HBitwwland Onze Jioixmiën %i&licaties Voorloopig géén briefpor van 5 cent. Twee dooden op den onbewaakte Glimlachje 1 Semto mr WOr<,e" °P In „Economisch-Statistische Berich ten" is deze week opgenomen een arti kel van den directeur-generaal der P.T. T., den heer ir. M. H. Damme, onder den titel: „De tariefsverlagingen bij de P.T.T." Daarin lezen wij o.m.: „Met de in den aanvang van dit jaar ingevoerde halveering van het binnen landsche telegramtarief voor 10 woor den (van 50 cent op 0.25) zijn de Ne derlandsche telegram- en telefoontarie ven thans nagenoeg op het vóóroorlog- sche peil teruggekeerd. Vqor het bin nenlandsche briefposttarief wordt aan een overeenkomstige maatregel in de naaste toekomst gedacht". Bij informatie ter bevoegder plaatse vernam het „Handelsblad" dat deze „naaste toekomst" voorloopig nog niet zal zijn aangebroken en dus alle geruch' ten daaromtrent onjuist zijn. Auto met twee inzittenden doojr trein gegrepen. Op den onbewaakten overweg tus- schen Ede en de Klomp is gisteravond om kwart voor zeven een personen auto door den D-trein, die op dat tijdstip den overweg passeert, gegre pen, De inzittenden, de 22-jarige van Oostenbruggen en de 23-jarige van Butselaar, beiden afkomstig uit Vee- nendaal, werden uit den wagen ge slingerd en op slag gedood. De auto werd 500 meter meege sleurd, waarna de trein tot stilstand kwam. De auto werd totaal vernield. Van Oostenbruggen leerde nog slechts kort autorijden en werd door van Butselaar onderwezen. Eerstgenoemde zat achter het stuur en gaf in plaats van te remmen, vol gas. Het uitzicht ter plaatse is niet slecht. Na twintig minuten vertraging heeft de trein zijn reis voortgezet. HOLLANDSCHE NIEUWE!' De eerste haring heden aangevoerd. In den afgeloopen nacht is de eerste Scheveningsche logger met nieuwe haring te IJmuiden binnenge- loopen. Het was de Sch. 181, schipper Arie Roeleveld, van de reederij S. Taal te Scheveningen, welke een vangst van 44 kantjes aanvoerde, De haring is direct ten verkoop doorgezonden naar Vlaardingen. Daar ter plaatse is inmiddels ook een stoom boot aangekomen met nieuwe haring. De Sch. 120, schipper Willem Rog, is met een vangst van 125 kantjes onder weg. DE OXFORD-GROEP-BIJEENKOMSTEN. Het programma voor de volgende dagen. Nadat in de afgeloopen dagen de Oxford- groep binnen Utrecht en in de omstreken van de stad verschillende kleinere en groo- tere bijeenkomsten heeft gehouden, afge wisseld door avond-meeting in de groote zaal van het gebouw „Tivoli" te Utrecht, vond gisteren eene landelijke juristendag plaats. Gisteravond werd in hotel Noord-Brabant te Utrecht een doctoren-bijeenkomst van de Oxford-groep gehouden, terwijl vanavond eveneens een meeting plaats vindt in „Ti voli", waar alsdan weer een honderdtwin tigtal pas aangekomen Scandinavische geest verwanten zullen binnenmarcheeren ..el vlaggen en banieren. Vandaag houdt de Oxford-groep een „vrouwendag" en tevens een landelijke bij eenkomst voor met de Oxfordgroep sympi- thiseerende burgemeesters op kasteel Nijen- rode. Tante: Ik had jullie gezegd, dat ik weinig tijd had en nu zijn jullie al een half uur bezig om de camera in te stellen. Dien avond arriveeren te Utrecht nog on geveer honderd zakenmenschen uit Birmitip- ham. Voorts wordt er een jeugdbijeenkomst gehouden in het Tivoli-gebouw, waar s avonds Scandinaviërs binnenkomen. Vandaag zal voorts de heer Locke, lord mayor van New Castle, een Oxford-bijeen- komst leiden voor arbeiders van de hoog- ovenfabrieken te Velzen. Zaterdagmorgen om half elf komt de groep onderwijzers in „Tivoli" bijeen, waar in den loop van den namiddag een zaker.- lieden-meeting wordt belegd. De Utrechtsche dagen van de Oxford- groep culmineeren in de groote bijeenkom sten, die op Pinkster-Zondag en -Maandag telkens om half elf 's morgens zullen aan vangen, en waarvoor het Utrechtsche stadion is gereserveerd. Een groot aantal extra- tremen zullen voor die meetings door de Nederlandsche Spoorwegen worden inge legd. Wij vernemen voorts, dat de Noorsche oud-minister Mowinckel een speciale bood schap heeft gezonden naar de Utrechtsche Oxford-meeting, waarin hij, als vader van de Oslo-gedachte, verklaart de vestiging van een geestelijk Oslo-front met de grootste vreugde te begroeten. Gewagend van de huidige verdeeldheid onder de volkeren voegt de Noorsche oud-premier daaraan toe, dat de Oslo-Staten speciaal geschikt zijn om de toorts des geestes hoog te houden voor de menschheid tot belichting van de hon- gere, rijkere en grootsche waarden, die ge legen zijn verre boven materialisme en baatzuchtigheid. DE DIENSTBODEN-OPLEIDING TE ARNHEM. Officieele sluiting van den eersten cursus. Gistermiddag is op het buitengoed Presikhaaf" te Arnhem de eerste cursus voor de opleiding tot dienstbode, welke gedurende drie maanden op het aldaar gevestigde neutrale internaat was georga niseerd, officieel gesloten. Een veertigtal meisjes, uit het geheele land, komende uit verschillend milieu, heeft zich hier onder leiding van mej. A. Wolters, directrice en een viertal leera ressen theoretisch zoowel als practisch bekwaamd in de verschillende bezigheden, het huishouden betreffende. De vakken, welke zijn onderwezen, wa ren o.m. naaien en verstellen, koken, strij ken, wasschen, warenkennis, voedingsleer en algemeene ontwikkeling (w.o. bedoeld zijn: omgangsvormen, wellevendheid, maatschappelijke vormen, e. d.) Een deel van de cursisten heeft drie maal in de week in z.g. practyk-gezinnen gewerkt, d.w.z. ten huize van Arnhemsche families, waarin de vrouw des huizes één der meisjes onder haar toezicht liet ar beiden. Dank zij de medewerking van de rijks bemiddelaarsters voor vrouwelyk huis personeel en de verschillende arbeids beurzen, is men er in geslaagd het groot ste deel van de meisjes aan een betrek king te helpen. Het ligt in de bedoeling meer neutrale internaten op te richten, waarvoor de regeering 75 pet. van de kosten op zich neemt. De nog ontbrekende 25 pet. moet van particuliere z:jde worden geschonken. PINKSTEREN IN ARTIS. Beide Pinksterdagen en ook Dinsdag d.a.v. zal het ongetwijfeld buitengewoon druk zijn in Aitis, dat nu in vollen lentetooi is en waar allerwege jong leven valt waar te nemen. Boschhoek en rotstuin bloeien nu rijkelijk. De pinguins hebben hun eerste ei. Bijzonder mooi is de uitgebreide roofdieren verzameling met hare vele jongen, waarbij als groote merkwaardigheid een tijgergezin tijger en tijgerin tezamen met hun zes- weeksche welpen. De kinderdierentuin is nu ook heropend en deze eenige gelegenheid voor het stadskind om met verschillende jonge dieren ver trouwd te geraken, trekt weer bijzonder veel belangstelling Alleraardigste tafe reeltjes van dierenjeugd en groeiende vriendschap kan men daar waarnemen. De Artisfilm, een film over het levens gedrag van dieren, waarin zij niet alleen in hun schoonheid, maar vooral ook in hun levensuitingen duidelijk voor ons worden vertoond, heeft ook op Hemelvaartsdag levendige belangstelling gewekt en de zeer talrijke bezoekers voortdurend geboeid. Het groote succes, de enorme belangstel ling voor de in ieder opzicht prachtige op namen, zal ook op beide Pinksterdagen en den Dinsdag daarop blijken, wanneer om 11% uur en van 14 uur ieder uur een voorstelling in de Koningszaal wordt ge geven. De toegang is uitsluitend van uit den tuin a 0.10 per persoon. De toegangs prijs tot den tuin is voor de feestdagen en Dinsdag d.a.v. verlaagd tot 0,50 per per soon, ACHTHONDERD GULDEN ONTVREEMD. Drie arrestaties te Rotterdam. De politie te Rotterdam heeft aange houden twee zestienjarige knapen S. en P., die eenige weken geleden ten nadeelewan een Rotterdamsche firma een bedrag van achthonderd gulden hadden ontvreemd, welk geld zij op de giro hadden moeten storten. Deze beide knapen zijn aange houden in de Egelantierstraat te Rotter dam, waar zij een bezoek gingen afleggen. Bij fouilleering bleek S. nog vier gulden, D nog 45 gulden op zak te hebben. De jongens verklaarden, dat zij in Am sterdam een deel van het geld hadden op gemaakt. Een bedrag van 125 gulden zou den zij voorts in bewaring hebben gegeven aan een bewoner van de Lange Niessel te Amsterdam, waar zij voor den tijd, dien zij in Amsterdam hadden doorgebracht, een kamer hadden gehuurd. Als verdacht van heling heeft de politie dezen Amsterdam mer gearresteerd. Hij zal op transport worden gesteld naar Rotterdam waar hij zal worden gehoord. HET PRINSELIJK PAAR TE LONDEN. Prinses Juliana en Prins Bernhard heb ben gisteravond te Londen een gecostu- meerd bal in Albert .Hall bijgewoond waarop een groot aantal leden van ko ninklijke families en talrijke voorname personen vereenigd waren. In de loge van het Nederlandsche Prin selijke Paar hielden zich o.a. geruimen tijd prins Paul van Zuid-Slavië en de kroon prinsen en -prinsessen van Noorwegen en van Zweden op. INDISCHE PADVINDERS NAAR DE JAMBOREE. Een geschenk voor Prinses Juliana. Het Indische contingent op de Wereld jamboree te Vogelzang zal. gedurende het verblijf in Den Haag, op 16 Juli namens alle Nederlandsch-Indische padvinders een geschenk aan Prinses Juliana aanbieden. Na overleg met den adjudant van Z.K.H. Prins Bernhard is, naar wij in het Bat. Nbl. lezen, de keuze voor dit geschenk ge vallen op een rookstel, bestemd voor den salon van het prinselijke jacht. Dit rook stel is een fraai, uit Joglasch zilver geci seleerd, product van Inlandsche nijverheid. De innerlijke waarde van het geschenk wordt verhoogd door de voorwaarde van het hoofdbestuur van den Indischen Pad- vindersbond, dat het hiervoor benoodigde geld door de padvinders zelf moest worden verdiend, in de periode van een maand voor het huwelijk tot een maand er na. Dus voor dit doel mochten geen inzame lingen worden gehouden. Het rookstel zal 1 Juni te Batavia in een winkel worden geëxposeerd. Het contingent, dat Indië in Nederland zal vertegenwoordigen zal 100 man tellen. De financiën zijn nog niet geheel bijeen on de jamboree-postzegels zullen er den sluit post voor moeten opleveren. Uit Australië gaat een contingent van 150 deelnemers naar de Jamboree. Zij knoopcn daaraan een rondreis van 5 maanden door Europa vast. Uit Singapore gaat een contingent, waar van de deelnemers uitgekozen zijn door de padvinders-leiders. Het gouvernement be taalt de kosten. AL IS DE LEUGEN NOG ZOO SNEL Gisternacht vervoegde zich aan het poli tiebureau aan de Oostervantstraat te Ro'- terdam de 35-jarige meubelmaker H. A M. M., die vertelde, dat zijn fiets, die hij even onbewaakt had laten staan, was gestolen. Even te voren had een agent van politic bemerkt, dat ingebroken was in het benzine station van Dupont aan den Statenweg. De agent had geconstateerd, dat een ruit verbroken was en dat de lessenaar in het kantoor doorzocht was, aangezien hij diverse doosjes in het kantoor verspreid zag liggen. Merkwaardigerwijs was op het moment, dat de inbraak ontdekt werd, M. in de buurt van derf Statenweg gesignaleerd. Aangezien M. geen onbekende is bij de politie, besloot men hem eens nader aan den tand te voelen. Men heeft voldoende aanwijzingen tegen hem ver zameld, zoodat hij, verdacht van de inbraak bij Dupont, in bewaring is gesteld. De politie meent het'verhaal van de fiets in twijfel te moeten trekken, aangezien het rijwiel later op den Statenweg is terugge vonden. Vermoedelijk heeft de man zich dus een alibi willen verschaffen. ONDEUGDELIJK VEETRANSPORT. 21 lammeren in auto gestikt. Op de veemarkt te Dèlft is door de po litie een ergerlijk' geval van dierenkwelling geconstateerd. Op de binnenplaats van een transportfirma troffen twee agenten een vrachtauto aan, waarin zich 21 doode lam meren bevonden. Bij onderzoek bleek, dat de dieren met een auto van Friesland naar Delft waren vervoerd en wegens onvol doende luchttoevoer waren gestikt. Tegen den eigenaar is proces verbaal opgemaakt. EEN AUTOMATISCH NOODLUIK VOOR AUTO'S. Practisch voor lederen automobilist. Ten overstaan van eenige autoriteiten op automobielgebied is gistermiddag te A'dam in de Boerenwetering tusschen G. Terborgstr. en Reinier Vinkeleskade een demonstratie gegeven met een auto, waarop een automa tisch noodluik was gemonteerd, dat, zoodra de auto'in het water komt, los gaat en wan neer de auto geheel onder het water ver dwijnt, gaat drijven. Met behulp van een electrische hijsch- kraan van de stadsreiniging werd de auto omstreeks half vier in het water gelaten. Langzaam zakte het voertuig naar beneden. Toen echter het water tot de assen van Je wielen reikte, kwam het luik reeds los. Een tweede demonstratie werd gegeven, thans had iemand in de auto plaats geno men. Weer zakte de auto in het water, weer ging het luik los; nu liet men het voertuig echter nog wat verder zakken. De jonge man in de auto gooide vervolgens het luik in het water, waardoor hij de auto nu c'.us gemakkelijk kon verlaten. Met een duik ging hij het drijvende luik achterna en nam bovenop plaats om aan te toonen, dat dren kelingen zich daaraan drijvende konden houden. De proef mocht goed geslaagd heeten. Het noodluik, dat vrijwel het geheele dak van de auto beslaat, liet automatisch los en bleef drjven. Alleen leek ons het drijfvermogc-n van het luik niet groot. Naar onze meening kan het niet meer dan één persoon drijvende houden. De heer H. R. Bosman, wien de eer van de constructie van het automatisch noodluik toekomt, verschafte nog eenige inlichtingen omtrent de vinding. Het luik wordt efec- trisch geopend. Onder de auto zijn vlotter- schakelaars aangebracht, die door den druk van het water contact geven. Door den stroom wordt het luik losgemaakt. Eenige veeren lichten het een centimeter of tien in de hoogte. In de auto zijn nog eenige drukknoppen, waardoor men eventueel zelf het luik los kan maken. Tot zoover de heer Bosman, die reeds op zijn uitvinding octrooi heeft aangevraagd. DE GESTOLEN GRAFPAALTJES. De nachtwaker K. en zijn vriend R-, die zooals gemeld, veertig grafpaaltjes van een opslagterrein op de algemeene ^egraa1 plaats te Naarden hebben ontvreemd, he j ben ten slotte bekend. Zij hebben tevens bekend de ijzeren platen, die in hun in e slag genomen auto zijn gevonden, te hc ben gestolen op het emplacement van de Gooische tram te Laren. Beiden zullen vandaag voor den officier van justitie worden geleid. DE WOLHANDKRAB. Eenige exemplaren in den Rijn bij Arnhem aangetroffen. In den Rijn nabjj Arnhem heeft gister een visscher een tweetal exemplaren van de door de zoetwatervisscherij zoo zeer gevreesde wolhandkrab in een palingfuik gevonden. De wolhandkrab, ook wel „Chineesche kreet" geheeten, werd enkele jaren geleden in de stroomen en rivieren, vooral in het Noorden van ons land in grooten getale aan getroffen, waar zij groote schade aan de visscherij toebracht. Deze krab heeft het, zooals men weet, vooral voorzien op het zich in de fuiken bevindende aas, terwijl zij veel vernielingen aanricht aan de vischnetten. In de provincie Groningen was de plaag in het najaar van 1935 zoo groot, dat men op sommige plaatsen gedurende de herfstmaan den de hengelsport niet heeft kunnen be oefenen. In het Noorden des lands valt thans eenige teruggang van het dier te bespeuren. Niette min blijven de deskundigen de ontwikke ling van de wolhandkrab met belangstelling volgen. Onlangs is een commissie tot be strijding van de wolhandkrab ingesteld, waarvan prof. E. H. Hazelhoff, directeur van het Zoölogisch laboratorium te Groningen, voorzitter en de heer A. Brink, ambtenaar der Ned. Heidemij, te Arnhem, secretaris is. Deze commissie zal binnenkort een rapport over haar onderzoekingen publiceeren. De Arnhemsche visscher heeft van zijn vondst mededeeling gedaan aan de afdeeling zoetwatervisscherij der Ned. Heidemij. en een exemplaar van de wolhandkrab ge schonken aan een der Arnhemsche scholen. ADRES AAN DEN MINISTER. Van den R.K. bond van hotel-, café- en restaurantpersoneel. De Nederlandsche R.K. bond van hotel-, café- en restaurantgeëmployeerden „Sint Antonius" zond een adres aan den minister van sociale zaken, waarin o.m. wordt opge merkt, dat in het hotel-, café- en restaurant bedrijf nog altijd vele duizenden buitenlan ders werkzaam zijn, van welke een groot aantal door Nederlandsche krachten zou kunnen worden vervangen. Voorts wordt gewezen op de vele vrouwelijke arbeids krachten, waarvan duizenden op posten, waar mannelijk personeel geplaatst zou kunnen worden. Het adres betoogt, dat vele duizenden mannelijke krachten werk zou den kunnen vinden, indien ook op dit ter rein de wet inzake de verdeeling van den beschikbaren arbeid toegepast zou worden, hetgeen den bond uit de memorie van toe lichting, gevoegd bij dit wetsontwerp niet is kunnen blijken. Den minister wordt verzocht bij het uil- werken van de maatregelen ingevolge ge noemde wet, zijn aandacht ook aan den arbeid in het hotel-, café- en restaurantbe drijf te willen schenken. DE BENZINEBONS IN FRANKRIJK. Nadere mededeeling. Naar aanleiding van hetgeen reeds werd gepubliceerd omtrent de voorwaar den, waaronder de korting van 60 centi mes per liter op den bijzineprijs, tot een totaal van 20 liter per dag aan buiten- landsche bezoekers van de Parysche ten toonstelling zal worden verleend, welke blijkens nadere ingekomen vragen niet geheel duidelijk waren, deelt de K. N. A. C. nog het volgende mede: Bij aankomst aan de grens ontvangt de automobilist op vertoon van de'z.g. carte de legitimation (verkrijgbaar bij het se cretariaat der K.N.A.C. tegen den prijs van 1.70) een bon, waarop hij daar ter plaatste reeds 20 liter benzine tegen gere- duceerden prijs kan innemen. Bij aankomst te Parijs dient hij zich onmiddellijk te wenden tot de Direction Generale des Douanes a la Chambre Syn dicale, ter verkrijging van een gratis couponboekje. Ieder boekje bevat 6 cou pons ter waarde van 60 francs per cou pon. Deze boekjes zullen worden verstrekt op vertoon van het carnet, acquite a caution, benevens de carte de legitimation. Na een verblijf van 5 dagen, gedurende welken tijd de volle officieel geldende benzineprijs moet worden betaald, kan de automobilist aan iedere benzinepomp, tegen inlevering van de correspondeerende cou pon voor een waarde van 60 frs. benzine innemen. Dit kan telkens iederen vijfden dag van het verblijf worden herhaald. Bij het ver laten van Frankrijk moet het boekje met de eventueel ongebruikte coupons aan het douanekantoor van uitgang worden inge leverd. De K.N.A.C. heeft zich intusschen tot de bevoegde autoriteiten te Parijs gewend, ten einde in het belang van automobilisten nog enkele vereenvoudigingen van deze formaliteiten te verkrijgen. GEEN VERWAARLOOZING VAN ACHTERLIJK KIND. Dorus Nierkes buiten vervolging gesteld. Naar wij vernemen, is door de -rijks recherche te Doetinchem in opdracht van den minister van justitie en den procu reur-generaal bij het gerechtshof tè Arnhem, een onderzoek ingesteld naar het geval-Dorus Nierkes, te Wehl, tegen wien proces-verbaal is opgemaakt wegens verwaarloozing en opsluiting, van een achterlijk kind. Op grond van dit onder gesteld. NierkeS tHanS bUUen vervolging CURACAO STAAT ER GOED VOOR. Gouverneur opent zitting kolonialen raad. Toekomstplannen. De gouverneur, Z.E. G. J. J. Wouters, opence Dinsdag met eenige plechtigheid het laatste zittingsjaar van den kolonialen raad, zulks in verband met de nieuwe staatsregeling. Hij herdacht in zijn openingsrede in de eerste plaats de grootsche wijze, waarop Curacao heeft blijk gegeven van zyn aan hankelijkheid en liefde voor het Vorsten huis bij het huwelijk van het Prinselijk echtpaar. De verhouding van Curacao tot de naburi ge republieken, zoo vervolgde de gouver neur, is zeer goed te noemen. De economische toeèt'and is zeer bevredigend, het goederen vervoer is stijgende, het vliegverkeer van de K.L.M breidt zich uit. Verder kan een reor ganisatie van de kamer van koophandel wor den verwacht, welk instituut zich ook bezig zal houden met de bevordering van het vreemdelingenverkeer. Verder staat bevordering van landbouw, tuinbouw, veeteelt en visscherij op het prc.- gram. De financiën staan er zeer gunstig voor. De voorloopige uitkomsten over 1936 zullen vermoedelijk een batig saldo opleveren van 1.300.000 gulden. De rekening met Nederland sluit met een tegoed van 1.200.000 gulden. Het loslaten van den gouden standaard bracht geen wijziging in den normalen gang van zaken, doch veroorzaakte wel een prijs stijging. De uitvoering van belangrijke wer ken en gebouwen wordt voortgezet. Werk loosheid is in de kolonie onbekend. Verder hebben de Roomsch Katholieke missie en het Leger des Heils werkkampen voor jongens opgericht, ter opleiding van flinke arbeiders. Het gouvernement verleent voorschotten tegen lage rente voor den bouw van volks woningen. Verder valt ook een sterke toe neming te constateeren in den bouw van particuliere woningen in de buitendistricter, welke bouw nog bevorderd wordt door den aanleg van goede wegen. Een speciaal hiervoor aangewezen Inge nieur bestudeert de drinkwatervoorziening, teneinde verstrekking van goedkooper drinkwater mogelijk te maken. Verder is de uitvoering van de verorde ning betreffende ongevallen- en ziektever zekering van den arbeider, alsmede werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling in studie bij den directeur van den rijks dienst. NIEUW-GUINEA EN HET LUCHT VERKEER. Eerst zijn andere gebieden aan de beurt. Het „A.I.D." heeft bij het hoofd van het bureau luchtvaart van het departement van verkeer en waterstaat den kapitein der mili taire administratie (vlieger) B, H. F. van Lent, geïnformeerd naar de plannen en mo gelijkheden om Nieuw-Guinea in het lucht verkeer op te nemen. Bij de regeering zijn reeds plannen in stu die ten opzichte van deze aangelegenheid. „Over het opnemen van Nieuw-Guinea in het luchtverkeer", aldus deelde het hoofd van het bureau Luchtvaart mede, „heeft men reeds geruimen tijd de gedachten laten gaan. Ook militaire en marinebelangen spreken bij deze civiele kwestie een woordje mee en nog geen beslissing is genomen inzake de vraag, of een eventueele dienst zal plaats vinden met land- dan wel met watervliegtuigen". „Is men van plan om eventueel nieuwe vliegvelden aan te leggen op Nieuw-Guinea, als uiteindelijk zou worden besloten, lsnd- vliegtuigen te bezigen?" „Indien daartoe zou worden overgegaan, zal stellig wat be treft de vliegvelden op Nieuw-Guinea aller eerst aandacht worden gewijd aan de ter reinen die dienst, hebben gedaan by de kaar- teeringswerkzaamheden". „Zijn er wellicht op luchtvaartgebied plannen voor het eiland Borneo?" „Op het oogenblik niet. De luchtverbindingen van ons hoofdeiland, Java, naar de buitenge westen vragen op het oogenblik meer de aandacht dan het locaal verkeer in de bui tengewesten zelf. De iyn naar Makassar is gebleken niet rendabel te zyn en is daarom opgeheven. Eventueel zal worden getracht om Ambon op te nemen in het luchtnet. Wat Meuw-Guinea betreft, dat komt later, in een verdere toekomst. Evenzoo is het op Sumatra gesteld. Zoo heeft bijvoorbeeld Sumatra's Westkust be hoefte aan een locale lucht verbinding. Dit alles voor oogen houdende, ziet men, dat, al is de algemeene richtiyn zoo, dat de buiten gewesten meer aandacht hebben, dit niet wegneemt, dat intusschen een locaal luchl- ijntje hier of op Sumatra eerder tot stand kon komen". UITLOTING GELDLEENING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van iiftoli nden' dat °P 11 Mei j.L Zün u tgeloot van de obligatiën in de geldlee- igen ten laste dier gemeente, aange- d" J"acktens raadsbesluiten van: 9 i! 1902> de nummers: 5 en 27. f' 19 1907, nummer: 31, Schenen gaÜën met de n°« niet V«r" meemp o?P°nS tCn kantore van den «c* vereoni^ f86.1" te Alkmaar de Kas- aaneohnr!ng Amsterdam ter betaling Alkmaar, 11 Mei 1937. ui geinecster en Wethouders voornoemd, A KOE?LKIoNSCHOT' Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. STANIOL (zilverpapier) alkmaabsche couranx'ie? 5»

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6