Nogmaals de dempingsplannen. Stad en Ch Kamer van Koophandel. Ledenvergadering in het Raadhuis te Den Helder. Aan den Raad van de gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: Geven met verschuldigden eerbied te ken nen: De gezamenlijke besturen van: le. De Alkmaarsche Vereeniging voor den Handeldrijvenden eA Industrieelen Midden stand; 2e. De R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", gevestigd te Alkmaar; 3e. De Christelijke Middenstandsvereeni ging, gevestigd te Alkmaar; dat zij met belangstelling hebben kennis genomen van de, op initiatief der buurtver- eenigingen van het Verdronkenoord, de Mient en de Langestraat ondernomen actie voor de demping van het Verdronkenoord, eventueele demping van Steenenbrug tot Steenenbrug, en met groote interesse de dis cussies met betrekking tot dit onderwerp hebben gevolgd op de vergadering, belegd door de voormelde vereenigingen in de Har monie te Alkmaar op 3 Mei 1937; dat naar aanleiding van deze discussies overtuigend is gebleken, dat de demping van het Verdronkenoord niet zoozeer raakt het belang van de meest in de nabyheid lig gende straten, doch hierin vooral moet wor den gezien een algemeen stadsbelang, dus óók een belang waarbij de Alkmaarsche Handeldrijvende en Industrieele Midden stand zich ten nauwste betrokken acht, op grond waarvan requestranten hebben ge meende de actie, deze materie betreffende, geheel van het op voormelde vergadering samengestelde voorloopig comité, te moeten overnemen en voort te zetten; dat de gezamenlijke besturen der plaatse lyke Middenstandsorganisaties deze zaak juist op het huidige tijdstip van groot belang achten, aangezien ten gevolge van de ver nieuwing van de walmuren aan de Mient, gebeurtenissen hebben plaats gevonden, die in verband met de vraag betreffende de demping van het Verdronkenoord, subsi diair van het gedeelte tusschen de beide Steenenbruggen, deze kwestie wederom in hooge mate actueel maken en de beantwoor ding van de gestelde vraag, buitengewoon urgent: dat immers de Steenenbrug by de Mient, als gevolg van de genoemde werkzaamhe den voor een groot gedeelte is ingestort, het geen onafwendbaar tot gevolg heeft dat groote kosten zullen moeten worden besteed om de, door de natuurkrachten veroorzaakte achade, weer te herstellen; dat de besturen der plaatselijke Midden standsorganisaties tot de conclusie zijn ge komen dat deze kosten niet direct voor ver nieuwing en reparatie behoorcn te worden aangewend, aangezien het stadsbelang vor dert, dat ernstig worde overwogen de vraag of niet althans het gedeelte tusschen de bei de Steenenbruggen, moet worden gedempt; dat immers door de demping van dit ge deelte Alkmaar de beschikking zou krijgen over een goede verkeersweg in de binnen stad, waardoor het vraagstuk, hoe in den toekomst het steeds toenemende verkeer, speciaal met het oog op het autotourisme, uit de binnenstad moet worden afgevoerd, reeds voor een belangrijk gedeelte zou zijn opgelost; dat thans de situatie is ontstaan dat dit niet geringe verkeer steeds aan het einde van de Langestraat, dus op de Mient, als in een fuik vast loopt, hetgeen zelfs al ten ge volge heeft dat de tourist, juist in verband met deze moeilijkheden, Alkmaar gaat ver mijden, in plaats van het te bezoeken; dat ook de voor het verkeer aangewezen autoriteiten bijna voortdurend de moeilijk heden, als gevolg van deze situatie onder de oogen moeten zien, met name hoe de rege ling van het verkeer zal dienen te geschie den, zulks met vermijding van, voor het za kenleven in de Alkmaarsche binnenstad al te zeer remmende bepalingen; dat requestranten geenszins de neiging hebben het Alkmaarsch stedenschoon te doen verdwijnen, doch van oordeel zijn dat een juiste welvaartspolitiek, speciaal voor handel en nijverheid vordert, dat een klein stukje oud-Hollandsch stedenschoon, op welk gebied Alkmaar over zooveel histo risch kostbare monumenten beschikt, moet worden opgeofferd voor het belang van han del, verkeer en tourisme, dat naar hunne meening zwaarder weegt; dat zij, ter versterking van dit argument meenen te moeten verwijzen naar voorbeel den uit de praktijk en naar steden als Veere, Enkhuizen, Hoorn en andere plaatsen, waar veel oud stedenschoon is te bewonderen, maar welke plaatsen toch geen van allen aan deze groote historische bezittingen een voldoende bron van welvaart hebben kun nen ontleenen. dat requestranten voorts van meening zijn dat de kosten, te besteden aan een ge deeltelijke demping van het Verdronken oord, zooals vooropgesteld, in de toekomst zeker uitzicht zullen geven op rendement, aangezien het onomstootelijk vast staat dat deze verbetering aan het geheele Alkmaar sche zakenleven ten goede zal komen; dat trouwens toch in de onmiddellijke toekomst bij het bestendigen van den be- staanden toestand kosten zullen moeten wor den gemaakt voor de vernieuwing van de walmuren van dit gedeelte van het Ver dronkenoord, hetgeen de ervaring blijkens de plaats gehad hebbende instorting leert en zulks requestranten nog sterkt in het door hen, hiervoren uitgesproken oordeel, waar bij tevens nog kan worden opgemerkt, dat door de demping, met de daaraan verbonden voordeelen, Alkmaar met meer recht zijn plaats als het belangrijkste centrum van Noord-Hollandsch Noorderkwartier zal kun nen behouden: met conclusie: le. dat thans een toestand aanwezig is bij de Steenenbrug die voorzieningen gewenscht maakt, doch requestranten van oordeel zyn dat de werkzaamheden aldaar moeten wor den beperkt tot het strikt noodzakelijke; 2e. dat zulks vanzelf medebrengt, en re questranten er bij uwen raad met klem op aandringen, dat de beslissing tot demping van het Verdronkenoord, althans reeds van het gedeelte tusschen de beide Steenenbrug gen, als zeer urgent, ten spoedigste in uit zicht zal worden gesteld. Alkmaar, 7 Mei 1937. Namens de Besturen der drie requestreerende Middenstandsorganisaties: (w.g.) J. W. A. HEUSEVELDT. (w.g.) G. J. W. GOES. (w.g.) H. VERVELD. Voor kennisgeving aangenomen onder de dankbare opmerking van den voorzit ter, dat de school, wier bestaan onzeker was geworden, nu dus voorloopig behouden blijft. -poorwegbelangen Besloten werd adhaesie te betuigen aan het verzoek van het gemeentebestuur van Gouda inzake verbetering van de spoorver binding Amsterdam-Rotterdam via Gouda. De heer K o ls t e r, lid van den Spoorweg raad, zei dat de reeds vaak gevraagde verbe tering van de aansluiting te Amsterdam van Utrecht uit de richting Alkmaar in 1940 tot stand zal komen, als de spoorwegwerken in de hoofdstad gereed zijn. Het spoorwegverkeer Alkmaar-den Helder zal verbeterd worden door het laten rijden van nieuwe motorwagens. De K. v. K. en F. voor Hollands Noorder kwartier heeft Woensdag, zooals vrijwel ge regeld eens per jaar gebeurt, een vergade ring gehouden ten raadhuize der gemeente den Helder. Afwezig waren de heeren Rin gers (wegens ziekte), Kramer, Lind, Moens Hobel en Blaauboer, allen met kennisgeving De voorzitter, de heer S. W. A r n t z, sprak in zyn openingswoord een bijzonder welkom tot den burgemeester van den Helder, den heer Ritmeester, van wien spr. hoopte, dat ook hij zijn meening over de te behandelen onderwerpen zou kenbaar maken. Spr. bracht hem voorts dank voor de gastvrij heid, te mogen vergaderen in het Heldersche stadhuis. De middenstand en de steun verlening B aan werkloozen. Ingekomen was o.a. een afschrift van een adres der K. v. K. te Tiel, gericht aan den minister van sociale zaken betreffende extra hulp aan werkloozen (steunverleening B) In dit adres werd op een drietal gronden de wenschelijkheid bepleit om den middenstand in te schakelen in die steunverleening: 1. de keuring der te verstrekken goederen (voor al indien het artikelen met verschillende maten betreft) zal beter door de handela ren in die goederen kunnen geschieden dan door een door den minister aan te stellen persoon; 2. van artikelen welke niet van maten afhankelijk zijn (b.v. dekens) zal de distributie door den middenstand goeakoo- per zijn dan wanneer die van regeerings- wege geschiedt; 3. het wordt een onbillijk heid geacht de winkeliers in deze zaak uit te schakelen, omdat zij door de verminderde koopkracht van de werkloozen reeds groote schade ondervinden doordat juist de aan koop van die artikelen, welke onder den B- steun vallen, door de werkloozen noodge dwongen moet worden achterwege gelaten. De heer S c h m a 1 z adviseerde tot het steunen van het adres. De heer Grunwald voelde meer voor een aandrang tót verhooging van den steun in geld voor de werkloozen. Dat zal voor den middenstand beter zijn dan het distri- bueeren van artikelen met een minimale winst, zooals gebeurt met de levensmidde len, op welker winstmarge nog steeds weer beknibbeld wordt. De heer Col tof vond inschakeling van den middenstand wel voldoende, de betrok ken werkloozen hebben toch vrijheid om te koopen waar zij willen. De heer Ritmeester zei, dat het ge meentebestuur van den Helder bezwaar heeft gemaakt tegen het gedeeltelijk uitkee- ren van den B-steun in goederen, omdat daaraan heel wat bezwaren vastzitten, voor al ten aanzien van de soort van artikelen, welke door de regeering worden verstrekt. Er zyn b.v.'tal van menschen die geen be hoefte hebben aan dekens, terwijl toch vaak ook voor dezen die artikelen gestuurd wor den. Wat de regeering nu doet is onjuist en onbillijk tegenover de winkeliers. Na nog eenige besprekingen werd beslo ten een adres te verzenden aan de regeering in den geest als het Tielsche adres en voorts aan de middenstandsvereenigingen en ge meentebesturen in dit district te vragen evenzoo te doen. De titel van makelaar. Dito van de K. v. K. te Dordrecht, gericht Missive van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart betreffende de hervorming van den kalender. Hierin werd medegedeeld, dat de nationale commissie tot de volgende eindconclusie is gekomen na ingesteld onderzoek: 1. Zij spreekt zich uit voor handhaving van den Gregoriaanschen kalender; 2. Zij verzet zich niet tegen kleine veref feningen; 3. Zij verwerpt den blanco dag en ook het 13-maandenplan, zelfs wanneer de blanco dag internationaal mocht worden aangeno men; 4. Zij aanvaardt de vaststelling van Pa- schen tusschen 8 en 15 April. Na korte bespreking werd deze eindcon clusie zonder stemming goedgekeurd. De landbouwordeningswet. Zeer uitvoerige besprekingen werden ge voerd over het ingediende voorontwerp landbouwordeningswet 1937, mede naar aan leiding van de hieromtrent door den Ned. bond van handelaren in aardappelen aan den minister kenbaar gemaakte opmerkin gen. Vooral de heer Bonnet toonde z'ch een sterk tegenstander ervan, omdat elk initiatief van den handel zou worden ge dood, wijl immers niets meer mag worden gedaan zonder toestemming van de Raden, die zullen worden ingesteld. Spr. was ervan overtuigd, dat de handel zelf beter dan die Raden wegen zal kunnen vinden waarlangs verbetering is te bereiken. Komt de land bouwordeningswet tot stand, dan worden alle handelaren ambtenaren en gaan we denzelfden kant op als Duitschland, waar de handel is lamgelegd en zelfmoord en krank zinnigheid voorkomt bij wanhopig geworden kooplieden. Spr. beschouwde den gedachten- gang van het ontwerp als een poging om te laten blijven bestaan de crisismaatregelen, en van die noodzaak was spr. lang niet over tuigd. De heer Grondsma sloot zich hierbij aan. Destijds is door de regeering gezegd, dat de crisismaatregelen zoo spoedig mogelijk zouden moeten verdwynen en nu dat on- moelyk is, moest er toch een groote vereen voudiging komen. Het onderhavige ontwerp geeft echter noch het een noch het ander. Het is eigenlyk een 'nieuwe machtigingswet voor den minister en daarmede moet men voorzichtig, zei spr., die zich ééns verklaarde met ir. Dyt in zyn onlangs te Alkmaar ge houden redevoering, toen hy voor den han del zoo groot mogelijke vrijheid bepleitte. Met dit wetsontwerp gaan wij de knecht schap in, zei spr. Verschillende andere heeren gaven voorts nog blijk van hun afwijzend standpunt tegenover het nieuwe wetsontwerp. Het wetsontwerp tot beperking van vestiging van industriebedrijven. Te dezen aanzien sloot de vergadering zich aan bij het instemmend advies van de Kamer van Koophandel te Amsterdam, die de zaak zeer nauwkeurig had bekeken. Een hijschkraan te Alkmaar. Op advies van den voorzitter werd beslo ten aan den gemeenteraad te Alkmaar te vragen van gemeentewege een hyschkraan aan te schaffen tert dienste van de haven, nu de eenige kraan alhier is verkocht door de eigenaren. Na het overlijden van mr. W. C Bosman. toe alleen geldt voor de plaatsen aan de voormalige Zuiderzee. De burgemeester van Den DenHelder bevestigde een en ander, Inderdaad is de afsluitdijk een der groote oorzaken voor den achteruitgang, want Wie ringen en Harlingen voelen dit ook al, voor al Wieringen. Wel is in de tweede Kamer een motie aangenomen om de Zuiderzee steunwet ook toe te passen op de bedrijven in Den Helder en Texel, maar zij is nog niet uitgevoerd, omdat men niet weet onder welk ministerie dit zou moeten vallen, waterstaat of landbouw. Maar op die wet kan toch het bestaan van Den Helder niet worden geba seerd. Voor die stad is belangrijker, dat de maaswijdte der netten is vergroot en de scheepvaartinspectie versterkt, met als ge volg dat verschillende schepen moesten wor den stilgelegd. Bovendien wordt naar ons gevoelens, zei spr., IJmuiden als visscherij- plaats te veel bevoorrecht. Het zou voor ons goed zijn, als we kotters hadden en dat er dan gelegenheid bestond hier te markten, Spr. meende, dat hier voor de regeering de taak is weggelegd helpend op te treden. Nadat spr. nog zijn voldoening had uitge sproken over het kunnen bijwonen van deze vergadering en dank had gezegd voor de gelegenheid om over een paar punten zijn meening te mogen zeggen, volgde sluiting van de openbare vergadering. BOND VAN PLUIMVEE VEREENIGINGEN IN NOORDHOLLAND. De B. P. N. H. hield Woensdag een jaarvergadering te Alkmaar in café Central aan het Hofplein. De voorzitter, de heer W. R. Drost, bur gemeester van Kwadijk, Middelie en War- der, opende, en heette in het bijzonder welkom den pluimveeconsulent, den heer van Asperen Vervenne. Ingekomen was een schrijven van de afd. Helder, die om financieele redenen moest bedanken, evenals de afd. Wijdenes. Wie- ringen liet niets van zich hooren, maar be taalde geen contributie. Op voorstel van het bestuur werd besloten om haar, wan neer niet vóór 15 Juni wordt betaald, te royeeren. De voorzitter deelde mede, dat de fusie van de federaties Noordholland, Zuidhol land, Utrecht en Zeeland nog niet haar be slag heeft gekregen. De heer v. d. Garde (Schoorl) stelde voor om samenwerking te zoeken met Utrecht, dat wel bereid is. Dit zal dan voor de an dere provinciën een prikkel zijn. De secretaris, de heer C. Kwant te Ber gen, meende, dat men geen prys stelde op zulk een hechten band. Misschien is men voor urgente pluimveebelangen bereid samen te werken. Aan het bestuur werd mandaat verleend om te handelen naar eigen inzicht. De heer van Asperen Vervenne was op verzoek van de vergadering bereid om een en ander te bespreken; een fusie leek wel van belang te zijn. De heer Kwant bracht een keurig jaar verslag uit, waarin o.a. geconstateerd werd, dat de resultaten van het bedrijf nog ver van gunstig zyn. In 1929 werden 29.34.000 K.G. eieren uit gevoerd tot een bedrag van 70.000.000. In 1936 waren de cijfers 64.737.000 K.G. met een bedrag van 24.617.000. De export was het geringste in 1933, de prijzen het laagste in 1935, daarna is stijging gekomen. Van de eierveilingen te Alkmaar, Roermond en Enschede stond Alkmaar van 1929 tot 1936 aan den spits met de pry'zen. Deze waren in 1929 gemiddeld f 6.78 K en in 1936 3.12 per 100 stuks. De rekening en verantwoording werd aangehouden. Voor de vacatures in het hoofdbestuur (dagelij ksch bestuur) werden candidaat gesteld: (vac. Braak) de heeren K.' Tolman te Monnikendam en H. Fuchs te Waterland. In de vacature-Vos de heeren Jb. Buijs te Oostzaan, K. Tolman te Monnikendam en H. Fuchs te Daterlar.d. Gekozen werden de heeren K. Tolman en Jb. Buys. eerst in het bestuur te behandelen en het advies van den consulent in te winnen, trouwens zou het laatste voor alle voor stellen gewenscht zijn. Hiertoe werd be sloten. Dezelfde gedragslijn zal ook gevolgd worden ten aanzien van het voorstel-Ber- gen: Oprichten van- en meer gelegenheid geven voor fok- en vermeerderingsbedrij- ven in Noordholland voor leghorns (R. I. R.) Pluimveedag. De afdeeling Bergen zal gaarne de gas ten ontvangen. De voorzitter gaf nog gelegenheid aan de afdeelingen om zich uit te spreken vóór 1 Juni a.s. Zoo er geen aanmelding komt, zal de pluimveedag in Bergen zyn. Na gehouden rondvraag volgde sluiting. VERTROKKEN PERSONEN. D. de Wit, winkelbediende, R.K., van Nieuwes.oot 14 naar Heiloo. E. A. H. Kuij- bers. geen, van Egmonderstraat 22 naar Am sterdam. A. Brugman, dienstbode, N.H.# van Zocherstraat 12 naar Hoogkarspel. A. J. Buil, hotelknecht, R.K., van Langestraart 55 naar Doetinchem. W. H. Aarts, wis- sellooper, D.G., en gezin, geen, van Karl Marxstraat la naar den Helder. M. J. Kor- ver, z.b., geen, van Varnebroek 1 naar Nieu- wer-Amstel. Wed. Th. J. van Vegten, z.b., R.K., van Hofstraat 26 naar den Helder. W. van Slooten, z.b., N.H., en echtg., van Stationsweg 116 naar Bergen (N.H.) J. Degenaar, z.b., D.G., van Emmastraat 95 naar Amsterdam. J. Ph. Markusse, sla gersknecht, N.H., van Fnidsen 121 naar Hal steren (N.B.) E. Halff, poelier, G.K., en echtg., van Stuartstraat 3a naar Egmond aan Zee. J. J. Halff, poelier, G.K., en gezin, R.K., van Dahliastraat 15 naar Egmond aan Zee. A. Thesing, z.b., R.K., en kinderen, geen, van Wolfpad 3 naar Amsterdam. A. van Gogh, rijkstuinbouwconsulent, geen, en gezin, D.G., van Emmastraat 83 naar Voorburg. G. M. Hazes, h.i.d.h., R.K., van Schermerweg 2 naar Wormer. F. R. van Rosevelt, kantoorbediende, N.H., van Lin- denlaan 103 b naar Amsterdam. Wed. A, Reich, huishoudster, E.L., van Emmastraat 83 naar Voorburg. M. Schouten, ver pleegster, N.H., van Prinses Julianalaan 14 naar 's-Gravenhage. Wed. H. Gerritsen, .b., en dochter, N.H., van Houttil 5 naar Heiloo. A. C. van Straten, dienstbode, R.K., van Luttik Oudorp 28 naar Zype (N> H.) M. H. A. Siezen, ass.Ld.h., N.H., van Wilhelminalaan 11 naar Amsterdam. A. Neles-Schoen, z.b., en dochter, geen, van Groenelaantje 14 naar den Helder. C. J» van den Braak, vertegenwoordiger, geen, van Tesselschadestraat 3 naar Frankrijk. A. .J J. Deijmann, tuinbouwkundige, geen, van Spoorstraat 52 naar Frankrijk. H. H. I. Funke, z.b., geen, van Bisschop Botte- mannestraat 64 naar Eindhoven. P. M, Burger, z.b., R.K., van Emmastraat 55a naar HarenkarspeL H. Stekelbos-van de Nes, z.b., N.H., van Oosterburgstraat 13 naar Ber gen (N.H.) J. Jonker, emballagemeester\ en gezin, geen, van Bisschop Bottemannestr, 70 naar Heiloo. J. Kuipers, bouwkundig opzichter, N.H., van Lyceumstraat 59 naar Schagen. A. O. Wenzel, naaister, D.E, van Heiligland 28 naar Wormerveer. J. Th. J. M. Groefsema, ass.-machinist, en echt- gen., R.K., van Noorderkade 18 naar Oudorp (N.H.) H. M. Kesler, z.b., en echtg., en zuster wed. R. Zomerdijk, geen, van Lange straat 76 naar Heiloo. Voorstellen van de afdeelingen. Bij de mededeeling van het verzenden van ee,n condoleantie-schrijven aan mevr. Bos man bij het overlijden van haar echtgenoot sprak de voorzitter, terwijl de leden gingen staan, eenige hartelijke woorden aan diens adres. Hij noemde den overleden oud secretaris der Kamer een man, die door zyn grooten arbeid in handel en bedryf, speciaal op het terrein van de scheepvaart, een zeer bekende figuur is geweest in deze streek, wiens heengaan een groot verlies mag wor den genoemd. Vestigingswet kleinbedrijf. Als leden van de commissie, bedoeld in art. 13 van de vestigingswet kleinbedrijf, werden benoemd de heeren Moens, Schmalz, Endel, Coltof en Lind. Als vertegenwoordigers der Kamer bij de mondelinge examens van de handelsschool werden aangewezenvoor de school te Den aan den minister van justitie, betreffende de jg Heldersche leden en voor die te makelaardij. Uitvoerig wordt hierin bepleit Alkmaar de heeren Grondsma en Arntz en om aan het verleenen van den titel „make laar" positieve voorwaarden omtrent inte griteit en vakbekwaamheid van den betrok kene te verbinden. De heer Kluitman zei, dat deze kwestie in de commissie voor verordeningen reeds u u» u-11 V 1 I inmirrn ic en Hat ziï Geestmer-Ambacht, verzocht om een rap- verschillende keeren besproken is en dat zy als plaatsvervangers de heeren Kluitman en Valkering. Rondvraag. De heer Bonnet, sprekend over den slechten economischen toestand in het tot dezelfde conclusie is gekomen, uitgezon derd den eisch van ervaring, want die kun nen de makelaars niet bezitten alvorens zij in de practijk reeds geruimen tijd werkzaam zijn geweest. De commissie was er dan ook voor het adres te steunen, behoudens die voorwaarde. Overeenkomstig dit advies werd besloten. De handelsschool te Alkmaar. Mededeeling van B. en W. van Alkmaar, port te doen samenstellen over de oorzaken voor die inzinking en over hetgeen de re- geermg en deed en had moeten doen. De voorzitter vond dit een nogal moeilijke en in elk geval zeer omvangrijke en tijdroovende taak, maar beloofde er in het bureau der Kamer over te zullen spre ken. De heer K o 1 s t e r vestigde er de aan dacht op, dat Den Helder als visscherij- plaats zeer sterk achteruitgaat, vooral ook waaruit blijkt, dat het voorshands door de I tengevolge van het leggen van den afsluit- regeering niet wenschelijk wordt geacht dyk; als het nog een paar jaar zoo door aan het toekennen van extra-bydragen uit gaat, is de stad ten doode opgeschreven. Spr. het werkloosheidssubsidiefonds aan deze ge- vroeg of de K. v. K. niet iets kan doen om meente de voorwaarde te verbinden, dat de I Den Helder mogelijk te maken te profitee- handelsschool moet worden opgeheven. ren van de Zuiderzee-steunwet, die tot nu j De Waterlandsche afdeeling wenschte aan sluiting bij het Comité van Actie tegen de gAanrechten. De heer Fuchs verdedigde dit vootstel. De voorzitter en ook de heer van Aspe ren Vervenne waren van meening, dat het geen effect sorteerde. Wat gedaan is de laatste toonde het met cyfers aan is in het belang der pluimveehouders geweest. De chaos, aldus de voorsteller, is te wyten aan de graanrechten. De pluimveehouder verarmt en de regeering is doof. Groningen, Friesland en Zeeland steunen onze actie. Het is dringend noodig, om door te gaan. De heer Zeeman (Heiloo) was een tegen stander. We kunnen de graanrechten niet missen, zei hy. Het voorstel van Waterland werd met i stemmen tegen aangenomen. Waterland en Oostzaan stelden voor po gingen te doen om te geraken tot soepeler toepassing der teeltregeling (i.c. ruimte bepaling) ten behoeve van het stichten van fok- en vermeerderingsbedrijven voor een den. De heer Buys (hoofdbestuur) ver dedigde het voorstel. De bedoeling is, dat men niet zoo afhankelijk is om eieren te koopen. Nu kosten de eieren (van bepaalde rassen) ongeveer 12 cent per stuk. Willen we 75 procent bevruchte eieren krijgen, dan moet de regeering ons helpen. De z.g. risico moet niet voor ons zijn. De heer van Asperen Vervenne meende, dat we het kunnen probeeren. Doch het moet van de afdeelingen of personen uit gaan, de bond kan het steunen. In dezen geest zal gehandeld worden. Oostzaan en Dirkshorn stelden voor: Ver ruiming van broedvergunning voor de kip penhouders en uitbreiding van fok- en ver meerderingsbedrijven voor N.H. blauwen, door de eisch voor legcontrole voor dit ras uit de regeling te schrappen. Ook deze voorstellen werden uitvoerig besproken. De voorzitter stelde voor om deze materie INGEKOMEN PERSONEN. E. C. van Wonderen, dienstbode, R.K., van Bergen (N.H.) naar Forestusstraat 16. J» W. Stam, techn. ambtenaar, en gezin, G.K., van Soerabaja naar Wagenmakersstraat 5. D. Frankenoudt, z.b., N.H., van Bergen (N.H.) naar Krelagestraat 1. G. de Boer, verwarmings-technicus, N.H., van 's-Graven hage naar Corfstraat 32. J. Lensen, melk» slijter, N.H., van Zijpe naar Hoogstraat 12. M. PJantinga, D.G., van Nieuwe Niedorp naar Hoogstraat 12. G. J. Koppenol, chauffeur, N.H., van Schiedam naar Spoor straat 78. M. N. de Waard, grondwerker, en gezin, en stiefzoon Y. H. Boelhouwers, chauffeur, R.K., van Egmond-Binnen naar Baansloot 3. A. Mol, z.b., geen, en echtg., N.H., van Heiloo naar Kennemerstraatweg 174. D. Rosendal, leerl.-verpleegster, G.K, van Ermelo naar Wilhelminalaan 11. Th. J. C. Verduin, z.b., R.K., van Huissen naar Lyceumstraat 9. B. Bouma, dienstbode, N.H., van Sint Pancras naar Regulierslaan 21. J. H. Rutten, kleermaker, R.K., van den Helder naar Stationsstraat 65. W, Stienstra, verpleger, N.H., van Castricum naar Spoorstraat 49. G. J. Roos, machinist koopvaardij, en gezin, N.H., van Haarlem n. Langestraat 96. A. M. Verschuur, dienst bode, N.H., van Amsterdam naar Verdron kenoord 65a. C. M. Hageman, R.K., van Voorhout naar Metiusstraat 2. C. S. Elsen- doorn, banketbakker-kok, R.K., van Utrecht naar Julianastraat 9. A. M. Dekker, dienstbode, R.K., van Harenkarspel naar v. Everdingenstraat 18. P. A. ter Horst, huishoudster, N.H., van Emmen naar Ken- nemersingel 6. M. Hopman, dienstbode, R.K., van Egmond aan Zee naar Nieuwlan- dersingel 70. A. G. Groen, dienstbode, R.K., van Heiloo naar Laat 179. A. But- ter, melkcontroleur, N.H., van Winkel naar Helderscheweg 25. P. A. M. Messelaar, z.b., R.K., van Haarlem naar Waerdendel- straat 8. M. A. J. van Will, jeugdleidster, R. K., van Amsterdam naar Oudegracht 283. S. Schilder, los-arbeider, R.K., van Enkhui zen naar Heiligland 10. R. R. A. Smeding, stoker, en gezin, geen, van Wageningen naar Houtmanstraat 1. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 9 Mei is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zyn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 13