Waar het recht zijn loop heeft. AMSTERDAMSCHE BEURS Eenheid Door Democratie ZUIDSCHARWOUDE CALLANTSOOG Uw stembiljet is een wapen I Gebruikt het tegen de dictatuur! Arrondissemenis-Rechtbank ie Alkmaar De verduistering bij de firma Eecen, HEILOO 2 jaar geëischt. Spoet Langs de N.H.V.B.-velden. 0 5—1 9 n n gaat om de oppervlakkig, Uw geestelijke leiders. Het jeugd. Is zij karakterloos of dan ziet het er slecht uit. Er zijn er bij duizenden, die het wel ge- 1 ooven en het beter meenen te weten dan de bisschoppen. Weet ge, dat dezulken spoedig afvallen en voor de kerk verloren zyn.' Ziet naar Duitschland. Ook daar heeft men het woord der bisschoppen niet begre pen en het gevolg is dat de schijnbaar machtige Centrum Party uiteen is geval len. En Hitier heeft zich „ontfermd" over de jeugd. Jelui moeten niet het voorbeeld vol gen van de schijnheiligen en huichelaars, het kenmerk van onzen tijd. Bij hen speelt eigenbelang of eigen verheffing een rol, doch voor de kerk zyn zij waardeloos. Het gaat om heilige goederen. Na de pauze werd het tooneelspel opge voerd „Wie is de dader?" Het spel der jongens viel te roemen, doch achter in de zaal was het moeilijk te volgen. De Gezel- lenvader er was een brave jonggezel was een waardig slot van den uitstekend geslaagden dag. Nieuw raadslid. Het hoofdstembureau heeft als opvol ger van den heer Jac. Groen Az. die als lid van den heer heeft bedankt wegens zijn aanstaand vertrek naar Alkmaar, aangewezen den heer P. Berkhout. Benoemd. Tot secretaris-penningmeester van den polder ,,'t Hoekje" is benoemd de heer J. C. van der Plas, alhier. zin zegeviert. Fascisme beteekent wegnemen van onze vry heden. Als de filiaalhouder van Hitier in ons land de baas zou worden, zouden de vakorgani saties die er in geslaagd zijn althans iets voor de arbeiders te doen, worden wegge vaagd; onze rechten, waarvoor sedert de middeleeuwen door ons volk werd gestre den, zouden ons ontnomen worden, het zou gedaan zijn met het Nederlandsche volk. Spreker is er van overtuigd, dat het Ne derlandsche volk volledig beseft wat Woens dag op het spel staat. Wij zijn vrije men- schen in een vry land. Slechts de moeilijke economische omstan digheden van een land geven extremistische partijen de kans op succes. In dit verband oefende spreker scherpe critiek uit op het beleid van de regeering, onder wier bewind het aantal werkloozen belangrijk toenam en tal van zeer drastische maatregelen werden genomen, die de bestaansmogelijkheden be moeilijkten. De politiek van aanpassing heeft de crisis verergerd. Tegenover deze aanpas sing stellen wij ons Plan van den Arbeid, het plan van groote werken, dat de koopkracht zal vergrooten en opleving zal brengen in het bedrijfsleven. Gebroken moet worden met de politiek van aanpassing en versobe ring. Wy willen een opbouwende welvaartS' politiek, uitvoering van het Plan van den Ar beid. Wij willen een andere maatschappij waar niet geproduceerd wordt om den winst, maar naar behoefte. Spreker hoopte, dat honderdduizenden mannen en vrouwen Woensdag zullen voe len, dat een andere koers moet worden in geslagen, om Nederland te maken tot een welvarende en vrije natie. (Daverend ap plaus.) Met declamatie en een staande gezongen Internationale werd de bijeenkomst geslo ten. S.D.A.P.-vergadering. Gisteravond hield de afdeeling Heiloo van de S.D.A.P. een vergadering bij de Muziek- nis. De openluchtvergadering was door cir ca 600 personen bezocht, die luisterden naar de woorden van den heer E. Kupers, voor zitter van het N.V.V. Vooraf trok een demonstratie, begeleid door de muziekvereeniging Excelsior, door de straten van Heiloo. De heer Kupers wees op het groote belang van deze Kamerverkie zingen. De verschillende dictatoriaal gere geerde landen noemde hy het groote gevaar voor den vrede. Wat heeft het fascistisch regiem in Italië gebracht? riep spreker uit, 40 pCL van het Staatsinkomen besteed aan bewapening, loonen de helft lager dan de toch reeds te lage ondersteuning van de Nederlandsche werkloozen. En Duitschland is niet veel beter. De jeugd wordt in mili- tairistischen geest opgevoed, de rassenwaan- van Dinsdag 25 Mei 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 10V/. 4 Ned.-Indië 1934 101 "/in 5 Vt Duitschl '30 m. verkL 35'/g BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank .151 Handel Mij. Cert. v. 250 190 Koloniale Bank152 Ned. Ind. Handelsbank 15972 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 677/« Calvé Delft Cert. 87 NederL Ford250V4 Philips GloeiL Gem. Bezit 329Vs Unilever 1683/s INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 647a Anaconda 40% Bethleh. Steel a 64% Cities Service 2% Kennecott Copper i 421% Republic Steel t t 279/16 Standard Brands a t 9% Steel comm. a a a t 749/i« U. S. Leather a a a 713/1C CULTUUR MAATSCH. H. V. 499% Java Cultuur a a 225 Ned. Ind. Suiker Unie. a a 1643/a Vorstenlanden a 35% Dito actiona a 24.00 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.151 Redjang Lebong a a 164 PETROLEUM. Dordtsche Petr. a Kon. Petr. a Perlak Phillips Oil t t Shell Union a i Tide Water a a RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber a Hessa Rubber Oostkust 120 397% 4167, 1043/, 41 Vi« 21% 13% 2947, 2317, 2577, Serbadjadi Interc. Rubber a SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie a TABAKKEN. Deli Batavia a a Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacifio Southern Railw. Cert. a Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon fExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCt. 178 5% 1247, 1277, 244 3187, 333 647, 417b 283/, 1047, 103/1# laatste k 2.30-2.45 1013/, 101% 343/, 1927, 150 1637, 6774-'/, 877, 251 329-7, 1683/,-9 647, 407wl 633/*.* 23/4 42%-3 27 9»/i» 7374-7, 7% 500 225 1678/8-8 35 24.10 15U/4 3957, 415j-6f 100 417, 21'Vis 13Vl« -I 2907, 226 '252 121% 174 5% 1263/, 1273/,-8 245-7, 320-7, 3237, 647, 413/,-7, 287/8 104 «V» WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: 1.8133/1. New-York Londen 3erlijn 'arijs 3russel (Belga) Zürich kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag 8.99 73.05 8.12 30.67 41.57 y, 40.12 46.40 45.17i/a 9.60 6.35 Heden: 1-817, 8.99'/, 73.03 8.15'/, 30.677a 41.58 40.15 46.37>£ 45.20 De verduistering by de firma Eecen te Oudkarspel zal iedereen nog wel duidelijk in het geheugen liggen. Het was op den 15den October van het vorige jaar toen het gerucht van een verduistering ten na- deele van genoemde firma, van een bedrag dat zeker 40000 zou bedragen, de ronde deed. De dader, de bedrijfsleider van de Alkmaarsche zaak der firma, Wietse N., was spoorloos verdwenen en het vermoeden rees dat hy naar het buitenland zou zyn uitgeweken. Drie dagen later kwam het bericht dat N. in de duinen onder Cad- zand in Zeeuwsch-Vlaanderen was gevon den. Een inwoner van genoemde gemeente had op een wandeling ontdekt dat een duinhut, die oorspronkelijk leeg stond, be woond was. Hij had den eigenaar gewaar schuwd en samen waren zij naar de hui teruggekeerd. Daar hadden zij een man aangetroffen die onder de meest kommer volle omstandigheden leefde. Het was, zooals later bleek, de bedrijfsleider N., die een onderkomen had gezocht in de onbewoonde hut. Zijn handen en voeten waren als gevolg van de vorst opgezwollen, om kort te gaan hij was er jammerlijk aan toe. De politie had al spoedig ontdekt wie de onbekende was, doch zijn toestand bleek zoo te zijn dat overbrenging naar het zie kenhuis is Oostburg noodzakelijk was. En toen kwam het relaas van het ge beurde. Hoe N. op wedrennen in Duindicht in contact gekomen was met bookmakers. Hoe hy als gevolg daarvan op buitenland- sche rennen was gaan wedden, hoe hij steeds.... verloor. Het beliep tenslotte een aanmerkelijk bedrag en uiteindelijk had hij zich aan het geld van zijn patroon vergre pen. Van kwaad kwam hij tot erger en dit werd hem nog gemakkelijk gemaakt door het feit dat hij bij zijn patroon een rotsvast vertrouwen genoot. En toen eindelijk het wantrouwen gewekt was en er in October een tusschentydsche controle van de boeken werd gehouden, toen begreep N. dat alleen een overhaaste vlucht wellicht nog redding zou kunnen brengen. Hy vluchtte, slechts met enkele guldens op zak, eerst naar Rot- I terdam, toen naar Roosendaal, naar Vlis- singen, om tenslotte in Zeeuwsch Vlaande ren te belanden en daar werd N. ten slotte gevonden, iets wat hem, gezien de omstan digheden per slot van rekening nog welkom geweest zal zijn. Onder tenlaste legging van verduistering van een bedrag van 60141.94 en valsch- heid in geschrifte stond N. hedenmorgen voor de Alkmaarsche rechtbank terecht. De belangstelling op de publieke tribune was niet bijzonder groot. N. werd de zaal binnen geleid steunend op een kruk, daar hij als gevolg van zijn bevroren ledematen nog niet zonder meer kan loopen. De pre sident, mr. A. M. Ledeboer, gaf verdachte toestemming te blijven zitten. Er waren slechts drie getuigen gedag vaard. De verdachte bekende het ten laste ge legde volmondig. Op een vraag van den president vertelde hij hoe hij belast was met het beheer van het kantoor der firma Eecen te Alkmaar, waar hij als zoodanig uitgebreide volmachen had. Hij was in 1920 in dienst gekomen en was hoofdzakelijk belast met de verkoopen. Pres.: „Wanneer is U begonnen met het wedden op paarden?" Verdachte: „Ik weet het niet precies, doch het is al een heele tijd geleden". Pres.: „Hoe groot schatte U zelf aanvan kelijk het verduisterde bedrag?" Verdachte: „Op ongeveer 30000". Verdachte vertelde dan verder hoe hy de bookmakers op Duindicht had leeren kennen. Hij was met hen in contact geble ven en was er zoo toe gekomen op bui- tenlandsche rennen te gokken. Als eerste getuige werd gehoord de aan nemer Joh. v. Harskamp te Oterleek. Ge tuige had n.1. destijds een betrekkelijk groot bedrag van de firma te vorderen gehad en verdachte had valschelijk een kwitantie, groot 4000, opgemaakt en met den naam van getuige onderteekend. Het bleek dat de geheele transactie ge fingeerd was en dat getuige Harskamp nooit een dergelijk document had onder teekend. Het was slechts de bedoeling van verdachte geweest dit later te gebruiken wanneer de nood aan den man mocht zijn gekomen. De zoon van den eigenaar der firma, de verklaarde hoe ver heer J. Eecen uit Oudkarspel, vervolgens als getuige gehoord, dachte al in dienst by de firma was, toen hy zyn werkzaamheden in de zaak begon Verdachte genoot altyd het rotsvaste ver trouwen van zyn vader en er was ook niet de minste reden geweest hem te wantrou wen. De boekencontrole vond toen eens per jaar plaats. Toen eindelijk een verdenking van fraude met de boeken was gerezen, was er een tusschentydsche controle in October gehouden en kort daarop was N. verdwe nen. Het bleek dat verdachte na zijn ar restatie zyn geheele vermogen ter beschik king van de firma Eecen had gesteld om het verduisterde bedrag nog ten deele te dek ken. Verdachte genoot n.L een salaris van f 3000.—, gedurende 8 jaren had hy hiervan een bedrag van 1000.'s jaars niet op gevraagd. Te zamen met zyn bezittingen aan onroerende goederen had verdachte op deze wijze 10.000.ca. terug weten te beta len. Verdachte had, naar getuige J. Eecen meedeelde, ook nog geprobeerd weer bij de firma in dienst te komen om op die wijze door de jaren zijn geheele schuld te betalen, doch dit was geweigerd geworden. Hierna werd nog gehoord de getuige M. F. C. v. Tesseling, die als deskundige de boeken had gecontroleerd en het totale te kort op 59.772.70 'begrootte. Requisitoir. De officier van justitie, mr. van der Feen de Lille, hierna requisitoir nemend, schetste allereerst de vertrouwens-positie die een man als verdachte bij de firma had genoten. Juist in dergelijke particu liere bedrijven was het van zulk een be lang, welk vertrouwen men in 't personeel kan stellen. Verdachte had in de eerste plaats een goed salaris en dan zeer zeker niet in de laatste plaats een chef, dien we kort en goed, ideaal kunnen noemen.. Wat wilde verdachte dan feitelijk nog meer, hoe kon het nog beter? Maar ja, verdachte wilde nog meer geld hebben en was er zoo toe gekomen te spelen op wedrennen waar hij nota-bene niet eens bij was. Dat het er bij dat wedden niet zuinig toe was gegaan bleek wel uit het feit dat er herhaaldelijk per dag bedragen van 450 e.d. waren om gegaan. Spr. vond ook niet toelaatbaar de minder intensieve controle van de boe ken in het voordeel van verdachte uit te leggen, of hem dit als een verzachtende omstandigheid aantrekken! Spreker kon zich niet begrijpen hoe verdachte na de eerste tegenslagen er toe gekomen was om eerst wat geld te leenen, met de heilige bedoeling dit later terug te geven. Zoo gaat het in dergelijke gevallen toch im mers altijd. En zoo was het van kwaad tot erger gekomen en ten slotte had verdach te geen anderen uitweg meer geweten dan... de vlucht. De officier merkte dan op dat verdachte hem verzocht had een inlichtingsrapport te laten uitbrengen, hetgeen ook gebeurd is, doch dit rapport had feitelijk niets nieuws aan het licht gebracht. Verdachte stond overigens goed bekend, doch doet het ge beurde bij de firma Eecen niet massief de deur dicht! Spreker was er van overtuigd dat het gebeurde den heer Eecen nog ernstiger heeft aangegrepen dan verdachte zelf, dat blijkt ook wel uit het feit dat de heer Eecen nog gepoogd heeft de zaak op zijn beloop te laten, iets wat in een derge lijk geval natuurlijk geheel uitgesloten is. Bovendien viel de houding van verdachte den officier na al het gebeurde eigenlijk niet mee. Spr. had niet den indruk dat er nu hier voor hem een boetvaardig man stond. De eisch luidde ten slotte 2 jaar gevange nisstraf. Het pleidooL Mr. van Leeuwen, die als verdediger voor verdachte optrad, begon zyn pleidooi met te vertellen hoe verdachte gehoopt had alles nog goed te kunnen maken. Dat de houding van verdachte niet zoo deemoedig was als de officier wel verwacht had is hoofdzakelijk te wijten aan de ellende die verdachte na de verduistering heeft door gestaan, een ellende waarvan hy nu nog wrange gevolgen aan den lijve ondervindt. Pleiter bestreed dan de ten laste gelegde valschheid ingeschrifte. Wel was het feit gepleegd doch naar pleiter meende had verdachte geen gebruik van het geschrift gemaakt, zoodat hy meende dat ten aan zien van dit punt vrijspraak moet worden gerequireerd. Pleiter gaat dan de persoon van den verdachte na en kwam tot de con clusie dat de minder intensieve boeken controle toch wel als een verzachtende om standigheid in aanmerking genomen kan worden. Men komt er dan toch maar gemakkelij ker toe. Hoe hard heeft verdachte niet ge werkt in dienst van de zaak en hoe zwaar i6 zyn straf niet reeds geweest! Hy is feite lijk in de handen gevallen van het „ge boefte" op de renbanen, dat naar pleiters meening eerder dan verdachte had moeten worden opgepakt. Pleiter ging dan de ellen dige ontvluchtingspoging van verdachte na en kwam ten slotte tot de overtuiging dat verdachte reeds zwaarder is gestraft dan een mensch ooit door de justitie gestraft kan worden. Pleiter concludeerde tot het opleg gen van een zeer clemente straf met aftrek van de preventieve hechtenis. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op Maandag a.s. te half twee. VoetbaL ALKMAAR I—TEXEL I 0—4. Deze uitslag zal wel niemand met de rust hebben vermoed. Immers de stand met de rust 00 gaf geen juist beeld van het verloop van den wedstrijd in de eerste helft, waarin Alk maar absoluut de meerdere was. Regel matig was zy in den aanval, hiertoe in staat gesteld door een uitstekend spelende halflinie. Maar het was de voorhoede zelf, welke haar taak, het maken van doelpunten, niet verstond. Hiervoor werd te onoordeelkundig gespeeld. Speciaal de vleugelspelers waren zeer zwak, De linksbuiten was in tempo veel te langzaam, terwijl de rechtsbuiten zijn ballen veel te slording voor het doel plaatste, waardoor zy bijna regelmatig in het bezit van de Texel-verdediging kwa men. Texel heeft in de eerste 10 minuten van den wedstrijd, getracht Alkmaar te overspelen, doch hierin slaagde zij niet, dank zy het uitstekende werk van de Alk maar-achterhoede en halflinie. Na de rust was het echter mis, toen Texel op gelukkige wijze de leiding nam. Een wel wat onverwachts, doch zeker houdbaar schot, verraste Duiveman en de stand was 10 voor Texel, spoedig ge volgd door een tweede doelpunt uit een vrijen trap. Alkmaar heeft toen wel alles op den aanval gezet, maar niets wilde lukken, terwijl Texel door den nuttigen voor sprong steeds rustiger begon te spelen en door eenige fouten in de Alkmaar-achter hoede den stand kon brengen op 40. Het verblijf van Alkmaar in de derde klasse is dus van slechts korten duur ge weest, doch dat men alle pogingen in het werk zal stellen om het verloren terrein weer spoedig te herwinnen, staat voor ons vast. NU TEXEL DERDE KLASSER IS. Een greep uit de historie! Nu Texel derde klasser is geworden, waartoe ze voor onze kaasstad jammer genoeg, de plaatselijke derde klasser „Alk maar" uit de afdeeling heeft verdrongen meenen we toch een greep uit de eiland- sche historie, aan de vergetelheid te moe ten ontrukken. Het ligt niet in onze bedoeling het ge heele 25-jarig bestaan van de zoo juist gepromoveerde vierde klas kampioenen te releveeren, we gaan slechts terug tot het voorjaar van 1930. In dat tijdperk maakte Texel nog steeds deel uit van de eerste klasse N. H. V. B. en zette met Helder II een geweldige eind spurt in om het begeerde kampioenschap. De Helder-reserves waren de eilanders juist iets te sterk en kwamen met 1 punt verschil over de eindstreep, om niet al leen kampioen te worden, doch tevens naar den grooten K. N. V. B. te promoveeren En zoo bleef er voor de Texelaars niets anders over, dan om het nog een volgend seizoen eens over te doen. Een bijzonder heid was het tevens, dat destijds clubs als Schagen, Succes en Nieuwe Niedorp even' eens deel uit maakten van dezelfden Noordhollandsche klasse. En,... ook het volgende seizoen 1930-'31 deed Texel andermaal een hardnekkigen gooi, doch nu had Schagen zich als groot ste gegadigde ontpopt en zag warempel kans de eilanders in de beslissenden strijd in eigen omgeving met 23 te slaan. Texel accepteerde den uitslag slechts onder pro test, doch de Alkmaarsche scheidsrechter Meerman hield voet bij stuk ennu was het Schagen, die de eilanders de loef af stak. Maar,... het voorjaar van 1932 bracht eindelijk aan Texel de zoo lang bevochten zege, het kampioenschap en tevens bij het twintig jarig-bestaan den titel van K. N. V. B.-er. Het was ook in ditzelfde voorjaar, dat het competitie-voetbal-contact tuaschen de eilanders en onze plaatselijke vereeniging „Alkmaar", die eveneens kampioen doch van den kring Alkmaar en omgeving was geworden, om 't kampioenschap van Noordholland werd gevoerd. Sindsdien, vonden deze beide ploegen elkander regel matig en met eenig wisselend geluk terug. Kwam Texel dus ook weer bij Schagen in de afdeelng terecht, later volgden Suc ces, Nieuwe Niedorp en B. K. C. en zooals het vele kaasstedelingen bekend zal zijn, de Alkmaarsche Boys. Veel kans om vervolgens te promovee ren kregen de eilanders niet, want gingen in het seizoen 1933-'34 de rood kaasmenschen linea recta door ling, tijdens 1934-'35 bleek eilanders te machtig en was hun juist een slag op voor. Opnieuw zouden de Texelaars het weer eens probeeren en zy zagen tydens 1935-'3fl aanvankelijk hun werken reeds beloond, want op den grootsten concurrent het groen witte Alkmaar kon een belang rijken voorsprong worden genomen. Totdat eindelijk de ontmoeting op ons Sportpark kwam, die velen nog wel versch in het geheugen zal ligen. Een 1—0 zege voor de kaasmenschen bracht ten slotte een extra ontmoeting in Den Helder, die ander maal door de Alkmaarders werd gewon nen. Maarde stoere eilanders zouden nimmer versagen en zoo bracht deze oom petitie hun eindelijk het begeerde kam pioenschap en de benoodigde hoeveelheid promotie-wedstrijden en... nog wel ea zeker zeer toevallig tegen één hunnef gevaarlijksten tegenstanders... het groen witte Alkmaar. En wat Alkmaar het vorige jaar had verricht, deed nu Texel. Nu wa ren het de eilanders, die niet alleen een achterstand inliepen, doch tevens de be slissende kamp wonnen. Hierby heeft het eerste team zyn ver eeniging al een heel mooi cadeau gegeve^, bij het zoo juist gehouden 25-jarig bestaan. Fraaie start van Wieringerwaard I. Eerste misstap van Vrone I. Een „slippertje" van Alkmaar IV. De kampioens-competitie tusschen dö vier afdeelings-kampioenen, wordt inmitf» dels met rasse schreden voortgezet. Hol» landia III had reeds dadelijk een paar ne» derlagen geaccepteerd en ook de ontmoe» ting J.L Zondag in eigen omgeving tegeq Z. F. C. TV leverde geen enkele winstpunt op, integendeel, het werd ook nu weer een flinke 51 nederlaag. O. S. V. TV, dat tegen de Hoornsohen zqp goed gestart was, moest een beroe* brengen aan Wieringerwaard en onder vond ook al de buitengewone kracht van de „Noorderlingen", want met niet minder dan 91 werden de Oostzaners gekraakt, zoodat de Wieringerwaarders met fraaie cyfers de leiding hebben: W.-Waard I Z. F. C. IV O. S. V. IV Hollandia III 2 1 1 0 0 0 0 0 0 14—2 1 6-0 3 2—15 In de promotie-degradatie» competitie van de tweede-eerste klasse, heeft Vrone I haar kleine programma, al heel slecht met een thuis-wedstryd ingezet. De tweede-klas-kampioen O. F. C. I was op bezoek, kon niet alleen de leiding ne men, doch den voorsprong zelfs tot 5—0 vergrooten. Pas toen kwamen de Vronianejt los, doch te laat, want het einde bracht eerste klassers slechts een 25 nederlaag. De stand is: O. F. C. I 1 1 0 0 5-f I Vrone I 10 0 1 2—5 2 Z. V. V. TV Het programma in de tweede klasse B werd afgesloten met het treffen Z. V. V. IV K. V. V. TV waarby we aanvankelijk een overwinnng voor de kampioenen hadden voorspeld, doch... de Zaandammers sche nen het wel te gelooven, want de laataié ontmoeting werd een 13 nederlaag. De eindstand is: Z. V. V. IV K. V. V. TV A. Boys III Uitgeest II Westzaan H Z. F. C. VI W. R. C. I Assendelft III W. F. C. VI R. C. Z. II de derde klasse E waar ook de laatste ontmoeting viel liet vry wel eenzelfde resultaat zien. A& leen betrof het hier een uitwedstrijd v<xw de kampioenen, die daartoe een bezoek brachten aan M. E. V. O. II. Het werd ten slotten nog een doelpuntenryke wedstrijd (63), waarby de groen witte Alkmaar^ ders met ledige handen naar huis gingen. De eindstand is hier: 16 10 2 4 6539 21 9 3 4 48—38 21 18 12 2 3 39—15 18 11 2 5 62—28 18 10 2 6 5140 18 9 2 7 58—38 18 9 2 7 41—46 18 6 4 8 37—47 18 7 2 9 48—60 18 5 4 .9 44—46 18 4 3 11 28—59 18 3 4 11 22—51 Alkmaar III Schoorl II M. E. V. O. Dirkshorn I Ursem I Bergen II Koedijk II .Vrone II Egm. Boys II II 16 16 16 16 16 16 16 16 7 7 7 4 R 4 4 2 3 4 2 3 5 3 4 3 65—39 48—38 35—43 56—39 42—48 46—39 33—44 41—68 40—48 witten de afdee- Succes de In de vierde klasse F maakte Alkmaar IV by D. T. S. III een „slippertje" door met 3—2 te gaan verlie zen; want nu is het afwachten, wat C. 8. V. III in den laatsten wedstryd doet. Wielrennen. DE RONDE VAN LUXEMBURG. M. Clemens wint de eerste étappe, Braspenninx Jr. zesde. Onder groote belangstelling is gisteren de Ronde van Luxemburg aangevangen met het traject van Luxemburg naar Diekirch over een afstand van 213 K.M. In deze zware eerste etappe heeft zich vooral onze lan<fr genoot J. Braspenninx Jr. schitterend go» weerd. Steeds was hy in de voorste gelede ren te vinden en herhaalde malen ontketen de hy den stryd met een uitlooppoging. Tegen het einde zakte hy iets af maar niet temin eindigde hy op de zesde plaats mat een achterstand van niet meer dan ruim drie minuten op den winnaar Matthias Cle mens, die in den eindsprint zyn broer Pierre met een lengte klopte. Van de andere Neder landsche renners eindigde Piet van Nek op de 35ste, Bronger op de 55ste en Kroese op de 92ste plaats. De uitslag van de eerste etappe luidde: 1. Matthias Clemens (Lux.) 213 K.M. in 5 uur 49 min. 34 sec.; 2. Pierre Clemens (Lux.) op een lengte; 3. Tersago (België) in 5 uur 51 min. 29 sec.; 4. Michielsen (België) op een lengte; 6. Braspenninx Jr. (Neder land); 7. Oubron (Fr.); 8. van den Driessche (België) zelfden tyd; 35. van Nek (Neder- land) tyd 6 uur 2 min. 11 sec.; 55. Bronger (Nederland) 6 uu 11 min. 13 sec.; 92. Kroese (Nederland) 6 uur 45 min. 20 sec.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11