HET BETOVERDE BOS. 8 Kr V'StT?'" w'ren bö SmJukUlldl'Mpskhu''"°d«r^ QemeeMtecaden WINKEL tRUuuiUaMd Dekt met één maal! Ceta-Bever rafdH*?Vegen dU ddetal is van dien fi De raad vergaderde Dinsdagmiddag in het gemeentehuis onder voorzitterschap van burgemeester Zwart. Den heer L. de Graaf te Barsingerhorn werd ontheffing verleend van 9 maanden schoolgeld. De verordening op de heffing van school geld is van Ged. Staten terug ontvangen met verzoek enkele wijzigingen te willen aanbrengen. Aan dit verzoek werd voldaan. Retour kwam van Ged. Staten de le suppl. begrooting 1936 in verband met de storting in het Middenstandsborgstellings- fonds. Ged. Staten verzoeken de bijdrage te willen verlagen van 0.15 per inwoner tot 0.10 per inwoner. B. en W. stelden voor hieraan te voldaan. Aldus besloten. De vijfde suppl. begrooting 1936 werd hierna ook gewijzigd in verband met door Ged. Staten gemaakte opmerkingen, even als de eerste suppletoire begrooting 1937. Er werd nog een nieuwe post geraamd van 60 voor onderhoud van de tuinen. De heer W. Klaver te Winkel verkreeg nu vergoeding van 60 per jaar ingevolge art. 13 der L. O. wet 1920 voor zijn zoontje, dat de r.k. school te 't Veld bezoekt. Ten aanzien van deze aanvraag zeide de heer Brugman maar te zullen zwijgen. Het is toch vechten tegen de bierkaai. Spr. wees er op, dat voor leermiddelen voor de O. L. school maar 2 per leerling mag worden uitgegeven. Dat is veel te weinig. Nu moet men nog geld uitgeven voor het vervoer. De heer van Zoonen adviseerde den heer Brugman aan zijn partijgenoot minister Oud te vragen, hierin verandering te brengen. De heer Engel vond het ook niet juist, dat de gemeente moet betalen voor een uit vloeisel van een rijkswet. Daarin moet verandering worden aange bracht. De voorzitter merkte tenslotte op, dat men zich aan de wet moet houden, waarna besloten werd de bijdrage te verleenen. De heer L. Vink te Winkel verzocht een dergelijke vergoeding voor het vervoer van zijn dochtertje naar de school voor chr. nat. onderwijs te Schagen. Gevraagd wordt 62,40. Omreden er nog een beroep over ver voerkosten van Kolhorn naar Schagen hangende is, stelden B. en W. voor, geen bedrag te bepalen, maar de werkelijke ver voerkosten te vergoeden. De juiste gegevens van de kosten konden niet worden verstrekt door de H. A. B. O., zoodat men inzake het beroep geen vol ledige opheldering kon geven, hetgeen wel vreemd werd gevonden. De gemeenterekening 1935 is door Ged. Staten terug ontvangen met een nota van opmerkingen. B. en W. stelden voor, aan de opmerkin gen te voldoen, behalve aan opmerking 8, kosten stembureau. B. en W. stelden voor, te berichten, dat het hier gewoonte was, dat aan elk stembureau 4 leden zaten. In 1935 hebben zitting gehad aan stembureau I tweemaal 4, en aan bureau II 4 en 3 leden. Voor 1937 zullen op elk bureau 3 leden zitting nemen. De voorzitter las de verschillende opmer kingen voor. De heer Engel zou gaarne willen, dat een duidelijker overzicht werd gegeven bij de vaststelling der rekeningen. De commissieleden hadden geen voldoen de overzicht van de situatie. De voorzitter merkte op, dat de aanmer kingen van weinig belang zijn, Het gaat maar om enkele dingen. Daarna werd aldus besloten. Wijziging begrooting 1937. De gemeentebegrooting 1937 was van Ged. Staten terug ontvangen met een nota van opmerkingen. B. en W. stelden voor aan de opmerkin gen te voldoen, met een enkele uitzonde ring. B. en W. wilden n.1. den post gratifi catie rijkspolitie met het oog op de tijde lijke vacature van gemeenteveldwachter dit jaar nog handhaven. De post kosten wijkverpleging wilden B. en W. niet, zooals gevraagd wordt, met f 200 verlagen, maar met 125, door het geraamde bedrag van kosten van vervan ging met dat bedrag te verlagen en te bren gen op 75. Voorts de post rente van kasgeldleenin- gen te brengen op 1100. Op verzoek van den heer Engel werden de opmerkingen allemaal voorgelezen. Aan merkingen werden niet gemaakt en de raad ging accoord met het voorstel van B. en W. Het voorstel t. a. v. het woonwagenkamp kon niet worden behandeld, omdat de tee- kening en plannen nog niet van het Hoog heemraadschap zijn ontvangen. Dit punt werd hierna afgevoerd. Op een vraag van den heer Dekker ant woordde de voorzitter, dat van den minister toestemming is ontvangen tot het doen van een vrije oproeping voor een onderwijzeres te Lutjewinkel, welke benoeming inmiddels is geschied. Daarna sluiting. DE VLAG VAN HET KONINKRIJK. Een wetsontwerp is ingediend, houdende bepalingen omtrent de vlag van het Konink rijk der Nederlander. In art. 1 van dit wets ontwerp wordt gezegd: De vlag van het Ko ninkrijk der Nederlanden is een vlag, be staande uit drie liggende banen, waarvan de bovenste rood, de middelste wit en de onder ste blauw is. De vlag heeft den vorm van een rechthoek, waarvan de lengte zich ver houdt tot de hoogte als drie tot twee. De drie banen zijn van gelijke breedte. Waarom rood-wit-blauw. Als kleuren worden genoemd rood, wit en blauw. De regeering heeft in de omstandig heid, dat een aantal landgenooten de voor keur zou geven aan de kleuren oranje, wit en eventueel lichter blauw, en van oordeel is, dat het van juist inzicht zou getuigen, zoo men een vlag van die kleurcombinatie tot de nationale zou verklaren, allerminst aanleiding kunnen vinden tot het doen van een voorstel van die strekking. De door de voorstanders van het oranje-blanje-bleu aangevoerde argumenten acht zij niet steek houdend. Trouwens, de voorkeur voor het oranje-blanje-bleu is reeds, toen zij in de zestiger jaren van de vorige eeuw voor het eerst van zich deed hooren, al dadelijk van zeer gezaghebbende zijde bestreden. Het historisch onderzoek omtrent het ont staan van de Nederlandsche vlag heeft tot dusver nog niet in alle opzichten tot vol komen zekere Tesultaten geleid. Wat echter wel vaststaat, is het navolgende: De driekleur is in ieder geval als nationale vlag gebezigd sedert den opstand der Neder landen tegen 't Spaansche bewind. Aanvan kelijk vertoonde zij de kleuren oranje, wit en blauw, doch zeer waarschijnlijk al dade lijk daarnaast ook rood, wit en blauw. De oranje-blanje-bleu en de rood-wit-blauwe vlag kunnen niet beschouwd worden als twee verschillende vlaggen. Zij moeien be schouwd worden als variëteiten van een zelfde vlag, die als prinsevlag werd aange duid. Het verschil in kleuren maakte geen verschil in beteekenis uit. Langzamerhand is het rood het oranje meer en meer gaan verdringen; sedert ongeveer 1630 krijgt het rood bepaaldelijk de overhand, niet lang daarna is het oranje geheel verdwenen. Wat van dit verschijnsel de oorzaak is geweest, is onzeker; waarschijnlijk is, dat het plaats had om zuiver practische redenen. Bepaal delijk onhoudbaar is de theorie gebleken, dat de verdwijning van het oranje in de vlag een gevolg zou zijn geweest van anti-stad houderlijke gezindheid. Hiervan is geen spreke. Daarom is het ook niet juist, dat her stel van het oranje de beteekenis zou kunnen hebben van een bijzonder blijk van aanhan kelijkheid jegens ons vorstenhuis. Van door slaggevend belang achter acht de regeering, dat, wat er zij van den oorsprong der vlag en haar aanvankelijk wisselvallige kleuren, het rood, wit en blauw gedurende ongeveer 300 jaren practisch de nationale vlag is ge weest, en bovendien de vlag der traditie van de thans levende generatie. Bij dezen stand van zaken ziet de regee ring geenerlei aanleiding om voor te stellen de Nederlandsche vlag te veranderen. Slechts één vlag. Opmerking verdient, dat het systeem van het ontwerp is, dat slechts één bepaalde vlag als de algemeené nationale vlag zal gelden. Op alle Nederlandsche vlaggen van bijzonder type, waaronder dus zijn te ver staan vlaggen, welke wèl vallen onder de omschrijving van het eerste lid van arti kel 1, doch niet mede onder die van het tweede lid, zullen toepaselijk zijn de arti kelen 3 en 4, aan de hand waarvan haar al of niet wettigheid moet worden getoetst. Buiten deze bepalingen, welke betreffen de vlaggen, die men zou kunnen aanduiden als „afwijkende nationale vlaggen", vallen echter alle vlaggen, die niet zijn rood, wit en blauw, dus ook de oranje-wit-blauwe vlag. Hieruit volgt, dat deze laatste nimmer als een onwettige zal kunnen worden be schouwd. Buiten het wetsontwerp vallen evenzeer de vlaggen, welke wel de kleuren rood, wit en blauw vertoonen, doch niet be staan uit de in artikel 1, lid 1, bed,oelde drie liggende banen in de aldaar vermelde volg orde. Vlaggen, welke van de nationale vlag af wijken, doch vallen onder de omschrijving van artikel 1, eerste lid, en niet berusten op Zet Uw landhuizen, priëelen, schuren, schuttingen, hekken en hokken met één kwastje „Buiten- bijts" mooi in de kleur! Groen, geel, oranje, rood, wit, blauw of bruin. Geen taaie, nadeelige resten in de bus! Smeert geweldig uit. Frissche, pittige geur! Vernietigt schimmels en bacteriën. Va K.G. BUS 55 CT. - 1 K.G. BUS 90 CT. Het nieuws prachtproduct van Ceta-Bever.' een regeling, getroffen krachtens artikel 3, zullen niet mogen worden gevoerd of in het openbaar vertoond. Deze bepaling keert zich met name tegen natioale vlaggen, welke door toevoegingen of opschriften worden ontsierd. De bedreigde geldboete bedraagt ten hoogste 150. Zy is ontleend aan artikel 435 van het Wetboek van Strafrecht. Het lykt althans voorshands niet noodig om op de hier bedoelde overtredingen tevens principale hechtenisstraf te stellen. Verbeurdverkla ring daarentegen kan, vooral wanneer een gevoerde verboden vlag een aanstootelijk karakter heeft, nuttig werken. De in het ontwerp geregelde materie be treft niet alleen het rijk in Europa doch het geheele Koninkrijk der Nederlanden. HET INDISCHE HUWELIJKSGESCHENK AAN HET PRINSELIJK PAAR. Vorming van de Juliana- jeugdstichting. Naar wij vernemen heeft het Indische comité voor de aanbieding van een huwe lijksgeschenk aan prinses Juliana een be langrijk' bedrag ter beschikking van H. K. H. gesteld, teneinde daaraan een bestemming te geven voor een algemeen doel,waarvoor in Indië belangstelling be staat. In overleg met de hier te lande gevorm de commissie van advies heeft de prinses aan den wensch van het in Indië gevorm de comité voldaan, door bovenbedoelde gelden beschikbaar te stellen voor het in leven roepen van een stichting, welke ten doel heeft het bevorderen van de lichame lijke en zedelijke ontwikkeling en ontspan ning voor de Indische jeugd. Aan de stich ting zal de naam van Juliana-Jeugdstich- ting worden gegeven. Het comité uit Indië heeft dezer dagen aan het prinselijk paar als laatste geschenk doen toekomen een aantal films, welke de betrekking hebben op de feestelijkheden die in Indië ter gelegenheid van het prin selijk huwelijk gehouden zijn, vergezeld van een album met uitvoerige beschrijving, het geheel vervat in een fraaie houten cas sette, die met het K. L. M.-vliegtuig „Kie viet", naar Nederland is overgebracht. Het fraai bewerkte album is evenals de cas sette in Indië vervaardigd. PRINS BERNHARD KONINKLIJK COMMISSARIS DER JAARBEURS. In de gistermiddag gehouden vergade ring van den Raad van Beheer der Ko ninklijke N iderlandsche Jaarbeurs is prins Bernhard geïnstalleerd als koninklijk commissaris. De voorzitter, dr. F. H. Fentener van Vlissingen, hield een korte begroetings rede, waarin hij den prins dankte voor de aanvaarding van de hem toegedachte taak. Spr. noemde het een gelukkig voorteeken, dat de aanvang der werkzaamheden van Z. K. H. samenvalt met het oogenblik, waarvan gezegd kan worden, dat de tweede periode van inzinking tijdens het bestaan van de Nederlandsche Jaarbeurs achter den rug is. Na de installatie overhandigde de voor zitter aan zijne koninklijke hoogheid het insigne van het lidmaatschap van den Raad van Beheer. Onmiddellijk daarop werd een aanvang gemaakt met beraadslagingen van internen aard. Te 5.30 uur vertrok de prins van het administratiegebouw der jaarbeurs naar Soestdijk. 1, In een aardig klein huisje, niet ver van het bos, woonde kleine Anneke met haar Vader en Moeder. Het was toch zo'n grappig klein huisje, met een écht stro dak. En er was een tuintje bij met hele grote zonne bloemen. Die leken net van goud als de zon er op scheen. 2. Vader was houthakker en was de hele dag in het bos. En als het tegen de avond liep en Moeder de tafel ging dekken, dan ging Anneke al op de uitkijk staan, of hij er al aan kwam. Vandaag had Moeder heerlijke bosbessenjam gemaakt. Anneke mocht al vast vooruit een boterham proeven met die heerlijke jam et op. Donderdag 27 Mei. uu, VERSUM, 301 M. (AVRO-uitz.) 8.Verkiezingsuitslagen. 8.30 Gr. pl. 10.— Morgenwijding. 10.30 Or gel en zang. 11.30 Kovacs Lajos orkest. 12.15 Los Argentinos en soliste. 1.Kovacs Lajos' orkest. 2.Voor de vrouw. 2.30 Zang. 3. Naaicursus. 3.45 Gr.pl. 4.^°or zieken en thuiszittenden. 4.30 Gr. pl. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 De Palladians. 6.256.55 Sportpr. 7. Voor de kinderen. 7.05 Avro-dans- orkest. 7.30 Engelsche les. 8.— ANP-ber., mededeelingen. 8.10 Radiotooneel met muziek. 9.30 Radiotooneel met muziek. 10.30 Avro-dansorkest. 11.ANP-ber., hierna Kovacs Lajos' orkest. 11.40 12.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (8.—10.— en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10.—U._ en 2.—12.— uur). 8.— Gr.pl. 8.40 Plechtige Hoogmis. 10.— Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Gewijde voordr. (met muzikale omlijsting). 12. Ber. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2.Handwerkcursus. 3.Violen en piano. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.15 Gr.pl. 5.35 Christ. Mond- accordeonver. „De kleine bazuin". 6.40 CNV-kwartiertje. 7.Ber. 7.15 Friesch halfuur. 7.45 Rep. 8. ANP-ber., herh. SOS-ber. 8.15 Koorconcert mmv. vocaal kwartet. 9.15 De Bijbeltentoonstelling in Amsterdam, lezing. 9.45 Gr.pl. 10. ANP-ber. 10.05 Hartvelt-kwartet. 11.12.Gr.pl. Hierna Schriftle zing. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Dansmuziek (gr.pl.) 12.10 't BBC- Welsch-orkest en solist. 1.05 De BBC-zangers. 1.35 Sportrep. 1.50 2.20 Gr.pl. 3.35 Sted. Orkest Bour- nemouth en solist. 5.05 Gr.pl. 5.20 Sportrep. 5.35 Lou Preager en zijn Band. 6.20 Ber. 6.40 Boekbespr. 7.05 lste acte Die Zauberflöte, opera. 8.25 Variété-progr. 9.Taalkundige causerie. 9.20 Ber. 9.40 I protest, causerie. 9.45 Revue-progr. 10.20 10.05 Korte kerkdienst. 10.40 Pianovoor- dracht. 11-20 BBC-dansorkest. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Omroeporkest en so liste. 2.20 Gr.pl. 4.50 Zang. 5.05 Gr.pl. 8 05 Vioolvoordr. 8.35 Zang. 8.50 Delume-Trio en zang. Operetteconcert. 10.50 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 6.50 O. Fncke- orkest. 8.50 E. Börschel's orkest. 10.20 Volksliederen concert. 10.50 Gr.pl. 12.20 Rijksarbeidsdienst- orkest. 2.35 Gev. concert. 4.20 Om- roepkleinorkest. 6.20 Blaasconcert. 7.35 Keulsche Mannenzangvereen. 8.30 Omroeporkest. 10.50—12.20 Stuttgarter Volksorkest, boeren- kapel en balalaika-orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gr.pl. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Omroep orkest en zang. 10.3011.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroep orkest. 1.30 Salonorkest. 1.50—2.20 en 5.20 Gr.pl. 6.35 Kleinorkest. 7.35 Gr.pl. 8.20 Omroepsymph.-orkest. 10.3011.20 Viool en piano en gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 H. Bund's orkest. 9.20 Radio tooneel. 10.20 Ber. 10.40 Kamer muziek. 11.05 Weerbericht 11.20-- 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—12.05, Parijs R. 12.0513.20, Brussel VI. 13.20 13.30, Keulen 13.30—15.20, Keulen 15.20—15.35, Lond. Reg. 15.35 16.20, Keulen 16.20—19.05, Brussel (Fr.) 19.05—19.20, Keulen 19.20 20.05, Parijs R. 20.05—20.20, Brus sel Fr. 20.20—21.20, Rome 21.20 24. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Ham burg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35 15.35, Droitwich 15.35—18.20, München 18.2018.40, Droitwich 18.40—24.—. Lijn 5: Diversen. VEERTIG-JARIG REGEERINGS- JUBILEUM VAN DE KONINGIN. Geen geschenken. In verband met bestaande voornemens van verschillende zijden om de koningin ge schenken aan te bieden ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum in het ko mende jaar, wordt ter algemeene kennis ge bracht, dat aangezien in de laatste jaren bij gelegenheid van bijzondere dagen in het Koninklijk Huis reeds meermalen voor ver schillende doeleinden gelden zijn ingezameld H.M. met volle waardeering voor de ge^ voelens, waaraan de bestaande voornemens zijn ontsproten, den wensch heeft te kennen gegeven, dat by deze gelegenheid daarvan worde afgezien en dat het regeeringsjubi leum geen aanleiding geve tot een beroep op de ingezetenen tot storting van bijdragen voor aanbieding van een huldeblijk. DE PRINS IN HET BANKBEDRIJF. Gistermorgen heeft prins Bernhard zijn werkzaamheden bij de Nederlandsche Handel-Maatschappij te Amsterdam her vat. Nadat Z. K. H. zich reeds op de hoog te heeft gesteld van verschillende afdee- lingen, welke met het bankbedrijf samen hangen, zullen thans andere afdeelingen, waaronder de cultuurzaken, aan de beurt komen. HET OVERLIJDEN VAN KO VAN DIJK. Begrafenis vastgesteld op 27 Mei Naar wij vernemen zal de begrafenis van het stoffelijk overschot van den too- neelspeler Ko van Dijk geschieden mor genmiddag te half drie op de algemeene begraafplaats „Zorgvlied". DR. H. J. LOVINK. Toen het Tweede-Kamerlid dr. H. J. Lovink gistermiddag omstreeks half vijf op den Pompstationsweg te Den Haag een fietsrit maakte, is hij van zijn rijwiel ge vallen waarbij hij een fractuur aan zijn dijbeen bekwam. De auto van den G. G. D. was spoedig ter plaatse waarna dr. Lovink ter verpleging is overgebracht naar het Diaconessenhuis „Bronovo". Gisteravond was zijn toestand naar omstandigheden gunstig. Zooals men weet heeft dr. Lovink in de Kamer zitting voor de Chr. Unie doch zich bij de verkiezingen welke heden worden gehouden, niet meer voor een candidatuur in de Tweede Kamer beschikbaar gesteld. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. Week van 3 t/m. 8 Mei 1937, De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling deelt mede, dat in de week tot en met 8 Mei 1937 bij gesubsideerde ver- eenigingen met werkloozenkas waren aan gesloten 460.000 personen (de landarbei dersbonden met 74.800 leden zijn hierin niet begrepen). Van deze 460.000 personen was in ge noemde week 24.6 pet. geheel werkloos (in de vorige verslagweek was dit percentage 25.1). Het werkloosheidspercentage voor ge heel werkloozen was in de eerste verslag week van de maand Mei in de laatste jaren als volgt: 1934 22.9, 1935 27.7, 1936 29.6, 1937 24.6 Bij 1054 organen der openbare arbeids- bemddeling stonden op 8 Mei 1937 in totaal 388.059 werkzoekenden ingeschreven on der wie 348.495 mannen. Van deze werkzoekenden waren er 352.996 werkloos, onder wie 338.312 man nen. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. De heer Pothuis herdacht. In de gistermorgen gehouden zitting der Provinciale Staten van Noordholland heeft de voorzitter, jhr. mr. dr. A. Röell in een van veel waardeering getuigende rede den heer S. J. Pothuis herdacht, die op 9 Mei j.1. is overleden. Spr. herinnerde er aan dat de heer Pothuis gedurende der tig jaar lid der Staten is geweest en steeds zijn beste krachten aan de belangen der provincie heeft gewijd. Tot leden der Staten werden geïnstal leerd mevrouw N. de JongZernike, die wijlen den heer Pothuis opvolgt en de heer A. Langkemper (r. s. a. p.), als op volger van den heer J. L. Schmidt. Bij de ingekomen stukken vroeg de heer Saai (n. s. b.) of hij uit het feit dat de op metingen voor het kanaal HoornMe- demblik zijn gestaakt, mocht afleiden dat dit kanaal niet zal worden aangelegd. Mr. Bomans, lid van de Gedeputeerde Staten, antwoordde dat de conclusie van den heer Saai inderdaad juist was. Met groote meerderheid van stemmen werd dr. P. E. M. Teenstra, geneesheer aan de psychiatrische inrichting der ge meente Rotterdam, benoemd tot eerste geneesheer-directeur van het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch te Bakkum. De heer E. Luden (c.h.) werd benoemd tot buitengewoon lid van Gedeputeerde Staten. De vergadering werd hierna verdaagd tot Donderdag. INBRAKEN TE ROTTERDAM. n» -i v Drie arre»t«ties. De Rotterdamsche politie is er in ge slaagd in verband met eenige inbraken in manufacturenwinkels een heler aan te ouden en via dezen is men weer twee dieven op het spoor gekomen. Het bewiis- aard dat de mannen inmiddels reeds naar het huis van bewaring zijn overgebracht. In den nacht van 14 op 15 Mei is inge broken in het manufacturenmagazijn van S,Tkelieor P- T' aan den Hillevliet *e Rotterdam. By die gelegenheid werden manufacturen, dames japonnen en heeren- gestX8 t0t 6en t0t8le Waarde van f 300 Het was de politie nu ter oore gekomen onko™* g°ederen verkocht waren aan den opkooper A. van Z. in de Ov>rijselsche- ve'rdcht en50!1/1/6 da" hui"oeking erricht en zij is er ingeslaagd de geheele party goederen in beslag te nemen. Van Z verklaarde later dat hij de goederen die' renavoorZefg?i ongeveer 300 waard' wa-' ren^ voor 54 had gekocht. vond InaL6VenW[el nlet alles wat twPf>d«v? j woning trof men een aantal tweedehandsche kleedingstukken aan een J,.0,erh\rad,n m i? Febr "*?r nader onderzoek uitwees sche bocht en d',.Put- evene^ns'aa^Souden «evoenle^henl^alP°"t'%bVan Z' no* Je», japonnen, overhelden 1^*"'

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6