Nassau-Tax rei. 3545. KIJKEN is KOOPELCLOECK Hebt II reeds een abonnement op ZOMERBAD en OVERDEKTE? AMSTERDAMSCHE BEURS De diefstal bij de N.V. v.h. Hoogenstraaten. HEILOO petroleum. rubbers. scheepvaarten. tabakken. amer. spoorwegen. 10%, -i zS1' (Bel8a) 3» "H Alkmaar, Dinsdag, Zware straffen geëischt, Voor de Alkmaarsche arrondisse mentsrechtbank stonden hedenmorgen terecht de losarbeiders B. M. en M. P, en de koopman N. K. uit St. Pancras, die in de periode September 1936 Maart 1937 ten nadeele van de N.V. Ne- derlandsche Fabriek van verduurzaam de levensmiddelen v.h. W. Hoogenstraa ten Co. een groote hoeveelheid groen ten in blik hadden ontvreemd. De officier van justitie eischte tegen de 3 verdachten, die allen den ten laste geleg den diefstal bekenden, respectievelijk 2 jaar en 4 maanden, 2 jaar en 6 maanden en jaar gevangenisstraf. Tevens ving de rechtbank de behandeling aan van den roofoverval, welke Oudejaars nacht gepleegd werd op den landbouwer J. Snooij te Wieringen. Op beide zaken komen wij morgen uitvoerig terug. AANRIJDING IN DE KOORSTRAAT. Gistermorgen reed een personenauto over de Koorstraat in de richting Kerkplein. Bij nadering van den hoek LaatKoorstraat bemerkte de bestuurder een vrachtauto, ko mende vanaf de Laat. Hij remde, doch te laat, daar hij een wielrijder aanreed, die vanaf de Laat de Koorstraat naar de Heul overstak. De bestuurder van de personen auto gooide zijn stuur naar links om, doch deze manoeuvre kon de aanrijding niet meer voorkomen. Tegen den bestuurder is door de politie proces-verbaal opgemaakt. IN DEN BERM GERAAKT. Toen gistermiddag een vrachtauto in de Enderleinstraat voor een tegenligger uit week, zakte de wagen in den zachten berm. Het motorrijtuig i6 met behulp van een kraanwagen op straat gebracht. Door dit wegzakken is de bestrating beschadigd. Door Gemeentewerken is een en ander weer her steld. DE WERKZAAMHEDEN AAN DE SINGELS. De werkzaamheden aan de singelwegen zijn thans zoo ver gevorderd, dat heden morgen een begin kon worden gemaakt met de asfalteering. Op den hoek bij den Helder- scheweg is men begonnen en waar het werk vlug vordert, zal spoedig de Spoorstraat weer op normale wijze bereikt kunnen wor den. EEN MOOI SUCCES. De 17-jarige stadgenoot, die op de ten toonstelling van den bakkerscursus te Hoorn twee prijzen behaalde, is niet G. de Lange, zooals wij gister meedeelden, maar G. de Jonge, wonende in de Bruinvisstraat. SCHOORSTEENBRAND. Om 8 uur werd de politie gisteravond ge alarmeerd voor een schoorsteenbrand in de le Kanaalstraat. Onmiddellijk begaf men zich derwaarts met brandbluschapparaten, welke noodig bleken te zijn om den brand te blusschen. DIPLOMA BEHAALD. Onze oud-stadgenoot, de heer D. P. Tuyn, thans te Bandoeng (Ned. Indië) bij den Gouvernements-accountantsdienst werk zaam, behaalde heden het volledig diploma van het Nederlandsch Instituut voor accoun tants. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand April 94 patiënten en legden 1227 bezoeken af, waarvan 354 betalende' bezoeken, 77" bezoeken voor 't Aza en 94 gratis bezoe ken. Er werd 1 x den dr. geassisteerd en 4 de laatste hulp verleend bij 't afleggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde patiënten, legde 213 bezoeken af en heeft tweemaal den dokter geassisteerd. 13 RECTIFICATIE. De firma v. d. Idsert alhier verzoekt ons te willen mededeelen dat zij voor den bouw van een darmen-wasscherij bij het gem. slachthuis alhier niet had ingeschre ven voor een bedrag van 11.732, doch voor 11.237. PER BOOT NAAR AMSTERDAM. Op Hemelvaartsdag, wanneer zoovelen uit gaan, biedt de Alkmaar Packet weer een schitterende gelegenheid voor een dag genieten. Een boottocht naar Amsterdam is nog altijd een aantrekkelijkheid, welke nog verhoogd wordt door de mogelijkheid om per trein terug te keeren, zoodat men des te langer in de hoofdstad kan verblijven. Kaarten daarvoor zijn direct bij de afvaart te krijgen. Voor hen, die ook per boot terug willen, worden goedkoope dagretours uitgegeven. VEREENIGING VAN LEERAREN IN HET BOEKHOUDEN. Het 108ste praktij kbxameh van de Ver- eeniging van Leeraren in het Boekhouden (opgericht 1883) zal worden gehouden op Dinsdag 15 en Woensdag 16 Juni a.s. (over dag) in verschillende plaatsen in Nederland en in Oost-Indië, alsmede te Paramaribo (Suriname) en Willemstad (Curagao). Aan meldingsformulieren zijn gratis verkrijg baar bij den boekhandel. TWEEDE KAMER-VERKIEZING. Stemmen buiten de gemeente. Voor zooveel noodig wordt onder de aandacht van belanghebbenden gebracht dat zij, die zich na 1 Januari j.1. in deze gemeente hebben gevestigd en kiesgerech tigd zijn voor de 2e Kamer der Staten-Ge- neraal, in deze gemeente aan de stemming kunnen deelnemen. Het verzoek daartoe moet in persoon worden gedaan ter gemeente-secretarie vóór of uiterlijk op 12 Mei a.s. EIERENLIEFHEBBERS. Aan het bureau van politie zijn gistermid dag drie jongens ernstig onder handen geno men terzake het feit, dat zy uit een schuur in deze gemeente eendeneieren hebben ont vreemd. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 27 APRIL—4 MEI 1937. Nieuwe zaken: Alkmaar: Firma Scheppers en Timmer, St. Annastraat 1, instrumentmakerij en wikkelinrichting. De Kleine Winst, 2e Kanaalstraat 21, da meshoeden en manufacturen. Den Helder: P. K. Pala, Kanaalweg 174, sigarenzaak met aanverwante artikelen. Oudkarspel: A. van Vuure, Dorpsstraat A 102, bakker. Wijzigingen: Alkmaar: N.V. Algemeen Internationaal Trustee- en Accountantskantoor „Hey- koop", Zwolle; fil. gevestigd te Alkmaar, Oudegracht 198. Jac. Deutekom, Langestraat 96, sigaren magazijn; overgegaan aan de fa. P. Blaauw en Zoon, welke deze zaak als fil. voortzet. De Rijp: D. Nat, Rechtestraat 154, meel en veevoederfabriek; omgezet in een ven nootschap onder firma. Den Helder: Heldersche Uitgevers Mij. N.V. in liq., Kanaalweg 83, bestuurswijzi ging. „Amko", Amsterdamsche Kooplieden, Spoorstraat 23, winkel in confectie; in liq. getreden. Schagen: N.V. „Schager Fouragehandel", Loet E 191; bestuurswijziging. Texel: Sigarenmagazijn „Weverstraat", Weverstraat 30, overgegaan aan P. G. Maarschalkerwaard. Opheffingen: Den Helder: Zweed en van der Sluijs, Nieuwstraat 5, garagebedrijf. ARBEID VERKEERSPOLITIE. Bij de door de verkeerspolitie dezer ge meente in de maand April 1937 gehouden controles werden 42 processen-verbaal op gemaakt, terwijl 85 personen werden ge waarschuwd terzake slechte handremmen, stuurinrichtingen, spiegels, onduidelijke nummerplaten, achterverlichting, verblin dende verlichting, te snel rijden en autorij den met slechte banden. De processen-verbaal werden opgemaakt voor de volgende feiten: autorijden zonder goede remmen 1 autorijden zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs 2 autorijden en geen rijbewijs kunnen vertoonen 1 autorijden en geen nummerbewijs kun nen vertoonen 1 autorijden zonder kenteeken 1 autorijden zonder duidelijk zichtbaar letter en nummer 2 autorijden en het verkeer van rechts den doorgang niet vrij laten 2 autorijden en te veel personen naast den bestuurder vervoeren 4 motorrijden zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs 1 rijden met autobus zonder goedkeu- ringsbewijs 1 rijden met vrachtauto met te hooge lading 2 rijden met vrachtauto met te lange lading 1 rijden met vrachtauto breeder dan 2.10 M. en geen B-bord voeren 3 autobus besturen door persoon bene den 21 jaar 1 rijden met driewielige bakfiets zonder goede rem 1 wielrijden op het voor het algemeen rij verkeer bestemde weggedeelte 2 wielrijden en niet rechtshouden 3 wielrijden links in de bocht 1 wielrijden zonder bel 4 wielrijden en geen teeken tot richting verandering geven 4 wielrjjden en op het rijwiel een tweede persoon vervoeren 1 wielrijden in verboden straat 1 wielrijden zonder een hand aan het stuur 1 aanwezig hebben van voorwerpen op den openbaren weg zonder vergunning 1 Totaal 42 DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 bouwk. opzichter, 2 opz. teekenaars, 2 glas in loodzetters, 2 glazenwasschers, 1 stéenbikker, 1 steen houwer, 1 stratenmaker, 1 stratenm. op perman, 2 stuc. opperlieden, 2 tegelzetters, 10 betonwerkers, 30 opperlieden, 15 stu- cadoors, 33 metselaars, 15 voegers, 20 schilders, 105 grondwerkers, 73 timmer lieden. Groep metaalindustrie: 10 bankwerkers, 2 blikslagers, 2 carrosseriebouwers, 2 constructiewerkers, 1 electro-technicus, 7 electriciens, 3 fitters, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 6 klinkers, 12 loodgieters, 2 lijnwerkers, 3 machinisten, 2 machinetee- kenaars, 7 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 14 monteurs, 2 orgelma- Aqwda Bioscopen, City-theater, 8 uur, hoofdnummer San Francisco (sens.); hoofdrollen Jeanette Mac- Donald, Clark Gable, Spencer Tracy, Jack Holt e.a. (Geprolongeerd). Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Hemelvaartsdag om 2, 4.30 en 8 uur. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalion (Nederl. film, hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. (Geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Hemelvaartsdag om 2, 4.30 en 7.30 uur. Bioscoop Harmonie, half acht, eerste hoofdnummer Jan Ongeluk (hum.); hoofd rol Joe E. Brown; tweede hoofdfilm De 7 sleutels vanBaldpate (detectivefilm), hoofd rol Gene Raymond. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopen de voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Be dreigde levens (tendenz-film); hoofdrollen Diane Sinclair en Lyman Williams. Toe gang boven 18 jaa;. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Woensdag 5 Mei. 8.30 uur, De Unie, ledenverg. afd. Alk maar Centraal Genootschap kinderherstel lingsoorden en vacantiekolonies. Donderdag 6 Mei. (Hemelvaartsdag). 2 uur, Muziektuin, openlucht-samenkomst vrijz. godsdienstigen. 36.30 en 82 dancing in de Rustende Jager te Bergen. kers, 1 pianostemmer, 2 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, scheepsbouwers, 1 scheepstimmerman, scheepswerktu.gkundige, 11 smeden, 12 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 4 vuurwerkers, 3 wagenmakers, 1 werk tuigbouwkundige, 6 ijzerwerkers, 1 zand' bereider. Groep voedings- en genotmiddelen: 56 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 kisten plakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 4 koks, 10 slagers, 9 chocoladebewerkers, 1 off. choc. dragist, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbottelaars, 2 zuivelbereiders, 31 bak kers. Groep verkeerswezen: 59 chauffeurs, 6 koetsiers, li schippers, 1 kapitein- en 1 machinist binnenvaart, 20 pakhuisknechts, 26 magazijnbedienden, 5 kellners, 6 loop knechten, 1 hotelknecht, 1 emballeur. Groep houtbewerking: 18 meubelma kers, 7 stoffeerders, 7 mach, houtbewer kers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitserf 1 beeldhouwer, 1 kuiper, 1 bil jartmaker. Groep handel: 22 vertegenwoordigers, 6 winkelbedienden. Groep boek- en steendrukkerijen: 5 let terzetters, 2 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 14 tuinlieden, 25 landarbeiders, 3 bloemisten. Overige beroepen: 8 boekbinders, 3 was- schers, 1 kleermaker, 1 rietwerker, 4 schoenmakers, 1 port.-huisknecht, 1 verf- bereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, onderwijzer, 1 cartonnagebewerker, 1 papierbewerker, 1 controleur, 2 bedrijfs leiders, 8 incasseerders, 3 zakkenstoppers, 2 administrateurs, 1 boekhouder, 2 verple gers, 1 batiker, 1 secretarieambtenaar, 17 kantoorbedienden, 38 transport- en 250 losarbeiders. Gedeeltel. werkloos: Tabaksindustrie 9. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen 28. Vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedien den, 1 verkoopster, 3 huishoudsters, 2 werksters. Alkmaar, 1 Mei 1937. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE-WERKPLAATS voor jongens van 14 tot 24 jaar. _an de Cenfr. werkplaats kunnen wor den geplaatst: 4 timmerlieden, 1 automon teur, 1 electricien, 3 metselaars, 4 grond werkers. DE NUTSPAARBANK. Jaarverslag 1936. Aan het verslag over het jaar 1936 ont- leenen wij het volgende: Terwijl in 1935 aan de spaarders ca. 100.000 meer van hun spaarrekeningen werd terugbetaald dan door hen werd inge legd, heeft in 1936 in dit opzicht een omme keer plaats gevonden, immers werd ca. 25.000 meer ingelegd dan terugbetaald. De monetaire gebeurtenis van 26 Septem ber 1936, t. w. het verbod tot uitvoer van goud uit ons land, heeft den gewonen rusti- gen gang van ons spaarbankbedrijf opmer kelijk weinig beïnvloed. In SeptemberOctober werd meer terug betaald dan ingelegd, doch in November trad reeds een kentering in. Dat het spaardersaantal per 31 Dec. 1936 het getal 12.500 heeft overschreden geeft redenen tot veel tevredenheid, in het bij zonder nu meer dan voorheen tengevolge van werkloosheid velen gedwongen zijn hun laatste spaarpenningen aan te spreken en alsdan uiteraard op het aanhouden van een spaarbankboekje geen prijs meer stellen. Van het totaal aantal spaarders woonden er per 31 Dec. j.1. 10120 te Alkmaar, terwijl er 2382 elders (voorn.1. in de dorpen in de omgeving) gevestigd waren. Het aandeel in het totale spaarderskapi taal bedroeg voor de Alkmaarsche ingezete nen 2.915.917,25 (v. j. 2.935.543,90) en voor de ingezetenen der buitengemeenten 1.129.184,33 (v. j. 979.010,30). Onder dit laatste bedrag komen de spaarders te Heiloo yoor met f 275.014,98 (vt j. t 244.917.59), en die te Bergen met f 229.413,30 (v. j- 184.008,38). t De stijging van het aantal beha"d®'d! posten van inleg en terugbetaling met wijst er op, dat het groote practischenu van het aanhouden van een spaarrekening meer en meer wordt ingezien. Ingelegd werd in 1936 f 2.163.514,24 (V. 2.058.853,88) en terugbetaald 2.138.501,75 (v. j. 2.158.160,08). Er werd alzoo 25.012,49 meer ingelegd dan terugbetaald (v. j. f 99,306,20 minder in gelegd dan terugbetaald). De in 1936 ingelegde en terugbetaalde bedragen (omzet) beliepen tezamen f 4.302.015,99 (v. j. f 4.217.013,96). Op de inleggersrekeningen is in 1936 in het geheel f 108.324,72 aan rente bijgeschre ven (v. j. 108,139,71). Na bijschrijving der per 31 December 1936 verschuldigde rente klom het aan de inleg gers verschuldigde kapitaal (op 1 Januari 1936 3.914.554,20) tot f 4.045.101,58, d. i. een vermeerdering met f 130.547,38 (v. j. 6.307,71). In 1936 werden 1544 nieuwe boekjes (waaronder 381 aan op school sparende kin deren) uitgereikt (v. j. 1407), daarentegen 946 boekjes (waaronder 196 van schoolspaar- ders) ingetrokken (v. j. 883). Het aantal posten van inleg bedroeg 27234 (v. j. 25708), dat van terugbetaling 19605 (v. j. 17683), tezamen 46839 (v. j. 43391). Ten behoeve van de inleggers werd op de rekening der Spaarbank bij den Postchèque- en Girodienst bijgeschreven in 2230 posten, terwijl in 766 pósten op verzoek van inleg gers naar elders werd overgemaakt. Ten behoeve van 84 inleggers (v. j. 61) wordt door de Spaarbank bemiddeling ver leend voor het in ontvangst nemen van hun pensioen c.q. salaris. Ten behoeve van 52 inleggers (v. j. 44) wordt door de Spaarbank bemiddeling ver leend voor het in ontvangst hemen van de hun toegekende ouderdomsrente. Bij verhuizing van inleggers naar elders kan het tegoed kosteloos naar een andere bijzondere Spaarbank (mits lid van den Ne- derlandschen Spaarbankbond) worden over geboekt. In 1936 werd van andere spaarbanken ont vangen ten behoeve van 39 (v. j. 75) zich in Alkmaar vestigende personen 35.491 (v. j. 53.473), terwijl voor 94 (v. j. 66) naar elders vertrokken personen totaal 57.885 (v. j. 27.734) naar andere spaar banken werd overgeboekt. Financieele uitkomsten van het spaarbankbedrijf. De bedrijfsuitkomsten der spaarbank zyn wederom bevredigend. De daling van den algemeen geldenden rentevoet voor staats- en gemeentelijke obligaties had in het algemeen een aanzien lijke stijging der koersen van de effecten tot gevolg. Dat deze stijging ook voor de spaar bank beduidend was, moge blijken uit het voordeelig koersverschil ad 124.929,17. Dit bedrag werd in zijn geheel, verhoogd met f 70.83 uit de gewone reserve, overgeboekt naar een gecreëerde rekening: Reserve voor koersverschillen op effecten. Ten aanzien van de hypothecaire vorde ringen vermelden wij, dat de rente over het algemeen regelmatig binnenkomt. Verkoop van perceelen krachtens art. 1223 B. W. vond in 1936 eenmaal plaats. Uit de opbrengst kon het restant der betreffende hypotheek niet geheel worden voldaan. Het tekort, verhoogd met renteachterstand en kosten tezamen 1419,34, werd afgeschre ven op de rekening: Reserve voor hypothe caire belangen. (Wordt vervolgd.) £uchtoaact ONZE POSTVLUCHTEN. De stand der postvliegtuigen is: Djalak (thuisreis) te Bandoeng, Nachtegaai (uit reis) te Jodhpoer en Kievit (thuisreis) te Jodhpoer. DE RIETVINK NAAR INDIE. Woensdagmorgen 5 Mei zal het K.L.M.- vliegtuig Rietvink van Amsterdam naar Ba tavia vertrekken. £aatste Aecichiett Ongecorrigeerd. PRINSELIJK PAAR BIJ DEN RAAD VAN STATE. H. K. H. prinses Juliana en Z. K. H. prins Bernhard der Nederlanden heb ben hedenmiddag de wckelyksche vergadering van den Raad van State in de Residentie bijgewoond. VLIEGTUIG OVER DEN KOP GESLAGEN. Inzittenden ongedeerd. Vanochtend 11.15 uur wilde een marine- vlietuig van het type Fokker C. 1 de F. 4, op Welschap (Eindhoven) landen. Het toestel kwam echter te hoog binnen en zou daarom terug vliegen teneinde opnieuw een landing te beproeven. Bij het gas geven echter pakte de motor niet met het gevolg, dat de F. 4 door het hek aan de wegzijde van het veld vloog, met de wielen in een sloot aan de overzijde van den daar liggenden weg kwam en in het bouwland over den kop sloeg. Het toestel werd zwaar gehavend, doch de bemanning kwam er zonder eenig letsel af. DE VERKEERSSTAKING TE LONDEN. De dag van heden rustig verloopen. De Londenaars, die thans vier dagen ver stoken zijn van autobussen, schijnen zich steeds beter aan te passen. Zij, die op be trekkelijk korten afstand van hun werk plaats wonen, geven er de voorkeur aan te wandelen, teneinde de treinen en trams niet over te belasten. Vroeg in den ochtend moest de politie het verkeer regelen bij de sta tions in de voorsteden. Bij sommige stations had zich een queue van een halve mijl lengte gevormd en de treinen waren zoo vol, dat velen niet konden uitstappen op de plaats waar zy moesten zijn en gedwongen waren mee te rijden tot het eindpunt. Ook bjj de tramhaltes en bij de stations van den onder- grondschen spoorweg in de binnenstad moest de politie het verkeer regelen. DE MELKVEE-HOUDERS. Bezwaren tegen den lagen melkprijs. De Zuid-Hollandsche Bond van Melk veehouders heeft vanochtend te Rotter dam een buitengewone algemeene leden vergadering belegd, ter bespreking van den ongemotiveerd lagen melkprijs. Daar in heeft de voorzitter, de heer Vaandra ger,' medegedeeld, dat de besturen van den Utrechtschen en den Noordhollandschen Bond vanmiddag een onderhoud met den minister zouden hebben om te trachten de door de Zuivelcentrale ingevoerde verla ging van 1 cent ongedaan te maken. Na uitvoerige discussie waaruit duidelijk de groote ontevredenheid over de inge voerde verlaging bleek, besloot de ver gadering het resultaat af te wachten, van de bespreking met den minister en wanneer dit negatief zóu zijn, a.s. Dinsdag opnieuw in vergadering by'een te komen. ^cooittaaal Ongeluk. Zondagavond liep het 7-jarig zoontje van den heer P. K. van het erf en stak plotseling den weg over. Juist passeerde er een auto,, waar het ventje tegen aanliep. Aanvankelijk meende men, dat het goed was afgekomen, doch Maandagmiddag ver ergerde de toestand en werd het knaapje naar een ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Men vreest het ergste. Processen-verbaal. De rijkspolitie heeft Zondag de ijsver- koopers by de bedevaartsplaats gewaar schuwd, dat B. en W. geen vergunning ge ven voor het innemen van een standplaats. Toen B. en zyn zoon dat blijkbaar niet wil den begrijpen, is proces-verbaal tegen hen opgemaakt. We vernamen dat B. en W. van oordeel zijn, dat bij het drukke verkeer op den smallen weg de ijs wagens gevaar ople veren. van Dinsdag 4 Mei 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorig STAATSLEENINGEN 4 Nederl. 1934 101»/,, 4 Ned.-lndië 1934 101% 5X Duitschl '30 m. verkL 31 l/e BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. CerL v. 250 Koloniale Bank Ned lnd. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Deltt Cert. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned lnd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. r» - 152 189 148 158»/, Ö4I/4 82»/, 247 326»/, 158% 63 37U/, 63'/j /'/is 40 28»/, 10%, 74%, 71/4 .489 224 1661/4 34»/. 22.00 1581/, 170 386»/. 406i/, "IV, 13V,6 29H/, 226 242 107% 1641/, 6#/w 128 128'/4 2401/, 314 327V, 63V, 413/, 27'/, 105 10Vs -coupon 3901/, J.4.V, 41% 21» 131 V.-V4 Rediang Lebong Dordtsche Petr. Kon Petr. -- Perlak Phillips Oil Shell Union 21 Tide Water Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber 226 Hessa Rubber 242 Oostkust 1 Serbadiadi Interc. Rubber Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Deli Batavia Oude Deli Senembah Atchison Topeka Southern Paciiic Southern Railw. CerL Union Paciiic Canadian Pac §Noteering per 50. x) ex-< •jExclaim. 'Exdivldend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. laatste k 2.30-2.45 101»/, 31 15U/, 189 148 157»/, 65-1/, 84}. Si/, 248 338-40 161'/, 63 38»/i,.| 63i/,-V, 2 40-1%. 28V.-9i 74«-/i,-5i 7'/, 490.1 224 167%-8 33»/, 22 00 160 170 288'/,* 229 245-% 110 170»/, 5%-%8 127'/, 128»/, 227-0 315'/. 326-8 63% 42 27»/, 105 New-York Londen Berlijn Parijs Vorige koers: 1.82'/,, 8.997, 'i« 73,30 Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag 41.72 40.17% 46.40 45.22)4 9.65 6.37* Heden 1.82% 8.09'/, 73.29 8.19% 30.78 41.71 40.17 X 46.40 45.22X

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2