Van Neurath's bezoek te Rome. Rust heerscht weer in Catalonië. ssJijsss^ kurn sas-M-Kr-- f Een uitlating over de Spaansche kwestie. Gayda over de economische samenwerking. Haandag posten voor alle bioscopen. Scheepsontploffing in Rotterdam. De Spaansche revolutie Mola's troepen zetten Baskische hun opmarsch aan het front voort. ti Nieuwe bombardementen. Nieuws in 't kort. de aankomst van het huwelijks geschenk uit indie voor prinses juliana en prins bernhard. politieke heethoofden in de hoofdstad. lawaaizondaars opgepast. Minister von Neurath heeft, naar Stefani meldt, kort voordat hij Rome verliet, voor het Giornale d'Italia eenige verklaringen afgelegd over de beteekenis van de be sprekingen, die hij met minister Ciano ge voerd heeft. „Het is onjuist, zoo zeide bü °m., aan de Duitsch-Italiaansche samenwerking ge heime en duistere plannen toe te schrijven. Deze samenwerking heeft nimmer een ex clusief karakter gehad, doch oriënteert zich veeleer naar het ideaal van de vreed zame organisatie van Europa". Wat den toestand in Spanje betreft, merkte de minister op, dat de houding van Italië en Duitschland in deze kwestie slechts ten doel heeft de Europeesche be schaving te redden en het Spaansche volk het uitoefenen van zijn recht op zelfbe schikking mogelijk te maken. Wij hebben in dezen geen enkel verborgen egoïstisch plan. Dezelfde beginselen, aldus de minister, beheerschen ook onze politiek in het Do- naubekken, gelijk de accoorden tusschen Oostenrijk en Duitschland van 11 Juli 1936 en het accoord tusschen Joegoslavië en Italië van dit jaar duidelijk bewezen. Het is ons doel ieder volk de ontwikkeling van zijn mogelijkheden te verzekeren en het niet als een voorwerp, doch juist als het richtingaangevend onderwerp van deze ontwikkeling te beschouwen. Ook wat het Westelijk pact betreft, hebben Italië en Duitschland dezelfde opvatting. In diplomatieke kringen worden, aldus Havas, de woorden „het Spaansche volk de uitoefening van zijn recht op zelfbeschik king mogelijk te maken" zoo opgevat, dat Italië en Duitschland in een vrije volks stemming van de Spanjaarden de beste oplossing zien van den huidigen burger oorlog. Een volksstemming achten zij beter dan het plan van bemiddeling, waar de beide landen nogal gereserveerd tegenover staan. Een artikel van Gayda. Virginio Gayda wijdde in de Giornale d'Italia opnieuw een hoofdartikel aan de Europeesche politiek van Duitschland en Italië. „Het eerste vraagstuk van deze po litiek, zoo schrijft hij, is dat van de orga nisatie van den vrede in Europa. Ook al werken Italië en Duitschland niet mede in den Volkenbond, daarom weigeren zij nog niet een samenwerking op breede schaa' voor den Europeeschen vrede, want de Volkenbond is niet de eenige methode voor een opbouwende samenwerking. Hij is eer der de paradoxale antithese van een vreed zame samenwerking. Hij kan daarom wor den vervangen door een minder hoogstre- vend, minder universeel stelsel, dat echter meer overeenkomt met het ontwerp van een internationaal vergelijk. De opvatting van Italië en Duitschland nopens den vrede en zijn organisatie ver schilt van die van Frankrijk en Engeland niet in beginsel, maar in methode. Zij is realistischer en daarom gezonder en veili ger. Een voldoende bewijs voor de waar heid hiervan is het feit, dat beide mogend heden nog steeds bereid blijven het begin sel van Locarno te herstellen, thans definitief in zijn volle strekking opgehel derd door de nieuwe positie van België met bevrijding van de Europeesche betrek kingen van den zwaren last van het Spaansche vraagstuk. „De spil Rome-Berlijn staat niet vijan dig tegenover andere mogendheden, doch is juist het begin van een nieuwe Europee sche samenwerking, die gebaseerd is op de erkenning van elkanders belangen en geleid wordt door een gezond en noodzakelijk re alisme". Over den burgeroorlog in Spanje schrijft Gayda: „Italië en Duitschland hebben het plan de Spaansche natie weer de moge lijkheden en onontbeerlijke middelen terug te geven voor de vrije uitoefening van haar recht op zelfbeschikking en de totale be vrijding van de pogingen van buitenland- sche revolutionnairen van communistischer. aard om beslag op het land te leggen. Daarom nemen Italië en Duitschland de nieuwe plannen voor bemiddeling met een zekere reserve op". Gayda spreekt vervolgens nog over het Donaubekken, waar Italië en Duitschland er steeds weer naar streven hun eigen stel lingen te verzoenen met de nationale stel lingen der verschillende landen, die zij het recht toekennen van de grootste vrijheid onder wettelijke voorwaarden tot eerbie diging van eikaars belangen. De economische samenwerking. Wat den economischen kant van de be sprekingen betreft, merkt Gayda op, dat Duitschland als land, dat niet aan de sanc ties deelnam, een bijzondere plaats heeft ingenomen in het Italiaansche ruilverkeer, welke het zal behouden. De samenwerking in Oost-Afrika, reeds begonnen met de vorming van een gemengde mijnonderne ming, zal worden uitgebreid. In het Donaubekken ontvouwt het Ita liaansche initiatief zich met eerbiediging van de Duitsche belangen en omgekeerd. Wat de nieuwe plannen betreft voor een internationaal economisch vergelijk, zijn Italië en Duitschland tot medewerking be reid, op drie voorwaarden: le. De plannen moeten degelijk zijn, geen hersenschimmen; 2e. Ingegeven zijn door het verlangen om de belangen van alle naties te eerbiedigen zonder strekking deze of gene mogendheid in te palmen; 3e. De ontwerpen moeten er niet naar streven de politiek van economische autar kie aan te tasten, welke de ongunstige bui- tenlandsche omstandigheden aan Italië en Duitschland hebben opgelegd. Het artikel eindigt met de verzekering dat de eensgezinde Italiaansch-Duitsche po litiek bestemd is zich voortaan in steeds uitgebreideren kring te laten gelden. Duitsche „Schadenfreude" De Boersenzeitung geeft in een beschou wing over het slotcommuniqé van de be sprekingen van Neurath te Rome, naar het Duitsche nieuwsbureau meldt, te kennen dat men haast zou kunnen zeggen, dat Frankrijk en Engeland, of althans een groot deel van de pers van die twee landen, be langrijk tot het resultaat hebben bijgedra gen, zij het ook niet beslissend. De poli tieke feiten mogen Italië en Duitschland tot de' spil BerlijnRome aaneengesmeed hebben, de manier, waarop beide landen den laatsten tijd weer met laster en smaad zijn overgoten, heeft er toe geleid, dat zij zich ook in moreel opzicht bij het verweer tegen dit bedrijf nauw met elkaar verbon den gevoelen. De Germania zegt, dat men in verschillen de Europeesche hoofdsteden, en met name te Parijs, er goed aan zal doen uit de re sultaten van het onderhoud de conclusie te trekken, dat de spil RomeBerlijn als een vaste en bestendige politieke grootheid be schouwd moet worden. De correspondent van de Deutsche All - gemeine Zeitung te Rome schrijft, naar Ha vas meldt, over deze besprekingen onder meer, dat Duitschland en Italië ten aan zien van Spanje vastbesloten zijn hun standpunt te handhaven, omdat zij niet willen dulden, dat het communisme zie!) vastplant in West-Europa. Rome en Berlijn willen het Spaansche volk zelf over zijn lot laten beslissen. Het Duitsch-Italiaansche voorstel tot terugtrekken van alle vrijwil ligers uit Spanje blijft dan ook op het programman van de beide regeeringen staan. Wat het Westelijk pact betreft, schrijft de correspondent, dat Duitschland en Italië rustig kunnen afwachten wat Engeland en Frankrijk zullen antwoorden op de Duitsch- Italiaansche voorstellen. STANIOL (zilverpapier) bedrukken wy óók 4LKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 De sfnlu'ng in de lilminduslrie Charles Lessing, de leider van zes duizend stakende studio employé's, heeft aangekondigd dat Maandag voor de bioscopen van alle groote steden zal worden gepost. Als reden hiervoor gaf hy op, dat de directies niet rechtvaardig zijn voor de georga niseerde arbeiders. Aan dit posten zullen meer dan een mil- lioen mannen en vrouwen deelnemen, waaronder leden van het industrieel organisatie-comité en andere sympathi- seerende organisaties. Filmsterren op de hand van de stakers. Aubrey Auclair, de leider van den bond van filmartisten heeft gisteren verklaard dat negen en negentig procent van de filmsterren bereid is in solidariteits- staking te gaan met het technisch perso neel en de arbeiders, wanneer de directies de eischen van de vakvereenigingen niet inwilligen. De besprekingen tusschen vakvereeni gingen en directies zullen heden worden voortgezet. Men vermoedt dat de filmartisten Zon dagavond een definitief besluit zullen nemen. NIEUWE ENCYCLIEK VAN Z. H. DEN PAUS TE WACHTEN? De Matin verneemt uit Vatikaanstad dat Z. H. Paus Pius 11 een nieuwe encycliek voorbereidt, welke groot opzien zal baren. In deze encycliek zou de Heilige Vader verklaren, dat op het oogenblik een demo cratisch bewind de beste garanties geeft voor den vrede en de vrijheid van de ka tholieke gemeenten en voor de vrije uit oefening van het katholieke geloof. Officiëele kringen van het Vatikaan weigeren deze geruchten te bevestigen, die vooral belangstelling wekken in de omgeving van de fascistische regeering. den Zuidrand van het Sollube-gebergte is door de rechtschen bezet. Ook in den sector van Durango hebben de opstandelingen hun stellingen kunnen verbeteren en bezit genomen van de uit - loopers van het Vizcargi-gebergte. Van daaruit beheerschen zij den straatweg van Amorebietta naar Bilbao. De Baskische verdedigingscom missie over den strijd. Het gisteravond door de Baskische ver- dedigings-commissie uitgegeven communi qué deelt mede, dat de vijandelijke lucht macht zich op de stelling van Sallube richtte en een bosch in brand zette. De regeeringstroepen hadden op ener gieke wijze den vijandelijken aanval op_ den Truende-top, die door zestien tanks werd gesteund, afgeslagen. Zes dezer tanks werden onberuikbaar gemaakt, terwijl de vijand groote verliezen leed tijdens deze operatie. Uit de andere sectoren valt niets te vermelden. Aan het centrale front heeft de artillerie de vijandelijke stellingen be stookt en groote verliezen veroorzaakt. Ook van het front ten Zuiden van Burgos valt niets te vermelden. Volgens dit communiqué zijn de gisteren door de rechtsche troepen ingezette aanval len de sterkste, welke in Biscaye hebben plaats gevonden. De vijand werd door de luchtmaoht en zeer vele tanks gesteund, doch werd overal teruggeslagen. De aan vallers lieten een groot aantal lyken van Italianen op het slagveld achter. Zestig dooden en gewonden bij bombardement van Madrid. De artillerie der opstandelingen heeft gisteren opnieuw Madrid beschoten en een vijftigtal granaten hebben de stad getrof fen. Een der granaten kwam in een waren huis terecht en maakte verscheidene slachtoffers. Het aantal slachtoffers in de volkswijken is zeer groot. Men schat het aantal dooden en gewonden bij het bom bardement van gisteren op ongeveer 60 Opstandelingen bombardeeren Santander. Twintig vliegtuigen der opstandelingen hebben gisteravond enkele bommen uit gegooid boven het centrum der stad. Een persoon werd gedood. De luchtdoelartille- rie opende het vuur op de vliegtuigen, welke vluchtten. ffiuwenland Aan boord van een Letlandseh schip in de Waalhaven; twee ge- gewonden. Giseren heeft zich aan boord van het uit Riga afkomstige Letlandsche stoomschip Everonica", dat gemeerd ligt aan paal 60 tn de Waalhaven te Rotterdam, een ontploffing voorgedaan, waarbij twee leden van de on«- gassingsploeg min of meer ernstig werden SCHe°tn schip, dat aanvankeiijk in de M»«s- haven had gelegen, was naar de Waalhaven verhaald, om ontgast te worden. Daartoe had de bemanning gstermorgen vroeg het schip reeds verlaten. De ontgassing, die met blauwzuur ge schiedde, bepaalde zich vooral tot het logies van de bemanning en het ruim op het voor schip Het werk ondervond geen stagnatie en men was dan ook allerminst op een ont ploffing verdacht. Toen de ploeg het voor schip had verlaten, had plotseling een ont ploffing in het voorschip plaats en direct daarop brak er brand uit. De opzichter Rees kreeg ernstige brandwonden aan gezicht en handen en het lid van de ontgassingsploeg Rijke werd tegen het dek geslingerd en met een schedelfractuur opgenomen. Op den wal had men de ontploffing ge hoord en spoedig waren de havendiensten 4, 3 en 6, de politie 3 en een bootje van de Steenkolen Handelsvereeniging langszij. Aan boord van het laatste scheepje bevond zich dr. J. G. Veenenbos, die de beide gewonden voorloopig verbond. Daarna zijn zij naar het bureau van de rivierpolitie vervoerd, van waar de slachoffers naar het havenzieken huis zijn overgebracht. De derde man van de ontgassingsploeg is met den schrik vrij gekomen. De havendienst 4 is onmiddellijk begonnen om met drie stralen het vuur te bestrijden. Men kon niet goed bij den brand komen, maar door veel water in het ruim te bren gen, heeft men weten te voorkomen, dat hij zich uitbreidde. COMMUNISTEN VEROORDEELD. De rechtbank te Rio de Janeiro heeft den oud-prefect van Rio de Janeiro, Pedro Ernesto, veroordeeld tot drie jaar en vier maanden gevangenisstraf, wegens deel nemen aan den communistischen opstand van .November 1935. Wegens hetzelfde delict werden nog veroordeeld de commu nistenleider Luis Carlos Prestes, agent van de Komintern in Brazilië, die zestien jaar en acht maanden kreeg en het oud lid van den Duitschen rijksdag Harry Berger, alias Arthur Swart, die tot der tien jaar en vier maanden werd veroor deeld. >.y: De terugkeerende kalmte te Barce- lona is duidelijk merkbaar. De trams rijden weer bijna alle, zelfs in het cen trum der stad. Alleen de nog overblij vende barricades, die her en der nog liggen, herinneren aan de drie dagen welke zoo'n bloedig verloop hebben ge had in Barcelona. Een zeer talrijk pu bliek wandelt door straten en Avenues. Overal ziet men er een groote drukte bij winkels* en magazijnen. Geduldig staan de rookers in de rij te wachten voor sigarenwinkels. Ook in de tele- keer van de rust en orde na het graaf- en telefoonkantoren is het bij- co"/\'ct van ^!e..?a®en begroet. meenschappelijken tegenstander ten goede kan komen. Alle ochtendbladen zijn ver schenen, zij het ook met een beperkt aantal pagina's. Op eenige plaatsen zijn de arbei ders, die het bevel niet vernomen hebben, te laat op het werk verschenen, maar reeds thans is men van meening, dat na het noen maal overal het werk zal zijn herva.t In de wijk»van Barcelonette wordt in de groote metaalbedrijven en in de haven reeds weer gewerkt. Ook in andere wijken wordt nor maal gewerkt. Groepen vrouwen zijn door de straten ge trokken. Zij dwongen de winkeliers hun zaken te openen. Het publiek juichte de vrouwen toe en gaf aldus uiting aan de vol doening, waarmede de bevolking de terug- bloedige SCHEEPSBOTSING BIJ HASTINGS. Hedenochtend is voor Hastings in dich ten mist het Britsche schip „Willesden" metende 5000 ton, in botsing gekomen met het Italiaansche schip „Gian Franco". De bemanning van de „Willesden" heeft het schip verlaten en is met de booten aan land gegaan, het schip is ernstig be schadigd. De ,Gian Franco" schijnt geen averij te hebben opgeloopen en is doorgevaren naar Bremen. DE BEMANNING VAN DE „JANU". De regeeringspersdienst meldt, dat op het departement van buitenlandsche zaken van Hr. Ms. gezant te Tanger telegrafisch bericht is ingekomen, dat de Nederlgnd- sche gezagvoerder en bemanning van het onder Panameesche vlag varende stoom - schap „Janu", welk schip, zooals bekend, indertijd door de marine van generaal -Franco naar Ceuta werd opgebracht, op 6 Mei j.1. met het stoomschip „Dempo" naar Nederland is teruggekeerd. KINDJE VERDRONKEN. Gisteren is het 4 H-jarig dochtertje van de familie Oskam te Woerden in den Ouden Rijn geraakt. Hoewel geruimen tijd kunstmatige ademhaling werd toegepast bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. zonder druk, aangezien een ieder zijn verwanten wil laten weten hoe het hem gaat. Op de slachtplaatsen, in de bakkerijen enz. is het werk met opmer kelijk vuur hervat. Geen enkel machts vertoon is te zien op straat, noch van den kant der syndicalisten, noch van regeeringszijde. Slechts kunnen zeer discrete bewakingsmaatregelen waar genomen worden rondom het Plein der Republiek, waar zich het paleis der generaliteit en het gemeentehuis bevin den. De oplossing van het conflict zou tot stand gebracht zijn tijdens gisteravond gevoerde besprekingen tusschen vertegenwoordigers der C.N.T., U.G.T. en Catalaansche regee ring. Mevr. Federigo Montseny, lid der re geering en Mariano Vasquez, secretaris van het Nationale Comité der C.N.T., zouden •aan deze besprekingen hebben deelgeno men. Luitenant kolonel Alberto Arrando, de commandant der Guardia de Assalto, die door de regeering der republiek aangewezen is als gedelegeerde van zijn regeering voor zaken betreffende de openbare orde, Catalonië, heeft een begin gemaakt met het nemen van besluiten, die ten doel hebben de gemoederen te kalmeeren. Een dezer besluiten betreft de schorsing van den commissaris-generaal der openbare orde, Rodriguez Salas, die last had gegeven tot bezetting van het telefoongebouw door de openbare macht en die bijgevolg beschouwd wordt als een der voor de troebelen der laatste dagen verantwoordelijke personen, aangezien deze zich door de bezetting heb ben voorgedaan. De radiozender van de C.N.T. en de F. A. I. heeft den geheelen nacht gewerkt om de arbeiders op de hoogte te houden van de stappen, die gedaan werden tot een herstel van den normalen toestand. Te middernacht werd een nota bekend gemaakt van de C. N. T. en de U. G. T. waarin deze beide groote vakvereenigingsorganisaties haar aanhangers bevel gaven zonder verwijl het werk te hervatten en een einde te maken aan den broederstrijd, die slechts den ge- Volgens officiëele gegeven bedraagt het aantal slachtoffers bijna 200 dooden en 400 gewonden. Allen zijn thans druk bezig om de ravi tailleering der markten te regelen en de ziekenhuizen te helpen met het verzorgen der gewonden. Eensgezind hoopt men, dat na de smartelijke gebeurtenissen Catalonië sterker zal zijn dan ooit en dat de eenheid der arbeiders zeer gunstige reacties zal heb ben aan het Aragoneesche front en men hoopt, dat deze strijd, waarin men geen overwinnaars of overwonnenen wil zien, de eenheid van den generaliteitsraad en die van de vakvereenigingsorganisaties waarin de arbeiders georganiseerd zijn, zal verster ken. Een reiziger vertelt. Gistermiddag is op het vliegveld van Perpignan een reiziger aangekomen, die lid is van het internationale comité tot hulp verleening aan het Spaansche volk. Hij heeft sinds Zondag te Barcelona vertoefd. Hij bevestigde, dat gisterochtend te Bar celona alles kalm was en dat de trams en autobussen voor het eerst sinds vier dagen weer zijn gaan rijden. De militietroepen zouden de baricades in het cer.trum der stad hebben verlaten, maar zekere haarden van onrust zouden nog bestaan in de voorstad La Tqrassa en in sommige door anarchisten Wwoonde buurten. Drie oorlogsbodems van Valencia liggen in de haven voor anker. Ten aanzien van de muiterij verklaarde e reiziger, daarover niet over nauwkeuri ge inlichtingen te beschikken. De spoor- wegverbinden tusschen Barcelona en de grens zijn hersteld, evenals het telefoon verkeer met Barcelona, doch zulks uitslui tend voor „officeele verbindingen". VAN DE FRONTEN. Sollube-gebergte geheel in handen van Franco's troepen. In den loop van gisteren zijn de recht schen troepen er in geslaagd, de Baskische separatisten uit hun laatste stellingen ir. het Sollube-gebergte te verdrijven, zoodat deze bergketen thans in zijn geheele leng te van 15 K.M. in het bezit van Franco's troepen is. Ook het plaatsje Menaca aan Auto op onbewaakten overweg ver pletterd. - Nabij Solnes, in Zweden, is een auto op een onbewaakten overweg door een trein gegrepen. De vier inzittenden werden verpletterd. Twaalf personen verdronken. - Gis teravond is te Greifswald, in Pommeren, een boot, waarop zich een equipage van vier koppen en een gezelschap van negen studenten bevonden, vol water geloopen en gezonken. Slechts de eigenaar kon wor den gered. De man had zestien uur lang, vastgebonden aan den mast, op hulp ge wacht. Berechting van moordenaars. - Het proces tegen de moordenaars van Ingrid Wiengreen, de dochter van den Paraguay- schen gezant te Weenen, begint 10 dezer voor een speciale rechtbank te Wiener- Neustadt. Het O. M. zal tegen de beschul digden Schlogl en Fleck de doodstraf door ophanging eischen en tegen den derde, een minderjarige, gevangenisstraf. Dagbladcorrespondenten te Londen teruggeroepen. - De Italiaansche bladen hebben hun correspondenten uit Londen teruggeroepen in verband met de „laster lijke houding der Britsche pers ten aan zien van Italië en de Italiaansche vrijwil ligers in Spanje", zooals het persbureau Stefani het uitdrukt. Staking geëindigd. - De jutestaking te Calcutta is ten einde, na zes maanden in 34 fabrieken met 100.000 arbeiders te hebben geduurd. Sinds gisteren werden onderhandelingen gevoerd ten einde tot een regeling en tot hervatting van het werk te geraken. Niet naar de kroningsfeesten! - In „II Regime Fasciste" dreigt Roberto Fari- nacci, oud-secretaris van de fascistische partij, alle Italianen, die naar Londen zul len gaan voor de kroning, aan de kaak te zullen stellen, meldt de „Daily Telegraph". „Wij zullen al het mogelijke doen", aldus schrijft hij, „om de voor- en achter namen van deze Italiaansche volgelingen van Haile Selassie" te weten te komen en onzen lezers bekend te maken. „Het is belachelijk", aldus vervolgt Fa- rinacci, „dat Italianen, die verontwaardigd behooren te zijn over deze dwaze en uit dagende manoeuvre van de Engelsche regeering, naar een stoet zullen gaan kijken, waarin zij achter den koning de vertegenwoordigers van dat Abessinische rijk zullen zien, dat een verfoeilijke ont kenning van God was. Misschien zullen zij hen koning Met de „Sperwer" is gistermiddag te Schiphol aangebracht de kièt, bevattende eenige films van de feestelijkheden ter ge legenheid van het huwelijk van prinses en prins in Ned.-Indië. Dit geschenk is door een vertegenwoor diger van Aneta op Schiphol in ontvangst genomen en te 's-Gravenhage aan den secre taris van de prinses, mr. J. c. baron Baud, overhandigd. Gisteravond is voor een woning op de Heerengracht te Amsterdam een relletje ont staan, doordat politieke tegenstanders van een bewoner van een der perceelen de ruiten ingooiden en de deur intrapten. Een der bewoners loste een schot uit een alarmpistool. Weldra was politie ter plaatse, doch de daders hadden reeds een goed heen komen gezocht. Op de Nassaukade is door de politie een groep menschen verspreid, die een colpor teur van een politieke party lastig viel De politie moest van den gummistok gebruik maken. Er is niemand gearresteerd. Voor zoover bekend, werd ook niemand gewond. De rust was weldra hersteld. Binnenkort meting van geluids sterkte op den weg. De A N. w. B. meldt: Reeds sedert 1 November j.1., den datum waarop het nieu we motor- en rywieireglement van kracht werd, zyn er bepaalde grenzen vastgesteld tnrr t ®ai' hetwelk een auto of mo torfiets ten hoogste mag produceeren. Zoo mag een motorrijtuig volgens de bij Lwaai !nt behoorende beschikking geen waai maken dan overeenkomt met s?erkÏtaknteHVaV5" bouwrt» l Cn h00rn' welke binnen be bouwde kommen wordt gebruikt, mag niet grooter zyn dan 95 decibel min of"™!' ware" deze voorschriften nog verneemt, heeft prof. Zwikker A. N. W. B. hoogleer- personeel, hetwelk oJL„ handen van wjs schunljk"btonen'korten'tj!!'11 1,1 WMr" wel zien, die den aanslag op vice- komst tegemoet**6" W*g in de nabÜe toe' Graziani hebben georganiseerd". I Men ctgezien moet worden zij hierop voorbereid.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6