HET BETOVERDE BOS ZUIDSCHARWOUDE Snel mooi bruin Brander Verkeersonge'ukken. GEMENGD NIEUWS. HEILOO JUiMicaties VERANDERING VAN INRICHTING WILHELMINASCIIOOL. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat de Raad dier gemeente in zijne vergadering van 3 Juni j.1. heeft vastgesteld navolgend besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gelezen een adres dd. 15 Mei jl. van het Bestuur der Vereeniging tot bevordering van Christelijk Schoolonderwijs alhier, verzoekende medewerking te willen ver- leenen tot verandering van inrichting van zijne Wilhelminaschool aan de Doelen straat, door vervanging van de bestaande kachelverwarming door centrale ver warming; Overwegende, dat de aanvrage voldoet aan de in artikel 73 der Lager-Onderwijs- wet 1920 gestelde eischen; Gelet op de artikelen 72 en 75 dier wet, alsmede op artikel 4 der Wet van 4 Au gustus 1933 (Staatsblad nr. 414), zooals deze wet nader is gewijzigd; Besluit: I. de gevraagde medewerking te ver- leenen; II. de uit het besluit onder I voortvloei ende uitgaven te zijner tijd nader te regelen bij -.uppletoire begrooting. Binnen dertig vrije dagen, te rekenen van heden, kan ieder ingezetene en het schoolbestuuur van dit besluit in beroep komen bij Gedeputeerde Staten van Noordholland. Alkmaar, 4 Juni 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Qemeentecaden Donderdagavond acht uur vergaderde de gemeenteraad in het gemeentehuis, on der voorzitterschap van Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Secretaris de heer G. G. Post. Afwezig wegens ziekte de hr. P. de Geus Jz. Ook de hr. Kramer was afwezig. De heeren S. de Boer, M. Zijp en A. Kout die herbenoemd waren in het M. H., na men deze herbenoeming aan. Van Ged. Staten was terug ontvangen het goedgekeurde besluit tot verlaging van de rente eener geldleening. Idem t a y. de heffing van opcenten op de gem. fondsen belasting en de deelneming in het Midden- standsborgstellingsfonds. Op verzoek van Ged. Staten werd de ver ordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden gewijzigd, evenals de School geldverordening, waarin een bepaling werd toegevoegd over de terugbetaling van schoolgeld. Het kohier der straatbelasting werd vast gesteld op een totaal van 1459.95. Ged. Staten zonden een nota van opmer kingen over de gemeentebegrooting 1936. Tegen het verleende subside aan de r. k. bewaarschool bleek na de nadere toelich ting geen bezwaar te bestaan. Men ging accoord met het voorstel van B. en W. aan de opmerkingen te voldoen. Ged. Staten zonden de begrooting van het Maatschappelijk Hulpbetoon terug met een paar opmerkingen over eenige posten welke te hoog waren geraamd. Een paar posten, t. w. die voor onder stand in den vorm van eetwaren, brand stoffen en kleedingstuken moesten worden verlaagd met resp. 100, 50 en 25, waarbij rekening is gehouden met de uit gaven in 1935. B. en W. wilden aan deze opmerkingen voldoen. Aldus werd besloten. Aangezien de heer J. van Kleef bedankt heeft voor zijn benoeming tot lid van het Maatsch. Hulpbetoon moesten een nieuwe functionnaris worden benoemd. Het bestuur van dezen dienst had de volgende voordracht ingediend: 1 J. Kra mer Gz. en 2 J. de Nijs. Benoemd werd de heer J. Kramer, met 4 stemmen. Een stem werd uitgebracht op den heer De Nijs. Van den heer Jac. Groen Az. was een brief aanwezig, waarin hij wegens zijn aanstaand vertrek naar Alkmaar bedankt als lid van den raad. De voorzitter sprak naar aanleiding van dezen brief den heer Groen waardeerende en hartelijke woorden toe, en zeide met nomen van dit besluit. Er was wel eens gemengte gevoelens kennis te hebben ge verschil van inzicht, doch de heer Groen deed zich kennen door zijn waardeering van de meening van anderen. Spr. dankte den heer Groen voor al het geen hij in het belang der gemeente heeft gedaan. De heer Groen dankte voor dezen harte- 1 ij ken gelukwensch en zeide, dat het hem zwaar gevallen was deze keuze te doen, omdat hij hier is geboren en steeds hier heeft gewoond. Spr. hoopte op spoedige verbetering van den toestand, vooral voor den Langendijk. Ook wethouder Du Burck sloot zich aan bij deze hartelijke afscheidswoorden. Vervolgens was het de heer Bakker, die den heer Groen eenige hartelijke woorden toesprak, waarna de heer Weel als jongste katholiek raadslid den heer Groen dankte voor al hetgeen hij heeft gedaan. Spr. hoopte, dat de heer Groen nog lange jaren zijn beste krachten mag geven aan het al gemeen belang. De opvolger van den heer Groen, de heer Kleef Az., wiens geloofsbrieven wa ren in orde bevonden werd tot den raad toegelaten. In de rondvraag deelde de heer Groen mede, dat ten aanzien van de brug en de weg (Kerkepad) nog geen overeenstem ming is verkregen. Over den proefpolder wilde spr. nog een verklaring afleggen omdat het hem is ge bleken, dat de gedachte aanwezig is, dat door hem is gesugereerd den polder op de ze plaats te leggen, hetgeen niet juist is. Alles zal worden beproefd, om aan de wen- schen van de belanghebbenden tegemoet te komen. Wel vond spr. het een gemeente belang, wanneer de polder in deze ge meente kwam te liggen. SBimteuÉand VERPLEEGSTERS ONTSLAGEN. Wegens lidmaatschap van de N. S. B. Dezer dagen hebben vijf verpleegsters, werkzaam in het Wilhelmina-gasthuis te Amsterdam, haar ontslag uit den gemeen tedienst gekregen. De verpleegsters hadden in het gasthuis openlijk propaganda gemaakt voor de ver kiezing van N. S. B.-candidaten. Voor dit feit zouden zij mogelyk alleen disciplinair gestraft zijn. Echter een ingesteld onder zoek wees uit, dat de dames lid waren van de Nationaal Socialistische Beweging. De gemeente Amsterdam heeft voor haar personeel de lijst van het Rijk der voor ambtenaren verboden vereenigingen over genomen. Zoo mogen dus ambtenaren en ambtenaressen in dienst der gemeente evenmin lid van de N.S.B. zijn als van de Communistische party. Het college van B. en W. heeft overwogen, dat de verpleeg sters in kwestie dit wisten, althans geacht konden worden zulks geweten te hebben, wegens het eertijds bekendmaken van de desbetreffende bepalingen aan het geheele gemeentepersoneel. VISCHBOOTJE OVERVAREN. De heer J. H. R. uit Den Haag is Woensdagmiddag op de Brasemermeer met zijn vischbootje overvaren door de motor boot .Vertrouwen" uit Rossum. Het visch bootje met inzittende ging geheel onder de motorboot door. De heer R., die spoedig kon worden gered, bleek een diepe vleesch- wonde aan een zijner beenen te hebben opgeloopen. Na door een toevallig aanwe zigen dokter te zyn verbonden, is hy naar een ziekenhuis overgebracht. Tegen den schipper van de motorboot, die zich door andere visschers had laten afleiden, is procesverbaal opgemaakt. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE ZUIVELBOND (F. N. Z.) Algemeene vergadering te Amsterdam. In hotel „Krasnapolsky" heeft de alge meene Nederlandsche Zuivelbond (F. N. Z.) gistermiddag een algemeene vergadering gehouden, onder voorzitterschap van den heer L. F. Britzel. Bij de mededeelingen memoreerde de secretaris de stijgende lijn van de boterpryzen. De kaaspryzen toon den tot voor enkele weken een teleurstel lend beeld. De regeling voor de teruggave van ondermelk naar de boerderij ter be perking der kaasproductie is dit jaar niet meer in werking gesteld en thans geheel opgeheven. Hierna gaf de secretaris een resume van de maatregelen ten aanzien van den boter- export, en van bewaringsproeven voor boter, van de maatregelen ten aanzien van de consumptiemelk in het z.g. buiten-wette lijk gebied en van de reorganisatie van het nationaal comité voor den groenvoeder- bouw (Nacovo). Wat de bevorderingen der afzetbelangen betreft is in de clearingverhouding met Duitschland een belangrijke verbetering in getreden, doordat de oude vorderingen af betaald zijn. Hierdoor is de crediettermijn bij den export naar dit land sterk ingekromen en doet zich de mogelijkheid voor, om met de verder vrijkomende bedragen ons export kwantum op te voeren. Hieraan bestaat thans meer behoefte dan aan een verdere verkorting van den crediet-termyn. De handelsconsulent van de F. N. Z. maakt thans een studiereis naar de landen in Centraal Amerika, teneinde na te gaan, welke de mogelijkheden voor den afzet van zuivelproducten in deze landen in het algemeen zijn en zich nader op de hoogte te stellen van de bezwaren, welke zich bij den export naar die landen voordoen. In de internationale keuringscommissie voor boter en de commissie van voorlich ting voor de kaas zullen ook Nederlandsche deskundigen worden aangewezen. Verder zal in samenwerking met de pro- pagandacommissie van het zuivelbureau, aan de z.g. „Laenderschau" van de Internatio nale zuiveltentoonstelling te Berlijn worden deelgenomen. Rekening en verantwoording over 1936 werden zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd, waarna het jaarverslag over 1936 werd aangeboden. Van de rondvraag werd' geen gebruik gemaakt, zoodat reeds een half uur na de opening de sluiting volgde. door AMILDA-zonnebruincrême, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. PRINSES JULIANA NAAR GRONINGEN. Op 17 en 18 Juni voor vergadering Ned. Roode Kruis. Prinses Juliana heeft het voornemen de algemeene vergadering van het Nederland sche Roode Kruis, welke bp 18 Juni in de Harmonie te Groningen wordt gehouden, by te wonen. H- K. H. zal tijdens haar be zoek aan deze stad, dat uit den aard der zaak geen officeel karakter draagt, de gast zijn van den heer en mevrouw mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, burgemeester van Groningen. Zij zal, aangezien Zij vermoe delijk Donderdag 17 Juni reeds arriveert, overnachten in de woning van den burge- Het voorloopig programma van het ver blijf te Groningen is reeds opgemaakt, meester in het Zuiderpark. Prins Berr1---! zal niet meekomen naar Groningen. INTERNATIONAAL LANDBOUWCONGRES. De koningin zal zich bij de opening van het internationaal landbouwcongres op Donderdag 17 Juni a.s. in de Ridderzaal doen vertegenwoordigen door haren groot officier, den opperkamerheer mr. W. J. baron van Lynden. KOGEL DOOR EEN RUIT. Projectiel kwam van ver. Gisterochtend is op tot nu toe onver klaarbare wijze een kogel van een mi trailleur door een ruit van een der café's aan het Gevers Deynootplein te Scheve- ningen gekomen; de kogel vloog rakelings over het hoofd van een kellner. De man was uiteraard nogal geschrokken, maar hij heeft geen letsel gekregen. De politie werd gewaarschuwd, zij heeft den kogel in be slag genomen. Het onderzoek heeft niet uitgewezen vanwaar het projectiel is afge schoten. Het vermoeden wordt geuit, dat de kogel een vrij lange baan heeft afgelegd, en dat hij afkomstig is van een der schiet banen in het kamp Waalsdorp. BOERDERIJBRAND TE EMMEN. Gisterochtend om half twaalf ontdekten buren dat brand was uitgebroken in het café annex boerderij van den heer D. Meppelink te Zuidbarge (nabij Emmen) In een oogwenk stond het met riet bedekte groote gebouw in lichter laaie. Men kon nog juist de echtgenoote van den heer M., die alleen thuis was, waarschuwen voor dat het dak instortte. Van den inboedel is zoo goed als niets gered. ne oorzaak van den brand is niet bekend. RELLETJE BIJ CONTROLE VAN RIJWIELBELASTINGMERKEN. In den laten middag ontstond gister bij het politiebureau Muiderpoort te Amsterdam een relletje, dat tengevolge had, dat drie werkloozen uit Amersfoort werden gear resteerd. De vereeniging tot ontwikkeling en ont spanning van werkloozen, afdeeling Amers foort een club van ruim 80 man was per fiets naar Amsterdam getogen en had een bezoek aan Artis gebracht. Op den te rugweg stond bij de brug naast de Muider poort een ambtenaar van de rijwielbelas tingcontrole. Hij hield de geheele fietsclub aan en ontdekte, dat één van hen geen be- lastingplaatej had. De medeleden bemoei den zich met het geval, zoodat de man zijn gummistok trok om zich ruim baan te ma ken. Intusschen was politie-assistentie ko men opdagen. De man zonder belasting plaatje had van de gelegenheid gebruik ge maakt om er van door te gaan. Op aanwij zing van den ambtenaar arresteerde de po litie drie personen, die met de uitrukauto naar het bureau werden vervoerd, waar zij gehoord werden terzake van belemmering van een ambtenaar in de uitoefening van zijn ambt. ONTROUWE POSTAMBTENAAR GEARRESTEERD. De laatste jaren kwam het meermalen voor, dat aangeteekende brieven, welke te Arnhem ter verzending waren aangeboden, hun bestemming niet bereikten. Politie en posterijen onderzochten de zaak, en men kwam tot de conclusie dat de diefstallen aan het hoofdpostkantoor te Arnhem moesten zijn geschied. De verdenking viel op een kantoorknecht, die groot vertrou wen genoot en reeds een lange reeks van jaren in dienst was. Er kwamen tal van bezwarende feiten aan het licht. De man werd gearresteerd en legde bij het verhoor een volledige bekentenis af. Bovendien bleek, dat hij verantwoorde lijk was voor enkele kastekorten, die in de laatste jaren op onverklaarbare waren ontstaan. wyze EEN KRANIGE JONGEN. Woensdag heeft een onbekend gebleven man een poging gedaan een 15-jarigen Rotterdamschen kantoorbediende van een bedrag groot 2400 te berooven. De jongen had dit bedrag bij de Twentsche Bank ge ïncasseerd. Nadat hij het bankgebouw had verlaten sprak de man hem aan: „Je mag je geld wel eens natellen, want ik heb ge zien dat de kassier je te weinig heeft uit betaald". Het was klaarblijkelijk de bedoeling om den jongen het geld te ontrukken. De knaap vloog er echter niet in. Zijn kort en bondig antwoord was: „bedankt, ik zal het op kantoor wel eens natellen". Hij is toen naar de politie gegaan, die hem een pluim heeft gegeven voor zijn kordaat optreden. PRINS BERNHARD BEZOEKT DE JAARBEURS. Prins Bernbard heeft, na tevoren met den ex-keizer op huize Doorn te hebben geluncht een bezoek aan het Jaarbeursin stituut te Utrecht gebracht. Dit bezoek hield verband met den aankoop door den Raad van Beheer, die zich hiermede de verischte gronden heeft verzekerd, benoo- digd voor uitbreiding. De Prins werd bij zijn komst verwel komd door den voorzitter en den secreta ris-generaal van de Jaarbeurs, waarna men zich met nog eenige heeren naar de Rijn straat begaf om de bewuste woningen te bezichtigen. Daarna heeft de Prins een bezoek ge bracht aan het vaste Jaarbeursgebouw. Te gen zessen heeft hij de stad in zijn auto verlaten. VAN EEN TRAP GEVALLEN EN GEDOOD. Bij werkzaamheden in een huis aan de Snellestraat te Den Bosch is gisteravond de 48-jarige timmerman W. B. uit Win schoten, van een trap gevallen. De man liep zoodanige verwondingen op, dat hij korten tijd na het ongeluk is overleden. DOODELIJKE AANRIJDING Gisteravond te zes uur is op den Am- steldyk- Zuid te Nieuwer-Amstel het zesjarige dochtertje van den boerenarbei der J. W. Blom, toen zij plotseling van achter een stilstaande auto den weg wilde oversteken, door een passeerende bestel auto aangereden en tegen den grond ge worpen, tengevolge waarvan de dood on middellijk intrad. Uit het venster gevallen en gedood. - Gistermiddag om kwart over vier is te Am sterdam een vijfjarig jongetje uit een raam van de vierde verdieping van een woning in de Albert Neuhuysstraat gevallen. Het kind is met ernstige inwendige kneuzingen naar het Wilhelmina-gasthuis gebracht en korten tyd later overleden. Hr. Ms. „Van Meerlandt" te Amster dam. - Hr. Ms. mynenveer „Van Meerlandt" is gisteravond in Amsterdam aangekomen en heeft ligplaats gekozen aan den steiger van de firma van Es en van Ommeren aan de De Ruyterkade. Tegen reizen voor half geld door be roeps-onderofficieren. - Gister werd in de vergadering van de vereen, van onder-off. „Ons Belang" te Utrecht door adjudant onderofficier Recourt verdedigd een voor' stel van het hoofdbestuur om aan de direc tie van de Nederlandsche Spoorwegen te verzoeken, de bepaling, dat militairen be neden den rang van officie^, in uniform ge kleed, voor half geld kunnen reizen, voor zooveel dit de beroepsonderofficieren be treft, weder ongedaan te willen maken. Bij de bespreking bleek, dat alle afdee- lingen met het voorstel instemden, dat ten slotte zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. De Deensche boternoteering. - De offi- ciëele Deensche boternoteering is voor de komende week vastgesteld op kr. 195 (78 cent). Voorzitter Eerste Kamer. - By K.B. van 2 Juni 1927 is tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal gedurende de zitting, die zal aanvangen op den 8sten Juni 1937, benoemd de heer mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, lid van die Kamer. Oude munt gevond. - Op een stuk land te Oudehaske (Fr.) is Woensdag een gouden munt gevonden uit het jaar 330. Zij is groot maar erg dun en vertoont de beel tenis van keizer Lodewyk de Beier, geze ten op een Gothischen troon. Een oud bedrijf gaat verdwijnen. - De oude garen- en linnenweverij te Bloe mendaal, waarschijnlijk de oudste in ons land, zal binnenkort worden afgebroken. Er worden pogingen in het werk gesteld om deze inrichting over te brengen naar het Nederlandsche cpenluchtmuseum. Na een korte bespreking werd het voor stel z. h. st. aangenomen. Het bestuur stelde verder voor, een paar geldleeningen, aangeaan by de Maatschap pij voor gemeentecrediet te converteeren. Thans bedraagt de rente 4 1/4 De nieu we rentevoet zal 3 3/4 bedragen. Aan gezien voor 1941 en 1942 wordt geconver teerd moet 1 vergoeding worden be taald voor vervroegde aflossing. De rente kan verlaagd worden tot 4 zonder ver goeding. Men besloot de conversie op de gunstig ste condities te doen geschieden. De heer Jb. Kroon Az. rapporteerde na mens de commissie, welke de boeken heeft nagezoen, dat alles in orde was bevonden. De rekening van het motorgemaal sloot in ontvangsten op 1 17.499.27, uitgaven 16.928.64, een batig saldo alzoo van 570.63. De rekening van de Oosterdyk sloot in ontvangsten op 9264.19, uitgaven ƒ9589.88, een nadeelig slot van 325.69. De rekening van de Molengeerzen gaf in ontvangsten aan 9793.28, uitgaven 6544.87, een voor- deelig saldo van 3248. Totaalrekening: Ontvangsten 36.556.74, uitg. f 33.06339, batig slot 3493.35. De begrootingen werden vastgesteld in totaal: ontvangsten 29947.96, uitgaven 29189.37, vermoedely!" batig slot 1 858.39. Bij de rondvraag werd door den heer Lammerschaag op de sluis te Schoorldam gewezen, die volgens spr. erg zou lekken. De heer Vlam en Swart zeiden daarente gen. dat het laatste wel in orde was. Niettemin zal Warmenhuizen worden aangeschreven. Op een vraag van den heer Van Wonde ren, pf de Provincie polderlasten betaalt voor de prov. wegen antwoordde voorzitter bevestigend. De heer Kostelijk zou willen, dat het zo- merpeil vooral niet omhoog werd gebracht als het regende, doch alleen bij droogte. De voorzitter zeide, dat hiermede zoo veel mogelyk rekening zal worden gehou den. De heer Jb. Kroon Az. bracht den aan leg van proefpolders in het Geestmeram- bacht ter tafel. De voorzitter zeide, dat de Polder tot nogtoe geen bericht had gehad. Een en an der gaat van Ged. Staten uit. Uit de hierna volgende besprekingen blykt wel, dat de een er wel iets, en de an der er heelemaal niets in ziet. De heer Borst dacht dat door de groo- tere hoeveelheid land er minder werk zou komen en dus meer werkloosheid, terwijl de heer Kostelijk meende, dat de groote perceelen een duurdere bewerking zouden veroorzaken. De heer Kroon merkte op, dat er meer last van nachtvorsten zou komen, wanneer al het land aan grootere stukken komt en er minder water tusschen ligt. Nadat nog eenige heeren hierover het een en ander hadden gezegd, volgde slui ting der vergadering. JUovuiüaal Tlieum GEESTMERAMBACHT (OOSTERDIJK EN MOLENGEERZEN). De resultaten in 1936. Woensdagmiddag vergaderde het be stuur en hoofdingelanden van bovenge- noemden polder met de commissie uit den Ringpolder. De voorzitter de heer Jb. Kroon verwel komde allen hartelijk. Medegedeeld werd o.m. dat dit jaar het nieuwe reglement op de waterschappen voor deze polder in werking zal treden. Wat betreft den Bond van Waterschappen vond de voorzitter het zeer nuttig, dat de Polder hiervan ook lid is. Als nieuw lid werd de heer Van der Woude toegelaten. Het bestuur stelde voor, den oud-mole naar A. van der Velde een pensioen te verleenen van 104 per jaar. Totnogtoe had de heer Van der Velde 52 pensioen en vrij wonen in de molen. Wegens ziekte moesten zij de molen verla ten, waarom de heer Van der Velde nu verhooging van zijn pensioen vroeg. Neutrale Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank hield Woens dagavond jaarvergadering in „De Onder neming", welke door 59 leden was bezocht De voorzitter, de heer P. Frans, opende op de gebruikelijke wijze en zeide: Myne heeren, sinds de laatste vergadering heeft onze bank een groot verlies geleden. Ons bestuurslid, de heer K. Muijs, is ons ont vallen. Is dit voor zijn gezin een onherstel baar verlies, ook voor ons. Zijn prettige om gang met ons en zijn groote belangstelling voor de bank, zal by ons in dankbare her innering blijven. Dan heeft de bank nog een verlies. De heer IJ. Blokker is ziek. HU, de volijverige secretaris, breng ik dank voor wat hij voor de bank deed en ik wensch hem een spoedig herstel. Van meer opge wekter toon is het ge'uid over den econo- mischen toestand in den lande. Al zouden wij graag zien, dat het voor de land- en tuinbouw wat vlugger ging, doch er zijn symptomen, dat ook die wensch vervuld zal worden. Wat de bank betreft, kunnen we tevreden zijn. De zaken zijn regelmatig afgewikkeld, steeds sloten we meer posten af en we konden weer een belangrijke winst bij de reserve voegen. Met den wensch dat de bank een tijdperk van bloei mag te gemoet gaan, verklaarde spr. de jaarverga dering voor geopend. (Applaus). Daarna kwam aan de orde de rekening, welke sloot in ontvangsten en in uitgaven op een bedrag van 264721,62. Van de spaarbank was ontvangen 130511,71, van terug betaalde voorschotten 9486,48, in loopende rekening van de medeleden f 35539,67, op de reserve gebrachte winst 1131,08. Uitgegeven: Aan de spaarbank f 96910,62, aan voorschotten 16590, in loo- 17. Daar waren ze bij Anneke. Op bevel van den Ko ning verdwenen al de kabouters op Appelwang na. Heel uit de verte bleven ze toch om een hoekje gluren mis schien, maar je zag ze niet meer. Het was intussen al helemaal donker geworden en het maantje scheen vriendelijk op het slapende meisje en de twee kabou tertjes. 18. Zachtjes tikte Appelwang op Anneke's armdie schrok wakker, en zag daar twee leuke kleine man netjes staan. Maar wat was het donker! Waar was ze? En waar waren Vader en Moeder? Angstig begon ze te huilen. Hansje was nu ook wakker geworden en knip perde met zijn oogjes.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6