Waar het recht zijn loop heeft Sport %Micoües Staatsloterij Nieuws in 't kort. Atkmaarache Politierechter Langs de N.H.V.B.-velden. DE STRIJD OM DE FORD ARBEIDERS. Samenwerking van Martin en Lewis. Homer Martin, voorzitter van de United Automobile Workers, is voornemens van daag naar Washington te vliegen, om met John L. Lewis, leider van het comité voor industrieele organisatie, plannen te bespre ken voor de vakorganisatie der werklieden van de Fordfabrieken. DE RUSSISCHE POOL VLUCHTEN. Directe radioverbinding Moskou Noordpool. Gisteren is een rechtstreeksche radio verbinding tot stand gebracht tusschen het draadloozé station van Moskou en dat in het Noordpoolkamp. Gisteravond is een ge sprek van langen duur tusschen beide stations gevoerd. RUSSISCHE ZUIVERING. Plaatsvervangende volkscommissaris pleegt zelfmoord. Gamarnik, plaatsvervangend volkscom missaris van defensie en leider van de com missie voor de politieke opvoeding van het roode leger, heeft volgens een mededeeling van het centraal comité der communistische partij zelfmoord gepleegd. Elf Trotzklsten terechtgesteld. Te Chabarowsk in Siberië zyn gisteren elf Trotzkisten geëxecuteerd. Het in de laatste 14 dagen terechtgestelde aantal Trotzkisten is hiermede tot 66 gestegen. HET INKOMEN VOOR RAMSA1 MACDONALD. De onlangs overleden Schotsche zaken man, Alexander Grant, die een intiem vriend was van Ramsay Macdonald, heeft in zyn testament bepaald, dat den thans afgetre den minister een vast inkomen voor de rest van zyn leven zal worden verstrekt, waartoe hij een kapitaal van 40.000 pond sterling ter beschikking heeft gesteld. Verboden over kasteel Cande te vlie gen. - Volgens een heden gepubliceerde verordening is het verboden over het kasteel Cande te vliegen waar deze week het huwe lijk voltrokken wordt tuschen den hertog van Windsor en mevrouw Warfield. Droeve balans van Memorial Day in de V. S. - Door de enorme verkeersdrukte in verband met den gisteren gevierden Memorial Day, hebben tijdens het week einde ontelbare verkeersongelukken voor gedaan. Het aan'al dooden bedroeg gister middag reeds meer dan 200. IJzer, koper enz. ohne Ende. Natuurlyk ontbrak het ook ditmaal op de zitting van den politierechter weer niet aan zaakjes, waarby verschillende delinquenten zich, in verband met de stijgende pryzen van alle soorten metaal, schuldig hadden gemaakt aan diverse diefstallen van al dan niet oud metaal. Het eerst verschenen, of liever hadden moeten verschijnen, een tweetal arbeiders uit Wieringerwaard. Slechts een van het illustere tweetal had het gewaagd van aan gezicht tot aangezicht met den politierech ter te verschijnen en wel de arbeider Ger- rit B., die tezamen met een vriend, zekeren Pieter K., in de eerste plaats ten nadeele van het Hoogheemraadschap Noordhol lands-Noorderkwartier, nota bene van sluiswerken en dergelijke van den Slaper dijk aldaar, een hoeveelheid van ca. 120 K G. Ijzeren bouten hadden ontvreemd. In de tweede plaats hadden de beide jeugdige diefjes uit een schuit van den heer Blaau- boer te Wieringerwaard een hoeveelheid lood meegenomen en dergelijk materiaal hadden zij ten slotte, benevens eenig koper, ontvreemd uit een schuit toebehoorende aan den timmerman H. Uiterdijk te Wieringer waard. En de opbrengst van al deze metalen was dan bedoeld geweest om de „heertjes" in de gelegenheid te stellen een beetje te bil jarten. De officier was nogal clement en vroeg tegen Gerrit B. 10 of 10 dagen en tegen zijn vriend 1 25 of 15 dagen. Conform wer den zij veroordeeld. Het volgende geval was wel eenigszins anders, doch kwam tenslotte toch neer op een soort van ijzerdiefstal, zoo liet het zich tenminste in den beginne aanzien. De uit voerder H. Vink uit Rotterdam had in de duinen te Huisduinen voor de genie werk uitgevoerd en er was daar een hoeveelheid Ijzeren binten, tanks en betonijzer blijven liggen. Het betonijzer was overgenomen door den smid H. J. Wilms uit Den Helder, ter wijl 't resteerende deel was gekocht door den koopman Manus de J. Toen Wilms op zeke ren dag zyn voorraadje betonijzer wilde komen halen, ontdekte hjj, dat er minstens 1000 K.G. aan ontbraken. De aap kwam spoedig uit den mouw, want het bleek, dat Manus zoo maar bij vergissing een par tijtje van het betonijzer ook had meegeno men. Het eigenaardige van het geval was nu, dat Manus aan den heer Vink een soort van factuurtje had overgelegd, waarop be halve de posten „Ijzeren binten" en „tanks" ook nog een post „oud" voorkwam. Manus gaf dan ook toe betonijzer te hebben mee genomen, doch beriep er zich op, dat hij dit gekocht had, omdat hij het op het afreke- ningetje had vermeld en de heer Vink hier tegen geen bezwaren had gemaakt. Het bleek tenslotte niet uit te maken, of hier nu sl dan niet uiteindelijk sprake was, zoodat de officier uiteindelijk vrijspraak wegens ge brek aan bewijs vorderde, conform welken eisch de J. werd veroordeeld. Tenslotte had de arbeider Gerardus J. uit Heiloo van het werk waar hij, in dienst van den uitvoerder W. C. v. Garstel, werkzaam was, een aantal rolletjes koperdraad „mee genomen". J. bekende wel dit gedaan te heb ben, doch hy beweerde, dat het anders toch maar onder den grond raakte en het was dus zonde om het te laten liggen. Het feit, dat de uitvoerder de stukken draad evenwel weer moest gebruiken, terwijl een der om wonenden verdachte op geheimzinnige wijze met het draad had zien sjouwen, maakte wel, dat de zaak in een eigenaardig daglicht kwam te staan. Hoewel de officier 8 of 4 dagen requireerde, was de politierechter alweer clement en veroordeelde verdachte tot i 2 of 1 dag. Een N.V .die uiteenviel. De Urker visschers Luut K, en G. Post hadden tezamen een soort van N.V.-tje ge- vorm, waarbij zij voor gezamenlijke rekening vischten en voor gezamenlijke re kening netten repareerden, aankochten enz. Een heelen tijd was alles pays en vree ge weest in de N.V., doch in het begin van 1937 was er een kink in den kabel gekomen. Oo Kornwerderzand waren de moeilijkheden begonnen. Post had een slokje teveel gehad en wilde, kostte wat het kostte, naar Makkum. Waarom, dat deed het er niet toe, trouwens dronken menschen willen wel meer vreem de dingen. K. wilde niet, want hij vond het noodig om direct huistoe te gaan en zelfs de bedreiging van Post, dat hy zich uit de N.V. terug zou trekken, had hem niet van zijn stuk kunnen brengen. Natuurlijk was de bom gebarsten. Voor Luut was dit een onaangename af faire, want op een dergelijk plotseling ver breken van de zskelijke betrekkingen met zijn compagnon had hy allerminst ge rekend, hij wilde op Maandag de schei ding tysschen de vrienden had op Zaterdag plaats weer gaan visschen. Het eenige net (een zoogenaamde vlerkenkuil), dat nog heel was, was in het bezit van Post. Om niet tot stilzitten gedwongen te zijn, had hy toen zijn knecht opdrrcht gegeven dit net te gaan halen, en later was hy er mee gaan visschen. Hij zou het dan een dag later weer terug hebben willen geven, omdat hy dan weer een gerepareerd net van zichzelf in gebruik zou kunnen nemen. Doch zoover was het niet gekomen, want voordien had Post reeds bij de politie aangifte van het ont vreemden van zijn net gedaan. Uit het relaas van de beide ex-com pagnons bleek wel dat verdachte niet de bedoeling had gehad het net te behouden, zoodat dè officier van justitie vryspraak vroeg, conform welken eisch de politierech ter vonnis wees. Waar bemoeide hij zich mee. Er waren moeilijkheden geweest op de boerderij van den landbouwer C. Beemster te Spanbroek. Hoe de vork precies in den steel zat, was moeilijk na te gaan, doch zoo veel bleek wel, dat een arbeider bjj Beem- ster om geld was gekomen en onverrichter- zake naar huis terug had kunnen keeren. Beemster was n.1. van meening, dat dit geld door een ander behoorde te. worden uitbs taald. Dit was evenwel voor den arbeider J. P. T., die bjj den heer Beemster in dienst was, aanleiding geweest zich met het geval te bemoeien en hij had zich dermate onheb belijk gedragen, dat hij meteen zjjn biezen had kunnen pakken. Dat was natuurlijk olie op het vuur geweest, want met allerlei scheldwoorden als „leelijke stinkboer" en „gemeenste der gemeenteraadsleden" (de heer Beemser is n.1. gemeenteraadslid) had hjj aan zjjn misnoegen uiting gegeven. Behalve zijn baantje kost het T. nu ook nog 5 of 2 dagen. HET ONTSLAG VAN DEN HOOFD INSPECTEUR VAN POLITIE TE SCHIEDAM. Behandeling van de zaak voor het ambtenarengerecht te Rotterdam. Voor het ambtenarengerecht te Rotterdam is gister de behandeling begonnen van de zaak van den heer E. N. H. D. tegen den bur gemeester van Schiedam, den heer mr. dr. F. L. D. van Haaren. De heer D. is wegens ongeschiktheid voor den dienst ontslagen uit zijn functie van hoofdinspecteur bij de Schiedamache politie en was van dit ont slag in beroep gekomen. De afgelegde verklaringen voor den heer D. waren zeer gunstig. Alle getuigen ver klaarden, dat hjj als een flink en keurig op tredend politieman door hen gewaardeerd werd. Tijdens het verhoor van den heer D. kwa men de verschillende klachten, welke de commissaris in zjjn rapport als getuige des kundige had genoemd, tér sprake. De heer D. verklaarde, dat hij veel typewerk deed en dat de commissaris wel eens veranderingen in zijn brieven aanbracht, doch dit betrof alleen een verandering in de redactie van den brief. D. gaf toe, dat hij een radiotoe stel en een revolver verkocht heeft en daar aan een luttel bedrag verdiend heeft. De voorzitter vond dat dit verkeerd is ge weest. Nadat de heer D. nog beweerd had, dat er onjuistheden in het rapport van den com missaris, den heer Clasie, staan, werd deze voorgeroepen. Hjj verklaarde, dat er, toen hij in 1935 in Schiedam kwam, verschillende dingen in het politiecorps niet in orde wa ren. Hij is dadelijk begonnen dat te veran deren. Later is er een politie-agent bij hem gekomen en deelde hem mede, dat de hoofd inspecteur gezegd had om, als het kon, re volvers met een winstje te verkoopen. Getui ge kon niet schatten wat de heer D. aan deze transacties verdiend heeft, waarop de voor zitter opmerkte, toch te moeten weten of dit van zoodanigen omvang is geweest, dat het ontslag daardoor gewettigd werd. Het verhoor liep dan verder over een buks, waarby de rechercheur Hoek als ge tuige gehoord Werd. Het kwam hierop neer, dat deze buks naar de kamer van den hoofd inspecteur is gebracht en later werd ver kocht voor zestig gulden. De heer D. zei de buks niet te kennen. HINDERWET. Bjj besluit van 31 Mei 1937 is aan J. G. Wiese Jr., alhier, vergunning verleend tot oprichting van een moffelinrichting met plaatsing daarin van een moffel-gasoven, in het perceel St. Annastraat nr. 6, alhier. Alkmaar, 1 Juni 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bylagen van de firma Bruin en Zn., alhier, om ver gunning tot het oprichten van een werk plaats voor machinale houtbewerking, met plaatsing daarin van 4 electro-motoren, t.w. twee van 4 P.K., één van 3 P.K. en één van 1 P.K., voor de aandrijving van diverse ma chines, in het perceel Geestersingel nr. 55. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize, mondeling op DINSDAG, 15 Juni a.s. voormiddags te ELF uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die be zwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 1 Juni 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het gemeentelijk bu reau voor sociale zaken deelt aan belang hebbenden mede, dat gedurende het tjjkvak van Woensdag 2 tot en met Dinsdag 8 Juni 1937 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen: bruine kleur. Gehaktbonnen: paars met roode streep. Bak- en braadvetbonnen: rose kleur. Alkmaar, 1 Juni 1937. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. Inspecteur Blomsma legde vervolgens ver klaringen af, o.a. over een onheusche beje gening van een vrouw, zeven jaar geleden, door den hoofdinspecteur, die toen onder in vloed van sterken drank zou hebben ver keerd. De verdediger, mr. van Velzen, wethouder van Schiedam, legde dan verklaringen over, waaruit iets anders bleek. Hij drong er op aan, dat de betrokken dame als getuige zal worden gehoord. De burgemeester deelde echter mede, een brief van de dame in kwestie te hebben ontvangen met het verzoek, haar niet op te roepen, daar haar man in betrekking is bij een gemeentebdrijf, waarvan mr. van Vel zen wethouder is. De verdediger van den heer D. sprak een uitvoerig pleidooi uit Hij wees er op, dat het ontslag niet rechtmatig is geweest, er zijn 120 processen-verbaal opgemaakt, maar geen van alle behandelen deze een ernstig of belangrijk feit. De psychologische kant van de zaak is de verandering van régime bjj de politie, de hoofdinspecteur en de nieuwe commissaris bleken niet met elkaar overweg te kunnen. Ingeval D. gehandhaafd wordt zou hij niet by de politie terugkeeren, maar men mag dezen man, op wien geen enkelen smet rust, op zjjn 50ste jaar niet naar den steun zen den. De buremeester van Schiedam hield ver- volens een pleidooi, waarin hij betoogde, dat verschillende dingen aan het licht zijn ge komen, welke aangeven dat D. niet voor zijn functie geschikt is. D. kan niet gehandhaafd worden. De man is niet op een moment gestruikeld, maar zijn geheele geest werkte in het corps, dat bij de komst van den nieuwen commissaris is ge reorganiseerd, als een vergif. De oude men taliteit van het corps, die fout was, trachtte hij te bestendigen. De uitspraak zal Maandag 21 Juni ge schieden. DE Z.G. PLAN-VLAG. De Hooge Raad heeft gisteren een cas satieberoep behandeld van iemand, die we gens het meedragen in een optocht op 1 Mei van een z.g. Plan-vlag, door de rechtbank te Amsterdam was veroordeeld tot een geldboete van 1 subs. 1 dag hech tenis. Mr. Mendels, die het ingediende cassa tiemiddel toelichtte, gaf als zijn meening te kennen, dat de beslissing van de rechtbank ten deze niet kan worden getolereerd, aangezien de Plan-vlag niet is een opzich tig teeken, dat uitdrukking geeft aan een bepaald staatkundig streven. De rechtbank heeft een veroordeeling gegeven niet voor de kleur van de vlag (deze was wit), noch voor de daarop voor komende afbeelding van een rookende fa brieksschoorsteen, maar omdat er op voor kwamen de woorden „Plan van de Arbeid". Pleiter ontkende echter, dat deze woorden symboliseeren het politieke streven van de S. D. A. P. en dus een overtreding zouden vormen in den zin van de wet. De woorden zijn slechts een opschrift, 'n samenvatting van een programpunt, even als zy worden gebruikt als titel van een boek, en zijn dus geenszins een uitdrukking van een bepaald staatkundig streven, zoo dat hier geen veroordeeling had kunnen volgen. De procureur-géneraal zal 7 dezer con clusie nemen. BRANDSTICHTING. Verhooging van de straf tot drie jaar geëischt. Gisteren heeft het gerechtshof te Den Haag behandeld de zaak tegen den Rotter- damschen koopman P. V., die door de rechtbank te Rotterdam wegens het op zettelijk uitlokken van brandstichting in zijn winkel aan de Vlletlaan aldaar ver oordeeld was tot een gevangenisstraf van twee jaar. Op 8 Maart werd deze zaak in hooger beroep voor het gerechtshof behandeld en de procureur-generaal had de schuld van verdachte aangenomen, en een gevange nisstraf van drie jaar geëischt, zijn requi sitoir voornamelijk daarop baseerende, dat verdachte den nog onbekenden brand stichter een sleutel zou hebben gegeven om in het perceel binnen te komen. Het gerechtshof wees 14 dagen later interlocutoir arrest, waarbij de zaak voor den rechtercommissaris werd terugge wezen voor nader onderzoek, en wel in de eerste plaats om na te gaan, hoe ie brand stichter in het perceel kon zijn binnenge komen. Na nieuwe behandeling van de zaak eischt de procureur-generaal verhooging van de straf tot drie jaar. De verdediger nam wel aan, dat de brand is gesticht en dat de koopman daar toe den sleutel zou hebben gegeven, maar het bewijs daarvoor achtte hy niet ge leverd, zoodat hij vrijspraak vroeg voor verdachte. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Het A'damsche gerechtshof veroordeelde den bouwondernemer W. uit Velsen wegens valschheid in geschrifte tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van 7 maanden voorarrest. Het O.M. had een jaar waarvan 4 maanden voorwaardelijk en onder aftrek van de voorloopige hechtenis gevorderd. De dagvaarding tegen den medeverdachte den makelaar A. G. van D. uit Heemskerk werd nietig verklaard, zoodat op deze dag. vaarding geen veroordeeling mogelijk was. Het O.M. had een jaar, waarvan zes maan den voorwaardelijk geëischt. De rechtbank te Haarlem had den bouwer tot anderhalf jaar veroordeeld en den make laar op juridische gronden vrijgesproken. Paarden. KORTEBAANDRAVERIJEN TE HEERHUGOWAARD. Zondag werden te Heerhugowaard kor- tebaandraverijen gehouden. Van de 13 in geschreven paarden waren er 10 opge komen. De uitslag was: 1. Don Juan (eig. en ber. K. Stam), Spanbroek; 2. Tamboer (eig. en ber. W. Zwagerman), Hensbroek, 3. Occasion (eig. en ber. G. Ursem), Opmeer. Wielrennen. A.S.V. VICTRIX. Onder zeer veel belangstelling van ren ners en publiek liet deze vereeniging Zon dag een sprint rijden ovr 500 meter. Wij kregen hie rzeer mooie en spannende rit ten te zien. De jury had het niet makke lijk, want de ritten werden met zeer klein verschil gewonnen. De uitslag luidt als volgt: A-klasse: 1 en 2 T. v. Essen en P. Zandvoort gelijk aantal punten; 3. W. Harms; 4. Jan Zandvoort; 5 en 6 W. de Zeeuw en W. Visser; 7 en 8 Jb. Kager en J. de Koning. B-klasse: 1. K. Kusch; 2. J. Ottenbros; 3. C. Klaver; 4. H. Stroomberg. C-klasse: 1. W. Slot; 2. Jb. Stroet; 3. Stuffers; 4. R. Hiemstra; 5. J. Nierop; 6. de Koning. Kolven. NOORDHOLLANDSCHE KOLFBOND. Zondag en Maandag heeft de Noordhol- landsche Kolfbond te Zuidscharwoude een goedgeslaagden wedstrijd gehouden. Ruim 90 kolvers hebben aan deze wedstrijden deelgenomen. De uitslag van den wedstrijd luidde als volgt: Superieurklasse: 1. P. Molenaar, Op Maat, Zuidscharwoude, met 148 p.; 2. J. Goet, Recht door, Alkmaar, met 147 p. Eerste klasse. 1. G. Hop, Vriendenkring, Noordscharwoude, 146 p.; 2. J. J. Reijne, Op Maat, Zuidscharwoude, met 144 p.; 3. Jac. Leguit (sajet). Togido, Krommenie met 141 punten. Tweede klasse: 1. P. de Wit, Ons Genoe gen, te Wormer met 134 punten, na loting met J. G. van Tongeren (sajet), Togido, Krommenie; 3. C. Berkhout, Op Maat, Zuid scharwoude, 129 p. Serieprijzen: Eerste en tweede serie, gummi: Th. Rijper Jr., Gez. Samenzijn, Zuidscharwoude met 100 punten. Eerste en twëede serie, sajet: Joh. Dil, Mik Wis, Koog aan de Zaan, 99 pnt. Eerste serie gummi: G. Deutekom, Vrien denkring, Noordscharwoude, 51 punten. Eerste serie sajet: J. Schenk, Barsinger- horn, te Barsihgerhorn, 46 pnt. Tweede serie gummi: J. Brander, Onderl. Genoegen, Hoogkarspel, 54 punten, na over- kolven met zijn clubgenoot K. de Vries. Tweede serie sajet: E. Ero, Mik Wis, Koog aan de Zaan, 57 punten. Voetbal. Wieringerwaard I behoudt een voorsprong. O.F.C. I ongenaak baar! Goed werk van Oudorp I. C.S.V. III in de vierde klasse kampioen. In de kampioenscompetitie is het tus schen Z.F.C. IV en het leidende Wieringer waard I een hardnekkige strijd gewojrden, daar beide ploegen elkander geen duimbreed toegaven, zoodat het einde met een punten- deeling (11) kwam. De spanning had aan den kop wat kunr.en toenemen, als O.S.V. IV in Hoorn niet de fout had begaan van Hollandia III juist met de cijfers 32 te gaan verliezen. De stand is thans: W.waard I 3 2 10 Z.F.C. IV 2 110 O.S.V. IV 3 10 2 Hollandia III 4 10 3 15—3 5 6—2 3 8—12 2 5—17 2 (Niet officieel) 5de klasse, 10de lijst Trekking van Dinsdag 1 Juni 1937 Hooge Prijzen 1000.— 5490 10393 13450 16425 400.— 526 2265 3415 3606 4161 6268 9818 16597 200.— 1191 3881 5461 14378 100.— 582 1344 6574 7177 14164 17738 18006 18229 19035 19474 20397 Prijzen van 70.— 18 71 74 161 483 552 585 640 690 845 1251 1389 1419 1667 1717 1746 1888 1904 2065 2084 2141 2142 2223 2284 2438 2505 2514 2516 2537 2715 2751 2840 2886 3005 3038 3163 3252 3258 3270 3325 3492 3518 3528 3545 3552 3702 3808 3861 3958 4105 4211 4477 4600 4647 4702 4817 4830 4886 5034 5147 5164 5210 5234 5516 5648 5787 5854 5887 5919 6074 6150 6193 6280 6480 6698 6894 7105 7330 7410 7514 7556 7635 7713 7835 7914 7944 8004 8085 8306 8353 8435 8600 8617 8621 8741 8816 8837 8899 8915 8950 9013 9031 9194 9228 9230 9561 9682 9738 9777 9832 10026 10043 10053 10079 10148 10195 10258 10455 10461 10488 10576 10634 10692 10783 10928 11031 11217 11317 11525 11552 11560 11606 11618 11767 11890 11914 12108 12121 12130 12132 12169 12207 12657 12750 12787 12794 12798 12824 12830 12949 12957 13094 13145 13267 13312 13357 13647 13727 13997 14043 14045 14086 14099 14103 14271 14414 14435 14459 14526 14552 14583 14672 14782 14844 14902 14962 15021 15180 15329 15369 15380 15410 15414 15600 15613 15670 15724 15763 15774 15812 15828 15942 15959 15962 15989 16069 16086 16197 16377 16442 16485 16495 16506 16527 16740 16785 16822 16954 16983 17239 17393 17558 17628 17705 17753 17773 17860 17906 17990 18111 18118 18127 18300 18351 18363 18516 18661 18725 18877 18880 18905 18914 19181 19717 19776 19787 19828 19870 19898 19909 20046 20299 20393 20412 20630 20661 20726 20801 20623 20863 20929 Nieten 16 30 34 62 85 104 111 113 130 144 210 225 239 327 351 381 434 514 539 551 554 581 643 651 665 668 696 747 787 819 885 925 1004 1011 1059 1068 1122 1136 1146 1149 1198 1232 1254 1265 1278 1320 1375 1415 1427 1433 1514 1526 1542 1582 1599 1618 1619 1648 1656 1749 1779 1781 1809 1828 1832 1871 1877 1886 1950 1969 2046 2117 2134 2148 2183 2323 2328 2408 2431 2485 2493 2497 2507 2S28 2878 2879 2921 2962 2965 2979 3019 3050 3059 3130 3148 3166 3185 3218 3236 3247 3303 3304 3357 3364 3380 3398 3408 3421 3448 3496 3547 3584 3572 3594 3609 3643 3653 3682 3696 3699 3712 3764 3830 3835 3842 3843 3895 3915 3942 3993 4013 4019 4023 4047 4103 4128 4144 4157 4180 4203 4208 4219 4262 4268 4309 4334 4360 4369 4374 4394 4434 4445 4459 4465 4514 4574 4577 4583 4601 4618 4651 4679 4685 4740 4768 4774 4842 4865 4928 4986 5001 5019 5059 5080 5087 5142 5212 5221 5259 5303 5311 5347 5398 5401 5423 5459 5464 5562 5571 5586 5637 5673 5678 5778 5802 5899 5928 5943 5978 5981 5983 6010 6016 6058 612; 6141 6207 6247 6274 6287 6329 6430 6467 6497 6505 6535 6551 6553 6573 6593 6628 6655 6679 6692 6745 6778 6795 6800 6814 6823 6835 6864 6906 6907 6917 6920 6948 7053 7103 7206 7219 7253 7261 7389 7411 7450 7453 7496 7518 7574 7576 7577 7582 7583 7686 7701 7744 7748 7763 7776 7794 7824 7882 7887 7895 7965 7974 8033 8067 8115 8119 8201 8207 8217 8231 8233 823§ 8259 8419 8487 8505 8544 8573 8594 8630 8641 8645 8657 8718 8982 9018 9029 9113 9129 9162 9188 9189 9208 9210 9211 9231 9232 9249 9250 9265 9290 9317 9340 9345 9401 9489 9514 9535 9562 9588 9619 9634 9651 9700 9755 9778 9795 9813 9875 9908 9964 10024 10031 10058 10169 10199 10240 10289 10373 10378 10389 10496 10522 10540 10550 10589 10593 10611 10644 10809 10857 10859 10863 10865 10886 11015 11036 11058 11062 11090 11104 11107 11121 11122 11150 11215 11316 11323 11341 11369 11374 11414 11467 11517 11534 11568 11579 11609 11631 11723 11729 11797 11814 11920 12004 12008 12012 12020 12040 12102 12124 12176 12211 12239 12289 12345 12354 12372 12390 12395 12419 12425 12436 12463 12470 12553 12592 12696 12699 12717 12722 12731 12807 12900 12904 12907 13023 13024 13039 13040 13083 13090 13205 13219 13226 13303 13307 13347 13404 13405 13422 13459 13467 13482 13486 13488 13500 13586 13594 13625 13829 13639 13671 13759 13767 13817 13861 13886 13953 14003 14008 14010 14027 14031 14102 14116 14119 14124 14126 14235 14267 14308 14333 14360 14379 14438 14442 14497 14503 14515 14549 14568 14579 14584 14620 14650 14658 14665 14691 14696 14710 14763 14769 14770 14816 14831 14833 14846 14861 14879 14884 14904 14967 14995 15062 15063 15068 15164 15176 15191 15243 15257 15263 15338 15376 15395 15429 15431 15485 15490 15493 15523 15529 15601 15608 15638 15645 15655 15760 15771 15866 15886 15887 15896 15910 15920 15923 15935 15938 15947 15950 15958 15985 16014 16015 16024 16033 16116 16129 16233 16240 16282 16299 16368 16382 16431 16456 16501 16532 16538 16574 16610 18615 16620 16626 16630 16645 16658 16686 16704 16710 16770 16778 16799 16803 16849 16894 16945 17000 17033 17037 17042 17079 17089 17105 17137 17141 17145 17175 17248 17271 17277 17313 17318 17396 17417 17453 17525 17648 17674 17698 17706 17748 17787 17798 17817 17908 17923 17940 17957 18067 18070 18172 18174 18186 18237 18254 18266 18278 18375 18383 18384 18422 18473 18477 18520 18585 18691 18702 18760 18785 18774 18810 18824 18882 18915 18948 18950 19000 19034 19044 19066 19071 19075 19239 19295 19331 19340 19351 19362 19444 19452 19529 19561 19622 19626 19634 19652 19668 19691 19704 19722 19760 19771 19814 19880 19927 19953 19958 19986 19997 20007 20048 20068 20080 20101 20134 20143 20181 20190 20191 20207 20227 20236 20345 20424 20465 20489 20492 20520 20522 20544 20545 20580 20582 20637 20682 20689 20697 20704 20735 20736 20747 20771 20776 20782 20819 20866 20914 20918 20943 20948 Verbeteringen 5de klasse, 9de lijst: 1311 70.— m. z. 2311 70.—; 1372 70— m. t. 2372 70.—; 2301 m. z. 3301; 6898 m. z. 6898 70.—; 8383 m. z. 6383. In de promotie-degradatie competitie van de tweede-eerste klasse schijnt O.F.C. I ongenaakbaar te zijn. Moest vorige week Vrone I op eigen veld in de Oostzaners haar meerdere erkennen, thans had Z.V.V. IV niet veel pleizier van zijn be zoek aan de Oostzaners, daar de blauw zwarte Zaandammers maar liefst met 71 ten onder gingen. Laat dit een vingerwijzing voor de Vro- nianen zijn, om er voor zorg te dragen in deze kleine competitie als nummer twee te eindigen en alzoo hun positie in de eerste klasse te doen handhaven. De stand is nu: 2 2 0 0 12—3 4 10 0 1 2—5 0 10 0 1 1—7 0 In de andere afdeeling van de promotie-degrr.datie-competitie van de tweede-eerste klasse, ontmoetten in Edam de beide tweede klasse-kampioenen E.V.C. IIOudorp I elkander. De Oudorpers hiel den zich g7?d door in dezen lastigen uit- O.F.C. I Vrone I Z.V.V. IV

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7