i Jkoumciaai Tlieuws Jieck School Branden. WARM EN HUIZEN OUDORP HEERHUGOWAARD EGMOND AAN ZEE Een geanimeerd bal vormde het slot, Maarten scroift nei de krant Crisis-publicatie. RESTITUTIE AARDAPPELHEFFING. De NederiandscheGroenten- en Fruit- centrale brengt ter kennis van houders van een tuinbouwteeltvergunning voor vroege aardappelen en/of Eigenheimers, dat aanvragen tot geheele of gedeeltelijke teruggave van betaalde aardappelheffing of tot geheele of gedeeltelijke ontheffing van een aangegane verplichting tot beta ling van aardappelheffing op grond, dat de voor 1937 toegewezen vergunning niet geheel wordt benut, om in behandeling te kunnen warden genomen, vóór 1 Juni a.s. moeten zijn ingediend bij de Land- bouw-Crisis-Organisatie, afd. Tuinbouw, waartoe de vergunninghouder behoort. 's-Gravenhage, 14 Mei 1937. BENOEMING COMMISSARIS DER KONINGIN. Mr. J. Linthorst Honian thans officieel benoemd. Naar wy thans officiëel vernemen, zal vandaag een kon. besluit verschijnen^ waarbij mr. J. Linthorst Homan, burge meester der gemeente Vledder, met in gang van 1 Juni benoemd wordt tot com missaris der koningin in de provincie Groningen. Zyn levensloop. De nieuw-benoemde commissaris der koningin is in 1903 te Assen geboren. Zijn vader was commissaris der koningin in Drente, welke functie eveneens door zijn grootvader is bekleed. In 1926 werd hij te Leiden mr. in de rechten, waarna hij zich als advocaat te Assen vestigde. In die ge meente oefende hij de advocateur uit tot 1932, in welk jaar hy benoemd werd tot burgemeester van Vledder. In 193 4promoveerde mr. Linthorst Homan te Leiden tot doctor in de rechts geleerdheid op proefschrift: het ontstaan' der gemeenten in Drente. Mr. Linthorst Homan, die de liberale beginselen is toegedaan, werd in" 1935 voor den vrijheidsbond gekozen tot lid der staten van Drente. Thans is hy voor denvrijheidsbond candidaat voor de Tweede Kamer. In genoemde partij be kleedt hy ook de bestuursfunctie. De heer Linthorst Homan heeft zich veel bewogen op het gebied van vreemde lingenverkeer. Hij richtte indertijd in Drente op de provinciale vereeniging voor vreemdelingenverkeer en is daar nog voorzitter van. Ook is hij lid van het da- gelijiksch bestuur van de A.N.V.V. In 1934 promoveerde mr. Linthorst K.N.A.C. gekozen, van welk lichaam hij sinds 1934 het voorzitterschap bekleedt. DE ONWILLIGE KANTOORBEDIENDEN TE SCHIEDAM. Ministerieel antwoord. Op vragen van den heer Drop (s.d.a.p.) betreffende het optreden van de politie te Schiedam bij het gezamenlijk solliciteeren van werklooze kantoorbedienden aldaar heeft de minister van justitie geantwoord: In den namiddag van 8 April 1937 heeft een groep van 250 a 30 personen zich de monstratief begeven naar den hoofdingang van een der scheepswerven te Schiedam. Zij versperden aldaar op den openbaren weg den uitgang van de werf. In verband met het binnen eenige minuten te ver- wahten verlaten van de terreinen van de werf door het personeel (eenige duizen den dreigde stoornis van het verkeer en ordeverstoring. Op grond hiervan heeft de commissaris van politie met gebruik making van de door de plaatselijke ver ordening geschonken bevoegdheid aan de demonstranten het bevel doen geven zich onverwijld te verwijderen. Dit bevel is duidelijk hoorbaar gegeven en werd door het meerendeel der aanwezigen op gevolgd. Eemgen verwijderden zich even wel niet, terwijl in een groep der demon stranten werden geroepen: „staan blijven". Met het doel ook de weigerachtigen snel te verspreiden, is toen met kracht opge treden. De minister ziet voorshands geen bij zondere aanleiding om de rapporten be treffende de hierboven beschreven ge beurtenis ter kennis van de Staten-Gene- reaal te brengen. Daargelaten of, achteraf gezien, ondanks de uit demonstranten ge roepen aansporing om aan het gegeven bevel niet te voldoen, niet ook een minder krachtige maatregel op zijn plaats zou zijn geweest en effect zou hebben gehad, kan van een ongemotiveerd of ongeoorloofd optreden naar zijn meening niet worden gesproken. DR. H. COLIJN TE EINDHOVEN. Bezoek aan de Philipsfabrieken. Z. Exc. dr. Colijn arriveerde gisteren in Eindhoven, waar hij ten huize van dr. A. F. Philips het noenmaal gebruikte. Dr. Colijn heeft na zijn politieke rede voering, welke hij gisteravond te Eind hoven heeft gehouden, op huize „De Laak" overnacht en heeft hedenochtend nog een bezoek aan de Philips woningbouw ge bracht. VACATURE-POTHUIS. Benoemd mevr. De Jong-Zemike. Het centraal bureau voor de verkiezing van leden der provinciale staten van Noordholland heeft benoemd verklaard tot lid dier staten mevr. N. de Jong Zernike, zulks ter voorziening in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van den heer S. J. Pothuis. BRAND OP HET VRACHTSCHIP „SALEIER". Aan boord van het stoomvrachtschip „Saleier" van de Maatschappij Nederland, welke in een der dokken van de Amster- damsche Droogdok Maatschappij wordt op geknapt, is gistermiddag brand ontdekt in ruim 5. Het vuur was ontstaan doordat sterk teerhoudende verf in een vulling in brand was geraakt, tengevolge van het overslaan van een vonk van een brandsnij apparaat. Daar de verf no nat was en dan uiterst ont vlambaar is, sloeg hij zichbaar uit. Door de hevige rookontwikkeling werd de brandwacht van de „Nederland" op het ge vaar opmerkzaam gemaakt. Met enkele stralen van motorspuiten van de brandweer van den Plaatijzerweg en die van de De Ruyterkade, zoomede van de drijvende motorbrandspuit „Jason", kon het vuur spoedig worden gebluscht. Verg. Tuinb.ver. „De Noord". De tuinbouwvereeniging „De Noord" hield Woensdag een algemeene vergadering in café Wester. De voorzitter, den heer W. Gutker, heette de aanwezigen welkom. Rekening en verantwoording over 1936. Rekening ontvangsten 19468,28 uit gaven 19095,67, batig saldo 422,61 De balans wees aan in activa en passiva 43888,52 met een winst-saldo van 1315,04, evenals de verlies- en winstrekening. Voorstel van het centraal bestuur om het winstsaldo 1315,04 aan te wenden als volgt: Aan de aangesloten vereenigingen wil men 4 rente over het aandeelen-kapitaal uitkeeren ad 200. De restant 1115,04 af te schrijven op veilingsgebouw en terreinen. Indien de algemeene vergadering zich met dit voorstel kan vereenigen, vermindert de boekwaarde van het veilingsgebouw en ter reinen tot 32.926,41 De vergadering ging met dit voorstel accoord. Na enkele vragen werden rekening, balans, verlies- en winstrekening en begrooting door de ver gadering goedgekeurd. Verkiezing van een voorzitter wegens overlijden van den heer P. Slot. De alpha- betische aanbeveling van het Centraal bestuur luidt: L. Doekes, Dirkshorn; W. Guther Jbz., Warmenhuizen en K. Mole naar, Warmenhuizen. Het bestuur van de Noord stelde voor den heer W. Gutker als voorzitter aan te bevelen. Voorstel van het Centraal bestuur om het sproeien van vroege aardappelen ter bestrijding van de gewone aardappelziekte voor alle aanvoerders verplicht te stellen. Enkele moeilijkheden hieromtrent kwa men naar voren en de voorzitter deelde mede dat dit binnenkort nog nader bespro ken zal worden over sproeimachines. Hy hoopte dat alle leden zullen meewerken. Ook het verplicht veilen van goedge keurde pootaardappelen werd bepleit. Het voorstel van „de Noord" om verla ging van liggelden voor vaartuigen werd goedgevonden. Er is een voorstel van de vereeniging „Samenwerking" om de liggelden met 50 pCt. te verlagen. Het Centraal bestuur achtte deze sterke verlaging niet gewenscht Ongewenscht werd geacht het voorstel van de vereeniging „Groenteteelt" om de heffing voor fondsvorming af te schaffen. Men gevoelde wel voor het voorstel van de vereeniging „De Noordwest" dat stappen worden gedaan om kwijtschelding of ver mindering te verkrijgen van de provinciale credieten, welke in 1931 aan de tuinders zijn verleend. Voorstel van den L. T. B., afd. Tuitjehorn, om 50 pCt. van de verplichte afschrijving plus de winst te gebruiken voor de uitlo ting der rentelooze obligaties. In het prae-advies van het Centr. bestuur werd medegedeeld dat over 1937 een be drag van 2500 is uitgeloot en de bedoeling is, zoo spoedig mogelijk hieraan een einde te krijgen. Voorstel van den tuinbouwvereen. „West- Friesland" om het verschil in minimum prijs en kostprijs van ons product direct v/ordt uitbetaald. Het Centraal bestuur wil gaarne, wat betreft de steunuitkeering, zijn volle medewerking verleenen om deze zoo veel mogelijk te bevorderen. Men ging mede met het voorstel der tuinbouwvereeniging „West-Friesland", om op de in Juni a.s. te Moskou te houden ten toonstelling van land- en tuinbouwproduc ten met onze b.v. geconserveerde producten vertegenwoordigd zijn, om te trachten al daar een afzetgebied te vinden. Vervolgens punt 4 betreffende de verga dering „De Noord". Bespreking arbeidscontract. Door den heer T. Mink werd een ingeko men schrijven voorgelezen, waarin de loo- nen vermeld stonden. Het schrijven ging uit van den Ned. Chris- telijken Landarbeidersbond en den R.K. Landarbeidersbond. Breedvoerig is hierover gediscussieerd en de moeilijkheden hiervan overwogen. Een verandering zou het geven, wanneer loon- toeslag werd gegeven. Ook is het moeilijk, om onze leden van „De Noord" een verplichting op te leggen aangaande deze zaak. Dit zou door het teekenen van een con tract door het bestuur toch hierop neer komen. Besloten is het contract voor kennis geving aan te nemen. riADr u66' Có ^ink achtte het noodig, dat 1 1ltienv.einfelgnig ter hand genomen moest worden. Geïnformeerd zal worden welk serum hiervoor het geschikst is. Nog een mededeeling, dat tot 15 Mei ge legenheid bestaat tot opgeven voor het laten keuren van aardappelen bij C. Mosch Geen verhooging van kindertoeslag. Naar wij vernemen heeft de minister van Sociale Zaken op een verzoek van het gemeentebestuur om den gezinsledenbyslag aan de ondersteunde werkloozen van 0.75 per gezinslid te brengen op 1 een afwij zende beschikking genomen. Afscheid meester Steensma. Donderdagavond waren in het gerefor meerde kerkgebouwtje aan den Basserweg ouders en belangstellenden verzameld om den scheidenden heer Steensma hun dank te betuigen. Rustig leidt de oude heer Gootje de ver gadering en het is hem toevertrouwd. Met gebed en psalmgezang wordt aangevangen. Dan doet hy voor een kleinen kring, wat Londen deed voor het gezicht der gansche aarde. Hij roept op. Dan verschijnt de heer Pluister, vanaf de eerste dagen der school secretaris van het bestuur. We hooren van de moeilijke dagen van voor de pacificatie en zien langzaam den band onderwijzer- schoolbestuur ontstaan, groeien, sterker worden. Eerst spreekt ds. van Andel namens den Kerkeraad, dankt den heer Steensma voor wat hy deed voor de ontwikkeling van het geestelijk leven der kleine groep gerefor meerden in de gemeente als mensch, als onderwijzer en als lid van den kerkeraad. De heer K. Wagenaar spreekt namens de ouders. Ernst en humor wikkelen zich om de figuur van den heer Steensma geduren de zijn bijna twintigjarig verblijf in de ge meente. Komen, zyn, gaan. De heer C. Wagenaar memoreert wat de heer Steensma was en deed voor de kies- vereeniging. De heer Gootjes Jr. spreekt namens de Jongelingsvereeniging en we komen te we ten, dat het wel eens gewaardeerd wordt als een eere-voorzitter niet al te dikwijls verschijnt op de vergaderingen en daar door de jongeren verplicht zelf de handen uit de mouw te steken. De meisjes vereeniging dankt op haar wyze door een aan meester en mevrouw toegezongen hymne. De tegenwoordige onderwijzeres mej, van Alphen brengt als eenig personealvan „het hoofd" in gevoelvolle woorden naar voren, wat voor haar de heer Steensma in „de school des levens" heeft beteefcend. Als oud-leerling spreekt de heer P. den Hartigh. Als voorzitster der meisjesver- eeniging mej. B. den Hartigh. De heer Steensma brengt ook namens zyn vrouw dank voor alle hier ondervonden. Hy wijst er op dat nog nimmer voor zijn school verschenen de opgewonden vader of de zenuwachtige moeder. Voor allen me moreert hij nogmaals de opkomst van het byzonder onderwijs, vanaf het loskomen Uit de boeien tot aan thans. Gelijkheid was onze vraag. Gelijkheid verkregen we. Meer wenschen we niet, meer vragen we niet. Bij het afscheid wordt gelegenheid gege ven om in een album te teekenen en den heer en mevrouw Steensma de hand te ge ven. Vrijdagmiddag 14 Mei. En jongens, hebben jullie feest gehad vandaag? „Een feïst was 't oigelek niet, want we vinden 't allemaal naar, dat meister weg gaat", zegt eentje, die zich losmaakt uit den groep. Een ander vult aan: „Meister vond 't zelf ok jammer, gelouf ik". Maar een van de kleinsten wist het allerbest: „Meister was heelemaal bedroefd, toen hy ons een hand geve most". En dat laatste gelooven we zeer gaarne. Een uitstekend geslaagde revue. De vereeniging van jonge oud-katho lieken Vroom, Vrij en Blij, gaf in het O. K. Ver.-gebouw een opvoering van de revue: „Het lied der zee" van J. C. Bosdriesz, waarin een weerspiegeling wordt gegeven van het leven in „een" visschersdorp aan de Noordzee. Gedurende de zeven taferee- len wordt echter ook een uitstapje gedaan op en in de zee, hetgeen naast het verblijf in een visscherswonig, aan het strand en in het dorp (dat wel zeer speciaal een Eg- mondsch cachet heeft) gelegenheid geeft tot afwisselende tooneelaankleeding. Het moet gezegd woFden, dat deze verwisse lingen tamelijk vlot verliepen en boven dien eenge gedeelten vóór het neergelaten doek werden gespeeld. Aan de speelsters en spelers een woord van grooten lof voor de wijze, waarop zij zich van hun taak gekweten hebben. Er is ontegenzeggelijk onder de regie van den heer Van Zanten een club geboren, die wat mimiek, zelfbeheersching en (vooral niet te vergeten) uitspraak van onze moeder taal er heusch wel zijn mag. Een mooi re sultaat van het onvermoeide en opbouwen de werk van dezen blijmoedigen leider. In de pauze werd een verloting ten bate van de kas gehouden en aan het slot con centreerde de revue zich op Egmond aan Zee en zijn ontwikkeling van armoedig ge huchtje in 1036 tot de aantrekkelijke bad plaats van heden, die naar het koninklijk woord: „Wij willen blyven, wie wij zyn" allerminst streeft naar mondain gedoei, al zijn dan „nagelstift en lippenlak" er niet heelemaal onbekend. De geest van de ge heele revue was dan ook in volkomen over eenstemming met de woorden van de Haagsche Post: zoo is ook Egmond zelf: gemoedelijk, levendig, zonder praal of pronk, bovenal degelijk". Nadat ook nadruk gelegd was op de ver andering van houding ten opzichte van „vreemdelingen", voorheen aangegaapte of bespotte wezens, thans met open armen ontvangen vrienden, werd door „De Stem" het woord gericht tot den heer burgemees ter, aan wien in verband met zijn jubileum een beschrijving van het heele spel als aandenken werd aangeboden. Kapelaan Van Zanten werd met een boekwerk ver eerd en de heer Bosdriesz met een scheep je in glazen kistje. Burgemeester Eyma bracht onder dank voor het hem geschonken manuscript hul de aan de beide hoofdleiders, alsmede aan den heer E. J. Broek voor de verzorging der décors en verder aan allen, die op eenigerlei wijze het hare of hunne hadden bijgedragen tot de uiterlijke verzorging, en niet het minst aan alle speelsters en spelers voor den mooien avond, dien zij aan de stampvolle zaal geschonken hadden Ouderavond Openbare lagere school te Oude-Niedorp. Donderdagavond had in een dei loka len van de openbare lagere school een ouderavond plaats. „„hnnl De heer Wolthuis, hoofd der scho°'' heette de aanwezigen hartelijk wel om sprak het vertrouwen uit, dat zyn taak op de ouderavonden door de mede we der ouders gemakkelijk zal worden g maakt De voorzitter deelde mede, dat de melk~ voorziening evenals vorig jaar weer ee plaats gehad van November tot Pascnen. De tandverzorging is goed in orde en voorzitter wekte de aanwezigen, voor zoo ver ze nog geen lid zijn, op om zich aan bl Op de school is door juffr. Mallet een examen in verkeersregels afgenomen. De penningmeester deelde mede, dat ae heeren Krap en Ens de rekening hebben nagezien en in orde bevonden. Zij sloo met een nadeelig saldo van j 5.29. De voorzitter bracht de commissie en den penningmeester dank voor hun acu- raten arbeid. De heeren Leek, Meereboer.en van der Oord traden periodiek af. De laatste stelde zich niet meer ver- kiesbaar. De heeren Leek en Meereboer werden met algemeene stemmen herbenoemd. In de vacature van den heer van der Oord werd benoemd de heer J. v. Zoonen. De heer Leek leidde het schoolreisje m. Er zal op de financiën iets bezuinigd moe ten worden. De oudercommissie stelde voor daarom in de nabijheid der gemeente een reisje te organiseeren en b.v. te gaan naar Bergen, Schoorl, Camperduin en terug over Heiloo. Besprekingen werden gevoerd over het zwemmen in zee. De noodige veiligheidsmaatregelen zullen worden genomen. De vergadering besloot om de afwikke ling van het schoolreisje over te laten aan de oudercommissie. Bij de rondvraag bracht de heer Meereboer het meer- daagsch schoolreisje ter sprake. De heer Wolthuis zeide dit gaarne te willen organiseeren, mits zoo eenigszins mogelijk alle kinderen meegaan. Het is nooit prettig enkele kinderen thuis te moeten laten om financieele redenen. De onkosten bedragen ongeveer ƒ7.per kind. Besloten werd te informeeren welke kinderen meemogen. De heer Leek hoopte dat deze eerste ouderavond voor den heer Wolthuis een prettige kennismaking is geweest. De heer Wolthuis dankte. Hij noodigde de aanwezigen uit om na sluiting der offi- cieele vergadering mee te gaan naar het andere lokaal, waar door de onderwijzeres, mej Mallet, een tentoonstelling is georga niseerd van door de jeugd vervaardigde handwerken. Hierna sluiting. De tentoonstelling, welke wij ook heb ben bezichtigd, maakte een keurigen indruk. De handwerken lagen daar geëtaleerd in grooten getale. 'n Stille, droevege ochend is 't vandaag, de lucht is overal even vol, et is krek un groote groize koepel. Groot zoi ik, maar toch weer kloin vergeleeken baai de blauwe, den mooiweer-koepeL Want die blauwe is onoindeg, as je beste ooge hewwe, den ken je zoo veer niet koike, dat er un end an komt en al gaan je den nei de zolder of op et dak, den roikt je oog nag veerder. Dat ik iemeslesten de skoor- stien raagt hew, hew ik er nag erg in had. Wat ik toe allegaar niet zag, nei veer, en mooi, zoo over et land, den keek je zoo boven op de akkers, en Warremehuizen leek wel veul dichterbaai en Koedoik was bot- baai en... en zoo ken ik wel deurgaan. Ik hew un kwartier an 't ragen weest en un uur op et dak zeten, die aare drie kwartier hew ik rondkeken. Ik stel me voor, dat et in un vliegmesien ok zoo zoowat is, nou ja, den vanzellef nag efkes hooger, maar den koik je der toch ok bovenop, ja deer hew ik altoid naggerris verbeelding van had, maar et is naggal duureg geloof ik, maar ja as et naggeris un betere toid worre wul, dennou den ken je nooit erris wete, watte we nag doen. Dat ik deer boven zat, wat was Trointje toe toch bar kloin, et leek wel un moiske. „Kom je nei beneden!" riep ze. „Ken je begroipe, veuls te mooi". „Maar et is zoo gevaarlek, en as je valle, kom oor!" Dat leste, kom oor, dat tuterde in men oore as un bevel, en ik docht efkes nei. Toe zag ik de skoorstien met et touw nag over de rand, heedocht ik, deer is uit komst. Ik greep et touw, en nei beneden roe pend: „Ik ben nag niet hillekendal klaar", begon ik te trekken, en liet et efkes later weer zakke. Toe gong ze maar weer vort, en ik had weer vraai-of, en gong er baai zitten, en genoot van et vergezicht, benoorden Koe doik voer un zoilskuit op et Kenaal, de skipper kon ik an 't roer zien staan. En zoo wazze der zoo'n hoop van die dinge, en hoe langer je koik, des te meer je zien. Et duurde Trointje zeker krek lang ge- nog, want ze kwam weer opwerdan. „Zoo, zoi ze, gaat dat zoo, is dat ragen? Ik reid je an om heel gouw nei beneden té kommen, want aars zal et je beste beurt niet worre". Toen zette ze der hande in der zaai en der lippe krap op mekaar, et hoofd achter over, nei moin koikend met gemaakte zwart- koikeraai. Deer sting ze, ik most lache, want ze sting deer nou krek of ze men hoale wou as ik niet nei beneden kwam, en zoo'n held is et met klimmen nou juist ok weer niet, dus zat ik gerust, heel gerust of te wachten' wat of er beurc zou. Der rechterhand gong uit er zaai, en met er woisvinger wees ze voor der op de grond, onderwoil aldeur nei moin koikende. „Hier komme", kommedeerde ze, of ik un hond was. Maar ik voelde men deer boven toch zoo voileg, en ik wier et nag lang niet loof. Dus toe begon ik maar te zingen van Had je me maar. Nou toe begon ze stamp voetend te kommedeere, en ze zou me dut en dat as ik niet heel gouw kwam. Toe heb ze me beloofd dat er niks met men beure zou, dus dat ze gien vraak neme /Ügn toe hew ik et touw met stroo en stien nei beneden gooit, en zellef der achteran nei beneden klouterd. Onder an de ladder sting et parlement, met name van Trointje, men op te wachten. „Zoo, zoo oindeluk". Dat ik hallefweg de ladder was, hew ik voor sekuuretoid naggeris vroegen, of ze wist wat ze beloofd had. Ja, dat wist ze nag wel. Maar ja ik docht, leit ik nou verzichteg weze, want un mensch is betaaien zoo vergeetachteg. Nou et is goed afkommen, eeist, maar later hew ik zoo veuls te meer had, en das oigeluk niet baai rechtuit. Maar ik ben efkes afdwaald, want toe was et heel mooi weer, en nou moet et nag uitkomme, we moete et nag maar afwachte wat er van komt. Maar best ziet et er niet uit, et is krek zoo, dat et alle kante heenken. Et is maar te hopen dat et de goeie kant heenslaat, want Ma van Thois gaat vandaag trouwe, en voor haarlui is et veul mooier^ as et begin der is met zonneskoin en vToo» lekhoid. Ze had al jaare verkeerd met er aan- staande, die uit de polder komt, nou hai is un beste joon, en ik loof wel, dat ze et rooie zelle. Maar as haarlui vandaag mooi weer hewwe, den zei et baai oons niet minder mooi weze en den hewwe waai der ok wat an. Komt et aars zoo of as eerguster, den is et niet best. We zouwe smiddes nei stad, Trointje en ik. Nou et was droog weer en we zouwe op de fiets. Maar we wazze Suntebankeris nag amper- an oit, of deer begon et lieve leven «1, eerst zaehies regenen en al harder en har der, toe vanzellef skuile, en wat zouwe we doen, deurgaan, af nei huis weerom? Deurgaan was et. En dat we in stad kwamme, was et weer droog, ik gong un boskep doen, en Trointjk gong nei Antje, dat had ze al zoo lang in der hoofd en nou van de week zeurde ze der aldeur al over, en later den zou ik er deer weer vandaan hale. Deer was alles thuis goed, de thee wj klaar, en Boertus netuurlyk niet thuis, was te werk. Nou, in de stad ken je teugenswoordeg voorzichteg weze met et fietsen, as je un hoek van de ien of de aare streit omgaan, dat je je hand uitsteke, want aars kroig je un bekeuring, as ze je snappe. Ik reed ok nag om un hoek, en et was naggal drok, dus had ik men baat wel no» deg, met twei hande sture en belle der tu»- kendeur. En net, dat ik men hand efkes uitstek* zei, komt er zoo'n slagersjoon an van da aare kant, en nou toe most ik men stuuf omgooie, maar an de aare kant reed weer un moiske, en toe most ik weer aarsom. En oo, oo, wat was et toe drok opiens, twei drie ooto's en ien van achter, bakfiets» noeme ze dat, en den nog un heel seel fietse. Un oud woifke sprong der van benouw- deghoid of en toe sting et verkeer stop. Ik was er net nag langs skoten, en stapte efkes veerder af om te koiken, hoe et of zou komme, un pelisieman sting deer ok net. „Meheer", zoi ie, „op un aare keer Uw hand uitsteke as je un hoek omgaan". „Zoo is 't net, zeg ik, maar ik kon niet". „Et moet toch", hield ie vol, metien stapt ie weer deur, hielp et ouwe woifke uit de benouwdeghoid, op die verhooging an de kant, trottoir hiet dat as ik et goed skreven heb. Affoin, Opoe (dat was ze vast al) sting te hoigen, as un andreiger, bar verskoten van zellef, hillekendal overstuur. „Nou moedertje, zoi de pelliesie, das nag best afkommen, as ik Uwes un goeie reid geve mag, den zou ik Uwes reide, om voor taan met meer te fietsen in zoo'n drokte". Ien van de omstanders riep: „Stuur je klomkindere maar om boskappies Opoe, en bloif jei maar thuis, deer is 't voiliger. „En jei moete je der buiten houwe!" 'klonk et bars van de man van 't gezag. „En door- wolfkn K allemaal' en teu«en et ouwe et net óf'g3at U ok maar deur. den et net of er niks weest is. wegwas.118 er nikS zofadat0<iAS OP 6tJdurp is et netuurlek ok houwe Je 811 re8ele van 't verkeer niet. C' maar deer et lang zoo drok blïvê0?',d8t r Tet de Pink*ter thuis- c, nou ja der ken wat tusiron immmo maar dat zelle we wel zien. a]£e.kerk heb zen nuwe kleid ok we overnuw S&Ü" ™da weer an, weer Moon^dat11 200 fleuri8' zoo helder wit teugen et frisóh"^ V6Ul mooier om te zien, as te^jesknjivenf10606 l0°f Van de boome' toid varT „dC,.klanke ,van de torenklok de van Pt i««,_ iwenjuoK as muziek in de ^konde«e' den klinkt et weertusken et kerkï' netuurskoon' mooier. staat, worde nag mooi' me^aU^groef en^l001]8 dUrpkG Z°° zamen natuur^khoid. den Plezierige Plnkster^i .feno«' allegaar un mooi weer) Gn h» we hope van met zellevende van Van Troint* en ct Suntebankeris, 14 Mei 193^AARTEN'

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 14