HEILOO NOORDSCHARWOUDE HEERHUGOWAARD OUDE NIEDORP ars ïtsisa-f BROEK OP LANGEMOtml ST. MAARTENSBRUG OUDESLUtS HENSBROEK UITGEEST een achtervolging in, waarbij hij verschei dene keeren schoot en uiteindelijk mocht hij het genoegen smaken door middel van het onschuldige wapen een der indringers tot staan te brengen. De andere was inmiddels reeds in het nachtelijk duister verdwenen. Alles wat van hun gading geweest was hadden zij op het strijdtooneel moeten ach terlaten. De aangehoudene bleek te zijn de chauf feur Johannes J. A. G. uit Amsterdam, die zich in verband met deze aangelegenheid voor de rechtbank had te verantwoorden. Verdachte beweerde dat hij slechts op den uitkijk zou hebben gestaan. Hij was in den bewusten avond met een Duitscher, zekeren Schulte, dien hij in 't stempellokaal in Am sterdam had leeren kennen, naar Alkmaar gekomen. Verdachte zeide nog nooit in Alk maar te zijn geweest en bij het bewuste huis aangekomen had zijn kornuit hem verzocht even te willen wachten. Deze zou dan eerst even een onderzoek instellen. Even later was S. gekomen om G. te halen. De voor deur was toen open en verder had S. aan de achterzijde alle deuren geopend om een eventueele vlucht zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Dat dit noodig geweest was bleek wel, want nauwelijks waren zij goed en wel in het huis of G. zag den heer Middelhoff met diens helper, den melkrijder Huisman, naderbij komen. De officier van justitie vond de heele wijze van handelen van verdachte nogal vreemd. Wanneer verdachte op den uitkijk was geen staan, was het toch logisch ge weest, dat hij dit buitenshuis en niet bin nenshuis zou hebben gedaan. Spr. vroeg zich daarom ook af, welke rol verdachte, die ont kende persoonlijk iets meegenomen te heb ben, wel gespeeld had. Ernstig bezwarend noemde spreker verder het feit dat ver dachte in 1935 reeds voor een soortgelijk feit is veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf. Dat is toen blijkbaar nog niet voldoen de geweest en het was dus noodzakelijk dit maal een strengere correctie op te leggen. Spr. vroeg ten slotte een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden, door te brengen in de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen. De verdediger, mr. Prins, ging allereerst den persoon van verdachte na. Het is, zoo zeide pleiter, van belang te weten in welke perioden van zijn leven verdachte de mis drijven heeft gepleegd. Beide keeren is dit geschied onder invloed van allerlei moei lijke levensomstandigheden. In het voor deel van verdachte pleit wel, dat hij aan vankelijk alles heeft aangepakt en de ge tuigenis van zijn vroegeren werkgever is hiervan het duidelijkste bewijs. Pleiter noemde verdachte een typisch voorbeeld van een crisismisdadiger. De straf vond de verdediger te hoog en hij drong dan ook aan op de uiterste clementie. Uitspraak Maandag a.s. om half twee. Limburg Stirum bracht, in zijn requisitoir hulde aan freule van Asch van Wijck en haar bediende. Aan dit kordate optreden is het te danken geweest, dat de daders van een groo- te serie diefstallen konden worden opge spoord. Spreker wilde er rekening mede houden, dat beide verdachten nog voor andere recht banken terecht zullen moeten staan en eisch- te tegen ieder twee jaar gevangenisstraf. DE OVERVAL OP DE POSTAUTO TE DEN HAAG. De Haagsche rechtbank heeft heden be handeld de zaak van den bekenden roof overval op een postauto. Men herinnert zich den overval, waarvan het mislukken te danken was aan het op treden van den postbeambte Plass, die bij zijn verdedigen van den postzak nog ge wond was geraakt. Bij de behandeling van de zaak voor de rechtbank zou als getuige gehoord worden de postbeambte Plass. Voorts werden ge hoord de postbeambte van der Meulen en de garagehouder Kouwenhove. Daar de me dedaders, de een 'n Duitscher en de ander een Belg, in het buitenland gedetineerd zijn en niet uitgeleverd konden worden, konden ze niet als getuigen worden gehoord. Plass was wegens ziekte niet verschenen, diens verklaring bij den rechter-commissa- ris werd voorgelezen. Het verhoor van de beide andere getuigen bracht, daar verdachte bekend heeft, uiter aard geen nieuwe feiten aan het licht. Verdachte Ezelf tenslotte bekende de auto te hebben gehuurd om den eventueel verkregen buit te vervoeren. Meer heeft hij niet gedaan. Het plan was niet van hem uitgegaan. De Belg had alles ver zonnen, zeide hij. De officier van justitie, mr. N. S. Hoek stra, bracht in zijn requisitoir allereerst hulde aan het dappere optreden van post man Plass en releveerde in het kort de gebeurtenissen van dien avond en die, welke tot de arrestaties hebben geleid. Spr. vergeleek het geheele plan met de „gangster-methode", welke verdachte blijkbaar tijdens zijn verblijf in Amerika geleerd heeft. Hij is daar trouwens al eenige malen veroordeeld. Wegens medeplichtigheid aan diefstal met geweldpleging eischte mr. Hoekstra een gevangenisstraf van vier jaar. Uitspraak 8 Juni. INBRAAK IN EEN KASTEEL. Twee jaar gevangenisstraf geëischt. Ia 'den nacht van 1 op 2 April werd in het kasteel Prattenburg bij Veenendaal een in braak gepleegd. De huisknecht hoorde onraad en na zich eerst met een revolver te hebben gewapend, waarschuwde hij telefonisch de marechaus see om vervolgens zelf op onderzoek uit te gaan. In een der salons ontdekte hij twee inbrekers, die hij gelastte de handen op te steken. Een der inbrekers sloeg de lamp stuk, waarop de huisknecht antwoordde met een schot, dat geen doel trof. De inbrekers vluchten naar buiten, gevolgd door den huis knecht, die daar freule Asch van Wijck ont moette, die juist een schot in de richting van de deur loste. Toen de marechaussee arriveerde, zag deze juist een man naar buiten vluchten. Onmid dellijk werd een achtervolging ingesteld met den politiehond Robbie. In de hall vond de politie iemand, die zich voordeed, alsof hij op het kasteel thuishoorde. De politie liet zich echter niet misleiden en rekende hem in. De tweede inbreker werd gearresteerd door Robbie. De beide daders, die meer op hun kerfstok bleken te hebben, hadden zich gister voor de rechtbank te Arnhem te verantwoorden. De substituut-officier van justitie, mr, H. van ZIJN BROER MET EEN MES GESTOKEN. Wegens mishandeling moest zich gister morgen voor de Haagsche rechtbank ver antwoorden de 23-jarige schilder H. B., die op 16 Februari van dit jaar in de Her derstraat zijn broer J. B. met een aard appelmesje een steek in de zij had gegeven. Deze daad had een lange voorgeschie denis gehad. Verdachte was werkloos en hielp daaro mthuis veel met huishoude lijke bezigheden. Zoo schilde hy dagelijks de aardappelen, wat het feit verklaarde, dat hij op den bewusten avond een aard appelmesje bij zich droeg. Ook bij zijn broer hielp hij dikwijls in de huishouding, vooral toen diens vrouw ziek werd. De buren evenwel zagen in het veelvul dige bezoek van den jongen B. een onge oorloofde verhouding met zijn schoon zuster en of haar echtgenoot dit nu ge loofde of niet, hij wilde zijn broer niet meer in huis hebben. Het contact met de schoonzuster bleef echter gehandhaafd, voora lomdat dez ehaar werkloozen zwa ger vaak zakgeld gaf. Op den bewuste navond nu stond ver dachte weer op zijn schoonzuster te wachten, doch toevalligerwijze ontmoette hij» zijn broer, die hem dadelijk aan sprak. Er ontstond een woordenwisseling met het gevolg, dat de broer verdachte een paar klappen gaf, waardoor deze tegen den grond sloeg. De broer nam daarna nog een tartende houding aan, waarop verdachte woedend werd, opstond en den broer met het aardappelmesje een steek in de zij toebracht. Toen de zaak gistermorgen diende, was alles alweer vergeten en vergeven in de familie en de broer, als getuige opgeroe pen, gaf milde verklaringen. Niettemin vond de officier van justitie, mr. P. R. Blok, het feit ernstig. In verband met het gunstige reclasseeringsrapport wilde spr. met een voorwaardelijke veroordeeling volstaan. Wegens poging tot zware mishandeling eischte de officier een voorwaardelijke ge vangenisstraf van één jaar met een proef tijd van drie jaar. VELDWACHTER VEROORDEELD EN ONMIDDELLIJK GEARRESTEERD. Hij pleegde valschheid in geschrifte. De 44-jarige vroegere gemeenteveldwach ter L. K. W. uit Geldermalsen stond veer tien dagen geleden voor de Utrechtsche rechtbank terecht wegens het plegen van valschheid in geschrifte. Hij had namelijk geld geleend en toen men hem daarvoor een borg had gevraagd, had hij de borgstelling met een andermans naam valschelyk onder teekend. De veldwachter is daarop ontsla gen. De officier van justitie eischte twee jaar gevangenisstraf. De rechtbank deed gistermorgen uitspraak en veroordeelde den vroegeren veldwachter tot een jaar gevangenisstraf, terwijl tevens, met het oog op gevaar voor ontvluchting, zijn onmiddellijke gevangenneming werd bevolen. JUovmdaal 1lieuws Bellamy-bijeenkomst. Maandagavond werd in „De Onder neming" een vergadering gehouden, waar de heer C. Oderkerk uit Velsen sprak over het onderwerp „Hoe komen wij er uit?" Gezien de schitterende zomeravond en bijna overal verkiezingsdemonstraties, viel het bezoek niet tegen. De opening geschiedde door den heer Visser, voorzitter van de af- deeling Alkmaar. De spreker zeide, dat, als men in hoofd zaak voor de leden sprak, men zich niet zoo druk behoefde te maken, kon hij niet deelen. De bellamy-gedachte moeten we niet alleen propageeren, doch er ons steeds in verdiepen en uitdragen. Want wat de groote denker Bellamy in 1887 naar voren bracht, is het overdenken en verspreiden waard. De bellamy-gedachte is allerminst een nieuwe gedachte. In zijn mooie rede, vol humor, wandelde spr. in zijn gedachte eenige eeuwen terug en kwam tot de conclusie, dat de bellamy- gedachte zoo oud is als de wereld. Wie de eerste bijl (wel te verstaan geen bijl zooals wij die kennen) uitvond, had al een voor sprong op de andere en won daardoor op anderen, het winsysteem was geboren. Een Galvani, die de voorlooper was van de uit vinding van electriciteit, een Laurens Jan zoon Coster voor de boekdrukkunst waren allen voorloopers, doch ze hadden een voor sprong op anderen en behaalde dus winst op anderen. En als we nu de garaffineerd- heid zien, waarmede de groote de kleine verdrukt de spreker toonde het met vele voorbeelden aan leven we nog in de tijd van Kain en Abel. Men vermoordt elkaar, om het urnsysteem. En dat willen wij, Bellyanen, weg hebben. Het kan niet be weerd men, het is er altijd geweest en het zal er ook wel blijven. Spr. sprak tegen, dat het er zal blijven, want het is onmoge lijk. De crisis heeft het proces verhaast. De economische gedachte en het „Bemin Uw evennaaste gelijk U zelve" begint meer en meer baan te breken. De spreker toonde het uitvoerig aan. En toch: Er zitten zooveel misvattingen in onze tijd. Er moet komen een recht voor allen en een recht van mensch op mensch. Zooals ik U zeide, zeide spreker, heeft de crisis het proces verhaast. Er komt al steun in natura. De gedachte van Bellamy! Werken voor elkander! En wat is 55 mooier. Ja, zaken als P. en C. en V. en zullen er niet wel bij varen, doch uit lijk komen ze cok in het productieproces, natuurlijk anders. En laat desnoods de gave gulden" blijven. Het gaat niet om het ruilmiddel, doch om het idee. He ie spr. koud of Mussert of Colijn het wint. de regeering er komt zooals nu of een ic- tator, kan ons koud laten. Het economisc stelsel deugt niet en daarom vechten wij voor een nieuwe maatschappij- De ou heeft afgedaan. Met den werklooze raakt men verlegen en door de geboorte raakt he nog steeds vaster. De werklooze, die geen steun wil (en zoo zijn er nog velen) doch werk, moet werken voor de gemeenschap, voor elkander. Het winsysteem moet weg. En het begin is er. Werken voor elkander en er zal welvaart komen. Het daghet in het Oosten, de nieuwe dag komt, zeide spreker met overtuiging. En het zal begin nen bij de arme. Wanneer? Ja» toen Jezu® ten hemel steeg, werd er voorspeld, dat hij terug zou komen op een wolk. Wanneer? Ja, zeide spr., houdt U gereed. Het kan eiken dag gebeuren. Zoo ook met onze gedachte. Het komt, om dat het moet. Het economisch stelsel deugt niet, het winst systeem moet weg en gaat ook weg. Het Bellamy-systeem is het systeem voor de toekomst. (Spontaan applaus). Na een dankwoord sluiting. Geslaagd. Te Utrecht is geslaagd als doctor in de geneeskundie, onze oud-plaatsgenoot, den heer I. Cohen. Hij is geslaagd op het aca demisch proefschrift „Over de bezinkings- snelheid der roode bloedlichaampjes bij gonorrhoe van den man". Zijn vele vrien den en niet minder zijn vele dankbare oud patiënten, voor wie hij tijdens zijn verblijf hier niet alleen een medicus, doch ook een zorgzame vriend was, zullen zich over deze promotie verheugen. Doctor Cohen gaat zich als specialist vestigen, waarschijnlijk te Utrecht. S. D. A. P. In het Gemeentelijk Muziekpark had Maandagavond een uitstekend geslaagde bijeenkomst plaats van de S. D. A. P. De openluchtmeeting werd door een 600 per sonen bezocht. Te voren trok een flinke stoet, voorafgegaan door de Arbeidersmu- ziekvereeniging „Excelsior" van uit Alk maar naar Heiloo. Halverwege versterkt door Heiloo om vervolgens in een lange rij door de straten van Heiloo te marchee- ren. In het muziekpark sprak de heer Kupers, die in een gloedvol betoog de aan passingspolitiek van het kabinet-Colijn hekelde, grondig afrekende met de N. S. B. en krachtig opwekte pal te staan voor democratie. Begrafenis vereeniging. Maandagavond hield de begrafenis- vereen. St. Barbara een alg. vergadering in hotel De Burg. Na opening door den voorzitter, den heer P. Groot, werd het jaarverslag van den secretaris vastgesteld. Het ledental was per 1 Januari 1937 764. De rekening van den penningmeester, den heer Th. Rijper, gaf aan, dat was ontvangen 821.75, uitgegeven 834,39, nadeelig saldo 12,64. Het soldo in kas was nog 135.07)4. Op de Boerenleenbank was nog ruim 690 ge plaatst, terwijl 250 aan het Wit Gele Kruis is geleend. De boeken en bescheiden van den penning meester werden in orde bevonden, waarna hem décharge werd verleend. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer J. Ooijevaar bij acclamatie her kozen. Op voorstel van het bestuur werd besloten geen subsidie meer te geven aan het Wit Gele Kruis. In geval van nood wordt dit besluit ingetrokken. Tuinbouwbelang. De tuinbouwvereeniging Tuinbouw belang vergaderde Dinsdagavond in hitel Concordia alhier. De opkomst der leden was niet heel groot. Nadat medegedeeld is, dat een commis sie moet worden benoemd voor de zet- koolregeling en een mededeeling is ge daan over de kalksalpeter, werd over gegaan tot de bespreking van het bewaren der bloembollen in de poterbewaarplaats en het aanwijzen van een commissie hier voor. De poterbewaarplaats zal hiervoor wor den ingericht. In de commissie, welke het bestuur zal bijstaan, werden gekozen de heeren P. de Geus en A. Glas. Er werd de bollenkweekers op het hart gedrukt, een proef te nemen met deze wijze van be waren. De heer D. Bar ten vroeg of de commissie het toezicht hield op de geplaatste bloem bollen, waarop door den voorzitter werd geantwoord, dat de verzorging der bollen in handen is van den heer Hink uit Oud karspel, die daarvan ervaring heeft. Het is de bedoeling, dat alle bollen aan Oud karspel worden opgegeven. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van den Noor- dermarktbond behandeld. Over de eerste drie voorstellen waren geen bemerkingen Bij het voorstel voor het verplicht aard- appelsproeien kwam nog wel eenige be spreking. Geïnformeerd werd of men ver plicht was voor 1 Juni te sproeien, waar op bevestigend werd geantwoord. De secretaris, de heer J. Kliffen, gaf een toelichting van den gang van zaken hoe een en ander tot stand is gekomen tengevolge van de voortdurende schade door de aardappelziekte. Degenen, die moeilijk kunnen sproeien, zullen vanwege de vereeniging worden geholpen. Men ging met het voorstel accoord. De heer Mallekote was zeer tevreden over de bij dit punt gevoerde besprekin gen. Spr. voegde nog eenige practische wenken toe aan de reeds gegevene. Het voorstel tot het verplicht veilen van goedgekeurde pootaardappelen werd door den heer J. Ootjers toegelicht. Ge tracht zal worden een minimum-ophoud prijs te verkrijgen. Men nam ook dit voorstel aan. Verschillende andere voorstellen wor den na meer of mindere discussies aange nomen of verworpen. Zoo werden de voor stellen, welke beoogden de stortingen in het minimumprijzenfonds stop te zetten en het veilingspercentage met dit half procent te verlagen, verworpen. Aangenomen werden de voorstellen voor het treffen van een regeling voor den verbouw van blauwe aardappelen, voor het stellen van een uur, waarop de tuin der gelost moet worden en voor het aan vragen van een regeling voor de vroege aardappelen gelijk aan die van verleden jaar. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering op 2 Juni a.s. werden gekozen de heeren J. Lindeboom, H. Swager, P. Swager Kz. en K. van Niemes plus het bestuur. Bij de rondvraag werd er de aandacht op gevestigd, dat de leden die wenschen te worden geholpen bij het sproeien zich tot het bestuur kunnen wenden. Daarna sluiting. Inwijding kerkorgel. Zondagmorgen vond in de door de leden van den V. C. J. B. met bloemen en groen stemmig versierde kerk der Ned. herv. gemeente de inwijding plaats van het door de firma Spiering te Dordrecht geleverde pijporgel. Nadat door den plaat selijken predikant ds. v. d. Kam de inlei ding tot den dienst was gehouden en door het koor onder leiding van den heer Fluister een aanroeping was gezongen; droeg de heer Dekkers als voorzitter van het Orgelfonds met eenige korte woorden het instrument voor de gemeente aan de Kerkvoogdij over. De heer Geusebroek, die namens de kerkvoogdij het orgel aanvaardde, wees er op dat voor het eerst met Kerstmis 1933 onder consulentschap van ds. Bloemhoff, tien een door de toenmalige V. C. J. B. en het strijkje „Onder Ons" gehouden avond een batig saldo van 18.60 opleverde, de idee geopperd werd, dit als grondslag voor een te stichten orgelfonds te gebruiken. Vijf leden der gemeente namen de leiding op zich en wel weinig zullen zij toen ver moed hebben, dat zoo rijken zegen op hun werk zou rusten. Met behulp der vrouwen club werd in Augustus 1934 een bazar met verloting opgezet .waardoor het bedrag aanmerkelijk groeide. Opnieuw nam in 1036 de zusterkring Odith het werk krachtdadig ter hand en met verschillende giften, zoowel van binnen als buiten de gemeente, werd in den loop van het jaar 1937 een bedrag van over de duizend gul den verkregen. Gaarne aanvaardde hij namens de kerk voogdij het instrument, dat als tastbaar bewijs daar stond, van een nieuw leven, dat door de gemeente gegaan was. De predikant wees hierna van den kan sel nog op de beteekenis van een goed orgel voor den dienst. Als stoffelijk instru ment was het in staat geestelijke waar den in den mensch te wekken en er aldus toe mede te werken, dat door de muziek, die er uit voortkwam, den toehoorder zich mede boven het stoffelijke voelde ver heven en zoo ontvankelijk werd voor de opname van de geestelijke begrippen, die de kerk in den mensch poogt wakker te roepen en te cultiveeren Hij hoopte, dat Gods rijken zegen zou rusten op den gezamenlyken arbeid van de velen, die hadden medegewerkt ieder op zijn manier en wijze het goede doel dienende. Het thans geplaatste orgel, in dezen dienst bespeeld door den heer van Ham Jr„ is gebouwd volgens het pneumatisch sy steem, heeft één klavier met de volgende registers: Prestant 8', Bac. Prestant 8' bask Viola 8', Disc. Holpijp 8', disc. Viola 8', disc. Octaaf 4', disc. super octaaf kop peling, sub octaaf koppeling, volle werk en tremulant. Hoewel dus bescheiden van omvang, is door de bas en disc. deeling veel variatie te bereiken, terwijl het volle werk een fraai .krachtig geluid ontwikkelt. Het geheel in eikenhout uitgevoerde in strument maakt een prettigen indruk en is stemmingsvol aangepast aan het interieur van het kerkgebouw. De windvoorziening geschiedt langs electrischen weg, door middel van een in het instrument opge stelde geruischlooze windmachine. Laten we hopen én voor de reputatie der firma Spiering én voor allen ,die aan het ver krijgen er van medewerkten, dat dit orgel nog zeer lange jaren mag presteeren het geen er van verwacht en gezegd is. Rest nog te vermelden, dat bij het na tellen der collecten een gift „Voor het or gel" werd gevonden, die wel getuigde van innig medeleven, met de gemeente in dit deel van Noordholland, dat steeds als het „zwarte schaap" vermeld wordt. In dankbaarheid werd door den pen ningmeester van het orgelfonds ook dit bedrag van honderd gulden aanvaard. W.O.L.-poIder. Het bestuur kwam in voltallige verga dering bijeen onder voorzitterschap van den heer C. G. M. van Baar. In behandeling kwam een verzoek van de Zg™*ltn K' WH tC Schagen en c- Lakeman te Blokhuizen om een onderbemaling te mo gen plaatsen ten gunste van 5 H.A land Het bestuurslid de heer Steur zeide dat b« toestemming zijn aangrenzende knde- ryen welke dieper gelegen zyn dan die van den heer Wit daarvan hinderlijke ge^olgS zullen ondervinden, doordat het water in zyn land opstuwt. De vergadering werd tydelyk geschorst voor onderzoek ter plaatse door den vwrzif ter den secretaris alsmede de bestuurleden J. Ligthart en Jac. Wit Czn., terwijl aan d*n machinist Vlaarkamp werd gelast Sfflteï yM de betreffende ter'eeeTw M^ J2 gemaal moet stroomen. De beslissing werd aangehouden tot de volgende vergadering. Hierna werd gelezen een rapport van het Ingenieursbureau W. C. en K. de Wit te Am sterdam, betreffende een onderzoek naar den toestand van de machines van het elec- trisch gemaal, waaruit blijkt, dat het geheel nog volkomen gelijkwaardig is met den toe stand van 10 jaren geleden. Uit de begrooting voor het jaar 1937 blijkt, dat de lasten voor de Westerkampen zullen bedragen 12, voor de Oosterkampen 16 en voor de Leijen f 17. De duiker welke is aangelegd om het wa ter uit den Slikvenpolder voor tijdelijke be maling te leveren, in den W.O.L.-polder, vol doet niet aan de gestelde eischen, aangezien de afsluiting van dien aard is, dat een ieder die schuif kan openen. De Slikvenpolder zal worden aangemaand hierin verbetering aan te brengen en tevens zal worden bericht; dat de schuif alleen zal mogen bediend worden door den machinist. Inhouding loon 0.50 per week voor zelfstandigen. I» verband met het niet overal op ge lijke wijze toepassen der inhouding van 0.50 op het loon der niet tegen werkloos heid verzekerde arbeiders, betreffende i.g.n. zelfstandigen, is volgens ministerieel besluit bepaald dat waar deze geen premie betalen van het werkverschaffingsloon en in dat loon een vergoeding voor een dergelijke premie is begrepen, het bedrag van 0.50 eveneens op het loon der zelfstandigen moet worden ingehouden. Van polderhuis tot pakhuis. Het polderhuis van het waterschap Zijpe en Hazepolder, gekocht door de N.V. Dekker's veevoeder- en kunstmest handel alhier, zal worden verbouwd tot pakhuis. De uitvoering van het werk is opgedragen aan den aannemer i, Veuger Hz. alhier. Een mooi doel. Te Oudesluis is besloten met de ouden van dagen uit Oudesluis en omgeving een rijtoer te maken naar Den Haag en Scheve ningen. Voor dit mooie doel zullen lijsten bij de inwoners circuleeren. Een feeet van de V. V. TL Naar men ons mededeeld zal hei jaarlyksche feest van de V. V. V. in verv band met den financieelen toestand niet plaats hebben. Voor de betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. s. te Hensbroek hebben aich >1 sollicitanten aangemeld. WIERIN6ERWAAR0 De Slikkerkermls» De Slikkerkermis is weer gepasseerd. Hadden we de laatste jaren meestal koud en guur weer, dezen keer hadden we het mooiste weer wat men maar kan. wen schen. Dit is ook wel van invloed geweest op het bezoek dat vooral Zondags zoo tal rijk was als het sinds jaren niet is ge weest. De caféhouders, die allemaal voo* uitstekende dansmuziek hadden gezorgd^ mochten zich in een zeer druk bezoek verheugen. Langs den weg was het even eens een ongekende drukte. Zweefmolen; luchtschommels, schiettent, kramerij, ijs- wagens, vischbakkerij, enz. hebben onge twijfeld goede zaken gemaakt. Ook bij da twee voetbalwedstrijden, waarvan de schitterende uitslagens voor Wieringer- waard reeds Maandag zyn vermeld, waren veel belangstellenden op het terrein aan wezig. Maandagavond werd in de zaal van den heer R. Breed door de Rederijkers kamer Helmers van Amsterdam met suc ces opgevoerd het romantisch tooneelspell „Het lied van alle tijden" van D. Scheffer. In tegenstelling met de volle zaal bij den heer Breed kon de voorstelling bij den heer Schenk, die de heeren Tholen en van Lier had geëngageerd, wegens te geringe opkomst niet doorgaan, wat voor den heer Schenk een strop is. Ook voor het bal- masqué bij den heer Zeeman was geen be langstelling. Dinsdagavond was er nog een vriend schappelijke voetbalwedstrijd W.Waard I- B. K. C. welke eindigde met 62 en daar na naar de café's, alwaar op prettige wijze de laatste kermisnacht is doorgebracht. Arm gekneusd. Maandag had de heer K. Jonker te U&r geest het ongeluk zijn arm te breken. Hfy stond geleund tegen een spijker-machine en had zijn arm op het bord gelegd. Plotseling geraakte de machine in werking met als gevolg dat de pons op de arm van Jonker terecht kwam, die zeer ernstig werd ge kneusd. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen en de getroffene moest ter stond naar het ziekenhuis te Velsen worden vervoerd. P ACHT COMMISSIE WIERINGERMEERPOLDER. In verband met het overlijden van den heer D. de Boer Dzn. te Stompetoren, werd in de dezer dagen gehouden vergadering van de eerste afdeeling van het Kon. Ned. Landbouwcomité tot lid van de pachtcom- missie voor den Wieringermeerpolder be noemd, de heer P. Stapel Czn. te Hoog- karspel. Aan den heer A. Minderhoud, directeur van den Wilhelminapolder, zal worden verzocht de plaats van den heer J. A. Hibma, te Dronrijp, die om gezondheids redenen heeft bedankt, in genoemde pachtcommjgsie in te nemen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8