. GROEP UI. (Omvattende de provincies Noord-Holland en Friesland). R.K. Staatspartij. (Gelijkluidende lijst in de beide provin cies) l.P. J. S. Serrarens, Bilthoven; 2. Mr. G. C J. D. Kropman, Amsterdam; 3. Prof. Mr. C P. M. Romme, Amsterdam; 4. Prof. Dr. J. A. J. Bargo, Leiden; 5. Dr. Th. Th. Koot, Heemstede; 6. Drs. Hub. L. Jansen, 's Gra venhage. S.D.A.P. (Gelijkluidende lijst in de beide provin cies) 1. J. J. Vorrink; 2. S. de la Bella; 3. N. Vijlbrjef; 4. M. A. Reinalda; 5. E. Boekman; 6. S. R. de Miranda; 7. J. W. Matthijsen; 8. T. SaundersBlaauboer. Anti-Rev. Partij. (Gelijkluidende lijst in de beide provin cies) 1. Dr. W. de Vlugt, Amsterdam; 2. T. Nauta, Dantumadeel, 3. Prof. Mr. P. S. Gerbrandy, Amsterdam; 4. Dr. H. Colijn, 's-Gravenhage; 5. H. W. van Marle, Amster dam; 6. S...Sijtsma, Sneek; 7. Prof. Dr. R. H. Woltjer, Amsterdam; 8. P. Eringa, Buiten post;, 9. Mr. A. Bruch, Haarlem. Christ. Hist. Unie. (Gelijkluidende lijst in de beide provin cies): 1. Dr. R. Poll erna, Leeuwarden; 2. E. Luden, Hilversum; 3. J. L. Oosterhoff, Hui- zum (Fr.); 4. Jhr. F. J. E. van Lennep, Amsterdam; 5. Mr. S. M. van Haersma Buma, Stavoren; 6. Mr. Dr. M. Visser, Am sterdam; 7. F. Terpstra, Leeuwarden; 8. J. Rustige, Amsterdam; 9. Mr. A. J. Honig, Haarlem. Vrijheidsbond. (Gelijkluidende lijst in de beide provin- cies) 1. S. van den Bergh Jr.; 2. Dr. Hel dring; 3. Joan Gelderman; 4; Jhr. Mr. J, M. van Beyma; 5. Mr. H. H. van Nierop; 6. Ed. G Schürmann; 7. Prof. Dr. C. W. de Vries. Vrijz. Dem. Bond. (Gelijkluidende lijst in de beide provin cies): ,1. Prof. Dr. D. van Erribden, Amsterdam; 2. J. J. G. S. Falkena, Heerenveen; 3.'Mr. L. G. van Dam, Haarlem; 4'. J. Wuite. Smallin- gerland. Communistische Partij. (Gelijkluidende lijst in de beide provin cies) 1. N. Beuzemaker, Amsterdam: 2. Mr. A. S. de Leeuw, Amsterdam; 3. L. Seegers, Amsterdam; 4. L. Jansen, Amsterdam. Nat. Soc. Beweging. (Gelijkluidende lijst in de beide provin cies) 1. M. V. E. H. J. M Graaf de Marchant et D'Ansembourg, Amstenrade; 2. Ds. G; van Duyl, Utrecht; 3. Mr. W. de Rijke, Haarlem; 4 J. J. Bodde, Bussum; 5. I. Pruissen, Haar lemmermeer. Katholiek Democratische Partij. (Alleen in de provincie Noordholïand) 1. Mr. A. P. C. Peters, den Haag; 2. P. G. van Engelen, Haarlem. GROEP IV. (Provincie Zuid-Holland). R.K. Staatsparty. 1. Prof. Dr. A. Steger, Haarlem; 2 F. Ni- vard, Rotterdam; 3. Jhr. Mr. L. E. M. von Fisenne, Den Haag; 4. H. J. Kuiper; 5. W« baron van Voorst tot Voorst, 's Gravenhage; 6. Ir. F. Guljé, Leiden; 7. Ir. L. Feber, den Haag; 8. D. de Kok, Loosduinen. S.D.A.P. 1. A. B. de Zeeuw; 2. P. Moltmaker; 3. H. B. Wiardi Beekman; 4. J. in 't Veld; 5. J. van der Kieft; 6. J. B. J. Ratté; 7. N. C. Boumavan Strieland; 8. W. Brouwer Jr. Anti-Rev. Partij: 1. A. Anema, Haarlem; 2. P. E. Bfiët, Léiden; 3. A. Stapelkamp, Utrecht; 4. J. Se- verijn, Utrecht; 5. J. van der Molen Tzn., 's Gravenhage; 6. V. H. Rutgers, Amster dam; 7. J. F. Reitsma, Rotterdam; 8. A. ba ron van Heeckeren van Keil, De Steeg (Rheden); 9. G. van Baren, Delft; 10. A. K. C. Jonkheer de Brauw, 's Gravenhage. Christ. Hist. Unie. 1. J. ter Haar, Amsterdam; 2. Prof. Dr. J. de Zwaan, Leiden; 3. Jhr. Mr. D. J. de Geer, 's Gravenhage; 4. Prof. Dr. J. R. Slo- temaker de Bruine, Wassenaar; 5. Prof. Mr. P. Lieftinck, Rotterdam; 6. Dr. C. W. Th. baron van Boetzelaer van Dubbeldam, De Bilt; 7. H. van Boeijen, Voorburg; 8. Mr. W. F. Lichtenauer, Hillebergsberg; 9. A. van Walsum, Vlaardingen. Vrijheidsbond. 1. Mr. P. Droogleever Fortuyn; 2. Joan Gelderman; 3. Prof. Mr. G. M. Verrijn Stuart; 4. Prof. Ir. C. L. van der Bilt; 5, Mevr. E. W. Wijnaendts FranckenDyse- rinck; 6. Ir. S. H. Stoffel; 7. Mr. L. Trouw; 8. Th. Ligthart; 9. Ir. W. H. van Leeuwen. Vrijz. Dem. Bond. 1. Mr. W. H. M. Werker, Amsterdam;. 2. Mr. G. J. C. Schilthuis, Rotterdam; 3. Mevr. F. J. van GelderDroste, 's Gravenhage; 4. Mr. Dr. J. M. de Moor, Rotterdam. Staatk. Geref. Partij. 1. Ir. C. N. van Dis, Rotterdam; 2. A. J. Kersten, Rotterdam; 3. J. W. van Houdt, Rijssen; 4. J. van Bochove, Zeist. Nat. Soc. Beweging. 1. Mr. A. J. van Vessem, Utrecht; 2. S. E, A. Plekker, Haarlem; 3. J. van Hoeysmith, Rotterdam; 4. Mr. A. J. Aeilkema, Den Haag. Katholiek Democratische Partij. 1. Mr. A. P. C. Peters, den Haag; 2. Dr. Ir. E. H. M. Beekman, Delft. 4de klas-ra, Iile lyst Trekking van Maandag 3 Mei 1937 Hooge Prezen 5000.— 7080 1000.— 10302 10398 14747 400.— 10221 17840 200.— 1688 3818 14083 100.— 2095 8725 "8967 10608 12825 13387 15979 17284 Prijzen van 65. 3 76 91 129 151 173 179 186 244 262 305 310 340 366 379 392 443 444 457 473 497 553 567 600 604 609 618 619 633 637 647 701 775 824 873 888 906 977 995 1085 1093 1120 1183 1184 1211 1212 1215 1227 1260 1293 1317 1330 3335 1385 1397 1400 1449 1504 1505 1512 1518 1547 1579 1598 1632 1666 1676 1703 1730 1731 1752 1758 1761 1786 1826 1827 1890 1946 1951 1965 2035 2143 2161 2178 2181 2213 2224 2263 2362 2374 2442 2467 2499 2577 2582 2590 2597 2644 2806 2831 2835 2839 2917 2926 2964 2970 3029 3036 3037 3071 3034 3115 3133 3249 3255 3262 3265 3274 3322 3327 3346 3409 3417 3420 3460 3470 3487 3497 3536 3559 3591 3656 3661 3672 3715 3716 3727 3729 3751 3757 3777 3780 3819 3831 3853 3898 3939 3947 3948 3962 4012 4167 4177 4186 4202 4223 4348 4361 4365 4371 4536 4555 4563 4589 4607 4608 4637 4642 4658 4686 4750 4778 4780 4791 4803 4804 4883 4891 4930 4949 4951 4975 5038 5058 5086 5119 5124 5130 5174 5180 5202 5224 5226 5263 5289 5349 5353 5368 5480 5482 5494 5540 5545 5550 5570 5650 5665 5702 5720 5800 5839 5845 5856 5881 5898 5915 5938 5949 5952 5956 5961 5997 6019 6035 6048 6052 6091 6111 6148 6245 6267 6291 6301 6302 6305 6326 6336 6360 6366 6372 6414 6419 6478 6495 6524 6594 6637 6663 6697 6762 6891 6987 7045 7049 7115 7128 7147 7157 7160 7189 7208 7209 7220 7252 7274 7296 7312 7343 7360 7399 7407 7455 7458 7481 7512 7522 7567 7578 7602 7637 7639 7642 7668 7685 7718 7826 7850 7868 7909 7926 8027 8126 8167 8188 8197 8225 8226 8250 8314 ^323 8325 8349 8350 8362 8381 8409 8417 8422 8469 8478 8496 8517 8612 8639 8640 8653 8667 8669 8711 8722 8727 8746 8747 8752 8766 8782 8829 8843 8870 8874 8877 8885 8902 8935 8990 9055 9093 9095 9110 9135 9153 9170 9204 9219 9279 9320 9374 9376 9384 9402 9422 9450 9487 9497 9504 9540 9586 9595 9625 9695 9701 9741 9802 9820 9837 9341 9888 9891 9934 9946 10044 10059 10065 10096 10105 10167 10191 10192 10193 10228 10233 10235 10262 10486 10587 10623 10651 10763 10816 10846 10848 10851 10938 10939 10979 11076 11132 11173 11204 11233 11266 11346 11367 11402 11437 11483 11551 11584 11590 11599 11611 11626 11627 11719 11750 11753 11755 11763 11798 11830 11874 11893 11925 11999 12009 12010 12021 12098 12131 12208 12217 12290 12360 12397 12431 12437 12482 12488 12492 12496 12518 12524 12635 12639 12713 12716 12723 12753 12791 12914 12924 12973 13016 13068 13142 13146 13149 13187 13232 13278 13282 13305 13314 13346 13391 13399 13456 13495 13512 13546 13547 13559 13581 13595 13644 13663 13704 13716 13766 13865 13878 13929 13939 13962 13965 13976 14040 14046 14106 14146 14193 14216 14253 14272 14277 14283 14351 14358 14363 14383 14392 14407 14409 14434 14447 14456 14484 14492 14508 14532 14538 14548 14618 14621 14631 14676 14714 14726 14773 14795 14810 14894 14899 14927 14957 14975 14976 15007 15030 15033 15120 15154 15260 15279 15283 15285 15296 15318 15325 15349 15350 15390 15401 15413 15444 15471 15516 15614 15660 15690 15711 15728 15732 15837 15890 15898 15926 15944 15974 15991 16051 16088 16149 16192 16229 16234 16257 16267 16340 16352 16356 16387 16402 16451 16496 16560 16622 16643 16662 16669 16774 16819 16838 16839 16843 16885 16921 16937 17007 17062 17092 17094 17121 17126 17132 17219 17276 17292 17388 17390 17440 17445 17489 17503 17551 17557 17587 17591 17608 17620 17632 17644 17646 17657 17667 17692 17702 17712 17766 17782 17789 17815 17849 17854 17875 17918 17932 17936 17979 18008 18039 18069 18075 18089 18119 18148 18155 18326 18407 18409 18540 18551 18579 18597 18627 18629 18652 18682 18722 18741 18748 18768 18790 18794 18859 18861 18919 18922 18943 18947 18993 19065 19103 19108 19128 19195 19206 19253 19281 19287 19290 19306 19315 19329 19365 19366 19407 19433 19439 19488 19504 19522 19553 19576 19604 19643 19732 19748 19794 19795 19820 19875 19899 19952 19969 19992 20000 20073 20082 20086 20142 20171 20197 20251 20258 20281 20293 20310 20317 20349 20365 20377 20380 20398 20404 20407 20447 20476 20519 20546 20606 20611 20615 20622 20679 20705 20769 20828 20830 20642 20980

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8