Agenda £uchtaaaet £aatste êetichtea J^uUicaUes AMSTERDAMSCHE BEURS sL In het gezicht van de haven gestrand. Alkmaar, Woensdag. DE STEMDAG. De stralende zomerdag bracht reeds vele kiezers er toe om in de morgenuren hun stem uit te brengen. Vooral voor 9 uur was het zeer druk en hadden aan de meeste stem bureaux al 30 pCt. van de kiezers hun stem uitgebracht. Aan den Koningsweg waren om half twaalf 50 pCt. van de kiezers versche nen. Om 12 uur was dit aan alle bureaux het geval, terwijl om 1 uur aan het stadhuis 710 kiezers van de 998 hun stem hadden uit gebracht. Opmerkelijk was het ditmaal, dat zooveel kiezers, die vandaag in Alkmaar vertoefden van hun recht gebruik hebben gemaakt om in Alkmaar hun stem uit te brengen. De waarschijnlijkheid bestaat, dat de man met het zweepje voor vele kiezers een aan sporing is geweest om ditmaal wel te stem men. Aan de 21 stembureaux verscheen heden althans slechts één kiezer, die van oordeel was, dat het lood om oud ijzer was wie als volksvertegenwoordiger werd gekozen en zijn biljet voor het stembureau verscheurde. Van den verkiezingsstrijd werd langs de straat niet veel bemerkt. Wel snorden ver schillende auto's langs de straat om de kie zers en kiezeressen, die moeilijk ter been zijn in de gelegenheid te stellen hun stem uit te brengen. Met groote letters op een reclameauto wekte E.D.D. voor het laatst de kiezers op om de democratie trouw te blijven, terwijl met een enkele reclamewagen de partij, die denkt dat ons volk door de sikkel en den ha mer gered kan worden, de kiezers voor het laatst op het hart drukte daardoor ons land te redden. Slechts de partij van „den man zonder wien Nederland geen toekomst heeft" had bij een negental stembureaux iemand staan met de beeltenis van dezen redder des va derlands. Voor dit doel waren zelfs menschen van elders naar Alkmaar gedirigeerd. Aan hen zal het dus niet liggen als straks zal blijken, dat ons volk niet aldus gered wil worden. Op grond van de groote belangstelling, die de kiezers en kiezeressen reeds in de mor genuren aan den dag legden kan verwacht worden, dat ditmaal een zeer groot percen tage van de kiezers aan de stemming zal deelnemen. Verwonderlijk was het wel, dat aan verschillende bureau het aantal zieken nogal belangrijk was. Van incidenten hebben wij niets gehoord of gezien. Verwacht kan worden, dat althans in onze gemeente de stemdag een rustig verloop zal hebben. DE VERZAKKING TE ALKMAAR. De vereeniging „Hendrick de Keyser" te Amsterdam heeft een adres gezonden aan den gemeenteraad van Alkmaar, waar in zij den raad verzoekt geen gevolg te geven aan het verzoek van eenige vereeni- gingen om in verband met de verzakking aan de Mient, over te gaan tot de demping van de Mient en het Verdronkenoord. Zoo wel aan het Verdronkenoord als aan de Mient, zijn twee bijzonder mooie huizen gelegen, van de vereeniging „Hendrick de Keyser" welke integreerende deelen vor men van de oude stad en waarvan het be houd voor geheel Nederland en voor Alk maar tot een belang van de eerste orde moet worden gerekend. De vereeniging vertrouwt erop, dat de raad het belang van de gemeente Alk maar zal weten te onderscheiden en dat zij zal besluiten niet tot demping over te gaan. EEN AANRIJDING OP DEN DIJK. Hedenmorgen ongeveer kwart over twaalf werd het ongeveer 8-jarige dochtertje van den heer de Korte uit Huiswaard op den Dijk aangereden door een wielrijder. Het meisje kwam te vallen en werd bloedend aan het gezicht verwond. Waar een gevaar voor verlies van een oogje bestond werd de ongelukkige kleine onmiddellijk naar huis getransporteerd. HERKIEZING TOT HOOFDINGELAND. Herkozen tot hoofdingeland van den polder Schermeer de heeren M. Groot, F. Posch en P. Dekker. MOTORONGEVAL TE OUDESLUIS. Dinsdagnacht passeerden vier motor rijders uit Beverwijk Oudesluis. Eén van hen, de heer J. V., reed door een hek van den heer J. Biemond en kwam daarbij zoodanig te vallen, dat hij zijn rechterbeen brak en bovendien een vrij ernstige hoofdwonde op liep. Hij werd naar Café Buisman gedragen, alwaar dokter J. J. Boerma te 't Zand de eerste geneeskundige hulp verleende. Daarna is de patiënt per auto vervoerd naar een ziekenhuis te Beverwijk. Onbekendheid ter plaatse is waarschijnlijk 'de oorzaak van dit ongeval. AFSLUITING RIJKSWEG IN CASTRICUM. Met ingang van 31 Mei zal de rijksstraat weg in de Kom van het dorp Castricum voor een tijd van ongeveer een maand op werkdagen en zoo noodig op Zon- en feest dagen, in beide richtingen voor alle verkeer, uitgezonderd het rij wiel verkeer, zijn ge sloten. De verlegging van het verkeer zal door richtingspijlen worden aangeduid. VERDRONKEN. Gisteravond is de 21-jarige N. Groot uit Hoorn bij het zwemmen in de haven ver dronken. De jongeman geraakte in een fuik.* Een meisje, dat bij hem was, trachtte hem nog te redden, doch kon daarin niet slagen. Op haar hulpgeroep kwam men per roeiboot hulp verleenen en wist men door het wegtrekken der visschersnetten den jongen te bereiken. Hij was toen echter reeds overleden. UITSLAG OPENBARE AANBESTEDING. Door de directie der Nederlandsche Spoor wegen werd te Utrecht ip het openbaar aan besteed het maken van een gedeelte van de keermuren van gewapend beton bij de Boor- straat te Utrecht volgens bestek 1703 SS. raming 39.500. Hiervoor kwamen in 21 inschrijvingsbil- jetten. Laagste inschrijver J. Beenen te Haarlem 34.444. Hoogste inschrijver D. Heuris te Zeist 43.099. O.m. schreef nog in P. Scheepbouwer te Castricum 40.740. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Zooals reeds in een vorige editie ver meld, zal op Zaterdag 5 Juni a.s. in het geheele land een collecte worden gehouden ten bate van de gezamenlijke reclassee- rings-instellingen van alle gezindten. Ter aanbeveling van deze collecte zullen in de komende dagen sprekers van ver schillende richtingen een radio-toespraak houden. Allereerst zal op Zaterdag 29 Mei a.s. van 3.153.30 uur n.m. mr. B. van der Waerden, secretaris van de afdeeling Am sterdam van het Nederlandsch Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen, spreken voor de V. A. R. A. Op Dinsdag 1 Juni van 7.157.35 uur n.m. spreekt de bekende katholieke reclas- seeringsman Pater Patricius voor de K.R.O. Woensdag 2 Juni van 7.357.50 uur n.m. is de beurt aan de N. C. R. V., die tot het houden van een rede heeft uitgenoodigd Zijne Excellentie Prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen. De reeks voordrachten wordt besloten met een toespraak van den Amsterdam- schen predikant ds. P. v. d. Veer, voor de V. P. R. O. te houden op Vrijdag 4 Juni van 8.308.55 uur n.m. De secretaris van het uitvoerend comité te Alkmaar, mr. H. Scholten, Nassaulaan 27, deelt mede, dat het aantal collectanten dat zich to dusverre voor de te houden col lecte heeft aangemeld, niet voldoende is. Zy die zich beschikbaar willen stellen gelieven hiervan alsnog aan den secretaris mededeeling te doen. FAILLISSEMENTEN. Op de griffie der rechtbank ligt de uit- deelingslijst ter visie in het faillissement van J. C. Wonder, accountant en assuran tie-bezorger te Hoorn. De uitkeering aan concurrente schuldeischers is 0.74 EEN WEDSTRIJD UITGESCHREVEN. Zooals bekend is zal tegen het einde van deze maand van 26—30 Mei te Rotterdam een belangrijke tentoonstelling (met vak wedstrijden) worden gehouden, welke zich voornamelijk op banketbakkerijgebied be weegt. Het zal niet alleen voor vakmenschen doch ook voor hen, die geheel buiten het bedrijf staan doch dq smakelijke producten weten te waardeeren, belangwekkend zijn van een en ander kennis te nemen. Onder de exposanten behoort ook de fir ma Ringers. Genoemde firma heeft een wed strijd uitgeschreven voor het maken van chocoladetaarten. De bedoeling hiervan is den stoot te geven tot de vervaardiging van een product, dat nog niet in voldoende mate in zwang is en waarvan de heerlijke eigen schappen op smaakgebied door onbekend heid. dus ook niet voldoende gewaardeerd worden. Het omhulsel van de chocoladebonbons wordt in het chocoladebedrijf couverture ge noemd. Deze Fransche benaming duidt dan ook het werkelijke doel aan n.1. bedekking van het binnenwerk der bonbons. De cou verture kan door verwarming heel gemak kelijk in vloeibaren toestand worden ge bracht. Wanneer daarna het met chocolade overtrokken artikel gekoeld wordt zal de laag chocolade hard worden en is het arti kel gereed. Deze couverture wordt in tabletten (broo- den is de vakterm) van 5 K.G. aan de ban ketbakkers geleverd, die dit half-fabrikaat van de chocoladefabriek in hun gebak ver werken. Er kan met deze couverture en an dere producten van de cacao- en chocolade industrie, als cacaopoeder enz., in de ban ketbakkerij veel meer bereikt worden dan tot dusverre het geval is. Het is dan ook in derdaad een bevreemdend verschijnsel, dat men met deze ingrediënten er nimmer in geslaagd is een taart te maken, die alge- meene populariteit heeft verkregen. De firma Ringers opent nu de gelegenheid tot de schepping van nieuwe variaties op het gebied van chocoladetaarten en wel op dus danige wijze en in zoodanige combinatie ver vaardigd, dat het chocoladegebak een blij vende positie zal veroveren bij den Neder- landschen consument. Aan den wedstrijd zijn natuurlijk bepaal de voordeelen voor de deelnemers verbon den. De taarten en recepten worden het eigendom der firma Ringers. Het ligt in de bedoeling de taarten aan de Rotterdamsche Weeshuizen cadeau te geven, terwijl de re cepten bij gelegenheid ter beschikking wor den gesteld van de Nederlandsche banket bakkerij. VOGELNIEUWS EN NOG WAT. De heer Jan Visser schrijft ons: Vermeldenswaard zijn de volgende waarnemingen en vondsten. „Wilde" zwaan. Heden 2 dezer 3 stuks waargenomen aan den Bergerweg ter hoog te van de melkfabriek. (J. Romar, Fnidsen 115). Te oordeelen naar de opgegeven kentee- kenen hebben wij vermoedelijk hier te doen met Cygnus olor. In dat geval zeer late voorj aars doortrekkers. Nachtegaal. Den heer N. C. Waal, Van Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Klokslag 12 (Holl. film, sens.); hoofdrollen Louis de Bree en Fientje de la Mar; extra: DeLondensche kroningsfeesten. Toe gang boven 18 jaar. Bioscoop-Harmonie, half acht, hoofdnum mer Angst (sens.); hoofdrol Gaby Morlay; extra: De kroningsplechtigheden te Lon den. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De 5e vingerafdruk (detectivefilm). Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De lie veling der dames (rom.); hoofdrol Tino Rossi. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 27 Mei. 7.30 uur, Wielerbaan, trainingswedstrij den. Vrijdag 28 Mei. 8 uur, de Unie, vergadering Vereen, voor Ziekenhuisverpleging. Catsstraat J 222, Heiloo, alsnog onzen dank voor mededeeling nachtegalenzang. (13 April Heilooërbosch-Blockhovepark; vorig jaar 24 April). Boschruiter. Van dezen zeldzamen zomer vogel werd ons door den heer Romar een (uitgeblazen) ei getoond, het vorig jaar door een bewoner in de buurt van 't Woud geraapt. De onbekend gebleven vinder heeft daar mee onwetend een schitterende kans ver knoeid, aangezien dit sierlijke diertje tot dusver alleen in Friesland en in de Peel broedend werd aangetroffen. Kauw. Een eveneens interessante vondst is die van den heer J. de Leeuw alhier. Een in een boomholte aangetroffen kauw tjesnest bleek namelijk een broedsel eieren te bevatten, welke geheel met een klei achtige massa waren besmeerd. Dit tot nog toe onverklaarbare verschijnsel is behalve hier te lande ook in Engeland waargeno men. Verbazend jammer echter, dat het nest inmiddels door gedachteloos handelende kwajongens is leeggeroofd. Daardoor is het volgen van het broed-proces en een ander onderzoek voor den zooveelsten keer on mogelijk gemaakt. Voor verdere mededeelingen van belang houden wij ons intusschen bij voortduur aanbevolen. Afwijking vorm en kleur eieren van weidevogels, etc. In verband met dit betrekkelijk veel vuldig voorkomend verschijnsel, lijkt het o. i. niet van belang ontbloot dergelijke exemplaren in een stedelijke verzameling onder te brengen. Gaarne zullen wij vernemen in hoeverre de autoriteiten bereid zijn dit denkbeeld, eventueel de uitvoering daarvan, te onder steunen. ONZE POSTVLUCHTEN. De Nachtegaal (uitreis) te Rangoon aan gekomen, de Kwak (thuisreis) te Bagdad. Hedenmorgen is de Perkoetoet van Tjili- litan opweg naar het moederland vertrok ken met medeneming van 299 K.G. post, 11 K.G. pakketpost en 153 K.G. goederen. Tot Amsterdam vliegt één passagier mee, terwijl voor de tusschentrajecten twaalf passagiers werden geboekt. Aan twee personen moest wegens plaatsgebrek passage worden ge weigerd. PROEFVLUCHT VAN HET NIEUWE JAPANSCHE VLIEGTUIG. In tegenwoordigheid van vertegenwoordi gers van de ministeries van opvoeding, oor log, marine en verkeerswegen, alsmede tal- looze deskundigen zijn gisteren proeven ge nomen met het nieuwe Japansche vliegtuig voor lange afstandvluchten. De proeven werden bevredigend geacht. DE DOUGLAS DC-3-VLIEGTUIGEN. Op de Amsterdam-Batavia-route. De eerste Douglas DC-3 van de K.L.M., bestemd voor de Amsterdam-Batavia-route zal 5 Juni a.s. naar Indië vertrekken. Het is de PH-ALS Specht, met den heer J. B. Scholte als gezagvoerder, terwijl de bemanning verder is samengesteld uit de heeren D. A. J. Paap, 2e bestuurder; R. Smit, boordwerktuigkundige en J. H. Pestman, radio-telegrafist. Thuisvarend zal de heer C. Blaak Scholte plaats in de stuurhut innemen met de hee ren F. A. Deenik, 2de bestuurder, M. C. Bui tenhuis, boordwerktuigkundige en H. J. Sie- mer, radiotelegrafist. Deze eerste vlucht uit Indië zal den 16den Juni worden uitgevoerd. Voorloopig zijn 7 Douglas DC-3-vliegtuigen ingedeeld op de Indiëroute en wel, behalve de reeds genoem de Specht, de Reiger, de Torenvalk, de Ibis, de Nandoe, de Valk en de Wielewaal, welke resp. van Amsterdam naar Batavia zullen vertrekken op 5, 9, 12, 16, 19, 23 en 26 Juni en met de volgende gezagvoerders: J. B. Scholte, K. D. Parmentier, G. J. Geysen- dorffer, F. M. Stork, J. J. Hondong, G. Bax en I. W. Smirnoff. De thuisvluchten zullen worden uitge voerd op 16 Juni door de Sperwer, op 19 door de Reiger, de Torenvalk op 23, de Ibis op 26, de Nandoe op 30 Juni, de Valk op 3 Juli en de Wielewaal op 7 Juli. Zooals men weet zal de Specht op 5 Juni voor het eerst in de geschiedenis der Amsterdam-Batavia- vluchten zijn luchtpost zonder luchtrecht naar Indië brengen. De Wielewaal, die als zevende Douglas DC-3 naar Indië zal vertrekken, is heden morgen op Waalhaven aangekomen en wel met het s.s. Penland van de Red Star Line. Thans verwacht men nog uit Amerika de PH-ALP Pelikaan. DE RAMP VAN DE HINDENBURG. Het onderzoek naar de oorzaak. De Zaterdag j.1. door dr. Eckener in de bijeenkomst van de commissie van onder zoek naar de oorzaken van de ramp van de Hindenburg uitgesproken meening, dat sta tische electriciteit de ontploffing zou kun nen hebben veroorzaakt, werd bevestigd door de verklaringen van twee andere des kundigen, prof. Dieckmann van de techni sche hoogeschool van Munchen en Francis Silsbec uit Washington. Dieckmann verklaarde het mogelijk te achten, dat de weersgesteldheid in de lucht St. Elmusvuur heeft teweeggebracht. Dit veroorzaakte wel is waar geen vonken, doch het kan niettemin een voldoende hoo- ge temperatuur bereiken om een waterstof gasmengsel tot ontploffing te brengen. Beide getuigen achtte daarentegen de theorie, dat de oorzaak der ontploffing ge lgen zou zijn in de ontbranding in hoog frequente radiogolven van het radio-peil- station Lakehurst voor zeer onwaarschijn lijk, daar de electrische kracht van deze stralen te zwak is. Prof. Dieckmann heeft, naar hy zeide, speciale opdracht deze mogelijkheid te be- studeeren. Het heliumgas. President Roosevelt heeft het congres 'n rapport toegezonden van het speciale interministerieele comité, waarin de ver koop van niet benoodigd Amerikaansch Heliumgas aanbevolen wordt aan buiten- landsche regeeringen voor luchtschepen, wanneer behoorlijke waarborgen worden gegevên tegen gebruik van het gas voor miltaire doeleinden. DE LUCHTVERBINDING MET DE NOORDPOOL. Drie vliegtuigen geland. Molokof, bestuurder van een der drie vliegtuigen, die met voorraden van het Rudolph-eiland waren opgestegen, is te 6.24 uur op het Noordpoolstation geland. De beide andere toestellen bevonden zich te 7.40 uur nog in de lucht doch zyn later alle bij het Noordpoolstation gedaald. Het weer by de Pool is goed. DE BRITSCHE LUCHTLIJNEN. Een 15-jaren plan. Gisteravond is een witboek gepubliceerd over een vijftien-jarenplan voor de lucht postdiensten in het Britsche rijk. Hierin wordt bekend gemaakt, dat de overeen komst, die binnenkort tusschen de regee ring en de Imperial Airways zal worden gesloten, behelst in negen wekelyksche diensten van en naar Egypte, vyf van en naar Indië, drie van en naar Oost-Afrika en de Straits Settlements, twee van en naar Zuid-Afrika en Australië, in het geheel 124. De over vyf tien jaar te betalen subsi dies zullen geleidelijk minder worden en loopen over negen millioen pond. (Ongecorrigeerd.) AUTO-ONGELUK. In den afgeloopen nacht omstreeks half vier is te Klarenbeek, gemeente Voorst (Geld.), een auto in volle vaart op de splitsing KlarenbeekschewegWoudweg tegen een boom gebotst. De auto werd be stuurd door den 18-jarigen F. J. Hamme- link uit Deventer, naast wien zijn 22- jarige broer, eveneens uit Deventer, ge zeten was. De beide jongelui waren op weg naar Roosendaal, waar zij vanochtend hun ouders, die met den boottrein het laatste traject van de thuisreis uit Indië zouden afleggen, wilden begroeten. Op genoemd kruispunt werd een boom met zulk een vaart aangereden, dat deze af brak. Vervolgens sloeg de auto over den kop. Door omwonenden werden de beide inzittenden uit de totaal vernielde huur auto bevrijd. Eén hunner had een kaak- fractuur en een gebroken neusbeen opge- loopen, terwijl de ander klaagde over pijn in de borst. Beide slachtoffers zijn per auto naar Deventer vervoerd. MOTORRIJDER TEGEN AUTO GEBOTST EN GEDOOD. De duorijder ernstig gewond. In den afgeloopen nacht omstreeks één uur stond op den Valkenwaardschenweg te Aalst (N.-B.) voor de drukkerij van de firma Schaefer en Co. een groote vracht auto waaruit een pers gelost werd. De wa gen was dwars over den weg geplaatst, doch men had den voorzorgsmaatregel ge nomen om ter zijde een man met een roode lantaarn te zetten, die het verkeer waar schuwde. Uit de richting Valkenswaard naderde korten tijd later in volle vaart op een mo torfiets de 25-jarige kolenhandelaar J. van Beek uit Eindhoven met op de duo H. van de Meerakker, eveneens uit Eindhoven. De bestuurder sloeg geen acht op de waarschuwingsseinen, die met lantaarns en met den claxon van de vrachtauto gegeven werden en vloog met groote snelheid tegen den wagen op. Hij kwam onder de auto terecht en werd op slag gedood, van de M. werd ernstig gewond en is, nadat de eerste hulp was verleend, naar het St. Josephzie- kenhuis te Eindhoven overgebracht. He denochtend was het bewustzijn nog niet geheel teruggekeerd. Het lijk van Van Beek is naar het ge meentehuis van Waalré overgebracht. De overledene was ongehuwd. VERKIEZINGSOPSTOOTJES TE AMSTERDAM. De stembusstrijd heeft op verscheidene plaatsen in Amsterdam vandaag opstoot jes veroorzaakt. In de Ten Katestraat maande een agent van politie een opgewonden menigte voor een stembureau tot doorloopen. De sa- menscholenden reageerden hierop door met steenen te gooien in de richting van den agent. Deze werd aan zijn knie geraakt en loste daarop een schot in de lucht. Het schot trof een juffrouw die uit een raam het tumult gadesloeg. Zij kreeg een schampschot aan het hoofd en is per auto van den G. G. en G. D. naar het Wilhel- minagasthuis overgebracht. Haar toestand is niet ernstig. In Amsterdam-Noord heeft de politie voorts een troep politieke fanatici uiteen gedreven, waarbij een man een slag met een gummistok kreeg. TOELATING VAN LEERLINGEN TOT DE OPENBARE U. L. SCHOOL. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis - van belanghebbenden, dat zy, die na afloop der a.s. zomervacantie hun kinderen de openbare U. L. School (toegankelijk zoo wel voor jongens als voor meisjes) aan de Krelagestraat nr. 31 (hoofd de heer J. HOEKSTRA) willen doen bezoeken, daar van aangifte kunnen doen op DONDER DAG 27 MEI e.k. telkens des namiddags van 3—4.30 uur by het hoofd in het schoolgebouw. By de aangifte moeten worden overge legd het geboortebewijs van het kind (of het trouwboekje der Ouders) en, voor zoover het kind de koepokinenting heeft ondergaan, het inentingsbewys, benevens een verklaring van het hoofd der door de(h) aan te geven leerling(e) tot dusver bezochte school, dat hy/zy het gewoon lager onderwijs in ten minste zes leerjaren met goeden uitslag heeft doorloopen, als mede het rapportboekje. Tot de school worden slechts toegelaten zy, wier ont- wikeling en aanleg naar het oordeel van het hoofd der U. L. School zoodanig zyn, dat met grond mag worden verwacht, dat zy het onderwys aan deze school zonder bezwaar zullen kunnen volgen. De ouders of verzorgers van leerlingen uit andere gemeenten zyn verplicht de aanvrage tot toelating te richten tot het gemeentebestuur van hun woonplaat*. Alkmaar, 26 Mei 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Doret en Micheletti bij een nood landing gewond. Het radiostation Foekoeoka in Japan heet om 19.15 uur een noodsein opge vangen van Doret. Doret liet toen weten, dat h(j zyn weg kon vervolgen. Het noodsein hield in, dat htf in een dikken mist ten Z.O. van Korea uit den koers was geraakt Later kwam het bericht, dat de Fran sche vliegers een noodlanding hebben moeten maken op het Japansche eiland Sjikokoe. Beiden zyn gewond. van Woensdag 26 Mei 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 10l>/« 4 Ned.-Indië 1934 10P/, 5H DuitichL '30 m. verkL 347/*« BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Bank151'/* Handel Mij. Cert v. 250 192i/a Koloniale Bank150 Ned. lnd. Handelsbank 163 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie alvé 67Vu 87 251 329V, 1687, Calvé Delit Cert, NederL Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 64'/, Anaconda 40l/w Bethleh. Steel63-i/u Cities Service 2s/« Kennecott Copper t 42i/M Republic Steel 27s/u Standard Brand, 97, Steel comm. 73'3/i«| U. S. Leather 75/» CULTUUR MAATSCH. H. V. A500 Java Cultuur 225 Ned. lnd. Suiker Unie. 1677/»| Vorstenlanden 35 Dito action, 24.10 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.t 151 V« Redjang Lebong 164 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 395y, Kon. Petr. 416Vg Perlak 1007, Phillips Oil 41l/, Shell Union 21 Ti J IVI - 1D| Tide Water - RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber i Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi latere. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie t TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac §Noteering per 50 x) ex-coupon j*Exclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 1, heden 1 pCL 137/re 2901/, 226 252 121 »/8 174 5W/W| 126>/4 127'/, 2457, 320i/- 3231/, 641/, 41'/, 287, 106 97« laat,te k 2.30-2.45 101"*. 101»/M 190 153 162'/, 677,-8* 87 251 3287,-9 166*-7* '/«-V. 647. 39, 627,-' 28/s-u/w 42-7w 26|-#/m 97, 72H/* 7 503-1* 2267, 170-i/j 36 24.20 '507, 157 400 421j-2j 103-4 417. 21H/W 13'/u -* 291 224 252 122 1751/, 5'V,6-7, 1281/,-9 «277,-f 245-6 3217, 326 647, <01/, 28 105 9w/i« WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag Vorige koers: 1.817, 8.99 V, 73.03 8.15V, 30.67 y, 41.58 40.15 46.37 X 45.20 9.6C 6.35 Heden: 1.817, 8.99 73.— 8.13 30.69 41.59 40.15 46.37}$ 45.20

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2