KUKENiKOOPEMOECK lüeecêecidït Jeugdlectuur JjujeaMtdeii Stukken De demping van het Verdronkenoord. JUcoiacuud Tlieuws egmond binnen hensbroek noordscharwoude JCeck School Pluimveeteelt. IBucqediike Stand zuidscharwoude bergen zijpe heiloo Mackt&ecichtm Verwachting Buitenlandsch weeroverzicht. W1ERINGERWAARD Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; waar schijnlijk enkele regenbuien in het noor den; in het zuiden weinig of geen regen; iets koeler. Afkoeling met kans op regen. De depressie in het noorden trok geheel naar Scandinavië en werd dieper. Op IJs land verscheen hooge drukking, die zich zuidwaarts schijnt te verplaatsen. De hooge drukking in het zuidwesten nam iets toe en breidt zich weer over Frankrijk uit. In Noorwegen valt bijna overal sneeuw. In de zuidelijke Oostzee waait het krachtig uit west. Over oost-Duitschland, Zwitserland en oost-Frankrijk trekt nog de depressie- uitlooper, die onweer en regen brengt. In west-Duitschland en west-Frankrijk is een ige opklaring bij koeler weer. De Brit- sche eilanden hadden in het noorden mati gen regen, de temperatuur is er verder ge daald. De koude noordelijke luchtstroom, die van IJsland nadert, zal ook hier nog eenige afkoeling brengen, waarbij vooral in het noorden de kans op regenbuien blijft. Voorloopig weeroverzicht over Mei 1937. Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur graad boven normaal, in de drie decaden resp. normaal, X graad boven en 4 graden boven normaal. De gemiddelde maximum temperatuur en het gemiddelde minimum waren 2 gra den boven normaal. Minima beneden het vriespunt werden niet waargenomen. De neerslag was in Groningen, Drenteen Zeeland 20 tot 40 procent boven normaal, in den Achterhoek en het aangrenzende deel van Overijsel ongeveer 20 procent be neden normaal en overigens ongeveer nor' maal tot 20 procent daarboven. In de maanden JanuariMei is voor de hoofdstations de hoeveelheid per station 132 m.m. of 58 procent boven normaal ge weest. ,cc Het aantal uren zonneschijn bedroeg te De Bilt 214 tegen 211 uren normaal. Hier van kwamen 120 uren voor rekening der derde decade. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui- ger en andere voertuigen van 21.42 uur tot 4.14 uur licht op. „Op ter Jamboree!" In Op ter Jamboree, geschreven door Hans P. van den Aardweg en Han G. Hoekstra, worden de lezers geleid in de bonte padvinderswereld. Dirk Versteeg, een Indische jongen, die ter voltooiing van zijn studie naar Holland gezonden is, wordt padvinder en beleeft in deze hoedanigheid al dadelijk, tijdens een weekeinde in een kamp, de noodige spannende avonturen. Het boek, waarin op onderhoudende wijze de komende Jamboree in Vogelenzang ter sprake komt, eindigt met een bezoek aan het jamboree-terrein, waar de verschillen de padvinders-ploegen reeds voortreffelijk werk verricht hebben. Het boek is uitgegeven in de bekende goedkoope serie van De Nederlandsche Jeugdbibliotheek te Helmond. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het adres, dat de vereeniging „Hendrick de Keyser" inzake het dempen van het Verdronkenoord, aan den raad van Alkmaar heeft gericht, wil ondergeteekende gaarne eenige opmerkin gen maken en verzoekt daarvoor beleefd een plaatsje in Uw blad. 1. De twee gebouwen, waarvan genoemde vereeniging gewaagt, liggen niet aan het Verdronkenoord. Maar voor ieder gebouw, dat zij wil bewaard zien, kan toch niet een antiek grachtje worden geleverd, een straat met hobbelige keien, of met open goten, af gedekt met plankjes, zooals de straten er Voorheen uitzagen. 2. Kan bezwaarlijk het handhaven van een toestand, die „eenige Alkmaarsche vereenigingen ongewenscht achten", tot een belang van de eerste orde worden gere kend. 3. Zijn die, door „H. de K." genoemde „eenige vereenigingen", de drie plaatselijke middenstandsvereenigingen, die in deze beter tot oordeelen zijn bevoegd, dan ge noemde adressante, die, hoe loffelijk haar streven overigens mag zijn, hier lichtvaar dig over het algemeen belang heen stapt, er althans geen rekening mede houdt. 4. De schoonheid van het Verdronken oord behoeft bij dempen niet verloren te gaan. De boomen kunnen behouden blijven, het daar tusschen gelegen water wordt weg, de straatjes tusschen de huizen en de boomen, ter breedte van vier, tot vier en halve meter, die nu het voetgangers- en rjjverkeer moeten verwerken, worden uit sluitend wandelwegen, die stadgenoot (vooral ook deze) en vreemdeling, naar het mooie Noordhollandsch Kanaal en Bierkade voeren, vervolgens den hoek om naar het Victoriepark, dat dan allicht wat meer be zoek krijgt, dan alleen op 8 October. Deze historische plek mag wel eens aan de ver getelheid worden onttrokken. 5. Door de bewuste demping wordt Alkmaar een verkeersader rijker, waarop menig andere stad jaloersch zal zijn. Ten slotte wordt een werkobject geschapen, waaraan de arbeidersstand wat verdient, die op zijn beurt den middenstand laat ver dienen en deze beiden plengen daarna even redige offers op het altaar van den fiscus en zoo komt met deze demping alles weer terecht. Mijnheer de Redacteur, met dank voor Uwe bereidvaardigheid, verblijve Hoogachtend, J. H. J. A. M. de Redacteur. Naar aanleiding van de opmerking over het Verdronkenoord dat de Langestraat zich niet leent voor verkeersweg als het Verdronkenoord gedempt wordt, daar dit te smal is, waarom worden er dan auto's geparkeerd? Daar is hij niet te smal voor! Eer fietser kan er zelfs niet met fatsoen door en als er een auto door rijdt naar de Steenenbrug dan moet hij daar rechtsom' keer maken en terug. Doch nu komt er nog één van de Groote kerk af en nu wordt de zaak critiek alles omdat de Lam gestraat te smal is. En w^t de kosten be treft de Mient kost 25.000, het stukje by de Vischmarkt 3500 en nu komt het Verdronkenoord nog met een nieuwe brug daar die oude vastgeroest zit, dan komt men met alle berekeningen tot de slotsom dat dit dezelfde uitgaven zijn als voor dempen of repareeren met dit ver schil dat wij het onderhoud van bruggen enz. hebben verdiend en wij hebben een beteren verkeersweg. Het parkeeren van auto's in de Lange straat is afgeloopen en men kan dan een éénrichtingverkeer maken van de Groote kerk langs het gedempte of verbreede Verdronkenoord en de Laat of andersom. Laat onze raadsleden dat nu eens goed onder de oogen nemen en ook eens wat voor de burgerij doen daar de burgerij ook de gemeente helpt zooals met het be houd van de kaasmarkt. Ook gaf onze directeur van gemeente' werken een seintje dat de Voormeer zoo mooi verbreed is, zeer zeker is dat het ge val, maar dat hij nu verwaarloosd wordt dat is wel jammer daar er kuilen en gaten in zitten van grooten omvang. Als er hier iets gemaakt moet worden dan neemt men altijd een middenstuk. Waarom niet van het begin tot het eind? Zie Voormeer, Zeglis als men nu door de Langestraat gaat dan heeft men een mooie straat. Dan loopt men vast om langs een smal weggetje langs het Verdronken oord te gaan en dan komt men op het breede Voormeer met zijn kuilen en een nieuwe brug, maar past dan op, want dan wordt het weer zeer gevaarlijk op het smalle Zeglis. Het schijnt dat daar geen menschen wonen of onze raadsleden komen daar nooit. Hopend door dit schry ven eenig licht in deze kwestie gebracht te hebben. Met dank voor de verleende plaats ruimte. R. DE VRIES. duizenden voor cadeaux uittrekken. En bleef men nog bij het geven van ca deaux in eigen branche, maar men gaat artikelen cadeau geven, waar een ander zyn brood mee moet verdienen, en daar ben ik vierkant tegen. Hoeveel boeken zouden er in de winkels gekocht worden, als ze niet in kruideniers winkels cadeau gegeven werden? Waar voor Uw geld en geen cadeaux, daar is men mee gebaat en dan is de concurrentie eerlijker. Met dank voor de opname, W. NORDEMANN. AMBTENAAR BENOEMD. Tot ambtenaar ter secretarie in de ge meente Ursem is benoemd de heer P. J. Bol ten uit Blokker. Prijs behaald. Het fanfare-korps, genaamd de Lamo raal van Egmont, nam voor de eerste maal tijdens zyn bestaan deel aan een concours, dat op Zondag 30 Mei j.1. te Zaandam werd gehouden. Het korps kwam in de derde afdeeling uit en behaalde den derden prijs met 94 punten. De vereeniging ter bevordering van getrouw schoolbezoek vergaderde Zaterdag in café Mantel onder voorzitterschap van den heer J. Kolder. De ontvangsten waren 108.93, de uitga ven 101.02, het saldo over 1936 bedraagt 7.91. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. Moeies, K. Aai en Jb. v. d. Molen. In de vacature van mej. Kok werd nog niet voorzien daar men eerst de benoe ming van de onderwijzeres wil afwachten. Men vindt gewenscht dat deze zitting in het bestuur der vereeniging heeft. Na een lange bespreking werd besloten om Woensdag 2 Juni met alle klassen een rijtoer te maken per autobus naar de Ruïne van Brederode, het kopje van Bloemendaal en vervolgens naar het Zandvoortsche strand. Als het geen mooi weer is om naar zee te gaan, zal naar de duinen van Schoorl en Bergen worden gereden. Pols gebroken. De jongeheer P. BI. alhier heeft ten gevolge van een val tijdens het concert van de harmonievereeniging „Excelsior", op het terrein achter de O. L. school alhier, zijn pols gebroken. Zuid naar Noord, ja eigenlijk het geheele verkeer, open gehouden. Het moet echter voorzichtig gaan. De opening voor de riolee- ring stort telkens in en men heeft dan ook in een week tijd maar 6 meter buizen ge legd en enkele meters opgegraven, Het zand moet dadelijk vervoerd worden en dat ver groot den verkeerschaos. Aan den Holleweg lggen buizen en smalspoor en tot overmaat van ramp zijn ook nog (door het gemeente' bestuur) de buizen afgekeurd, zoodat men de afgekeurde weghaalt en de andere weer aanvoert. De Stationsweg is weer voor het verkeer opengesteld, doch de bestrating zal wel weer over moeten, daar de grond nog moet bijzakken. Voor de bewoners is het haast niet uit te houden door de wolken stof. Aan de rioleering werkt men met een kleine ploeg, want men kan niet veel gelijk opbreken. De menschen klagen steen en been. Aan den Holleweg is men ln geen weken er nog aan toe en nu ligt al een vrij groot gedeelte opengebroken en daarnaast smalspoor. Het is een onhoudbaren toestand. En als men vraagt, waarom gaat het niet vlugger (er zijn werkloozen in overvloed), dan zegt men, het kan niet anders. Hoe het ook zy, Heiloo weet dat het een rioleering krijgt. Jeugdacte voor het Priesterschap. Terwijl duizenden aan het strand en in de bosschen vertoefden, kwam Zondagavond de jeugd by elkander. Aan den vooravond van den 80en verjaardag van Paus Pius XII werd in het tjokvolle Brunogebouw een feestavond gegeven. De pastoor van Egmond aan Zee hield de feestrede. De begaafde redenaar ging na wat de priester voor de geloovigen is. LIEFHEBBERS GENOEG. Voor de betrekking van onderwijzer aan den school met den bijbel te Oosterend op Texel, waarvoor alleen onderwijzers met wachtgeld zich mochten aanmelden, zijn ruim 60 sollicitanten. PASTOORSWISSELING. Pastoor v. Haaster, te Oudeschild op Texel is benoemd tot pastoor te Ursem. Te Oudeschild is tot pastoor benoemd de ka pelaan Koster uit Haarlem. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan dr. te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotter dam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. ENKELE OPMERKINGEN IN DEN KUIKENTIJD. Eerst moet ik beginnen met een klacht ziekte kunnen wij ons niet begeven. Om zulke zaken uit te zoeken zou een dagtaak apart zyn. En bovendien de lezers van mijn artikelen zyn allen behoorlijk gewaar schuwd. Elk jaar schrijf ik in de pluimvee vakbladen en in verschillende bladen over de pullorumziekte en wijs er de menschen uitdrukkelijk op geen kuikens te koopen van bedrijven waar de fokdieren niet door een dierenarts op pullorum onderzocht zijn, Zoover ik weet wordt er voor de toekenning van den naam fokker of kuikenbroeder of vermeerderingsbedrijf niet de eisch gesteld van een deskundig onderzoek op pullorum, al denken vrijwel alle afnemers dezer be drijven dat zij door de erkenning der be drijven door de Pluimveecentrale voor pul lorum gevrijwaard zijn. Mijn eischen voor een gezond bedrijf gaan heel wat verder dan die van de Pluimveecentrale en ik kan niet meer dóen dan de koopers er op attent maken, dat ze het beste doen mijn eischen te steleln by aankoop van kuikens. Voor alle kwesties uit dezen handel voortvloeiend raad ik aan zich te wenden tot de Pluimvee centrale te Beekbergen. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. Nadruk verboden. ALKMAAR. GETROUWD: Jacob Spaans en Cornelia Saai. OVERLEDEN: Hubertus Andries Volkers 12 jaar. Willem Abraham Timmer, wedr. van Aaltje de Vries, 76 jaar. Maria Johanna Geer- truida Jacobs, gehuwd met Jan Silver, 58 jaar. EGMONDBINNEN (Mei). Geboren: Andreas Maria, z. van Pe trus Zentveld en Eduarda Liefting. Pan- cratius Jacobus Maria, z. van Jacobus Cas- tricus en Maria Groentjes. Hermina Jo hanna Maria, d. van Arie Admiraal en WU- helmina Schoorl. Getrouwd: Petrus Johannes van der Park te Castricum en Maria Gerarda Lief ting. Henricus Albertus Jeroen Roozen en Theodora Josephina Apeldoorn. Overleden: Jacobus Zentveld, 73 i, weduwnaar van Anna Kleverlaan. Marök Anthonetta Johanna van Tilbeurgh, 40 jaar. EGMOND AAN ZEE (Me!). Geboren: Cornelis, z. v. Klaas Blok en Johanna de Graaff. Gerardus Nicolaas, z. v. Johannes Mosch en Sophia Kleverlaan. Leendert, z. v. Albert Kok en Wilhelmina Zwart. Albert, z. v. Albert kok en Wilhel mina Zwart. Aldert, z. v. Albert Glas en Grietje Gravemaker. Jacobus Johannof Maria, z. v. Bernardus Gerardus Hilbers en Martina Francisca Kimman. Robert An» Ziek geworden. Maandagmorgen ontdekte de heer J. S. die ik al heel vaak geuit heb, doch die blijk- tonius, z. v. Engel Blok en Eva Alida Ekkef» baar nog steeds niet tot alle lezers is door- boom. gedrongen. Ik heb weer verschillende doode Ondertrouwd: Albert Blok en Mark en zieke kuikens aan mijn woonhuis ontvan- Billig uit Oudorp. Petrus Jozephus O1J5 ogen, die ik daar natuurlijk niet onderzoeken uit Egmondbinnen en Catharina Hopman. alhier"toen&hy zich met zijn vaartuig naar I kan. Dergelijke zendingen worden dan ook Adrianus Hopman en Johanna Verz?Jlb«ff huis begaf, dat de heer P. de G., die dien niet onderzocht. Brieven met vragen kan uit Castricum. Ruurd Hider en Aaltje morgen bezig was zijn land te bewerken men aan mijn woonhuis, Heemraadsingel 84, Krak. Rotterdam, zenden, doch doode dieren moe- Getrouwd: Leendert Stam en Aag ten zonder verdere vermelding geadresseerd worden aan de Rijksseruminrjchting te Rot terdam. Ze worden daar gratis onderzocht en men krijgt bericht thuis wat de ziekte is en wat er aan gedaan moet worden, mits aan de Oostzijde van het dorp, blijkbaar onwel was geworden, aangezien hij lang uit op den akker lag. De heer S, heeft spoedig hulp ontboden uit het dorp, waar na de heer de G. naar huis kon worden vervoerd. De geneesheer constateerde dat Graaff en Neel' Prins. IJsbrand de Glas. Overleden: dochter van Nicolaas Mooy en Cornelia de Graaff. Arie Taai, oud 87 jaar, wedn. v. Dirkje den Heier. Mijnheer de Redacteur. Gaarne een plaatsje in Uw veel gelezen blad. Ik zou iets willen zeggen over het stedenschoon van Alkmaar en voorname lijk over de mooie Vischmarkt. Als men over schoonheid praat, nu, mijnheer de redacteur, ik kan het geen schoonheid noemen, want in alle vier hoe ken wordt de Vischmarkt gebruikt als urinoir. Als men er in den zomer doorloopt dan neem je al gauw een zakdoek voorden neus en het is voor een vrouw niet aan te raden er by avond door te loopen. Wie het niet geloven wil moet maar eens informee- ren bij een der omwonenden. Breek het ding maar af en zet het achter in den Hout. daar staat het goed. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, C. HEINIS. Mijnheer de Redacteur. Waarom toch zóó'n rommel aan de Mient? Waarom toch duurt dat werk zoo lang? Waarom toch de omwonenden zóó gedupeerd? Waarom toch zóó weinig volk te werk gesteld? Tot in 't oneindige zou men zoo door kun nen gaan. Maar ik verzeker U als ik tot B. en W. of P. W. behoorde dan zou er spoed achter gezet worden, want ik zou me niet graag belachelijk laten maken en dulden dat zoo'n karweitje noodeloos zoo lang duurt. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, J. Z. DE BOER. (Wy kennen dezen inzender niet, maar na het lezen van het bovenstaande betreu ren ook wij het, dat een doortastend man als hy nog geen plaats in het college heeft gekregen. Red. Alkm. Crt.) HET VERDERFELIJKE VAN HET CADEAUSTELSEL. M. de Redacteur, Mag ik nog even wijzen op het verderfe lijke van cadeaustelsel? Wanneer men jaren, zijn cliënten bediend heeft, zien men ze, doordat een ander ca- deau's geeft, zoo maar verdwijnen. Waar blijft dan de waarde van vakken nis en koopmanschap en de service, die men steeds gaf? In de huishoudingen wordt er tegen woordig door de kinderen uitgemaakt waar gekocht moet worden, want daar ge ven ze dit en dat cadeau, ongeacht of de ouders eigenlijk meer voelden voor de waar, die ze by hun al jaren lang goed bedienden leverancier krijgen. Het kind wint het en weg is de klant van den kleinen winkelier, want deze kan bij zijn reclame-budget geen Verandering Politiebureau. Heden is aanbesteed het uitbreiden, ver anderen en inrichten van een perceel tot po litiebureau aan de Karei de Grootelaan, al hier, alsmede het bouwen van een arrestan- tenlokaal, bestaande uit twee cellen. Door de volgende aannemers werd inge schreven: P. R. Bijpost te Bergen voor 4515; Nic. Smit te Bergen voor 4140; A. Prins te Bergen voor 3960; Jac. Houten- bos te Bergen voor 4205; A. C. Klomp te Alkmaar voor 4400; D. Beeldman te Ber gen voor 3935; P. Verweel te Bergen voor 4567 en Jan Houtenbos te Bergen voor 3722 gulden. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver Jan Houtenbos voor de somma van 3722. Het Witte Kruis. Tot voorzitter van de afd. Zijpe-Callants- oog van het Witte Kruis vacature-J. de Moor) is benoemd de heer mr. D. Breebaart, tot nu toe vice-voorzitter. Tot vice-voorzit- ter is benoemd de heer G. D. Rehorst te Cal- lantsoog. Prijs behaald. Het jeugdcorps van „Eensgezindheid" behaalde Zondag op het concours te Zaan dam in de derde afdeeling den tweede prijs met 289 punten. Voor jeugd men mag de verwachting niet te hoog spannen een mooie prestatie. Rioleering en onbegaanbare wegen. De rioleering is in de afgeloopen week slecht opgeschoten. Men werkt nu op het drukke verkeespunt Heeren wegStations weg en alles is gebarricadeerd. Toch heeft men met groote moeite het verkeer van maakt. Het klinkt haast ongelooflijk maar geregeld worden er zendingen kuikens of kippen ingezonden zonder eenige aanwijzing van den afzender.Soms kan aan de post stempel met moeite de plaats van herkomst uitgezocht worden, doch verder komen we niet. Sommige inzenders teekenen wel hun naam, doch evenals vele geleerden schrij ven ze dien zoo onduidelijk dat het niet te lezen is. We zitten nu eenmaal niet aan de Rijksseruminrichting niet om raadseltjes op te lossen of om voor Sherloch Holmes te spe len. Het gevolg van al dergelijke onduide lijke aanwijzingen is dus dat de inzender ggeen bericht ontvangt en zich verbaasd af vraagt wat er toch aan de hand is of over een poos een booze brief schrijft dat hij geen bericht gehad heeft. Er komen thans per dag soms honderd kuikens en kippen bin nen en er is geen sprake van dat men bij onzekerheid over den herkomst moeite en tijd kan besteden om dat uit te zoeken En nu een klacht van een pluimveehou der en wel een klacht zooals er eigenlijk honderden op het oogenblik vernomen wor den. De brief luidt als volgt: „De broedeie ren waaruit mijn kuikens gebroed waren zijn afkomstig van(als we aan de Rijksse rum inrichting pullorum constateeren wordt er altijd gevraagd naar de herkomst der kui kens. Op die manier komen er heel wat pul- lorum-leverancies op pnze zwarte lijst). De kippen op dat vermeerderingsbedrijf zijn niet op pullorum onderzocht. Hoe is het nu mogelijk dat de eieren van 15 Febr. (de brief dateert van 20 April) van dezen zelfden eigenaar beste uitkomsten gaven en heele- maal geen sterfte, terwijl de eieren van 10 Maart bij beste uitkomst zoo'n geweldige sterfte aan pullorum gaven. Wat doet men met zoo'n Pluimvee-Centrale als zij geen zorg draagt voor gezonde toornen? Waar moet ik nu mijn schade vandaan halen, ter wijl ik dan nog geen jonge kippen heb om mijn pluimveestapel in getal te houden en tevens kerngezonde dieren te hebben Het vermeerderingsbedrijf wordt gesteund en wij hebben de ziekte gratis! Geachte heer, nu is het niet mijn bedoeling om een of an der persoon de schuld op de schouders te drukken, maar toch zou ik het zeer op prijs stellen dat hiertegen maatregelen getroffen werden. Want nu is het broedseizoen bin nenkort afgeloopen en ik heb nog niet één jong hennetje. Men kan wel beperken en wetten stellen en in het leven roepen, maar of het altijd in de praktijk uitkomst geeft, daarover wil ik liever zwijgen. Ik hoop dat dit schrijven praktisch onder de oogen ge nomen wordt". Ja geachte lezer wat zal ik u zeg gen! Onze taak is afgeloopen met het con stateeren der pullorum bij uw kuikens, in de talrijke kwesties die er tusschen kooper en verkooper ontstaan door deze ellendige Broek. Verkeersongevallen. de patiënt wel genoodzaakt zal zijn eenige men zich ten minste als afzender kenbaar Jacob Groen, oud 54 jaar, wedn. v. CorneKa weken het bed te houden. Paard aangereden Zondagmorgen werd aan de Tweewe gen een jong paard van den heer A. Borst, dat naar het land werd gebracht, door een auto aangereden, waardoor het een been brak en afgemaakt moest worden Prijs behaald. De muziekvereeniging „Ons Genoe gen'' die 14 dagen geleden een eersten prijs te Twisk wist te veroveren heeft Zondag te Zaandam weer een tweeden prijs be haald. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 3 Juni 1937. Op de heden gehouden veiling -werd betaald voor: Aard- appelen 14, Prei 1.80—3, Rabarber 1.805.10, per 100 K.G.; Aardbeien per 100 doos 10—20; Andijvie 2.50—4, Bloemkool 7—11.50 2e s3—5.50, Kropsla 0.502.30 en Komkommers 3.509, per 100 stuks; Asperges 10 26, Peterselie 2.20—3.20, Raapstelen 70—90 cent, Radijs 0.60f 2.20, Selderie 1.803.20 en Wortelen 68.50 per 100 bos; Peulen 22, Snyboonen 27f 98 en Tomaten f 14—18, per 100 pond; Pos telein 1024 cent per bakje en Spinazie 16—70 per 100 bak. NOORDSCHARWOUDE, 1 Juni 1937. (Noordermarktbond). 1050 K.G. Bieten 60 cent en 7800 K.G. Peen 50 ct., kleine 50 ct. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Juni 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 6100 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 10.90 11.90, Drielnigen 13.60—15.20, Kriel 13.80—15.30; 700 K.G. Tomaten: A 36.20, B 33.80—34.80, C 36.20 en Ct f 27; 9300 K.G. Rabarber 1.70—2.20, alles per 100 K.G. TEXEL, 31 Mei 1937. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 6 Paarden 200—320; 2 Koeien 160210; 9 Graskalveren 20-r 45; 13 Nuchtere kalveren 10—16; 36 Biggen 12f 16; 9 Schrammen f 16 25; 18 Schapen 20—33; 5496 Lamme ren f 13.75—17.75. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 31 Mei 1937. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 80000 stuks .kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 2.50—2.80, 62—64 2.70—2.90, 66—70 2.95—3.30 en 50—56 2.25—2.50. PURMEREND, 31 Mei 1937. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: Sch. muizen 3.75, Borgers 4402 cent en Kleine Schotsche muizen 3.25 per kist, 25 K.G.; Snyboonen: Stok 57 cent per K.G.; Peulen f 12—f 15 per kist, 50 K.G.J Doperwten 12.50 per kist, 15 K.G.; Aard beien 615 cent per doosje; Bloemkool 2 11.50 per 100 stuks; Spinazie 2680 ct en Postelein 26—70 cent per kist, 6 K.G.j Sla 0.60f 1.90 per 100 krop; Andijvie 9 68 cent per kist; Radijs 0.80f 1.80, Raapstelen 0.301 en Rabarber 2.40— 8.60 p. 100 krop; Wortelen 3.70f 11.40 en Prei 2,00—/ 3.70 per 100 bos,

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3