De strijd om het landskampioenschap. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 10 MEI 1937 Be Quick en Feijenoord winnen. Hengelo promoveert. Feijenoord—P.S.V. 6-1. Go ahead—Be Quick 1-2. R.C.H.—'t Gooi 1-4. Alkmaarsche Boys- Blauw-Wit Comb. 4-3 Texel-Alkmaar 3-2 De Tenniscompetitie. SPORT EN WEDSTRIJDEN V o e t b al. De spanning in de kampioens competitie is gisteren verhoogd, door dat zoowel Feyenoord als Be Quick wisten te winnen, resp. van P. S. V. en Go ahead. De stand is thans (en er uit blijkt, dat Go ahead en en P. S. V. kansloos zijn geworden): 4 3 3 2 1 Ajax Feyenoord Be Quick Go ahead P. S. V. 13—8 13—7 8—9 7—7 10—19 Promotie-degradatie. Na Z. F. C. en de Ensch. Boys is thans ook R. C. H. gesneuveld. Ze had tot giste ren een goede kans op de eerste plaats, maar haar nederlaag tegen 't Gooi betee- kende meteen haar degradatie. Alleen wordt HilversumR. C. H. nu nog van groot belang en het lijkt er op, dat hier een extra-wedstryd de beslissing zal brengen. De stand is: t Gooi 4 2 11 12—6 5 Hilversum 3 111 4—7 3 R. C. H. 3 1 0 2 5—8 2 In het Oosten speelden Hengelo en Quick een extra-wedstryd. Hengelo won dien strijd met 42 en promoveerde naar de eerste klasse. Zy zal dus de Ensch. Boys vervangen. In het Oosten speelde W. V. V. thuis te gen Friesland en won met 20. Voor Friesland wordt het nu zeer precair. De stand luidt: W. V. V. 3 2 0 1 8—3 4 Heerenveen 2 10 1 56 2 Friesland 3 1 0 2 48 2 O. V. V. O. degradeert. O. V. V. O. speelde haar laatsten wed strijd tegen D. W. V. en verloor. Daardoor degradeert O. V. V. O. en promoveert D. W. V. De eindstand is: D. W. V. 4 2 11 4—2 5 Zaandijk 4 2 0 2 45 4 O. V. V. O. 4 112 3—4 3 Alkmaar vergiste zich op Texel en liet eich met 32 kloppen. Een gelijk spel was voldoende geweest, om zich te handhaven. Nu is een beslissingswedstrijd noodzakelij .-t geworden. Getuige de stand: Alkmaar 4 2 1 Texel 4 2 1 Q. S. C. 4 10 In de reserveklasse speelt voorhoede van Feijenoord Bovemans nog vier maal passeerde. P. S. V. moest het verder van een enkelen uitval hebben, doch de combinatie was zoo slordig opge zet, dat van Male moeilijkheden be spaard bleven. Opnieuw heeft Vente aan getoond, dat Feijenoord in hem een bij zonder grooten aanwinst heeft gekregen. Hij was door zijn positie kiezen, zijn snelle rushes, zijn hard en zuiver schot en door zijn scherpe kopballen een doorloopend gevaar voor de P. S. V.-verdediging. Links en rechts knalde hij de ballen even hard in den doelmond en het was voor P. S. V. maar gelukkig dat Boumans zijn doel zoo voortreffelijk verdedigd heeft, daar anders de nederlaag voor de bezoekers nog veel grooter zou zijn ge weest. Maar het was werkelijk niet alleen Vente die een sublieme partij speelde, maar ook de vleugel LinssenKantebeen en de kleine Vrauwdeunt hebben voortref felijk werk verricht. Smits kon voor de rust niet op gang komen, maar in de twee de helft paste hy zich uitstekend bij het spel der anderen aan. In de middenlinie blonk Paauwe uit, hoewel ook het spel van Kuppen mag geprezen worden. Laatstgenoemde nam voor de rust heel wat hooi op zijn vork, hetgeen zich in de tweede helft wreekte, want toen moest herhaaldelijk geconstateerd worden, dat hy stoom te kort kwam. P. S. V. mag dan weinig geluk gehad hebben. Na de rust was er zeker een klasse-verschil tusschen haar spel en dat van Feijenoord. De ploeg heeft dapper volgehouden, maar tegen een dergelijke overmacht was ze niet opgewassen. Trou wens geen enkel elftal zou het na de rust tegen 't even snelle als geraffineerde spel van Feijenoord gehouden hebben. De leiding van scheidsrechter Twister ling kon niet meer dan matig genoemd worden. 1 9—4 1 5—4 3 1—7 Alcmaria 5 5 3 II degradatiewedstrijden tegen Helder II en Z. F. C. III. Een week geleden speelde Helder n thuis tegen Alcmaria II en het werd 11. Gisteren speelde Z. F. C. III tegen Helder H en won met 42. De stand is thans: Z. F. C. III Alcmaria II Helder II 4—2 1—1 3—5 Ook den tweeden thuiswedstrijd in de competitie om het nationale kam pioenschap heeft Feijenoord gewon nen en niet zoo zuinig ook, want P. S. V. werd met een 61 nederlaag naar Eindhoven toegestuurd. Het eigenaardige geval deed zich voor, dat by de rust nog lang niet vaststond, dat het op een overwinning voor de thuisclub zou uitloopen, want na drie kwartier stond het 10 voor Feyenoord, waarbij dan nog kwam, dat dit eene doelpunt in de allereerste minuut gemaakt werd. Hoewel Feyenoord in het eerste gedeelte beter ge speeld had, was haar overmacht toch niet zoo groot geweest, dat ze zulks in doelpun ten tot uitdrukking wist te brengen. Even leek het in de eerste minuten dat Feijen oord de tegenpartij onder den voet zou loopen, maar dra waren de P. S. V.-ers over den eersten schrik heen en toen be gonnen zy zoo kordaat van zich af te bij ten, dat de voorhoede van Feyenoord niet zoo heel veel kansen meer kreeg. Van Run en Lanegger stonden in de verdediging stevig te spelen, waarbij zij goed gesteund werden door spil Hermens en verder be wees Boumans onder de lat, dat hij wel voor zijn taak berekend was. P. S. V. heeft zelfs meer dan eens kans gehad om gelijk te maken, want feilloos was, wat de Feijenoord-verdediging liet zien, stellig niet. Van Heel fungeerde als linksback, terwijl van der Heide wegens een blessure niet kon spelen en dat ging hem over het algemeen niet slecht af. Maar zijn partner de Groot miste vaak den juisten kijk, trapte slordig, onderhield te weinig con tact met Paauwe en bij dat alles kwam nog, dat Sinke, die de linksmiddenplaats bezette, maar geen vat kon krijgen op het spel van den Eindhovenschen rechtervleu gel. Bepaald fortuinlijk was P. S. V. niet. Want anders was de rust met een achter stand zeker niet ingegaan. De tweede helft gaf een heel ander spel te zien. Direct wist Feijenoord den voor sprong te vergrooten en daarna heeft ze het publiek, dat ongeveer 40.000 koppen sterk was, een spelletje voorgezet om van te smullen. Er waren perioden, dat P. S. V. nagenoeg geen been aan den grond kreeg en hoe dapper de Eindhovensche verdedi ging ook tot het einde toe heeft volgehou den, zij kon toch niet verhinderen, dat de Be Quick heeft ook den tweeden wed strijd tegen Go Ahead gewonnen, dit maal echter niet door een sprekende meerderheid, maar door twee kapitale fouten van doelman Halle, die den Groningers daarmede twee doelpunten cadeau gaf. In de eerste helft plaatste Wilkins den bal na ruim 25 minuten met een boog in den doelmond en Halle, die ten onrechte meen de, dat het leder over de lat zou gaan, stak er geen hand naar uit. Tot zijn grooten schrik zag hij den bal in den rechter boven hoek verdwijnen en schonk den gasten daarmede de leiding! Het duurde echter niet lang of Th. de Kreek bouwde een aanval op langs den rechter vleugel en werkte hem op keurige wijze af. Wagen voort gaf een voorzet en on houdbaar schoot de Kreek het leder in het net. Er waren tqgn ruim dertig minuten ge speeld. Go Ahead was den tegenslag dus spoedig te boven en zou bijna een voorsprong ne men, toen de Vries op het Groningsche hei ligdom af rende en buiten bereik van Wach ters tegen den paal schoot. In de eerste helft kwam echter geen ver andering meer in den stand, zoodat de strijdbijl het begin van de tweede helft nog volkomen open was. De Deventenaren pakten dadelijk ener giek aan en wanneer Wagenvoort den door de Vries hard voortgezetten bal niet had gemist, zou het er minder goed voor de gasten heben uitgezien. De Be Quick achterhoede met Pienter aan het hoofd gaf echter geen krimp en re tourneerde het leder telkens. Daarbij deden de Groningers dikwijls gevaarlijke uitval len en toen Roelofs in de vijftiende minuut een duel met Blij ham te ver doorvoerde en den bal kwijt raakte, loste Hazeweijer een lagen schuiver. Tot niet geringe verbazing van de duizen den toeschouwers viel Halle over het leder heen, zoodat, Be Quick opnieuw de leiding had, om die, zooals later zou blijken, niet weder af te staan (12). Want wat Go Ahead ook daarna probeer de en hoever het de gasten ook in de ver dediging dreef, steeds ontkwam het Gro ningsche doel, zy het soms op zeer fortuin lijke wijze, aan een tegenpunt. Van dit oogenblik af is het een voortdu rende strijd geweest tusschen de hechte Groningsche defensie en den weinig pro ductieven aanval der thuisclub, die boven dien nog met pech te kampen had. Zoo voorkwam de slechtste middenspeler van de gasten, de invaller Kotter, tweemaal een zeker schijnend doelpunt, toen Wachters reeds gepasseerd was. Een woord van lof mag echter niet ont houden worden aan Pienter, die met hoofd en schouders boven zijn partners uitstak en het Deventer binnentrio geregeld in be dwang wist te houden. Nu dient gezegd, dat Go Ahead s midden voor, Herman Koopman, het hem niet lastig maakte door z'n slappe spel, doch ook onder andere omstandigheden zou hij een rol van beteekenis hebben vervuld. Hij werd goed geassisteerd door ten Wol- de, terwijl in de middenlinie eveneens veel werk werd verzet, behoudens dan en voor namelijk in de eerste helft door den inval ler. De Groningsche aanval was voor de rust gevaarlijker dan daarna. De buitenspelers speciaal G. W.Blijham brachten snel op en gaven menigen goeden voorzet, maar hier stond het binnentrio tegenover een sterke defensie, die een vlotte combinatie vrijwel onmogelijk maakte. Van fraai positiespel heeft men in deze ontmooting dan ok niet dikwijls kunnen ge nieten. Wel werden de attaques soms vlug uitgevoerd en hadden zij niet zelden een gevaarlijk karakter, doordat zy steeds over de vleugels werden uitgevoerd. Go Ahead heeft de nederlaag te wijten aan twee ernstige fouten en aan tekortko mingen in de voorhoede, welke niet by machte is doelpunten te maken. Aan de middenlinie lag het zeker niet, zelfs nadat Jan Halle na 25 minuten reeds moest uitvallen wegens een enkelblessure stond deze linie met den invaller-spil J. Koopman, een nog zeer jeugdige speler uit het tweede elftal haar mannetje. Zeer groote belangstelling bestond voor den voor beide partijen zeer belangrijken wedstrijd. Direct na den aftrap ondernam R. C. H. een aanval, v. d. Horst passeerde handig een tegenstander en met een ver schot passeerde hij den Gooi-doelman (10), maar na 7 min. maakte Peters gelijk 11. Het geheel ontaardde echter binnen zoo wel als buiten de lijnen in een zenuwach tig gedoe. De rust kwam met onverander- den stand 11. Na de hervatting was eerst 't Gooi aan 't woord. De R. C. H.-verdediging hield echter fink stand, maar tijdig een Gooi-uit- val wist J. Cohen aan de Hilversumsche club de leiding te bezorgen 12. 't Gooi speelde nu in hoofdzaak verde- I digend. Door handig inloopen wist Wint- hout den stand op 31 voor 't Gooi te bren gen. Nog eenmaal scoorde het Gooi en met 41 voor de Hilversumsche kwam het einde. De overwinning was voor het Gooi ver diend. R. C. H. degradeert nu naar de tweede klasse. Een aantrekkelijke friendly game. Dat de rood-witte Alkmaarders, die ook dezen Zondag hebben besteed aan het spe- den van een nuttige oefenpartij, het thans tegen een op bezoek zijnd Blauw Wit-elftal niet zoo gemakkelijk zouden krijgen, hadden we j.1. Zaterdag reeds voorspeld. En, terecht! Dit Blauw Wit-team was geen ploeg, die zich zoo gemakkelijk liet slaan als een bezoekend West-Frisia en als een Z.V.V.; dit Amsterdamsche elftal was als geheel een gave ploeg, waar tempo in zat, met vele zeer goede en jeugdige krach ten. Zoo bemerkten we een soliede en onge twijfeld trapvaste verdediging, een flinke halflinie, waarin vooral het goede werk var. den spil opviel en tot slot een pittige aan val, die er ook mocht wezen. Vooral de linkervleugel was zeer snel en gevaarlijk cn alle doelpunten kwamen dan ook van dezen kant. Het is een feit, dat de Blauw Witten ver loren, op zich zelf zegt dit echter niet veel, want de uitslag had ook even goed precies andersom kunnen zijn, daar beide ploegen volkomen tegen elkander opwogen. Dat de geblokten de balans te hunnen gunste zagen overslaan, hebben ze feitelijk te danken aan een betere productiviteit. De gemaakte doelpunten aan dezen kant waren werkelijk van een behoorlijk gehalte. Die Alkmaarsche aanval gaf ongetwijfeld de meeste bekoring. Ook nu bracht Mulders zich niet bepaald sterk op den voorgrond, hoewel het ons voorkwam, dat hy beter op dreef was dan in de vorige ontmoetingen. Ook nu konden vooral de invaller-links- buiten en Schenke hier weer vaak van pro' fiteeren. Nol, die de Grand moest vervangen, viel ons geducht mee en deed verdienstelijke dingen. Vooral z'n voorzetten waren krach tig en tamelijk zuiver. En Schenke was weer goed op dreef, hij zag zyn activiteit en door zetten met een drietal doelpunten beloond Pater bleek ook nu nog niet geheel thuis te zijn op de rechtsbinnenplaats, terwijl Indri weer nuttig en goed werk liet zien. Zijn trekballen, die de beide eerste doelpunten vooraf gingen, waren mooi. In de halflinie waren Weel en v. Eerden ook nu weer goed op dreef, doch spil Hart og zagen we in de vorige ontmoetingen beter. Hij kon lang niet altijd vat-op-het-spel krij gen doch zijn spel-openen was ook nu goed. De verdediging was vooral voor de rust niet bijster goed, zelfs Slikker was er nog al eens naast, doch de heeren hadden zich na de rust volkomen hersteld. Ook doelman van der Horst had geen gelukkigen dag. Bij het eerste Amsterdamsche doelpunt ont glipt de bal hem en verdween in het doel, terwijl hij bij het derde doelpunt iets ver keerd stond opgesteld, zoodat de bal "an links juist tusschen hem en den paal kon worden geplaatst. Uit den wedstrijd nog de volgende grepen: Om half drie zien we de Amsterdammers zich opstellen in de formatie als j.1. Zaterdag door ons werd ge publiceerd en de rood-witten in de bekende opstelling. Het begin is een Amsterdamsch overwicht en na een 7-tal minuten zendt Ditmeyer een laag schot in, dat v. d. Horst door z'n han den laat glippen en de stand is 01. Nadat doelman Hoogstad vooreerst Mul ders net te vlug af is, schiet Schenke dicht over, doch na een kwartier heeft hij succes. Ir.dri is weer eens keurig doorgebroken, geeft een goeden trekbal en Schenke maakt met een onhoudbaren schuiver den stand ge lijk (i1). Enkele minuten later herhaalt zich dit spelletje, als Indri den uitloopenden Hoogstad te vlug af is, voorgeeft en Schenke opnieuw inschiet. Wel tracht één der backs de situatie te redden, doch via z'n handen verdwijnt het harde schot in de touwen, zoodat een achterstand is weggewerkt in een voorsprong 21. Nadat Slikker eenmaal redding brengt, is de hoog opspringende Blauw Wit-doelman Mulders juist te vlug af. Eindelijk wordt door de bezoekers by een aanval op rechts de bal naar links gezet, waar de Wit den uit loopenden v. d. Horst te vlug af is en op nieuw is de stand gelijk (22). Een goede voorzet van Nol wordt door Schenke inge schoten, doch evengoed gestopt. Uit een handsgeval brengt Nol het leder goed voor doel, waarna Pater, via onderkant lat, doel treft, zoodat de rust juist nog met een 32 voorsprong kan ingaan. Dadelijk na rust denken we Schenke den voorsprong te zien vergrooten, doch hy schiet precies tegen den paal. Nadat v. d. Horst hoog opspringend goed kan red den, noteeren we meteen aan aanval over Nol, een schot, doch ook Hoogstad kon het gevaar keeren. Mulders werkt zich weer eens vry, doch schiet naast. Een benauwd moment ontstaat voor het Boys-doel, als v. d. Horst denkt dat de bal uitgaat en deze voor diens heiligdom ge bracht kan worden. Slikker redt echter keu rig vanaf de doellijn. Even later kan de Wit toch van dichtbij het doel treffen en de stand is andermaal gelijk (33). Wederzijds worden nog eenige aanvallen gekeerd, totdat eindelijk Mulders den bal weer eens goed vry speelt en Schenke een kans geeft, die hy op goede wijze weet te benutten, zoodat het einde juist nog met een 43 zege kan komen. Scheidsrechter Koelink leidde deze snelle, prettige partij op verdienstelijke wijze, ter wijl na de rust de back Peters, wegens een lichte blessure, moest worden vervangen. Door deze nederlaag zal dus opnieuw een beslissingswedstrijd noodig zyn, om uit te maken, welke van beide elftallen het volgend seizoen in de derde klasse zal mogen uitkomen. Alkmaar was ook dezen Zondag weer niet fortuinlijk. Immers, vlak voor den aan vang van den wedstrijd moest zy het be sluit nemen, Ooms, haar l.-achter, niet op te stellen, daar deze hiervoor te ziek bleek. Wij weten niet of de Alkmaar halflinie hiervan den tegenslag ondervond, maar de tak-tiek, die zy in de eerste helft toepaste, was geheel onjuist. De Alkmaar-halflinie bleef verdedigend spelen, waardoor de A.-voorhoede byna niet tot aanvallen kwam, terwijl Texel regelmatig goede aan vallen kon opzetten. Was het werk van de Alkmaar-halflinie voldoende geweest, mogelijk had dan de Texel-voorhoede niet zooveel vry spel ge kregen als thans, maar ook verdedigend kon deze halflinie geen bevrediging schen ken. De buitenspelers van Texel werden teveel vrijgelaten, en deze konden hier door de ballen rustig voor het doel plaat sen. De druk voor de Alkmaar-achterhoede werd hierdoor zwaar. Wel heeft deze ach terhoede veel werk verzet, waarbij vooral Dingerdis uitblonk, doch doelpunten kon den op deze wijze niet uitblijven. Het verloop van den wedstrijd was als volgt: Texel zette direct alles op den aanval, waartoe zij door de reeds genoemde fout van de Alkmaar-halflinie alle gelegenheid kreeg. Voorloopig wist de A.-achterhoede echter stand te houden, terwijl de Alk maarsche voorhoede het ook wel tot eenige aanvallen kon brengen, uit een waarvan Kranenburg in moeilijke positie hard over schoot. Toen kwam het eerste Texel doelpunt. De midvoor van Texel kreeg op grooten afstand van het A.-doel den bal toege speeld, loste een hard schot, Duivenman dacht dat de bal naast zou gaan, en het was 10 voor Texel! De Alkmaar-voorhoede deed toen alle pogingen om gelijk te maken. Zij kreeg echter in het geheel geen steun om tot werkelijk goede kansen te komen. Wel be nutte v. d. Stok een goede voorzet van v. d. Wissel, doch de scheidsrechter had juist voor buitenspel gefloten. Ook kreeg v. d. Wissel nog een plotse linge kans. Zijn schot werd echter door de bovenlat gekeerd. Toen is Texel weer regelmatig in den aanval geweest, doch de A.-achterhoede verdedigde uitstekend. Helaas kwam ook geheel onverwachts het tweede Texel doel punt: toen Texel op het middenveld een vrije schop kreeg te nemen, werd deze goed voor het Alkmaar-doel geplaatst. Geen enkele Alkmaar-speler deed een poging om den bal te onderscheppen1, deze belandde bij den geheel vrijstaanden Texel-links- buiten die goed inkopte en de stand was 20. In dezen stand kwam voor de rust geen verandering meer. Na de rust was het Alkmaar-elftal eenigszins gewijzigd en speelde Kuis thans half en Huiberts rechtsbuiten, terwijl kort na de rust de Jong uitviel en vervangen werd door Koster. De halflinie van A. gaf thans haar voorhoede iets meer steun en vooral Kuis zat goed achter zijn voorhoe de aan, waardoor de Alkmaar-aanvallen talrijker werden. Bij een van deze A.-aan vallen werd Kranenburg ten val gebracht. Hij nam zelf den hiervoor gegeven vrijen schop en juist in de linkerbenedenhoek verdween de bal (2—1). Een prachtig doe.- punt. Alkmaar achterhoede stond nu en dan vreemd te schutteren. Toen een plotselinge T.-door- braak. Schoonhoven bemachtigde den bal en zou deze naar zyn voorhoede spelen. Op het moment dat hy schoot, liep juist een Texel-speler op hem toe en hard vloog de bal voorbij den verbaasden Duiveman (31). Alkmaar gaf zich echter geenszins gewon nen en toen Koster hard inschoot, kaatste de bal juist van de deklat terug. Opnieuw kreeg Alkmaar een goede kans tot scoren. De scheidsrechter floot echter voor buiten spel om daarbij tot de conclusie te komen dat hij zich vergiste, daar een der Texel- backs zich op de doellijn bevond. Een mooie kans ging hierdoor verloren. Toch scoorde Alkmaar, toen Huiberts juist een bal van links kon bereiken en deze goed inschoot. Wel zette ook Texel in deze periode goede aanvallen op, maar de Alkmaar- achterhoede gaf thans geen kans meer. Wij kregen toen een kleine onderbreking, toen Kranenburg opnieuw tegen den grond werd gesmakt. De bal was reeds weer ge speeld, doch de Texel-achterspeler trapte toch nog na. De scheidsrechter constateerde dit feit, doch volstond met een waarschu wing. Nog enkele minuten waren er te spelen, steeds kwam de bal voor het Texel-doel en in de laatste minuut kwam er nog een goede kans voor den gelijkmaker. Het schot ging echter juist over. Zoo kwa mdan het einde en Texel had met 32 gewonnen. Wij kunnen over het Alkmaar-elftal kort zyn. Keeper Duiveman had zijn dag niet, hij was niet klemvast, zooals wij dit van hem gewend zyn. Dingerdis was uitstekend op dreef, de Jong was een verdienstelijk partner, doch kon niet voldoende opruimen. De halflinie was het zwakste deel van dit elftal; deze linie speelde ver beneden haar kunnen, en ook de tactiek was volkomen onjuist. De voorhoede bleek bewegenlijk met Kranenburg als uitblinker. De voorhoede was echter in dezen wedstrijd teveel op zich zelf aangewezen. Texel speelde een uitstekenden wedstrijd, doch er werd teveel van hun lichaams kracht gebruik gemaakt. De scheidsrechter maakte voor een der- gelijken wedstrijd teveel fouten. Tennis. AlkmaarHeiloo herstelt zich en Advendo verliest. Onze tennissers treffen het buitengewoon met het weer, want de competitie heeft een zeer vlot verloop en er wordt gespeeld onder de meest gunstige omstandigheden: een be dekte lucht en weinig of geen wind. Verheugend was het herstel van Alkmaar- Heiloo. Na het zwakke begin werd thans een overtuigende 62-zege behaald op Heemstede II. A. H. kwam deze keer weer met een paar spelers uit, die het vorig jaar steeds meespeelden en die blijkbaar nog niet gemist konden worden. Festina II won opnieuw met groote cijfers, nu van Joy II en staat fraai aan den kop. De stand in deze groep in de 2e klasse B is: Festina II Joy n Alkm. Heiloo Heemstede II 2 2 2 2 15-1 7—8 6—10 3—12 4 2* 2 0* werd nu sterker en de Texel- een spel moet nog gespeeld worden. Onze andere tweede klasser, Advendo, speelde thuis tegen het 5de team van D. D. V. en verloor met 53. Ook Juliana (Hoorn) stelde teleur en verloor met 62 van het Amsterdamsche Animo. De stand is hier: D. D. V. 5 2 1 1* 0 8—6 3 Advendo 3 2 0 1 17—7 4 Animo 3 1 1* 1 1111 3 Juliana 2 0 0 2 214 0 D. D. V. 5Animo werd gestaakt by een 33-stand. Er moeten nog twee partijen gespeeld worden. In de 3de klasse A speelde Be Quick thuis tegen Animo (Helder) en het werd 44, zoodat ze nog steeds een goede positie in neemt. Schagen deed uitstekend werk door K. Z. II met 62 te kloppen. De stand luidt: Be Quick 3 12 0 13—11 4 Animo 2 110 12—4 3 Schagen 3 1 0 2 915 2 Koog-Zaandyk II 2 0 1 1 610 1 In deze zelfde klasse, maar andere groep, won Advendo II met 8—0 van Zaandam II, terwijl D. D. V. 6 met 62 van Smash won. De stand is hier: D. D. V. IV Smash I Advendo II Zaandam II 2 3 2 3 2 2 1 0 0 0 0 0 0 1 1 3 14—2 4 16—8 4 10—6 2 0—24 0 In 3 B won Bakkum, dat haar eersten wedstrijd tegen Be Quick II verloor, met 62 van Beverwijk IV, zoodat ze een goede plaats inneemt in de ranglijst. Be Quick II speelde uit tegen Linoleum Sp. en won met 71, zoodat ze thans reeds 3 wedstrijden gewonnen heeft. Advendo III won haar uitwedstrijd tegen Amstelzicht met 6—2, terwijl Dash II en Toss de puntjes deelden. De standen in deze groepen kunnen we niet opnemen, omdat ons de indeeing van de eerste groepen ontbreekt. Gedetailleerde uitslagen. Wy laten hier de gedetailleerde uitslagen vplgen, voorzoover ze ons bekend zijn: Alkm. HeilooHeemstede II 02. Heeren-enkelspel: P. Schut—D. Nieman 60, 63; N. v. ForeestJ. van Hezel 2—6, 6-2, 5-7,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9