Agenda |i Stad m Omgeving. lÜ Sijdsc&cifteH AMSTERDAMSCHE BEURS NASSAU-TAX. Tel. 3545 Pluimveeteelt. SS?(Belg" Met Courantenreclame aan de spits. OFFICIEEL. Praag Men- Con- Alkmaar, Dinsdag. JUBILEUM BIJ WASSCHERIJ EN VERVERIJ S. KROM N.V. Het was heden 25 jaar geleden, dat de heer J. van der Wissel in dienst trad bij de wasscherij en ververij S. Krom N.V. alhier welk feit op feestelijke wijze herdacht werd. Des morgens werden de jubilaris en zijn echtgenoote per auto van zijn huis in de Ka belstraat afgehaald waarna hij door den di recteur, den heer P. Krom, in tegenwoor digheid van het personeel der inrichting, ter gelegenheid van zijn jubileum op hartelijke wijze werd toegesproken. Spreker memo reerde hierbij o.a. hoe de heer v. d. Wissel als eerste sorteerder met nooit verflauwden ijver en werklust zijn werkzaamheden ge durende de afgeloopen 25 jaar heeft ver vuld. Geen enkelen dag ontbrak hij en het op zijn afdeeling werkende jonger personeel werd door hem op serieuze wijze met het werk bekend gemaakt. Wat in den loop der jaren aan het arbeidssysteem veranderde, zijn plichtsgevoel bleef steeds even groot. Namens de directie werd hem een enveloppe aangeboden en nadat bij monde van den heer C. Oly ook het personeel door aanbie ding van een geschenk van zijn belangstel ling had blijk gegeven, kon de jubilaris den voor hem zoo belangrijken dag verder in den huiselijken kring doorbrengen. DE VERDRONKENOORDBEWONERS WILLEN VRIJWILLIG BELASTING BETALEN. Gisteravond is door de buurtvereeniging Verdronkenoord onder leiding van den heer Jacobse een vergadering gehouden. Door 90 der bewoners werd verklaard, dat zij bereid waren vrijwillig een baatbe lasting te betalen wanneer het geheele Verdronkenoord gedempt wordt. Reeds is een bedrag van 456 per jaar gedurende 10 jaren verkregen, welk bedrag volgens diverse toezeggingen nog verhoogd zal worden. als „radio-Nacional" wordt aangekondigd, wijdde een deel van de uitzending aan het bombardement van het Duitsche schip, „welks opvarenden op laffe wijze door de marxisten vermoord werden". De omroep voegde hieraan nog toe: „Deze daad, die een wanhoopsdaad is, heeft in het geheele nationalistische Spanje groote verontwaar diging gewekt". Even na middernacht kondigde de zender aan, dat de uitzending zou worden onderbroken, omdat er een groote optocht door de stad trok, die kreten als „leve Duitschland, leve Italië, leve Spanje" uitte. Spanje en de Volkenbond. Op de vraag, of Spanje den onderteeke- naars van het Volkenbondshandvest zou verzoeken, met de gewapende macht ten gunste van het Republikeinsche Spanje tusschenbeide te komen met het oog op de beschieting van Almeria, heeft Negrin slechts geantwoord: „Wij hebben bijeen roeping van den Volkenbondsraad ver zocht om een uiteenzetting van de feiten te kunnen geven". Inwoners van Almeria vluchtten. Nadat het bombardement was afgeloo pen, vluchtten vele verschrikte inwoners uit de stad, aldus verhaalt een ooggetuige. Het was duister in de stad, doordat de gas- en electriciteitsdiensten niet meer funo tionneerden. Ook de waterleiding en de telefoondienst waren gestoord. De balans van het aantal slachtoffers zal pas over eenige dagen kunnen worden gemaakt. Het reddingswerk wordt voortgezet en men verwacht nog vermisten onder de puinho pen te zullen vinden. Toen het bombarde ment begon, lagen de meeste inwoners te bed. De kathedraal en de kerk van Sint Sebastian zijn verwoest. Felle artikelen in de Italiaansche bladen. De Italiaansche pers stelt de Sovjets ver antwoordelijk voor het ernstige incident, dat zich in de Spaansche wateren heeft voorgedaan. Onder het opschrift „Wie wil den oorlog?" schrijft de „Popoio di Roma", na te hebben betoogd, dat Valencia al het mogelijke heeft gedaan om de voorstellen inzake een wapenstilstand te torpedeeren, dat men, om deze houding te begrijpen, moet toegeven, dat deze regeering gehoor zaamt aan het bevel van een buitenland- sche mogendheid. „Er is een enkele mogendheid in Euro pa, welke er belang bij heeft, dat een alge- meene oorlog uitbarst en dat is Rusland. Het heeft er belang bij, dat een oorlog zoo spoedig mogelijk uitbreekt vóór de Duit sche bewapening voltooid is. Moskou heeft bommen geworpen op Italiaansche- en Duitsche schepen. Italië en Duitschland hebben de niet-inmengingscommissie hun besluiten kenbaar gemaakt. De commissie moet thans besluiten mededeelen". „Het onnadenkende Europa zal gerust gesteld zijn, doch er zullen andere aanval len komen. Valencia zal opnieuw aanvallen. Moskou wil het. Moskou heeft er belang bij, dat iets ernstig gebeurt. De dag van dat ernstige zal misschien komen". Duitschland beschouwt het conflict thans als afgedaan. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. De secretaris van den Armenraad schrijft ons: Op 30 Juni hopen we met onze oudjes voor de tiende maal op stap te gaan. De oudjes van alle gezindten mogen mee. De eerste tocht werd 22 Juli 1927 ge houden. Doordat in 1933 geen autotocht plaats had, is dit jaar een mijlpaal bereikt. Met groote dankbaarheid kan op het afgesloten tijdperk worden teruggezien. Vele stadgenooten verleenden hun steun en onder onze autobezitters zijn er voor wien het dit jaar de tiende maal zal zijn dat zij mederijden. Hen in het bijzon der brengen wij onzen dank. Dit jaar moet de tocht iets bijzonders worden. En dat kan, als een ieder in ruime mate helpt. Stort uw bijdrage op girorekening no. even een briefje en uw bijdrage, zoowel in 171250, ten name van den secretaris van den Armenraad, Langestraat 87, of schrijft versnaperingen als in geld, wordt bij u aan huis afgehaald. Helpt ons mede onze ouden van dagen, die toch zooveel moeten missen, een pret tige dag te bezorgen. Ook de autobezitters noodigen wij vriendelijk uit hun auto voor de tocht be schikbaar te stellen, hetzij dat zij zelf chauffeeren of dat zij een chauffeur be schikbaar stellen. Wij rekenen op uw aller steun. DE EERSTE AARDAPPELEN GEROOID. Door den heer W. Bus alhier zijn he denmorgen in de Volkstuintjes aan den Friescheweg de eerste nieuwe aardappelen gerooid. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer schen met maskers (sens.); hoofdrol rad Veidt en Vivian Leigh. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victorla-theater, half acht, hoofdnummer The Barrets of Wimpole Street (rom.- sens.); hoofdrollen Norma Shearer, Fredric March, Charles Laughton. Toegang boven 18 "jaar. Extra: De Londensche kroningsfeesten, Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half acht, hoofdnum' mer Zestien jaar (dram.); hoofdrollen Lil Dagover, Karl Schönböck, Sabine Peters e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer O, moeder, die zeeman (amus.); hoofdrollen Joan Blondell, Olanda Farrel en Hugh Herbert. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 2 Juni. 7.30 uur, Alkmaarsche wielerbaan, trai ningswedstrijden. Groote ritten «peelale tarieven. VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Mei I 96 patiënten en legden 907 bezoeken af, waarvan 293 betaalde bezoeken, 529 voor 't A.Z.A. en 85 gratis. Er werd 10 maal een dokter geassisteerd bij inenten en 6 maal de laatste hulp ver- leend bij 't afleggen. De wijkkraaniverpleegster verpleegde 10 I patiënten, legde 241 bezoeken af en heeft 4 maal den dokter geassisteerd. de Nieuwe Johanna In het Juni-nummer van Gids komen verzen voor van Stellwag, Hélène Swarth en J. G.de R der. Dr. WiUem Kloos geeft „Binnenge dachten" en bespreekt het boek „Waldenk U van den mensch?" Mane Schmitz geeft een schets „Aan den ingang", Joa"n®s^' dingius schrijft over een nieuw dichtwerk van Hélène Schwarth en Dr. J. A. Russei behandelt het onderwerp „Dutch Poel ry and the Romantic Revival". Het landsch overzicht is van Mauritz voort en de bibliographie van Kloos-Reyneke van Stuwe. buiten- Wagen- Jeanne In het Maandblad voor berechting en re- classeering van volwassenen en kinderen schrijft Justus A. Gerzon over het wegloo- pen van pleegkinderen. Pater Patricius behandelt het onderwerp „Toezicht", H. G. Veth bespreekt diverse conflicten en J. F. Beyerinck behandelt de studiedagen voor hooger gevangenisper soneel. A. J. Marx schrijft over onze Ne- derlandsche gevangenisarbeid. In dit nummer is een bespreking opge nomen van den cursus van de school voor maatschappelijk werk te Amsterdam. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Mei 1937, In den loop der maand Mei werd op de spaarbankboekjes ingelegd 217.668.22 en terugbetaald 173.902. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans 4.108.271.46. Het aantal in den loop van Mei nieuw uit gegeven boekjes bedraagt 113. Ingetrokken werden 62 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 12655. Van dit aantal behooren 8437 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2404 aan personen elders woonachtig en 1814 aan schoolspaarders. Onder de in Mei uitgereikte nieuwe boek jes zijn begrepen 7 boekjes voor jonggebo renen (op deze boekjes plaatst de Spaar bank een eersten inleg van 1). De lediging in den loop der maand Mei van 333 spaarbusjes leverde een bedrag van 4317.01 aan kleine besparingen op. EEN BETONNEN ZEILBOOT. De stucadoor J. B. Harms Sr., aan de van Houtenkade alhier, heeft na een reeks van proefnemingen gisteren de laatste hand ge legd aan een betonnen zeilboot en deze met goed gevolg te water gelaten. Het is werke lijk een rank schip geworden van 5 y, M. lengte, 1.80 M. breedte en 1 M. diepgang, 't Geheel moet wel heel sterk en solied zijn, waar de bewapening van het beton bestaat uit ijzer, kippengaas, varkenshaar en geknipt betondraad. Toch heeft de heer Harms als veiligheidsmaatregel nog een serie veilig heidsschotten aangebracht, waardoor hij als 't ware een dubbele boot heeft gekregen. Het meest belangrijke van dat schip lijkt ons, dat ze „niet aangroeit" en des winters niet opgeborgen behoeft te worden. Het ge wicht is ongeveer 1000 K.G., maar ondanks dat loopt de boot goed en ligt vast op het water. Het beton heetf een dikte van 20 c.M. en door een geheele afpleisteriqg met cement van 2% tot 3 c.M. is de boot zuiver waterdicht geworden. Het werk werd uitgevoerd op de opslag plaats van den heer Kloet en zooals gezegd, de tewaterlating geschiedde heel vlot. DELEMARRE'S FOTO-ATELIER. In de Houttil is een flinke verandering gekomen, die de geheele straat een beter aanzien heeft gegeven. De vroegere winkel met galanterieën en kinderspeelgoed van den heer Delemarre is verdwenen en er voor in de plaats is gekomen een zeer modern foto-atelier. Daaruit blijkt al reeds, dat de heer Delemarre zich voortaan alleen op het fotowerk zal toeleggen. De voorbijganger zal terstond de groote verandering bemerken. Thans ziet hij twee keurige etalage-kasten met een overzichte lijken inhoud en de ouderwetsche deur tus- schen deze etalages is vervangen door een modernen ingang, die zeer prëttig aandoet. In de zaak zelf heeft men allereerst een wachtkamertje voor het publiek en verder de verkoopruimte, terwijl in de onmiddel lijke nabijheid het foto-atelier ligt. Ook dit is zeer modern ingericht en met de beschik bare 6000 kaars krijgt men er een prachtig licht. Hier staat een nieuw toestel, dat aan alle eischen voldoet en waarmee de eigenaar ongetwijfeld fraaie resultaten zal boeken. Tenslotte vindt men hier nog een donkere kamer voor het publiek zelf. Boven zijn de donkere kamers, een aparte kamer, waar vergrootingen gemaakt worden enz. We hebben in de Houttil dus een zeer mo derne zaak er bij gekregen en wie het werk - van den heer Delemarre kent, begrijpt, dat In toonaangevende kringen bevestigt men, deze zaak, ongetwijfeld een flinke klandizie cn»li» pnprcriplfp ph «rechtvaardie- I zal krijgen, niet alleen van het Alkmaarsche publiek, maar ook van de vreemdelingen, omdat hier heel wat te zien en te koop is, dat voor vreemdelingen zeer aantrekke lijk is. Rest ons nog te vermelden, dat de geheele verbouwing geschiedde door de firma N. Badenhuizen en dat de heeren B. de Graaf en J. Langendijk resp. voor de lichtinstalla tie en het schilderwerk zorgde. Morgen wordt de zaak geopend. OVERDRACHT COMMANDO ALKMAARSCHE BURGERWACHT. Maandagavond had op plechtige wijze de overdracht van het commando plaats bij de Alkmaarsche Burgerwacht. Te half negen arriveerden de vendels op het Doelenveld. Aanwezig waren hier o.m burgemeester en mevr. van Kinschot, kapi tein Haremaker, inspecteur der Burgerwacht in N.-Holland, mr. G. v. d. Feen de Lille namens de plaatselijke commissie voor de B.V.L., commissaris Ch. Walraven en tal rijke andere genoodigden met hun dames. Allereerst werd door den voorzitter, den res. majoor Verschoor, het besluit van den burgemeester voorgelezen, waarbij aan mr. D. Boscher per 1 Juni eervol ontslag is ver leend als commandant. Burgemeester jhr. mr. F. H. v. Kinschot sprak hierna den scheidenden commandant toe en betuigde hem zijn groote erkentelijk heid voor het vele wat deze gedurende meer dan 5 jaar voor de Alkmaarsche Burger wacht heeft gedaan. Toen werd voorgelezen het besluit, waai- bij al nieuwen commandant is benoemd de heer R. P. Goettsch, tot dusver onder-com mandant. Terwijl Soli Deo Gloria het Wilhelmus speelde, legde de heer Goettsch op het vaan del den eed van trouw af. Door den burgemeeser werd de nieuwe commandant hartelijk gelukgewenscht met dezen plechtigen dag. Hierna stelde de burgemeester den heer Goettsch alc commandant aan de manschap pen voor en sprak de hoop uit, dat zij aan hem dezelfde trouw en aanhankelijkheid zouden toonen als aan zijn voorganger. Door een der dames van het verplegings- vendel werden bloemen aangeboden aan mevr. v. Kinschot, mevr. Bosscher en mevr. Goettsch. Na deze officieele overdracht van het commando van het corps had nog een huldi ging plaats door de Vereeniging Burger- w acht. De voorzitter, majoor Verschoor, bracht dank aan alle aanwezige autoriteiten voor hun tegenwoordigheid. Nadrukkelijk herin nerde spr. er nog eens aan, dat het fout is, om te veronderstellen, dat de Burgerwacht niets liever doet dan er op los slaan. In tegendeel, van harte hoopte hij, dat de ge weren nooit in ernst gebruikt behoeven te worden. Mocht echter het wettig gezag roe pen, dan is men paraat. Het geheele corps staat dan ter beschikking van den burge meester. Er zal dan echter alleen worden opgetreden in de nauwste samenwerking met de politie. Majoor Verschoor vertolkte dan het groote leedwezen der vereeniging bij het afscheid van den heer Bosscher en roemde diens kwa liteiten als commandant. Dat de Burger wacht tegenwoordig zoo bloeit, is mede zijn werk. Als afscheidsgeschenk van alle leden bood spr. hem een bronzen burgerwachter aan. Nadat kapitein Haremaker den scheiden den zoowel als den nieuwen commandant nog met enkele hartelijke woorden had toe gesproken dankte mr. Bosschor voor de aan gename samenwerking met alle instanties van de Burgerwacht, in het bijzonder met den burgemeester, den onder-commandant Goettsch en den heer Genefaas. Als blijk van zijn waardeering bood hij de vereeniging 11 fluiten aan. Voor dit geschenk dankte commandant Goettsch zeer hartelijk, terwijl de heer Ver schoor nog dank bracht aan Soli Deo Gloria. Nadat een versnapering was rondgediend, trok men met de muziek voorop door de stad. dat de „snelle, energieke en gerechtvaardig de reactie der rijksregeering op den misda- digen aanval op het pantserschip Deutsch- land de Duitsche repressaille voor dit optre den der „Spaansch-bolsjewistische macht hebbers" als ten uitvoer gelegd en daarmede als geëindigd beschouwd wordt". Volgens de Duitsche meening moet het verdere initiatief voor maatregelen wegens den aanval thans uitgaan van de Londensche niet-inmengingscommissie. De Amerikaansche luchtvaartmaat schappij, de United Airlines, heeft in den loop der jaren niet alleen haar vloot aanzienlijk verbeterd, maar ook haar reclame. Van elke verbete ring, van elke uitbreiding der vloot vertelde zij het publiek door middel van courantenreclame. Met 60.000 regels in couranten annonceerde zij in 1927 haar dienst van kust tot kust, die toen nog 33 uur duurde. In 1933 begon zij als eerste met twee- motorige vliegtuigen; reduceerde de overtocht tot 24 uur en voerde haar advertenties in couranten tot 275.000 regels op. Goed gezien: in 1935 vervoerde United Airlines onder een 14-tal luchtvaart maatschappijen, 42 der totale vracht. In 1936 besloot zy 375.000 regels in couranten te adverteeren en kon aan het eind van het jaar een vooruit gang van 25 constateeren. Met het oog op deze successen is het geenszins te verwonderen, dat zy voor 1937 wederom tot opvoering van het budget voor couran-tenreclame besloot. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor antwoord in sluiten en blad vermelden. Instincten van kloeken en kuikens. In de Geflügel Börse zijn eenige artike len over instincten by kippen verschenen waaruit ik een en ander vermelden wil. Het is vaak interessant in den kuikentijd een kloek met kuikens te bestudeeren en ook de wetenschap heeft zich daarmede in den laatsten tijd bemoeid. Men heeft na gegaan hoe het kuiken eigenlijk leert pik ken, of het in den beginne niet vaak „mis" pikt als het graankorrels of steentjes op wil nemen, hoe vaak het mis-pikt en het blijkt dan dat de jonge diertjes al heel gauw binnen een paar dagen leeren om raak te pikken. We weten hoe een kloek de kuikentjes roept als er iets goeds is te halen, hoe zij ze direct tracht te bescher men als er onheil dreigt, hoe zij ze ver warmt als het koud is en men is geneigd daarin allemaal verschijnselen te zien van trouwe moederliefde. Toch is bij nader onderzoek gebleken dat men de kip niet van een al te menschelijk standpunt moet becoróeelen, een zaak die bij veel meer har delingen van dieren te pas komt. Wij zijn steeds geneigd om menschelijke ge voelens bij de diren te veronderstellen De kuikentjes houden zich gedurende de eerste vier dagen dicht bij de moederhen en daarna durven ze zich wat verder te ver wijderen. Bij een kunstmoeder is dat niet zoo goed het geval, daar moeten we de kuikens door een rand van gaas of kart™ gedurende de eerste dagen beletten te ver van de warmtebron af te dwalen en te verkleumen. Na deze eerste dagen loopen de kuiken* wat verder van de hen weg om een VW of kever te achtervolgen en ze letten weer op de kloek als deze ze terug roeut Daarna komt een periode dat de kuikJn min of meer zelfstandig er op uit trekken om hun voer te zoeken, ze kibbelen elkaar over een lekker hapje en d? T ,W ste van de twee üi en de herk om het ste van de twee loopt er mee wee in Piifit nn ly. i in rus: t op te peuzelen. In deze het niet meer het kuiken dat de moeder volgt maar zyn de rollen omgekeerd en de moeder volgt nu de kinderen. Toch ver warmen en verbergen de kuikens zich nog wel gaarne onder de vleugels der kloek en 's nachts zyn ze allen nog bijeen. Met gunstig weer lost de familie zich echter met zes h zeven weken min of meer op de kuikens hebben de kloek niet meer r.oódig en treden zelfstandig op. Men heeft nu nagegaan of een kloek haar kuikens individueel weet te onder scheiden, of zy een kuiken dat een poosje weg is geweest weer herkent en of de kuikens hun kloek kennen. Het schijnt dat een kloek, als zij slechts Jfpa/rkuiken, heeft. de? wel indivi dueel kent, als er meer kuikens zijn kent zij ze niet. De kuikens van hun kant ken nen hun kloek wel, waarschijnlijk aan het uiterlijk, de kleur of de stem. Uit talryke Droeven blijkt dat de kuikens een goed ge- heugen hebben en de moeder herken™, als ze een tijdje er vanaf geweest zyn. Het omgekeerde schijnt niet het geval te zyn. Een kloek, die heftig te keer gaat als men eenharer kuikens wegneemt, vertoont heelemaal geen belangstelling als het kuiken na eenigen ty'd terug komt. Bij een der proeven werden s nachts eenige kloeken van de vooraf goed ge merkte kuikens weggenomen, de kuikens werden allen door elkaar gemengd en nu liet men de kloeken op eenigen aftand daarvan weer vry. Na eenige uren had elke kloek haar eigen nest weer gevonden en ook haar eigen kuikens weer by zich. Er was geen verwisseling der kuikens opge treden. De kuikens schenen de kloek aan haar geluid te herkennen, want als men een kloek door een papieren kraag en allerlei gekleurde papiertjes op de veeren onherkenbaar maakte kwamen toch de kuikens op haar roepstem op haar af. Zette men een willekeurig kuiken in een kist apart dan kwam op het angstig piepen direct een kloek er op af en probeerde er bij te komen. Gelukte dat niet dan was zij na een paar minuten de zaak blijkbaar al vergeten en ging weer naar de andere kuikens toe. Het individueele kuiken inte resseert de kloek minder dan haar troepje kuikens. Een ziek kuiken zondert zich niet zoo als bij andere dieren af doch probeert zoo lang mogelijk bij het troepje te blijven. De kloek zelf trekt er zich niets van aan. Als het niet meer mee kan, trekt de kloek ge woon met de andere verder en bemoeit er zich niet meer mee. Een moederliefde zoo als wij die kennen is het dus bij de kloe ken niet. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. (Nadruk verboden.) van Dinsdag 1 Juni 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige! laatste k koers' 2.30-2.45 ST A ATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 1934 I0l5/g 4 Ned -Indië 1934 101% 5H DuitschL '30 m verkl 329/lg BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mil Cert v. 250 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Aló Kunstzijde Unie Calvö Delft Cert. Nederl. Ford Philips Gloeit Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda 147 186% 146 161% 65VW _84 243% 318 161»/. Betbleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie. Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Ezplor. Mij.. Kediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust 11Q Serbadiadi Interc. Rubber 65 38»/, 607» 2% 41'/a 25'/. 9»/i. 71% 491»/4 217 164'/, 35'/4 24.10 140 155 407 410'/, 102 40'/, 20«y,n 13V18 276»/4 212'/4 232'/4 lOIVa ion/» 31'/.-Va 146 187 149% 163 66-i/a 84»/, 245'A 321V, 164%-f 5'/m SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN.' Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Canadtan Pac. |Noteering per 50. tp"laim' *Exdividend. 124'/4 124 241 3l0»/4 315'/4 60 38'/. 27'/* 102% 10 ex-coupon 65'/, 39'/4 60"y„ 2 »/,-•/!• 41V. 25'/;,-* 9»/. 72-'/. 7Vu 498-500 229 170 36 24.50 136'/. 155 397 417-9 100 41 20'/,-1 13'/. 28H-V, 220 243-4 115% 170-1 5'/i« 125% 124%-5 245 316 320 60% 38»/w 27%. - 102 10 New-York Londen Berlijn Parijs Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Vorige koers: 1.82 8.967, 73— 8.10* 30.67 41.49 40.05 46.25 45.07 y, 9.60 6.35 Heden: 1.81'/, 8.96'/. 72.90 8.107. 30.66 41.50 40.05 46.20 45.07%

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2