{Luchtoaaet £atuU em Jidu&outa Stad eti Omgeving c.s.v. ra ROEKEN. Geadverteerde merkartikelen bieden de grootste waarborg. In Engeland heeft men de proef op de som willen nemen. Men onderzocht 4 verzegelde batte rijen: twee regelmatig geadverteerde merken en twee goedkoopere waar voor niet werd geadverteerd. Het onderzoek wees uit, dat de levensduur der geadverteerde batte rijen langer was, de ontwikkelde energie veel hooger en constanter. Geen wonden Geadverteerde merkartikelen hebben een naam te verliezen! «SS-aat wSSenHofst°rït 76°ei^nlnnbank wedstrijd gelyk 33 te spelen, zoodat een kostfcaar punt binnen kwam. In de vierde klasse F is ook eindelijk de beslissing gevallen. Liet het groen-witte Alkmaar IV zich de vorige Week bij D.T.S. III juist met 32 kloppen, C.S.V. III wist de kans in een bezoek aan AJkmaarsche Boys V beter te benutten. Aanvankelijk liet het zich aanzien, dat de <5astricummers een volledige zege zouden behalen en zich dus kampioen konden noe men, want de geblokten namen de leiding en ondanks de veldmeerderheid van de be zoekers, kwam de rust met de gelijken stand (<2—2). Dadelijk na rust konden de bezoekers ech ter een voorsprong nemen en dezen zelfs vergrooten. Tenslotte behaalden ze een 52- overwinning en hierbij tevens het afdee- lings-kampioenschap. Ook deze kampioenen onze welgemeende felicitatie! In de ontmoeting M.E.V.O. IIID.T.S. III wisten de Oudkarspelieren met 73 te win nen, zoodat de eindstand thans is: Alkmaar IV Oudorp II D.T.S. III Al km. Boys V Akersloot II M.E.V.O. III 12 12 12 12 12 12 12 2 2 2 4 7 9 12 50—23 66—22 40—20 47—39 39—33 19—55 15—85 19 18 17 15 10 5 0 jaren door de geïnteresseerden naar voren zijn gebracht, ingericht. De lijn Groningen Amsterdam is gekoppeld aan de lijn AmsterdamVlissingen (Knocke/Zoute), zoodat reizigers tusschen Groningen en Zeeland niet meer te Amsterdam behoeven over te stappen en nimmer op aansluiting behoeven te wachten. De lijn Twenthe Amsterdam v.v. geeft op Schiphol ook onmiddellijk aansluiting op de lijn naar Zeeland. Door bovengenoemde verbete ringen is Rotterdam in een veel gunstiger positie gekomen daar het in de morgen zoowel als in de middagdiensten naar en van Groningen en Twenthe is opgenomen Ook de internationale aansluitingen zijn terdege verzorgd. Niet minder dan ruim 70 buitenlandsche luchtvaartstations zijn zoowel van Groningen als van Twenthe via Amsterdam in één dag bereikbaar. De diensten op Zeeland, Groningen en Twenthe worden met vliegtuigen van het type Douglas D.C. 2 onderhouden en de lijn AmsterdamEindhoven, welke reeds op 24 Mei is aangevangen en gunstige re sultaten oplevert, wordt uitgevoerd met een gemoderniseerd vliegtuig van het type Fokker F 8. Z. F. C. IIIALCM. VICTRIX II 1—2. Tegen alle verwachtingen zijn de Alc- maria-reserves er Zondag j.1. in geslaagd, Z. F. C. III te verslaan en het moet direct gezegd: niet onverdiend. Het weer was voor voetbal absoluut on geschikt, terwijl de hooge grasmat nu en dan het spel nadeelig beïnvloedde. Het elftal van Alcmaria, waarin eenige wijzigingen waren aangebracht, was als volgt samengesteld: Keuris Stadegaard Burger A, v. Wieringen Scharlewie Helderman Pietersen v. d. Pol Th. Bos Homan Kaptein Over het algemeen heeft deze opstelling wel voldaan, hoewel de productiviteit der voorhoede nog veel te wenschen overliet. Over het verloop van den wedstrijd het volgende: Reeds aanstonds werden de zaken bij A energiek aangepakt en kon van een kleine veldmeerderheid worden gesproken. Er werd goed gecombineerd, terwijl de enkele aanvallen van Z. F. C. door flink in grijpen steeds werden onderbroken. Wanneer er ongeveer 25 minuten gespeeld zijn, geeft v. d. Pol een keurigen voorzet, welke door Kaptein op fraaie wijze werd benut. Dit doelpunt werd echter wegens buitenspel niet toegekend. Het blijkt echter uitstel van executie, want eenige minuten later volgt op dezelfde wijze het eerste doelpunt, wederom van den voet van Kaptein. Hiema kwam Z. F. C. krachtig opzetten en zagen we eenige schoten juist naast gaan, terwijl een kei hard schot tegen de lat belandde. Toch kwam de gelijkmaker nog onver wacht, toen Burger even weifelde en de rechtsbuiten daardoor even vrij spel kreeg. Zijn schot was onhoudbaar. De strijd bleef daarna meer verdeeld. De rust kwam dan ook met gelijken stand. Ook na de rust bleef het Alcmaria-over- wicht regelmatig voortduren, doch de Z.F.C.- uitvallen bleken niet van gevaar ontbloot, doch de Alemaria-achterhoede was er ook nu goed in en ontnam de Z.F.C.-voorhoede eenige goede kansen. Tien minuten na rust kreeg Alcmaria een fraaie kans om weder de leiding te nemen toen een pass door Th. Bos werd meegeno men. Achtereenvolgens werden een back en zelfs de keeper gepasseerd, doch op onbegrij pelijke wijze ontkwam het Z.F.C.-doel aan een doorboring, doordat de bal nog juist van de doellijn werd weggewerkt. Even daarna ontkwam het Z.F.C.-doel op bijna dezelfde wijze wederom aan een doorboring. Het zat Alcmaria in deze periode niet mee. Plotse ling denken wij Z.F.C. de leiding te zien ne men, doch Keuris redt door uitloopen, ter wijl even daarna Stadegaard den Z.F.C.-mid- voor een fraaie kans ontnam. Intusschen verstreek langzaam maar zeker de tijd en het ging er naar uitzien, dat Z.F.C., dat aan een gelijk spel genoeg had, dus zou promo- veeren. Als echter twee minuten voor tijd Helderman een bal ingooit, vlagt de neu trale grensrechter voor een overtreding. De scheidsrechter maakt echter het gebaar: doorspelen. De achterhoede van Z.F.C. wei felt even en de stand is 12. Heftig protest van K.F.C.-zijde doch de scheidsrechter handhaaft vanzelfsprekend zijn beslissing en als even daarna het eindsignaal klinkt heeft Alcmaria II met 12 gewonnen, waar door de laatste kans om nog aan de degra datie te ontkomen, werd benut. Wanneer Helder II thans zou winnen van Z.F.C. III zouden alle drie clubs weer gelijk staan en zou een extra halve competitie moeten worden ingelascht. Bij gelijk spel promoveert Z.F.C. Mocht het eerste het geval zijn, dan ver trouwen wij ten volle op de Alcmaria-reser- ves, die zich dan deze kans zeker niet meer zullen laten ontnemen. De wedstrijd Helder II—Z.F.C. III is dus van bijzonder belang. Nog valt te vermelden, dat Z.F.C. III heeft geprotesteerd tegen het toekennen van het laatste doelpunt. TWAALF BALLONS NEMEN DEEL AAN DEN GORDON-BENNETT-WEDSTRIJD. De Belgische aeroclub heeft medege deeld, dat twaalf luchtballons zijn inge schreven voor den gordon-bennett-wedstrijd van dit jaar. Hiervan zijn twee Franschen, drie Duit- schers, drie Belgen, drie Polen en een Zwitser. BRITSCH VLIEGTUIG VERBRAND. Eén van de grootste toestellen van de Imperial Airways, de „Hengist", is geheel door brand vernield, terwijl het vliegtuig in de loods stond. De passagiers hadden het toestel reeds verlaten en ook de mai' er uit verwijderd. De oorzaak brand is niet bekend. van ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gister: Edelvalk, uitr., te Jodhpoer; Djalak, thuisr., te Jodhpoer. HERVATTING BINNENLANDSCH LUCHTVERKEER. Heden is het binnenlandsch luchtver keer behoudens de badseizoendiensten Vlissingen-Knocke/Zoute en Amsterdam- Texel hervat. De K.L.M. voert dit jaar op alle trajecten dubbeldaagsche diensten uit met dien verstande, dat in het badsei zoen op de Zeeland-lijn een derde dienst zal worden ingelascht. De dienstregelingen zijn geheel op de wenschen, zooals die in de afgeloopen STAGNEERENDE TUINBOUWEXPORT. Onregelmatige besteding van betalingscontingenten. Naar verluidt, heeft het Centraal Bureau v. d. Veiligen zich tot den minister van landbouw gewend met het dringend ver zoek krachtige stappen te Berlijn te willen doen, om tot een regelmatiger besteding van de betalingscontingenten ten behoeve van onzen tuinbouw te geraken. Het Hbld. teekent hierbij aan: Inderdaad dreigt onze tuinbouw ernstig de dupe te worden van de laksheid, waar mee de ambtelijke instanties in Duitschlar.d de voor import van Hollandsche groenten benoodigde papieren (Genehmigungen en Uebernahmescheine) uitgeven. Zoolang een importeur in Duitschland niet de beschik' king over deze papieren heeft, is hij als kooper op de Nederlandsche veilingen prac- tisch uitgeschakeld. Dit klemt te meer, om dat de beschikbare deviezen voor het betrek ken van Nederlandsche groenten nog lang niet uitgeput zijn. Voor de sla is dit sedert eenigen tijd het geval, maar vele andere producten zouden nog geregeld in Duitsch land kunnen worden afgezet, wanneer de daarvoor benoodigde papieren wat regel matiger werden uitgegeven. Nu het tweede kwartaal van 1937 ten einde loopt, blijkt, dat de betalingscontin genten voor twee belangrijke exportpro' ducten, n.1. bloemkool en komkommers, nog niet voor de helft zijn uitgeput! Waar nu het warme weer zijn intrede heeft gedaan, neemt de aanvoer van deze producten aan de vei lingen hand over hand toe. Tezamen met het ontbreken van den Duitschen kooper op de veilingen heeft deze vermeerdering een débacle in de prijzen veroorzaakt. Ter il lustratie diene, dat de bloemkool op 14 Mei j.1. nog 28.50 per 100 K.G. voor den export opbracht; thans bedraagt deze prijs nog slechts 12.50. Wanneer niet spoedig wordt ingegrepen, is de kans groot, dat de toch al niet ruime betalingscontingenten voor het loopende kwartaal niet eens worden uitgeput. De prijzen lijden onder dit alles veel meer, dan noodig ware binnen het raam der afzetmoge lijkheden. De Ned. Groenten- en Fruitcen- trale heeft zich reeds genoodzaakt gezien, de z.g. maximum-factuurprijzen zeer aan zienlijk te verlagen. Ook de Venlosche vei- lingsvereeniging heeft zich dezer dagen met een telegram tot den minister gewend, waar in op onverwijlde stappen bij de Duitsche overheid wordt aangedrongen. DE AARDAPPELZIEKTE. De aandacht van alle belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat het wenschelijk is, het optreden van de aardappelziekte te voorkomen. Dit kan geschieden door het aardappelloof te bespuiten met Bordeaux- sche pap, Bourgondische of met andere koperhoudende middelen. (Nadere gegevens over de bespuiting zijn te vinden in het Vlugschrift 48 van den Plantenziektenkundigen Dienst, dat tegen betaling van 4 cent aldaar verkrijgbaar is.) Te meer vestigen wij dit jaar de aandacht op het bespuiten van de aardappelen en spe ciaal op die van de vroege aardappelen (Eerstelingen) in verband met de mogelijk heid van export naar Zuidelijke landen. Het vorige jaar heeft het optreden van de ziekte" daarbij moeilijkheden opgeleverd. Om dezen export te behouden en zoo moge lijk uit te breiden, is het noodzakelijk, dat alles in het werk gesteld wordt om het op treden van de ziekte te voorkomen. Noodig hiervoor is, dat met de bespuiting op tijd begonnen wordt. De ontwikkeling van de vroege aardappe len, speciaal van Eerstelingen is op meerdere plaatsen zoodanig, dat óf de bespuiting reeds moest hebben plaats gehad, óf zoo spoedig mogelijk moet worden uitgevoerd. De bespuiting moet regelmatig herhaald worden en vooral zorge men er voor, dat de bespuiting lang genoeg wordt voortgezet. Verder moet, en dit geldt ook in de eerste plaats voor vroege aardappelen, het rooien niet plaats hebben bij nat weer en zekei moet dit niet geschieden, wanneer de ziekte in het loof voorkomt. Nadere inlichtingen zijn te bekomen den Plantenziektenkundigen Dienst en daarbij werkzame ambtenaren, alsmede de Rijksland- en tuinbouwconsulenten. bi de bij DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Hoewel het reeds Juni is, is het kool seizoen nog niet afgeloopen. Gele kool is er in de afgeloopen week niet meer aan de veiling geweest, doch Deensche witte kool wordt zoo goed als eiken dag nog verhandeld, hetzij op de veiling of uit de hand. Roode kool werd niet meer aan de veiling verhandeld, doch wel hebben wij nog een partijtje zien wegbrengen per auto. Uitverkocht waren die dus nog niet. Thans zal er aan den Langendijk wel geen roode kool meer liggen. De Deensche witte hebben nog al goede prijzen opgebracht. In het begin liep het niet al te best. Men betaalde van 2.40 tot 4.20 per 100 kg. Later werd het beter, zoodat Zaterdag op de veiling tot 5.90 per 100 kg. werd besteed. Dit was nog niet de hoogste prijs, welke voor deze koolhoort werd betaald. Uit de hand is nog tot 1 per 100 kg. besteed, deelt men ons mede Wat nog niet verwacht werd is in de afgeloopen week gebeurd. De aanvoer van de eerste vroege aardappelen is er ge weest. Deze eerstelingen werden betaald met prijzen van 18.60 tot 19 per 100 kg. voor de middelsoort, terwijl de drie lingen en kriel van 20 tot 22.50 per 100 kg. opbrachten. Het zijn niet zulke hooge prijzen als men wel eens gehad heeft; het is echter thans een tijd, waarin men wel meer met minder genoegen moet nemen. Trouwens, die hooge prijzen hiel den nooit zoo lang stand. Ook deze prijzen zullen wel spoedig verminderen. Het goe de weer van de laatste paar weken heeft er ongetwijfeld toe bijgedragen, dat de vroege Schotten toch nog in Mei konden worden aangevoerd. Met verschillende producten van het oude seizoen gaat het slecht, hetgeen wel te begrijpen is ook. Het is Juni en dan zal men de ingekuide peen niet zoo graag koopen als ze liggen uitgestald naast de vroege bakworteltjes. De prijzen waren dan ook niet hooger dan den minimum prijs van 0.50 per 100 kg. Verscheidene partijen konden geen kooper vinden. Met de kroten was het al niet veel beter ge steld. De prijs hiervan varieerde van 0.40 tot 0.60 per 100 kg. Uien zijn eveneens achteruit gegaan. Werd aanvankelijk nog tot 1.20 en 1.40 betaald, later werd dit al spoedig belang rijk minder, zoodat van 0.60 tot 0.90 per 100 kg. werd betaald. De slotnoteering was weer 1.20, bij een geringen aanvoer. Grove uien brachten in het begin 1.40 1.80 op, maar zakten spoedig tot 0.60 a 1.40. Drielingen gingen eveneens om laag, van 1.10 a 1.20 tot 0.60 per 100 kg. Rabarber is deze week nog al vlug van de hand gegaan tegen vrij behoorlijke prijzen. De meeste partijen konden 2.30 tot 2.80 per 100 kg. opbrengen, terwijl sommige dagen tot 3.20 per 100 kg. werd besteed. De aanvoer is vrij belang rijk. Sla werd betaald met 2.20 per 100 k.g., dat lijkt wel niet anders te kunnen. Bloemkoolprijzen zijn deze week weer iets naar beneden gegaan. Van 11 tot 12.50 werd eerst besteed. Later was het onder de 10. De laagste prijs voor eerste soort was even 7 per 100 kg. Tegen het einde van de week werd weer pl.m. 9 a 9.90 per 100 stuks betaald. De in grootere hoeveelheden aangevoer de tomaten zijn deze week niet meer ge daald. Men heeft een prijspeil gevonden, waarop deze thans kunnen worden ver kocht. Dat ligt even boven 30 per 100 kg. Er werd van 30 tot 35 per 100 kg. besteed. Alleen voor de C.C. waren de noteeringen van 19.20 tot 25.50. Tot de vogels, die nogal tot de verbeel ding der menschen spreken, behooien e roeken, deze forsche, donkere v°£e s, wi veeren prachtige blauw-violette staal- glanzen vertoonen. Zoo op het eeiste ge zicht hebben zij heel veel weg van de kraaien, maar er zijn ook duidelijk in ie oog springende verschillen, die de soort bepaling aanmerkelijk vergemakkelijken Bij de roeken toch is het begin van he voorhoofd en de mondhoek onbevederd. Sommigen meenen, dat men hier heeft te doen met veerenslijtage, die verband zou houden met het feit, dat de roeken, wan neer zij hun buit opsporen, den snavel nog al diep in den grond boren. Daar staat echter tegenover, dat die kale plekken eveneens voorkomen bij roeken, die in gevangenschap verkeeren, zoodat het aan nemelijker is, dat die niet-bevedering van den mondhoek een erfelijkheidskwestie is. Overigens wijken ook de leefwijzen der roeken en zwarte kraaien van elkaar af. De laatstgenoemde vogels zijn meer indi vidualisten, die in zekeren zin de voor keur geven aan een eenzaam leven, terwijl daarentegen bij de roeken de zin voor ge zelligheid sterker is ontwikkeld: veelal in groote troepen nestelen zij koloniegewijs. Al heel vroeg in het voorjaar, wanneer het nog nauwelijks lente is, zijn de roeken al bezig met het bouwen van nieuwe nesten of het repareeren van de oude wiegen voor hun toekomstig kroost. Het zijn stevige, groote takkennesten en het spreekt van zelf, dat er, aangezien de vogels in groote menigten bij elkaar broeden, in zoo'n ko lonie steeds een groote bedrijvigheid heerscht. Gekijf en geruzie is in den tijd van den uitbouw niet van de lucht, vooral omdat de kolonieleden niet zelden elkaar het nestmateriaal trachten af te kapen. Een en ander gaat veelal gepaard met een luid tumult, want de roeken zijn nu een maal vitale vogels, die in den liefdetijd vooral boeiende waarnemingsobjecten zijn, daar hun gebaren vooral in deze periode hoe koddig spreiden zij soms hun staarten bizonder grotesk zijn. De eieren van de roeken groen van tint en dicht bezet met bruine vlekjes liggen veelal op een uiterst zachte onder laag. Als materiaal hiervoor wordt meer malen uit weiden bijeengelezen schapen wol gebezigd, die door haar zachtheid ten zeerste contrasteert met de overige stugge en stevige bouwstoffen: klei en takken. Of de roeken nuttig dan wel schadelijk zijn, is een nog steeds niet uitgemaakte kwestie. De dieren zijn omnivoren, zoodat zij soms met de menschen in conflict ge raken, soms echter hun buitengewoon groote diensten bewijzen. Niet alleen zijn opruimers van allerlei onsmakelijken tisch verlies. Deze vogels, door hun uiter lijk voorkomen en door hun interessante doen en laten, zyn buitengewoon boeiende onderdeelen van ons landschap, dat een belangrijke verarming zou ondergaan, wanneer zij niet langer hun rustige, don- kere bedachtzame vleugels uitsloegen boven onze uitgestrekte Hollandsche wei den, waarvan zij veelal een schoone stof feering uitmaken. RINKE TOLMAN. Binnen 8 me ter van auto- bus-halten l< •tilstaan met auto's en andere voer tuigen verbo den, evenals op bruggen, voor uitritten, binnen 8 me ter van straat hoeken of op hinderlijke wijze voor het verkeer. ze afval, maar zij verslinden ook massa's engerlingen, larven van tal van schade lijke insecten, enz. Het wil ons dan ook voorkomen, dat veelal de winst-en- schade-balans in evenwicht is, maar dat zij te hunnen gunste omslaat, wanneer men tevens hun aesthetische beteekenis in aanmerking neemt. Van landbouwerszijde heeft men meer dan eens getracht, de roeken op de lijst der vogelvrij verklaarden, op de zooge naamde zwarte lijst, te plaatsen, tegelijk met een ander familielid, de al even boeiende kauw, die eveneens aan onze steden zoo'n sier en fleur verleent, maar tegen boven aangeduid voornemen is tel kenmale van de zijde der vogelvrienden zoo'n verzet gerezen, dat men de anti roeken-actie ten slotte heeft opgegeven. Wanneer tegen roeken dient te worden opgetreden, dan zou dit alleen tijdelijk en plataselijk mogen gebeuren, nadat door deskundigen op objectieve wijze zou zijn vastgesteld, dat de dieren ernstige schade aanrichten. Het verdient o. i. niet aanbeveling wet telijk vast te stellen, dat de roeken behoo- ren tot de vrijelijk en ongestraft door iedereen te verdelgen vogels, aangezien uitroeiing van onze mooie, intelligente roeken zou uitloopen op 'n groot aesthe- Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit van De Nederlandsche Dagbladper, INGEKOMEN PERSONEN. W. C. de Vries, geen, schoenmaker, Sta tionsstraat 11, van Heiloo. J. H. Keyzer, R.K., landarbeider, Westdyk 15, van Ursem. j. G. Blankenstein, N.H., zonder beroep, Omval 34, van Oudorp. T. Lanting, geen, dienstbode, Heiligland 38, van Emmen. D. M. Broekhoven, N.H., assistent stations dienst, en echtgen. en zoon, Van der Lijn- straat 30, van Harmeien. L. van Osch, N.H., leerl. machinist N. S., Van der Lijn- straat 14, van Heerlen. J. Oud, R.K, bakker, Overdiestraat 73, van Westwoud. A. Leeuw, N.H., echtgen. van H. Rijs, zon der beroep, Kennemerstraatweg 16, van Harenkarspel. H. Rijs, D.G., automonteur, Kennemerstraatweg 16, van Burgervlot brug. C. Bood, geen, leerl. machinist N. S., Heerenstraat 3, van Utrecht. P. Ruiter, R.K., echtgen. van G. J. Zentveldt, zonder beroep, Oudorperdijkje 19, van Wer- vershoof. M. de Weger, G.K., huishoud ster, Lyceumstraat 55, van Amersfoort. G. Visser, dienstbode, Kennemerstraat weg 11, van Egmond aan Zee. M. G. C. Glorie, R.K., dienstbode, Kennemerstraat weg 18, van Limmen. A. Haster, N.H, echtgen. van J. Olie, zonder beroep, Groot- Nieuwland 43, van St. Pancras. A. H. Peet, R.K., zonder beroep, Kennemersingel 12, van Roosendaal. A. Ohlsen, N.H, huishoudster, Tesselschadestraat 13, van Delfzijl. C. Absil, R.K., instrumentmaker, Snaarmanslaan 103, van Nijmegen. A. Bartstra, geen, verpleegster, Stationsweg 27, van 's-Gravenhage. C. J. Rezel, geen, koopman in ongeregelde goederen. Oude gracht 263 b, van Hilversum. H. Huls kamp, R.K., schoenmaker, en echtgen., geen, en kinderen, R.K., Spanjaardstraat 4, van Oudorp. N. Smit, R.K., tuinman, Omval 110, van Oudorp. P. C. Schorsij, N.H., chauffeur, en echtgen., Breedstraat 15, van Schoorl. J. Korver, R.K., broeder onderwijzer, Nassaulaan 30, van Amster dam. M. C. Peperkamp, R.K., echtgen. van S. Dol, zonder beroep. Omval 90, van Castricum. H. A. van der Steen, R.K., echtgen. van S. H. Koopman, dienstbode, Nieuwesloot 5, van Bergen (N.-H.) P. A. Idema. R.K., expeditieknecht, en kinderen, St. Annastraat 27, van Heiloo. V Rahder N.H., echtgen. van W. J. H. SckShuiS Rem., zonder beroep, en kinderen, Coster- straat 19, van Kergen (N.-H.) A. Wes- selius, G.K., fotograaf, en echtgen., N.H, n v u Van Enkhuizen- J. Boots, K.K hulp m de huishouding, Laat 74, van Amsterdam. J. Faber, N.H., fabrieks arbeidster Clarissenbuurt 21, van Oudorp. - A. C. Roelofszen, R.K., zonder beroep, echtgen. van F. L. J. Putman, Langestraat M. Volwater, 14 van Purmerend. J. A. ïulwaier, nnrH 79 k™fmverzorgster, Verdronken- oord 72, van Alkemade. N. Konine N H dmnstbode, Oudegracht 82, van Bergen Maas znnH u R K" echt8en- van P. Burv I nTP Sportlaan, van Den g. M. A. B. Pekelharing, R K winkel- «Brouw, W,„dendelstraat v>„™hkee^ inschrijvingen handelsregister 25 MEI1 juni 1937 Nieuwe zaken. Hom"oSSSi, Ditks- W ij z i g i n g e n: manslaan31^]^ J®gers Zoon, Snaar- naar schoenmakerij; nieuwe eige- W eeze ns tra af6 27 R"00dbakkerÜ ..Heldria", vliet. overgegaan aan C. Geer- voor Zuhrel^il,01!?1 Admin'stratiekantoor - - ,.en Tuinbouwfondsen, m hq. getreden. 227 3rP: Wed. P. van I M. J.' vTn'n.[!!tUrenhandel: overgegaan Hoogzijde C van Baar, Zijde aan M. J.' va^Baarovergegaa' •.De Ry'p"'G°aP wPa?r" f" v°orschotbank ziging. esteinde 1; bestuurswij- Schagen: C. Kaper. Loet stuurswyziging. °ever; Dpheffingen; vane!!mon2ren'sa^enerweg 4<?' fabriCaUC Loet E 185, bode- „Texel"; be te be-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8