Agenda Nassau-Tax Tei. 3545. £aalste.AedcfUen TOPJ Hkedericht Kantongerecht te Alkmaar. Verwachting Buitenlandsch weeroverzichL Prins Bernhard's werkzaamheden. Alkmaar, Maandag. TERAARDEBESTELLING H. H. J. LEEMEIJER. Zaterdagmiddag is het stoffelijk over schot van wijlen den heer H. H. J. Leemeijer ter aarde besteld op de Algemeene begraaf plaats aan den Westerweg. De baar, die met een aantal kransen, w.o. van het personeel van het Maatschappelijk Hulpbetoon, van de afdeeling Alkmaar van den Bond voor Staatspensionneering en van de Groninger vereeniging De Molleboonen, gedekt was, werd gevolgd door het bijna voltallige per soneel van Maatschappelijk Hulpbetoon, een vertegenwoordiging van den Armenraad, vele Groningers en tal van vrienden van den overledene. Aan de groeve werd gesproken door den heer Zwaan namens Staatspensionneering en door den heer J. Barkman namens de Molleboonen. Beiden schetsten den over ledene als een goed mensch, die heel veel voor zijn medemenschen heeft gedaan, die altijd werkte voor anderen en aan wien grooten dank verschuldigd is. Een schoonzoon van den overledene sprak dankwoorden tot de aanwezigen voor de laatste eer, den heer Leemeijer bewezen. AUTO TE WATER. Hedenmorgen is een vrachtauto van een ter markt zijnden veekoopman, welke gepar keerd stond op de Handelskade, tengevolge van het feit, dat de handremmen los raakten, in het kanaal gereden. Een kraanwagen van de firma Met heeft de auto op het droge gehaald. FRAUDE TE BEVERWIJK. secretaris-penningmeester in arrest gesteld. De secretaris-penningmeester van de Wo- ningbouwvereeniging „Goed Wonen" te Beverwijk heeft zich bij de politie gemeld en mededeeling gedaan van frauduleuze handelingen ten nadeele van de vereeniging. Omtrent de grootte van het verdwenen be drag kon noch de politie, noch het bestuur der vereeniging mededeelingen doen. Vast staat evenwel, dat het tweeduizend tot drie duizend gulden bedraagt. Het betreft hier ontvangen huurgelden, die de penning meester onder zijn beheer had. De politie heeft den man in arrest geste1 d. Na zijn verhoor is hij op last van den offi cier van justitie in vrijheid gesteld. NAAR HET HUIS VAN BEWARING. Door de gemeentepolitie te Den Helder is een in die gemeente wonend echtpaar gearresteerd en ter beschikking van de justitie te Alkmaar gesteld. Zij worden verdacht eene credietonder- neming te hebben opgelicht voor een bedrag van ongeveer 800. DE HORLOGE-RECLAME. De firma H. S. Cloeck verzoekt ons ook in deze rubriek mede te deelen, dat de hor loge-cadeau-reclame nog tot en met Zater dag gehandhaafd zal blijven. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. De bloempjesdag ten bate van de steunkas van den Ned. R.K. Bond van Groote Gezin nen, afd. Alkmaar, heeft opgebracht 170,19. EERSTELINGEN. Op de Alkmaarsche Exportveiling zijn weer verschillende eerstelingen aange voerd, n.1. sla- en spercieboonen door M. en D. Kloosterboer te Sint Pancras en nieuwe aardappelen door J. Tromp te Heerhugo- waard. WERK OPGEDRAGEN. Burgemeester en Wethouders hebben het bouwen van een darmenwasscherij bij het gemeente-slachthuis alhier opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer J. N. Schuit, alhier. BRANDJE TE BERGEN. Gistermiddag te ongeveer 3 uur ontstond een begin van brand ten huize van den heer N. J. Punt aan de Dorpsstraat, ver moedelijk veroorzaakt door een petro leumstel in de bijkeuken. De heer P., die zich in een der bovenvertrekken bevond, werd door zijn dochter gewaarschuwd, dat het huis vol rook stond. Beneden geko men, zag hij, dat de bijkeuken reeds geheel in lichterlaaie stond. Terstond werd alarm gemaakt, waarop buren en voorbijgangers toesnelden, die met emmers water en door het gebruik maken van den tuinslang het vuur wisten te blusschen. De bijkeuken brandde gedeeltelijk uit. De schade, ge schat op pl.m. 600, wordt door verzeke ring gedekt. KINDERVOEDING EN -KLEEDING. In bijlage no. 73 schrijven B. en W.: Ingevolge artikel 11 van het Koninklijk besluit van 19 November 1900, Stbl. nr. 202, zooals dit besluit nader is gewijzigd, tot vaststelling van regelen, waafhaar de ge meenteraad bevoegd is aan schoolgaande kinderen, ter bevordering van het school bezoek, voeding en kleeding te verstrek ken of met dat doel subsidie te verleenen, is Uwe Vergadering verplicht na het ver strijken van het dienstjaar aan Ged. Staten verslag uit te brengen aangaande de wijze, waarop de op de gemeente-begrooting toe gestane bedragen voor het in artikel 36 der Leerplichtwet omschreven doel zijn be steed. Wij geven U in overweging het verslag vast te stellen, dai wij voor U in ontwerp ter inzage zullen leggen. JUBILEUM VAN DEN HEER W. J. D. APPEL. Gister heeft de heer W. J. D. Appel zijn zilveren jubileum als lid van het R.K. Pa rochieaal Wees- en Armbestuur onder groote belangstelling gevierd. Na een H. Mis te zijner intentie in de Sint Dominicuskerk opgedragen door pas toor Oorsprong, voor wiens parochie de ju bilaris in het college zitting heeft, werd hem en zijn familie een ontbijt aangeboden in de met palmen en bloemen versierde regentenkamer van het voormalig Wees huis aan het Verdronkenoord, waarbij het voltallig bestuur bij monde van den voor zitter, Mr. A. J. M. Leesberg en van den secretaris, den heer J. Kraakman, den jubi leerenden penningmeester in woorden van oprechte waardeering en warme vriend schap huldigde en hem als blijvend aan denken aan dezen dag een zilveren sigaren aansteker met inschrift offreerde, terwijl mevrouw Appel bloemen ontving. Ook Deken Rengs en Pastoor Oorsprong betuigden den heer Appel hun diepgevoel- den dank voor alles, wat hij met zoo groote toewijding gedurende een kwart eeuw voor de misdeelden gedaan heeft. Allen spraken voor de armen en weezen den wensch uit, dat de jubilaris nog vele jaren hun belan gen op dezelfde liefdevolle en oordeelkun dige wijze mocht blijven behartigen en dat het hem zelf goed mag blijven gaan. Men beheerschte ontroering dankte de heer Appel voor de huldiging, waaraan hij had trachten te ontkomen door den datum van zijn benoeming „zoek te maken", maar die hij nu toch gaarne wilde aanvaarden omdat het hem een blijk te meer was van de hartelijke samenwerking in het college, waaraan hij ook in de toekomst zijn beste krachten zou blijven geven. Van Pastoor Hagemans was bericht van verhindering binnengekomen. Des namiddags, tijdens de receptie te zij nen huize, kwamen vele autoriteiten en vooraanstaande personen uit het Armen wezen den jubilaris feliciteeren, zoodat 9 Mei 1937 voor den heer Appel een dag is geworden, waarop hij met groote voldoe ning kan blijven terugzien. COMMISSIE VAN TOEZICHT ARBEIDSBEURS. B. en W. schrijven in bijlage no. 70: De heer C. Snel, die zitting heeft voor de afd. Alkmaar van den R. K. Volksbond in de Commissie van Toezicht op de gemeen telijke arbeidsbeurs, tevens Commissie van toezicht op het gemeentelijk bureau voor Sociale Zaken, heeft als zoodanig ontslag gevraagd. Wij hebben in verband daarmede aan genoemde afdeeling verzocht om een aan beveling te doen voor de benoeming van een lid-werknemer in de hiervoorbedoel- de Commissies van toezicht ter voorziening in de vacature, die zal ontstaan door het aan den heer Snel te verleenen ontslag. Wij stellen Uwe Vergadering naar aan leiding van een en ander voor: a. Aan den heer C. Snel, alhier, op diens verzoek eervol ontslag te verleenen als lid van de Commissie van toezicht op de ge meentelijke arbeidsbeurs, tevens Commis sie van toezicht op het gemeentelijk bu reau voor sociale zaken; b. Over te gaan tot de benoeming van een lid-werknemer van de Commissie van toezicht op de gemeentelijke arbeidsbeurs, tevens Commissie van toezicht op het ge meentelijk bureau voor sociale zaken, welk lid zitting zal hebben tot 1 Januari 1940, waartoe wij onderstaande aanbeveling aan bieden: 1. P. A. Fransen, Nieuwpoortslaan 118; 2. G. Tesselaar, Ropjeskuil 72. COLLECTE CHRISTELIJK RUSTHUIS. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Woensdag a.s. zal een collecte met lijsten worden gehouden, teneinde daardoor kos teloos rustbehoevende van alle gezindten te verplegen in een Christelijk Rusthuis. De vereeniging strekt haar goede zorgen over een ieder uit. Talrijk zijn echter de aanvragen en de geldmiddelen zijn gering dit dwingt de vereeniging helaas nog al eens tot afwijzen. Ook uit Alkmaar e.o. werden rustbehoe- venden geholpen, die niets konden betalen. VERKOOP GROND AAN DE REMBRANDTSTRAAT. B. en W. schrijven in bijlage no. 71: De heer J. Glas te Heiloo heeft ver zocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Rembrandl- straat, groot ongeveer 506 M2., voor den Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De blanke jager (sens.); hoofdrollen Warner Baxter en June Lang. Toegang boven jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Sing Baby Sing (hum.); hoofdrollen de Ri z Brothers. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Pygmalion (Nederl. film, hum.); hoofdrol len Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade en Mathieu van Eysden. (Geprolongeerd). Toegang voor el- ken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, tot en met Woensdagavond, hoofdnummer Swing Time (dans- en jazzfilm); hoofdrollen Fred Astaire en Ginger Rogers. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 11 Mei. 8 uur, dancing Harmonie, rede H. Snee vliet voor de R.S.A.P. 8.15 uur, in de doopsgez. kerk aan den Koningsweg, spreekbeurt van een uit Duitschland uitgeweken Hutterschen doops gezinde. Woensdag 12 Mei. 2.305 en 79 uur, tentoonstelling in de huishoud- en industrieschool Emmastraat 52. prijs van 3795 in totaal, ten einde daarop vier woningen te bouwen. Tegen verkoop van eerder genoemd per ceel bestaat bij ons geen bezwaar, terwijl de grondprijs in overeenstemming is met de prijzen, door de Commissie van bijstand voor het grondbedrijf voor de bouwterrei nen gelegen ten Zuiden van den Berger- weg in overweging gegeven. B. en W. bieden den Raad in verband daarmede een ontwerp-besluit ter vaststel ling aan. EINDEXAMENS H. B. S. EN GYMNASIUM. Bij de afdeeling B der eindexamens van de Rijks H. B. S. te Alkmaar op 1, 2, 3, 5, 6, 7 en 8 Juli, bij de R. H. B. S. te Den Helder, te Enkhuizen, te Hoorn en te Purmerend zijn als deskundigen benoemd de heeren Dr. C. Zwikker te Delft, Dr. R. Brinkman te Groningen en mej. Dr. A. Duinker te Haarlem. Bij de eindexamens der afdeeling H. B. S. van het R. K. Lyceum te Alkmaar op 5 en 6 Juli en van het Amsterdamsche Ly ceum te Amsterdam, het Gem. Lyceum voor meisjes te Amsterdam en het Her vormd Lyceum te Amsterdam zijn als deskundigen benoemd de heeren Dr. H. W. Mook te Groningen, Dr. G. J. van Oordt te Bilthoven en Dr. H. A. van Bakel te Amsterdam. Bij de afdeeling A der eindexamens van de Rijks H. B. S. te Alkmaar op 17, 18, 19, 21 en 22 Juni, bij de R. H. B. S.-en te Vel- sen en te Hoorn zijn benoemd tot gecom- miteerden de heeren Dr. S. Elzinga te Haarlem, Mr. Dr. E. Tekenbroek te Was senaar, M. van der Weijst te Den Bosch (voor de R. H. B. S. te Hoorn) en mej. Dr. A. Posthuma te 's Gravenhage. Bij de eindexamens van het Gemeente lijk Gymnasium te Alkmaar, op 9, 10, 11 en 12 Juni, zijn aangewezen als gecommit teerden de heeren Dr. F. L. R. Sassen te Nijmegen, Dr. J. H. Scholte te Amsterdam, Dr. E. van Everdinge te De Bildt (op 11 en 12 Juni wordt hieraan toegevoegd de heer Dr. H. J. Lam te Leiden. OLYMPIA SCHRIJFMACHINES TENTOONSTELLING. In het gebouw „De Unie" wordt tot hedenavond 10 uur een tentoonstelling van Olympia-schrijfmachines gehouden, die de belangstelling van een ieder verdient, die met de tikmachine werkt of daarmede denkt te gaan werken. Op keurige wijze vindt men daar de Olympia-schrijfmachines geëtaleerd. Het belangrijke van deze machines is dat ze alle voorzien zijn van een remmende wagen en zeer licht van aanslag zijn. Voor statenwerk vindt men er met de grootste wagens die momenteel voor schrijfmachi nes worden vervaardigd. Met een paar handbewegingen kan men dezen wagen door een gewonen correspondentiewagen vervangen. Ook vindt men eenige machines geëxpo seerd die nagenoeg geruischloos werken. De in Erfurt gelegen fabriek, waar de Olympia-schryfmachine wordt vervaar digd, is momenteel de grootste Europeesche •ijfmachinefabriek. Tal van foto's geven een beeld van de omvangrijkheid van dit bedrijf. De Olympia-schrijfmachinefabriek wordt te Alkmaar vertegenwoordigd door de firma Jung en v. d. Hoek. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 7 Mei 1937. Overtredingen van de Motor en Rijwielwet: P. J. B. te Schagen, N. M. N. te Uitgeest, ieder 4 boete of 1 week tuchtschool. C. v. d. H. te Alkmaar, 1 boete of 1 dag hech tenis. P. A. te Assendelft, J. D. te St. Maar ten, H. J. te Medemblik, E. N. K. te Zijpe, B. H. te Groot-Schermer, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. Z. te Bergen, C. V. te Heerhugowaard, J. W. te Alkmaar, P. C. B. te Zuidscharwoude, C. P. te Amsterdam, M. O. te Edam, A. V. te Uitgeest, A. P. S. te Uitgeest, N. L. J. te Alkmaar, H. K. te Hei loo, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. C. B te Winkel, f 5 boete of 3 dagen hech tenis, P. S. J. S. te Alkmaar, 5 boete of 5 dagen hechtenis. P. S. te Egmond aan Zee, p s. te Alkmaar, ieder f 6 boete of 4 dag heSfcnis. J. P. H. .e f 5 boete of 2 en 5 dagen hechten Hoogwoud, 5 3 boete of hechtenis. p o 1 i - Overtredingen van de tieverordeningen: G. J. C. M. te Alkmaar, 2'boete week tuchtschool. J. de R. te De H. van D. te Den Helder, ieder 2 boete 1 dag hechtenis. J. K. te Alkmaar, M. v. d. C. te Uitgeest, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. L. v. d. W. te Dirksland, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. G. K. van W. te Alkmaar, 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. J. K. te Alkmaar, W. v. d. P. te A]kl"aar' L. S. te Schagen, J. L. te Alkmaar, W. V. te Andijk, ieder f 3 boete of 3 dagen hechte nis. J. J. K. te Alkmaar, f 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van Artikel 453 van het Wetboek van Strafrecht (openbare dronkenschap): H. van D. te Alkmaar, f 6 boete of 6 dagen hechtenis. C. N. te Oudkarspel, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de Jacht wet: P. K. te Egmond aan Zee, 12 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van Artikel 461 van het Wetboek van Strafrecht (loopen over verboden grond): T. B. te Barsingerhorn, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. W. B. te Schagen 3 boete of 3 dagen hechtenis. Ongecorrigeerd. IN HET RINGENHUIS INGEBROKEN. Voor 17.000 ringen en horloges gestolen. In den nacht van Zondag op Maandag hebben inbrekers in de juwelierszaak in de Residentie van de firma T., bekend als het Ringenhuis en gevestigd op den hoek van de Prinsestraat en de Korte Molen straat, voor een bedrag van 17000 een partij gouden horloges en gouden en diamanten ringen gestolen. De eerste, die den inbraak ontdekte was de winkelier. Toen deze hedenmorgen om half zeven de winkeldeur opende, zag hij, dat de vloer met stukken kalk be smeurd was en dat er een gat in het pla fond was gemaakt. Dat er was ingebroken was hem dadelijk duidelijk en het was ook eenvoudig na te gaan op welke wijze de dieven waren binnen gekomen. Boven deze winkel bevinden zich twee leegstaande verdiepingen, die de winke lier morgen zou gaan bewonen en juist geheel waren opgeknapt. In de Korte Molenstraat is de ingang tot dit bovenhuis. De dieven zijn ook het onderzoek van de politie, die onmiddellijk door den winkelier van de inbraak in kennis werd gesteld, wees dit uit met een valsche sleutel hier binnengekomen en hebben in de vloer op de eerste verdieping een gat gemaakt. Vermoedelijk zijn zij met behulp van een touw door dit gat naar de winkel af gezakt. Daar de ramen met blinden waren bedekt konden zij, zonder bang voor nieuwgierige voorbijgangers behoeven te zijn, aan den arbeid gaan, welke gelijk hierboven gemeld een voor hen voor- deelige afloop had. Hedenochtend was het personeel van het Ringenhuis, met stoffer en blik gewa pend, druk bezig de kalkrommel op te ruimen. In het bovenhuis waren werklie den bezig het gat te stoppen. De winkelier was niet tegen diefstal verzekerd. DIVIDEND NEDERLANDSCHE BANK N.V. Naar wij vernemen zullen directie en commissarissen van de Nederlandsche Bank N.V. op de eerstvolgende alge meene vergadering van aandeelhouders voorstellen, over het boekjaar 1936/1937 een dividend van 42.per aandeel van f 1000.uit te keeren. NIEUWE OPDRACHT VAN DE N.V. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Konden wij vorige week melden, dat de directie van de N.V. Rotter- damsche Lloyd een zusterschip van het nieuwe m.s. „Brastagi" besteld heeft bij de Koninklijke Mij. „De Schelde" te Vlissingen, thans kunnen wij mededeelen, dat dezelfde reederij den bouw van een zusterschip van het nieuwe 11.000 tons m.s. „Welte vreden" in opdracht heeft gegeven aan de werf P. Smit Jr. te Rotterdam. MERRILL NADERT DE IERSCHE KUST. In een op Croydon ontvangen draadloos bericht deelt de Oceaanvlieger Merrill mede, dat hij zich te 11.15 op honderd mijl van de Iersche kust bevond. Hij hoopt tegen 14 uur te Croydon te landen. ....zouden wij den automobllUt wel willen toeschreeuwen, die 'n aut0 goot voorbijrijden, welke op zijn beurt al bezig is een voorrijder in te halen 't Nieuwe voorschrift zegt Immers: GEEN DRIE WAGENS NAAST ELKAAR Zwakke tot matige veranderlijke wind; later uit zuidelijke richtingen; zwaar be wolkt met tijdelijke opklaringen en kans op regen op onweer; iets zachter. Zachter weer maar toenemende regen of onweerskansen. Het gebied van hooge drukking in Scan dinavië is sterk afgenomen. De depressie bij IJsland nam toe en vormde secundairen over de Golf van Biscaye en over geheel Duitschland en de Oostzee. In Scandinavië heerscht over het algemeen zonnig weer, alleen in het zuiden valt eenige regen. In Duitschland is de lucht by uiteenloopenden zwakken wind meest zwaar bewolkt, in het noorden valt plaatselijk regen, in het mid den is later eenige kans op onweer, in het zuiden en in Zwitserland is het weer tame lijk zonnig, met temperaturen weinig onder nul graden boven 2500 meter In Frankrijk is veel windstilte met zonneschijn in het oosten en betrokken lucht met eenigen regen in het westen. Schotland heeft opge klaard weer, in oost-Engeland valt regen. De zeer geringe luchtdrukverschillen in onze omgeving zullen veranderlijken wind veroorzaken. De nieuwe secundaire zal later den wind naar zuid tot oost doen loo pen, zoodat eenige stijging van temperatuur te wachten is, maar de kans op regen of on weer toeneemt LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.10 uur tot 3 44 uur licht op. Wy vernemen, dat prins Bernhard binnenkort in hoedanigheid van koninklijk commissaris zyne werk zaamheden zal aanvangen bij de koninklijke vereeniging tot het hou den van jaarbeurzen in Nederland. Na zyn terugkeer uit Engeland zal prins Bernhard wederom gedurende eenigen tijd werkzaam zyn op de Nederlandsche Handelmaatschappij te Amsterdam. ERNSTIG ONGELUK TE AALST. hednendmi?riaSielSCheStraat te Aakt waren stoorS g,^eenige arbeiders van de z g me eenlklstelnfabriek „Brabant" be- bw>mstarmI!o °j sleePerswagen zware binnen to riiH r, nauwe fabriekspoort arbeider Vei-V.6"' het 00Senblik dat de tusscfin Sn n uit Veldhoven zich trok het paard of de£ wagen bevond, gevolg dat J onverwacht aan met het werd 'ingedrukt °rgdl*S8e de borstkas kundige huin feestelijke- en genees- man werd naa/St f/*?8 aanwezig. De te EindhmJozef Ziekenhuis heden aan de ver^oerd> waar hij nog is overleden. Van het gebeurde kinderen Mht°cfif.0r Cen Vrouw en vler E^f~ BIJ DE maas" EN ONDER RAVENSTEIN. de gemeente VaS Maaswerken onder 'luk Vbeurd da?"/61"/6" ernsti* °n«e' te Wen hitUeS. ehem^bij^Oss Sa°eks' wonende te Ber- werkzaam en'belast m«A gaaswerken van het nn«m» 1 het vervoeren ren. Plotseling zakten^ S d° kiePkaI"* door de karren ?e s weg- waar arbeider Snoeks °™^gen en met den kwamen. e Maas terecht zag gebeuren' sprong ?S' d'C het ongeluk üng na doch het mrü.u u^601 den drenke- het slachtoffer te redd S? "iet gelukken, latex werd het lyk opg^f*8 minuten

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2