Het neergeschoten Fransche vliegtuig 35iuitlelon N GEHEIMEN DIENST Jladioncogcatwm De Spaansche revolutie Piloot verklaart door 6 rechtsche vliegtuigen te zijn aangevallen. Weinig nieuws van de fronten. Het einde van de autobus staking in Londen. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25/ zwaarder dan de meeste andere. JDoor G._ P.J3AKKER, De bestuurder van het vlegtuig der Fransche luchtvaartmaatschappij „Air Pyrenees", dat boven Baskenland is neergeschoten, heeft medegedeeld, dat kogels uit de mitarilleurs der aanval lende vliegtuigen zijn rechtermotor hadden doen stoppen en den vleugel hadden doorboord. Hij had vijfvliegtuigen geteld, hoe wel het er ook meer geweest zouden kunnen zijn. De correspondent van Reuter voegt hier aan toe, dat hem bij nader onderzoek ge bleken is, dat de vliegtuigen der opstande lingen het Fransche toestel na de nood landing met hun mitrailleurs bleven schieten en eveneens de dorpelingen van Sopelana, die toegschoten om hulp te ver- leenen, beschoten Volgens ooggetuigen werd de aanval door Heinkelvliegtuigen uitgevoerd. Tegenover een bijzonderen correspondent van Havas heeft de bestuurder verklaard, dat hij eerst werd aangevallen door drie jachtvliegtuigen en vervolgens door vijf of zeven andere, welke naar hij denkt van het merk Fiat waren. In ieder geval heeft hij gezien, dat de toestellen de fascistische teekens droegen. „Denkende dat het om 'n dwaling hunnerzijds ging, zoo verklaarde de piloot verder, lie ik mijn toestel draaien om hen zich duidelijk rekenschap te laten geven van het feit, dat het hier een Fransch toestel betrof. Deze manoeuvre diende tot niets, de toestellen schoten zes maal op ons. Weldra gehoorzaamde het toestel niet meer aan de stuurinrichting en besloot ik te landen, waar ook". Nieuw rechts offensief aan het Baskische front. De opstandelingen hebben aan het Bas kische front tusschen Barambio en Orduna, ten Zuiden van Bilbao, een nieuw offensief ontketend. Na tot driemaal toe te hebben aangevallen, slaagden de infanterie der rechtschen er in, de Basken uit de stel lingen in de bergen te verdrijven, zoodat dezen zich op hun tweede verdedgingslinie terug moesten trekken. De twee eerste aanvallen der infanterie waren na verscheidene uren van verwoeden strijd afgeslagen, ondanks de krachtige voorbereiding door de artillerie en de luchtbombardementen. De strijd bij Madrid. Gisterochtend vroeg trachtten de troepen van Franco hun kameraden in de univer- siteitswijk van nieuwe voorraden te voor zien. Zij hadden hiertoe kleine vlotten gemaakt. Door een welgericht vuur op de brug der Franschen trachtten zij de aandacht van de regeeringstroepen af te leiden, zij slaagden hierin niet en zij moesten de vlotten in den steek laten. Ten Zuiden van de Taag trachtten de .rechtschen bij Toledo aan te vallen. De re geeringstroepen wisten evenwel de recht schen bij Toledo aan te vallen. De artillerie van de regeering nam Toledo en de brug gen over de Taag onder vuur en richtte aanzienlijke schade aan. De luchtmacht van de regeering voerde verkenningsvluchten uit boven de provincie Guadalajara en bombardeerde de stellingen van de rechtschen bij Las Navas. Generaal Miaja heeft heden wederom de pers ontvangen na zijn terugkeer uit Valencia. Hij verklaarde, dat het aan het centrale front kalm was. Generaal Franco stelt buitenlandsche krijgsgevangenen in vrijheid. Reuter verneemt, dat te Salamanca of ficieel is medegedeeld, dat generaal Franco alle krijgsgevangenen, die deel hebben uit gemaakt van de internationale brigade en zich thans te Salamanca bevinden, in vrij heid heeft gesteld. Zij zullen naar de grens worden geleid. Uitstel van executie voor de drie ter dood veroordeelde Duitsche vliegers. De Baskische regeering heeft besloten de terechtstelling der drie ter dood veroor deelde Duitsche-vliegers uit te stellen. De wapenstilstand in Spanje geen denkbeeld van het Vaticaan. Het samenvallen van de Britsche voor stellen inzake een wapenstilstand in Spanje en het verblijf van mgr. Giuseppe Pizzardo te Londen heeft de veronderstelling doen ontstaan, dat de heilige stoel dit voorstel had ontworpen. In welingelichte religieuse kringen wordt verklaard, dat dit geenszins het geval is. De heilige stoel heeft vooral aangedrongen op bescherming van de geestelijkheid en in dezen zin heeft mgr. Uizzardo ook stappen gedaan. Dit neemt evenwel niet weg, dat de pogingen tot het tot stand brengen van een wapenstilstand de moreele steun van het Vatikaan hebben. Onder de huidige om standigheden hebben de pogingen nog weinig succes en derhalve blijft men in politieke kringen van het Vaticaan nog gereserveerd. Vrijdag a.s. werkhervatting. Het besluit, dat het Londensche autobuspersoneel Vrijdag a.s. het werk moet hervatten, werd genomen na een bespreking, die gisteravond met den minister van Arbeid was gehouden. Medegedeeld werd, dat de stakers Vrij dag hun oude werk weer moeten op nemen, en dat de stakingsperiode niet beschouwd moet worden als een onder breking van hun dienst. Omtrent de regeling der staking heeft Bevin verklaard, dat het een behoorlijke regeling van het conflict is. Hy voegde hier aan toe: „Ik beveel den autobusarbeiders aan, het werk op gedisciplineerde wijze te hervatten. Zoodra het personeel hetwerk zal heb ben hervat, zullen de partijen overgaan tot het opstellen van een nieuw accoord op de grondslagen van het opgestelde memoran dum, d.w.z. de beide partijen aanvaarden het voorloopige rapport van het onderzoe kingsgerecht. De schade veroorzaakt door de bus-staking. Men heeft berekend, dat de directie der autobusmaatschappij en de Londensche graafschappen Vrijdag ten gevolge van de staking van het autobuspersoneel in het geheel 500.000 pond sterling aan ontvang sten zullen hebben gederfd. De vakvereeniging heeft 120.000 pond sterling schadeloosstelling aan de ^stakers uitgekeerd. DE VOLKENBONDSZITTING. Egypte lid van den bond. De Volkenbondsvergadering heeft gis teren eenstemmig Egypte opgenomen in den bond. Dit resultaat werd met luid applaus begroet. Ruustu Aras tot voorzitter gekozen. De Turksche minister van Buitenland sche Zaken, Ruustu Aras, is met 46 van de 49 stemmen tot voorzitter der Volken bondsvergadering gekozen. Toespeling op de positie van Abessinië. Nadat voorlezing was gedaan van het rapport der commissie inzake de verifica tie der volmachten, heeft de Poolsche ge delegeerde in den Volkenbond een verkla ring afgelegd, waarin hij, blijkbaar met een toespeling op Abessinië zeide, dat, hoewel zijn regeering direct noch indirect eenig belang heeft in dat deel der wereld en zij zich uitsluitend bezig houdt met de toekomst der internationale samenwer king binnen het kader van den Volken bond, die zijn bestaan moet baseeren op realiteiten, zij deze kwestie als afgehan deld beschouwt. De vertegenwoordiger van Mexico, Fabellas, verklaarde, dat Polen geen con crete voorstellen heeft gedaan, doch dat hij er op wenschte te wijzen, dat zijn dele gatie tegen ieder voorneme is de uitslui ting van een lid uit den Volkenbond voor te bereiden. Quevedo wenschte vervolgens P'istu Aras geluk met zijn benoeming. AUDIËNTIE BIJ DEN PAUS. Een incidentje. Z. H. de Paus heeft heden Franschen, Duitschers, Spanjaarden, Ieren, Amerika nen en Indiërs in audiëntie ontvangen. De Heilige Vader richtte zich tot de Franschen en Duitschers en zeide, dat hij voor hun land zou bidden, waarop een Spaansch Pelgrim uitriep: „En voor Spanje?" De Paus antwoordde: „Wij behoeven dat niet een te zegen. Spanje lgt ons steeds na aan het hart Iedereen weet, dat wij alles wat wij konden hebben gedaan en zullen doen om het lijden van het arme Spanje zooveel mogelijk te verlichten". HET INCIDENT TE SWATAU. De Chineesche lezing. Het Chineesche ministerie, van buiten landsche zaken weerlegt de Japansche le zing van het incident, dat zich te Swatau heeft voorgedaan en verklaart dat twee Chineesche politie-beambten door een Ja- panschen consulairen politie-beambte met de hulp van vier andere Japansche politie- beamten heeft mishandeld. Een Chineesche politiebeambte werd ernstig gewond. Vrijdag 28 Mei. HILVERSUM, 301 M. (8.—12.—, 4.—7.30 en 9.—12.— VARA, de AVRO van 12.—4.— en de VPRO van 7.30—9.— uur). 8.— Gr.pl. 10._ VPRO-morgenwijding. 10.20 Deel. 10.40 Fantavia. 11.10 Vervolg deel. 11.30 Verv. concert. 12.—Ko- vacs Lajos' orkest. 2.Disco causerie. 3.Avro-dansorkest en orgelspel. 4.Gr.pl. 5.Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Orgel spel. 7.Boekbespr. 7.20 Gr.pl. 7.30 VGP-ber. 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.— Het Hollandsch Trio. 8.30 Literaire causerie. 9.Kwak zalverij, reportage. 9.45 De Ram- blers. 10.20 Gr.pl. 10.30 ANP-ber. 10.40 VPRO-avondwijding. 11.— Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3012. Orgelspel. HILVERSUM, 1875 M. (Alg. progr. KRO). 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Bybelsche causerie. 12.Ber. 12.15 De KRO-melodisten, solist en grpl. 2.Orgelconcert. 3.Het KRO- orkest en gr.pl. 4.20 Opening van het Nederlandsche Pavüjoen op de Parijsche Wereldtentoonstelling. 5.Verv. KRO-orkest. 5.30 Gr.pl. 5.40 Tenor en piano. 5.50 Gr.pl. 6.Land- en tuinbouwhalfuur. 6.20 Gr.pl. 6.30 Verv. zang en piano. 6.40 Gr.pl. 7.— Ber. 7.15 Causerie over Shakespeare. 7.35 Rep. uit Artis. 8.— ANP-ber. 8.15 Orato riumconcert. 9.45 Belgische Schil der- en Beeldhouwkunst, causerie. 10.— De KRO-melodisten en solist. 10.30 ANP-ber. 10.40 De KRO- boys en gr.pl. 11.3012.Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.05—11.20 causerie over Baby verzorging. 12.10 Orgelconcert. 12.50 BBC-dans- orkest. 1.352.20 Alt en viool. 4.20 Revue-progr. 5.20 Cricketrep. 5.35 Frank Walker's Octet. 6.20 Ber. 6.45 Voor tuinliefhebbers. 7.05 Pe ter Yorke en zijn Band. 7.50 Muzi kale causerie. 8.20 Revue-progr. 9.20 Ber. 9.40 Responsibilities of empire, causerie. 9.55 Vocaal trio. 10.05 Komische dialoog. 10.20 BBC- Harmonie-orkest. 11.20 Lew Stone en zijn Band. 11.5012.20 Dans muziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10 en 8.20 Grpl. 12.35 Pasdeloup-orkest en solist 4.20 Parysch saxofoonkwar tet en soliste. 5.20 J. Ibos-orkest 6.50 Zang. 7.05 Cellovoordr ^OS Zang. 8.35 Pianovoordr.8.50 Zang. 0.20 Vroolyk progr. 10.50 Gr.pl. 11.20—1.05 Orkestconcert en solis- KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pl. 8 50 Omroepschrammelensemble. 9.50 Grol 12.20Omroepkleinorkest. 2.35 Gev.'concert. 4.20 Ali Alexander's orkest. 5.35 Cello en piano. 6.20 Omroeporkest. 7.30 Hoorber. 10.50 Ge var. concert. 11.3012.20 b. Schneidewind's orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.. 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest. 1,30 Salonorkest. 1.50—2.20 Gr.pl. 5 20 Kamermuziek 6.20 en 7.20 Grpl. 8.15 Zie KRO-progr. 9.45 Or gelspel en de Ramblers. 10.30 Gr.- pl 10.35 Radiotooneel. 11.0511.20 Grpl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest 1.30 Omroeporkest. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.50 Pianovoordr. 6 35 Gr.pl. 7.05 Klarinetvoordracht. 7 35 Accordeonmuziek. 8.20 Voor oud-strijders. 9.25 Gr.pl. en radio tooneel. 10.3011.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Omroeporkest en solist. 10.20 Ber. 10.40 Politiek overzicht. 11.05 Weerber. 11.20—12.20 E. Schneide wind's orkest en pianoduo. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.11.20, Droit- wich 11.20—12.05, Parijs R. 12.05— 13.20, Brussel VL 13.20—13.35, Keu len 13.35—15.20, D.sender 15.20 16.20, Parijs R. 16.20—18.20, Keu len 18.20—19.50, Lond. Reg. 19.50 22.30, Brussel Fr. 22.3023.20, Pa rijs R. 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Ham burg 9.20—10.35, Lond. Reg. 10.35 16.20, Droitwich 16.2018.20, Leipzig 18.2018.40, Brussel (VL) 18.4019.05, Droitwich 19.05 21.40, Toulouse 21.40—22.40 Droit wich 22.40—24.—. Lijn 5: Diversen. FRANSCH BURGEMEESTER AFGEZET. Geen fraude de oorzaak. De leider van de „Parti Poplaire Fran cais", Jaques Doriot, is afgezet als burge meester van Saint Denis. De minister van binnenlandsche zaken heeft duidelijk gemaakt, dat de burge meester uit die functie ontheven is om re denen van zuiver administratieven aard. Volgens inlichtingen uit Kamerkringen is men tijdens een onderzoek op het spoor gekomen van dwalingen en onregelmatig heden, voornamelijk in verband met de levering van electrische lampen, steenkool enz. DE PARIJSCHE WERELDTENTOONSTELLING. Het Duitsche paviljoen. Gisterochtend heeft dr. Schacht het Duitsche paviljoen op de wereldtentoon stelling geopend. Hij begon zijn rede met namens den Führer en het Duitsch volk de groeten over te brengen aan de Fran sche regeering en het Fransche volk. Hij schetste vervolgens de plaats van Parijs in de geschiedenis van de internationale ten toonstellingen. Hierna behandelde hij de politiek, welke leidde tot den wereldoorlog, waarop twaalf jaar herstelpsychose en zes jaar crisis volgden. Dit ongeluk kan niet meer ongedaan gemaakt worden, doch de gevolgen kunnen uit den weg geruimd wor den. De Duitsche regeering is het met de Fransche eens, dat de clearingbepalingen minder zwaar gemaakt moeten worden. Verder zeide dr. Schacht, dat behalve Zwitserland, Duitschland het eenige land ter wereld is, dat niet beschikt over vol doende inheemsche of koloniale voedings bodem voor zijn bevolking. Ieder die mee helpt hieraan een einde te maken helpt mede den vrede in Europa te verzekeren. Duitschland wil deelnemen aan den op bouw van een gezonden wereldhandel en spreker achtte het een goed voorteeken, dat juist deze tentoonsteling wordt gehouden in de hoofdstad van een land, dat een der voornaamste tegenstanders was van Duitschland. Duitschland wil hier toonen, dat het Duitsche volk een volk van arbeid en dus een volk des vredes is. ENGELSCHE PARLEMENTS KRIJGEN VERHOOGING VAN HONORARIUM. Men meent te weten, dat het kabinet goed keuring heeft gehecht aan een voorstel tot verhooging van de schadeloosstelling der parlementsleden van 400 op 600 pond sterling per jaar. HET PROTEST TEGEN DE WOORDEN VAN KARDINAAL MUNDELEIN. Niettegenstaande de absolute geheimhou ding, welke in officieele kringen van het Vatikaan inzake het protest van Duitschland over de woorden van kardinaal Mundelein, acht men het toch ontwijfelbaar zeker dat hierop zal worden geantwoord misschien zal dit antwoord mondeling worden gegeven. DE NOTA VAN GENERAAL FRANCO. De secretaris-generaal van den Volken bond heeft zich er toe bepaald de ontvangst van de nota van generaal Franco te bevesti gen, waarbij hij een exemplaar heeft ge voegd van het rapport der verificatiecom missie, die de bevoegdheden van de Spaan sche delegatie onder Del Vayo van kracht heeft verklaard. Eckener over de helium behoefte, Voor de militaire commissie van den senaat heeft dr. Eckener gisteren een uit voerige verklaring afgelegd, waarin hij een pleidooi leverde voor het verschaffen van heliumgas aan de Duitsche luchtscheep vaart, opdat het volgende voorjaar weer met het luchtverkeer kan worden aangevangen. Dr. Eckener zeide niet in staat te zijn de verantwoording verder te dragen voor het gebruik van waterstofgas. DE AMNESTIE IN BELGIE. Senaat laakt optreden van burge meester Max. De Belgische senaat heeft met 52 tegen 24 stemmen en 59 onthoudingen een motie aangenomen waarin de maatregelen, die bur gemeester Max Zondag j.1., ter gelegenheid van de betooging der Vlaamsche oud-strij ders ten gunste der amnestie, heeft geno men, „worden betreurd en gelaakt". Zooals men weet, heeft burgemeester Max, na op verzoek van de regeering en de Kamer toestemming voor de betooging te hebben verleend, de hoofdstraten van Brus sel, welke de optocht moest passeeren, door de politie doen ontruimen. De socialisten en eenige katholieken heb ben zich van stemming onthouden. i HISTORISCHE AVONTURENROMAN. 22) „En ik", zei de ander. „Voelde maar steeds de tromp van een pistool tegen mijn slaap". „Alles voor niets". „Een stel flinke kerels zijn we", oor deelde de ander. „We moeten maar weer op de schoolbanken gaan zitten en les ne men van onzen ouden meester". „De slag was toch goed voorbereid". „Zeker, maar de bezetting was wat ma- w.„5> ger „Ik voelde waar de brieventasch zat, toen ik de eerste maal tegen hem aan vloog. Ik kon er niet bij". Edzke trad te voorschijn. „Maar ik, Bennie", zei hij lachend. „Hoe gaat het? We hebben met ons drieën het schaapje toch geschoren. Hier zit hij", en hij wees onder zijn buis. „Bravo, kerel. Hoera!" juichte de mars kramer, of wel professor Ben el Gora. „Hoe kwam je daar?" vroeg de muzi kant Van Finkenborg. „Geluk", zei Edzke. „En hoe kreeg jij den brief?" „Geluk en de wijze lessen van een zigeu nerkoning". „West", riep Edzke. Deze kwam in draf. „Kom heeren, we gaan naar het kamp van een vriend van mij, een uurtje van hier", opperde Edzke. „Daar kunnen we verder spreken". „Edzke", zei West. „Ik heb een beurs met goudstukken in den zak en ik heb ze niet gestolen". „Ik geloof je", antwoordde de jonge lui tenant. „Maar ik zou ze hier in de buurt toch niet uitgeven, al heb je ze eerlijk verdiend". HOOFDSTUK XV. In den grooten wagen zaten drie man nen, Edzke, de man van Werben en Van Finkenborg, bij een lantaren. Lut stond den Rijnschen wijn in de roemers te schen ken. Hij hief zijn glas op. „Welkom heeren in mijn kamp. Luitenant Edzke de Vries is een landgenoot van mij en zijn vrienden zyn de mijne". De vier mannen reikten elkander de hand. „En vertel ons nu eens, sprak Bennie, de man van Werben. „Hoe heb je hem dat ge leverd?" „Ja", antwoordde de luitenant. „Een goed goochelaar mag zijn geheimen niet ver raden. Ik heb den zigeunerkoning een eed moeten zweren zijn kunst niet aan ande ren te zullen mededeelen". Hij voelde eensklaps weer het groote verlangen naar Mariska en zweeg. „Hoe kort is dat nog maar geleden", dacht hij. De anderen keken hem even verbaasd aan. Sterke Lut zei: „Ik heb ook gehoord, dat dergelijke eeden nooit mogen worden gebroken". Edzke was zich weer meester. „Toen ik in de herberg kwam, meende ik in den marskramer Bennie te herkennen", zei hij. „Aan zijn lange beenen en zijn haakneus. Je moet in aanmerking nemen, dat ver mommingen voor goede vrienden van dichtbij slechts zelden veilig zijn". „Herkende je mij niet als muzikant?" vroeg Van Finkenborg. „Misschien niet, Finkie. Maar jou dacht ik er wel bij. Toch snapte ik bij de eerste ruzie niet dadelijk wat er zou gebeuren, te meer daar de officieren, die vertrokken, ook blijkbaar als keizerlijken waren ver momd. De blauwe sjerpen waren wat op vallend en nieuw". „Bij het begin van den twist zag ik, dat het plan niet gelukken kon. De koeriers waren op hun hoede. Toen ze jou hielpen opstaan, voelde de een van hen overal of je de tasch niet had. Een voorzichtig man. Ik zag dat het een ongelijk gevecht zou worden. Twee man tegen de koeriers en drie knechten. Toen heb ik mij er mee be moeid. Zeker is zeker. Met twee schoten vielen de lantarens neer en West gooide de kaarsen van de tafels. Ik blafte als een hond en West jankte dat ik er zelf akelig van werd. Ik slaakte een noodkreet; schoot weer, maar die begeleidende muziek van West drong zelfs mij door hart en nieren". „Een ellendig gejammer", zei professor Ben el Gora, ook wel de man van Werben genoemd. „En?" vroeg Van Finkenborg. „Hier is de brief", antwoordde Edzke en haalde een dubbel gevouwen perkament onder zijn wambuis weg. „Je ziet de zegels zijn er afgesneden. Het grappige is dat de koerier misschien niet eens bemerken zal voor hij in Weenen is, dat hy den brief is kwijtgeraakt". „Je bent een duivelsche jongen", oor deelde de man van Werben en sloeg Edzke op den schouder. „Ik begin eerbied voor je te krijgen". „En ik", zei Van Finkenborg. „Edzke. Ik zou je willen omhelzen. Toch gelukt. Ik zei nog: De bezetting is te zwak. Was Edzke er maar. En hij was er". „En lees nu den brief", zei Edzke. Pro fessor, jij bent het hoofd van de missie. Lees jij hem en vertel ons maar wat er in staat". „Dan ga ik maar", meende sterke Lut. „Ben je gek?" vroeg Edzke. „De man die mij doodgeschoten en begraven heeft om mij van de galg te redden". „Wat is dat?" „De waarheid", en in een paar woorden vertelde Edzke het geval. Bij het flakkerende, roode licht der kaars, dat het donker gelaat en den zwar ten baard van den professor geheimzinnig bescheen en hem het uiterlijk gaf van een ouden alchimist, die zocht naar den steen der wijzen, begon de man van Werben zijn lectuur. „Uit Wolmirstadt van Tilly aan den kei zer. Gedateerd 20 Oogst van den jare On- zes Heeren 1631". „Dat is een vondst". De professor las gespannen. Het duurde een heelen tijd. De anderen keken vol be langstelling, vulden en leegden hun glazen en rookten een pijpje Hollandsche knaster Eindelijk legde de professor den brief ter zijde. „Het is een lang maar belangwekkend epistel begon hy. „Nu ga ik toch", verklaarde Lut. Ik be geer geen staatsgeheimen te kennen "ik heb iemand gekend, die zei, dat hij iets wist „De inhoud komt hierop neer", begon de professor. Johan Tserklaes, graaf van Tilly schrijft aan Zyne Majesteit Ferdinand II keizer van het Duitsche Ryk, dat hij tot zijn groot genoegen kennis genomen heeft van Wv.aSrin Z-M' zijn toestemming geeft Saksen binnen te vallen. De sterke be- ZTl^ van Saksen, de stappen van gene raal Von Arnheim, de kanselier van den keurvorst van Saksen, bij den Zweed, het onderscheppen der brieven geven daarvoor voldoende aanleiding. Generaal Fürstcnberg zal opmarcheeren uit Türingen naar Halte met zyn geheele krijgsmacht en ook gene raal Adlinger zal zich van Fürth naar de keizerC7Hngren^ begeven" De ordera van den Keizer zyn reeds verzonden." rfp"v! al£en?eene aanv®l op Saksen", meen de Van Finkenborg. WITTtNMM (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10