Openluchtmuseum bestaat 25 jaar. AKKERTJES ^Binnenland Branden. GEMENGD NIEUWS. Een unieke verzameling van het vele schoone dat Nederland geboden heeft en nog biedt. NEDERLAHD IN 30 H.A. I AKKEP.CACHETS (Van onzen R.-redacteur.) Aan den raad van Arnhem, temidden van heerlijke boaachen en paarae heide, ligt een nationaal bezithet Nederlandache Open luchtmuseum. Een reservaat, waar men tel kenmale tusschen de hoogoprijzende, prach tige boomen een deel ziet van datgene, waarin de geschiedenis der beschaving van ons volk zich weerspiegelt. Van het leven en werken, nu en in vroegeren tijd, van boe ren ambachtslieden viaschers. Knisterend zijn de zandpaadjes die zich slingeren over het terrein en zij voeren langs heel Nederland. Langs Drente en Marken Twente en Limburg, hier een Volendammer hut. Een lang uit planken opgetrokken stulpje, waarin de Volendammer visscher zich placht op te houden als hij in Amster dam moest overblijven. Laag is de ingang, rechtop staan is een onmogelijkheid in dit sombere vertrek berookt zijn de planken en duf is er de lucht. En vlak daarbij de plaggenhut uit Drente Het woonhuis vpn de Drentsche familie het woonhuis van het Drentsche vee. Aan den voorkant 't volk, aan de achterzijde blatend of loeiend gedierte, van elkaar ge scheiden door een smal gangetje. De kamer is spaarzaam gemeubeld, een petroleumlamp hangt stil naar benee, boven de eenvoudige, ronde tafel. Een klein venster laat spaar zaam het natuurlijk licht door. Eén bedstee in de meeste gevallen, soms twee als het „rijke" plaggenbewoners zijn. Twente Och, er is zooveel te vertellen van alles wat er te zien isl Van het Twentsche „Los- huis". Een leemen huis wil men het huis noemen met hoog oprijzend dak en waar in letterlijk alles en iedereen samenwoont. Waar de hoofden van slapende menschen door een simpele plankenafscheiding afge schut zijn van de koeien. Waar een touw het eenige beletsel voor een koebeest vormt om mee aan tafel te gaan. Moet er verteld worden van de „wor stegabel". De lange, ruw gemodelleerde houten vork waarmede spek en worst van de zoldering geprikt wordt en waarmee op Oudejaarsavond bij anderen worst gevangen wordt. Hoe grooter de worsthoe luider de trommen die den stoet vergezellen roffelen. Daar hangt de Midwinterhoren. Het Twentsche instrument dat weeklaagt over het Twentsche land. In Twente kan men het zien en hooren. Een boer die de ietwat kromme, houten horen blaast boven den put en welker klanken sonoor en weemoedig verwaaien vèr over de omgeving. Veel schoons. Er zou veel te vertellen zij nover de weide die midden in het openluchtmuseum ge legen is waar molens, klein en groot, zich be vinden. Over de hoog oprijzende palen, Er zou veel te vertellen zijn over de weide waar soms de schutters zich verzamelen met hun zware boog en lange, snelle pijlen. De welde, waar soms in bonte warreling de reus achtlge vendels hun wapperende banen be schrijven. Behendig zijn de vendelzwaaiers met hunne bonte kleederdrachten. De vlag- gestokken ronden zich langs de knieën, buitelen in de lucht en wentelen zich over de ruggen van hun meesters. Hier leeft som» fel de folklore. Een Geldersch boerenhuis, een kolen branderij een Zuid-Limburgsche boeren hoeve, een paardenhoefstal het zijn alle onderdeelen van deze zoo belangrijke collec tie. Elders zijn ondergebracht de bewijzen van volksgewoonten, volkskunst en volksge bruiken. Rijk is de inhoud van het museum dat de boerenwagens, sjeezen en arresleden herbergt. Schoon is het snijwerk van de boeren wagens die hoog en statig op de wielen staan, bont zijn de kleuren. Nobel zijn de lijnen van de Zeeuwsche arreslede die van voren, zich buigt als een zwanenhals. Prachtig is het toom, dat het arrepaard siert en ijl klinken de vroolijke belletjes die op de borstriem fonkelen. die nare schele hoofdpijn, steeds op dezelfde plaats e-oo'n dof, drukkend gevoel, vervolgens diep borend en niet meer om uit te houden 7 Een half uur ruit, soek de stilte en een of twee Ntdtrlindteh van die "AKKERTJES" sullen Produet U oogenblikkelijk verlichting brengen en ongemerkt de pijn geheel doen verdwijnen, "er 18 stuks slechts 98 oent. volgent recept ven Apotheker Dumorrt Er is zooveel te zien maar zoo weinig wordt het gezien. Menigeen rijdt voorbij dit rustieke hek dat de toegang is tot al het schoons dat Nederland heeft opge leverd. Krachtig heeft het museum zich ont- wikeld. Ondanks jaren van oorlog en crisis maarnooit zullen wij hier klaar zijn. Steeds weer worden tochten door Nederland gehouden, van Noord naar Zuid en van Oost naar West om te speuren naar dingen die belangrijk ge oeg zijn om door de eeuwen heen bewaard te worden. Nieuwe aanwinst. Zeer onlangs is het den bekenden folklo rist, den heer Van der Ven, mogen geluk ken, de hand te leggen op een volksbier- brouwerij. Het oude bak- en brouwhuis te Ulvenhout. Dit laatste overblijfsel van lan delijke bierbrouwkunst zal te zijner tijd in zijn geheel worden overgebracht naar Arn hem. Velen schonken bijdragen, niet in het minst,de groote bierbrouwerijen. Maar ook anderen deelden in de kosten. Schuttersgilden, reisvereenigingen, onder wijzersbonden, café's, zij allen hebben hun goede daad verricht en thans zal dit unieke gebouwtje het Nederlandsche Openlucht museum worden aangeboden ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan. Volgende maand, 22 Juni 1937, het zil veren jubileum. Laat een ieder bijdragen. Het geschenk behoeft niet kostbaar te zijn en het is ook niet kostbaar. Een bezoek aan dit wonderschoone, Ne derlandsche geheel! (Nadruk verboden). GEWETENSBEZWAREN INZAKE DE Z.G. STEMPLICHT. Geldige reden tot thuisblijven De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de burgemeesters de volgende cir culaire gezonden: Gelijk u bekend, hebben in de laatste ja ren opvolgende ministers van binnenland sche zaken en van Justitie bij verschillende gelegenheden, o.a. bij, de behandeling van de rijksbegrooting in de Staten-Generaal en meer in het bijzonder (door tusschenkomst van de commissarissen der koningin) aan de burgemeesters, van hun standpunt doen blijken, dat gewetensbezwaren kunnen wor den aangemerkt als een in de artikelen 149 en 150 der- kieswet bedoelde geldige reden van verhindering tot nakoming van de wet lelijke verplichting tot opkomst bij de stem ming. Ook door mijn ambtgenoot van justitie en mij wordt dat standpunt gehuldigd. Ofschoon ik reden heb, aan te nemen, dat in het algemeen de burgemeesters, waar het geldt de toepassing hunnerzijds van artikel 149 der kieswet, zich bij bovenbedoeld stand punt aansluiten, schijnen te dezen toch nog uitzonderingen te bestaan, althans bij de be handeling van de ontwerp-begrootlng van mijn departement voor het dienstjaar 1937 werd nog eens mijn aandacht voor deze aan gelegenheid gevraagd, naar aanleiding waar van ik mij bereid verklaarde het standpunt te dezen der regeering nog eens ter kennis van de burgemeesters te brengen. Ik heb de eer zulks bij deze. te doen, voor al met het oog op de dit jaar te houden ver kiezing voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal, onder uitnoodiging, voor zoover bedoeld standpunt ten aanzien van de kie zers uwer gemeente onverhoopt nog niet mocht worden gevolgd, u eveneens aan dat standpunt te willen gedragen. Ik moge er overigens nog op wijzen, dat het hier niet alleen gaat om de persoonlijke belangen der daarbij betrokken kiezers, doch ook om het het algemeen belang, gelegen in een gelijke rechtsbedeeling op bedoeld punt voor alle kiezers in den lande. Dr. v. d. Helde sprak Zaterdag ln de Korenbeurs over de beteekenis van „Eenheid door Democratie". ARBEID IN FABRIEKEN OF WERKPLAATSEN. Regeling voor morgen 26 Me). De minister van sociale zaken heeft in ver band met de verkiezingen voor de Tweede Kamer aan hoofden of bestuurders van fa brieken of werkplaatsen in alle gemeenten des Rijks op 26 Mei vrijstelling verleend van het bepaalde in het achtste lid van arti kel 68 der Arbeidswet 1919 onder voorwaar de dat de op dien dag voor de arbeiders geldende werktijdregeling op een naast de arbeidslijst op te hangen geschrift wordt vermeld en onverminderd de verplichting om op dien dag overigens de bij of krachtens de Arbeidswet 1919 gestelde werk- en rust- tijdsgrenzen in acht te nemen (St.ct.) de SALARISREGELING POLDER- PERSONEEL. Vragen aan minister de Wilde, De heer Drop (soc. dem.) heeft de mi nister van Binnenlandsche Zaken en van Waterstaat de volgende vragen gericht: 1. Is het waar, dat vanwege de regee ring door het provinciaal bestuur van Noordholland langdurig overleg is ge pleegd met het bestuur van den Haarlem mermeerpolder over de salarisregeling voor het personeel, in dienst van genoemden polder en dat door het provinicaal bestuur namens de ministers van Binnenlandsche Zaken en Waterstaat bij schrijven van 12 Februari 1936 op het oorspronkelijke ont werp van het polderbestuur de volgende verbeteringen ln overweging zijn gegeven: a. Dat de loonen van de dagbrug-, pont en sluiswachters, de nachtbrug-, pont- en sluiswachters en de verdere arbeiders niet onderworpen behooren te worden aan de kortingen, welke hoofdingelanden in hun vergaderingen van 20 December 1933 en 3 Juli 1935 besloten daarop toe te passen terwijl de loonen van vorengenoemde ca tegorieën, ter gedeeltelijke compensatie van het verplichte pensioenverhaal, met 7 K pet. dienen te worden verhoogd; b. Dat aan de voorgeschreven compen satie voor pensioenverhaal terugwerkende kracht tot 1 Juli 1034 een vergoeding van 7 y, pet. en met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1933 een vergoeding van 6 pet, zal moeten worden toegekend, omdat naar de meening van de regeering de toegepas te kortingen ten onrechte hebben plaats gehad en deze daarom ongedaan behooren te worden gemaakt? 2. Is het waar, dat de hoofdingelanden van den Haarlemmerlfteerpolder: a. Op 6 Augustus 1936 ten slotte een sa larisregeling voor het personeel hebben vastgesteld, waarin wel de door de regee ring aangegeven verlagingen en verande ringen voor de opzichters, den bode-schrij- ver-concierge en de overige ambtenaren (behalve voor den eersten, tweeden en derden ambtenaar ter secretarie), in de loonen der machinisten enz, zijn aanvaard en opgenomen, doch waarin de verbetering, in vraag 1 gememoreerd, voor het restee- rende personeel niet zijn aanvaard; b. Dat de vakvereeniging van dit perso neel, de Nederlandsche bond van perso neel in overheidsdienst, de gelegenheid heeft gevraagd om de hierdoor ontstane situatie met de ministers te bespreken op 25 November 1936 en 19 Februari 1937, doch dit verzoek bij schrijven van 29 April 1937 is afgewezen? 3. Zijn de minister niet van oordeel, ook in verband met de door den minister van Binnenlandsche Zaken herhaaldelijk gege ven verzekering, dat hij van zijn recht op toezicht op de o.a. door de waterschappen vast te stellen arbeidsvoorwaarden ook gebruik wenschte te maken om loonen, die z.i. te laag waren, te verbeteren, dat in dit geval tegenover het bestuur van den Haarlemmermeerpolder van artikel 120 ambtenarenwet gebruik behoort te vmrden gemaakt om de in vraag 1 aangegeven ver anderingen alsnog in de salaris-verorde ning voor het personeel van den Haarlem mermeerpolder aan te brengen? 4. Willen de ministers alsnog het noo- dige als bedoeld in vraag 3 doen verrich ten, zoo neen, om welke gewichtige reden wordt dan in dit geval artkel 126 ambte narenwet niet toegepast? IN DEN HAAG TWEE BALLONS GEDAALD. Naar is komen vast te staan, is niet één, maar zijn er twee Duitsche ballons in de ge meente 's-Gravenhage gedaald. De eene daalde in de duinen achter de Kwartellaan. De landing had een vlot verloop, alleen werd een militaire telefoonlijn over een af- DE TEWATERLATING VAN DE „TROMP". Het groote oogenbllk, Om 5 minuten vóór half vier nam H.M. die vergezeld was van prins Bernhard, ge kleed in marine-uniform, den ivoren hamer ter hand en sprak de volgende woorden, die door de luidsprekers over het geheele ter rein werden voortgedragen: „Alvorens dit schip aan zijn element toe te vertrouwen wensch ik het den naam te geven van de beide groote vaderlandsche zeehelden Maar ten Harpertszoon en Cornelis Tromp. Mogen de opvarenden hun voorbeeld steeds voor oogen houden en onder welke omstandighe den ook bereid zijn de eer van onze vlag hoog te houden en het belang van den Staat te dienen", Dan sloeg de hamer op het zilveren bijl tje. De doopflesch ging met een zwaai tegen den ijzeren scheepswand en spatte uiteen Tegelijkertijd viel het valgewicht en met een flinken klap werd het laatste beletsel, de klink, die het schip nog op de helling hield, weggeslagen. Er volgden eenige oogen- blikken van intense spanning. Het schip kwam nog niet dadelijk in beweging, doch weldra klonk gejuich: langzaam bewoog zich de Tromp, hij gleed allengs sneller en snel- er de helling af en, toen hij zich in zijn ele ment bevond, baande hij zich een weg van schuim over het watervlak. Sirenes loeiden oorverdoovend. Een groot enthousiasme maakte zich van de toeschouwers meester. Gejuich klonk op, hoeden werden gezwaaid, armen wuifden, kettingen ratelden en lang zaam werd de Tromp „afgeremd". Toen het stand van circa 400 meter vernield. De an- - yymy „aigctciuu iUCll I1CU dere ballon daalde eenige kilometers achter gchlp tot „tiigtand was gekomen en rustig op den watertoren. De Inzittenden hebben den het water dreef| kwamen zijn slanke vormen KoIIam «O *%r*re A« rtm tr\/ ballon, die na de landing nog ongeveer voor de helft met gas was gevuld, naar den water toren gesleept, waar zij het gas hebben laten ontsnappen. Beide ballons landden ongeveer om 12 uur. Alle twee waren zij bemand met drie luchtvaarder», sportvliegers uit Düssel dorf. Zij hebben, na op het hoofdbureau van politie de tioodlge formaliteiten te hebben vervuld, in het Kurhaus te Schevenlngen overnacht. Gistermorgen reeds vroeg wer den de ballons ingepakt om naar Duitschland te worden vervoerd. Ook de ballonvaarders zijn gistermiddag naar hun land teruggge- keerd. JONGEN VERDRONKEN. Gisterenavond is de 24-jarige boeren knecht N. van der B. te Oostzaan in het zgn. Wormergat verdronken. Toen de jon gen zich te water begaf om daar te gaan zwemmen, riep hij plotseling om hulp. Een veehouder, die het hulpgeroep hoorde, sprong te water en wist met veel moeite den zwemmer tot op vier meter van den kant te krijgen. Verdere pogingen om hem op het droge te trekken, mislukten tenge volge van den aanwezigheid van een hoe veelheid wier. De veehouder moest zich zelf toen in veiligheid stellen, door alleen naar den kant terug te zwemmen. Spoedig daarna heeft men den drenkeling met een bootje naar den wal gebracht. De pogin gen, om met kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, mislukten. nog meer en beter uit, Terwijl aller blikken nog met bewonde ring op den kleine oorlogsbodem rusten, klonken wederom de eerste tonen van het Wilhelmus. Hare Majesteit nam afscheid en verliet de werf. De koninklijke standaard op de dooptribune daalde langzaam neer. Toen de vorstin in de koningssloep had plaats genomen en de roeiers haar van den oever wegvoeren, klinkt het gejuich van de duizenden op de werf haar na over het zon beschenen water. Koningin en prins terug. Gistermiddag om half vijf is de koningin, vergezeld van prins Bernhard, van Amster dam ten paleize Soestdijk aangekomen. In de hal van het paleis werden zij begroet door prinses Juliana, waarna de koningin zich ongeveer een kwartier met het prinse lijk paar onderhield. Te 4.45 uur vertrok H.M. weer per auto naar het Loo. Ook thans stond er een groote menschen- menigte voor het hek van het paleis om de koninklijke familie toe te juichen. ZITTING CENTRAAL STEMBUREAU. De loting ingevolge art. 104, vierde lid, der Kieswet zal geschieden in een zitting van het Centraal Stembureau op Maandag 31 Mei a.s., des namiddags te 5 uur, in de oude raadszaal te 's-Gravenhage, waarna daar te half zes de officieele uitslag der ver kiezing zal worden bekend gemaakt.. NOODLOTTIGE TWIST. Zoo ernstig gewond, dat dood volgde. Twee ingezetenen van Arnemuiden (Wal cheren), G. de H., en J. F., hebben Zon dag oneenigheid gekregen. Gistermiddag ontmoetten de twee elkaar weer even bui ten de kom der gemeente, waarbij opnieuw ruzie ontstond. Hierbü ging de H. den ander met een mes te lijf en verwondde hem levensgevaarlijk aan den hals.. Een geneesheer verbond de getroffene ter plaatse, waarna hij naar het gasthuis te Middelburg werd overgebracht, waar om uur de dood intrad. De officier van justitie te Middelburg heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld- De dader heeft zich ter beschikking van de politie gesteld. Hij beweert uit zelfverdedi ging te hebben gehandeld, daar F. hem met een hamer te lijf wilde gaan. Voorts vernemen wij nog, dat de H. het slachtoffer verzocht zou hebben buiten de kom der gemeente te komen om hem spreken. te JONGEN MET MES IN RUG GESTOKEN. Een dronken man gesard Te Rotterdam heeft een 48-jarige kan toorbediende, die in beschonken toestand verkeerde, den 10-jarigen A. van Noort behoorend tot een troep opgeschoten jongens, die den man nabij het Gerrit de Jonghmonument liep te sarren, met een zakmes in den rug gestoken. De man is aangehouden en opgesloten. De gewonde die in van Speykstraat woont, is ernstig gewond naar het Diaconessenhuis ver voerd en later naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. De dader zegt zich van het gebeurde niets te herinneren. DE WERELDJAMBOREE. Eerste spade in den grond Gistermiddag heeft op het terrein onder Vogelenzang, waar van 21 Juli tot 9 Augus tus a.s. de Wereldjamboree zal worden ge houden, een eenvoudige plechtigheid plaats gehad met een symbolisch karakter. De hoofdverkenner, Staatsraad Rambonnel, heeft op het weiland ten zuiden van de Beckslaan, waar de winkelbuurt met post kantoor, bankgebouw, restaurant enz. zullen verrijzen, de eerste spade in den grond ge stoken voor den opbouw van het kamp waarna ter zelfder plaatse volgens padvin dersgebruik aan den vlaggemast, de Neder landsche vlag werd „gebroken". Met deze plechtigheid is de opbouw van het kamp van het stadium der voorberei ding in dat der uitvoering gekomen. Met een „Leve de Koningin" gevolgd door een driewerf hoera der aanwezigen werd deze plechtigheid beëindigd. DOOR CYLINDER GETROFFEN. Vanmorgen is aan boord van een blauw- pijper, welke gelegen was aan de Borneo- kade te Amsterdam, een cylinder uit een ijzeren ring gegleden, waaraan hij werd opgeheschen. In zijn val verwondde de cy linder twee mannen, die zich op de boot bevonden. Een van hen liep een schedel breuk op en werd naar het Wilhelmina- gasthuis vervoerd, de ander kreeg een hoofdwonde en kon na verbonden te zijn, naar huis gaan. DREIGEND CONFLICT TE HOOGEVEEN. Inzake het dreigend conflict bij de firma van Dijk en Bootsma Co te Hoogeveen wordt ons thans van werknemerszijde be richt, dat in een gisteren gehouden verga dering opnieuw besprekingen hebben plaats gehad. Met algemeene stemmen be sloot de vergadering, welke zeer goed be zocht was, aan de firma te berichten, dat met ingang van Maandag a.s. de arbeid zal worden onderbroken, tenzij de firma zich bereid verklaart tot nadere onderhandelin gen met de bestuurders der werknemers bonden over de bekende grieven die reeds ter kennis van de firma zijn gebracht. OUD-BURGEMEESTER VAN MEPPEL OVERLEDEN. Hedenmorgen is in den ouderdom van 67 jaar te Meppel overleden de heer J. Knoppers, oud-burgemeester van Mep pel en lid van gedeputeerde staten van Drente. De heer Knoppers werd 14 Juni 1870 te Hoorn geboren. Op 23-jarlgen leeftijd vestigde hij zich te Meppel, waar hij van 1901 tot 1907 en van 1909 tot 1919 lid was van den gemeenteraad voor de Chris- telijk-Historische Unie. Van 1906 tot 1935 was hU lid van de provinciale staten van Drente In 1919 volgde de benoeming tot burgemeester van Meppel, welke functie hij tot 1935 vervulde. In dat jaar werd hij gekozen tot lid van gedeputeerde staten van Drente. Tal van groote werken te Meppel zijn on der zijn leiding tot stand gekomen. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau. ELECTRICITEITSSTORING ROND DEN BOSCH. Door een defect aan de hoogspanningslei ding van de provinciale Noordbrabantsche Electrlciteitsmaatschappij tusschen Uden en 's-Hertogenbosch is gisteravond de Brabant sche hoofdstad en haar omgeving in het don ker komen te zitten. Tegen kwart over tien is de storing in de olectriciteitsvoorziening geëindigd door het overschakelen van de getroffen gemeenten op onderstations, welke niet gestoord waren. Dank zij het prachtige zomerweer en de door den zomertijd pas verlengden avond be vonden zich zeer vele personen buitenshuis en op de wandeling, waar zij door de storing niet ontriefd werden. Wel was dit het geval in de theaters en bioscopen, die zwaar ge handicapt werden en ook liet de radio zich vanavond in den Bosch niet hooren. Kwaadwilligheid in het spel? Naar thans is gebleken, is de oorzaak van de storing in de stroomlevering, welke gisteravond duurde van acht uur tot kwart over tien, een kortsluiting in de leiding van 50.000 volt tusschen Oss en Uden. Het vermoeden bestaat, dat er kwaadwilligheid in het spel is en dat men een draad of ketting om de leiding heeft gesmeten. BOERDERIJ AFGEBRAND. In het gehucht Hooidonk onder Nunen (N.-B.) is gistermiddag door onbekende oorzaak brand ontstaan in den stal van de groote boerderij van den landbouwer A. Rovers. De hoeve, die geheel met riet gedekt is, stond in minder dan geen tijd in vlammen, waaruit men niets meer kon redden. Vier varkens kwamen echter in de vlammen om. De boerderij brandde tot den grond toe af. BRAND IN EEN VUURWERK FABRIEKJE TE LEEUWARDEN. Twee arbeiders omgekomen. Vanochtend zijn bij een brand in een vuurwerk-fabriekje te Leeuwar den twee arbeiders om het leven ge- komen. - Om half elf waren twee werklieden, de de 56-jarige B. Laskewitz en de 18-jarige R. de Vries in de kleine vuurwerkfabriek van de firma Schuurmans aan den Har- linger Trekweg bezig met het vervaardi gen van luchtbommen. Dit vuurwerk moest voor enkele feestelijkheden in de provincie Friesland gereed worden ge maakt. Door zelfontbranding sloeg een vlam uit, welke zich meedeelde aan het aanwezige buskruit, waardoor de werk plaats in de lucht vloog. Alles ging zoo snel in zijn werk, dat ge noemde arbeiders niet meer naar bulten oir »i J - meer naa oknden komen. Na het bluschen van den brand werden de verkoolde lijken politie-brancard naar het ziekenhuis voerd. Laskewitz was gehuwd en vader vier kinderen. per ver van N.S.B.-propagandlst gearresteerd. -De heer Veltmeijer, propagandist van de N. S. B., die dezer dagen een rede te Assen heeft gehouden, waarin hij de regeering heeft beledigd, is Maandagavond te Bussum, toen hij een rede wilde uitspreken, gear resteerd. E. d. D. heeft 20.000 leden. - Naar wordt medegedeeld, is in de registers van „Eenheid door Democratie" het twinttgdui- zendste lid ingeschreven. Het nieuwe lid is een ingezetene uit Middelburg.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6