BEEMSTER BERGEN NIEUWE NIEDORP Dames-enkelspel: M. SchutTismeer mej. L. van Essen 4—6, 2—6; mevr. Hillen— mej. J. van Laar 62, 63. Heeren-dubbeispel; Br. v. Nidek—P. Schut J. F. F. KlokD. Nieman 62, 63. Dames-dubbelspel: Mevr. Hillen en mevr Schut—mej. L. van Essen—mevr. B. van Hezel 64, 79, 86. Gemengd dubbelspel: Mevr. Keyman en P. SchutJ. van Hezel—mej. L. van Essen 6—3, 7—5; mevr. Schut en mr. Boerigter— mej. J. van Laar en J. F. F. Klok 63, 57 6—4. Advendo ID. D. V. V 35 Heeren-enkelspel: mr. H. Schuurman verl v. A. C. J. Hof 0—6, 3—6; ir. G. E. F. van Dijk verl. v. K. Silbiger 46, 57. Dames-enkelspel: mej. M. Postma sl. mej A. de Vries 57, 63, 61; mej. J. Kallan see verl. v. mej. W. Lang 46, 57. Gemengd dubbelspel: mej. M. Postma en mr. H. Schuurman verl. v. mevr. van Bellen en K. Silbiger 8—10, 7—9; mej. J. Kallansee en ir. G. E. F. van Dijk verl. v. mej. W. Lang en A. C. J. Hof 26, 63, 57. Heeren dubbelspel: mr. H. Schuurman en ir. G. E. F. van Dijk sL A. C. J. Hof en K, Silbiger 36, 61, 75. Dames-dubbelspel: mej. M. Postma en mej. J. Kallansee sl. mej. A. de Vries en mevr. T. van Bellen 62, 46, 64. Advendo II—L. T. V. Zaandam II 8—0. Heeren-enkelspel: W. Stroink sl. N. P. Zwikker 6—2, 6—3; C. Asjes sl. J. Folck 62, 63. Dames-enkelspel: mej. K. Wessels sl. mej. T. Nijntjes 6—3, 6—2; mej. A. Apeldoorn sl. mevr. C. Zwikker 36, 62, 62. Gem. dubbelspel: mej. K. Wessels en W. Stroink sl. mej. M. v. Goor en J. Schierman 6—4, 61; mej. A. Apeldoorn en C. Asjes sl. mej. T. Nijntjes en J. Folck 63, 61. Heeren-dubbelspel: W. Stroink en C. Asjes sl. N. P. Zwikker en J. Schierman 6—3, 6—2. Dames-dubbelspel: mej. A. Apeldoorn en mej. K. Wessels sl. mej. M. v. Goor en mevr. Zwikker 61, 64. ,3e Quick I"—„Animo" 4—4. Heeren-enkelspel: J. Deetman verliest van W. J. van Rhijn 61, 911, 26; S. Hamstra wint van jhr. J. H. W. S. Laman Trip 64, 63. Dames-enkelspel: mej. B. A. Bos verliest van mevr. E. M. Baden 36, 36; mej. J. M. Asjes wint van mej. W. Bijl 26, 63, 6-3. Gemengd dubbelspel: mej. B. A. Bos en S. Hamstra winnen van mevr. C. E. van Rhijn en W. J. van Rhijn 6—1, 6—2; mej. J. M. Asjes en J. Deetman winnen van mej. E. M. Baden en S. S. W. van der Woude 108, 3_6, 6—1. Heeren-dubbelspel: S. Hamstra en J. Deetman verliezen van W. J. van Rhijn en jhr. J. H. W. S. Laman Trip 6—3, 4—6, 5—7. Dames-dubbelspel: Dames J. M. Asjes en B. A. Bos verliezen van dames E. M. Baden en W. Bijl 26, 36. „Linoleum Sportvereeniging" „Be Quick II" 1—7. Heeren-enkelspel: M. H. v. d. Ven verliest van J. J. Haasbroek 63, 79, 46; Tj. Groot verliest van M. Zweedijk Jr. 36, 2—6. Dames-enkelspel: mevr. GrootWalig verliest van mej. C. Zweedijk 16, 68; mevr. de Vries—Swart verliest van mej. J. Hagedoorn 46, 36. Gemengd dubbelspel: mevr. GrootWalig en Tj. Groot winnen van mej. A. Oudeman en J. J. Haasbroek 63, 36, 64; mej. M. Groot en M. H. v. d. Ven verliezen van mej. J. Hagedoorn en M. Zweedijk Jr. 26, 1—6. Heeren-dubbelspel: Tj. Groot en J. v. d. Ven verliezen van J. J. Haasbroek en M. Zweedijk Jr. 68, 26. Dames-dubbelspel: mevr. de VriesSwart en mej. G. Avis verliezen van mej. A. Oude man en mej. C. Zweedijk 46, 97, 06. BakkumBeverwijk IV 62. Heeren enkelspel: Horjus slaat Dingler 62, 63; Uhl verl. v. Redeker 26, 36. Dames enkelspel: mej. De Jong sl. mej. Stoutenbeek 46, 63, 75; mevr. Mar- tens slaat mevr. Degenaar 61, 63. Gemengd dubbel: mej. De Jong en Uhl verliezen van mej. Stoutenbeek en Dingler 75, 36, 36; mej. Horjus en Horjus slaat mevr. Zwager en Redeker 97, 63. Dames dubbel: ds. Martens en Horjus slaat ds. Zwager en Deegenaar 62, 62. Heeren dubbel: Uhl en Horjus slaan Re deker en Dingler 26, 64, 64. AmstelzichtAdvendo III 26. Heerenenkelspel: W. P. Scheltes verliest van J. Spruyt 36, 46; P. M. Koole verl. van W. Spruyt 36, 57. Dames enkelspel: mej H. van Praag verl. van mej. D. de Bruyn 36. 16; mej. E. Ambagtsheer wint van mej. G. de Wit 6—3, 6—3. Heerendubbel: W. P. Scheltes en D. Smit slaat J. en W. Spruyt 64, 64. Damesdubbel: dames v. Praag en Am bagtsheer verliezen van dames de Bruyn en de Wit 79, 46. Gemengd dubbel: mej. v. Praag en P. Kool verliezen van mej. de Bruyn en J Spruyt 26, 46; mej. Ambagtsheer en Smit verliezen van mej. de Wit en W. Spruyt 46, 16. HET INTERNATIONALE TENNISTORNOOI VAN BLAU WEISS BEËINDIGD. De Nederlandsche speelsters in het enkel- en dubbelspel in den eind strijd geslagen. Het internationale tennistornooi van Blau Weiss te Berlijn is Zondag beëindigd. In den eindstrijd van het dames-enkelspel kwam onze landgenoote mej. Rollin Cou querque tegen de sterke Duitsche speelster, mej. Zehden, uit. Na een uitstekenden strijd, waarin mej. Rollin Couquerque vooral in den eersten set uitblonk, wist de Duitsche speelster tenslotte de overwinning te be halen met 26, 62, 62. In het damesdubbelspel kwamen de Ne derlandsche dames Rollin Couquerque en Terwindt in de finale tegen het Engelsche dubbel mej. Scrivenmej. Dearman. In den eersten set waren de Nederlandsche dames niet erg op dreef en vrij snel wonnen de Engelsche speelsters dezen met 61. In den tweeden set evenwel varieerden onze landgenooten meer haar spel en na een uiterst spannenden en vaak fraaien strijd gelukte het het Engelsche paar een 61 97-overwinning te boeken. Zwemmen. DE DEENSCHE ZWEMSTERS IN ONS LAND. Ragschild Hoeger de sterkste, Nida Senff wint 100 nieter rugslag, Zaterdagavond had de eerste ontmoeting in ons land plaats tusschen de sterkste Nederlandsche zwemsters en de Deensche ster Ragnhild Hveger. Zij zwommen de 200 M. borst-crawl. Aan den start verschenen: Ragnhild Hveger, Rie Mastenbroek, Willy den Ouden, Tini Wagner en Rie van Veen. Ragnhild. Rie en Willy zwommen op de middenbanen. Dit nummer waarin eerst een valsche start plaats vond, werd een kleine overwinning voor de Deensche, ter wijl Willy den Ouden zich met de vierde plaats moest tevredenstellen. De eerste 50 meter kon Ragnhild een kleinen voor sprong nemen, dien zij geleidelijk wist te vergrooten. Op de laatste 50 meter lag zij dan ook zooveel voor, dat het iedereen duidelijk was, dat de Hollandsche zwemsters deze niet meer konden inhalen. In den eindspurt kon Rie Mastenbroek slechts nog van Rie van Veen, die langen tijd tweede lag, inhalen. Uitslag: 1 Ragnhild Hveger (K. S. U.) min. 27 3/5 sec.; 2 Rie Mastenbroek (O. D. Z.) 2 min. 30 2/5 sec; 3 Rie van Veen (R. D. Z.) 2 min. 31 sec. Het tweede nummer, waarin Ragnhild zich met de Hollandsche meisjes zou me ten, kwam op den 100 meter rugslag voor dames. Nida nam op fraaie wijze revanche voor de Nederlandsche nederlaag op de 200 M. borstcrawl. Reeds op de eerste 52 meter nam zij een flinken voorsprong, dien zij geleidelijk vergrootte. De Deensche verloor steeds meer terrein en moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. Uitslag van dit nummer was: 1 Nida Senff (A. D. Z.) 1 min. 14 4/5 sec.: Ida van Feggelen (Het IJ) 1 min. 15 4/5 sec.; 3 D. Kerkmeester (O. D. Z.) 1 min. 17 sec.; 4 R. Hveger (K. S. U.) 1 min. 17 2/5 sec. VIER NIEUWE NEDERLANDSCHE RECORDS. Ragnhild Hveger slaat Nida Senff op 200 meter rugslag. De belangstelling op den tweeden avond van de zwemwedstrijden der Rotterdamsche dameszwemclub was zoo mogelijk nog grooter dan op den eersten. Dank zij den feilen strijd tusschen de Nederlandsche zwemmers onder ling en voorts tusschen onze zwemsters en de Deensche Ragnhild Hveger wer den vier Nederlandsche records ver beterd. In de eerste plaats slaagden Scheffer er in het record op de 100 meter borstcrawl met 1/5 sec. te verbeteren en te brengen op 1 min. 1/5 sec. nog is de minuut niet bereikt, doch danks zij de concurrentie tus schen Scheffer en Hoving, die elkaar tel kens op wedstrijden ontmoeten, zal het niet lang meer duren, of den tijd van 60 sec. zal zijn bereikt. Wij wisten, dat Jopie Waalberg den laatsten tijd geducht aan het trainen was op de 400 meter schoolslag. Daarom was het niet te verwonderen, dat de A. D. Z.-ster er deze keer te Rot terdam in slaagde het Nederlandsche re cord, dat op naam stond van Jennie Kas- tein met een tijd van 6 min. 29 sec., met niet minder dan 4 3/5 sec. te verbeteren. De Amsterdamsche zwemster nadert zoo langzaam het wereldrecord van Martha Engfeldt-Genenger, dat op 6 minuten 19 1/5 sec. staat. Tenslotte was er het duel tusschen Ragnhild Hveger en Nida Senff op de 200 meter rugslag te vermelden. De Deensche zwemster nam schitterend revanche voor haar nederlaag, Zaterdagavond op de 100 meter in dit nummer geleden. Na een grootschen strijd tikte Ragnhild als eerste aan in den tijd van 2 min. 45 3/5 sec., zij bleef dus slechts iets meer dan een seconde boven haar wereldrecord, maar tevens had zij Nida Senff in de gelegenheid gesteld het Nederlandsche record te verbeteren, immers de A. D. Z.-ster kwam als tweede aan in den tijd van 2 min. 43 2/5 sec. Het oude record stond eveneens op haar naam net een tijd van 2 min. 44.6 sec., gevestigd op 2 Februari van dit jaar te Amsterdam. Het vierde Nederlandsche record, dat dezen avond verbeterd werd, was dat op de 400 meter schoolslag heeren. Na een feilen strijd tusschen de rivalen Smitshuyzen en Kruithof was het de A. Z.-er, die in 5 min. 58 sec. aantikte, daarmede het record met niet nvnder dan ruim 8 sec. verbeteren'' Het oude record stond op naam van P. Kruithof met een tijd van 6 min. 6.2 sec. De oogst van dezen zwemavond was dus voortreffelijk, wellicht zullen de wedstrij den Dinsdag- en Woensdagavond te Am sterdam te houden, nog meer fraaie ver richtingen brengen. 3 sec.; 5. W. de Zeeuw 6 min. 5'/» sec.; 6 Jb. Kager 6 min. 7s/6 sec.; 7. J. Groenewoud Kramer 6 min. 8 sec. B-klasse, 10 renners. 1. Jan Ottenbross 5 min. 58'/5 sec.; 2. W. Brand 6 min. 4 sec.; 3. K. Kusch 6 min. 7>/5 sec.; 4. W. Klaver 6 min. 205/,o; 5. Jan de Bood 6 min. 21'/» sec.; 6. H. Stroomberg 6 min. 27 sec. C-klasse. 1. G. Stuffers 6 min. 4 sec.; 2. W. Slot 6 min. 6'/»; 3. Koning 6 min. 7'/5 sec.; 4. J. Alles 6 min. 18 sec.; 5. Jan Heem stra 6 min. 19'/6 sec.; 6. Jb. Stroet 6.23'A', W. Harms ook 6.23»/5. Joop„ Henning met een tyd van 7,52 sec. en Jan Henning in de tijd van 8,6'/» wisten in de junioren-klas te zegevieren. WIELERCLUB ALCMARIA. Alcmaria heeft haar renners een langen afstandsrit laten rijden, welke goed slaagde. A-klasse heeft 93 K.M. gereden, en daar in viel het rijden van D. Veld zeer op. Hij mocht dan ook het genoegen hebben met 6 minuten voorsprong alleen binnen te komen. De B-klasse heeft een matte course ge fietst, wat wel heel veel afstak tegen de mooie course van de C-klasse, welke 65 K.M. heeft gereden. De uitslagen waren: A-klasse 93 K.M.: 1. D. Veld 2 uur 13 min. 9 sec.; 2. J. Derksen 2 uur 19 min.; 3. Jb. Schipper 2 uur 19 min.; 4. A. Bosma 2 uur 19 min.; 5. Th. Pronk 2 uur 19 min. B-klasse, 84 K.M.: 1. P. Evers 2 uur 25 min.; 2. C. Kuilboer; 3. F. de Haan; 4. E. Bos; 5. J. Homan. C-klasse, 65 K.M.: 1. de Boer 1 uur 38 min. 6 sec.; 2. Wester; 3. N. Balvers; 4. Jos Bruin; 5. Spanjaard. A t h 1 e t i e k. NIEUW WERELDRECORD POLSTOKHOOGSPRINGEN. Phenomenale prestatie van Sefton en Meadow. Tijdens athletiekwedstrijden te Palo in Californië slaagden zoowel William Sefton als de Olympische kampioen Earl Meadow er in het wereldrecord polsstok-hoog springen te verbeteren en te brengen op 4.48 meter. Naar men weet sprong Sefton op 11 April van dit jaar te Los Angelos 4.54 meter, doch deze prestatie werd in een Hall ver richt. Wereldrecordhouder was George Varoff (V. S.) met een sprong van 4.43 meter, gemaakt in 1936 te Princetown. Wielrennen. A. S V. VICTRIX. Onder zeer veel belangstelling van pu bliek en renners hield de A. S. V. Victrix een tijdrace over 4 K.M. Het weer voor een tijdrace was schitterend: geen wind te be kennen! Nu konden wij eens zien, wie of de sterkte was. De uitslag luidt als volgt: A-klasse, 9 renners. 1. P. Zandvoort 5 min. 26V» sec.; 2. F. v. Essen 5 min. 53'/, sec.; 3. Koning 6 min. 1 sec.; 4. W. Visser 6 min. Schermen. EEN SUCCESVOL SEIZOENBESLUIT. De Alkmaarsche Schermvereen. „Touché" heeft op waardige wijze haar seizoen beslo ten, want voor dat de wapens voor de zomermaanden in het vet gezet werden, heeft de vereeniging op loffelijke wijze haar kunnen aan de buitenwereld getoond. Zoo vond de laatste oefenavond, op Don derdag 29 April, haar slot in een succes volle demonstratie voor de Alkm. Burger wacht, die toen na den marsch door de stad en de inspectie, een gezelligen avond hield. Deze demonstratie begon met enkele een voudige bewegingen (aanvallen en werin gen) op sabel, waarna een les op floret gege ven werd, gevolgd door een partijtje trek ken op floret en besloot met een les en een partij op sabel. Het succes hiervan bleek groot te zijn, want verscheidene burger wachters waren hevig enthousiast, terwijl de schermers (en schermster!) weer vol lof waren over het spontane medeleven en waardeeren en het gastvrije onthaal van de Burgerwacht. Ook bleek op dezen avond weer de groote samenwerking en goede verstandhouding, die er bestaat met haar zusterver. „Steek toe". Niet minder gastvrij was het onthaal, dat een équipe van 4 onzer leden Zaterdag j.1. in Den Helder ondervond. Toen waren wij de gast van de Adelborsten Schermver. „Olym- pia", in het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord. In de ruime en goed geoutileerde gym nastiekzaal werd een poule op sabel ge maakt. Daar het geen clubwedstrijd was, trokken allen tegen elkaar, om daardoor tot een persoonlijke rangorde te komen. Na een sportieve kamp, waarbij mooie en verrassen de partijen te zien waren, bleek de eerste plaats toe te komen aan een adelborst (in het bezit van het brevet „schermer"), doch de 2e en 3e plaats werden door twee Alkmaar- ders veroverd. Met nog enkele vriendschap pelijke partijtjes op floret, degen en sabel, werd het schermgedeelte van dezen middag besloten. Hierop volgde, onder de deskun dige leiding van een drietal adelborsten, een bezoek aan de recreatiezaal van het insti tuut en aan de haven. Het havenbeeld werd beheerscht door de majestueuze grootte van Hr. Ms. „Java". Machtig, doch in volkomen rust en oogen- schijnlijk verlaten, en aan den kadekant reeds geheel in versche werf, lag hier de trots van Neerlands Marine. In lange rij lagen hier nog vele oorlogsschepen, van allerlei model en elk met eigen oorlogsbe stemming. De eerste was de mijnenlegver „Van Meerlant", die straks met adelborsten 2e jaar en nieuwelingen een zeereis maken gaat, en thans reeds het verblijf van onze gastheeren was. Deze boot werd grondig bekeken, met tekst en uitleg, van stuur- tot bakboord, van voor- en achtersteven en van stuurhut tot benedenschip. Eerst toen bleek recht hoe gastvrij onze begeleiders waren, zoodat met weemoed, doch ook met groote dankbaarheid het schip verlaten werd. Na nog een vluchtige wapenschouw over de „Nautilus", „Mercuur", G 16, O 16, de reddingsboot „Dorus Rijkers", e.a. werd Den Helder zelf in verhoogd marschtempo „genomen", om juist op de minuut af den trein te halen, die ons wegvoerde van de plaats, waar wij zulk een buitengewoon ge- animeerden en interessanten middag door gebracht hadden. Mochten er onder de lezers nog belang stellenden zijn, die in nader contact met „Touché" willen komen (en nieuwe leden zjjn natuurlijk welkom), het secretariaat is nog steeds: B. Bruinvis, Metiusstraat 4. Kegelen. NATIONAAL BONDSKAMPIOENSCHAP Alkmaar op de vierde plaats. De A. K. B. die door het winnen van de in Alkmaar gehouden districtswedstrijden naar Utrecht moest om mede te dingen naar het bondskampioenschap, heeft niet aan de verwachtingen voldaan. Doordat de A. K. B. van alle borden, welke in de districtswedstrijden waren uit gekomen het hoogst aantal hout had ge gooid, werd de A. K. B. als ernstige can- didaat voor het bondskampioenschap ge rekend. Vol goeden moed trokken dan ook de tien uitverkorenen naar Utrecht om den strijd aan te vangen. De Alkmaarsche kegelaars hadden de volle belangstelling van de in Utrecht aanwezige kegelaars en in de eerste helft van den strijd hebben zij den goeden naam van den A. K. B. niet beschaamd, want toen deze eerste helft was verstreken, stond Alkmaar fier aan den kop met een ytcowttaaal flieams Benoeming dijkgraaf. Tot dijkgraaf van het waterschap de Beemster is benoemd de heer D. Nobel Jzn. alhier. Kunst voor Allen. Het heeft ons in hooge mate verwonderd, dat Zaterdagavond niet meerderen blijk hebben gegeven het mooie werk van Kunst voor Allen, onder leiding van de heer Al- bert Sluiter en Michel Gobets te waardee ren. Slechts een 170 personen waren naar „De Rustende Jager", getogen om den opera avond bij te wonen en dit terwijl de entree prijs toch zoo laag was gesteld, dat inder- daar van een streven gesproken mag wor den om de kunst aan allen te brengen. Het houten kastje met het knopje in de woon kamer, dat het mogelijk maakt om in de feautuil bij den haard de muziek in de woonkamer te halen, is wel een belang rijke factor die de belangstelling voor con certen doet verminderen en den bestaans- strijd voor kunstenaars bemoeilijkt. Ander zijds mogen wij verwachten, dat men door het hooren van muziek leert begrijpen en er belangstelling voor gaat krijgen. Het zijn tot nog toe nog slechts de hooger ontwik kelden die de enorme studie van de solisten op prijs weten te stellen en begrijpen, dat er tusschen een concert en wat het radio toestel geeft nog wel eenig verschil is. Zjj die aanwezig waren toonden zich over het gebodene dermate verrukt, dat de solisten er niet aan ontkwamen om een kwartet uit Rigoletto van Verdi te herha len. Een bespreking van het concert laten wij aan onzen muziekcriticus over. Wij willen slechts de hoop uitspreken, dat de artistieke leiders van „Kunst voor Allen" door de onvoldoende belangstelling niet ontmoedigd worden. Op den duur zal toch voorsprong van 44 hout op Heerlen en 100 i - en meer hout op de andere vier mededin- Bergen wel begrijpen dat het cul uurleven I maU.a/) non m hnt unnrhlll» gende bonden. Worstelen. DE SELECTIEWEDSTRIJDEN EN S.S.S. Zondag vonden te Amsterdam de selec tiewedstrijden plaats voor de uitzending van een worstelploeg naar de kampioen schappen van Europa, welke wedstrijden over 14 dagen te Parijs gehouden worden. Voor S.S.S. was D. Kok uitgenoodigd. Wat wij verwacht hadden is gebeurd, Kok moest in Massop zijn meerdere erkennen. Uit de partij het volgende: Kok, die geregeld in den aanval was, kon zich niet door de verdediging van Massop werken, zoodat de eerste 10 min. onbeslist verliepen. In de verlenging be sliste het lot dat Kok het eerst 3 min. in de kniebrug moest. Hier wist Massop 2 punten te behalen. De volgende 3 minuten met Massop in kniebrug brachten Kok geen voordeel, zoodat de laatste 4 minu ten, die staande gewerkt werden, aan Kok winst zouden moeten brengen. Doch ook nu weer een steeds aanval lende Alkmaarder tegen een stuk verde digende Amsterdammer, die z'n 2 punten voorsprong wist te behouden. Massop zal nu uitgezonden worden. Algemeen was dan ook de gedachte dat de strijd zou gaan tusschen Alkmaar en Heerlen, maar het is anders geloopen. De vijf kegelaars van den A. K. B., die in de 2e helft van den wedstrijd gooiden, bleven allemaal onder de verwachtingen, met het gevolg dat Heerlen niet alleen den achterstand inhaalde, maar Alkmaar ver achter zich liet. Heerlen werd hier door als zekere winnaar gedacht. Maar kegelen brengt soms ook de grootste ver wachtingen, want Rotterdam dat bij Heer len bijna 100 hout achter stond, kwam ge weldig opzetten en elke kegelaar liep op zijn Heerlenschen collega in, met het ge volg dat, toen van iederen bond nog een kegelaar moest gooien, Heerlen nog maar een voorsprong had van 6 hout. Deze beide kegelaars van Rotterdam en Heerlen hebben dan ook een zeer zwaren strijd gestreden met steeds Heerlen eenig hout voor tot op het laatst de laatste bal len de beslissing moesten brengen. Rot terdam gooide 9 na Heerlen. 5 hout, waar door Rotterdam met een voorsprong van 3 hout winner werd. Door het minder goede gooien van Alkmaar's 2e vijftal kwam ook Breda nog boven Alkmaar te staan en Alkmaar moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. In dezen wedstrijd hebben de zenuwen en de mindere wedstrijdroutine enkele kegelaars en vooral de laatste gooiers, parten gespeeld. Het 2e vijftal, dat op papier als zeer sterk doorging, heeft bijna 200 hout min der gegooid dan het le vijftal. Het is evenwel voor de Alkmaarsche kegelaars een mooie sportdag geweest en zij zijn getuige geweest van een mooien en hoogstaanden wedstrijd en het feit dat met de rust Alkmaar aan den kop stond, is zeker een eervolle vermelding waard. De eindstand van de verschillende bon den werd: le helft 2e helft eindst. 1836 2077 3913 1921 1989 3910 1836 1995 3831 1965 1774 3739 1719 1766 3485 1651 1731 3382 Rotterdam Heerlen Breda Alkmaar Apeldoorn Oost Gelderland In den vrije baan-wedstrijd werden door Alkmaarsche kegelaars een le en twee 2e prijzen gewonnen. DE A. K. B.-COMPETITIE. Voor de competitie van den Alkm. Ke gelbond zijn in de afgeloopen week de volgende wedstrijden gespeeld: le klasse: Alcm. Victrix IOp de Laat I Koekoek I—Z.E.K.Z.? I 2e klasse: Koekoek II—Z.E.K.Z.? II 3e klasse: W. I. K. Victoria De respectievelijke standen als volgt: 702—610 715—669 op muzikaal gebied door hen in het voorbij# seizoen gewekt, alleen mogelijk was door hun relaties in de artistgnwereld en dat dit de onmisbare belangstelling verdient. De aanwezigen hebben hun waardeering geuit door ook in de pauze de 400 lootjes te koopen voor een verloting van een paar teekeningen van de kunstenaars Wijand en Germ de Jong, die tot dekking van een tekort beschikbaar waren gesteld, waardoor de verloting onmiddellijk na afloop kon plaats hebben. Mogen de leiders van kunstbelangstellen den voor het nog ontbrekende den steun ondervinden die het hen mogelijk maakt om het mooie werk voort te zetten. Drie meesterwerken en daaruit ver schillende fragmenten die tot op den dag van heden den tand des tijds getrotseerd hebben, had men voor dezen laatsten avond van „Kunst voor Allen", gekozen. De artis tieke leiding der vereeniging had een pro gramma opgemaakt uit de opera's „Die Zauberflöte" van Mozart, „Der Freischütz" van Weber en „Rigoletto" van Verdi. Het gezelschap dat voor de vertolking van dit programma geformeerd was, bestond uit de dames Corry Bijster (sopraan), Hans Weisz (sopraan), Ans Stroink (alt) en de heeren Michel Gobets (tenor), Otto Coupe rus (bas) en Kees Kef (accompagnateur). Het geheel was een zeer artistiek ensemble dat gesteund werd door mooie uitstekend gecultiveerde stemmen. De eenige handicap was de verkoudheid waaraan de heer Gobets leed. 't Was hem niet mogelijk zich geheel te geven, dat wil zeggen, zich voort durend geheel te geven zooals men dat steeds van hem verwachten kan. Er waren oogenblikken dat men zijn mooi klinkend orgaan hoorde (laatste gedeelte van d# aria uit „Freischütz", in het kwartet uit „Rigoletto") maar ook momenten waarin zijn ongesteldheid hem belette de zanger te zijn zooals die zich vele malen aan ons publiek voorstelde. In de ensemble-num mers was dit natuurlijk minder merkbaar en zoo kreeg men daarin een voortreffelijk geheel wat klank en ineenvloeiïng der stemmen betreft. Enkele nummers wil ik apart vermelden: het terzet, voor de twee sopranen en alt; de aria van de Königin der Nacht, door mej. Bijster uit Mozart's opera: de bas-aria en het aandeel dat mevr. Hans Weisz had in 't duet, uit „Freischütz" de bas-aria en het reeds genoemde kwartet uit „Rigoletto", dat op verlangen gedeelte lijk herhaald werd. 't Is maar een greep die ik doe, maar ala ik heele programma zou afschrijven, krijg ik n staalkaart van titels, en zoo iets vind ik onnoodig. Ik zeg het nog eens en met na was een zeer artistiek gevormd le klasse: Alcm. Victrix I Koekoek I Z.E.K.Z.? I O. K. A. I Cubo I Op de Lat I 2e klasse: Koekoek II Alcm. Victrix II O. K. A. II Z.E.K.Z.? II Onder Ons Met z'n Tienen 7 6 1 12 4904 7 6 1 12 4774 7 4 3 8 4600 6 2 4 4 3864 6 1 5 2 3815 7 1 6 2 4302 9 6 3 12 5755 7 5 - 2 10 4472 7 5 2 10 4337 7 4 3 8 4330 7 2 5 4 4243 7 2 5 4 4048 zijn de volgende wed- druk: het ensemble. En even artistiek was de klavierbegelei- 030004 I ding van den heer Kef die van elk nummer een korte verklaring gaf. Hoogst fijntjes 574535 1 was zijn spel bij de Mozartmuziek, gedege- luiden nu I ner 'n twee ar|dere werken die een spel van grooter volun.. dan ook konden ver dragen. Coöp. Boerenleenbank. De jaarvergadering van de Coöp. Boe renleenbank werd Zaterdag gehouden ten j huize van den heer H. J. Kossen. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer A. Winkel, op den nog steeds som ber geteekenden maatschappelijken toe stand. Moge zoo hier en daar al over eenige opleving worden gesproken, de omstandig* 1 heden voor he* strijden vastgesteld: le klasse: 12 Mei: C.U.B.O. I—O.K.O. I. 2e klasse: 10 Mei: Onder OnsAlcm. Victrix II. Voorzittor V","" 14 Mei: Alcm. Victrix IIMet z'n Tienen I land hm ge e kestaansstrijd voor den 3e klasse: 1 landbouw zwaar z„„ -» - umaianaip- en voor het boerenbedrijf zelfs gunsti ger heeten als vorig jaar; voor den akker» i bouw en tuinbouw zag spr. nu en in de nabije toekomst nog geen uitkomst en hij vreesde, dat vele jaren van zwaren druk nog in het verschiet leggen. Echter, aldus d« i voorrHtöw jmr nWwuijn,'dank het stelsel van njn, oanK 5 beheer kan het bankwezen banken, en dar - gezond heeten.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10